Grilligheid is handelsmerk bij Foreholte SPORT 7 [C behaalt zege via jurytafel Is in theorie kan Katwijk in kampioen meer worden Saturnus kan volgende week titel binnenhalen en de Vries wint verlengde schaatsmarathon Van Duij venvoorde op schema voor Rotterdam Handbalsters vermorzelen DWS ft eine van der Star moe, maar bovenal voldaan 5 HDC987 maandag 7 maart 2005 itJiera n» - AZC deed zondag- uede zaken door HZ- iiperste verlies van het het Haagse Zuider- ioe te brengen. De Al- v^ndskampioen won gj-5 en nam daarmee por de eerder dit sei- (flen nederlaag in Al- ir de punten winst is pponent uit de Hof- i een punt genaderd, blijft Polar Bears uit joining kwam in Den ^zonder slag of stoot ÏTwee minuten voor van het later nog le duel leek AZC op 'jime maar verdiende ig af te stevenen. De trainer André de Jeu ji 6-3 voorsprong ge- met het geringe aan- ininuten op het score- HzC nog maar weinig jjbe vlam sloeg alsnog n. HZ/Zian kreeg de eÜe nog tweemaal op rï'het twee doelpunten Planning terug in de *1-5). ■jonden voor het laat- ?°haal koesterde AZC aar door een hand den Alphenaar Mi- 'en de Haagse top- *ick Hulsman kwam weer in de handen bfeploeg. Vlak daarna ao Thomas uitgeslo- S|/Zian maakte daar tsÖ om de 6-6 op het sj scorebord te schieten. De Haagse spelers vierden al vast een feestje, maar kwamen bedrogen uit. De Jeu had zo zijn twijfels bij het laatste doel punt. De gelijkmaker zou wel eens na het laatste fluitsignaal kunnen zijn gevallen. Heel AZC ging verhaal halen bij de jury, die toegaf dat het doelpunt niet geldig was. HZ/Zian viel op zijn beurt weer over de eigen juryta fel heen. Die bleef echter bij het herziene standpunt, zodat AZC twee punten kon bijschrijven. De doelpunten kwamen van Kimmo Thomas (2), Chris Boot, Björn Boom, Kjell Boom en Mi- chiel Vork. De Zijl-LGB/Vïvax moest zater dag in Wormerveer nog flink aan de bak om De Ham van zich af te schudden. De Leide- naars wonnen in de thuisbeurt nog vrij eenvoudig (18-5), maar zaterdag tapte De Ham uit een ander vaatje. De Zijl-LGB/Vivax won wel, met 11-9. De ploeg uit Wormerveer heeft nog steeds uitzicht op de play offs en wilde zich niet zonder meer laten ringeloren door de Zijl-LGB/Vivax, dat zich al lang en breed heeft geplaatst voor de nacompetitie. Het spel van De Ham was op het randje van het toelaatbare. Zo kwam de ploeg van trainer Jacob Spijker in de eerste periode al zwaar onder vuur te liggen. De Ham miste echter vier overtalsituaties. De Zijl-LGB/Vivax kreeg er een toe bedeeld en die werd prompt benut (0-1). Langzaam kregen de gasten de overhand zonder dat De Ham op een grote ach terstand werd gezet. In de laat ste periode stond er nog een 9- 10 stand op het scorebord. Paul Verwey maakte vlak voor tijd de bevrijdende treffer. De doel punten kwamen van Paul Ver wey (4), Niels Joor (3), Niels Plasmeijer, Koen Plasmeijer, Joachim de Ruysscher en Mike van Beukering. Hij stond twee wedstrijden droog, maar zaterdag was hij voor zijn ploeg LZ 1886 weer flink op schot. Joeri Klein, de broer van de ook al flink sco rende hoofdklassespeelster en international Noeki Klein nam zaterdag in het treffen tegen De Robben uit Hilversum maar liefst zeven treffers voor zijn re kening. Zijn bijdrage stond niet garant voor de eerste zege van het seizoen. De Robben ver sloeg de Leidse hoofdklasser met 14-10. LZ 1886 kon niet profiteren van de mindere vorm van de Hilver summers. De Robben draait een slecht jaar en moet zich nog veel moeite getroosten om de nacompetitie te bereiken. LZ 