Geduld Leonardo raakt op SPORT Leen van der Weel heeft zich nooit schuldig gevoeld Van der Vaart is basisplaats kwijt Laker wordt schrijver en politicus Rï Verheijen woest over startverbod Kramer nc igv Duizenden rode kaarten voor tuchtcommissie Erik Dekker heeft pech Braziliaan wil niet nog een jaar op de Feyenoord-bank zitten Wing =JC zaterdag 12 maart 2005 IKC heeft gisteren ndam overeen- •reikt over de on- ivergang van Cere- Ing naar de eredivi- 1-jarige linkerver- Jt zich maandag in a Wing is bezig 'seizoen bij eer- Volendam. boun Keerd Speler Ali Boussa- je eerste keer in bgeroepen voor hterland van het (voetbalelftal. De jelecteerde Bous- le WK-kwalifica- >gen Guinee, op JAC-speler kwam lit voor Jong /orig jaar toch jkkaanse elftal, loun kregen ook n(RKC), Nourdin mafc) en Tarik Sektio- hojtnodiging. die.. iler vast tgokaffaire jitse justitie heeft .jand met het jdaal de eerste jehouden. Nadat jiters werden op risteren Chemnit- ien Karl bezoek De voetballer lerdacht wedstrij- 1 gemanipuleerd. Aken Kroatische rflracht hebben ge- 5 het duel met SC zichtig in het tied te vallen, op ed |>ert Hoyzer zijn telijalty kon toeken- unzer komt uit in de ird anl aarj de' ué,l terug rathon rarf \vdric Micl ainjend seizi 1 ikjmarathc Michaud seizoen weer marathon. De bepe schaatser uit ,'s maakte dit sei- nos naar de lange- :kt,« leverde weinig helïbleken is dat de :ot fi zonder Mi- as ik minder functio- »or |m willen we hem iet Je seizoen bij ks (teamcaptain Erik eei top straft ryleden eni nternationale vanf IG) heeft giste- d lliaakt dat zeven at \4en geschorst deng van hun zwak- 1 ajdens de Olympi- ch# Athene ont- heblet tumtoernooi iet |e nadat de Zuid- et ffae-young het voferkamp misliep daleden een ver- roeijswaarde hadden ag tven juryleden ïid^orsing opgelegd :n jaar. -n 1 Ueyballers van ide hebben giste- ïreikt van het i Europese Top i club uit Rotter- ...<door recordin- er Blangé, won :he Peace and dion van Athene W moeite van de vaal Omniworld: 0 25-23). In de (Nesselande van- :r gastheer leus. De Grie- het Tsjechi- irec. Oud-speler van DS'79 werd als eerste voetbalprof door rechter veroordeeld door Sjoerd Bootsma Rotterdam - Leen van der Weel was de eerste betaald voetballer die door justitie werd gestraft na een gewelddadig incident op het veld. De spits van DS'79 sloeg op 3 december 1988 doel man Werner Kooistra van AZ neer. In 1989 veroordeelde de politierechter in Alkmaar hem tot een boete van duizend gul den. „Maar nu nog voel ik me niet schuldig." Nadat bekend was geworden dat Sparta-speler Rachid Bouaouzan wordt vervolgd voor zijn zware overtreding op Niels Kokmeijer van Go Ahead enschede/anp - De supporters van FC Twente maakten gister avond voor de thuiswedstrijd tegen RBC massaal hun mis noegen duidelijk over de aan staande schorsing van verdedi ger Daniël Majstorovic. Met het tonen van 13.000 rode plastic zakken, klaargelegd op de tribunes, kreeg de tucht commissie van de KNVB sym bolisch de rode kaart voor de straf van zes wedstrijden die de Zweed kreeg opgelegd naar aanleiding van diens optreden in de uitwedstrijd tegen FC Groningen. Majstorovic speelde gisteren tegen RBC gewoon mee, in afwachting van de uit spraak van het hoger beroep dat FC Twente instelde. Twente won met 