Wisselvallig MSV scoort er op los SPORT 6 Suzanne de Goede wint wereldbekerwedstrijd in Nieuw-Zeeland f 4 Sporting Trigon kan alleen maar meespelen Grasshoppers zit er mentaal doorheen Leython ruime ma\ uit handefc Extra rust helpt TCL ook niet langs Fort ei Dartster Erades op nummer één leiden - Rilana Erades heeft af gelopen weekeinde het Open Delft darts gewonnen. Daar door staat de Leidse nu gedeeld eerste op de nationale ranglijst, samen met Mieke de Boer. Era des haalde het hele toernooi een hoog niveau. In de kwartfi nale gooide zij twee keer 180 en in de finale won Erades met 4-2 van Karin Krappen, die in janu ari nog op het podium van de Lakeside stond. Malchasian reikt tot kwartfinale tafeltennis - Scylla-speler Ed gar Malchasian kan terugkijken op een geslaagd optreden tij dens het NK tafeltennis in Heerlen. De Leidse Armeniër bereikte ten koste van interna tional Michiel Janssen (met 4-2) de kwartfinale, maar werd daar een halt toegeroepen door Chen Sung - de in België spe lende Chinees met een Neder lands paspoort. Maatje Gerard Bakker werd in de achtste finale uitgeschakeld, door Daan Slie pen. Beter verging het Bakker in het dubbelspel, samen met Chen Sung. Daar werd het goed ingespeelde koppel pas in de halve finale een voet dwars ge zet door de latere winnaars Danny Heister en Barrie Wïjers. Thijs Langeveld werd in de tweede ronde uitgeschakeld. NK schermen in Holiday Inn leiden - De finales van de Ne derlandse schermkampioen- schappen worden dit jaar niet in een doodse sporthal gehou den maar in de feestzalen van een hotel. De Nederlandse bond (KNAS) heeft daarvoor een overeenkomst bereikt met Holiday Inn in Leiden. De voor ronden zijn in het nabijgelegen universitair sportcentrum. De nationale titelstrijd wordt dit jaar (23-24 april) voor alle wa pens tegelijkertijd in Leiden af gewerkt. In een poging het toer nooi meer aantrekkingskracht te geven, is besloten voor de eindstrijd, de galafinale, om te zien naar een sfeervollere om geving. Karres terug in Oranje utrecht - Sylvia Karres is terug in de selectie van het Neder lands hockeyteam. De Leider- dorpse twijfelde na de verloren olympische finale over het voortzetten van haar internatio nale loopbaan, maar is door bondscoach Mare Lammers toch weer uitgenodigd. Neder land bereidt zich voor op het Europees kampioenschap in Dublin, van 14 tot 20 augustus. De volledige selectie: Floortje Engels, Eveline de Haan, Lisan- ne de Roever, Naomi van As, Minke Booij, Chantal de Bruijn, Jakolien van Eijk, Saskia Fuchs, Miek van Geenhuizen, Maartje Goderie, Ellen Hoog, Sylvia Karres, Kim Lammers, Mignon- ne Meekels, Fatima Moreiro de Melo, Maartje Paumen, Sophie Polkamp, Maartje Scheepstra, Janneke Schopman, Minke Smabers, Jiske Snoeks en Leo- noor Voskamp. maandag 7 maart 2005 wellington - Het was midden in de nacht van zaterdag op zondag. De wekker gaf zo on geveer 02.30 uur aan. Leontien Zijlaard-Van Moorsel werd wreed uit haar slaap gehaald. De telefoon rinkelde. Aan de andere kant van de lijn een hijgerige stem. „Ik heb gewonnen, ik heb gewonnen." Het bleek Suzanne de Goede, pupil van de onlangs afgezwaaide Van Moorsel. Vanuit Wellington, Nieuw-Zeeland belde de kersverse winnares van de tweede wereldbekerwedstrijd van het seizoen. Door het winnen van de koers rekende De Goede af met al het vervelende van 2004. Ze mocht een groot deel van het vorige seizoen in