SPORT Van Bollenstreek naar Golfregio M n" Het drukke weekeinde van dj Sleebe 7 Quick Boys toont klasse en kwetsbaarheid City-Pier-City is sterk bezet Trainer Gerard Lenting verruilt De Spartaan voor sportinstituut in Qatar UVS levert twee spelers aan Elftal van de week Elftal van de week Leiden Lightning speelt verplicht uit leiden - Lightning Leiden speelt voor straf zijn eerstvol gende thuiswedstrijd uit. Ko mende zondag is koploper Maastricht Wildcats in Lelystad de tegenstander. Tegen de Lim burgers hervatten de American footballers uit Leiden de com petitie. De bond (AFON) heeft Lightning een straf opgelegd omdat het niet tijdig een scheidsrechter aanwees. We gens een tekort aan referees in de sport zijn alle clubs verplicht mensen op te leiden. Bij Light ning Leiden heeft inmiddels ie mand de vereiste cursus met succes doorlopen, maar hij heeft zich nog niet bij de bond kunnen melden. Pas als dat is gelukt mag Leiden Lightning, dat zelf nog in de race is om de titel in de tweede divisie, weer op het eigen veld aan de Bos- huizerkade spelen. Wintertriatlon in Leiden leiden - Voor de achttiende keer wordt komende zondag in Leiden de Wintertriatlon ge houden. Naast 10 kilometer hardlopen moeten de deelne mers 45 kilometer fietsen en 20 kilometer schaatsen. Om 08.30 uur geeft Co van Wetten van hoofdsponsor Profile de Molen bij de Leidse Ijshal aan de Von dellaan het startschot. Tegelijk met de triatlon wordt ook een biatlon gehouden voor de jeugd van 9 tot 13 jaar. De jeugdige sporters moeten 1,8 kilometer lopen en 3 kilometer schaatsen. De organisatie is in handen van de IJssport Vereniging Leiden. den haag - De City-Pier-City- loop, waarvan zaterdag de 31ste editie wordt gehouden, heeft een sterk deelnemersveld. Naast internationale topatleten komen ook de Nederlandse troeven naar Den Haag. De Ci ty-Pier-City is dit jaar het decor van het Nederlands kampioen schap op de halve marathon. Bij de mannen gaat de strijd tussen de Belg Mohammed Mourhit en de winnaar van vo rig jaar, de Keniaan Christopher Cheboiboch. Ook Moses IGgen lijkt hoge ogen te kunnen gooi en met een persoonlijk record van 1.01.38. De strijd bij de vrouwen lijkt een Keniaans onderonsje te worden. Susan Kirui en Mary Ptikany zijn de torenhoge favo- rietes. De strijd om het Nederlands kampioenschap bij de mannen zal waarschijnlijk gaan tussen Greg van Hest, Luc Krotwaar, Jeroen van Damme, Koen Ray- maekers en Sander Schutgens. Bij de vrouwen zijn Nadja Wij- enberg, Kristijna Loonen, Wïl- ma van Onna, Vivian Ruijters en Selma Borst de belangrijkste kanshebsters. woensdag 16 maart 2005 DUIVENTIL Wilt u iets melden? Bel 071-5356461 (sportredactie) tussen 10.0 15.00 uur. Faxen mag ook: 071-5356415. E-mail: sport.ld@hdc.n nÉurfsnC Gerard Lenting: „Dat ik niet de gehele ontwikkeling van de groep meemaak, is jammer." Foto: Taco van der Eb door Lukas van der Storm lisse - Meerkamptrainer Gerard Lenting verruilt over een maand De Spartaan voor het Aspire sportinstituut in Oatar. De Haarlemmer was acht jaar lang actief bij de Lissese atletiekvereniging. De voorma lig bondscoach zal worden opgevolgd door Anthony Ott, trainer bij het Amster damse Phanos. Lenting, die begin april een talentvolle lichting atleten in de Bol lenstreek verlaat, gaat in de Golfstaat