Nieuw pak slaag deert schaatsers amper SPORT Rot voor Raemon, prachtig voor mij' K2 zet NAC Breda uit bekertoernooi PSV op halve kracht langs TOP Oss: 6-1 De Loor grijpt weer mis op WK afstanden Wessels debuteert in Davis Cup Nederlanders halen schouders op over show van Chad Hedrick «mmissie ie Cler vrij pchtcommissie van ^eft Tim de Cler vrij- De verdediger van I de aanklager be- 1 een strafvoorstel iels schorsing (waar- brwaardelijk) gekre- ïleiding van zijn de wedstrijd tegen ij kan door de vrij dag spelen tegen zijn Ajax. schikt Ichtingszaak rïyN - De Amerikaanse /oejr Kobe Bryant heeft _„ar oude verkrach- ;schikt. Bryant zou in Colorado een je vrouw hebben ie ster van de LA La- dat de gemeen- ivond met weder - iden, werd echter ;d. Het slachtoffer op een civiel pro- ltei een schadevergoe- e ivingen. Woensdag ierak geschikt. èstir - AZ Jegd Het aanvangstijdstip Strijd tussen Sjacht- en AZ, in vierde le UEFA-beker, is Ur vervroegd. Aan- ond de aftrap in de mijnwerkersstad 20.00 uur Neder- iaj-Nu is besloten om "'ft donderdag 10 f -It gespeeld, al om laten beginnen. ossers den e voormalig Neder- >jioenen motorcross en. Frans Sigmans ensdag in zijn Bakel aan een hart ij werd 57 jaar. Broer d ren in Reusel, werd kx was eind jaren 50, 0160 onder andere jderlands kampioen Sigmans behoorde J^>0 en 70 tot de na- Hij werd vier keer j kampioen; twee 3>0cc, eenmaal in de ^fcsse en in 1988 op frftftijd bij de viertje- lijft Sponsor ABN Amro blijft lende drie jaar spom ennistoernooi in terdam. Daarnaast pd Krajicek over- jn tot en met de 35e 8 het toernooi als leiden. Met de ver- tdt de langstlopende a^ing binnen het in- tennis verder ABN Amro sponsort ■""bemooi al vanaf het venement is inmid- oeid tot het beste doortennistoemooi ;ld. SLAGEN iie|DMIfSITON pfc Chong Wei Lee (Mal) - iaj-15 15-12 15-4 l,; males: Zhang Ning (Chn) - Yao UH-7 11-7 ZO eHAATSEN set IT): 1 Klassen (Can) 1.58.49. Evil) 1 58,73, 3. Rodriguez (VSt) „Loor (Ned) 1.59,79, 5. An- 7.7J,74, 6. Völker (Dui) 2.00,80, rlijl.00,92, 8. Groenewold (Ned) rerncka (Pol) 2.01,79, 10. Ishi- j- 12, 11. Witty (VSt) 2.02,30, 'Jni 2.02,44, 13. Cramer (Ned) Ijelkevik (Noo) 2.03,83, 15. 185. 3Cljn: i. Hedrick (VSO 6.25,61, I 6.30,53, 3. Verheijen (Ned) ::7Jis(lta) 6.36,45, 5. Borgersen 'f- Dankers (Can) 6.37,24, 7. Ml) 6.37,79, 8. Röjler (Zwe) kamp (Bel) 6.39,44,10 Zyg- j.22. 11. Ervik (Noo) 6.41,53, "'6 41,63, 13 Boutiette (VSt) adfezur (Pol) 6 42,98, 15. San- r#3,35. 16. Kochanets (Rus) oerljajev (Rus) 6.45,23. 18. 5.80, 19. Anesi(lta) 6.46,08, Ty 6.48.33, 21 Michaud (Fra) 'iyazaki (Jap) 6.54,07, 23. li) 6.55,40 lij)' rkiTENNIS 9 Qvenport (VSt/1) - Martinez rrijpena Williams (VSt/2) - Han- '\.A c. i cn,...ia\ •4 6-3, Schnyder (Zwi/8) - i-7 (0) 7-6 (2) 6-2, Jankovic n^-l (4-6). 2. Lamey 1-0, 11 Jschop), 26. Robert 3-0, 36. 4" Rnhort R.n M \/an Halon rrieiouwers: 15.000. Breda 4-0 (1-0). 44. Kalou 1 H) (strafschop). 56. Kalou 3-0. ïebheidsrechter: Temmink. Toe- Gele kaart: Basto (Feyen- j? Zonneveld. Diba, Risamasu Injjfinales: woensdag 20 april ïoord - PSV; donderdag 21 'illem II - Ajax [atElHENNEN Sindi iSindividuele tijdrit van en naar a (Dui) 22 km in 25.35, 2. r a) 0,21, 3. José Ivan Gutierrez >aa Rich (Dui) 0.50, 5. Colom ?el Jtnent: 1 Hondo 4.12.43, 2. .21, 3. José Ivan Gutierrez P50. 