SPORT 10 Eigen mening Het schaatsseizoen eindigt met een grote klucht Paniek Boys? hdc 990 maandag 14 maart; In deze column heb ik de vrijheid om over alle zaken die mij raken, mijn mening te geven. En dat vinden we normaal in Holland. Ik ook, en met mij hopelijk ook politiek Den Haag. Jammer genoeg ga ik het nu niet heb ben over de zinderende bekerfinale basketbal van mijn lieve dochter: na verlenging nipt verloren. 'Oh dear, how sad, never mind!' Ook laat ik de asociale reacties vanuit Twente in verband met de gemene el leboogstoot van Majstorovic aan mij voorbij gaan. Slechts zes wedstrijden schorsing krijgen en dan roepen: 'Het is allemaal opgeklopt door Studio Sport', gaat me te ver. Want ja, het hele betaalde voetbal wordt iedere dag op geklopt door onze nationale sportzen der en dat levert onze topvoetballers zulke absurd hoge salarissen op, dat ze niet meer een reële kijk op de wereld wensen te hebben. Evenmin wil ik het hebben over de koerswijzigingen van de Cruyffstal ten aanzien van toptrainer Co die maar alles blijft winnen. Ineens is die Co in 'n paar weken aimabeler, socialer, des kundiger, vakbekwamer, collegialer, interessanter en volwassener (en dat op je 57ste!) geworden. Mijne heren; Derksen, Kiejt, Van der Gijp, Barend Van Dorp en Mulder, je laat je mening overeen voetbalcoach toch niet afhan gen van de stand op de ranglijst? Wie noemde dat ook alweer scorebordjour- nalistiek? Helaas kan ik nu ook niet mijn teleur- stelling uiten over het feit dat niet het Hollandse aanvallende Barcelona, maar het Portugese catenaccio-voetbal spelende Chelsea zegevierde in de achtste finales van de Champions Lea gue. Wat overtreft dan wel al deze boeiende zaken? Heel bijzonder: de gebeurtenis sen rondom ons koningshuis. Iets wat mij normaalgesproken nauwelijks boeit. Het zwarte schaap van de kouwe kant van de Oranje's; Edwin de Roy van Zuydewijn, was eregast bij Barend Van Dorp. Frits en Henk, de zwarte schapen van Hilversum met grijze Jan Mulder aan hun zijde wisten wel raad met de vlot babbelende studiogast. Het ging hem erom nou maar eens het Ne derlandse volk duidelijk te maken hoe de verhoudingen lagen tussen hem en zijn schoonfamilie. Edwin de Roy (leu ke naam trouwens) ontvouwde een complot betreffende de scheiding van Margarita, waarbij wijlen Prins Bem- hard een negatieve hoofdrol heeft ge speeld. Dit zou hij gedaan hebben om dat de Roy's vader belastende docu menten zou hebben over de prins, waarin staat dat hij geflirt zou hebben (hem überhaupt niet geheel unbe- kannt) met de NSDAP ten tijde van Nazi-Duitsland. Bovendien liet hij ons weten dat onze nationale pers niks mocht publiceren wat niet eerst door de AIVD, op last van Bemhard, gecen sureerd was. Niet Beatrix of Willem, maar Bemhard zwaaide de scepter. En niet zo'n klein sceptertje ook! Grappig (of angstig) om inderdaad 's morgens in de kranten en op teletekst alleen iets over de, vermoedelijke, afgelaste schei ding te lezen maar geen woord over Bemhards dubieuze politieke daden in de 40-er jaren. Hou me ten goede, ie dereen heeft het recht om zijn leven te verbeteren na vroegere foute keuzes, want zo'n braaf mannetje ben ik vroe ger ook niet altijd geweest. Maar om de Hollandse pers, zelfs na je dood, te verbieden daarover te schrijven, lijkt me meer iets voor de Argentijnse schoonvader van de Oranjes. Wat gaat u daar aan doen meneer Balkenende? Ruud Bröring UIT GESPRO