De Zijl-LGB verliest van échte titelkandidaat SPORT 9 nder zorgen voor Alecto LOHC pakt tegen Groen Geel de draad weer op DIOK neemt slotduel tegen USRS serieus Uitstapje naar de weg bevalt Van der Luijt wel Trigon laat beker lopen Polar Bears met 10-6 te sterk voor Leidse waterpoloploeg Ploeg Van Vliet heerst in Ronde van Zuid-Holland er Star =1 bij junioren I - Sanne van der Star jvermacht de natio- ftitel bij de junioren gesleept. De A-juni- rig weekeinde op het den in Inzeil zestien- de 500 meter, won jen. ,Adel verplicht, Cet het nog wel even us de schaatsster uit ng. Margot Boer uit e eindigde als twee- ategorie voor B- en was IJVL-schaats- je van Riessen de jdejongensB/Czag a rst een goede klasse- e en diskwalificatie op 00 meter in rook op- Jap snelste levrouw ie .(iLinda JapTjoen San jpn zaterdag snel- appioen van Neder- pden. De schaakster Ijjjdse LSG behaalde in vjule met de tien r( jlschaakvrouwen ia and 7 punten uit ne- rapi. Mariska Bertho- uit Haarlem en dfavvan-Nagel uit Am- .rfelden met 6.5 pun- ide en derde plaats. t NK snelschaken ^ven organiseerde de trjaakbond in samen- wet de Alphense j (ASC) het Open t «kampioenschap van ^senheimer Jeffrey n rzamelde evenals ja ïmer Piet Peelen 7 ,kde finalepoule. Inter- oaneester Peelen kreeg hfng resultaat de Open Mjschaaktitel toegewe- maandag 14 maart 2005 door Wim Siera waterpolo - De waterpoloërs van De Zijl-LGB/Vivax konden het in negen tiende speelronde niet bolwerken te gen Polar Bears. De waterpoloploeg uit Ede versloeg in het zwembad De Zijl de thuisploeg met 10-6. De nederlaag van de Leidenaars kwam niet uit de lucht vallen. De hoofdklasser is een stuk minder op dreef dan voor de winterstop. Met ze ven verliespunten in de laatste acht duels staat zelfs nog de vijfde plaats op de tocht. Daarnaast was Polar Bears aan de vooravond van de com petitie volgens velen de grote favoriet voor het kampioenschap van Neder land. De selectie van trainer John Scherrenburg moet in staat worden geacht de al jaren durende hegemo nie van landskampioen AZC te door breken. De lijstaanvoerder maakt de status van favoriet tot nu toe waar. Polar Bears heeft in de reguliere competitie alleen tegenstand te duchten van het zelfde AZC en het dit jaar verrassend sterke HZ/Zian. De rol van opposant kan De Zijl-LGB/Vivax, afgaande op de verrichtingen van zaterdagavond, niet op zich nemen, hoewel de Leidse hoofdldasser in een enquete van de zwembond de meeste voorkeurs stemmen kreeg toebedeeld. Maar liefst veertig procent zag in de ploeg van trainer Jacob Spijker de nieuwe kampioen. De helft van dat aantal stemmen ging naar Polar Bears. In hoeverre daar de aanhangers van De Zijl-LGB/Vivax een rol in hebben ge speeld, blijft in nevelen gehuld. De Leidenaars kunnen op termijn wel uitgroeien tot een serieuze concur rent maar zullen vooral op het fysieke vlak het nodige moeten bijleren. De thuisploeg kon de zwaargewichten uit Ede lange tijd bijbenen (1-1) maar zag het eerste gaatje ontstaan in tweede periode. De 'Beren' kwamen vooral in het lijf-aan-lijf-gevecht goed voor de dag en met een 4-1 voor sprong op zak was de thuisploeg al snel gedwongen een inhaalrace in te zetten. Het lukte De Zijl-LGB/Vivax om in de derde periode op gelijke hoogte te komen. De gelijkmaker was voorlopig wel het laatste wapenfeit. Oud-inter national Bas de Jong gooide nadien zijn gewicht in de strijd en draaide de wedstrijd op slot door de 5-4 en 7-4 voor zijn rekening te nemen. In