SPORT 8 I! Satumus met overmacht de beste Rijnstreek doet nog mee om het kampioenschap Bakker houdt; Scylla in de té Leython kansloos tegen Castellum: 0- Promotie voor De Zijl-LGB Meddens stunt met finaleplaats op jeugd-b DOS verrassend naar korfbalfinale Leidse handballers pakken titel met eclatante zege op enige concurrent maandag 14 maart 21 door Lukas van der Storm handbal - Rijnstreek heeft de kansen op promotie naar de re gioklasse na de 14-17 overwin ning bij Stompwijk '92 nog steeds in eigen hand. De Alphe- -naren maakten tegen laagvlie ger Stompwijk bepaald geen Sterke indruk, maar liepen in de slotfase toch enige doelpunten weg. Tot ruim driekwart van de wed strijd waren beide ploegen zeer aan elkaar gewaagd: tot op het punt liepen de twee teams ge lijk op. In de laatste minuten bleek toch het verschil tussen de nummer twee van boven en de nummer twee van onder. ;,We hebben eigenlijk collectief gefaald, maar waren toch nog net een graadje beter dan de te genstander", verklaarde Rijn streek-trainer Wim Reijn. „We hadden veel problemen met de wedstrijdbal, die enorm stuiter de en daarom lastig speelde. Maar belangrijker is dat we vol gende week winnen van EHC." Tegen de Leidschendammers kan de ploeg kampioen wor den, als koploper OUveo vervol gens verliest van Rohda '71. Een zege voor Oliveo zal nog lastig worden, gezien de reeks overwinningen van Rohda na de kerst. Stompwijk '92 heeft tegen Ventura genoeg aan een gelijkspel om degradatie te ont lopen. De vrouwen van Foreholte blij ven na een 30-20 overwinning bij Hermes op de derde plaats staan in de hoofdklasse B. De ploeg van trainer Menno de Klerk verloor eerder in eigen huis van de Hagenaars, en nam met de ruime overwinning re vanche. „We hebben een goede overwinning geboekt", zei De Klerk. „Met name de jonkies hebben zich laten zien vandaag en het vertrouwen van de trai ner niet beschaamd. Een goed resultaat met het oog op de wedstrijd tegen Loreal." Vol gende week speelt Foreholte te gen die ploeg een belangrijke wedstrijd om de tweede plaats. Tegen Hermes onderscheidde Kim Geerlings zich met liefst tien treffers. Ook de zusjes Mar- lèn en Anabel Arroyo waren aanvallend op dreef. Stompwijk '92 (vrouwen) ver sloeg verrassend ruim OASE (21-11). Beide ploegen waren nog in de race voor de derde plaats, die Stompwijk '92 nu definitief in handen lijkt te heb ben. Al in de eerste helft sloeg Stompwijk een kloof met de te genstander uit Oud Ade. Onder impuls van Ciska Hoogeveen was in het eerste bedrijf bijna elke aanval raak voor de thuis ploeg. OASE ontbeerde juist scherpte en geluk in de afron ding, waardoor bij rust al 14-5 op het bord stond. In de tweede helft was de wedstrijd al ge speeld en deden beide ploegen weinig voor elkaar onder. zwemmen - De zwemploeg van pe Zijl-LGB is gisteren gepro moveerd. De Leidse ploeg komt daardoor met ingang van vol- gend sezoen uit in de hoogste afdeling van het zwemmen. Afgelopen zondag heeft De Zijl- LGB in zwembad de Veur in Zoetermeer de vierde en laatste wedstrijd gezwommen voor de landelijke B-competitie. Na de tweede en derde competitie \yedstrijd stond de Zijl-LGB al op een derde plaats. In Zoeter meer heeft de zwemploeg deze plaats met succes verdedigd, wat recht geeft op promotie naar de A-competitie, Daarin komen de vijftien sterk ste teams van Nederland uit. De clubleiding liet zich na afloop direct ontvallen dat ze 'in de toekomst zeker van plan is deze plaats in de A-competitie te be houden'. De Zijl-LGB acteerde tien jaar geleden voor het laatst op het hoogste niveau. Vijftien jaar ge leden, in 1990, promoveerde de Zijl-LGB in