Ajax-cc Krol in wereld één van Iers, net als de rest."I Hans Kriek, voonnj bij Ajax, haalt in AS reld herinneringen' nus Michels: „Tijdens een ontvanl Majesteit na de eety Cup-overwinning id de koningin met dei 'Aardig grasveldje H AZ-aanvaller Tarikj snapt niet waaroi het uitduel met" voortdurend werd) In Sportweek; „Ik heb de fans al genieten. Velen ki jaren eerst voor mijl stadion, daarna lem II." J Idem: „Een percentage val1 men gaat naar de al een soort belasting mand controleert df* afspraak tussen jouf Ronald Waterreusl ge maand uitkomt?' Glasgow Rangers, r International: „Ikzelf heb altijd nooit 's werelds weest, maar het is moeilijk om een baj den." LINKS BUITEN Een column in het officiële cluborgaan van Sparta heeft een rel veroorzaakt. Trainer MIKE SNOEI is woedend over uitlatingen van CEES VAN CUILENBORG, prominent lid van de raad van commissaris sen. De oud-journalist schrijft: „Opleiden loont weer. Ook dan kun je een keer degraderen, maar nooit diep vallen. En dus dient een club als Sparta z'n technische mensen in die hoek te zoeken. Coaches met een visie. Coaches die bereid zijn de hele dag bezig te zijn met gerichte trainingen en zin volle begeleiding. Coaches die werken aan de toekomst van hun club en daarin door de clubleiding gesteund moeten worden." Die woorden zijn bij Mike Snoei en zijn assistenten FONS GROENENDIJK, NICO JALINK en BAS VAN NOORT- WIJK in het verkeerde keelgat geschoten. „Dit stukje slaat op ons", laat een geïrriteerde Snoei weten. „Het artikel raakt kant noch wal en komt op een heel slecht moment voor de club." Sportkoepel NOC/NSF houdt een internetveiling met top stukken uit de Nederlandse sporthistorie. De opbrengst is bestemd voor het inrichten van Olympic Experience, het nieu we sportmuseum in het Olym pisch Stadion van Amsterdam. Opmerkelijke voorwerpen die op de site daanveilingen.nl worden aangeboden, zijn on der meer de schaats waarop ANNIE BORCKINK in 1980 een gouden olympische me daille veroverde, de olympi sche roeiboot uit 1968 van kampioen JANWIENESEen het wedstrijdzeil van de surf plank waarop STEPHAN VAN DEN BERG in 1984 olympisch kampioen werd. Ook de turn- collectie van gymnaste ELVI RA BECKS behoort tot de bij zondere veilingstukken, even als een honderd jaar oude kruisboog. utrecht - Als er ooit een school voorbeeld nodig is om het begrip mosterd na de maaltijd te dui den, dan is het eerste Neder lands kampioenschap ploegen- achtervolging voor schaatsers, gistermiddag gehouden in Utrecht, daar uitermate geschikt voor. Het seizoen eindigde op de Vechtsebanen met een ware klucht. Rumoer was er vóór het NK al, door het startverbod voor talent Sven Kramer. De jongeling die volgend seizoen schaatst voor merkenteam TVM, wilde rij den met zijn aanstaande ploeg maats Jochem Uytdehaage en Carl Verheijen. Eerst kreeg het trio te horen dat iedereen in hetzelfde pak moest starten. Toen dat probleem was opgelost, kwam het argument dat alleen rijders van dezelfde sponsoren een trio mochten vormen. Verheijen uitte keihar de kritiek, waar KNSB-voorzit- ter Jacob Reitsma en directeur Arie Kauffman gisteren op wei gerden te reageren. Op de wedstrijddag bleek alles opeens compleet anders te lig gen. Ineens stapte Mark Tuitert, met Carl Verheijen en Erben Wennemars wereldkampioen, voorbij. In wedstrijdkleding. Terwijl de man van Postcode Loterij niet zou starten. Zijn ploeggenoten waren immers niet