"ïeeuw houdt Nederland in haar greep NÜ gratis vaatwasser Stoppen in zorg vanaf 62 jaar Puzzelmarathon Vandaag in de UIT Leidsch IÉ Dagblad J'ers overnachten op Schiphol Geen bussen Taxistandplaats in Leiden door gladheid onbruikbaar PGGM bestemt reserve voor vroegpensioen COMMENTAAR Palace Hotel te huur zonder pottenkijkers 'Latente behoefte in de markt' ERA OPEN HUIZEN ROUTE zondag open Sanders Keukenstad! bij aankoop van een - Sanders keuken* Wat is uw mooiste winterfoto? Kamer wil actieve orgaandonatie Porsche spits Ajax gestolen Ajax bereikt halve bekerfinale Leidsch OPGERICHT 1 MAART 1860 Dagblad donderdag 3 maart 2005 Customizing: van massaproduct tot iets van jezelf De zeventigste Boekenweek komt eraan Je doet het als brugwachter nooit goed DIOK is in een minder jaar een hechter team f.LEIDSCH DAGBLAD.Ni Iral het autoverkeer Ie wegen en het hebben gisteren vonden van de he- val. Aanvankelijk rden van het land de ilemen, maar gister- jiook in Zuid-Holland l|ber helemaal stilge- is het KNMI is het {jaar geleden dat er jw is gevallen. De n zullen de komende ouden. De ANWB automobilisten Se vorst die komen- verwacht. nge> trdt v Man uit Bodegraven steekt in op sneeuwballengooier Zes jongens en een 64-jarige man uit Bodegraven moeten zich binnenkort voor de rechter verantwoorden na een 'sneeuwballengevecht'. De jongeren, in de leeftijd van vijf tien tot en met negentien jaar, bekogelden deze week het huis van de man aan het Beemdgras met sneeuwballen. Bij de 64-jarige sloegen vervolgens de stoppen door: hij ging een van de jongens met een mes te lijf. Die actie had geen verwondingen tot gevolg, maar wel vernielde de man de bodywarmer van de jongen. De Bodegraver is aangehou den op verdenking van poging tot zware mishandeling en vernieling. 5LV T» l h, met name op het j gaven hun leerlin- vrij en heel wat be iden pas later hun nen omdat het per- vast zat in het ver- Verzekeraarshulp- had 's avonds al meldingen binnen, ichte weersomstan- ■erden ook de ber- lamheden bemoei- pD spreekt van 'ab- h on-Hollandse toe- )p Schiphol zorgden buien overdag voor uqdelde vertraging van ^uur voor Europese mochten vliegtui gen wegens nieuwe hevige sneeuwval alleen nog maar ver trekken en niet meer landen. Hierdoor liep de vertraging in het luchtschema op tot meer dan drie uur. Een paar duizend passagiers hebben de nacht moeten doorbrengen op de luchthaven. Schiphol heeft een deel van de luchthaven inge richt met veldbedden. Op snelwegen ondervond het verkeer weinig hinder van de sneeuw. Volgens een woord voerder van het Korps Landelij ke Politiediensten was het op de meldkamer gisteren zelfs 'rustiger dan op normale door deweekse dagen'. macht werd gewerkt om op Schiphol enkele start- en jet nen sneeuwvrij te houden. Robuuste schuivers en borstel- m werden daartoe in konvooi van baan naar baan gediri- j: ANP/Marcel Antonisse (advertentie) Het Centraal Bureau Rijvaardig heidsbewijzen zag zich gisteren genoodzaakt twaalfhonderd rij examens uit te stellen. Dat be tekende dat zes van de tien ge plande examens niet doorgin gen. In Hoogeveen was het CBR-centrum zelfs volledig on bereikbaar, waardoor er ook geen theorie-examens mogelijk waren. Kandidaten mogen ge middeld over twee weken weer opnieuw op. Connexxion legde gisteravond vanaf kwart voor acht het bus- verkeer in heel Zuid-Holland stil. Volgens een woordvoerder was het door de gladheid niet