School in Leiderdorp is bang voor sluiting REGIO Dagen van Warmonds gemeentehuis lijken na fusie geteld irmonder op zoek Sr een Katwijker iker haait ie rij leeg R3 belbedrijf ;Jest weer Alphen cte Zonnige toekomst voor jarig buurthuis Weipoort Verdachte Voorschotenaar aangehouden bij brand :0c;~ dinsdag 15 maart 2005 - Een inbreker had jdag voorzien op de inten in een illegale n de Bedrijvenweg Jorp. De politie, ge- (wd over een inbraak g annex bedrijfs- fftot haar verbazing hepkwekerij aan, welis- der planten. De inbre- L geen velden of we idennen, de politie de huurder van het n, een 24-jarige Hage- roning door Bas de Rue vervolg van voorpagina warmond/sassenheim/voorhout - Het War- mondse gemeentehuis wordt na de fusie met Sassenheim en Voorhout afgestoten. Dat schrijven de colleges van de drie gemeenten in een voorstel over tijdelijke huisvesting aan de verschillende politieke partijen van de drie dorpen. Het voorstel van de colleges van de drie gemeenten om tijdelijk in de andere twee gemeentehuizen onderdak te zoeken komt voort uit praktische overwegingen. Dat zegt burgemeester Waal van Sassenheim. „De fusie is nu dichtbij", aldus Waal. „We kunnen het niet maken om volgend jaar janu ari tegen onze burgers te zeggen 'u kunt nog even geen paspoort afhalen, want er is nog geen plaats waar dat kan.'" Volgens het nieuwe plan wordt de dienstver lening voor de burgers volgend jaar in Sas senheim gevestigd, het bestuur - de gemeen teraad en het college - gaat naar Voorhout. De mogelijkheid van een loket in Warmond staat nog open, al is hier nog geen duidelijk heid over, zegt de Sassenheimse burgemees ter. Ook benadrukt Waal dat de scheiding dienstverlening in Sassenheim - bestuur in Voorhout niet per se strikt hoeft te zijn. Er kan ook een klein loket in Voorhout komen waar burgers bijvoorbeeld rijbewijzen of pas poorten kunnen afhalen. De dagen van het Warmondse gemeentehuis lijken geteld. Ook al loopt officieel nog steeds het onderzoek naar huisvesting dat alle opties openhoudt, de kans dat een deel van de nieu we gemeentelijke organisatie in Warmond wordt gevestigd, is 'nihil', aldus Waal. „Het Warmondse gemeentehuis is te klein, terwijl in Voorhout en Sassenheim ruimte genoeg is." Volgens Waal staan nog twee opties open voor het gemeentehuis van Teylingen: de nu voorgestelde verdeling tussen Voorhout en Sassenheim of nieuwbouw. Dat laatste is ech ter duur en de financiële situatie van de nieu we gemeente is onzeker. Teylingen kampt voor het jaar 2006 waarschijnlijk al met een tekort van 6,5 ton. Partijen kwamen eerder overeen om daarom ambitieuze projecten voorlopig uit het hoofd te laten. Bovendien duurt het nog even voordat een nieuw gemeentehuis er staat, zegt Waal. „Mocht de raad van Teylingen uiteindelijk voor nieuwbouw kiezen, dan zal het zeker nog een jaar of vijf duren voordat de eerste pad de grond in gaat. Maar tot die tijd moet de gemeente wel kunnen functioneren. Voor Voorhouters en Warmonders die slecht ter been zijn, wil de stuurgroep van burge meesters en wethouders aparte voorzienin gen treffen zodat die soepel de nieuwe vesti gingen kunnen bereiken. Ook denkt de stuur groep al na over een mogelijke herbestem ming van het Warmondse gemeentehuis. oten - In een flatwo- het Jan van Goyen- n in Voorschoten is .Is® ldag ingebroken. De ij 'e am binnen door een n bieerste verdieping te ?rb Hij maakte een lap- n rugzak buit. aan diei- itoe ma nii e fojan den rijn - Kabelbe- yji ma mag de tarieven in n? j roorlopig niet verho- heijgemeente heeft in de tegen Casema op 1 z'i ten gelijk gekregen. 