de nationale kampioenstrui rijden. Maar het tricot bracht de Zoeterwoudse - na een stormachtig debuutjaar 2003, waarin ze on der meer dus het NK won - zo weinig goeds. In 2005 moest alles anders, vond De Goede, die vorig jaar een groot aantal verwondingen aan haar gezicht opliep in de Tour de l'Aude. Met hulp van Van Moorsel als trainster van de Ton van Bemmelen-AA Drink-formatie uit Hazerswoude ging het ook direct anders. Zonder haar mentor erbij, maar met hulp van de ploegleiders Ingrid Haringa en Leen Meri- son ter plaatse, zette De Goede in Wellington de 124 kilometer lange, winderige koers in de Nieuw-Zeelandse hoofdstad Wellington naar haar hand. Met hulp van haar teamgenoten, onder wie de Australische zussen Katherine en Natalie Bates en Sara Carrigan, werd tij dens twintig heuvelachtige rondjes in de om geving van het parlement van Nieuw-Zeeland de wil opgelegd aan het internationale pelo ton. „Het lijkt wel of we al jaren samen rij den", jubelde De Goede door de telefoon. De voormalig wereldkampioene bij de junio ren (2002) trok zich gisteren nauwelijks wat aan van de fikse wind in Wellington. „Ik voel de me de hele dag goed. Het is dan niet ge zegd dat dat ook altijd een goed eindresultaat oplevert, maar vandaag wel. Ik ben daar erg gelukkig mee", aldus De Goede. Terwijl de start- en finishlokatie omwaaide, de brand weer diverse wegafzettingen vast moest sjor ren en het peloton moest opboksen tegen de flinke storm, wist De Goede in de finale uit de fiks uitgedunde hoofdgroep te ontfii met de Deense Linda Serup. Serup, lid van de Nederlandse form»- tenpoort van Mirjam Melchers en haei genoot Jean-Paul van Poppel, werd ije meters eenvoudig verslagen. 1: In de wereldbekerstand rukt De Goe achttiende werd in de eerste \\®ii kerkoers in het Australische Geeiong,|-f de tweede plaats. De Australische to< Wood, vierde in Nieuw-Zeeland, leidie) punten, De Goede heeft er 78. >r 3P je tili door Menno Schraven basketbal - MSV won gistermid dag tegen Ouo Vadis heel ruim: 111-73. Toch speelde wisselvallig heid de Noordwijkse basketbal lers af en toe parten. Ondanks een sterk eerste kwart (28-10) kwam de tegenstander voor rust terug tot 54-39. Coach Burhan Alibegovic: „Zo lang er druk op stond ging het goed, maar zodra die wegviel werd ons spel gelijk een stuk minder. Ik heb liever een wedstrijd met een minder groot verschil. Dan is de overtuiging om veertig minuten goed te moeten basketballen groter." Na rust liep MSV uit naar een 86-53 voorsprong. De Noord- wijkers slaagden erin het tempo hoog te houden en dwongen Quo Vadis tot in totaal 45 keer balverlies. Helemaal onlogisch was dat niet, aangezien de te genstander wegens blessures met slechts zes spelers aan de wedstrijd begon. Aan het einde van het vierde kwart bleven daar door foutenlast slechts vier van over. Bij MSV kregen mede daardoor veel spelers de kans om in de dubbele cijfers te komen. MSV staat aan kop in de pro motiedivisie, het op een na hoogste niveau van Nederland. Alibegovic: „We mogen geen misstap meer begaan. De voor laatste wedstrijd is thuis tegen Omniworld 2 en dan wordt de strijd om het kampioenschap beslist." Scores MSV: Van Leeuwen 21, Snijders 17, Westerlaken 17, Jordan 12, Van der Holst 12, Engelhart 12 10 rebounds), Emanuelson 11 (10 rebounds). BS Leiden versloeg in een niet al te beste wedstrijd Racing Be verwijk met 74-62. De Leidse ploeg heeft