rainer schorst Charité voor een maand De benen sparen voor bekerfinale SPORT Vriendendienst? R8 Katwijk haakt af in titelstrijd Rugbyspeler wil vlammen om laatste prijs te kunnen pakken BALLETJE MET HDC 992 donderdag 24 maart 2005 BILJARTEN Koploper De Plas uit Langeraar ging verrassend met 1-5 onder uit tegen streekgenoot De Sport/Music Mining uit Wete- ringbrug. HWA/Swatch profi teerde en kwam na de 23ste speelweek in de nationale ka dercompetitie alleen op kop. De bollenstreekteams boekten wisselend succes. De Engel- /Van der Aart verloor met 4-2 van 't Groene Hart. Alleen Cas Juffermans won z'n duel. Het Sassenheimse Sport rust/Van Diemen won opnieuw, dit keer met 4-2 van WBD. Ben Duiven voorde won in tien beurten en Niels van Noord was de geluk kige in een spannende strijd. Met drie streekgenoten in de topvijf is het een spannende slotfase voor twee of drie plaat sen in de landelijke play-offs. BRIDGE Het bridgeviertal Crash 8 van captain Cees Varkevisser is er in geslaagd het kampioenschap van de regionale hoofdklasse te behalen en promoveerde zo naar de landelijke competitie. In de gezamenlijke slotronde van afgelopen zondag werd met 19-11 gewonnen van LBC 3. LBC 1 (Leiderdorp) verloor z'n slotwedstrijd eneindigde op de tweede plaats. Onderin het veld was het een stuk spannender voor de drie degradatieplaat sen. Hekkensluiter PAS 3 ver sloeg verrassend het sterke vier tal van Sassem Troef met 18-12. Dat gaf het Leidse Crash 9 van captain Hans Pijnacker een mooie gelegenheid het vege lijf te redden door met 20-10 te ze gevieren op LBC 2. Sassem Troef, LBC 3 en PAS 3 degra deerden hierdoor uit de hoofd klasse. Hun plaatsen worden ingenomen door Alkemade, De Dummie en Crash 11. DAMMEN Samen Sterk speelde in de eer ste ronde van de play-offs voor de regionale damtitel met 8-8 gelijk tegen Kijk Uit Zegveld. De Hazerswoudenaren werden in de reguliere competitie onge slagen eerste, maar kwamen nu niet verder dan een puntende- ling. Micha van Tol, Martin Out en Ruud de Kooter scoorden voor Samen Sterk, maar even zoveel nederlagen van Erik Hoogendoom, Gijs de Groot en Joop Briedé zorgden voor het gelijkspel. Samen Sterk speelt nog in de eindronde tegen Damlust (Gouda) en KDC (Kat wijk). In de degradatiepoule verloor KDC 2 z'n eerste wed strijd met 10-6 van DEZ Reeu- wijk. DARTS Koploper Elbee (voorheen De StaJgasten) kreeg door een 9-1 nederlaag tegen De Bolle Oli fant 2 de ploeg uit Nieuw Ven nep naast zich aan kop van de ranglijst. Beide dartsteams heb ben na achttien speelweken evenveel punten in de regionale eredivisie. Dankzij een 10-0 ze ge van Brandewijn United op The Happy Family kwam het Leidse United op slechts 7 pun ten van de twee koplopers. Het laaggenoteerde Bulls Eye en hekkensluiter de Botte Speer verloren beiden met 7-3 en konden zich daardoor niet op werken. Roland Scholten en Sjors van Veen wierpen in deze ronde drie keer 180 en Jan van Veen gooide een 161 finish met drie pijlen uit. Stand aan kop: 1-2. Bolle Olifant II en Elbee 18- 145, 3. United 18-138, 4. Ram ses Sjaffies 18-116, 5. Tarsal Koos Minck 18-97. SNOOKER Nederlands kampioen Stefan Mazrocis (Noordwijk) won af gelopen weekeinde het 10e Dutch Snooker Ranking evene ment in Amsterdam en lijkt daarmee in een goede vorm te verkeren voor prolongatie van z'n NK-titel. Komend paas weekeinde (25-28 maart) strij den in Sportcenter Reyerbos in Ridderkerk maar liefst 