Ajax levert prutswerk tegen NEC afwijk telt te veel 'sentlemen-voetballers' Bobby juiich terug i u, met dank aan Riis ^hemden in de problemen na 1-0 nederlaag tegen Voorschoten 97 Nederlands record Smith met kogel Barthen m 4 k -■ maandag 14 maart 2005 SPORT leeft een I gevoel lecht duel Mendoza FC Lisse Lisse heeft verdediger ndoza van IJsselmeer- igetrokken. Mendoza, jeelde in de jeugd waarna hij een prof- jij Volendam tekende, litenlands avontuur in b en Mexico keerde hij land terug. De afgelo- r' in speelde hij op De Westmaat in Spa- ona neemt afstand a - FC Barcelona won net 2-0 van Athletic eco en Giuly scoor- finst bracht Bar^a een hter bij het landskam- ip. Concurrent Real e titelstrijd zo rhand te hebben op- Sisteren verloor de ;e de uitwedstrijd te- met 2-1. Het Madri- •lpunt kwam op Solari, in de 90ste Ibiol en Riki hadden jb in de strijd tegen goede moed be- jr de nieuwe neder- ichterstand van Real jgelopen tot elf pun- Dot coach |at jaar 2004 GRONINGEN - Ton |ozen tot coach van 04. De basketbal- iMPC Capitals won ng onder zijn vak- lie hem kozen boven [genomineerden Jac jatsen), Cor van der en Peter Pieters ennen). Volgens L de organisator van ng, leidde de 'mix bsprekende oeuvre fen zijn succes met de 12004' tot zijn uitver- fcot schonk de Gro- Icetbalploeg in 2004 indstitel in 22 jaar. on MPC de nationale door Peter van Duyl Nijmegen - Ongegeneerd vielen de spelers van Ajax elkaar giste ren na de 0-1 zege bij NEC om de nek, samen met de meegereisde fans vierden ze zelfs een be scheiden feestje. In Amsterdam is niets meer wat het ooit was. Ajax leverde in Nijmegen negen tig minuten puur prutswerk af, maar zelfs voor de vroegere he melbestormers van het mooie voetbal telt vandaag de dag al leen het resultaat. Ook de derde wedstrijd onder het interim-duo Ruud Krol en Tonny Bruins Slot leverde Ajax dus het volle pond op. De kans is echter groot dat de traditio nele nabespreking vandaag een paar uurtjes extra in beslag zal nemen. De Amsterdammers speelden dit seizoen toch al heel wat beroerde wedstrijden, maar zo armzalig als tegen NEC was het nog niet. NEC-Ajax zal ook bondscoach Marco van Basten een hele la ding stof tot nadenken geven. De baas van Oranje nam liefst zeven Ajacieden op in zijn voorlopige selectie voor de WK- kwalificatieduels met Roemenië en Armenië. Vrijwel niemand van hen was echter in staat aan te tonen waarom de bonds coach zoveel vertrouwen in hem stelt. Van het zevental kwamen er overigens maar vijf in actie. Ra fael van der Vaart liep zaterdag een gekneusde pols op. Dit weerhield Krol en Bruins Slot van een nieuw pijnlijk besluit: ook een fitte Van der Vaart had gisteren niet in de basis ge staan. De international heeft in middels laten weten dat hij aan het einde van dit seizoen uit Amsterdam wil vertrekken, vol gens hem is dat zowel in zijn belang als dat van Ajax. Ryan Babel, door Van Basten even eens tot de dertig beste spelers van Nederland gerekend, bleef in De Goffert negentig minuten aan de kant. Doelman Maarten Stekelen burg raakte gisteren gebles seerd en zowel Nigel de Jong als Wesley Sneijder had tegen NEC een totale offday. De Jong werd als onwennige linksback werke lijk aan alle kanten voorbij gelo pen door Romano Denne- boom, wie het balverlies van Sneijder wilde turven had aan één blocnote niet genoeg. John Heitinga - opnieuw centrum verdediger - scoorde een mager zesje, zodat alleen Hedwiges Maduro een serieuze voldoen de haalde. Het lijkt echter uit gesloten dat Van Basten de middenvelder na welgeteld drie wedstrijden in Ajax-1 zal opne men in zijn keurkorps. De teamprestatie die Ajax in Nijmegen afleverde, was een getrouwe afspiegeling van het niveau dat de individuele