de competitie na een mooie slotronde ook al naar de A-competitie. In 1995 viel de club terug naar de B- competitie en in 1998 zelfs naar de C-competitie. In 2001 werd de Zijl-LGB weer sterker en promoveerde de club naar de B. De opmars van de Leidse zwemclub is mede te danken aan de komst van een aantal nieuwe gemotiveerde en getalenteerde zwemmers. Volgens de club heeft een pro fessionele aanpak van training geven, onder leiding van hoofd trainer Sjaak Juffermans, zeker ook bijgedragen aan de kwali teit van de huidige zwemploeg. Zijn doel was om met zijn zwemploeg binnen 5 jaar in de A-competitie te komen. korfbal - DOS '46 en PKC heb ben zich zaterdagavond tijdens de kruisfinales in Groningen geplaatst voor de zaalkorfbalfi- nale. De strijd om het kampi oenschap wordt zaterdag in Ahoy' Rotterdam gehouden. Ih de Martiniplaza zorgde het Drentse DOS '46 voor een enor me stunt. De ploeg uit Nijeveen versloeg in de eerste halve fina le regerend zaalkampioen en Europacuphouder Fortuna met 17-15. Enkele minuten voor tijd was de stand nog gelijk: 15-15. Via treffers van Annemiek Verra en Bart Jan Scheenstra ging de winst uiteindelijk toch nog naar DOS '46. Voor het eerst sinds 1982 staan de Drenten weer in de zaalfinale. De tweede kruisfinale was een stuk minder aantrekkelijk. PKC was heer en meester tegen Nic. De verliezend finalist van vorig jaar was bij rust al zeker van de finale: 10-3. De tweede helft freewheelde PKC rustig verder en liep de ploeg uit naar een 18-8 eindstand. door Ron Hoogendam tafeltennis - Ondanks een nip te nederlaag tegen een directe concurrent houdt Scylla zicht op het bereiken van de play offs. In de voorlaatste ronde van de reguliere competitie werd het Leidse team wel van de vierde (play-off) plaats ver dreven. Dat gebeurde door De Toe komst dat gistermiddag aan de Brahmslaan een verrassende 4- 3 winst boekte. De bezoekers uit Lochem profiteerden van de afwezigheid van Scylla-kopman Edgar Malchasian, die met griep in bed lag. Ondanks de nederlaag was Gerard Bakker tevreden met het resultaat te gen de concurrent voor de kampioenspoule. „Ja, ik vind het een goede uitslag, gelet op onze ziekenboeg." Gelukkig voor Scylla was Bak ker, die zelf nog de naweeën had van de griep, uitstekend in vorm. Dankzij zijn overwinnin gen bleef het verlies klein. Eerst won de Leidenaar in een zeer spannend duel van good-old Ron van Spanje, met 3-2, na een 'onnodige' 2-0 achterstand. En na de pauze - toen hij sa men met Thijs Langeveld ook al knap het cruciale dubbel had gewonnen - zette hij vrij een voudig de Gelderse kopman Jonah Kahn met 3-1 opzij. Scylla staat sinds zondag welis waar een punt achter De Toe komst, maar heeft met de slot- partij tegen hekkensluiter Hot- ak'68 een minder zwaar pro gramma voor de boeg dan de bezoekers van gisteren. Die moeten nog aantreden tegen nummer twee Westa. Plaatst Scylla zich voor de final four dan wacht de Leidse ploeg zo goed als zeker landskampioen FVT. In de eerste divisie heeft De Treffers zichzelf een slechte dienst bewezen door met 8-2 onderuit te gaan tegen BIT. Door het verlies in Ede zakte de Veense ploeg naar de vijfde plaats, liefst vijf punten achter op de veilige nummer vier, Am stelveen, dat maximaal uithaal de tegen de rode ger Varese. Voor Roelofarendsveen, zonder Simon G01 weinig eer te b( een winstpartij Veen (tegen Wamt wonnen dubbel li ten op voor De zichzelf halverwi titie diep in de deg heeft gemanoevree Ook het Oegstge moet in zijn idassel divisie, oppassen m1 gradatiespook. De ters verloren hetf duel in en tegen 4. Friso Reitsma^F tweemaal maar Marc Beck. Ron won juist