ta lentvolle tieners begeleiden. Hoe belandt een Nederlandse trainer in Qatar? Lentings gang naar het Midden- Oosten is een gevolg van zijn gedwon gen vertrek bij de atletiekbond. „Vorig jaar verlengde de atletiekbond KNAU mijn contract niet", licht Lenting toe. „Ik had daar een volwaardige baan als meerkampcoach en talentontwikkelaar voor explosieve nummers. De twee se lecties waren uitgegroeid tot grote, suc cesvolle groepen. Maar liefst vijf meer- kampers haalden de limiet voor het WK junioren, drie zijn daar ook naar toe ge gaan. Dan heb je toch het idee dat je goed werk doet. De subsidies voor de bond liepen echter terug en ze konden mijn baan niet handhaven. Het kwam als een donderslag bij heldere hemel." Lenting zag zich genoodzaakt elders rond te kijken. „Het trainen en coachen is mijn werk, en er moet wel brood op de plank. Via via hoorde ik toen over een vacature in Qatar. In januari heb ik ge solliciteerd en een training gegeven. Vervolgens ben ik aangenomen. Ze wil den me zelfs al in maart laten beginnen, maar dan kan ik de boel in Nederland niet fatsoenlijk afsluiten." In Qatar treedt Lenting in dienst bij het Aspire sportinstituut (bekend van de re clames op Eurosport). Dit instituut is opgezet door de zoon van de Emir en staat los van het Olympisch comité. „Ik ga jongens van twaalf tot zestien jaar be geleiden. Met de bekende 'gekochte' at leten uit Kenia heb ik dus niets te ma ken. Die worden betaald door het Olym pisch comité, net als bijvoorbeeld de broertjes De Boer. Het Aspire-instituut is zeer professioneel en internationaal opgezet. Diverse sportmedici, weten schappers en psychologen uit verschil lende landen maken deel uit van het be geleidingsteam. Ik ga samenwerken met de Duitse polsstoktrainer Ralph Iwan. Het instituut kent een soort college-sys teem. Dit houdt in dat de jongens naast de trainingen ook een goede opleiding krijgen waar ze op kunnen terugvallen." Vooralsnog is alleen het begeleidings team internationaal van aard. Aspire be perkt zich nog tot de landelijke jeugd. Na het organiseren van de Aziatische spelen (eind 2006) wil het instituut ook jongens uit andere Golfstaten gaan be geleiden. De vraag rijst waarom Aspire dan reclame maakt op de Europese tele visie. „Dat weet ik ook niet", zegt Len ting. „Wat je wel ziet is dat de oliestaten een beetje tegen elkaar opbieden wat betreft sportfaciliteiten en prestaties. Kijk bijvoorbeeld maar naar het vrou wentennis in Dubai. Vrouwen sporten in die landen nauwelijks, dus gaat het puur om prestige." In Lisse laat Lenting een talentvolle lich ting atleten achter, ook al was meer kampster Yvonne Wisse in 2004 niet erg succesvol en liet ze het indoorseizoen aan zich voorbijgaan. „Maar ze is goed in voorbereiding op komend seizoen, met als hoofddoel het WK in Helsinki." Remona Fransen won onlangs zilver op het NK indoor bij het hoogspringen en deed vorig seizoen al enige internationa le ervaring op bij de meerkamp. Rick van Ruiten, Romara van Noort en Lon- neke Derriks haalden al diverse medail les bij natipnale jeugdkampioenschap pen. Ook Eva van der Poel en Rory van Noort scoren steeds beter. „Aan de ene kant is het erg jammer dat ik dit achter moet laten", zegt Lenting. „Ik heb na mijn komst hier toch iets in gang weten te zetten. Acht