pion- netjes haalden. Op Maduro en de onverstoorbare Hatem Tra- belsi na was er met de beste wil van de wereld niet één licht puntje te ontdekken. In het spel van de Amsterdammers zat geen enkele lijn, de passie en hartstocht - die na het vertrek van Ronald Koeman even op flikkerden - waren in Nijmegen alweer gedoofd. NEC is de nummer vijftien van de eredivi sie, de ploeg van Cees Lok won in de laatste zeven wedstrijden slechts eenmaal, maar toch was de ploeg gisteren beter dan Ajax. De manier waarop Ajax aan zijn beslissende doelpunt kwam, vertelde eigenlijk het hele ver haal. De Amsterdammers wa ren nog amper gevaarlijk ge weest, toen de zwakke Arjan Ebbinge in de 51ste minuut Trabelsi neerlegde en de Belgi sche arbiter VandeVelde niets anders kon doen dan Ajax een penalty geven. Sneijder mikte de bal op de vuisten van Dennis Gentenaar, Maxwell slaagde er niet in de rebound in tastbaar resultaat om te zetten, zodat Maduro eraan te pas moest ko rden om Ajax alsnog op voor sprong te brengen. Aan de andere kant kreeg ook NEC een buitenkansje van elf meter, nadat Julien Escudé zich een kwartiertje voor tijd had vergrepen aan Edgar Barreto. De inzet van aanvoerder Rob Wielaert belandde op de vuis ten van invaller Bogdan Lo- Doelman Bogdan Lobont wordt na afloop van het duel met NEC bedankt door Rasmus Lindgren. Lobont stopte een strafschop zodat Ajax met o-i won. Rechts Nourdin Boukharl, links Nigel de Jong. Foto: ANP/Marcel Antonisse Spierdijk 3sh /„Jin - Vv Katwijk mag Ie 1-0 nederlaag bij oen2n '97 opmaken voor s degradatievoetbal. 3 afloop is voor de le afgelopen 12 jaar impioen werd, hele- :eker. Het program- laatste vijf speelron- wedstrijden tegen en IJsselmeervo- 'eringwekkend, het spel is bedroevend Jélvi ing in het elftal nul terio^' ..Natuurlijk maak B zorgen", sprak trai- 1 Grootscholten dan ich. vindt dat zijn elftal reken te weinig inzet .Vandaag weer geen constateerde ten met enige spijt Q. „Het is een teken ld vol de strijd aan- rainer riep een spel- (t de eerste helft te- lerinnering. „Sander eeg een elleboog- jn ogen was dat op- "len dat de jongens [moment meer voor n." had geconsta- Ischeidsrechter Van toeliet. „Dat vind ik to'n scheidsrechter. ,dan als spelers de g Dat hebben we niet is dat wat Groot- in zijn elftal vraagt Katwijk telt op veel 'gentlemen- jongens die prach- spelen, maar niet telen als de wed- m vraagt. "voor de nederlaag het ontbreken van door Ad Pertijs nice - Bobby Juiich heeft giste ren de eerste ProTour koers ge wonnen. Het CSC-collectief speelde de Amerikaan vanaf vrijdag uit in Parijs-Nice. „Ik ben bij Bjame Riis een nieuw leven begonnensprak de man die in 1998 als derde eindigde in de Tour de France op opge luchte toon. Juiich diende zich in die be wuste doping-Tour aan als een grote belofte. Vervolgens werd het lang tijd stil rond hem. Bij ploegen als Crédit Agricole en Telekom kon hij geen moment meer een een grote rol spelen in de belangrijke koersen. Tot afgelopen week. Donderdag in de ingekorte rit naar Montéli- mar was Juiich van de partij in een ontsnapping, die in een af daling tot stand was gekomen. Hij won er belangrijke secon den mee. De dag erop hand haafde hij zich op de Mont-Fa- ron in de voorste groep, terwijl kopman en topfavoriet Jens Voigt op de nijdige rots boven havenstad Toulon moest los sen. Juiich: „Bjarne kwam naar me toe en vroeg slechts: 'kun je deze race voor ons winnen?' Ik zei: daar ga ik alles voor doen." Juiich is niet de eerste renner die door Riis en zijn CSC-col- lectief terug op de fiets wordt gezet. Al die jaren na 1998 had ik moeite de toppers te volgen. Maar ik gaf het nooit op. Als je ooit derde bent geworden in de Tour, wil je ook niet zomaar