5. Colom 0.51, 6 David OflGiling 2 04, 38 Eltink 2.22, 10. Weening, 49 Mutsaars pneman 2.55, 81. Van Dijk vrijdag 4 maart 2005 door Peter van der Hulst inzel - Barbara de Loor wordt er een beetje moedeloos van. Na haar vierde plaatsen op de Olympische Spelen van Nagano en de WK afstanden van Berlijn en Seoul, hoopte ze in Inzeil haar slag te slaan. Jenifer Rodri guez eiste in de laatste rit van de 1500 meter de derde plaats op achter winnares Cindy Klas sen en Anni Friesinger. Daar mee duwde de Amerikaanse De Loor van het WK-podium. „Het zijn gigantische meiden. Ik mag daarom tevreden zijn", reageer de de Nederlandse. De 30-jarige schaatsster reed in Inzeil een thuiswedstrijd. De Loor maakt sinds twee seizoe nen deel uit van de ploeg van Friesinger en verblijft daardoor lange tijd in het Duitse Alpen dorp. „Ik ken hier de mensen, dus het was voor mij heel spe ciaal." Voorlopig is ze de enige Neder landse die ervoor koos om met Friesinger bij coach Markus Ei- cher te gaan trainen. Mogelijk komt daar op korte termijn ver andering in. „Markus heeft Ireen Wüst benaderd en zij denkt daar nu over na. Ireen is een goede rijdster die bij ons team past. Ze moet natuurlijk kiezen voor de ploeg waar ze zich het prettigst voelt, maar ik vind het wel te gek als ze voor ons kiest. Lachen toch." Wüst is na Sven Kramer de tweede exponent van Jong Oranje die de ploegen voor het uitkiezen heeft. De schaatsster uit Goirle werd als beste Neder landse vijfde op het WK all round en anderhalve week ge leden pakte ze de wereldtitel bij de junioren. „Markus zei gelijk dat ze 'Ausdauer' heeft. Boven dien kan ze goed met Anni overweg." Toch kleven er aan een keuze voor een Duitse ploeg nadelen. De Loon „Je bent alleen maar weg. Na een trainingsstage in het buitenland kom je weer te rug in Inzeil. Je bent dus nooit lekker thuis, maar misschien inspireert het haar juist wel om met Anni te kunnen werken." De Loor heeft er al twee seizoe nen goede ervaringen mee. Het eerste jaar verbleef ze op een kamertje naast de ijsbaan, afge lopen zomer huurde ze een va kantiewoning in de buurt. „Ik heb op het mentale vlak veel van Anni geleerd en je kunt met haar keihard trainen. We zijn allebei mensen van uitersten, want we doen ook andere din gen samen. Zo zijn we in Salz burg naar een soulconcert in de bergen geweest." Als het aan De Loor ligt veran dert ze in het komende olympi sche seizoen dan ook weinig aan haar voorbereiding. Hoe ze alles financieel rond moet krij gen weet ze nog niet. Ze moet nog met haar sponsor Falk Courier praten over verlenging van het contract. De Loor pleit te enkele maanden geleden te vergeefs voor de rechter voor een extra sponsorlogo op haar been. Alleen de grote ploegen komen daarvoor in aanmer king. De komst van Wüst kan haar probleem oplossen. Dan heeft haar ploeg ook recht op een beenlogo, waardoor ze voor sponsors interessanter wordt. „En anders moet ik mijn spaar centen aanspreken." De Loor wil nog een keer alles op alles zetten om te kunnen pieken in Turijn. „En hier in In zeil blijkt ook maar weer eens dat ik in februari en maart het sterkst ben." rotte rdam/anp - Met een punt uit zes competitiewedstrijden verloopt 2005 voor NAC Breda voorlopig bedroevend. Het toernooi om de Amstel Cup, waarin de Brabanders vorig jaar nog de laatste vier haalden, biedt dit teleurstellende seizoen ook al geen uitkomst meer. Feyenoord was donderdag avond voor eigen publiek in de kwartfinales veel te sterk: 4-0. Kalou en Kuijt, ook wel K2 ge noemd, maakten ieder twee treffers. Ruud Gullit ontpopt zich bij Feyenoord dit seizoen niet als een coach van vaste patronen en systemen. De oud-interna tional laat zijn opstelling zelden ongewijzigd. Voor het beker duel met NAC, dat eerder