de laatste periode waren de ploegen weer aan elkaar gewaagd maar toen was het al te laat om de gasten nog in het nauw te brengen. De Leidse doel punten kwamen van Roeland Spijker (3), Ivo Dietz, Joachim de Ruysscher en Niels Joor. Na het tumultueuze treffen tegen HZ- Zian kon landskampioen AZC zater dag in eigen huis rustig achterover leunen. In het zwembad De Thermen werd streekgenoot LZ 1886 volkomen zoek gespeeld. De Alphenaren won nen met maar liefst 15-2. Er was niet eens sprake van een veredeld oefen wedstrijdje. Daarvoor speelden de Leidenaars te slap en te lusteloos. Bo vendien was de toch al armlastige Leidse hoofdklasser gehandicapt naar Alphen afgereisd. Zo ontbraken Ste fan van Iterson en Jochem Klein door blessures. AZC had geen medelijden. In een steeds wisselende samenstelling stoomde de thuisploeg door naar een grote overwinning. Vooral in de der de periode kwam het verschil in kwa liteit in duidelijke cijfers tot uitdruk king. De Alphenaren liepen van 6-2 uit naar 12-2. Voor AZC scoorden Pieter Boot (3), Ian Huykeshoven, Niels Zuidweg, Kimmo Thomas en Kjell Boom (allen 2x), Sander Bouthoorn, Björn Mol, Chris Boot en Twan de Kievit. Mirko Zuidweg van LZ 1886 luisterde zijn rentree op met een treffer. Het ande re doelpunt kwam van Mathieu Spros. In een wedstrijd zonder hoogte een dieptepunten bleven de waterpoloërs van Katwijk tegen De Wiekslag ruim schoots aan de goede kant van de score. De tweedeklasser won in het zwembad Aquamar in Katwijk met 7- 4. De Katwijkers legden de basis voor de zege tegen de als vijfde geklasseer de ploeg uit Papendrecht al in een vroegtijdig stadium. Na de eerste pe riode stond het 4-1. De goalgetter van de zeekanters Alex Sieval had het weer eens op zijn heupen. Sieval heeft er dit seizoen al zo'n zestig in liggen en ook zaterdag nam hij er weer vier voor zijn rekening waarbij zijn schoten van afstand de meeste indruk maakten. De Wiekslag kon ondanks de matige start in het vervolg van het duel aan haken. De ploeg van trainer Ruud Wormgoor kreeg het zelfs nog even benauwd toen de gasten de marge verkleinden tot twee doelpunten (6- 4). Katwijk kreeg de overwinning in de schoot geworpen door een misre kening van de doelman van De Wiek slag. Hij verliet onnodig zijn doel en Sieval deponeerde de bal simpel in het net (7-4). De andere doelpunten kwamen van Hans van Duyn (2) en Ferry Spros. Alkemade doet nog steeds volop mee in de race om de titel van de derde klasse. De ploeg uit Roelofarendsveen kwam niet in de problemen tegen VZV (8-6) en heeft nog maar twee punten achterstand op lijstaanvoer der DWT. Drie periodes lang speelde Alkemade als een kampioensploeg. Na de 7-1 voorsprong liet het team van trainer Frank van der Akker de teugels wat vieren en kon de thuis ploeg de schade nog binnen de per ken houden. De doelpunten kwamen van Jack Geerlings en Ton Klooster man (beiden 2x), Guido Bongers, Pe ter Zonderop en Ronald van der Tang. De vrouwen van Alkemade kregen een 18-2 nederlaag te verwerken te gen De Snippen. Met twee speelsters uit het tweede team was de rode lan tarendrager al snel kansloos. De Snippen was in de eerste periode al behoorlijk op schot en nam een 5-1 voorsprong. Jorien Bongers en Merel Klein verzachtten het leed nog enigs zins. kt punt slotfase x pu - De zaalvoetbal- e pc hebben genoegen met een gelijk- hpm, in de wedstrijd De gelijkma akt tegen het lager ge- j (jteam viel overigens dijotseconden. r(jhet eerste bedrijf het je