5 nog teveel 'monopo- iedjis terecht dat de ge- da, Ie inwoners wil be- on( tegen een kabelaan- nai alle touwtjes in han- waZolang er geen 'vrije Qrejking'is, mag Casema d\ voor de circa 27.000 abonnees niet verho- afvaar betaalt ongeveer ander per maand dan welees in de omliggende n- V°or Casema reden BiPeven aan te passen. ij_üpr Wienbelt pikt dat houdt vast aan het an, lat werd gesloten in ired toen Alphen zijn ka- besk aan Casema ver- v0 arbij is onder meer z0 dat er pas aan de ta- ir 0 leuteld mag worden zat pende 'concurrentie' j-dekabelbedrijven is. Eli j i verhoogde Casema s njjieven. Volgens de ka- nt zou het contract erüjiimte bieden. Wien- irieus en vroeg - na ,et juristen - om een ïg. Dat won Alphen. sen bodemprocedure men. In april kreeg de van de rechter zijn pikte Casema weer L jedrijf ging in beroep Um de geldigheid van contract' betwist. De 3.S op 11 april. Omdat Si Amsterdam in een :e zaak ook in het de gemeente be- Alphen alle vertrou- itkomst. Nieuw hoofdstuk toegevoegd aan Touwbaanaffaire Voorzitter Jacquelien Zwetsloot ziet de toekomst van het buurthuis zonnig in. Mark Lamers 'Mensen bieden zich spontaan als vrijwilliger aan' door Judy Nihof zoeterwoude - De cursus scha- penverloskunde in het buurt huis in de Weipoort trekt stee vast veel belangstellenden. In het landelijke stukje Zoeter- woude zijn er bewoners genoeg die schapen hebben rondlopen. Maar ook de handvaardigheids cursussen zijn populair. Buurt vereniging De Weipoort viert volgende maand het 25-jarige bestaan van het buurthuis. Voorzitter Jacquelien Zwetsloot ziet de toekomst van het buurt huis zonnig in. „Je merkt wel dat de animo voor de kaart avonden terugloopt. Maar be paalde cursussen zitten weer bomvol. Ook is het nog steeds geen probleem om aan vrijwilli gers te komen. De mensen bie den zich spontaan aan. Nog niet zo lang geleden is een be stuurslid overleden, die heel ac tief was. Vier nieuwe vrijwilli gers hebben haar taken overge nomen." Eind jaren zeventig opperde een bewoonster van de Wei poort het idee om het lege kleu terschooltje aan de Weipoortse- weg 92a te gebruiken als buurt huis. Dat plan sloeg aan bij an dere bewoners en bij de ge meente, die zorgde voor een startkapitaal. De buurtvereni ging organiseerde door de jaren heen kaartavonden, cursussen, bingoavonden, kinderactivitei- ten, fietstochten en gondelvaar ten. Anno 2005 heeft de vereni ging ruim vierhonderd leden en donateurs. Niet dat zij allemaal hun gezicht laten zien in het buurthuis. „Sommige mensen betalen contributie en steunen ons, maar komen nooit." Toen Zwetsloot 22 jaar geleden in de Weipoort kwam wonen, sleepte een buurvrouw haar mee naar een kaartavond in het buurthuis. „Ik voelde me er on middellijk thuis. Het was alle maal zo gemoedelijk." Zwet sloot rolde daarna van het een in het ander. Toen ze werd ge vraagd om te helpen bij de kin derclub, aarzelde ze geen mo ment. „Het leek me leuk, want ik had toen zelf twee zoontjes thuis van twee en drie." Zestien jaar geleden werd Zwetsloot be stuurslid, en sinds een jaar is ze voorzitter. Het buurthuis is van eind sep tember tot april op alle doorde weekse avonden open. Op de activiteiten komen ook veel be woners van het dorp en de Rijndijk af. Zij kunnen geen lid worden, wel donateur. Alleen leden hebben stemrecht. „Het