na het onverwachte verlies van vorige week wat de titel betreft plaats moeten ne men in de wachtkamer. „Die tik is toch wel aangekomen", zo blikte coach Richard den Os een week later nog eens terug. „Hoewel het altijd mogelijk is dat Goba nog een steek laat val len. Daarom is het voor ons zaak om alle resterende wed strijden te winnen." Tegen Beverwijk lukte dat zon der al te veel problemen, hoe wel het gemis van Bob Vegter en de snelle foutenlast van Ken- rick Zondervan zich deden voe len. Leiden miste vooral de gebrui kelijke automatismen en de no dige dreiging onder de borden, maar had in Tim Bakker (met vijf driepunters) opnieuw z'n beste speler. De thuisploeg liep voor rust uit naar een maximale 30-19 voorsprong, maar een iets mindere periode betekende exact halverwege een gevaarlij ke 38-31 tussenstand. Het verschil bleef in het derde en vierde kwart schommelen tussen de tien en vijftien pun ten. Dichterbij dan 62-53 kwam Beverwijk echter niet. Scores BS Leiden: Bakker 23, Hoste 15, Zondervan 10. Met maar zeven speelsters liet BV Leiderdorp af en toe verras sende dingen zien tegen Lands meer, maar dat was niet genoeg om een 59-71 nederlaag te voorkomen. Een sterke inhaalrace leidde in het vierde kwart tot een gelijke stand bij 55-55. Uitgerekend een van de dragende krachten, guard Claudia Leitner, gooide drie keer op rij de bal naar een tegenstandster. Daarmee hield het verzet van Leiderdorp bij een 55-62 achterstand definitief op. In het eerste kwart was de thuisclub nog wel de bovenlig gende partij, maar de opge bouwde 17-13 voorsprong kon niet tot de rust (27-40) worden vastgehouden. Net als in de wedstrijd tegen Groningen had Leiderdorp grote moeite met rebounden. Coach Joris Zand bergen: „We verloren daar de volledige controle over en ga ven veel te veel tweede kansen weg." Aanvallend deed de thuisploeg het een stuk beter.. Met brutaal aanvalspel en de nodige dreiging naar de basket dreigde de ploeg voor een ver rassing te kunnen zorgen. Een laatste wederopstanding bleek echter te veel gevraagd, ook al omdat de ploeg vanaf 55-62 te nerveus ging spelen. Zandbergen ergerde zich enorm aan het zwakke fluiten van de scheidsrechters, hoewel die nadrukkelijk niet de schuld van de nederlaag kregen. „Het is frustrerend om te zien hoe anders de top wordt behandeld in vergelijking met de rest van Nederland. Duwen, trekken, shirtje vasthouden, alles leek Landsmeer wel toegestaan. Om dan te kunnen winnen, moet je echt een perfecte wedstrijd spe len." Dat deed Leiderdorp, zo verklaarde Zandbergen, nu ook weer niet en dus kon hij leven met de nederlaag. Over de scheidsrechters wilde hij nog wel een ding kwijt. „Volgend jaar komen er waarschijnlijk drie scheidsrechters en moeten we daar als club nog meer geld voor betalen. Volstrekt overbo dig lijkt me, want dat betekent nog meer van deze ellende." Scores BV Leiderdorp: LeCuyer 19 (12 rebounds), Planten 12, Goudberg 11. Grasshoppers kan de gedwon gen rust van komend weekein de - vanwege de bekerfinales ligt de competitie stil - goed ge bruiken. Het team van René Mulder zat er tegen Lieshout mentaal flink doorheen en ver loor met 79-69. De Katwijksen begonnen de wedstrijd uitermate zwak. Drie lay-ups op rij werden eenvou dig gemist en pas na drie minu ten verscheen een eerste score op het bord. Bij de rust (37-38) had Grasshoppers zich welis waar teruggeknokt van een 20- 30 