jaar geleden waren hier nauwelijks mensen die aan NK's meededen, nu staat er een sterke groep. Ik heb, toen ik acht jaar geleden overkwam van KAV Holland in Haarlem, als het ware een vliegwiel in gang gezet. Vooral in het begin kost het veel kracht. Nu is het aan anderen dat wiel draaien de te houden. Dat ik niet de gehele ont wikkeling van de groep meemaak, is jammer, maar er zijn maar weinig trai ners die een atleet van niets tot een top per begeleiden. Daarnaast is Qatar toch een unieke kans, ook voor mijn eigen toekomst als trainer." Dat Lenting de hele dag met atletiek be zig is, is een understatement. Wie af en toe een kijkje neemt op het digitale 'prikbord' van De Spartaan, ziet daar da gelijks een stroom berichten uit ver schillende landen langskomen, ppge- spoord door CoachG (Engels), Gérard (Frans) of Gerhard (Duits). Het tekent het fanatisme van de trainer. „Ik vind het leuk om mensen te laten genieten van atletiek. Als ik ergens iets leuks vind, zet ik het op de site. Ik probeer zo men sen enthousiast te maken. Er komt wel iswaar niet altijd reactie op, maar het prikbord is niet voor niets een veelbe zochte atletieksite. We hebben veel stille meelezers." Of hij die berichtenstroom ook in Qatar vervolgt? „Dat weet ik nu nog niet, ik moet nog zien hoe dat loopt. Ik wil in elk geval proberen een 'weblog' bij te hou den. Maar daar moet ik nog even over nadenken." LZ 1886 en De Columbiaan eindigden in de midden moot in de A-competitie zwem men. LZ, dat vorig jaar nog kampioen werd, legde beslag op de zesde plaats, De Colum biaan (Voorhout) werd elfde. Martijn Gootjes en Bas Lens- ink vertrekken aan het einde van het seizoen bij de Sassen- heimse voetbalclub Tpr Leede. Oud-speler Rolf van der Kwaak krijgt het nieuwe sei zoen de volleybalselectie van Leython onder zijn hoede. Arjan van der Laan wordt het komende seizoen trainer van de Al van ARC. Van der Laan, die nu nog de B1 traint, zal dit sei zoen het KNVB trainersdiploma TC 1 halen en combineert zijn baan als profvoetballer bij FC Dordrecht met de trainersfunc tie bij ARC. Bij de Alphense club wordt oud eerste-elftalspeler Ard Hoogendoorn trainer van de BI. De contracten met Richard Jansz (Cl), Wïlco Spruijt (Dl) en Joran Uitzetter (F1/F2) zijn voor volgend seizoen verlengd. De jaarlijkse Paasveiling van Rijnsburgse Boys wordt komen de vrijdag in de Voorhof in Rijnsburg gehouden. Aanvang 19.15 uur. Geveild wordt onder meer een avondje uit met voor zitter Cees Driebergen. Ter Leede viert dit jaar het 75- jarig bestaan. Een van de lus trumactiviteiten is een reünie, die wordt gehouden op 4 juni. Quick-Boystrainer Gert Aan- dewiel geeft op 22 april een cli nic voor voetbaltrainers. On derwerp is: 'Het overbrengen van je visie/speelwijze op de spelersgroep.' Tennisvereniging Roomburg viert het 50-jarige bestaan van 6 juni tot 11 juni met een feest- week. Hoogtepunt is een de monstratie van Jacco Eltingh op woensdag 8 juni. Johan Verloop stopt aan het einde van het seizoen als be stuurslid van de stichting Top voetbal Ter Leede. Cricketvereniging Ajax uit Oegstgeest heeft een nieuwe speler/coach aangetrokken uit Nieuw-Zeeland. Rob ter Braak is Nederlander van origine. Hij speelde in alle nationale jeugd- elftallen en kwam twaalf jaar uit in de hoofdklasse. In