LEIDE Bedrijventerrein Oostvlietpolder weer verder weg De beste wintersportgebieden van Leiden i -ÜbÊ w M J» Te koop: stofzuiger met restjes van verwarmingsbedrijf De Nie Lenferink klaar voor volgende verkiezing Studentengrap loopt volledig uit de hand REGIO R1 Raad van State signaleert reeks tekortkomingen Politie had een 'relatief rustige dagf NÜ GRATIS uw cholesterol meten in de supermarkt vrijdag 4 maart 2005 REGIO t. therapeute In praktijk 'erloskundigen landers pen chauffeur 3$ De politie heeft woens- in de Poelgeeststraat ïaredijk een 26-jarige sfoilist uit Leiden opge- mstanders hadden de stopt omdat hij onder czou zijn. Agenten kon- 1 de hand van een 4iialyse vaststellen dat die Jrstelling juist was. De s 855 ug/1 waar slechts s toegestaan. door Erna Straatsma leiden - De snelle komst van een bedrijventerrein in de Oostvliet polder wordt steeds minder waarschijnlijk. Gisteren toonde de afdeling rechtspraak van de Raad van State zich zeer kritisch op de totstandkoming van het plan en de gemeentelijke oplos singen voor verkeersafwikkeling. De afdeling Bestuursrecht spraak van de Raad van State schorste begin november de provinciale goedkeuring van het plan voor een bedrijfster rein in de Oostvlietpolder, om dat er vragen waren over de luchtkwaliteitsnormen en de verkeersafwikkeling van het ge bied. Volgens de raad van State had de gemeente verzuimd te onderzoeken wat de gevolgen zijn voor de luchtkwaliteit. Een bedrijvenpark in de polder zou leiden tot 8000 auto's meer per etmaal. Nieuwe argumenten van de ge meente Leiden om het plan toch goedgekeurd te krijgen lij ken weinig indruk te maken op het college van drie staatsra den. De gemeente betoogde dat zowel de verkeersafwikkeling als de luchtkwaliteit geen reden tot zorg zijn. Omdat met een verbreding van de Europaweg en een 'vierde poot' aan de ro tonde bij de Lammenschans- weg de verwachte verkeer- stroom goed te verwerken is. Bij de aanleg van de tweede helft van het bedrijvenpark wil de gemeente een nieuwe ontslui ting realiseren via de Hofvliet- weg, langs de A4. Over de effecten op de lucht kwaliteit heeft Leiden een rap port opgemaakt waarin staat dat de uitstoot van fijn stof en koolstofdioxide in 2015 is ver minderd. „Een bedrijvenpark in de Oostvlietpolder heeft een positief milieu-effect, vanwege uitplaatsing van bedrijven uit de binnenstad," zei de raads man van de gemeente. Iets meer dan de helft van het be drijvenpark is bedoeld voor be drijven die nu nog in de bin nenstad zitten. De staatsraden vragen zich ech ter af of de verkeersplannen van de gemeente wel reëel zijn. „Bij de plangrens eindigt de ver- keersontsluiting", aldus voor zitter Bartel. „Daar stuit je op de Lammebrug. Ik zie geen op lossing hoe dat moet. Dat kan toch niet? Dan heb je gewoon een doodlopende weg." Even tuele alternatieven zijn er in de vorm van een doorgetrokken Churchilllaan of de Nil, die dwars door de Oostvlietpolder kan lopen, maar zicht op de uitvoering daarvan is er niet. Ook het gemeentelijke onder zoek naar de verwachte effec ten op de luchtkwaliteit vond weinig genade in de ogen van de afdeling. „De staatssecretaris zegt dat in 2010 nog niemand aan de normen voldoet aldus h, wie maalt er deze dagen om. Binnen de rnzen is nu ook voldoende sneeuwplezier fen. Wij zetten de beste Leidse wintersport- 2|-3i voor u op een rij. 6!q 32.8 22,5 21.2 26.3phrijving: De oude vuilnisstort, tegen- llf park De Bult, is dezer dagen een waar 23|4>ortparadijs. Voor langlaufers en wande- 42,2|iet wielrenparcours een mooie winterse li'ï. Sleeërs en 'snowboarders' kunnen in 25^4 langs de A4 op de relatief hoge hellingen De hellingen zijn ongeveer 40 tot 50 me- hoek: Ruw geschat op 35 graden. Alhoe- lige stukken steiler zijn dan andere. Het ad dat de heuvel op zigzagt zorgt voor h r leuke extra hobbels. Met voldoende 13,in je hier even loskomen van de grond. i6.9je geldt voor het springschansje dat door HU fanatieke sleeërs is gemaakt. 