1886 kon tot 3-3 wedijveren met de gasten. De ploeg van trainer Michel van der Zeeuw leed daarna echter veel balver lies en De Robben profiteerde optimaal. In het tweede gedeel te stopte de thuisploeg nog veel energie in het treffen maar aan- de lange reeks van nederlagen kwam geen einde. Timo Bon- gers, Koen Schrama en Mathieu Spros completeerden het tien tal doelpunten. Bi hfra - Katwijk kon het .jeede maal dit sei- bolwerken tegen ^rder al in eigen huis .oor de Alkmaarders geklasseerd, hielden ;rs zaterdag in het e Hoomsche Vaart de schade beperkt 'i de nederlaag is de y iainer Ruud Worm- ycht punten achter- r/lijstaanvoerder De jlnitief uitgeschakeld de titel. ieser Katwijk was za- op revanche maar Ir op vijandelijk ter- edeeltelijk in. Vooral "/kasten in de eerste ajpermachtig waren, n volharden in het ^kansen. De normaal Tjte Alex Sieval miste ,^rp, terwijl even later op een meter af- )et doel op de han- g' de DAW-keeper 'af ondanks de lange iujrs lange tijd gelijk- 4_kwam pas in de der- in de hoek waar de _Jen. Bij de stand 5-5 ""thuisploeg de eerste treffer en die slag kwam Katwijk niet meer te boven hoewel Ro nald Heemrood nog scoorde vanaf de midvoorpositie. Zijn score vond echter geen genade in de ogen van de scheidsrech ter. In dezelfde periode kwam DAW op een voorsprong van drie doelpunten (8-5) en die marge bleef tot aan het einde toe gehandhaafd. Voor Katwijk scoorden Alex Sieval (3), Kjeld Boonstoppel, Ronald Heem- rood en Mark Kuyt. De resultaten van Sassenheim spreken wellicht minder tot de verbeelding maar de tweede klasser is hard op weg de pres tatie van vorig seizoen (de vier de plaats) te evenaren. De ploeg van trainer John Remkes verza melde maar twee punten min der (20) dan Katwijk. De vierde positie kwam zaterdag al een stuk dichterbij door de over winning op het laaggeklasseer de Oceanus: 14-5. De waterpoloërs uit Aalsmeer schoten overigens aanmerkelijk beter uit de startblokken dan hun opponent. Sassenheim had de slaap nog niet uit de ogen gewreven en de thuisploeg pro fiteerde handig door in de eer ste periode een 2-1 voorsprong te nemen. Sassenheim stelde nog in dezelfde periode orde op zaken (2-4). Vooral Robert Lan- geveld onderscheidde zich. Met een aantal fraaie intikballen (3) trof hij de roos. Op de helft van het eenzijdige duel was het pleit snel beslecht. De gasten kwa men op een 7-3 voorsprong en gaven die marge in het vervolg niet meer uit handen. Sterker nog, de aanvallers konden zich naar hartelust uitleven. De sco re liep in de laatste periode nog flink op, van 9-5 naar 14-5. Voor Sassenheim scoorden ver der Arjan Odems (4), Jelle Mie- dema, René de Bruin (2), Erwin de Bruin (2) en Martijn Odems. Koudekerk was niet in staat ZDHC af te stoppen. De Hage naars wonnen met maar liefst 13-2. De grote nederlaag was niet zonder oorzaak. De ploeg van trainer Mark Kimpel was door blessures en vakantieperi kelen gehandicapt naar Den Haag afgereisd. In de eerste twee periodes liep de derde klasser weinig averij op. De 5-3 achterstand gaf nog uitzicht op een goed resultaat. In het twee de gedeelte lag het initiatief bij het als tweede geklasseerde ZD HC en kwam Koudekerk er niet meer aan te pas. Namens de ploeg uit Rijnwoude scoorden Sander Emeis (2) en Rob West- handbal - Saturnus heeft de eerste van twee cruciale wedstrijden in de titelrace gewonnen. De Leidse handballers waren met 21-13 te sterk voor Delta Sport. Vooral verdedigend maakte de koploper weinig fouten tegen de nummer drie van de