langer verantwoord om bussen te laten rijden. De situatie duurde tot het einde van de dienstregeling. Of de bussen vanochtend in de spits weer volgens het boekje rijden, durf de de woordvoerder gister avond laat nog niet te zeggen. De taxi's bij de standplaats in Leiden hadden het bijzonder druk. Probleem daarbij was dat door de gladheid de auto's het steile stuk van het Schutters veld naar de standplaats niet konden op- of afrijden. „Een le vensgevaarlijke situatie", aldus een medewerker van taxibedrijf De Groot. „Vooral omdat er naast de oprit een fietspad ligt. Als een taxi eenmaal gaat glij den is de wagen stuurloos." Het probleem werd ondervangen door de klanten voor het sta tion te laten in- of uitstappen. Wel stonden er door het uitval- Veel mensen vinden dat Leiden een van de mooiste oude binnensteden van Nederland heeft. Deze foto bewijst hun gelijk. De onderkant van de Visbrug, de feestverlichting in de bomen op de nieuwe Rijn en Vismarkt, 'oude' straatlantaarns en de Koornbrug op de achtergrond zor gen voor een fraaie doorkijk. En de sneeuw doet de rest. Foto: Theo Westra len van de bussen bij het sta tion extreem veel mensen te wachten op een taxi. „Het is een gekkenhuis", aldus de me dewerker van het taxibedrijf. „We zitten hier met twee cen tralisten en kunnen de vraag niet aan. Mijn collega heeft mo menteel vier mensen tegelijk aan de lijn. Iedereen komt thuis, maar het duurt even. Het is een kwestie van geduld." Een woordvoerder van Taxi Wiel- kens bevestigde dat verhaal. „Maar er staan vrije rijders bij het station die geen ritjes bin nen Leiden doen, omdat dat te weinig oplevert. Dat is ook een oorzaak van de lange wachttij den." De politie had het ook veel drukker dan normaal. In de avondspits waren er in Hol lands Midden vijftien aanrijdin gen, tegen een of twee in een normale spits. Er was sprake van veel blikschade en een aan tal licht gewonden. In Katwijk gleed een auto op de Prins Hendrikkade bijna het kanaal in. Opvallend was ook het grote aantal telefoontjes naar de meldkamer over jeugdoverlast. De bellers waren blijkbaar nog niet gewend aan kinderen die sneeuwballen gooien. Een trein op het traject tussen Haarlem en Leiden botste gis teravond om 23.15 uur tegen een sneeuwpop die op het spoor stond. De trein raakte hierdoor beschadigd en kon niet meer verder rijden. Tussen Haarlem en Leiden moesten reizigers rekening houden met een vertraging van ongeveer een halfuur. Pagina Binnenland i: Flora en fauna niet zo blij met late winter (advertentie) 4 4, SS. 6 VLRT 2005 RBEURS UTRECHT Hèt evenement voor lekker weg in eigen land. fietsen, buitensport, avontuurlijke en actieve reizen. DOODSTRAF 4 geleden hield het we- gelijk bureau van de j Teldersstichting, een ■voor de herinvoering afj)odstraf. Dat onzalige jst weer eens dat het -n veel kennis niet on- P tot wijsheid leidt. Het i o de liberale denktank ader omhaal door de ndere frac- "tle prullen- wezen. Al- 3P is voor- van de Verenigde 5) zijn het veelal chris- k ïspireerde kiezers en llie de doodstraf omar- P»k zijn het dezelfde llen, die ook pleiten jnbaar wapenbezit. Dat ^nd, omdat de meeste TB in de VS worden ge let een vuurwapen. In lien zij de vicieuze cir- vuurwapen-moord- fin stand. Teldersstichting voor *^tige misdrijven, zoals Iden, de doodstraf wil ren, staat deze in de VS discussie. Het Ameri kaanse Hooggerechtshof ver bood deze week onverwacht de