Nieuw topsportcentrum in Leiden-Noord Noeki Klein traint zich suf voor Montreal SPORT Alecto is de verrassing van het seizo» Zeven op zeven met een zeven Broers Sahinbas nemen met profbokser Belghanou boksschool Lantrok over E v Fi di Leiderdorp wint in LieslJ Elftal van de week Coach Kolleman voorzichtig over onverwachte titelkansen woensdag 2 maart 2ooï In nel en tog gin He gin de bu; Sas lasi kra zijr 25s wei kin Par ooi anc WOl ruil gen ruil alle Om zaa stel we VOO dei* Lan gen VOO gerc De i toni op 1 DUIVENTIL Wilt u iets melden? Bel 071-5356461 (sportredactie) tussen P 14.00 uur. Faxen mag ook: 071-5356415. E-mail: sport.ld@d Vi Q ge 01 rei de on 20 ge de wc Scl bo uit he he d'( dei eei we mc vei doi gro dei val Sch te r (ov Off de- tori die: Bru een door Robbert Minkhorst leiden - Leiden krijgt een nieuw, professioneel vechtsportcen trum. De broers Can en Goksel Sahinbas beginnen in Noord een eigen sportclub, gespecialeerd in het coachen van topsporters en het opleiden van talent. Profbok ser Faisal Belghanou uit Leiden is betrokken bij het initiatief. Can en Goksel Sahinbas maak ten jarenlang zelf naam en faam in vechtsporten, in het bijzonder karate en thaiboksen, voor ze hun kennis aan ande ren gingen doorgeven. Als sportdocenten hadden ze al eens onderdak bij Ino Alberga van sportschool Jurojin en in de voormalige dansschool van Evert Castelein. Sportcentre Sa hinbas wordt hun nieuwste en grootste project. De broers heb ben de boksschool van Chris Lantrok overgenomen en zijn de ruimte ingrijpend aan het verbouwen om te kunnen uit breiden. Lantrok wilde na 22 jaar met pensioen en zocht voor de overname aanvankelijk contact met Faisal Belghanou, die hij als pupil in zijn school les gaf. Belghanou benaderde op zijn beurt de broers Sahinbas. „Het is ieders droom om een eigen boksschool te hebben", ver klaart hij, „maar ik heb er nu de financiën niet voor." Can en Goksel Sahinbas zoch ten een groter onderkomen en hadden die financiële middelen wel. Sportcentre Sahinbas moet op 12 maart open gaan. Hoewel de broers Sahinbas zijn gespe cialiseerd in vechtsporten, komt er in het centrum ook een fitnesszaal en willen de Leide- naars projecten voor allochtone vrouwen en voor de jeugd op zetten. Over die laatste activitei ten treden zij ook in overleg met de gemeente. „We zoeken al jaren een betere plek voor onszelf', zegt Can Sa hinbas. „Gelukkig hebben we die nu gevonden en inmiddels zijn we dag en nacht bezig met de verbouwing." De vecht sportleraren hebben onder an deren de (internationale kara- tetoppers Joussef Srour en Fa- rid Boukhidous onder hun hoe de. Over drie weken doen de twee mee aan het EK. Srour, achttien jaar pas, verdedigt daar in de klasse tot 70 kilo zijn titel. Die titel veroverde hij vorig jaar bij zijn debuut. Als 17-jari- ge was Srour feitelijk te jong om mee te mogen doen, maar on der de verantwoordelijkheid van Can en Goksel Sahinbas kon de karateka debuteren. Hij sloeg vier van zijn vijf tegen standers knock-out. Belghanou heeft niet alleen zijn naam verbonden aan het vecht sportcentrum, hij gaat er ook les geven. Verder doet hij de marketing en promotie. „Ik kan hier mijn gang gaan. Ik weet precies wat ik aan Can en Gok sel Sahinbas heb en zij weten wat ze aan mij hebben." Het is ook de bedoeling dat het drietal workshops organiseert, bijvoorbeeld