ranglijst. Met name keeper Freek de Bakker blonk uit. Aanvallend was de ploeg wat minder op dreef, maar veel problemen kende Saturnus niet. Bij winst volgende week tegen de nummer twee ETC is het team van trainer André van Es kampioen. Eerder dit seizoen won Saturnus met negen punten ver schil van ETC. Ook Rijnstreek deed goede zaken in de titelrace. Het Alphense zevental boekte een zwaarbevochten overwinning. Hel las 3 kwam met een ervaren en comple te ploeg naar Alphen, zodat de thuis ploeg met veel moeite een marge van één naar het einde sleepte (23-22). Rijn streek kreeg bovendien hulp van EHC, dat koploper Oliveo versloeg. Omdat Rijnstreek nog maar één punt achter staat en nog een wedstrijd te goed heeft, heeft de ploeg van trainer Wim Reijn al les in eigen hand. Volgende week speelt Rijnstreek tegen degradatiekandidaat Stompwijk '92. Die ploeg verloor in een matige wed strijd met 28-21 van Savosa. Zoals vaker dit seizoen kwamen de Stompwijkers wissels te kort om in de tweede helft echt een vuist te kunnen maken. Met name in het eerste deel van de tweede helft maakte de thuisploeg het verschil. Voor Stompwijk hangt veel af van de laatste wedstrijd van het seizoen tegen hekkensluiter Ventura. Als beide ploe gen ook volgende week verliezen, heb ben de Stompwijkers dan genoeg aan een gelijkspel. De vrouwen van Stompwijk '92 spelen wel een rol in de top van de ranglijst. De ploeg boekte een ruime 22-14 zege bij Helius. Hoogstaand handbal was daar niet voor nodig, de Stompwijkse vrou wen speelden ietwat flets. Helius won dit seizoen pas twee keer en kon niet echt een vuist maken. ,,De score had royaler kunnen zijn", gaf trainer Tom van der Beek dan ook toe. Door de zege lijkt zijn ploeg als derde te eindigen. OASE is de voornaamste kandidaat om Stompwijk nog te passeren op de rang lijst. De ploeg uit Oud Ade won met 15- 11 van HWC. De eerste helft ging gelijk- op. Na rust sloeg OASE na een kleine achterstand een gat van een paar pun ten. Volgende week spelen Stompwijk en OASE tegen elkaar. OASE moet dan winnen om op gelijke hoogte te komen met Stompwijk. Een goed seizoen is het hoe dan ook voor de gepromoveerde ploeg, die vorige week bekend maakte dat trainer Wim van Leeuwen na dit sei zoen stopt. „Ik denk dat ik misschien wel wat te fanatiek ben voor deze groep", zei de uittredend trainer. „Bo vendien heb ik nu drie jaar dit team ge leid, het is tijd voor iemand anders." rt atletiek - Jaap van Duiven voorde is gisteren als negen tiende geëindigd bij de Twintig van Alphen. De Leidse veteraan had één uur, zeven minuten en dertien seconden nodig voor de twintig kilometer. Daarmee lijkt de atleet van Leiden Atletiek op schema te liggen voor een ma rathon onder de 2.30 uur. In de eindsprint klopte Van Duiven voorde trainingsmaatje Tim Brouwer de Koning, een andere oude rot in Leidse dienst. „Ik ben heel tevreden, vooral ook omdat ik de afgelopen week nogal verkouden was", zei Van Duij venvoorde. „Ik ver wachtte daarom niet veel van deze wedstrijd. Maar ik had tij dens het lopen geen problemen en heb een goede wedstrijd ge draaid. Met Tim en Hans Wub- ben hadden we een mooi groepje en in dit stadium ben ik erg tevreden met 1.07 laag." Vorig jaar voltooide Van Duij- venvoorde de marathon van Rotterdam in ruim 2.26 uur. Hij verwacht die tijd niet te kunnen verbeteren. „Ik heb afgelopen jaar heel anders getraind. De ja ren hiervoor heb ik me steeds specifiek op Rotterdam gericht en veel kilometers gemaakt. Ik wilde al die arbeid niet nog een jaar