alleen Beek. De met bi lende Kish Prasl lege handen, al aantal keren dichl „We zijn het om gewend die dt maar er is nog boord. We heb! den Berg) nog acl meldde Reitsma In de tweede kan het zeker spi name Avanti dat derlaag tegen Kli één is afgezakt een degradatiepl vijf duels is er ookj woudse ploeg m tot paniek. In Geleen tekende wold voor twee Tegen Andy Sneiji Hazerswoudse verder steun kret Vijverberg (winstl Aarts). Invaller iSi bleef op nul steker De vrouwen van IÊL den een keurige M ning op Torenst#™ moet goed voor h n wen zijn gewees^1 ploeg blijft echtft( hekkensluiter in e; sie. De goed op difat: dia Huizer scoord^e tafel een keurige^ Mac Mootry en Yi^ teerden beiden ntl ning. bh w )it door Peter Klein tennis - Marlot Meddens heeft met het bereiken van de eind strijd bij de nationale overdekte jeugdkampioenschappen tot en met 18 jaar voor een regelrech te stunt gezorgd. De pas 15-jarige Voorhoutse, die komend seizoen bij Hille- gom in de hoofdklassecompeti tie uitkomt, versloeg in de halve finale de als eerste geplaatste Marrit Boonstra in drie sets. In de slotronde was ze alleen in twee reeksen niet opgewassen tegen Renee Reinhard, die afge lopen zomer de Europese jeugdtitel tot en met 14 jaar ver overde. Een overwinning op Boonstra werd Meddens, die de afgelo pen maanden al een zeer op merkelijke progressie door maakte, nog niet toegedicht. De jeugdige Leidse BI-Master zette de fijn die zij in januari bij het NK onder 16 jaar had ingezet ook in de oudste leeftijdsgroep door. Met tweesets zeges op Chantal Peperkamp, Nicolette van Uitert en in de kwartfinale op haar 'angstgegner' Anouk Tigu, die haar in de eindstrijd bij de zestienjarigen nog naar de tweede plaats verwees, drong ze soepel door tot de beste vier. Boonstra had zondagmorgen in de halve finale tot halverwege de eerste doorgang het betere van het spel, maar een agressie ve tussensprint bezorgde Med dens met 7-5 de eerste set. Het tweede bedrijf was met 6-2 dui delijk voor de favoriete Boon stra, die in de beslissende reeks een 5-2 voorsprong nam. „Ik kwam twee matchpoints achter", vertelde Meddens na afloop. „Ik heb mij toen voor genomen dat zij het laatste punt maar moest scoren. Ik heb de bal binnen de fijnen gehou den. Zij kon er niet door slaan. Toen ik steeds dichterbij kwam werd zij nerveus 1 games op een rijf 7-5." De vermoeide I de diezelfde midi eindstrijd het ho| de halve finale r Reinhard zegeviej 0. „Renee is op d de jeugd een klai als ik topfit was g niet gewonnen, r plaats was voor n haalbare." oan obi door Gertjan van Geen volleybal - Castellum heeft de opmars van Leython in de der de divisie voorlopig gestuit. De Alphenaren waren in de Leider- dorpse sporthal De Bloemerd oppermachtig: 0-4. Leython miste spelverdeler Bas Donkers. Daardoor verliepen de aanvalspatronen moeizaam bij de thuisploeg. Via 17-25 en 18-25 kwam Castellum eenvou dig op een 2-0 voorsprong. In de derde set leefde Leython even op. De ploeg nam een 21- 24 voorsprong, maar kon die niet vasthouden. Daarna was de weerstand van de ploeg van coach Michiel van Straaten ge broken. Leython, waarbij aan voerder Rolf van der Kwaak vol gend jaar de nieuwe trainer wordt, ging kansloos met 11-25 ten onder. Castellum-coach Hans Schimmel was opgelucht na het binnenhalen van vijf punten. „We nemen nu weer even afstand van de degradatie zone." De vrouwen van Gemini waren gebrand op eem 4-0 overwin ning bij hekkensluiter Shot. De Voorschotense ploeg had in het thuisduel een punt verspeeld. Coach Daan Meijs had het ver trouwen gegeven aan de ploeg die het vorige duel tegen Tone- gido 2 de overwinning