dit seizoen in de Kuip kansloos met 4-0 verloor, koos hij op nieuw voor twee andere basis spelers. Middenvelder Ono en aanvaller Kalou mochten ten koste van Paauwe en Lazovic aan de wedstrijd beginnen. Beide 'herintreders' konden hun uitverkiezing in de eerste helft niet waarmaken. De fleg matieke Ono, die mogelijk aan het einde van het seizoen op zoek gaat naar nieuwe uitda gingen bij een andere club, wil de het allemaal veel te mooi doen. Veel van zijn subtiele steekpassjes en achteloze voor zetjes kwamen niet aan, ook al doordat NAC de boel achterin volledig had dichtgetimmerd. Ook met de handige Kalou voor de krachtige Lazovic dacht Gul lit zijn ploeg aan meer creativi teit op de helft van de tegen stander te helpen. Maar de Afri kaanse tiener liep veel te weinig uit de dekking. In balbezit toonde hij weinig scherpte en maatgevoel. Toch ging Kalou, die in verband met het komen de WK onder 20 jaar mogelijk snel het Nederlandse paspoort krijgt, met een vette grijns de rust in. Op de rand van buitenspel, maar niet erover, demarreerde Kalou in de 44e minuut, op aangeven van Kuijt, richting het NAC-doel. Via doelman Schol len schoot hij raak, 1-0. Gezien door Cas Overzier fribourg/gpd - Peter Wessels maakt vandaag in Fribourg zijn debuut voor Nederland in het Davis Cupduel met Zwitser land. Met dank aan zijn dubbel- maatje Raemon Sluiter. Die wil de vanwege een lichte irritatie aan de linkerknie geen risico nemen. De een baalde als een stier, de ander lachte in zijn vuistje. Rae mon Sluiter hield de pijn aan zijn linkerknie lang geheim, maar kon er woensdagavond laat niet meer omheen. De klacht van de Rotterdamse ten nisser maakte de keuze er voor Tjerk Bogtstra gemakkelijker op. De Davis Cupcoach laat vandaag Peter Wessels voor Ne derland debuteren in de eerste ronde van de wereldgroep te gen Zwitserland. „Rot voor Raemon, maar prachtig voor mij natuurlijk", lachte Wessels nadat hij zijn naam voor het tweede enkel spel zag gekoppeld aan Stanis las Wawrinka. Sjeng Schalken krijgt in de openingspartij te maken met de debutant aan Zwitserse zijde, Marco Chiudin- elli. Wessels zat er gisteren tijdens de loting in het Forum ont spannen bij. Nuchter lijkt de 26-jarige Elburger aan te kijken tegen het avontuur dat hem dit weekeinde te wachten staat. Precies tien jaar geleden snoof hij al een beetje de specifieke Davis Cupgeur op. In Haarlem fungeerde hij destijds als spar ringpartner van het nationale team, dat met onder meer Kra jicek en Siemerink tegen Nieuw-Zeeland speelde. „Ik had gehoopt dat ik eerder mijn debuut had kunnen maken, maar beter laat dan nooit." Op de tribune in Haarlem zat ook Bogtstra. Toen nog als pri- vé-coach van Siemerink. De Til- burger kent Wessels dus al lang, maar leerde hem de afgelopen dagen tijdens de trainings- en praatsessies in Fribourg beter kennen. „In potentie is Peter een hele goeie tennisser. Ik vind bovendien dat hij een stuk vol- wassener geworden is in zijn spel en ook zijn persoonlijkheid is gegroeid." Voor Wessels is het vaak kwak kelen geweest. De man die des tijds werd geafficheerd als 'de Nieuwe Krajicek', ook al vanwe ge zijn aanvallende servicevol- leyspelletje, liep evenals overi gens 'de Kraai' zelf meer naar artsen en fysiotherapeuten dan hem lief was. En was het eens een keer geen enkel, knie, lies of mysterieus virus, dan voelde hij zich wel belabberd. Zoals enkele weken geleden nog in Rotterdam. Het consumeren van een verkeerde salade in het spelersrestaurant maakte van hem een slap vod in zijn