geïnteresseerd. Zaterdag was Tuitert bij de fina le van het marathonseizoen, om zijn vriendin Helen van Goozen aan te moedigen. Werd hij benaderd door marathon schaatser Henk Angenent, die met Joost Juffermans nog een maatje zocht. „Bel Wennemars maar," probeerde Tuitert een dagje Utrecht te ontvluchten. Maar Erben was ziek. „Waar ben ik aan begonnen," zuchtte Tuitert voor de wedstrijd. Tui tert kwam met een bondspak, zoals was afgesproken. Ange nent had zaterdag immers nog gebeld met de organisatie, had gevraagd of hij in het pak van zijn sponsor mocht starten. Nee, was het antwoord. Maar gisteren was alles dus an ders. Tuitert hoorde tot zijn verbazing dat het wel was toe gestaan om per team verschil lende pakken te dragen en had nog een outfit van Sponsor Lo terij in de tas. Angenent en Juf fermans hadden tot hun grote spijt geen TNT-pak meegeno men. „De KNSB heeft weer eens iets niet goed georgani seerd," mopperde Angenent. „Maar daar staat de bond ook om bekend." Ook Van Goozen, het vriendin netje van Tuitert dus, was een verrassende deelnemer. Ze had voor de zekerheid haar spullen meegenomen. „Ik blijk te mo gen starten," zei ze een half uur voor de wedstrijd verbaasd. Een ploeggenootje van het gewest Zuid-Holland was ziek. Aan het eind van de dag had Van Goozen een zilveren medaille om de nek hangen. De Zuid- Hollandse equipe werd afge troefd door een gelegenheids team. Waar Kramer met Uytde haage en Verheijen dus niet mocht, was de combinatie Wie- teke Cramer (Postcode Loterij), Marja Vis (TVM), Sandra 't Hart (Regiotop) en invalster Els Mur- ris (opleiding langebaan van de KNSB) wel toegestaan. Het bleek ook nog een winnende combinatie te zijn. Uiteraard door toeval ontstaan. Cramer en 't Hart probeerden een team te formeren, maar de ene na de andere haakte af. Het seizoen had al lang genoeg geduurd. Tijdens een feestje na het ijsga- la, afgelopen dinsdag, waagden de twee nog een poging. Ze wisten Vis en Murris te strikken. Eenmaal trainden ze afgelopen week en dat was genoeg voor de nationale titel. Brons was er voor de Oudewaterse Linda Verdouw, met haar ploeg Bran denburg Vleeswaren. Bij de mannen was de hoofdprijs zo als verwacht een prooi voor Team Telfort, het enige mer kenteam dat wél naar Utrecht kwam. Ralf van der Rijst, Rem- co Olde Heuvel en Bob de Jong pakten ongenaakbaar het goud. „Ik ben het seizoen begonnen met een nationale titel (vijf kilo meter, red) en eindig er ook mee," lachte De Jong, ook nog wereldkampioen op de tien ki lometer. „Het kan niet beter." Het zilver was voor de combi natie van Angenent, Juffermans en invaller Tuitert. Opmerkelijk, omdat Angenent een dag eer der nog 168 ronden had gere den tijdens de marathonfinale in Heerenveen. In de finale hing hij gisteren rondenlang aan het elastiek. Ook het brons voor Jorritsma Bouw was opval lend. Voor die ploeg rijdt mara thoncrack Kurt Wubben, zater dag nog winnaar in Heeren veen. Opvallende afwezige in Utrecht was overigens Ab Krook, de bondscoach van de ploegenachtervolgers. Hij was al met vakantie. De ontknoping van het eerste NK ploegenachtervolging was aan veel toeschouwers evenmin besteed. Meer dan de helft van de om twee uur 's middags ge komen schaatsfans was om kwart voor zes, na vele troostfi nales en dweilpauzes, verdwe nen. Een klucht kan immers ook té lang duren. Martijn van Beeten Komt het nog goed met Quick Boys? De tweevoudig afdelingskampioen en rege