22^2 Gevorderde sleeërs. Gezien de hoogte en deze helling niet voor de kleintjes. Wel 22 J voor de ouderen. Vaders en moeders die nog graag sleeën hebben het hier ook naar hun zin. Ook 'snowboarden' jongeren hier op een plank of een skateboard zonder wieltjes staand de hel ling af. Risico's: Met goede vaart kunnen de bomen en het riet onderaan de heuvel worden gehaald en dus geraakt. Sneeuwkwaliteit. Redelijk. Er is halverwege de middag al behoorlijk wat sneeuw van de helling afgeroetsjt maar hij glijdt nog goed. Het Ankerpark Pistebeschrijving: Mooie brede helling op de stadswal langs de Zijlsingel. Hier kunnen veel sleeërs tegelijk naar beneden glijden. Bovenaan de helling wacht een prachtig weids uitzicht over de omgeving met ten zuiden de Meelfabriek in de Zijlsingel de zeilschepen, en ten noorden de Zijlpoort en de haven. De ingang van het park is op de hoek van de Zijlsingel en de Binnenoost- singel. Lengte. De helling is ongeveer 15 a 20 meter lang Hellingshoek: Ruw geschat tussen 20 en 40 gra den. Op sommige stukken is hij wat steiler dan op andere. Niveau: Gemiddelde sleeërs. De helling is niet De Bult. lang maar wel redelijk stijl, dus voor de jongsten ongeschikt. Ouderen kunnen hier met een plank naar beneden zeilen. Risico's: Aan een kant slechts wat speeltoestellen, bankjes en vuilnisbakken. Aan de andere kant de singel. Voor beide afdalingen geldt dat er hier en daar wat hondenpoep onder of op de sneeuw ligt. Sneeuwkwaliteit. Goed. Slechts op het steilste stuk komt het gras door. De Burcht Pistebeschrijving: In het hart van de stad gelegen prachtige helling rondom de oude Burcht. Uit zicht boven op de Burcht subliem maar we ko men om te sleeën en dan blijf je wat lager op het gras. Voordeel van deze plek zijn de vele cafés in de omgeving waar je je kunt opwarmen. Ook prettig is de trap omhoog. Dat voorkomt een hoop geglibber heuvelopwaarts. Lengte: Varieert tussen de 35 meter en 15 meter. Hellingshoek: Varieert ruw geschat tussen de 20 en 35 graden. Niveau: Gemiddeld tot gevorderd. Voor de aller kleinsten is De Burcht misschien wat te pittig. Risico's: Hondenpoep en het stevige hekwerk en restaurant het Koetshuis breken de vaart bene den aan de helling. Ook staan er her en der wat bomen in de weg en is de beklimming nogal glad. Sneeuwkwaliteit Redelijk. Op de steilste stukken is het gras doorgekomen. Op de wat vlakkere de len is de sneeuw glad aangestampt en glijdt het goed. Van der Werfpark Pistebeschrijving: Aan de voet van het standbeeld van burgemeester Van der Werf in het gelijkna mige park is een kleine helling. Daaromheen is het goed sneeuwpoppen rollen en ballen gooien. Lengte: Ongeveer 7 meter Hellingshoek: Tussen de 10 en 15 graden. Niveau: Beginners. Prima helling voor de eerste keer. Daarna wordt het al snel minder spannend. Risico's: Zijn er nauwelijks. Ook daarom is het een mooie beginnershelling. Enige nadeel is ook hier de hondenpoep. Sneeuwkwaliteit. Perfect. Van zo'n flauwe helling is het sneeuw niet snel afgesleed. tekst: Marijn Kramp foto's: Hielco Kuipers Lees nu Leidsch Dagblad in de ochtend en ontvang de eerste 2 weken gratis! '.d, ik neem een vast kwartaalabonnement en |ing de eerste 2 weken gratis! 13. al- automatisch 56,20) per acceptgiro 56,70) DM CM Ldres: prorekeningnummer* kening: tend bij automatische incasso. B' e bon in een ongefrankeerde envelop naar Leidsch Dagblad, irdnummer 127. 