opbrengen en heb mijn trainingsafstand gehalveerd. Ook Brouwer de Koning was te vreden. „Ik was weliswaar een stuk langzamer dan vorig jaar, maar toen verkeerde ik ook echt in supervorm. Dit keer was het gewoon goed." De Leider dorper eindigde twee seconden achter zijn twee jaar jongere clubgenoot. Nog een veteraan, Hans Wubben. draaide bijna de hele wedstrijd mee met zijn te genstrevers in Leidse dienst. De atleet uit Roelofarendsveen gaf veertien seconden toe. Lindsay Willemen op weg naar een van haar vier doelpunten in de wedstrijd tegen DWS. Foto: Taco van der Eb door Maarten Dekker voorhout - Een titelrace die al lang en breed gelopen is en een uitgesproken zwakke tegenstan der te gast in de eigen sporthal: tegen die achtergrond had Fore- holte-DWS een galavoorstelling moeten worden en wie zich blindstaart op de cijfers (35-15) zal vermoeden dat die show ook echt werd opgevoerd. In werke lijkheid was de wedstrijd vooral een blauwdruk van het huidige seizoen, waarin de Voorhoutse ploeg vooral uitblonk in wissel valligheid. Loop bij een willekeurige thuis wedstrijd van Foreholte sport hal De Gaasbak binnen en je eerste gedachte zal zijn dat het programma enige vertraging heeft opgelopen; de junioren- wedstrijd lijkt nog aan de gang te zijn. Maar nee, schijn be driegt. Bij Foreholte heeft de jeugd dit seizoen - deels nood gedwongen - een dubbelrol. Enerzijds vertegenwoordigen ze hun eigen team, dat op het hoogste niveau van Nederland uitkomt. Daarnaast springen ze vrijwel wekelijks in bij de hoofdmacht, die door blessures en een zwangerschap danig is uitgedund. De pijn ligt daarbij vooral in de as van het team. Keepster Anita Reumann hoopt over een maand te bevallen, cirkelspeelster Mariska van Steijn kampt met een zware knieblessure en middenop- bouwster Esther Hoek heeft een pijnlijke enkel. Gisteren deed Hoek weer een kwartiertje mee, maar verder werden de open plekken in het team opgevuld met jeugdig ta lent, dat moeiteloos meedraai de in een ploeg die toch al niet over veel routine beschikt. Gis teren was dat geen probleem; het kwaliteitsarme DWS (voor laatste in de hoofdklasse B) kon Foreholte absoluut geen partij bieden. Na een stroeve start (2- 3 achter) liet de thuisploeg geen misverstand bestaan over de krachtsverhoudingen. Forehol te stootte via 9-3 door naar een 19-6 voorsprong bij rust. Na de onderbreking lieten de Voorhoutse vrouwen zien waar om ze dit seizoen geen kampi oen zullen worden. Na de te rugkeer uit de kleedkamer oog den ze plotseling ongeconcen treerd en was het spel buiten gewoon slordig. Zo kon het be staan dat DWS de eerste vier doelpunten van de tweede helft voor zijn rekening nam. Toen pas leek Foreholte wakker te schrikken. „We begonnen veel te behoudend", vond trainer Menno de Klerk. „En dat terwijl we juist hadden afgesproken om er in te vliegen." Dergelijke dips kwamen dit sei zoen wel vaker voor, ook in wedstrijden tegen sterkere op ponenten die wel van de Voor houtse nalatigheden profiteer den. Tegen DWS kon Foreholte het zich veroorloven twee straf- worpen te missen en bij nog eens twee zevenmeterworpen een voetfout te maken. Het pas te binnen het beeld van de wedstrijd, zoals de wedstrijd binnen het beeld van het sei zoen paste. De Klerk: „Zeker in de tweede helft zag je het ver schil in conditie terug. Toen scoorden we bijna alleen nog maar via uitbraken. Dat had weinig meer met handballen te maken." Foreholte - DWS 35-15 (19-6). Scores Foreholte: Helga Janson 11. Kim Geer- lings 7, Anne Willemse 5, Lindsay Wil lemen 4, Daphne Hoek 3, Anabel Ar royo 2, Carolien Hulzebos, Patty War merdam en Marlèn Arroyo. Toeschou wers: 150. up - De matadoren van het ma tin gingen zaterdag in Alkmaar schoolbanken. In de voorste tachtig man tellende peloton ig rekenend en oplettend jon- 1 de Vries. Hij ontsnapte in de een kopgroep van zeven man [0 naar de eindstreep. Ingmar ib de Vries werden respectieve- ïn derde, Katwijker Raff Zwitser rierde. 