3-0 door tref fers van Sjoekov, Tourna en Cu- lina. De Enschedese ploeg is sinds de winterstop acht wedstrijden op rij ongeslagen en rukte op naar de zesde plaats op de ranglijst. RBC bleef steken op de voorlaatste plaats die aan het einde van de competitie leidt tot deelname aan de na- competitie. toulon/torricella sicura/anp - Wereldkampioen Oscar Freire heeft gisteren opnieuw toege slagen in de Italiaanse ritten koers Tirreno-Adriatico, onder deel van de ProTour. De Spaan se wielrenner van Rabobank won de derde etappe, nadat hij donderdag ook al gezegevierd in de tweede rit. Freire verste vigde de leiding in het alge meen klassement en heeft nu 11 seconden voorsprong op Petacchi. In Parijs-Nice, ook ProTour, be reikte Erik Dekker mopperend de top van de Mont-Faron, aankomstlocatie voor de vijfde en zwaarste etappe. Dekker ver loor 15 kilometer voor de streep door een kapot voorwiel de aansluiting met de groep favo rieten en kon daarmee een kruis zetten door zijn ambities voor het eindklassement. De ritzege ging naar de Italiaan Gil- berto Simoni. De Amerikaan Bobby Julich, tiende in de rit, veroverde de leiderstrui en heeft met nog twee ritten te gaan vermoede lijk alleen nog concurrentie te dulden van de Spanjaarden Za- balla, tweede op 19 seconden, en Valverde die twintig tellen achterstand heeft. Erik Dekker zakte naar de twaalfde plaats in het klassement. Eagles, dacht Van der Weel even de dans te kunnen ont springen. „Hè hè, ze zijn me vergeten, dacht ik. Zeker toen ze op Stu dio Sport zeiden dat de zaak van het Openbaar Ministerie te gen Bouaouzan de eerste in de geschiedenis van het betaald voetbal was. Maar inmiddels heeft bijna iedereen mij weten te vinden." Verstoppen doet Van der Weel (46) zich niet, ook niet nu zijn zaak door het geval rond Bouaouzan en Kokmeijer weer actueel is. „Waarom zou ik? Ik ben geen crimineel. Ik ben wel iswaar veroordeeld door de rechter, maar ik vind nog steeds dat ik niet schuldig was." Hij herinnert zich 3 december 1988 als de dag van gisteren. De sfeer tussen AZ en DS'79 is al niet prettig. De gemoederen lo pen nog hoger op als DS'79 zich van een 2-0-achterstand terugknokt tot 2-1. De Alkmaar- ders denken even later met de 3-1 de wedstrijd te beslissen. Scheidsrechter Van Mierlo keurt de treffer echter af. DS'79- doelman Theo Speelmeijer her vat het spel snel en Alfred Knip penberg maakt in de 85ste mi nuut met een lob 2-2. Van der Weel pakt de bal. Op weg naar de middenstip komt de aan voerder AZ-doelman Werner Kooistra tegen. „Die gaf mij plotseling een elle boog", zegt Van der Weel. „Ik draai me om en zeg: 'Ben je niet goed bij je hoofd?' Voor ik het weet, krijg ik een tweede knal. Ja, toen heb ik een tikkie terug gegeven. Niet dat ik hem wilde verwonden, maar zoiets liet ik niet op mij zitten." Kooistra blijft na die tik wel lig gen. De keeper wordt naar het ziekenhuis gebracht en blijft daar met een hersenschudding een paar dagen ter observatie. Hij dient ook een aanklacht bij de politie in. Van der Weel: „Op maandag begon de politie een eigen onderzoek. Ik was aan het trainen bij DS'79, stond de re cherche thuis op de stoep. De politie had zelfs een telex uitge stuurd om me op te sporen." Met trainer Simon Kistemaker meldt Leen van der Weel