met Regüio Tuur. De sportschool zoekt aanslui ting bij de Nederlandse Boks- bond en is al, vanwege Belgha- nou's status als profbokser, aangesloten bij grote interna tionale boksbonden. Daarnaast moet NOCNSF een rol krijgen in de plannen. Het sportcen trum moet de kweekschool worden voor talenten in martial arts en in het boksen. Voormalig Nederlands kampi oen Belghanou wil talent de zelfde mogelijkheden bieden die hij heeft gehad, maar wil bovendien over het erfgoed van Lantrok waken. „Jongens die wat kunnen, wil ik verder hel pen", zegt hij, een ambitie die hij deelt met de broers Sahin bas. „En in deze ruimte is het voor mij allemaal begonnen. Hier kwam ik ooit binnen wan delen en heb ik jaren getraind." 'Ik heb iemand nodig die het laat merken als ik iets fout doe' door Dafne Dubois leiden - Een jaar trainde ze voor de Olympische Spelen, maar tijdens Athene 2004 was ze er niet bij. Toch gaf waterpoloster Noeki Klein (21) niet op. De Leidse international reist aan staande dinsdag af naar Madrid om zich met het Nederlands waterpoloteam te plaatsen voor het WK dat eind juli plaatsvindt in Montreal. De Nederlandse vrouwen moeten in hun poule Oekraïne, Tsjechië en Spanje verslaan om mee te kunnen dingen naar de wereldtitel. Om zich te kwalificeren moeten de vrouwen drie wedstrijden winnen. Halen ze de tweede plek in de groep, dan kunnen ze door kruiswedstrijden nog meedingen naar een ticket voor Montreal. „Het wordt aardig aanpoten, van Tjechië hebben we al eerder gewonnen maar ik verwacht dat Spanje heel sterk is. Je moet niet bang worden van de tegenstander maar uit gaan van je eigen kracht", zegt Klein, die in de hoofdklasse uit komt voor ZVL, de Leidse com binatie van clubs. Klein heeft wel 'goede hoop', maar dacht ook dat ze het bij het olympisch kwalificatietoer nooi wel zouden redden. Dat toernooi was meteen de eerste keer dat de Leidse meespeelde met de senioren van de Neder landse selectie. De Nederlandse vrouwen plaatsten zich echter niet voor Athene. „Ik heb eigen lijk nog nooit een belangrijk toernooi gespeeld. Normaal be gin je met het EK of WK en dan de Spelen, bij mij was dat an dersom. Ik wil zeker nog in de selectie blijven tot de volgende Olympische Spelen, als het lukt om ons te plaatsen." De familie Klein is een echte waterpolofamilie, Toesja (17) zit bij haar zus in het team bij ZVL en in Jong Oranje. De drie Noeki Klein in het tenue van het Nederlandse waterpoloteam: „Tijdens de trainingen gaat het er hard aan toe, regelmatig gaan er badpak ken kapot." Foto: Taco van der Eb broers spelen in het eerste van LZ 1886, twee van hen hebben in de Nederlandse jeugdselectie gezeten. „Wij woonden vroeger op een woonboot en daarom moesten we al snel leren zwem men. Toen mijn oudste broer op waterpolo ging, zijn we alle maal gevolgd", zegt Noeki Klein. Dat bij de vrouwen LZ is opge gaan in de combinatie ZVL ziet Klein als positief. „Het is goed voor het niveau en we hebben een goede trainer, André Zand vliet." ZVL staat zesde. Het draait eigenlijk allemaal om de play-offs in mei. De eerste acht spelen dan om het kampioen schap. „Ik hoop daarom dat we vierde of vijfde worden. Het wordt wel moeilijk nu Iefke van Belkum in het buitenland zit en Nienke Hameetman is wegge vallen." Dat Hameetman niet meer meespeelt, is voor Klein een grote domper. „De wedstrijden zijn