buurthuis is van de Weipoort en het is niet de bedoeling dat mensen van buitenaf het voor het zeggen hebben. Het is trou wens nog nooit nodig geweest dat de leden ergens over moes ten stemmen. Het is nog niet gebeurd dat we het niet met el kaar eens konden worden." Aan de activiteiten in het buurt huis doen met name kinderen tot een jaar of elf en volwasse nen van boven de veertig mee. Pogingen om jongeren vanaf een jaar of vijftien meer bij het buurthuis te betrekken, liepen uit op een mislukking. „We hebben wel eens een kaartcur- sus georganiseerd, maar dan kwamen er twee, drie jongeren op af. Ik geloof niet dat ze op cursussen zitten te wachten. Ze gaan liever naar Utopia." Het 25-jarige bestaan van het buurthuis wordt zaterdag 9 en zondag 10 april met een grote overzichtstentoonstelling van werkstukken uit de cursussen van vroeger en nu. Burgemees ter Bloemen opent de expositie. Op 26 juni is er in het weiland achter het buurthuis een fami liedag met sportieve activiteiten en een barbecue. door Loman Leefmans vervolg van voorpagina leiderdorp - Als de financiële problemen bij de Leiderdorpse dependance van de Leo Kanner- school niet snel worden opge lost, sluit de onderwijsinstelling na een jaar de vestiging aan de Touwbaan weer te sluiten. Dat is kortweg de strekking van de brandbrief die het bestuur aan de gemeente Leiderdorp heeft gestuurd. De dependance in Lei derdorp leidde tot veel commo tie doordat de verbouwing van het Touwbaan-complex tot spe ciale schoolgebouw met zeven ton uitliep. Dat kostte een jaar geleden wethouder Roest de kop en een ambtenaar werd ontsla gen. Door de brandbrief sleept de Touwbaanaffaire zich voort. Het dossier leek vorige week voor een groot deel afgesloten toen een plaatselijke onder zoekscommissie een reeks van 38 aanbevelingen deed. Die moest voorkomen dat vergelijk bare bouwprojecten in de toe komst weer veel duurder uit pakken dat gedacht. Bij de be spreking van het rapport waren alle raadsleden en wethouders het erover eens; er was welis waar ambtelijk en bestuurlijk veel fout gegaan, maar dat de school voor moeilijk opvoedba re kinderen uiteindelijk de deu ren kon openen was een posi tieve uitkomst van de hele kwestie. Dat valt nu dus te bezien. Di recteur Hooft somt enkele te genvallers op. „Een zorgelijke situatie", zegt hij. Zo krijgt een dependance in de regel minder geld van het ministerie per leer ling dan een hoofdvestiging, in dit geval in Oegstgeest. Dat scheelt de Leiderdorpse vesti ging naar schatting 33.000 euro per jaar. En doordat de Leo Kannerschool een regionale voorziening is, zouden de di verse gemeenten in de regio sa men een extra formatieplaats van ongeveer 44.000 euro be kostigen. Dat is volgens Hooft nog niet geregeld. Als laatste moet er met de gemeente Lei derdorp nog een gebruikers overeenkomst worden afgeslo ten. „Want zoals het er nu voor staat draaien wij ook op voor pakweg een schilderbeurtje en de gevolgen van een inbraak. Dit soort zaken hoort in een convenant te worden geregeld, maar ondanks diverse brieven reageert de gemeente Leider dorp niet. We hebben de nieu we wethouder Lam an nog niet één keer gesproken." Door de verschillende geschets te financiële perikelen, is de voorschoten - Een 52-jarige Voorschotenaar wordt verdacht van brandstichting in zijn por tiekwoning in de Vlietwijk. De brandweer kwam er zaterdag met twee autospuiten en een ladderwagen aan te pas om het vuur te blussen. De man sprong vanaf het balkon op één hoog ?em jjasnoot speurt naar speciaal schip d Baas ..