rend landskampioen amateurvoetbal stond in de winterstop bovenaan na een kanppe inhaalrace op Usselmeervogels. In 2005 is de klad erin gekomen. Sinds trainer Gert Aandewiei en aanvaller Hendrik van Beelen een contract bij eerstedivisionist Haarlem tekende verloren de Katwijkers drie keer op rij. De achterstand op Usselmeervogels be: draagt vier punten met nog vijf duels voor de boeg. Een reden tot paniekvoetbal? Bezoeker van het forum van www.quick- boys.nl: „Laat die John Blok maar flink shoppen voor volgend jaar. Die zogenaamde 'brede bank' stelt ook niks meer voor. Jaap Remmelzwaal, bestuurslid suppor tersvereniging Quick Boys, uit Rijnsburg ('maar ik ben een Katwijkeri): „Ik denk dat het tij nog keert, ik heb daar vertrouwen in. Er zijn wat van onze sup porters bij Usselmeervogels - Spakenburg geweest, dat was ook niet zo hoogstaand. Ik vind ook dat onze supporters positief moeten blijven. Je merkt na drie nederla gen meteen dat er negatieve geluiden zijn. Dat het slecht gaat sinds Gert en Hendrik hebben aangekondigd weg te gaan. Ik ge loof niet dat de oorzaak is. Wat die dan wel is? Wist ik het maar, dan zou ik de trainers ook op de hoogte brengen. Maar het voet bal is ineens weg, je ziet geen mooie combi natie meer." Usselmeervogels-voetballer Erwin van der Lugt, volgend seizoen speler van Rijnsburgse Boys, scoorde zaterdag de winnende treffer in de derby tegen Spa kenburg: „Ik heb echt een topavond gehad. Eerst scoorde ik in mijn laatste derby een mi nuut voor tijd de winnende goal en vervol gens hoorden we de andere uitslagen. Ui teraard denk ik dat Quick Boys geen kam pioen wordt, dat worden wij. In theorie staat Capelle nu gelijk met Quick Boys. Ca- pelle moet nog een inhaalwedstrijd tegen Spakenburg, maar dat winnen ze wel. Spa kenburg doet er alles aan om ons geen kampioen te laten worden, ze verloren vo rig seizoen ook met 0-4 van DOVO. Zo gaat dat in dat dorp. Een week later spelen Quick Boys en Capelle tegen elkaar, dat is voor ons even afwachten. Eén van de twee haakt dan zeker af, misschien bij een ge lijkspel wel allebei. Wij moeten natuurlijk blijven winnen, dan doet ook de laatste wedstrijd tegen Quick Boys er niet meer toe. Ik was wel een beetje verbaasd dat Quick Boys met 1-4 verloor van Excelsior Maas sluis. Wij verloren thuis ook van ze, met 0- 1, maar dat was echt onterecht. Na afloop verontschuldigden die spelers zich nog bij ons. Je ziet dat het plotseling kan omraai- en. In het begin wonnen wij alles, daarna kregen wij een mindere periode en begon Quick Boys elke week te winnen en nu is het weer andersom. Precies op het goede moment, zo vlak voor het einde. John Blok, coach van Scheveningen, traint volgend seizoen Quick Boys; „Alle ploegen hebben dit wel eens. Het komt voor Quick Boys nu alleen wel verve lend uit. Maar volgens mij gaat Usselmeer vogels ook niet alles winnen. Een idee waar het aan schort? Ik kan dat niet beoordelen. Tegen ons (1 -0 nederlaag) zag je in elk ge val nog aan hun instelling dat ze voor het kampioenschap gaan. Het is ook wel lastig voor een ploeg om altijd maar het spel te moeten maken. Als je dan niet in topvorm bent, loop je zulke nederlagen op. Ik ben ervan overtuigd dat de trainers ca pabel genoeg zijn om de zaken op tijd op orde te krijgen. Gert en Arjen hebben vol doende bewezen dat ze in staat zijn om de ze ploeg aan een kampioenschap te helpen. Voor mij verandert er weinig-een