719 snookerspelers om de NK-titels bij de heren, vrouwen en kop pels. Jumbo-speler Xander van Rossem (3e op het NK 2002) be hoort eveneens tot de kansheb bers. In het NK-vrouwen is de Noordwijkse Lea Lindhout een kanshebster. In het koppeltoer- nooi wordt het bronzen duo, Daan Hoekstra en Xander van Rossem, opnieuw tot de kans hebbers gerekend. schaken - Het is de schakers van Katwijk niet gelukt de titel strijd in de promotieklasse vol te houden. Het sterke jongeren- team van Leiderdorp versloeg het Katwijkse team met maar liefst 6-2. Beide teams waren samen met LSG 5 in de race voor het kampioenschap van de Leidse Schaakbond. Het duel in de laatste ronde tussen Leiderdorp en het vijfde LSG- team zal nu moeten beslissen over één promotieplaats naar de landelijke competitie. Na een tweetal remises liepen de Leiderdorpers via winstpar tijen van Onno Verbaken en Ar jen van Splunter uit naar een ri ante 3-1 voorsprong. Hierna bleek de koek op voor de Kat- wijkers. Overtuigende partij- winsten van Niels van Splunter, Ivo Lucas en aanvoerder Martin Glimmerveen bepaalden de eindstand. LSG 5 bleef dankzij een eenvou dige 6.5-1.5 zege op Philidor 3 aan kop van de promotieklasse. Oegstgeest'80 3 is na de 5.5-2.5 zege op Alphen 2 veilig van de gradatie. Het toch echt niet zwakke team van De Zwarte Pi on uit Lisse heeft een rampsei zoen. Twee ronden voor het einde van de competitie is de Lissese ploeg daardoor al gede gradeerd. fillem Spierdijk jrg - Berry Charité is door de trainer van ub Rijnsburgse Boys, Ted Verdonkschot, en maand geschorst. Aanleiding voor de ng zijn de uitlatingen van de voetballer in rant. Charité zei aan het begin van deze at zijn vertrek naar ARC te wijten was aan stoorde relatie met de trainer, s Charité heeft de maatregel tot grote on- leid binnen de spelersgroep. „De meeste s staan achter me", aldus de voetballer, rond wordt een en ander besproken." heeft weinig begrip voor het besluit van Verdonkschot. „Ik vind het gek dat een trainer blijkbaar deze maatregel kan nemen. En waarom eigenlijk? Omdat de waarheid wordt verteld?" De aanvaller, die vijf jaar bij de hoofdklasser voetbalt en in zijn eerste seizoen tot regionaal 'Voetballer van het Jaar' werd gekozen, wil het seizoen het liefst afinaken. „Ik wil de mensen die me al die tijd hebben gesteund, nog wat laten zien. Zelfs dat is me niet gegund." Bij Rijnburgse Boys is het al enige tijd onrustig. Charité is niet de enige die bij de club vertrekt. Ook Nick Schnater, Jasper Ketting, Robbert van Wijk en doelman Maurice Langstraat hebben aangekondigd bij Rijnsburg weg te gaan. Ook vo rig jaar was er rumoer rond het vertrek van een aantal spelers. Toen moesten doelman Lennart Hegie, Norbert van Lochem en Alexander Redel weg bij de club. Die spelers wilden eigenlijk bij Rijnsburgse Boys blijven. Rond de aanstelling van de trainer zelf speelde zich begin januari een ware soap af. Het bestuur van de club had met grote meerderheid besloten om het contract van Verdonkschot niet te verlen gen. Tijdens een trainingskamp op Tenerife liet het bestuur zich door spelers en sponsors over tuigen de verkeerde beslissing te hebben geno men. Daarop werd besloten om de aanstelling van de trainer met een jaar te verlengen. De gang van zaken rond Charité heeft ook geleid tot het afhaken van sponsor Piet van Dam, een van de belangrijkere geldschieters van Rijnsburg se Boys. Hij is werkgever van