SNEEUW Lezers hebben massaal gerea geerd op het verzoek om mooie winterfoto's. Het be gon gisteren om acht uur 's ochtends, en in de loop van de middag hadden al meer dan honderd mensen hun werk verzonden. Naast hand schoenen en laarzen hoort de digitale camera tegenwoordig blijkbaar tot de vaste sneeuw- uitrusting. We leggen alles vast. Sneeuw op de daken, sneeuw op de tafel in de tuin, sneeuw op de krokusjes. En allemaal is het even mooi. Niet alleen de dui nen of de Leidse binnenstad, ook de brandgang achter het gemiddelde rijtjeshuis, of het slootje langs het spoor, blijkt in de sneeuw opeens fotoge niek. Uit de Leidse Merenwijk bijvoorbeeld kwamen opval lend veel inzendingen. Wat ook opvalt: een voorkeur voor flora en fauna. Niemand maakt foto's van zijn buur man die de stoep sneeuwvrij maakt. Hooguit laten we ons kind naast zijn sneeuwpop poseren. Maar fraaier nog vin den we de sneeuw die op de takken blijft liggen, zelfs als er een roodborstje of duif op diezelfde tak neerstrijkt. Door het enorme aanbod hebben de meeste foto's de krant niet gehaald. Op deze pagina staat een selectie uit het aanbod. Maar er zijn ook prachtfoto's afgevallen. Hulde en dank aan alle inzenders. De griep houdt haar binnen, schrijft Katwijkse Lenie Stapper. Maar via het dakraam kan ze todtaa sneeuw genieten. En dan ziet ze in de verte zowel de (katholieke) Joannes de Doper- als de (hejodt Dorpskerk. Niet iedereen wil op de foto. Sleeën willen we! Maar we wachten even op oma. Foto: Nico Ouwehand De Katwijkse duinen. Foto: Marianne Cornelissen-Kuyt Gisterochtend, in alle vroegte, maakte Noordwijker Piet Broekhof deze foto in de Amsterdamse Waterleidingduinen. Treasure vindt het lopen door de sneeuw erg vermoeiend, schrijft Martine van Duijn uit Katwijk. Daarom is ze er maar bij gaan zitten. Hooghouden voor gevorderden, aan het Moleneind in Rijnsburg. Foto: Hans Oudwater e< De achtertuin van mevrouw Van Hameren uit Oude Wetereing. Het bevrijdingsmonument in Weteringbrug, dansend in de sneeuw. Foto: Peter Snaterse De mooiste pegels van Rijnsaterwoude. Foto: Irma de Donderdagochtend, 8.00 uur, in de achtertuin van Ellie Rasser uit de Merenwijk. En in welke achtertuin eigenlijk niet? Een doorkijkje naar een rotonde, noemt Arnoud van der S<?P foto. En in de sneeuw is zelfs een doorkijkje naar een rotoi terend. Het is de rotonde op de Laan van Oud Poelgeest in geest.

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 16