lezit, maar zag Ho- yLir een 3-0 voor- i jnteren. Na rust nam antino bij Bax het werd Hovocubo pit leverde al snel ~^it op voor Youssef "I een voorzet van Ta- Uid afrondde (3-1). het Tarantino zelf, 1 actie zijn tegen- het verkeerde been jbal hard inschoot n Voorhoutse zijde 1-2. Jan-Willem Baas ije trap goed bin- [nog tien minuten ramen de bezoe- ft eerst langszij. Met ier maakte Bax 4-4. it kwam van Brasco Ie gelijkmaker sco- meer-De speler ter zijn tweede ge in dus met rood [ovocubo profi- overtalsituatie. voor de uiteinde- leiden - Rick Flens heeft gisteren de Ronde van Zuid-Hol land op zijn naam geschreven. De renner uit de Van Vliet-ploeg soleerde na ruim 160 kilometer naar de zege. Zijn ploeg was met vier mannen bij de beste tien heer en meester bij de traditionele opening van het wielersei- zoen. Gideon de Jong (Van Hemert Groep) en Flens' ploeggenoot Joost van Leijen werden tweede en derde. De beloften maakten er van start tot finish een zeer har de wedstrijd van. Met een gemiddelde snelheid van bijna 46 kilometer per uur denderde het peloton door de streek. Zo moesten de renners door de stationstunnel in Leiden (foto). Koudekerker Johan Berk startte zijn seizoen met een 27ste plaats. De renner van Trias gaf ruim vier minuten toe op de winnaar. Hij finishte voor in een pelotonnetje van zo'n vijftien renners. De laatste positie van die groep werd ingenomen door Klaas van Hage (Noordwijkerhout). De renner uit het continentalteam van Kennemerland/De Bataaf ging als veertigste over de streep. Foto: Mark Lamers :n van Tilburg geeft Roomburg lucht Jein kkey - Met de 2-1 g op naaste concur- zijn de vrouwen poorlopig uit de 'de- jen. De voorsprong stander uit Eindho- lopen tot vier pun- 11 er inderdaad niet i zei coach Maurits na afloop van het de twee degradatie- I uit de overgangs- iens de winterstop duidelijk gemaakt J komende wedstrij- moesten pieken op moment. Niet alle maximaal spelen, tnergie sparen, en de wedstrijden die ijn voor het behoud t in de overgangs- zijn coach niet te- rtichpde in het cruciale >n R<ret °P slechts een Cwaae EMHC een hecht ucced collectief, dat de fan ^eindelijk ten volle jen. ■otO:1 een °Pen en 'inend duel. Karin in de eerste helft in oog met de kon de Eindho- 'St niet passeren. Daniëlle de Goe- lam gepareerd, in Kauuwen brak dr minuut van de loop! ban- De met l we' sPelende spelver- at de pijn en scoor de uit een strafcorner. EMHC legde zich niet neer bij de nade rende nederlaag. De Leider- dorpse doelvrouwe Christien Brauckmann hield haar ploeg met enkele knappe reddingen in de race. Tien minuten voor tijd leek De Goede de wedstrijd te beslissen met een tip-in uit een corner. Leek, want in dezelfde minuut scoorde ook EMHC. In de ener verende slotminuten miste Alecto nog een strafbal, maar stond het Eindhovens vizier tweemaal evenmin op scherp. In de eerste klasse boekte Roomburg een 2-1 overwin ning bij Leusden, dat net als de Leidenaars de punten goed kon gebruiken. De voorsprong op de degradatiekandidaat uit de regio Amersfoort is daardoor tot zeven punten opgelopen. Leontien van Tilburg bracht haar team na de vroeg opgelo pen 1-0 achterstand met twee fraaie treffers in veiligheid. Tien minuten voor de pauze scoorde spits uit een lange corner. Acht minuten voor tijd zorgde ze voor de ontlading na een pass van Lisette Kole. Keepster Ma- rielle Basart, invaller voor de zieke Eva Timmermans, hield Roomburg in de hectische slot minuten overeind. In dezelfde