6t niet op een eindsprint laten aankomen. De enige mogelijkheid was om keihard te demarreren. Ik moest vervolgens vijf ronden lang mijn voorsprong verdedi gen", aldus De Vries, die begin deze maand de Oostenrijkse Elfstedentocht op zijn naam schreef. Jan Maarten Heideman finishte als negen de en schaatst fluitend naar de eindover winning in de KNSB-marathoncompetitie. De fysiotherapeut uit Oldebroek is de beste rekenmeester in het peloton. Alleen Land man en Rozendaal kunnen het hem nog een beetje lastig maken. Landman heeft nu veertig punten achterstand. De cupwinst kan Heideman nauwelijks nog meer ontgaan. „Ik moet zaterdag in Hee renveen gewoon heel verdedigend rijden. Het verschil met Landman en Rozendaal is nu behoorlijk groot. Als ik bij hen in de buurt blijf, is er niets aan de hand en kan ik voor de vierde keer de KNSB-cup heffen. Dat zou mooi zijn, want dan evenaar ik het record van Richard van Kempen", grijnsde Heideman. nT op De koplopers in de Twintig van Alphen, met de uiteindelijke winnaar Felix Limo in tweede positie. Foto: Eric Taal en AT<*n der Hulst b[ ieOe van der Star zag :f |B Luud Augustinus re^ Etten dit seizoen ia|- Een beter bewijs progressie kon de ü^igenlijk niet krij- t (fitster uit Rijpwete- erloor tot de wereld- jeflagano en Harbin AT#nling geen beroep ir vaste begeleiders, les Jan van Veen en ad Wulp namen de tri"". ar»achte Van der Star o#r zij zaterdag tij- t t afstanden een zes- s $p de 500 meter mDit is voor mij een Ntzoen geweest. Ik •izfre het WK en er zit e# lijn in mijn pres- jrd genoten van dit ter jgenstandsters bij iet seizoen er giste- ijtfind van de middag 1 (Star rijdt komend Sanne van der Star bedankt het publiek na haar tweede 500 meter. Foto: ANP/Vincent Jannink weekeinde nog het NK sprint voor junioren. Tussen haar leef tijdsgenoten zal het nodige van Van der Star worden verwacht, maar zelf lijkt ze daar nog niet van overtuigd. Het wedstrijd programma was zwaar en ook het vele reizen zorgde voor een aanslag op haar lichaam. „Ik ben moe. Dat gevoel heb ik al sinds de wereldbeker van Er furt. Ik merk nu dat ik zo'n zwaar schema niet gewend ben." Van der Star had dan ook vrede met haar zestiende plek op de 500 meter in Inzeil. Haar eerste race legde ze af in een tijd van 39,68 seconden, over de tweede deed ze 39,97 seconden. „De eerste 500 meter was goed. Vooral omdat ik de hele week niet lekker heb getraind. Ik zat daar best over in. Ik was hier nog niet eerder geweest en kon niet meteen met dit buitenijs overweg. Over de tweede race ben ik niet tevreden. Voor de eerste bocht schoot mijn con tactlens weg, waardoor ik even weinig zag. Dat was overigens niet doorslaggevend. Erger was dat ik niet kon versnellen in de bochten en dat ik in een te traag ritme reed." Van der Star werd in Inzeil de derde Nederlandse. Marianne Timmer eindigde als tiende, Frouke Oonk als twaalfde. De wereldtitel ging naar de Chine se Manli Wang die haar landge note Beixing Wang voorbleef. Het brons was voor Sang-Hwa Lee.

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 19