doodstraf voor minderjarigen. Met een krappe meerderheid kwam het college tot de slotsom dat de doodstraf voor kinderen 'wreed en ongrondwettelijk* is. Volgens de rechters kan het ple gen van een moord verband houden met de emotionele in stabiliteit van jonge mensen. Toch zijn er meer ar gumenten tegen de doodstraf in te bren gen. Een principieel bezwaar tegen de doodstraf is de overtuiging dat 'gij niet zult doden'. Dat gebod geldt ook voor de overheid. Een praktisch bezwaar is dat de ver volging en veroordeling van misdadigers mensenwerk is. Ook rechters zijn feilbaar en hebben de wijsheid niet in pacht. Maar als de doodstraf eenmaal is voltrokken - en er blijkt sprake te zijn van een ge rechtelijke dwaling - is er geen weg terug. Spijt komt dan te laat. Alle reden dus om de dood straf af te wijzen. Hugo Schneider zeist/anp - Ondanks het strengere regime van het kabinet ziet pensioenfonds PGGM mogelijkhe den om werknemers in de zorg in de toekomst vanaf 62 met vroegpensioen te sturen. In vergelij king met andere pensioenfondsen heeft PGGM in de afgelopen jaren hiervoor een relatief stevige reserve opgebouwd. Op dit moment kunnen werknemers fiscaal gunstig geld opzij zetten om eerder te stoppen met werken. Het kabinet wil deze regeling per 1 januari volgend jaar afschaf fen. Volgens PGGM kunnen werknemers toch eerder blijven uittreden door de vrijgevallen pre mie voor het prepensioen in te zetten om hun te goed voor het ouderdomspensioen, dat vanaf 65 jaar geldt, te verhogen. Dit extra geld kan weer worden gebruikt om eerder te stoppen met wer ken. Werknemers in de zorg en welzijn hebben het geluk dat de prepensioenreserves van PGGM re latief sterk zijn. Dat komt volgens een woord voerder omdat het fonds al sinds 1999 is overge stapt van de oude VUT-regelingen op het pre pensioen. In tegenstelling tot de VUT sparen werknemers bij het prepensioen voor hun eigen vervroegde pensioenuitkering. Bij de VUT beta len jongere collega's voor hun oudere collega's. Door de overgang heeft PGGM de laatste jaren vermogen kunnen opbouwen waar de werkne mers nu van kunnen profiteren. Op dit moment bespreken de vakbonden en de werkgevers, die samen het bestuur van PGGM vormen, hoe zij het beste met de afschaffing van het fiscaal gunstig sparen voor prepensioen kun nen omgaan. Vakbond Abvakabo FNV wil in elk geval dat de huidige premie voor prepensioen in de toekomst volledig wordt ingezet om eerder te kunnen stoppen met werken, zegt vice-voorzitter Van Pijpen. De werkgevers willen maar de helft van het geld hiervoor inzetten, zegt woordvoer der Bettelheim van de NVZ, de vereniging van ziekenhuizen. De gezamenlijke zorginstellingen zijn het met het kabinet eens dat werknemers langer moeten doorwerken. De andere helft van de vrijgevallen premie willen de werkgevers ge bruiken om andere arbeidsvoorwaarden, bijvoor beeld het loon, te verbeteren. (advertenties) MAKELAAR GEVESTIGD OP MEUBELPLEIN 9. LEIDERDORP (IN HET PAND VAN MEUBELSTAD), TEL. 071-5890334 noordwijk - Een heel hotel voor je zelf. Compleet met 120 kamers en suites, vijf sterren en algehele exclusiviteit. Er komt geen enkele andere gast in. Die mogelijkheid biedt het Noord- wijkse Palace Hotel, dat op een steenworp van de zee gelegen is aan het Picképlein en bijeen komsten tot 750 personen kan herbergen. De directie van het Palace Hotel ziet het verhuren van het alleenrecht als de ma nier om zich