Berry Charité en is het niet eens met het beleid van Verdonkschot. „De hoofdklasse is gewoon te hoog gegrepen voor deze trainer. Hij kan niet tegen kritiek. Vorig jaar heb ik me ook al lopen ergeren, bijvoorbeeld over het feit dat er een speler van 35 werd aange trokken. Op deze manier vind ik het zonde van mijn centen. Misschien dat ik weer terugkom als er een andere trainer is." Ted Verdonkschot was gisteravond niet bereik baar voor commentaar. |e met' testte gehaktbal- iportkantines en beoor- voetbalterreinen in de re- tmaal is het de beurt aan es. Niet van een club dit laar van de Voorhoutse i Mens. De speelster van 'ste team van Dekker Ten- ift een eigen homepage: blandamens.com. beschrijving: Ja, hè hè, tbreekt. Nemen we Jo- herder niet kwalijk. ten: Na wat zoeken kun- |e er eentje vinden, een pi in Napels in februari jaar. Jolanda verloor in |te ronde van een Duitse. iteit: De speelster geeft aan dat ze haar website 1ste weken niet zo goed bijgehouden. Maar vol- ;n berichtje van 9 maart haar leven beteren op Kan dan ook even het competitieschema van Tennis worden ge- eving: Flitsende intropa- et er prima uit. irs: Vermelding van de ts hoort bij een tennis- tuurlijk goed verzorgd te I dat is het dan ook. i informatie: Er is een |oek. En dan krijg je dit: les goed kanjer ,hoe is 1 jouw. jongeman 28 jaar oud- in amsterdam. je mooi. daag schatje." rdeel: Niet alles is lo- De waterpoloërs van derde klasser Alkemade kregen afgelopen weekeinde een bitte re pil te slikken. Door een 4-4 gelijkspel tegen streekgenoot Koudekerk liep de achterstand op koploper DWT op tot drie punten. Ook ZDHC staat er met een wedstrijd minder en een punt meer beter voor dan Al kemade. Maar er is nog hoop voor de mannen van Frank van der Ak ker. Koudekerk gaat in beroep tegen een beslissing van de scheidsrechter, waardoor de laatste 5,5 minuten mogelijk overgespeeld moeten worden. Kansen voor Alkemade om als nog te winnen en zicht te hou den op de titel. Wat gebeurde er nou precies? Mark Kimpel, coach van Kou dekerk: „Een van de scheids rechters gaf plotseling een strafworp. Niels Martha was voor twintig seconden uitgeslo ten, maar was nog niet naar de hoek gezwommen. Hij bemoeit zich dan met het spel en dat mag niet. Iedereen was ontgaan dat hij die straf had gekregen. Naast de strafworp, moest hij daarom definitief het water uit. Hij mocht wel worden vervan gen, maar daardoor hadden wij geen wisselspelers meer in het restant van het duel. Die laatste beslissing is volgens ons on juist. In het geval van deze overtreding krijgt de tegenstan der een strafworp en blijft al leen de twintig seconden tijd- straf staan." Voor Koudekerk heeft het pro test weinig zin. Het team kan niet meer promoveren en niet meer degraderen. Toch mag Al kemade nog hopen, met dank aan de scheidsrechters. „Wij werden na afloop door de arbi ters geschoffeerd en onheus behandeld. Daarom zetten we het door", zegt Kimpel. „Ze vonden het belachelijk dat wij een protest indienden. 