••'katwijk - Het zal lage) veel mensen bekend een grote vis- jKatwijk ook een aan- finenvaartvloot rijk iter? V'°0t VOer met v0'~ j^ringtonnen tussen ;nstfl Katwijk en bestond uur.it zestig binnenvaart- eldjten met een speciaal dan ook Kat- zegt de War- kan Haasnoot, telg uit binnenvaart- nas 8 ?j°P z°ek naar een l Vtijeen mens van vlees nde^ar een schip. Of be- en> 'Set model van een ,e OR van de originelen n deg best wel wat." van een meter groot en loog, stond in een %e in de hal van het delq de scheepswerf ^cheepswerf stond weeln de Zijl bij de ulbrug. De meeste 1°le|wamen bij Boot ditt Boot, eigen- si ojvverf de Hoop van JS> eters Boot, bestaat eenjr worden geen Kat- ïeerjr gemaakt en de epvaart is ook iets [u^feden, met name in 1SB administratie van mfeebracht naar het en ifiiseum in Rotter- omHaasnoot. „Ik ben daar ook al wezen kijken en ze hebben daar van alles over de scheepswerf, maar helaas, geen spoor van het model. Daaraan kun je zo mooi zien hoe een Katwijker eruitzag, met zijn ho ge mast en zijn lier, perfect om de vracht over te laden." De vondst, hij rekent erop dat het ooit nog zal lukken, moet de parel op de kroon worden van een tentoonstelling over de binnenscheepvaart die Haas noot ooit wil organiseren in het Katwijks Museum. „Ik heb in de loop der tijd allerlei spullen en wetenswaardigheden verza meld. Ik ben achter de namen van wel vijftig Katwijkers geko men, heb diverse foto's gekre gen en veel verhalen gehoord. Veel mensen in Katwijk die iets met de binnenscheepvaart te maken hebben gehad, zijn en thousiast over mijn hobby. Ze zijn blij dat op deze manier hun verhaal voor het nageslacht wordt bewaard." Het had maar weinig gescheeld of dat was niet gebeurd, ont dekte Haasnoot. „In het Kat wijks Museum hebben ze alles over de visserijscheepvaart. Je kunt het zo gek niet bedenken of het staat er, prachtig natuur lijk. Maar over de binnen scheepvaart hadden ze alleen foto's. En niet meer. Dat heeft me verbaasd." Nu is Haasnoot, sinds een jaar waterpolitieman in ruste maar bekend van de vaarcursussen die hij verzorgt, vier maanden bezig met iets wat tot een tijd rovende hobby is uitgegroeid. „Ik ben begonnen met me te herinneren welke families ook alweer in de binnenscheepvaart Enige Katwijkers aangemeerd in het Prins Hendrikkanaal. Een plaatje uit lang vervlogen tijden. Jan Haasnoot probeert de herinneringen aan die tijd en aan de Katwijkse binnen vaart levend te houden. Particuliere foto zaten. Dat was gemakkelijk, want het was een klein wereldje in het Katwijk van de jaren vijf tig. Na de kerk op zondag kwa men ze bij elkaar op visite." In zijn rondgang langs die fami lies stuitte Haasnoot meer dan eens op oude schippers, die dolgraag hun verhaal kwijt wil den. „Mannen van in de tach tig, die de kans aangrepen om iets van hun geschiedenis te vertellen. 'Anders ben ik er straks niet meer en is de hele historie van de binnenvaart ver dwenen', zei een van hen, Klaas Plas, tegen mij." Haasnoot werkte in zijn jon gensjaren af en toe mee op de boot van zijn vader en zijn oom, de Broedertrouw. Daar leerde hij dat het keihard wer ken was. „Omdat ik toch op het water wilde werken, ging ik bij de waterpolitie. Ik hoorde voor mijn familie die uit binnen vaartschippers bestond dus voortaan bij 'de anderen', en toekomst van de Leiderdorpse dependance ongewis. „Je kunt- het een