afdeling was LOHC met een 6-0 nederlaag kansloos bij de ongenaakbare koploper Amstelveen. Alphen bestreed in de tweede klasse opponent Strawberries met dezelfde behoudende tac tiek als waarmee in de eerste competitiehelft twee punten werden verspeeld. De strategie leverde dit keer wel succes op. Invaller Michelle Ouendag maakte de enige treffer. Keep ster Eline van Egdom voor kwam met twee fraaie reddin gen alsnog een gelijkspel. Forescate ging met 3-2 onder uit tegen de nummer twee van de ranglijst, Voordaan. Emilie de Neree uit een comer en Martine Koek met een tip-in brachten tweemaal de marge tot een doelpunt terug. Catwijck speelde geconcen treerd tegen de nummer drie van de lijst, Terriers. Drie kan sen werden door de Katwijksen niet benut, waar de ploeg uit Heiloo uit twee mogelijkheden wel het net vond en dus met 2- 0 won. In de derde klasse verraste Noordwijk met een 2-0 zege op het sterke Alkmaar. Chanel Ge- levert en Nanette de Koning scoorden. In dezelfde afdeling stelde Leidse Studs met 6-3 verlies teleur tegen het bezoe kende Loenen. Pas bij een 3-0 achterstand kwam de productie van de studenten door Stefanie Hofstad (2x) en Roeline van den Berg tot stand. Hisalis en Voorhout gaan in de vierde klasse onverdroten door met winnen. De Lissese forma tie haalde in Opmeer met 6-0 uit tegen Spire en versterkte via het doelsaldo haar eerste plaats. Het puntgelijke Voor hout klopte in Purmerend de plaatselijke club met 4-1. Mar jolein Koudijs, Charlotte Tailli, Cattelijne Komen en Bibiche Rath waren trefzeker. door Peter Klein mannenhockev - Met de 6-2 overwinning in Den Haag op Groen Geel heeft LOHC de draad weer opgepakt. Het Oegstgeester team geeft zich zelf nog een kleine kans op het kampioenschap in de eerste klasse B. Een titel, die door een aantal matige optredens voor de winterstop vrijwel leek ver speeld. „We moeten alles winnen", stelt coach Peter van der Meer. „We lopen inmiddels acht punten achter op Amersfoort. Tegen dat team spelen we nog, terwijl zij ook nog enkele lasti ge uitwedstrijden krijgen. Daarnaast hebben we ons team vernieuwd met jonge spelers. We wilden na de win terstop sterk beginnen en dat is gelukt." Oswald Mattheussens opende tegen de degradatiekandidaat snel de score. Haico Smid, die samen met Boele Oltmans en Niels van de Wall Bake de se lectie kwam versterken, maak te rijn rentree in de hoofd macht met de tweede treffer. Derk van Vierssen Trip zorgde voor de 3-0 ruststand en na de pauze via een onvervalste hat trick voor de 6-2 eindstand. Ondanks de matige voorberei ding in de winterstop won Alecto in Utrecht met 4-2 van USHC. In een uitstekende eer ste helft legde de ploeg de ba sis voor de zege. Michiel Eggen uit een comer, Koen Dickhoff na een combinatie over veel schijven en Jaïr Levi zetten de Leiderdorpers op een 3-0 voorsprong, alvorens de stu denten iets terug konden doen. Lukas Kleijne benutte vijf minuten voor tijd een strafbal, nadat Stefan Kolle- man binnen de 23 meter was gehaakt. In dezelfde afdeling A was middenmoter Roomburg met 4-2 de mindere van de num mer drie van de ranglijst, Car touche. De Leidenaars hadden in het eerste bedrijf het beste van het spel, wat ook door een veldgoal van Jelle Buitendijk en treffer van Jasper Visser tot uiting werd gebracht. Cartou che kwam via twee frommel- goals tweemaal langszij en strafte in de tweede helft twee foutjes in de Leidse verdedi- ging af. Door het 2-2 gelijkspel van Fo rescate tegen