'Jullie krijgen toch ongelijk' en 'dit kost Koudekerk alleen maar geld', kregen we te horen. Ze weigerden ook het protestfor mulier te ondertekenen. Al kemade? Ja, dat wilde wel teke nen." Begrijpelijk, want zo'n vrien dendienst krijg je niet dagelijks aangeboden. „Maar dat is het beslist niet", zegt Kimpel met nadruk. „Al moet ik wel toege ven dat dit gunstig is voor die club." Ja, want stel nou dat Al kemade het duel alsnog wint en daardoor met succes de titel grijpt. Op zijn minst verdient Kimpel dan wel een etentje op kosten van de tegenstander. „Het zou natuurlijk wel leuk zijn, als er dan voor ons ook nog wat aan vast zit." De keeper van Oranje speelt komende zater dag zijn 97ste interland. Op het trainingsveld op sportpark Nieuw Zuid in Katwijk is er wel even tijd voor een babbeltje. Daarna wordt hij weer met de selectie van het Nederlands elftal opgesloten in hotel Huis ter Duin in Noordwijk. Van der Sar: „Opgesloten? We zitten helemaal niet opgesloten. We mogen gaan en staan waar we willen. Er zijn alleen regels dat je op een be paald moment aan tafel moet zijn en op je ka mer. Dat zijn heel normale regels, die waren er onder de vorige bondscoaches ook." Weet je al iets van de komende tegenstander? „Dat moeten we nog te horen krijgen. We heb ben eerst wat dingen uit de vorige wedstrijd doorgenomen. Of ik nog speciale opdrachten krijg? Die zijn er meestal niet voor een keeper. Je moet zien dat je de nul houdt." Je hebt 96 interlands gespeeld, je gaat de 100 wel halen, is dat belangrijk voor je? „Ik weet zelf niet eens hoeveel ik er heb gespeeld. Ik merk alleen dat het rijtje keepers met wie ik bij de selectie heb gezeten, steeds langer wordt. Het aantal interlands houdt me helemaal niet bezig. Als we van de volgende wedstrijden er twee ver liezen, gaan we niet naar het WK, daar houd ik me mee bezig." Weet je in welk rijtje illustere namen je komt van keepers die 100 interlands speelden? „Ja: Shilton, Zoff. Toch zegt het me niet zoveel. Recordinternational van de wereld is, geloof ik, een speler uit Saoedi Arabië. Ik heb straks mis schien 100 interlands gespeeld, maar ik heb nog geen prijzen gewonnen. Ik lever er zo 50 in voor een prijs." (bii)zaken in de sport WWW.BALLETJE.NET Klassement Alkmania 7,0 1 Fluks 7,5 7 Saturnus 6,5 2 Roomburg 7,0 Donar 6,5 De Danaïden 7,0 w Leiden 6,5 RCL 7,0 10 De Columbiaan 6,0 Foreholte 7,0 Gemini Kangeroes 6,0 Stompwijk '92 7,0 RDC 6,0 13 Jolanda Mens Alphense Boys 15 BS Leiden LSG Meerburg 18 Docos gisch gerubriceerd. Waarom is de informatie onder 'what else' niet geplaatst onder 'about me'? En waarom staan er kran- tenknipels onder 'about me' én onder 'press'? Al met al een 6- 5,5 5,0 5,0 5,0 3,5 De Katwijkse voetballer Dirk Kuijt gaat Feyenoord en zijn oude dub Ouick Boys straks geld opbren gen. Ouick Boys krijgt 2,5 pro cent van de transfersom wanneer Dirk straks naar een buitenlandse club ver trekt. Hoe zit het met de actuele transferwaarde van Kuijt? 'Balletje-met' houdt het bij in de Dirk Kuijt-index. Een mooie overwinning van Feyenoord op RKC, geen doelpunten van Kuijt. Dat zou een kleine daling van de index tot gevolg kunnen hebben. Maar dit kleine dipje wordt gecompenseerd door de uitlatingen van diverse 'voetbaldeskundigen' op te levisie: Kuijt is op dit mo ment beter dan Van Nistel- rooy. Als dit maar niet in een Engelse krant komt... Voorlopig is dit ruim vol doende om de index op 18 miljoen te houden. lijs Zeeman iviJKERHOUT - Een prach- nier om een rugbyloop- te sluiten. Bassets-speler >r stopt er volgend jaar hoopt met een nationale en kroon te zetten op zijn .