opgegeven. Eén gesprek met Bjarne zal ik nooit vergeten. Hij priemde zijn vinger op mijn borst en zei: 'het zit er nog steeds in denk ik." Juiich werd bij CSC in eerste in stantie een teamworker. Zoals iedereen dat is bij Riis. Deze week betaalde het werk zich uit voor de Amerikaan. „Het draait bij ons om de kleinste details. Ik heb in deze ronde niet veel fou ten gemaakt, de ploeg al hele maal niet. Omdat we hiervoor getraind hebben. Iedere dag is een teambespreking en Bjame waakt in de auto als een engel over ons. In het begin van de week hadden we even het geluk aan onze zijde bij een smalle passage. Dankzij Bjame. Soms moet je je eigen gelii^ forceren. Na alle tegenslagen en teleur stelling die ik de afgelopen ja ren meegemaakt heb, verdien ik nu ook wel een beetje geluk. Wat ik nu laat zien is een com binatie van de ervaring die je opdoet in slechte en goede tij den. Alles heeft een functie." Sport 2: Nieuwe garde meldt zich in Parijs-Nice mersin/anp - Rutger Smith heeft gisteren Erik de Bruijn als Nederlands recordhouder ko gelstoten uit de boeken verdre ven. De winnaar van het zilver bij de Europese indoorkampi oenschappen zegevierde bij de buitenwedstrijd in het Turkse Mersin met de afstand van 21 meter precies. Het oude record stond sinds mei 1986 met 20,95 meter op naam van De Bruin. Smith is indoor al Nederlands record houder met 20,79 meter, de af stand die hem een week eerder in Madrid de tweede plaats op leverde. Blessure Maarten Stekelenburg valt mee De blessure die Ajax-doelman Maarten Stekelenburg gisteren in de uitwedstrijd bij NEC op liep valt mee. Na uitgebreid onderzoek in het ziekenhuis blijkt de goalie een lichte her senschudding te hebben over gehouden aan een botsing met NEC-aanvaller Romano Den- neboom. In eerste instantie werd gevreesd voor een zware blessure aan het hoofd. Stekelenburg liep de blessure op in de 65ste minuut van het duel met NEC. De doelman liep wat al te aarzelend uit, toen hij een diepe bal op Den- neboom buiten zijn doelge bied wilde onderscheppen en hij een botsing met de fysiek sterke aanvaller niet meer kon ontwijken. Stekelenburg raakte buiten bewustzijn en zijn situ atie zag er even zó slecht uit, dat de medische staf van Ajax wild gebarend om een ambu lance vroeg. In het ziekenhuis werd er di rect een scan gemaakt, maar die leverde geen verontrusten de dingen op. Stekelenburg reisde gisteravond gewoon naar huis. Bij Ajax gaat men er vanuit dat de doelman moge lijk aan het einde van de week de groepstraining al kan her vatten. Als bondscoach Marco van Basten hem zou willen se lecteren voor de WK-wedstrij- den tegen Roemenië en Arme nië (eind deze maand), is dat zeker geen probleem. Steke lenburg, eenmalig internatio nal, strijdt met AZ-keeper Henk Timmer om de tweede plek achter Edwin van der Sar. De blessure van Stekelenburg is de zoveelste aanslag op de keeperstaf van de Amsterdam mers. Eerder dit seizoen raakte Bogdan Lobont zwaar gebles seerd in de uitwedstrijd bij PSV, eind oktober. Toen de Roemeen in de winterstop weer fit was, brak hij een vin ger. Hans Vonk. die in novem ber eerste doelman bij Ajax werd, kampt inmiddels al weer een paar weken met een bles sure aan het dijbeen. De Zuid- Afrikaanse international is overigens wel op de weg terug. Stekelenburg rolt ondanks zijn jeugdige leeftijd (22) niet onge schonden door zijn loopbaan. De doelman was al enige tijd uitgeschakeld met een ham stringblessure. Een gebroken handwortelbeentje zette hem al eens een halfjaar buiten spel. bont, maar bij NEC stond er niemand klaar om de afgeketste bal alsnog in het Ajax-doel te mikken. Ook in het resterende kwartier moest de Roemeense doelman nog een paar maal handelend optreden. Ondanks