had ge grepen. Pas bij een 3-0 voor sprong in sets hoefde hij de op stelling te veranderen. In de vierde set was zijn ploeg op een 15-10 achterstand gekomen. Onder andere door een goede invalbeurt van Sanne Honse- laar greep winst. Na e zelfs de de divisie w< gende week Irene dat staat. Na strijd weten Meijs. leiden - Ze hadden al aange toond met overmacht de beste te zijn, maar gisteren deden de handballers van Saturnus het nog eens dunnetjes over. In de kampioenswedstrijd verpulver den de Leidenaars nummer twee ETC (27-15) en vierden daarmee het kampioenschap in de eerste klasse van de Haagse afdeling. Saturnus is voorzichtig op de .weg terug, maar er ligt nog veel verloren terrein goed te maken. De ooit zo trotse eerstedivisio- nist moet langzaam een weg omhoog klauteren uit de kroch ten van de handbalsport. Zelfs 1 binnen de club weet niet ieder een precies op welk niveau er .geacteerd wordt. Komend sei zoen is dat de regioklasse, ver gelijkbaar met de oude derde divisie. Nog geen vijf seizoenen gele den beleefde de club gouden tijden. Tweewekelijks lag er een prbgrammablaadje bovenaan de trap van de Vijf Meihal en voor de speciale gelegenheid had oud-voorzitter Rob Otten de schrijfmachine weer eens ter hand genomen om de suppor ters welkom te heten. Alsof het njet genoeg was, stond veteraan Otten ook gewoon weer onder de lat. Dat was de laatste weken wel vaker gebeurd vanwege de bj#ssure van de eerste doel man. Otten staat als ervaren rot npg steeds zijn mannetje, maar b$t is typerend voor het niveau waarop de Leidse handballers de laatste vier jaar acteerden. %tumus heeft een roerig jaar aghter de rug, waarin het tus sentijds afscheid nam van trai- ,ner/coach Rachid Abdellaoui. Qe club vulde de leemte door oud-eersteteamspelers André tv§n Es als coach en Nico Moo ren als trainer aan te stellen. De 37-jarige Mooren deed gisteren overigens mee als veldspeler en ook hij kon moeiteloos aanto- pgn, dat het een club als Satur- nps onwaardig is om op dit ni- vqau uit te komen. De finkshan- cler bewees dat verdedigen een Saturnus viert in de Leidse Vijf Meihal het behalen van het kampioenschap: het begin van de weg terug naar boven voor de handbalvereniging. Foto: Henk Bouwman kunst is en toonde zich aanval lend nog altijd slim en vaardig genoeg om fluitend tot vijf doelpunten te komen. Door de offensieve kracht van de acht keer scorende Marcel Nieuwen- huys - hij speelde drie jaar gele den nog in de eredivisie bij het Rijswijkse Animo - werd de confrontatie met ETC niets meer dan het afleggen van een proeve van bekwaamheid. Coach Van Es toonde zich een meer dan tevreden man na het ontkurken van de champagne. „Toen Nico en ik aan deze klus begonnen, hebben we gevraagd om zelfdiscipline en dat heb ben ze stuk voor stuk getoond. Dit kampioenschap is goed voor de vereniging. Er zat po tentie in dit team en het was zonde om dat verloren te laten gaan. Daarom hebben we dit gedaan. Als er geen begeleiding is, gaat het fout", aldus Van Es. Satumus zoekt een structurele oplossing voor de functie van trainer/coach. Van Es vindt zichzelf geen trainer en Mooren op zijn beurt is niet de aange wezen persoon om tijdens wed strijden langs de kant te staan. Van Es: „We hebben er nog niet over gesproken en gaan het eens rustig bekijken. We moe ten eerst hier maar van genie ten." Satumus - ETC 27-15 (12-6). Doel punten Satumus: Marcel Nieuwen- huys 8, Nico Mooren 5, Maurice ten Hengel 3, Joost Akerboom, Heinz Slaar, Jip Olieroock en Giovanni Vos kuil 2, Hans Nieuwenhuys, Rachid El Atif en Fedor Brugman.

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 20