achterstand, maar dat kostte wel de nodige kracht. Vooral omdat bijna alle speelsters on der hun gebruikelijke niveau speelden en het voor de mee spelende junioren al de derde wedstrijd in twee dagen was. In de tweede helft probeerde Kristiaan van Loon (BS Leiden) hangt even na te genieten van zijn dunk tegen Beverwijk, Foto: Taco van der Eb coach Mulder met een aantal kunstgrepen (wissels, verschil lende verdedigingsvormen) de knop bij zijn speelsters om te zetten, maar hij slaagde daar niet in. Alleen Jessica Kemp speelde een goede wedstrijd, maar zij kreeg te weinig steun. Ook doordat de schutters (28 uit 75) niet thuis gaven. Tussen 48-40 en 60-51 kwam Grasshoppers nog even nader bij, maar het verschil bleef tot het eind toe rond de tien pun ten. Mulder: „We hebben heel duidelijk als een team verloren, vooral omdat we mentaal on voldoende konden opbrengen. Teleurstellend, want bij winst hadden we een plek in de play offs zekergesteld." Scores Grasshoppers: Kemp 20 (15 re bounds, 13 intercepties), De Zwart 17, Rousseau 16. ig tra door Thijs Zeeman j, g mi volleybal - De mann^ Leython hebben vrij(^( een uitgelezen mogelijke een stunt laten liggen, j derdorpers, die tiende[je de derde divisie, verl^e danks een 0-2 voorsprpa 3-2 van nummer drie P5.5 „In de eerste twee sejon we eigenlijk alles gc^a, Leython-speler Rolf aaj Kwaak. „We speeldensse plineerd en hielden ieil Punch onder druk." sterke spel aan het bj w het duel won LeythqSp sets met 19-25. no Zo gedisciplineerd als 5/2 in de eerste twee setsk 0 zo slap en slordig wasl derde en vierde. Leyt loor beide speldelen n) „Een aantal jongens <1 we er al waren", zeil Kwaak teleurgesteld. won beide sets omdat genlijk alles cadeau ga\- In de laatste en beslissil de set waren de ploef aan elkaar gewaagd. Bi 16 score kregen de L pers zelfs een matchfera bal verdween echter vi| den van Van der Kwal grond van de eigen sfe?( De Delftenaren benut later hun eerste wedstfr f Komend weekeinde k0?j thon streekgenoot (fe uit Alphen aan den Rifrs. zoek. Van der Kwaak: r, m 1.1* it oef lijs ten hebben ons desl dikke cijfers ingema; dus nog een rekening Castellum haalde zati dag alleen in de den acceptabel niveau. If" j van coach Hans S chirr1 loor in eigen huis meser Utrecht 2. °P De eerste twee sets giir ,0^ de Utrechters (21-25, e' de derde set herpakPas lum zich wonderbar lukte het de ploeg Utrecht onder de c' en te houden. De 1 pakten de set met 25P ken in de vierde door f naar 2-2. Bij 18-14 |et' machine echter. De gi e pen puntje voor puntji bij en kwamen op gelr °,r te bij 24-24. Twee pui s was het afgelopen: 24-r door Michel van Gent korfbal - Sporting Trigon was niet bij machte om SCO van het kampioenschap in de overgangsklasse af te houden en verloor kansloos met 21-11. „Wij hebben meegespeeld, meer was het niet", con stateerde coach Robin Sommeling, die Bart Niesing had aangewezen als vervan ger voor de geblesseerde Maarten van Vliet. Zijn selectie kwam tussen de ne gende en 39ste minuut alleen door Mar- tijn Walvis aan scoren toe (2-2, 8-3, 11-3) De Leidenaars benutten een time-out om hun tegenstanders nog voor het laat ste fluitsignaal een bos bloemen aan te bieden. Martijn Walvis (4), René Bekker en Bart Niesing (2) waren de voornaam ste doelpuntenmakers namens Sporting Trigon. EERSTE KLASSE De opstelling van Pernix was voor het duel met Avanti gewijzigd om nieuwe combinaties