te onderscheiden van de twee andere vijfsterren hotels in Noordwijk, Hotels van Oranje en Huis ter Duin. „Dit, naar onze informatie unieke, idee hebben we niet zo maar uit de mouw geschud", zegt marketingdirecteur E. de Vries, „het is een latente behoefte in de markt. En een die aanslaat, want er zijn al boekingen ge daan." Hotels van Oranje en Huis ter Duin zijn met respectievelijk -Opklaringen To/i° NO 3/5 Voor de een had deze op de valreep invallende winter niet meer gehoe ven, de ander verwelkomt de sneeuw als een geschenk uit de he mel waarop we al niet meer durfden te hopen. Feit blijft dat de sneeuw voor mooie plaatjes zorgt Wij zijn ervan overtuigd dat ook veel lezers van het Leidsch Dagblad prachtige foto's hebben gemaakt van onze be sneeuwde regio. U kunt uw mooiste winterfoto's vandaag mailen naar redactie.ld@hdc.nl. Vermeld even uw naam en woonplaats. De mooi ste inzendingen komen in de krant. den haag - Nederlanders moe ten automatisch orgaandonor worden, tenzij ze officieel laten vastleggen dat ze dat niet willen zijn. Een meerderheid van de Tweede Kamer is voor de in voering van dit zogenoemde Actief Donor Registratiesysteem (ADR). Tweede-Kamerlid Kant (SP) zal mede namens de frac ties van PvdA, LPF, D66, Groen- Links, Lijst Lazrak en Christen- Unie vandaag een motie voor invoering van het nieuwe sys teem indienen. badhoevedorp - De Porsche van Ajax-spits Angelos Charis- teas is gestolen. In de nacht van dinsdag op woensdag werd door drie mannen ingebroken in de Badhoevedorpse woning van de voetballer. Daarbij wer den naast enkele bankpasjes en een portemonnee de sleutels van zijn zwarte bolide ont vreemd, waardoor de wagen kon worden meegenomen. De Griek lag op de eerste verdie ping te slapen. den haag - Ajax heeft gister avond ten koste van ADO Den Haag de halve eindstrijd bereikt van het toernooi om de Amstel Cup. De Amsterdammers won nen in het Zuiderpark, enigs zins geflatteerd, met 2-0. Sneij- der en Rosales scoorden na rust. Rosales bepaalde pas in de laatste minuut de eindstand op 2-0, al had dat doelpunt wel een buitenspelluchtje. Pagina Sport Lees nu Leidsch Dagblad in de ochtend en ontvang de eerste 2 weken gratis! 288 en 254 kamers groter dan het Palace Hotel. „Hiermee kunnen we ons onderschei den", aldus De Vries. „Dit idee is een unique selling point, waarvoor enkele vaste relaties al hun belangstelling hebben aangegeven. Een paar bedrijven hebben in het verleden al min of meer het alleenrecht gehad op het hotel, maar toen waren er uiteraard altijd andere gasten bij." Over welke bedrijven gebruik willen maken van de exclusivi teit, laat De Vries zich voorzich tig uit. „Je moet denken aan be drijven die regelmatig met nieuwe producten komen en die hun eigen mensen op de hoogte willen brengen voor ze daarmee in alle openheid naar buiten komen." Pagina R2: Huis ter Duin: Initiatief is niet helemaal nieuw Ja ik neem een vast kwartaalabonnement en ontvang de eerste 2 weken gratis! Ik betaal: automatisch 56,20) per acceptgiro 56.70) Naam: Adres Telefoon: Geboortedatum: Uitsluitend bi] ai Stuur d Ion naar I Antwi 187. 1800 VB Alkmaar, of bel 080O-1711 (gratis) B-mail: lezersaerviceö'hdc.nl of surf naar www.leidschdagblad nl. Deze hai bieding is geldig tot 31 maart 2005 vindt u nadere informatie. Mijn wereld, mijn krant. Leidsch i*_ Dagblad 8 710404 600011

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 1