zich in Alkmaar. Hij wordt zes uur door de politie verhoord. „Men probeerde mij alles in de schoe nen te schuiven. AZ-supporters hadden als getuigen beweerd dat ik in de nek van Kooistra had gehangen. Onzin! Ik werd beschuldigd van zware mishan deling. Op videobeelden was la ter te zien dat Kooistra die elle boog geeft. Van mijn klap was niets meer te zien. Desondanks Leonardo: „Ik ben sterker dan voor mijn blessure." Foto: ANP/Olaf Kraak door Wietse Dijkstra Rotterdam - Of het leuk is om te voetballen met Leonardo? „Hij loopt altijd te kankeren", klaagt zijn vriendje Anselmo in 'Solo, de wet van de favela', een docu mentaire uit 1994. De zelfverze kerde Leonardo Vitor Santiago is dan elf jaar en staat op het punt een contract te tekenen bij Fla- mengo. „Nu moet het gebeu ren", weet de Braziliaan, die droomt van een toekomst als topvoetballen „Het gevoel dat ik toen in die film had, heb ik nu weer", zegt de Feyenoorder bijna elf jaar la ter na een week waarin hij zijn 22ste verjaardag vierde en zijn contract met één seizoen ver lengde. „Dit is het cruciale mo ment in mijn carrière. Ik ben topfit, ook mentaal. Als ik niet geblesseerd was geraakt, had ik nu bij een topclub in het bui tenland gevoetbald." Hoewel hij nimmer voor Fla- mengo zou spelen, betekende de documentaire van Jos de Putter een nieuw begin voor Leonardo. Hij werd ontdekt door Feyenoord, dat hem in 1995 naar Rotterdam haalde. Op zijn zeventiende debuteerde 'Leo' in het eerste van Feyen oord. Na twee redelijk succes volle seizoenen ging het mis. Een affaire rond zijn valse pas poort en een zware enkelbles sure wierpen hem ver terug. Nog erger werd het toen de weer fitte aanvaller eind 2003 in Volendam zijn kruisband af scheurde. De maandenlange revalidatie heeft hem fysiek en mentaal sterker gemaakt, zegt hij. Maar trainer Ruud Gullit („Leo is nog niet fit genoeg") vindt dat de ei gengereide Leonardo beter zijn best moet doen om zelfs maar in aanmerking te komen voor een plaatsje op de bank. „On zin", meent de Braziliaan. „Als de trainer dat vindt, moet hij bij mij komen. Als ik een slechte conditie had, zou ik weer ge blesseerd raken. Maar ik ben sterker dan voor mijn blessure. Ik ben niet zo snel moe, dat was ik vroeger wel. Ik heb alleen speelminuten nodig." Mede door zijn temperament heeft hij het stempel van 'moei lijke jongen'. „Mensen die dat zeggen, kennen me niet goed", reageert Leonardo. „Wat doe ik dan verkeerd? Ik ben iemand die zegt wat hij vindt, dat ac cepteert niet iedereen van me. Ik ben jong en moet kennelijk alleen luisteren. Veel mensen hebben een verkeerd beeld van me. Neem die actie van Kalou (die nadat hij scoorde tegen RBC het shirt van Leonardo toonde, red.), daar is zó nega tief op gereageerd. Ik zou hem beïnvloeden, maar ik wist hele maal niet wat hij ging doen. Ka lou deed iets voor zijn vriend. In Brazilië is zoiets heel nor maal, maar Nederlanders vin den niets leuk. Voetbal wordt hier zo serieus genomen." Toch blijft hij na dit seizoen nog minimaal een jaar in Ne derland. Dat is hij Feyenoord, zo vindt hij, na al die jaren ver plicht. „Ik had ook transfervrij kunnen vertrekken, maar ik heb hier nog niets laten zien en de mensen bij deze club hebben veel voor me gedaan", zegt Leonardo. Zijn geduld