degradatiekandi daat Zevenbergen blijft het gat tussen het Voorschotense team en de gevarenzone on veranderd vier punten. Via comers van Sander Briedé nam Forescate tweemaal een voorsprong. Na de 2-2 kon de thuisploeg liefst zesmaal een corner niet benutten. De streekderby in de derde klasse tussen Leidse Studs en Catwijck ontaardde in een doelpuntenfestival, 3-10. De start van de Katwijkers was overdonderend, drie treffers in nog geen vijftien minuten. De studenten kwamen even snel tot 2-3 terug, maar hadden daarna hun krachten ver speeld. Martijn Houwaart, Maarten Plug, Wouter de Mol en Dem Graaff scoorden voor de kustbewoners elk twee keer. Invaller Thomas Wassenaar en Pieter de Bel maakten de tien vol. Alphen won met de 7-3 bij het op de tweede plaats staande FIT. De kloof met de concurre- nen voor de eerste plaats is daardoor opgelopen tot zeven punten. Thierry Ras (2x), San- der van der Boon, Michael Si- walette (2x) en Mark Duffhues (2x) namen de Alphense pro ductie voor hun rekening. In de vierde klasse won mid denmoter Noordwijk met 3-1 van hekkensluiter Forcial. Martijn Disseldorp zette met een hattrick in de tweede helft de 1-0 achterstand recht. Hisalis sleepte met een be nauwde 1-0 zege drie punten weg bij het op de voorlaatste plaats staande Reeuwijk. Mark Theunissen maakte het enige doelpunt. Keeper Willem van Aardweg stopte in het duel een strafbal. Alkemade zette de weg om hoog voort met een verdien stelijk 2-2 gelijkspel tegen Evergreen. Pim Slot zorgde voor de voorsprong. Peter Aar- dema maakte na een zwakke start in de tweede helft de ver diende gelijkmaker. door Geert Langendorff rugby - Zonder een noemens waardige inspanning te leveren liep DIOK over de Utrechtse Studenten heen: 39-10. Het moeilijkste voor de Leidenaars was om bij de les te blijven. Aan de laatste wedstrijd van het sei zoen viel geen eer meer te be halen, zeker niet tegen een wei nig aansprekende tegenstander als USRS. De eindrangschikking in de ereklasse (zevende) stond vooraf vast. Het vizier was daar om al gericht op volgend sei zoen. Met verzorgde aanvalspatronen liet DIOK in de eerste dertig mi nuten zien goed rugby te kun nen spelen. In die periode bracht de ploeg een score van 19-0 op het bord door try's van Piers Tolson, Joost Leemans en de pas 20-jarige fullback Harm van Os. Danny Evers verzilver de twee van de drie conversies. In het resterende deel van de eerste helft liet de ploeg, tevre den over het voorspoedige wedstrijdverloop, het initiatief aan de Utrechtse Studenten. Hierdoor kwamen de bezoekers terug tot 19-5. Na de rust stelde DIOK snel orde op zaken. Cap tain Leemans had hierin met twee try's een belangrijk aan deel. De eindstand van 39-10 was daarom geenszins geflat teerd. „We hebben er gelukkig nog een leuke wedstrijd van ge maakt", zei coach Robert Broers. „Maar ik speel toch lie ver tegen Den Haag als het nog ergens om gaat." Broers verwees naar het voor gaande duel, toen DIOK nipt met 20-24 van lijstaanvoerder HRC verloor; een prestatie van formaat maar ook bij winst al leen interessant voor de statis tieken. Door uiteenlopende blessures aan het begin van het seizoen moest zijn ploeg de hoop op het bereiken van de playoffs al snel opgegeven. Broers is positief over de kan sen van DIOK in het nieuwe seizoen, al wil hij de goden niet verzoeken. ,,Als we de eerste zes wedstrijden zonder blessu res doorkomen, doen we mee. We hebben genoeg capacitei ten." Ook het inpassen van