titel of niet. De doelstelling zal volgend seizoen toch niet anders zijn. Bij Quick Boys speel je altijd om het kampioenschap. Hans van der Plas, lid van het technisch management, werd zelf twee keer kam pioen en verloor vervolgens op de laatste wedstrijddag de titel aan Katwijk: „Het is niet des Quick Boys om drie keer op rij te verliezen, maar misschien is het nu even op. Ik had het er zaterdag nog met Marco van der Plas (ex-Katwijk red.) over. Op een gegeven moment is de power weg, hoe graag je ook weer kampioen wilt wor den. Als het even minder gaat, raakt het vertrouwen wegen kun je niet meer voor uit verdedigen. Dat gaat niet bewust. Op dit moment heeft Quick Boys niet de leider die opstaat en zegt waar het op staat. Met alleen 'kom op' roepen, red je het niet. Het mag best een keer persoonlijk worden met wat krachtermen. We kunnen het nu over paniek hebben, maar we hebben tweeënhalf topseizoen achter de rug, terwijl we vier seizoenen ge leden nog onderin stonden. Toen we als een trein draaiden en Usselmeervogels een paar keer verloor, dacht iedereen dat we wel weer even kampioen zouden worden, terwijl we pas op de helft waren. Misschien zijn we verwend en denken we dat het nor maal is. Aan het aanstaande vertrek van Gert en Hendrik ligt het niet. Die balen het meeste, want ze willen meteen titel af scheid nemen. Een andere bezoeker van het internetfo rum: „Er zal toch echt wat moeten veranderen. De chemie is uit het spel, onze mannen lo pen zonder enige overtuiging in het veld en dat ruikt de tegenstander. irut! :rd f' Ronald Waterreusi oude club PSV, in temational: „Met mij in de gc misschien die twei de Champions Lei haald. Oud-international ver, directeur volli Omniworld, vindt Iers moeten aandi snelle benoemingi bondscoach. In Nf blad: „Tegen de interna(fe Omniworld zei ik: i jullie? Over twee nr ik mijn tas van hefe team en ik ga lekke Maar wie traint jukz waar? Wie heeft erft huurd? Waar is juf1 vuur?" Feyenoord-coach Is in Sportweek: „Soms hoor je men^e Wat zit jij toch steé-i op die bank'. Watit Gaan janken als etx scoord? Mag ik dat'hi. meer, lachen?" jj. Idem: fc „De tegenwond wcD\ Het raakte me weLF teleurgesteld. Oké, je wordt geschoren 0 zitten. Dat heb ik$ heel stil" 0 Idem: roi „Petrovic zou het in elkaar rammen.' dat terecht, maar li6 zich ook dat hij Fei t tegnwoordigt." Rafael van der Vaj" puntertje waar me 5 aanvaller Ronaldi^ week scoorde teg£,c In De Telegraaf: ie „Op het oog lijkt HP kelijkste wat er is.lg punt van je schoep, zetten. Nou, ik heks t gedaan en het leek) drie tenen had ee Vera Pauw, oud-li-1' en nu bondscoac^ derlandse voetbal De Telegraaf: „In de vierde klas I eindelijk voor jongens mee te mflfcb was niet te houden ment zal ik nooit lijf' De geur van de gyiï partijtje voetbal, 4 p boven; het zit nogfle mijn hoofd.|'ht1 Rotterdammer Fifür son (2,10 meter),15 van de Denver Ni{! Nieuwe Revu: 2ei „Als je lang bent, i mogelijkheden. JeI schuilen, of je won De meeste lange ri met hun hoofd orri naar Rik Smits, di> tijd met z'n hoofd\ FC Twente-keeptf Boschker over deiïdc Ajax, waar hij voiP d onder contract sÉ.® bal International) „Waar ik me welt wonderd is het uir'" dat rond zo'n c/uK°| spelers kochten ?%e die ze van de club'Ui ook nog eens een PP auto van tonnen rr< Ik vraag me ;CI dan weieens afinm hoeveel auto's je 2.0' tegelijk kunt rij- den.

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 22