lijkt echter op te ra ken. Volgend seizoen wil hij er staan. „Zoals ik het nu voel, wordt dat mijn laatste jaar bij Feyenoord. Ik ben 22, het moet nu gebeuren. Ik ga niet nog een jaar bij Feyenoord op de bank zitten. Ik heb mijn eigen doel. De top halen zit nog steeds in mijn hoofd. Dat had ik al toen ik elf was." ben ik toch veroordeeld. Ten onrechte, vind ik nog steeds." Uiteraard heeft Van der Weel de overtreding van Bouaouzan op Kokmeijer ook gezien. „Het zijn vreselijke beelden. Zo'n trap, dat is gebeurd in een vlaag van verstandsverbijstering. Ik kan mij niet voorstellen dat die jon gen die schop heeft uitgedeeld met de bedoeling om het been van zijn tegenstander te breken. Dat gaat er bij mij niet in." Leuk zal deze periode voor Bouaouzan niet zijn, weet Van der Weel uit ervaring. ,Ach, ie dereen ging zich er mee be moeien. Dat heeft me wel geïr riteerd. Maar de collega's gin gen er anders mee om. De eerstvolgende wedstrijd tegen Heerenveen kwam Winnie Haatrecht naar mij toe. Die zei: 'Je hoeft geen gekke dingen te verwachten. Wij zijn niet zo als Kooistra.' Dat was voor mij vol doende." Het plezier in het voetbal heeft de oud-prof van Sparta en DS'79 ook nooit verloren. Hij is sinds kort weer trainer van de Rotterdamse zaterdag-vierde klasser RFC 2000, waar hij ook als voetballer speelde.Als spe ler zocht ik nooit de problemen op. Ik liep er niet voor weg, maar ik loste de problemen lie ver met praten op." amsterdam/gpd - Rafael van der Vaart is niet langer verze kerd van een basisplaats bij Ajax. De middenvelder, die sinds zijn doorbraak in 2000 al tijd onbetwist tot de eerste elf behoorde, staat sinds het ver trek van Ronald Koeman naast het elftal. „Rafael is een van de selectiespelers, niemand is bij zonder", zei interim-trainer Ruud Krol gisteren. Van der Vaart miste eind febru ari de uitwedstrijd tegen Auxer- re, omdat hij met griep op bed lag. Tegen Roda JC, het eerste duel van Ajax onder Krol en Tonny Bruins Slot, kon zijn af wezigheid nog verklaard wor den door het gebrek aan trai ningsminuten, maar een paar dagen later zat de geheel fitte Van der Vaart tijdens de beker wedstrijd tegen ADO Den Haag ook op de bank. Vorige week werd het treffen met AZ afge last, maar op basis van de trai ning van gisteren viel op te ma ken dat Van der Vaart morgen in Nijmegen tegen NEC ander maal buiten de boot valt. Krol en Bruins Slot hebben in middels een gesprek met Van der Vaart achter de rug. „Dat is tussen ons, niet voor de buiten wacht", zei Krol. Duidelijk is dat het niet meer vanzelfspre kend is dat de international wordt opgesteld. „Rafael is een van de selectiespelers en in principe kan iedereen spelen", zei Krol gisteren. „Natuurlijk is er een tijd geweest dat hij elke bal er in schoot, maar hoe lang is dat geleden? We zijn in een andere periode beland. Wij kij ken per wedstrijd naar wat het beste is voor het elftal." door Martijn van Beeten leusden/hoogland - Schaatser Carl Verheijen van merkenteam TVM verwijt KNSB-directeur Arie Kauffman dat hij het NK- ploegenachtervolging de nek heeft omgedraaid, door hem niet te laten starten met ploeg genoot Jochem Uytdehaage en toekomstig teammaatje Sven Kramer. Het eerste NK ploegenachter- volging wordt morgenmiddag gehouden in