jeugdinternationals Titus Klumper en Jelmer de Boer ziet hij zonnig in. „We houden de groep in tact. Die jongens val len dus niet in een dal. door Lukas van der Storm atletiek - Pieter van der Luijt heeft de bij de Voorschotenloop de kortste afstand gewonnen. De atleet van Leiden Atletiek verbruikte gisterochtend 15.28 minuten voor de vijf kilometer. Met die tijd bleef hij het jonge Amsterdamse talent Solomon van Blokland en diens stadge noot Thijs Feuth bijna een hal ve minuut voor. Van der Luijt liet zich deze win ter vooral zien op de nationale veldloopwedstrijden en kwam pas voor het eerst dit jaar in ac tie op de weg. „Ik wilde mezelf na de vele lange crossen ook eens op een kortere afstand tes ten", verklaarde hij. „Dat beviel goed, ik heb vanaf het begin de wedstrijd kunnen maken en kon mijn eigen tempo op kop draaien. Een mooie test voor het aankomende baanseizoen." Met nog twee wedstrijden te gaan begint het klassement van het Zorg Zekerheidcircuit in middels vorm te krijgen. De eerste drie in Voorschoten spe len in dat totaalklassement geen rol. Engelsman Richard Pleeth (zesde) viel in zijn oude woonplaats wat tegen, maar behoudt wel de leiding in de stand. Hagenaar Robbert Rood- akker (gisteren vijfde) staat tweede, maar ook Marnix En gels (gisteren vierde) doet nog mee om de overwinning. Bij de vrouwen won de Nij meegse studente Heieen Plaat- zer de vijf kilometer. De Leidse Silke Schmidt eindigde op ruim een halve minuut als derde in 19.35. Zij houdt de leiding in het klassement. Op de tien kilometer won Pim Gouw van AV Zuidwal uit Hui zen in 33.01. De jonge atleet bleef Erik Bakker van AV De Spartaan uit Lisse voor. Bakker had 21 seconden meer nodig. De twee nemen in het klasse ment dezelfde plaatsen in. Een andere Spartaan, veteraan Wil lem Boon, eindigde als vierde (33.39). Bij de vrouwen was de Haagse Wendy van der Spijker weder om onaantastbaar. De overwin ning in het circuit lijkt haar niet meer te kunnen ontgaan. Jo- landa van Beelen kwam als zes de over de streep (41.59), maar de Katwijkse staat in het klasse ment als derde genoteerd. Ook de langste afstand (15 kilo meter) kwam. in Haagse han den. Michael Misoi (Haag Atle tiek) won in een snelle 47.26. Harry de Boer (AAV *36) eindig de in 51.46 als vierde, een plek voor Katwijker André Korpels- hoek (53.12). In het klassement lijkt de nummer twee van de dag, Rachid Mohammadi, op weg naar plek één. De Boer staat eerste bij de wertigplus- sers. Bij de vrouweffwon een andere Haagse, Helmie Rama kers. Liesbeth van Leeuwen (LRRC) eindigde in een zeer knappe 59.47 op de derde plaats. geen zin had verder te fluiten. Dat was nadat hij Trigon-coach Robin Sommeling een tweede gele kaart had gegeven. „Wij hebben een hele briefwis seling met de bond gehad over deze wedstrijd", vertelt Som meling. „De bond heeft erkend dat het staken onterecht was, maar de gele kaarten wel ge handhaafd. We hebben gewoon geen zin meer om nog eens naar Maarssen te gaan. We hebben ons netjes afgemeld." korfbal - Sporting Trigon heeft bedankt voor het bekertoer nooi. De club is het niet eens met de afhandeling van het ge staakte (beker) duel tegen OWO uit Maarssen. De Leidse korfbalclub speelde op 19 oktober 2004 onder lei ding van een invaller-scheids- rechter een bekerwedstrijd bij OWO in Maarssen. Deze staak te in de 26ste minuut het duel bij een stand van 5-7 in het voordeel van Trigon, omdat hij

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 21