1800 VB Alkmaar, of bel 0800 - 1711 (gratis). lezersservice<?hdc.nl of surf naar www.leidschdagblad.nl. inbieding is geldig tot 31 maart 2005. Mijn wereld, mijn krant. Leidsch Dagblad door Tessa de Wekker oegstgeest - Boormachines, buizen, auto's, computers, een slee, een surfplank en een leeg kratje Heineken. Zomaar een greep uit de inventaris van het failliete verwarmingsbedrijf De Nie Klimaat-Comfort. Honder den spullen gingen gisteren in het Oegstgeestse hotel 'Het Witte Huis' onder de hamer. Het bedrijf, dat meer dan hon derd jaar vele mensen uit de kou hielp, werd in vorig jaar in december failliet verklaard. Ei genaar Wim de Nie was niet bij de veiling aanwezig, maar ook op afstand vond hij de verkoop van zijn spullen 'ver schrikkelijk'. „Honderd euro, honderd euro, wie biedt er meer voor deze prachtige slijper?", roept vei lingmeester Karei van Schoon- evelt van veilingbedrijf Troost wijk door de zaal. In de donke re ruimte is het zo druk dat de mensen achterin de serre moeten staan. Zeker 250 be langstellenden zijn op de ver koop afgekomen. Al snel wordt het flink benauwd en staat het blauw van de sigarettenrook. „We hebben graag dat mensen zo dicht op elkaar zitten. Dan kunnen ze elkaar lekker opjut ten", zegt Van Schoonevelt. Peter Drenth is helemaal uit het Limburgse Bom gekomen voor deze veiling. Hij heeft een installatiebedrijf en is speciaal op zoek naar een koffer met meetapparatuur en naar mon tageonderdelen. „Zo'n koffer kost nieuw rond de driedui zend euro. Ik heb nu vijf- a zeshonderd in gedachten." In de zaal is het rumoerig en er wordt veel gelachen. Van Schoonevelt zweept de bieders lekker op met zijn grappen. „Deze stofzuigers zijn inclusief de inhoud. De laatste restjes van het bedrijf zitten erin." Rien van Ros uit Voorschoten koopt er drie. Even later blijken twee incom plete boormachines minder populair. Na lang wachten, wordt er vijf euro geboden. „Ik hoop dat u ze nooit aan de praat krijgt", roept de veiling meester naar de koper en weer krijgt hij de zaal plat. Na bijna drie uur bieden is Drenth niet tevreden over zijn 'buit'. Hij heeft wel zijn meet- koffer in de wacht gesleept, maar geen onderdelen. „Het waren echt idioot hoge prij zen! Komt natuurlijk omdat er zoveel mensen waren.'Van Schoonevelt wordt op dat mo ment via de telefoon gefelici teerd door de curator. „Hij was zeer tevreden over de op brengst, zeker voor zo'n kleine veiling", vertelt de veiling meester met een glimlach op zijn gezicht. leiden - Ondanks de sneeuw en de vorst sprak de politie gisteren van een relatief rus tige dag. „De weggebruikers passen zich aan het weer aan", aldus een woordvoer der. Van woensdagochtend tot gistermiddag waren er in heel Hollands Midden 292 meldingen van overlast die met sneeuw te maken had den. Er waren 96 aanrijdin gen met materiële schade en drie aanrijdingen met ook persoonlijk letsel. Er kwa men 193 telefoontjes binnen van mensen die last hadden van sneeuwbalgooiende jeugd. In Leiden waren er in diezelfde periode 23 aanrij dingen met blikschade. Er waren géén botsingen met gewonden. De Leidse politie kreeg 41 verontruste belletjes die te maken hadden met het sneeuwballen gooien. staatsraad Simons. „Hoe kan Leiden dat dan, als enige ge meente in Nederland, wel ha len? En blijft de Oostvlietpolder, die toch een enorme toename van verkeer veroorzaakt, ook onder de norm?" Ook het argument dat het niet doorgaan van een bedrijven park in de Oostvlietpolder 'een bedreiging voor de stad als ge heel' zou zijn, zoals wethouder Geertsema aanvoerde, werd weggewimpeld. „De realisatie is inmiddels uiterst urgent," be nadrukte Geertsema. In de hele regio is volgens hem een ernstig tekort aan bedrijventerreinen. „Bijna de hele eerste fase, zo'n 23 hectare, is bedoeld voor