Utrecht. Kauffman heeft de start van Kramer verboden, omdat de nationaal kampioen allround nog tot 1 april onder contract staat van de schaatsbond (KNSB). „En we gaan hem niet eerder vrijgeven. Stel je voor dat Feyenoord een voetballer per 1 september koopt en hem al half augustus opstelt. Dat kan toch ook niet. Door met Kramer te willen starten knaagt TVM aan eerder gemaakte afspraken. TVM-coach Gerard Kemkers zegt niets te begrijpen van de argumentatie van Kauffman. Carl Verheijen is zelfs woest over de zienswijze van de KNSB-directeur. „Het is ronduit belachelijk. Die man moet zich hier helemaal niet mee bemoei en. Dit is een open kampioen schap en iedereen kan zich in schrijven met wie hij maar wil. Mits je een licentie hebt en die hebben we alledrie. Wij hebben de KNSB het voorstel gedaan om te starten in pakken van TVM, met bondslogo's van Ae- gon. Dat is afgewezen. Daarna hebben we voorgesteld te star ten in bondspakken of outfits zonder enige logo's. Het is steeds afgewezen." Gevolg is in elk geval dat nau welijks toppers meedoen in Utrecht. TVM laat verstek gaan. omdat Uytdehaage en Verheij en verwachten dat ze met Tom Prinsen of Yuri Solinger niet voor de winst kunnen gaan. Postcode Loterij stuurt even min iemand. Hierdoor ontbre ken de wereldkampioenen Ver heijen, Erben Wennemars en Mark Tuitert in Utrecht. Alleen Team Telfort komt, met Bob de Jong, Ralf van der Rijst en Rem- co Olde Heuvel. „Waarschijnlijk deelt Kauffman mee in de winstpremie van Tel fort", stelt een cynische Ver heijen. „Verder valt zijn opstel ling niet te verklaren. Hij heeft er zelfs niets over te zeggen, want deelname aan het NK valt onder de commissie topsport van de KNSB. Ik had mee mo gen doen met Mark Tuitert en Rintje Ritsma, dan was er geen probleem geweest. Maar blijk baar probeert Kauffman de commercie op één of andere manier buiten de deur te hou den. Door deze beslissing on dermijnt Kauffman zijn eigen NK." Kasparov stopt als professional UITSLAGEN PRIJSVRAGEN ig/gpd - Hij )n de bokaal op iet Spaanse ïaar voor Garry Ie overwinning 'laatste. De41- wereldkampi- impetitie- wel schaken, spelletje nog niet meer als il nog wel si- >chaaJc blijven is alles." Kas- lortaan bezig- itiek en het leken. 22-jarige leef- ereldkampioen j .maaktezijn tia het toernooi itnse Linares, 'erloor hij van in Topalov, ng naar Kaspa- ut meer partij- fi nofcn dan zijn te- :was zijn ne- Kinning i tnse Jlverl 1 Li everd op 13 Garry Kasparov. Foto: Caetano Barreira april 1963 in Bakoe (Azerbeid- jan) geboren als Garri Wein- stein. Na de dood van zijn va der veranderde hij zijn naam in Kasparov, naar zijn moeder. Hij leerde als zevenjarige schaken van zijn vader. Hij bleek een groot talent. Al op tienjarige leeftijd trok hij naar Moskou, naar de schaakschool van Mi- chail Botwinnik. Twee jaar later was hij jeugdkampioen van de toenmalige Sovjetunie. Op 16- jarige leeftijd mocht hij zich wereldkampioen bij de jeugd noemen. Een jaar later werd hij grootmeester. Het bleef snel gaan bij de man, die een zeer agressieve en ex pressieve speelstijl ontwikkelde. In 1984 speelde hij voor het eerst om het wereldkampioen schap tegen eeuwige rivaal Anatoli Karpov. Na een halfjaar maakte de wereldschaakbond een eind aan de ontmoeting. Een jaar later