Nieuw- Zeeland heeft Ter Braak pre mier cricket gespeeld in Has tings en Auckland. In 1996 was hij speler/ coach bij Olympia in Gouda. Hij eindigde dat seizoen met een batting-gemiddelde van 85 en een highscore van 220. De Zuid-Afrikaanse cricket-in- temational Neil McKenzie speelt deze zomer in Neder land. HCC uit Den Haag heeft de 29-jarige batsman ingelijfd. McKenzie heeft een gemiddel de van 33 runs in testmatches. Het langst zittende bestuurs lid van Voorschoten '97 houdt ermee op. Rob Ferguson heeft el ier; er veertien jaar op zitten, als voorzitter van de atlet commissie van Randstad en sinds 1997 als penninj ter van Voorschoten '97. Op zondag 20 maart ho NL..ML een trimloop ove afstanden 3, 7,10, 14,17 kilometer. De inschrijvin 1,50 euro, of 2,50 euro al deelnemer een herinnen een lot voor de loterij wil ben. Inschrijven bij de k< van turnvereniging Cron aan de Vrouwenweg in I Inlichtingen: 071-541209 De paardenrennen op] digt beginnen weer. Nat zondagen zonder koerse wege de winterse omstai den pakt draf- en renbaa Duindigt in Wassenaard strijden op. De Volbloed men op 20 maart voor h sinds november uit de si boxen. FC Lisse houdt komem dag voor de tweede keer veiling. De eerste kavels om 20.00 uur in de kant de voetbalvereniging on hamer. Er kan onder me den geboden op gesigne voetbalshirts van Ajax, I oord, Barcelona en Man United, en een weekje g De hoofdklasseteams ginnen op 3 april aan de petitie. De mannen van Noordwijkse Golfclub zi deeld met Koninklijke H sche, Efteling, Houtrak i Hilversumsche Golfclul vrouwen komen pas eer later in actie. Zij vormei poule met Houtrak, Kei De Pan en Broekpolder.1 Kwong-Wah Steinraht deel uit van de Nederlai amateurselectie die van 11 bij SV Hoofddorp (19.3C 1 een interland tegen Ierl speelt. De spits van FC11! de enige regiogenoot in31 team van bondscoach T; nen. Zijn ploeggenoot Ji 1 Winter, onlangs in de ui1 strijd tegen Engeland ra jj: speler, is niet opgeroep FC Lisse kan deze con!I waarschijnlijk geen ben u meer doen op a an vallei r. Bakker. De buitenspele '1 een middenvoetsbeentjl ken en is nog zeker vieife uitgeschakeld. k John Krla vertrekt na ei zoen als trainer van Tui emspor. De Haagse co#! met de hoofdklasser uit sterdam in de afgelopeT jaar twee keer kampioer zegt toe te zijn aan eenr uitdaging. Jj Drie regiogenoten her gelopen zondag de En£e Marathon meegedaan seriand. Marianne Vlas werd achtste overall in31 van 1 uur 46 minuten em conden. Haar moeder 1 42 kilometer op ski's af 4.35.02. Leny van der P »a 3.40.17 nodig. door Anton Diedrich Amsterdam - Het was toch weer even wennen. Quick Boys oefende gisteravond op kunst gras, in aanloop naar de wed strijd tegen Sparta Nijkerk van aanstaande zaterdag. Die ploeg speelt alle thuiswedstrijden op een fopveld. Quick Boys had in Swift, midden in Amsterdam, een gewillige tegenstander ge vonden. Katwijker Kees Guyt is de trainer van de Amsterdamse ploeg, die in de tweede klasse meedoet om promotie. De Kat- wijkse landskampioen won met 7-2. Op zich een prettige uitslag, na de debacles in de afgelopen weken. En bij vlagen waren er ook best leuke aanvallen te zien. Fijne combinaties, geinig voetenwerk van de technisch superieure hoofdklassers tegen de zich manmoedig verdedi gende Amsterdammers. Maar toch. Bij rust