nóg wel leuk, maar trainen is minder. Omdat Nienke een pacemaker heeft mag ze niet meer meedoen en dat is echt een gemis. Zij kon mij altijd goed oppeppen tijdens wed strijden, ze maakte me altijd een beetje boos. Ik heb iemand nodig die het laat merken als ik iets fout doe, dan ga ik beter spelen. Nu zegt niemand dat meer tegen mij, ook de trainer is heel zachtaardig." De Leidse international is wel topscoorder in de hoogste klas se, maar mist de gezelligheid. „Nienke is een vriendin van me, gelukkig zie ik haar nog vaak omdat het de vriendin van mijn broer is. Ik merk het als ik naar training moet, dan heb ik er niet zoveel zin in. Bij het Ne derlands team heb ik dat hele maal niet. Bij de club had ik het ook nog nooit eerder gehad." Volgens de Leidse zijn de trai ningen in Zeist en Leiden totaal anders. „Het gaat er veel harder aan toe bij de Nederlandse se lectie, er gaan regelmatig bad pakken kapot tijdens de trainin gen. We trainen echt hard op elkaar, bij een club is dat totaal anders. Dan zijn ze bang dat hun nieuwe badpak kapot gaat, bij clubs heb je ook mensen die het voor de lol doen." Omdat Klein het minder naar haar zin heeft twijfelt ze of ze wel bij ZVL blijft spelen. „Ik laat het af hangen van dit seizoen maar ik heb al aangegeven bij de club dat mijn motivatie een beetje weg is." De vele trainingen voor de Ne derlandse selectie en haar eigen club kosten de 21-jarige veel tijd en moeite. Klein studeert ook lichamelijke opvoeding aan de ALO in Amsterdam. „Ik combineer het maar het is soms heel zwaar. Er zijn dagen dat ik zo moe ben dat ik om zes uur in mijn bed lig als ik thuis kom." Klein traint bij ZVL twee tot drie keer per week, voor het Nederlands team moet ze drie keer per week naar Zeist om te trainen. „Dan moet ik 's och tends om zes uur op om vier uur te trainen. Daarna haasten naar Amsterdam en dan naar huis om hier te trainen." De derdejaars studente is vorig jaar een jaar gestopt met de oplei ding om te trainen voor de Olympische Spelen. „Als ik klaar ben met mijn studie ga ik weer een jaar trainen voor de Spelen. Mijn laatste jaar doe ik in twee delen. Volgend jaar wil ik twee dagen per week stage lopen in de gevangenis in Schiedam. Dat lijkt me echt gaaf, om daar de gymlessen te verzorgen. Het is helemaal niet raar om dat als vrouw in een mannengevangenis te doen, er zijn veel vrouwelijke begelei ders." De slotronde van de schaak competitie in de meester klasse wordt dit jaar in Leiden gehouden. Op zondag 18 april is het Denksportcentrum plaats van handeling. De D- en B-junioren van Lug- dunum zagen Feyenoord afge lopen zondag in De Kuip met 3- 0 winnen van RBC. De Leidse voetballertjes waren uitgeno digd door de Stadionclub als dank voor deelname aan een jeugdproject over sportiviteit. Binnenkort brengt de C-jeugd van Lugdunum een bezoek aan TOP Oss. De club van hun voormalige trainer Housszi Bezzai heeft het elftal uitgeno digd voor het bijwonen van een competitiewedstrij d. Suzanne de Goede uit Zoeter- woude, wielrenster van Ton van Bemmelen/AA Drink, heeft haar eerste wereldbekerpunten binnen. In Geelong (Australië) werd zij achttiende in de eerste wereldbekerwedstrijd van het seizoen. Haar ploeggenote Ka- therine Bates werd derde. Wielervereniging Swift begint komende zondag weer met de 'vrije toertochten'. Tot en met 30 oktober kan tussen 