eerste ronde tegen de Fransman Llodra. Inmiddels is Wessels helemaal hersteld van die voedselvergifti ging en laat hij op de hard- courtbaan in het Forum zien dat het ook wel snor zit met zijn slagenrepertoire. Wessels won vorig jaar vier Challengertoernooien en mag nu ook op een van de grootste internationale platforms laten zien of hij klaar is voor het grote werk. Hij staat ingepland voor drie partijen. Morgenmiddag aan de zijde van Sluiter voor het dubbelspel tegen George Bastl en Yves Allegro. Sluiter gaat er vooralsnog van uit dat hij kan dubbelen. Van dat kwartet speelde Lamey ronduit zwak. Meer indruk maakte Robert, de recent uit Brazilië overgekomm aanvaller. Tenminste, qua •belpunten. Puur voetballend was het niet zo bijzonder wat hij liet zien, maar na negentig minuten had hij er wel drie in liggen. Hiddink vond het tot nu toe niet verstandig om Robert speelminuten te geven, tot frus tratie van het publiek in het Philips Stadion. Tegen een mid denmoter in de eerste divisie kon het wat lijden en dus kre gen de supporters eindelijk hun nieuwste Braziliaan te zien. Hij gaf de vijftienduizend toe schouwers waarom ze vroegen door in de 10e, de 26e en de 58e minuut te scoren. PSV: Zoetebier; Lamey. Ooijer, Cocu (55. Alex) en Lee (46. Van der Schaaf), Lucius, Van Bommel en De long; Far- fan (46. Vennegoor of Hesselink). Ro bert en Beasley. TOP Oss: De Vogt; Bezzai. Van Dalen, Rook (63. Gesthuizen) en Wijnands; Van den Berg (57. Brocks). Van der Sloot en Schoofs, Baidjoe, Dijkhuizen (77. Versluis) en Smeekes. door Martijn van Beeten inzeil - Bob de Jong, Carl Ver heijen en Jochem Uytdehaage zijn op de vijf kilometer van het WK-afstanden in Inzeil op vijf se conden of meer gereden door Chad Hedrick. Met recht een Amerikaans pak slaag te noe men. Dan verwacht je drie stay ers in zak en as. Maar van versla genheid was gisteravond nau welijks iets te merken. Nummer twee Bob de Jong stel de dat hij wel twee seconden harder had kunnen rijden dan Hedrick, die zijn titel met een tijd van 6.25,61 minuten met succes verdedigde. En volgens nummer drie Verheijen, die zijn nederlaag accepteerde, moest hij rijden onder slechtere om standigheden. Bovendien stelde Verheijen dat hët korte slagje van Hedrick beter geschikt was voor het stroeve ijs in Inzeil. De Jong kwam zelfs met een in gewikkelde theorie die gang baar schijnt te zijn voor de ijs- omstandigheden op deze Duit se buitenbaan. Volgens hem wordt het ijs tussen half vijf en vijf uur 's middags slechter, treedt daarna tussen vijf en zes uur verbetering op en wordt het na zessen weer minder. Dat Verheijen en De Jong na zes uur aan hun race begonnen, is in die verklaring logisch. Feit blijft dat Hedrick in Inzeil een onwaarschijnlijke tijd liet klokken. Hij was ruim vijf se conden sneller dan het oude of ficieuze wereldrecord op een buitenbaan van Gianni Rom- me. Zijn voorsprong op De Jong was gisteren 4.92 seconden, op Verheijen 7.12 seconden en op nummer zeven Uytdehaage 12.18 seconden. Een gapend gat dus. De Jong mocht bovendien van geluk spreken dat hij de zilve ren plak in ontvangst kon ne men. In de vijfde ronde raakte zijn schaats die van de naar de binnenbaan kruisende Verheij en. Een protest had waarschijn lijk tot diskwalificatie van De Jong geleid, maar zo ver liet Verheijen het niet komen. ,A1 was het natuurlijk wel lomp wisselen van Bob. Hij deed dat eerder in de race ook al en dat is niet professioneel." Volgens De Jong was juist die kruising de reden voor zijn ne derlaag tegen Hedrick. „Ik