de ontnuchterende voorstelling in Nijmegen blijft Ajax in het spoor van nummer twee AZ en dus houdt het zicht op Champions-Leaguevoetbal. Maarten Stekelenburg wordt van het veld gedragen. Foto: ANP/Marcel Antonisse De Amsterdammers beginnen aan een cruciale fase, binnen een maand spelen ze tegen on der meer PSV (volgende week), Heerenveen, AZ (onder voorbe houd) en uit bij Feyenoord. In de tussentijd hoopt Ajax ook nog een nieuwe trainer te pre senteren. Die kan in de Arena in elk geval zijn borst natmaken. NEC: Gentenaar, Nalbantoglu. Wisger- hof, Ebbinge en Leiwakabessy. Wiel aert, Bafreto, Van der Doelen en Tininho (67. Van den Eede); Denne- boom en Niedzielan. AJAX: Stekelenburg (69. Lobont): Tra belsi, Heitinga, Escudé en De Jong: Sneijder (80. Lindgren), Maduro en Maxwell; Rosales (70. De Ridder), Cha- risteas en Boukhari. Marcel Vondeling van Katwijk duwt de bal onder Voorschoten-doelman Mathijs Keemink door. De bal zou op de paal belanden. Foto: Mark Lamers de centrale spelers in de verde diging, Toine l'Ami en Jerry van Wonderen, aanvoeren. Groot scholten deed dat niet. Hij con stateerde terecht dat de defen sie zaterdag niet het slechtste gedeelte van zijn ploeg was. Het was veel opvallender dat Kat wijk aanvallend nauwelijks iets klaar maakte. Voor rust kreeg de ploeg maar één mooie kans, Marcel Vondeling kreeg de bal wel langs keeper Mathijs Kee mink, maar de paal voorkwam de openingstreffer. In de twee de helft bleef het aantal moge lijkheden beperkt tot twee. In valler Arie Jonker kreeg 18 mi nuten voor tijd de kans de bal op de slof te nemen, maar hij produceerde een misser. En in de slotfase kwam een andere invaller, Karim Hajji, alleen voor de doelman, maar ook hij faalde. De misser van Jonker was cru ciaal. In de tegenstoot kwam de bal bij Bernardo Bor. Die zag opeens een vrij veld voor zich, versnelde en liet doelman Dave de Heiden kansloos. Dat Bor ruim een kwartier voor tijd in het veld was gekomen was wonderbaarlijk. Twee weken geleden liep de Hagenaar vier gekneusde ribben en een schouderblessure op. Afgelo pen dinsdag verscheen hij voor het eerst weer op training, maar moest hij na vier minuten de kant weer opzoeken. Nadat de training van donderdag wel goed was verlopen, zou hij za terdagochtend met het tweede meespelen. Trainer Peter Wub- ben besloot vrijdagavond dat het toch beter was wanneer Bor als reserve bij het eerste elftal zou aanschuiven. Voorschoten, dat voor de ope ningstreffer een paar kleine kansjes had gehad, kreeg in de slotfase het beste van het spel. Tim Kluivers toonde toen pas zijn klasse met een paar mooie individuele acties. Eentje lever de nog een treffer op van Niels Karremans, maar die werd we gens buitenspel afgekeurd. Met de drie punten greep Voor schoten '97 de kleine kans op lijfsbehoud. De aanhang rekent op drie punten in het inhaal- duel tegen Sparta Nijkerk en dan is het gat met de rode streep ineens nog maar drie punten. Trainer Peter Wubben doet aan al die bespiegelingen niet mee. „We bekijken het van wedstrijd tot wedstrijd. We hebben de laatste weken in elk geval bewezen ons te kunnen meten met Katwijk en Huizen." Of dat genoeg is voor handha ving moet nog blijken. Voor- schoten'97 - Katwijk kan vol gend jaar weer op het program ma staan, in de hoofdklasse maar ook in de eerste klasse. VOORSCHOTEN '97: Keemink. H. Borsboom (77. Bor), Pejcinovic, Roest (77. Steenstra). Borst, Jonk. Th. Bors boom. Kluivers, Karremans, Van Delft, Van der Errelen (66. van Dijken). KATWIJK: De Heiden, Buijs, Verkade, Ederveen, De Groot, Pronk, Hensen, Vondeling (72. Verheij), Verkuijlen (72. Jonker), Molenaar, De Bie (68. Hajji).

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 13