te testen. Man on la Lau en Sanne Pera waren van vak gewisseld. De ze omzetting leverde meer rendement op bij de afvang van de vrouwen, maar Saar Karstens (3), Irene van der Burg (2) en Manon la Lau leverden nu minder goals af dan gebruikelijk. De Leidenaars konden na 5-1 nog even aanklampen tussen 11-10 en 18-17. In de laatste acht minuten kreeg de aanval genoeg kansen op de gelijkmaker, maar de goals vielen aan de andere kant: 20-18 verlies. TWEEDE KLASSE Tempo kon met een 14-14 gelijkspel niet verhinderen dat Kinderdijk de titel voor zijn neus wegkaapte. De formatie van trainer Axel Bouman kwam na een zwak ke eerste helft (5-8 rust) onder impulsen van invallers Tamara Haverkamp en Marcel Haagsman beter op gang. De laatstgenoemde droeg tezamen met Jet van Duin (3) en Suzanne Zeilstra (2) bij aan de inhaalrace tussen 6-9 en 13-11. De Alphenaren speelden echter te ge haast om deze voorsprong vast te hou den. Zij hadden zelfs een goal van Jet van Duin in de slotminuut nodig om het punt te redden. Lange tijd leek Fiks bij machte om de kampioenskansen van VEO te vernieti gen. De oranje-blauwen dicteerden na melijk driekwart van de wedstrijd het scoreverloop. Jelle Hooimeijer (4), Mi chiel Vreeken (3), Dominique Roest en Fenno van den Berg (2) hielden hun club tot 11-10 aan de goede kant van de sco re. De bezoekers trokken echter in krap vier minuten de zaken recht (11-14) en lieten zich de winst en de titel niet meer ontnemen: 14-15. DERDE KLASSE KZ Leiden en Crescendo waren in hun derby allesbehalve in goeden doen, blij kens de talrijke plaatsfouten en schoten zonder afvang. Beide ploegen mochten als verzachtende omstandigheid aanvoe ren dat zij niet in de sterkste opstelling speelden. De thuisploeg bleef in de eer ste helft liefst 22 minuten lang zonder score en liet zelfs een strafworp onbenut. Michel Wijnen (3), Loes Driessen en Gertjan Hensing brachten de bezoekers intussen van 3-3 op 3-8 (rust). Deze tus- senspurt was bepalend voor het eindre sultaat: 7-15. Gertjan Hensing was met acht doelpunten afgetekend de meest productieve speler. Zijn ploeggenoot Mi chel Wijnen maakte drie van zijn vier goals vanaf de stip. Voor KZ Leiden bete kende dit de vijfde nederlaag op rij. Het was veelzeggend dat Bianca Witteveen en Steven Kalkman als enigen twee keer scoorden, waarbij de eerste wel twee strafworpen maakte. De Danaïden gaf zijn kampioenschap wat extra glans met een 20-14 overwin ning op Badhoevedorp. Het achttal van Suzanne Zeilstra en Jasper van Doorn van Tempo bestuderen de bal in de topper tegen Kinderdijk. Foto: Eric Taal trainer Hans van Huis, met Marian van Meurs voor de grieperige Kim van Nood, liet een 8-3 voorsprong bijna geheel glip pen (9-8), maar stelde vervolgens in twaalf minuten orde op zaken. Martijn van der Meer, Mark Rietbergen, Aart Tholens (2), Denise Cornelisse, Susan de Roode en Stephan van Nierop maakten namelijk 18-9. Ook invalster Chantal de Vries had het genoegen een doelpunt te maken. De aanval van Velocitas kwam in de eer ste helft bij Valto nauwelijks uit de verf. De Leiderdorpers stonden na een kwar tier 5-1 achter en bij rust was dit verschil nog even groot met 7-3. Coach Klaas Bosman gaf in de pauze opdracht langer en ruimer aan te vallen. Dat hielp, zeker nadat het inzetten van Iris Janssen meer afvang bracht. Bart van Dooremalen (3), André van Wallinga (2) en Marjan Sna- tersen