uit plaatsing van bedrijven uit de binnenstad," stelde Staatsraad Parkins echter vast. „Hoe valt dat te rijmen met de urgentie waar u het over heeft?" De komende tijd beraadt de af deling bestuursrechtspraak zich over de vraag of het bestem mingsplan Oostvlietpolder defi nitief vernietigd moet worden. Gezien de complexiteit van de zaak wordt de uitspraak niet binnen de gebruikelijke zes we ken verwacht. leiden - Burgemeester Lenfe rink is een warm voorstander van het gekozen burgemeester schap Hij denkt zelfs al stiekem na over zijn verkiezingspro gramma. Dat zei hij gisteravond in café City Hall waar minister Thom de Graaf zijn 'gekozen burgemeester on tour' afsloot. In vier dagen tijd bezocht De Graaf veertig gemeenten om de meningen over zijn parade paardje te peilen. Rond kwart voor tien komt De Graaf aan in zijn woonplaats Leiden. In City Hall is het op dat moment al een drukte van belang. Studenten, raadsleden, wethouders, toevallige kroegbe zoekers wachten hem op. En natuurlijk Lenferink zelf, want zijn baan staat op het spel, als de Tweede Kamer echt voor de gekozen burgemeester kiest. „Ik ben voor het gekozen bur gemeesterschap," verklaarde Lenferink, die zijn huidige functie in Leiden ook verkreeg na een verkiezing. In 2003 boekte hij een klinkende over winning op opponent Harry Groen, die tegenwoordig eerste burger in Noordwijk is. „Een gekozen burgermeester dicht de afstand tussen bestuurder en burger. En het is wat het overgrote deel van de bevolking graag wil. Dat vind ik ook erg belangrijk," aldus Lenferink Na een ontspannen, maar in formatief haft uurtje loopt de 'informele kroegbijeenkomst' ten einde. WD-wethouder Ro gier van der Sande heeft nog één vraag voor De Graaf. „Kun nen we u als burgemeesters kandidaat in 2006 voor Leiden verwachten?" Over het ant woord hoeft De Graaf niet lang na te denken. „Ik wil de verkie zing van de burgemeester van Leiden graag als minister in dit café bijwonen. Maar éls ik ooit burgemeester zou willen wor den, is Leiden wel een verrekte aantrekkelijke stad." leiden - Een grap van leden van studentenvereniging Quintus is woensdagnacht volledig uit de hand gelopen. De 'Ouinten' vielen het pand van de concur rerende vereniging Augustinus aan het Rapenburg binnen. De inval liep echter uit op een al gehele ontruiming van het ge bouw door de politie. Rond één uur stormden de le den van Quintus studentenver eniging Augustinus binnen. Zo'n 'overval' gebeurt wel vaker maar dan door verenigingen uit andere steden. „Het is niet on gebruikelijk dat Leidse disputen af en toe bij ons proberen in te vallen. Het is echter hoogst on gebruikelijk dat een hele Leidse vereniging dat doet", aldus Re- né van Delft, secretaris van Au gustinus. „Het huidige bestuur van Quintus is met vakantie. Deze week neemt het oude be stuur waar en dat heeft opge roepen om naar ons te gaan." Ongebruikelijk of niet, tussen de 80 en 100 leden van Quintus overrompelden hun collega studenten volledig. Na enige duw- en trekwerk liep de 'inva sie' uit de hand. Er vielen stevi ge klappen over en weer en er werden zelfs vrouwelijke stu denten geslagen. Daarop werd de politie gebeld die met zes wagens uitrukte en alle Quint en uit het pand verwijderde. Toen dat was gebeurd, moesten tot hun eigen verbazing ook de Augustijnen het gebouw uit. Van Delft. „De ontruiming ging redelijk netjes maar we begrij pen alleen niet dat ook wij ons pand uit moesten. Liever had den we nog even nageborreld." i Mijn wereld, mijn krant. Leidsch Dagblad (advertentie) 1 op de 3 mensen heeft een te hoog cholesterol. Weet u het al? Kijk voor supermarktadressen op www.hartstichting.nl en doe mee.

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 9