jaartje uitzingen, maar het kan niet zo zijn dat de hele school, ook onze vestigingen in Leiden en Zoetermeer, met een faillissement wordt bedreigd door de onzekere situatie in Leiderdorp." Hooft is verder wel tevreden over de plaats. „Het kan altijd beter - er moet nog wat worden geregeld met de speelplaats en de fietsenstalling - maar het is verder een goede voorziening waar 43 leerlingen een plaats hebben. We zouden er nog graag zes zeven opnemen, maar we zagen ons genood zaakt per 1 januari een leerlin genstop in te voeren. Er is niets erger dan dat de kinderen thuis zitten: onverantwoord." Wethouder Laman reageert ver baasd op de uitlatingen van Hooft. „Die genoemde forma tieplaats wordt betaald door de diverse gemeenten. Verder ko men inbraak en schilderwerk - mist aan de buitenkant - voor rekening van de gemeente. Ik begrijp het probleem niet. En ik heb Hooft wel al een keer ont moet en toen heeft hij het niet over financiële problemen ge had. Het is duidelijk dat we snel om tafel moeten om deze mis verstanden uit de wereld te hel pen." naar beneden om aan de vlam men te ontkomen. Hij is aange houden door de politie, maar moest ook naar het ziekenhuis voor behandeling van brand wonden en ander letsel. Een re lationeel conflict ligt waar schijnlijk te grondslag aan de brandstichting. moest dat op verjaardagsfees tjes altijd horen." Lachend: „Nu kan ik dat goedmaken met mijn speurwerk." Jan Haasnoot is voor tips en suggesties te bereiken via inter net: janhaasnoot@vaarcursus.nl Supermarktbaas begint zaak tegen bond door Nancy Ubert alphen AAN den rijn - De Al- phense supermarkteigenaar Edwin ten Brink stapt naar de rechter om te zorgen dat de Consumentenbond op de vingers wordt getikt. Ten Brink vindt dat de Consu mentenbond zich 'uiterst ongenuanceerd' heeft uitge laten over de webcam die in zijn supermarkt (Cl000) aan de Herenhof hangt. Een fabrikant van luchtver frissers kreeg het onlangs voor elkaar dat de Consu mentenbond zijn publicaties moest rectificeren. Nu gaat Ten Brink, met Gerard Rutte van de website www. alles- overfabrikanten.nl, een soortgelijke strijd aan. Ze vinden dat de Consumen tenbond 'onrechtmatig en ondeugdelijk' heeft gehan deld. In een persbericht schrijven de twee: „Begin ja nuari heeft de bond zelfs schriftelijk 'geëist' dat de webcam binnen een week uit de supermarkt verdwe nen zou moeten zijn. Anders zou ze 'alle ten dienst staan de middelen gebruiken' om dit te bereiken. Het lijkt erop dat de Consumentenbond de 'webcamcase' misbruikt voor eigen publicitair ge win." Morgen dient het kort ge ding voor de Haagse recht bank. Ten Brink en Rutte ei sen dat de Consumenten bond de berichtgeving over de webcam in de supermarkt rechtzet. De webcam hoort bij de website www.allesoverfabrikanten- .nl. Dit internetplatform brengt fabrikanten en zelf standige ondernemers uit de supermarktbranche met el kaar in contact. Volgens Ten Brink heeft het niets te ma ken met 'gluren naar de con sument', zoals de Consu mentenbond beweert. „De beelden zijn nauwelijks her kenbaar en worden op geen enkele wijze vastgelegd." De bond meent dat de ca mera wel de privacy van ko pers aantast. Dankzij de webcam in de 'voordeel- straat' van C1000 kan een fa brikant immers zien hoe snel zijn producten worden ver kocht en hoe mensen op de artikelen reageren. Overi gens staat die camera sinds 1 november niet meer aan.

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 15