stond het 2- 2, Swift had zelfs brutaal met 2-1 de leiding genomen. Na een vlot eerste kwartiertje, waarin het leek alsof Quick Boys niks anders dan kunst gras gewend was, viel het be hoorlijk terug. Swift speelde zeker niet onaardig, maar ja, een 'niet onaardig' spelende tweedeklasser hoort voor de landskampioen een eenvoudi ge prooi te zijn. Dat was het niet. De twee te gendoelpunten benadrukten een van de problemen bij Quick Boys. De verdediging slaat af en toe lek, op onver klaarbare wijze. Een glippertje, een communicatiefoutje, ver dedigers die liever mee ten aanval trekken dan achterin de boel dichtspijkeren en zo heb je een paar goals tegen. En om nou te zeggen dat de aanval lers van Quick Boys aan alle kanten hun tegenstander voor bij liepen, nee. Dat Swift in de tweede helft op het tandvlees liep en nog vijf doelpunten incasseerde, was te verwachten. Quick Boys is een hoger tempo gewend en als je meer aanvalt, krijg je meer kansen. Trainers Gert Aandewiel en Arjen van der Werf grepen de gelegenheid aan om een paar man speeltijd te geven. Remco Torken begon in de spits, maar wellicht staat zaterdag toch Bennie van Fruchten weer in de basis. Me de dankzij zijn kleinere pos tuur is de laatste wat wend baarder op deze ondergrond. Ardon de Waard kreeg een hal ve wedstrijd, Peter Timmer mans mocht weer eens negen tig minuten meedoen. Zo heeft de trainersstaf er toch nog iets aan gehad, aan deze oefenpot. Al te veel conclusies zijn aan de wedstrijd van gis teravond niet te verbinden. Goed, de ploeg heeft weer eens gewonnen en dat was behoor lijk lang geleden. De doelpun ten kwamen van Maarten Bak, Martin Bekx, Chris Kenselaar, Bennie van Fruchten, Peter Timmermans en Jan Schaap. Swift scoorde een keer in eigen doel. „Het is niet te hopen dat dit ons afscheidscadeautje was", zei Aandewiel na afloop. Voor de slechte serie van zijn ploeg ontbreekt evenals bij zijn spe lers ook bij hem een verklaring. ,,Als ik als coach alles in de hand zou hebben, kon ik mor gen bij Real Madrid aan de slag." Hockeyer van Roomburg timmert in muziekwereld aan de weg Marijn Mokveld en Michel Jungschlager van UVS zijn opgenomen in het Elftal van de week. Zij danken hun uitverkiezing aan hun goede optreden in het duel met Elinkwijk. Chris Kenselaar, Edvin Pejcinovic en Erwin Verkuijlen zijn de enige vertegenwoordigers uit de zaterdaghoofdklasse B. De zes overige spelers komen uit de hoofdklasse A. Reumer' (Noordwijlm Mokveld (UVS) Korbee (Noordwi/k) K. Wintef Mf Lagendijk fAROWo (FC Lisse) (Ter Leede) j. Winter W JungSchlager Verkuijlen (FC Lisse) W (UVS) W| Spelersklassement speler club gem. 1. Edgar van Schie ARC 7,11 2. Hendrik van Beelen Quick Boys 7,10 Remco Tuinenburg ARC 7,10 4. Eef Schoneveld Quick Boys 7,07 5. Jelle Korbee Noordwijk 7,06 Kevin Wmter FC Lisse 7,06 7. Jürgen Faerber Ter Leede 7,00 Raymond Kolder Rijnsburgse Boys 7,00 Bram Meurs Noordwijk 7,00 Nick Schnater Rijnsburgse Boys 7,00 Justin Stuy Rijnsburgse Boys 7,00 Clubklassement club 21ste speeldag gem. 1. Quick Boys (5,85) 6,64 2. Rijnsburgse Boys (6.00) 6,63 3. Noordwijk (6,92) 6,56 4. FC Lisse (7,04) 6,53 5. ARC (6,00) 6,50 6. Ter Leede (6,25) 6,49 7. Katwijk (6,58) 6,41 8. UVS (6,67) 6,37 9. Voorschoten '97 (6,50) 6,25 door Anton Diedrich leiden - 's Avonds een