versloeg hij de Rus. Karpov-Kasparov: het was daarna de belichaming van een slecht huwelijk met partners die tot elkaar veroordeeld wa ren. Ze speelden ruim honderd partijen tegen elkaar. Zoals een tiental jaren eerder Fischer en Spasski de koude oorlog beli chaamden, zo begeleidden Kar pov en Kasparov de neergang van het Sovjet-rijk op 64 velden. Toen de Muur eenmaal was ge vallen ontworstelde Kasparov zich voorgoed aan de politieke context. Samen met Nigel Short richtte hij de Professional Chess Association op, die zich onttrok aan de macht van de Fide, de wereldschaakbond. De bond dacht terug te slaan met een tweekamp tussen Jan Timman en Karpov, maar de magische aantrekkingskracht lag bij de PCA. En uiteraard was Kaspa rov bij zijn nieuwe organisatie de eerste wereldkampioen. Met name Kasparov kreeg publici teit - en dus sponsorgeld - en zorgde voor spraakmakende evenementen. Een dieptepunt voor de schaker waren zijn ver- liespartijen tegen de computers Deep Blue en Deeper Blue. Maar op toernooien bleef hij zijn tegenstanders van vlees en bloed meestal de baas. Nu ziet hij in het schaken zelf nauwe lijks meer een uitdaging. En dus gaat hij als lid van de liberale groepering Comité 2008 verder met het schrijven van hoeken en het bedrijven van politiek. Lucky Day 3652,11 maart. 5. 8. 13, 15, 16. 20. 25. 26. 28. 29. 33. 34, 36.37,38.39, 63.69,71,77. (Onder voorbehoud van typefouten) SCHAATSEN Peking. WK shorttrack. Mannen. 1500 meter: 1 Ahn (ZKo) 2.14,396. 2 Tremblay (Can) 2.14.992, 3 Lee (ZKo) Uitgeschakeld in series: Juffermans (2 33.121). Boer (2.28.179) Vrouwen. 1500 meter: 1 Jin (ZKo) 2.20,461. 2 Kang (ZKo) 2.20.743. 3 Wang (Chn) 2.20,876 Uitgeschakeld in halve finales: Mau Asam (gediskwalificeerd). Uitgeschakeld in se ries: Van Doorn (2.32.576). VOETBAL Eredivisie. FC Twente - RBC 3-0 (2-0). 12 S)oekov 1-0. 39 Tourna 2-0. 88 Culina 3-0 Scheidsrech ter: Van Sichem Toeschouwers: 13 100 Gele kaart: Hesp. Fleur. Oliseh (RBC) Eerste divisie. FC Dordrecht - MW 0-5 (0-3). 10 Muhamadu 0-1, 24. Van Bergen 0-2, 44 Muhamadu 0-3. 51 Leonardo 0-4. 59 Van Bergen 0-5 Scheidsrechter: Smit Toeschouwers: 900 Ro de kaart: 61. Van der Pennen (FC Dordrecht) grove overtreding. Gele kaart: Bremburg (FC Dordrecht). Leonardo. Winkens(MVV) Stormvogels/Telstar - Excelsior 2-1 (1-1). 9 Slory 1-0. 16. Curth 1-1, 61. Slory 2-1 Scheidsrechter: Steegstra Toeschouwers: 1400. Gele kaart: Cornelia (Stormvogels/Tel star). Van Driel (Excelsior). VW Venlo - FC Volendam 3-0 (0-0). 51. Hot stede 1-0 (strafschop), 67. Hofstede 2-0, 74. Hofstede 3-0. Scheidsrechter: Braamhaar Toeschouwers: 3960 Rode kaart: 72. Boots (FC Volendam) doorgebroken speler. Gele kaart: Linssen (VW Venlo). Steur (FC Volen dam). BV Veendam - Emmen 1-0 (0-0). 55. Wiekens 1-0 Scheidsrechter: Sterk Toeschouwers: 3400 Gele kaart: Slor, Hoogeveen (BV Veen- dam). Van Den Brink. Tevreden (Emmen) FC Eindhoven - TOP Oss 1-1 (1-0). 2. Van Gils 1-0, 90. Dijkhuizen 1-1 Scheidsrechter: Zein- stra Toeschouwers: 1830. Gele kaart: Ayaz, Noyen (FC Eindhoven) FC Zwolle - Cambuur Leeuwarden 0-3 (0-1). 11 Zimmerman 0-1. 61 Pique 0-2. 68. Hou wing 0-3. Scheidsrechter: Koopman Toe schouwers: 3315 Gele kaart: Bremburg, Ho- genkamp. Almeida. Hooiveld (FC Zwolle), Van Dijk (Cambuur Leeuwarden) Fortuna Sittard - Helmond Sport 1-3 (0-1). 