9.00 en 11.00 worden gestart voor ritten tussen de 25 en 60 kilometer. De start is bij het clubhuis van Swift aan de Willem van der Madeweg in Leiden. De kosten bedragen 1,50 euro. Meer infor matie op: www.swift-leiden.nl. Renz Rotteveel (Oude Wete ring) is Zuid-Hollands kampi oen schaatsen geworden bij de B-junioren. De 16-jarige schaatser was op De Uithof in Den Haag over 500 en 1500 me ter veel te sterk voor de andere deelnemers. Zijn grootste con current deed namelijk mee aan het NK shorttrack. Elwin den Duik van IJVL uit Leiden werd vijfde. Laurine van Riessen (IJVL) werd kampioen bij de meisjes-B. De andere deelnemers van IJVL haalden het podium niet. Tessa Steenkamp werd zesde bij de junioren C, Simone Schouten negende. Mark Mes- semaker eindigde bij de jon gens als vijfde en Kjeld Nuis als tiende. Geertje van Hoek werd vierde bij de junioren A. In het gelijktijdig verreden sprintkam pioenschap pakte Mem rends de zilveren medat Handbalvereniging Ojli moet voor het nieuwe ie op zoek naar een andeia voor de selectie. De huk trainer, Wim van Leem heeft besloten na 3 seij| zijn functie neer te legg FC Utrecht en zondag klasser Elinkwijk uit de stad hebben vorige wecy ideeën over een gezamai voetbalschool ter goedó aan de KNVB voorgelef 1 De tennistrainers Mart en Ronald Lammens hal tennisschool Toleo opjei De school verzorgt de lo gen bij de clubs Artesia I Rijnkanters, Meerburg- Kieviten. Bovendien zip] trainers actief bij de clar OLTC en Woubrugge. a< Tennisvereniging De heeft de samenwerking Tennisschool Leiden b Katja Nossik is de nieuj{ hoofdtrainster bij de L dorpse club. ai Voetbalvereniging V\er Noordwijkerhout houce ker drie jaar dezelfde s) 1 Hoofdsponsor Broekhin pakkingen BV en subsp Restaurant De Blauwesg hebben de verlengde nis dit weekeinde getela Daniëlle Kwetters vain nastiekvereniging Nieee: hilde heeft de vierde pvr haald bij turnwedstrijad Amsterdam. Samen mu ne van Haastregt, die do de plaats eindigde, maie naar de districtswedstni Biljartvereniging RB\ muiden houdt morgei^ loopavond. Vanaf 19.3; iedereen vrijblijvend maken met de biljarts] vereniging, die ongevort den heeft. Plaats van hve is Biljartzaal Keijzer aar 1 Dorpsstraat in Leimuidfl Bij het bericht over dk( kennismakingstrainin? I cricketvereniging Ajaxari Oegstgeest stond voripli deze rubriek een verke a foonnummer. Kinderen wassenen van alle leefln willen meetrainen, kuilc len met Maarten Kersttsi 51297046. ïn basketbal - De basketbalsters van BV Leiderdorp hebben zich vaster genesteld op de vijfde plaats in de eredivisie. In Lies hout won de ploeg gisteravond met 86-72. De zege van BV Leiderdorp kwam geen moment in gevaar. Een scherp begin van'de wed strijd leidde tot een voorsprong van 25 punten (44-19). Halver wege was die geslonken tot 53- 35, maar ook de tweede helft begon de ploeg van coach Joris Zandbergen sterk. „Zij hadden meteen geen kans meer, dat was wel prettig", aldus Zand bergen. Leiderdorp liep zelfs uit tot een voorsprong van dertig punten, maar slordigheid tegen het einde van de wedjj, nam de ploeg de kai>n grote overwinning. In^ 0 vijf minuten leed 1^ aanvallend acht keer iei „Jammer dat we versf^ dat we die grote kl^J konden neerzetten", lA bergen. „Maar het lt r mooi dat we zo goed ^uj. Dat had ik ook van de eist, want zaterdag w«' te slap." Leiderdorp p j van de