was de kluts kwijt, dacht dat ik eruit lag. Anders had ik een tijd van 6.23 minuten kunnen rijden." Als boeren met kiespijn flankeren Carl Verheijen (links) en Bob de Jong wereldkampioen Chad Hedrick op het erepodium. Foto: Reuters/Wolfgang Rattay Net als na het WK-allround in Moskou, waar Shani Davis en Chad Hedrick onverslaanbaar waren, probeerden de Neder landers hun nederlaag tot aan vaardbare proporties terug te brengen. Ondertussen vertelde Hedrick dat hij na de wereldbe kerfinale in Heerenveen ziek is geweest en dat hij zich afgelo pen maandag pas weer een beetje beter voelde. Opgelapt met door Eric Heiden verstrekte medicijnen. „Dit was een rede lijke race, maar ik moet toch echt nog iets harder kunnen," stelde de Texaan. Hedrick werd gedreven door re- vanchegevoelens na zijn gevoe lige nederlaag tegen Davis op het WK-allround. Verliezen doet de Amerikaan niet vaak en zeker niet graag. Bovendien onthulde Hedrick dat een stommiteit hem in Moskou de titel heeft gekost. Voor de af sluitende tien kilometer pro beerde hij zelf zijn schaatsen aan te passen en dat mislukte totaal. „Die blunder heeft me de titel gekost." Volgend seizoen, in het olym pisch jaar, moet het allemaal anders voor Hedrick. Professioneler vooral. Niet lan ger wil hij afhankelijk zijn van de Amerikaanse schaatsbond, die volgens de wereldkampioen voortdurend in gebreke blijft. Hedrick: „Ik neem een eigen fy siotherapeut en misschien wordt het team verder ook nog uitgebreid. Geloof me, volgend jaar ben ik een stuk beter dan nu." Dirk Kuijt viert zijn vanaf de penaltystip gemaakte goal op typische Kuijt-wijze. Foto: ANP het grote overwicht was de voorsprong voor Feyenoord verdiend. NAC deed niet veel meer dan het speelveld klein houden, met veel spelers achter de bal. Alleen Lurling, gehuurd van Feyenoord, was af en toe gevaarlijk. Na de pauze maakte de thuis ploeg het karwei $impel en snel af. Eerst scoorde Kuijt uit een strafschop, nadat verdediger Kerstens tegenstander Castelen even had vastgepakt. Daarna maakte Kalou er met enig geluk 3-0 van. Daarmee stemde hij Gullit toch tevreden, ondanks zijn minderwaardige spel. Met zijn tweede treffer had top scorer Kuijt, met dank aan Bas to, in de Kuip het laatste woord, 4-0. FEYENOORD: Lodewijks; östlund, Sa idi, Gibbs (75. Bahia) en Basto; Caste len, Hofe (75. De Graaf), Ono (72. Par- do) en Goor; Kuijt en Kalou. NAC BREDA: Schollen; Colin, Penders, Collen en Kerstens, Diba, Petö (83. Rigters), Mendes da Silva, Barakat (86. Kousemakers) en Zonneveld (46. Risa masu); Lurling. eindhoven/gpd - Op halve kracht, en met de Braziliaanse spits Robert als middelpunt, heeft PSV zich bij de laatste vier ploegen in het toernooi voor de Amstel Cup geschaard. Een ver edeld oefenpotje tegen TOP Oss leverde PSV een 6-1 zege en geen fysieke malheur op. PSV zit midden in een zware reeks. Zondag wacht, mits het veld in het Oosterpark het toe laat, de uitwedstrijd tegen Gro ningen. En woensdag staat de Champions League-wedstrijd in Monaco alweer voor de deur. Plaatsing voor de halve finale van het bekertoernooi was na tuurlijk een must, maar schade vrij blijven was net zo belang rijk. Gomes, Alex, Ji-sung Park en Jan Vennegoor of Hesselink namen daarom gisteren op de bank plaats, terwijl Wilfred Bouma, Johann Vogel en de zieke Gerald Sibon er helemaal niet bij waren. Zo kregen Edwin Zoetebier, Mi chael Lamey, Theo Lucius en de herstelde John de Jong ein delijk weer eens wat speeltijd.

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 15