30 Hendriksen 0-1. 55 Wau 0-2, 68. Braber 0-3, 74 Daemen 1-3 Scheidsrechter: Janssen Toeschouwers: 2553 Gele kaart: Akerboom (Fortuna Sittard). Van Dijk. Hese (Helmond Sport). Sfiarta - Haarlem 6-1 (4-0). 4 Koevermans 1 0. 11 Mustapha 2-0, 32. Koevermans 3-0. 34 Mustapha 4-0, 55. Kalisse 5-0. 57 Ver- weij 5-1. 69 Mustapha 6-1 Scheidsrechter: Haverkort Toeschouwers: 4712 Gele kaart: Ten Heuvel (Haarlem). Heracles Almelo - Go Ahead Eagles 1-3 (0-1). 39 Marbus 0-1, 68 Marbus 0-2, 71. Reekers 1-2. 73. De Zeeuw 1-3 Scheidsrechter: Lum- ge Toeschouwers: 5561 Gele kaart: Gilesen (Heracles Almelo), De Zeeuw (Go Ahead Eag les). Stand: Sparta 24 15 7 2 52 67-26 Heracles 23 14 4 5 46 42-24 WV 23 12 7 4 43 42-22 FC Zwolle 24 11 7 6 40 39-30 Volendam 24 11 5 8 38 33-28 Helmond Sp 24 10 7 7 37 43-34 Telstar 23 9 8 6 35 34-27 Veendam 23 10 5 8 35 40-36 Dordrecht 24 10 5 9 35 34-38 Cambuur L. 25 10 5 10 35 27-30 AGOW 23 10 1 12 31 38-40 GA Eagles 24 8 7 9 31 32-37 Haarlem 24 8 5 11 29 36-42 TOP 24 7 6 11 27 32-49 Excelsior 24 7 5 12 26 33-37 MW 24 6 6 12 24 24-33 Eindhoven 24 4 8 12 20 32-50 Fortuna S. 24 5 7 12 19 34-51 Emmen 24 4 5 15 17 25-53 Derde periode: Cambuur L. 8 6 0 2 18 13- 4 Sparta 7 5 2 0 17 23- 5 Telstar 6 4 2 0 14 14- 7 Heracles 6 4 1 1 13 14- 6 FC Zwolle 7 3 3 1 12- 12- 9 WV 6 3 2 1 11 12- 5 Veendam 6 3 2 1 11 8- 6 MW 7 3 2 2 11 8- 6 AGOW 6 3 0 3 9 11-14 Helmond Sp 7 2 3 2 9 14-11 GA Eagles 7 2 3 2 9 11-11 Eindhoven 6 2 2 2 8 12- 8 Dordrecht 7 2 1 4 7 10-15 Excelsior 7 1 3 3 6 7-11 TOP 7 1 3 3 6 4-13 Volendam 7 1 2 4 5 5-12 Emmen 7 1 1 5 4 6-19 Haarlem 7 0 2 5 2 6-17 Fortuna S. 7 0 2 5- 5- 1 16 Ortec.Nesselande (Ned) - Omniworld (Ned) 3-0 (25-19 25-20 25-23), Olym- piakos Piraeus (Gri) - Dukla Liberec (Tsj) 3-0(25-22 25-17 25-20). Finale, zaterdag: Nesselande - Olym- piakos: om derde plaats: Omniworld - Dukla. WIELRENNEN Parijs - Nice, ProTour. Vijfde etappe. Rognes-Toulon: 1. Simoni (Ita) 172.5 km m 4.07.27. 2 Evans (Aus) 0.19. 3. Moncoutié (Fra). 4. Go mez (Spa) 0.22. 5 Pellizotti (Ita) 0.25, 6 Valverde (Spa) 0.33. 28. Dekker 1.53, 39. Tankink 2.27. 46 Thomas Dekker 2.36, 56 Posthuma 3.09. 96. De Jongh 10.01. 103. De Kort. 107 Schmitz, 110. Lotz. 112. Boven Algemeen klassement: 1 Julich (VSt) 14 18 18. 2. Zaballa (Spa) 0.19. 3 Val verde (Spa) 0.20. 4 Voigt (Dui) 0 44. 5 Jaksche (Dui) 0.45. 6 Pellizotti 0.55. 12. Erik Dekker 1.25, 33 Tankmk 3.01. 42. Thomas Dekker 3.37. 65 Posthyma 9 02. 71 De Jongh 10.02. 95 Boven 14.42, 113. Lotz 22.44. 131 De Kort 32.26. 150 Schm.tz 48 01 Tirreno Adriatico. ProTour. Derde etappe, Tivoli - Torricella Sicura: 1 Freire (Spa) 228 km in 5.52.07. 2 Brochard (Fra). 3. Hondo (Dui). 4 Sella (Ita). 5. Lorenzetto. 6 Hincapie, 26. Boogerd, 63. Kroon 0.38. 71 Vierhou ten 1.08. 73. Knaven 1.20. 102. Löwik 2.43, 103. Van Heeswijk. 145 Den Bak ker 10.31. 176. Koerts Algemeen klassement: 1. Freire 15.02.55. 2. Petacchi (Ita) 0.11. 3 Brochard 0.13, 4. Hondo 0.16, 5. Vicio- so (Spa) 0.17. 6. Guidi (Ita) 0.19, 32. Boogerd 0.23. 44. Kroon 1.01, 79. Vier houten 3.41, 90. Löwik 4.28. 92 Van Heeswijk, 105. Knaven 5.48, 147 Den Bakker 14.59, 179. Koerts 34.55.

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 23