„Ik heb dat ding nog ewonnen, het zou toch ig zijn als me dat in mijn aar zou lukken." om de beker binnen te i groter dan ooit. Gede- d toernooi of niet, die oet en zal in de prijzen- echt komen. „Omdat de 1 uit de ereklasse niet :n, is het toernooi min- et. Maar het kan me helen, het feest zal er nder om zijn." or besloten ook Perry rmeer, Robert Jansen en van Dorp komend sei- stoppen met actief spe- 'he Bassets. Met het ver- 1 deze 'oudjes' verliest uit Sassenheim een lubgeschiedenis. „Wel tje ja. Al drieëntwintig len we samen, we heb- in Sassenheim alles naakt. We hebben de zien bouwen, af gebro- worden en wederom bouwen. In al onze li- 1 klopt een 'Bassets- Jaast de winst van de le beker maken de Sas- ïers ook nog een piep- nsje op promotie naar asse. Koploper Oysters sloten niet te willen eren, dat betekent dat mer twee promoveert. ;r echter totaal niet mee We staan op dit mo ftien punten achter op mer twee The Dukes, de promotie is dus nihil, ijk te zijn spaar ik mijn ever voor de finale." in zonder rugby bete- or Roor een leven zon nen. Een einde aan de ur die hem met zijn ings vele velden in Ne- bracht. Nooit meer de ar de kleedkamer ma- ir de geur van vers Eric Roor: „Stoppen met rugby betekent voor mij ook zondagen doorbrengen met mijn zoontje." Foto: Dick Hogewoning zweet en nat gras je tegemoet komt. „Dat zijn inderdaad de moeilijkste dingen van stoppen met iets wat je al zo lang zo vre selijk graag doet. Maar stoppen met rugby betekent voor mij ook, zondagen doorbrengen met mijn zoontje. Heerlijke motortochten maken door het hele land. Nooit meer naar die verre uitwedstrijden moeten. Er zijn zoveel voors en tegens, daarom is deze beslissing ook zo moeilijk geweest." Zesendertig jaar is hij inmid dels. „Natuurlijk ga ik het vre selijk missen, maar ik wil meer tijd aan mijn gezin besteden. Zoals ik al zei heb ik een zoon tje, die wil ik ook graag op zien groeien." Zijn laatste jaar op de rugbyvelden ziet hij als een on verwacht geschenk. Een gift die hij, als hij een naam zou moe ten noemen, kreeg van zijn trai ner Michiel Snijders. „Michiel heeft op een schitterende ma nier van deze sporters een hecht team gesmeden. Die man heeft zo'n aparte kijk op het spelletje en hij heeft daar ieder een warm voor gemaakt." Met een aparte kijk op het spel letje bedoelt de oude rugbyer dat Snijders 'het nieuwe rugby' heeft geïntroduceerd bij The Bassets. „Snel spelen, weinig kicken en veel gooien. Als een compacte eenheid aanvallen en verdedigen. „Wat ik ook een verdienste van hem vind is dat iedere speler weet wat zijn taak is, niemand loopt bij ons als een kip zonder kop rond." Naast het feit dat zijn lichaam steeds vaker tegensputterde, was ook de jonge garde een re den voor Roor om te stoppen. Hij wilde geen belemmering meer vormen voor de door stroom van talenten. „Er is een tijd van komen en een tijd van gaan. Als de beslissing van stoppen door die jonge gasten je steeds makkelijker wordt ge maakt, heb je er veel meer vre de mee. Dat bedoel ik helemaal niet negatief, in tegendeel zelfs. Ik zie dat onze opvolging gere geld is, daarom kan ik met een gerust hart stoppen." In de jonkies ziet Roor de speler terug die hij was aan het begin van zijn loopbaan. „Toen wilde ik net zo graag presteren als die jongens nu. Prachtig om te zien dat die jongens zich voor 110 procent geven. Hun enthousi asme is aanstekelijk voor de rest van de ploeg." Hoewel Roors beslissing wel overwogen was, laat hij de deur .voor zijn club op een kiertje staan.. „Laat ik het zo zeggen: ik blijf natuurlijk altijd een soort oproepkracht."

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 23