brachten hun club na 11-7 op 13- 13, waarna Janneke Oldenkamp in de slotminuut zelfs 13-14 maakte. Fluks behaalde op de slotdag nog een knap resultaat door kampioen Luno op 11-11 te houden. De Noordwijkers waren in de eerste helft defensief sterk bezig en kregen vaak na één vijandelijk schot al weer balbezit. Zij verzuimden echter hun kansen te verzilveren (4-3 rust). Dat leek fataal te worden, aangezien de bezoekers doorliepen naar 6-9. Arno van Haarlem (twee strafworpen), Suzanne Zwanen burg, Marloes Varkevisser en Frank van Meijgaarden herstelden het evenwicht. De beginaanval van Madjoe kwam in de eerste zes beurten voor de paal van VZOD niet verder dan twee treffers van Stefan Grootswagers (1-0 en 7-10). Inval ler Jan-Pieter Sip bracht meer vaart in dit vak; hij hielp eerst Wendy Heemskerk aan twee treffers en scoorde vervolgens zelf (12-14). In de laatste zes minuten zorgden Bas Heemskerk en Corden Star yoor het 14-14 gelijkspel. De Rijnsburgers hadden ook op tech nisch vlak succes, want zij legden met Martin Verhorik (nu nog werkzaam bij Crescendo) een trainer voor volgend sei zoen vast. door Michel van Gent sassenheim - Het leek wel alsof TOP eens het^n gen wilde smaken de kampioen van Nederig Europa op zich te laten wachten. De Sassen^t ta( bleven tijdens de rust zó lang in de kleedkaiL„ f| hun tegenstanders van Fortuna al wat ongedit het speelveld gingen rondlopen. „Dat was hfeen geen tactiek", bezwoer coach Harold JelleiL n£ TOP naderhand. „Wij hadden een aantal diij^ gesproken en die waren niet nageleefd c^ncj{ moest gewoon even over gepraat worden." D^er(j( bespreking veranderde overigens weinig n|| spelverloop, want Fortuna won zoals de lands oen het wilde, met 12-21. De voorbereiding van TOP op het slotduel ra tuna was danig verstoord door de sneeuwval! gelopen week. Coach Jellema kon zijn twee iJj^ gen niet geven, omdat hij woensdag en dor ingesneeuwd zat in Heerenveen. Perry Venen ner van TOP 2, kon enkel de training van wtfln de overnemen. Dit leek aanvankelijk geen bi want Stanley Lardé maakte uit de eerste drie&e vaj len 1-0 en 2-0 en tot de 23ste minuut bleef ÊLuu schil beperkt tot één punt (7-8). In de resterePEtte ven minuten liep Fortuna echter door nal-Een (rust). jfogri Na de pauze was het verzet van TOP spoedij^gen ken. Stanley Lardé miste in de 39ste minuut rfitstei een strafworp, waarna zijn ploeg in de volgerJoor t< minuten op een 10-17 achterstand werd getfagar duel was meteen zo dood als een pier en weenlinj der veel ophef afgesloten met 12-21. vas) Coach Jellema blikte met gemengde gevoeleü Jan op het slotduel en het zaalseizoen. „Wij hadWulj gesproken om te voorkomen dat Fortuna stel de tweede bal de aangeef zou nemen, maar?acht< beurde niet. Dat kostte ons heel wat tegengojfr zij z daar dat we daarover in de rust gepraat f afsta Maar we hadden ook weinig geluk met de Pp de rechter. Wij hebben één vrije bal op 2.50 rrapit is kregen en Fortuna weet ik hoeveel meer. Mzoen kunnen toch wel tevreden zijn over dit seizWe hei zijn tactisch en technisch in de meeste we# lijn i nooit de minderen geweest, alleen ons scoré gene mogen moet flink omhoog om meer punter len." (genstj iet sei TOP - Fortuna 12-21 (8-13). Doelpunten TOP: Marijkplnd V Berg (4), Stanley Lardé (3), Felix van der Sommen (Star ri Kok, Mascha Nieuwenhuijsen en Sander Harmzen.

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 18