Sleebos, 's morgens een Sleebos. Als dj Sleebos in City Hall op zaterdag zijn platenkoffertje heeft inge pakt, keert hij huiswaarts voor een korte nacht. Elke zondag staat hij op het hockeyveld, als spits van eersteklasser Room burg. De 20-jarige student 'faci lity management' heeft een druk weekeinde. „Volgens mij merken mijn ploeggenoten niet aan me dat ik de vorige avond heb gedraaid." Sebastiaan Sleebos is sinds zijn veertiende met muziek bezig. Eerst op zijn kamertje thuis, oe fenen, proberen, het 'jockeyen' in de vingers krijgen. Sinds twee jaar komt het 'een beetje los', zegt hij. „Ik rolde via-via bij In Casa binnen en kon daar gaan draaien. Bij City Hall won Sc een dj-contest met 25 deel nemers en daar sta ik nu elke maand. En ik heb gedraaid in Groenoordplaza, tijdens het dancefestival Zense, en in Noordwijk. De meeste mensen in de uitgaansscene kennen mijn naam nu wel." Hij draait 'groovy house', een redelijk rustige, maar zeker dansbare housemuziek. Van wege zijn stijl is hij gestopt bij In Casa. „Daar kwam een ander soort publiek, mensen die liever wat hardere house wilden. Dat heeft niet mijn voorkeur." Hou semuziek is een groot deel van het leven van de Leidenaar, die sinds vijf maanden in Sassen- heim woont. Hij heeft al sa mengewerkt met bekende na men als dj Roog, Erick E en dj Jean. „Ik ben onlangs benaderd door een boekingskantoor. Ze gaan een cd met mijn muziek rondsturen door de hele rand stad", zegt hij enthousiast. „Ik hoor van velen dat ik het een Sebastiaan Sleebos: „Ik hoor van velen dat ik het een eind kan schoppen als dj." Foto: Taco vai heel eind kan schoppen als dj." Voor een student is het een mooie bijverdienste. „Wat ik krijg voor een avond draaien, daar staan anderen een week voor in de horeca", geeft hij toe. „Maar vergeet niet dat ik er veel tijd in investeer. Om van het materiaal maar niet te spre ken. Voor zo'n mengpaneel leg je al gauw duizend euro neer en als je per week twintig platen koopt, ben je ook een vermo gen kwijt." Een andere hoofdmoot is het hockey. Zijn artiestennaam is dj Sleebos - „Best een aparte naam, dus ik zie geen reden om wat anders te verzinnen" - en op het hockeyveld is het ge woon 'hee Sleebos'. Roomburg staat achtste op de ranglijst na de nederlaag zondag tegen Car touche (2-4). In de grijze mid denmoot dus. „Het eerste deel van het seizoen is zeker niet naar onze zin gegaan", zegt Sleebos. „We hebben afgespro ken dat we nog zo hoog moge lijk gaan eindigen. In oefen wedstrijden ging het goed, de laatste weken." Roomburg won onder meer van rivaal LOHC uit Oegstgeest, met 3-2. Sleebos speelde vorig sei zoen een jaartje bij de concur rent. „LOHC is technisch beter dan Roomburg, waar we het meer van het harde werken moeten hebben.", legt hij uit. „Ik wilde het voor n keling als hockeyer ef ch proberen. En Oswald sens, de spits van LO nd goede vriend van me Een jaar later is hij te - keerd in Leiden-zuid. 5? daar wel veel geleerd. werd heel vaak do org ine Bevond het niet leuk ïd te spelen." Bij Roomt >rr, maakt hij meer minu ïnj ner Erik Kruijsmuldei trouwen in me, dat is60 tig gevoel. En we heb inl zien dat we met Rooien door hard werken en en teamgeest kunnen w LOHC, dat bestaat ui nische eilandjes."

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 18