terugkeer v Claudia Leitner, die r# week in Amerika wa^ onderzoek aan een u_ p voor te bereiden. rbi Scores BV Leiderdorp: Letei rebounds), Leitner 14, Schle^ W Edgar van Schie is de nieuwe lijstaanvoerder in het spelers klassement. De libero van ARC kwam met zijn ploeg afgelopen weekeinde niet in actie tegen Ajax. De vorige koploper, Hen drik van Beelen, speelde met Quick Boys bij Scheveningen. Hij kreeg slechts een zes en zakt een plekje. De groep subtop pers is groot. Zeven man delen de zevende plaats met gemid deld een zeven. Bartjan Onderwaater van Rijns- burgse Boys is uit de rangschik king verdwenen. Hij kreeg van wege zijn afwezigheid door een blessure te weinig beoordelin gen. Onderwaater stond op 7,11, wat goed zou zijn voor een gedeelde derde plaats. In het clubklassement stijgt Noordwijk met stip van de zes de naar de derde plaats. FC Lis- se volgt bijna de omgekeerde route: de club stond derde en is nu vijfde. Keemlnk (\\schoten '97) V Bos dMn» Roest Kenselaar s (Katwijk): (Noordwijk) W'schoten '97) W (Qulck Boys) c Meurs (Noordwijk) J. Winter 1 (FCLisse) Van Dam'ltó' Kolder 1 (Noordwijk) (Rijnsb' Boys) Leonard^r Bak (Noordwijk) VS (Quick Boys) Spelersklassement speler club gem. 1. Edgar van Schie ARC 7,18 2. Hendrik van Beelen Quick Boys 7,15 3. Remco Tuinenburg ARC 7,11 4. Eef Schoneveld Quick Boys 7,07 5. Justin Stuy Rijnsburgse Boys 7,06 6. Raymond Kolder Rijnsburgse Boys 7,05 7. Martin Bekx Quick Boys 7,00 Jürgen Faerber Ter Leede 7,00 Jelle Korbee Noordwijk 7,00 Bram Meurs Noordwijk 7,00 Brian Mussche Quick Boys 7,00 Nick Schnater Rijnsburgse Boys 7,00 Kevin Winter FC Lisse 7,00 Clubklassement Bram Meurs won met Noordwijk bij Marken. Meurs kreeg een acht en zowel hij als de ploeg stijgt in het klassement. Archieffoto: Dick Hogewoning club 20ste speeldag gem. 1. Quick Boys (6,33) 6,68 2. Rijnsburgse Boys (6,33) 6,66 3. Noordwijk (7,25) 6,54 4. ARC (-,-) 6,53 5. FC Lisse (5,54) 6,51 6. Ter Leede (5,83) 6,50 7. Katwijk (6,00) 6,40 8. UVS (-.--) 6,35 9. Voorschoten '97 (6,55) 6,23 door Robbert Minkhorst leiderdorp - Hockeyclub Alecto uit Leiderdorp is misschien wel de verrassing in de eerste klas se. De ploeg boette na het ver trek van een aantal spelers flink aan kwaliteit in, maar staat, aan de vooravond van de tweede helft van het seizoen, zowaar op de tweede plaats. Met slechts een achterstand van drie punten op dé favoriet in deze klasse: de Delftse studen ten. De coach van het Leiderdorpse gezelschap, Amsterdammer Han Kolleman, zal vorig jaar augustus nooit hebben gedacht dat hij nu de volgende woorden kan uitspreken. „Het kampi oenschap is niet onmogelijk. Het verschil is maar klein." Hij zag eind vorig seizoen met lede ogen hoe enkele van zijn spelers aankondigden hun heil elders te zoeken. Toen plots klaps, voor hem althans, nóg een aantal hockeyers vertrok, begon hij zich af te vragen of het nog wel zin had om aan te blijven als coach. „Ik had het toegezegd, dus ik ben geble ven." Laten we er maar het bes te van maken, werd het devies. En hij moet inmiddels zeggen: „Het sfeertje zit er goed in. Het team is een ontzettend hecht collectief." In overleg met de club werd be sloten om de selectie aan te vullen met spelers uit de jeugd. Verder besloot Stefan Kolle man, zoon van de trainer, zich aan te melden. Hij nam boven dien een maatje mee, Jeroen Kuipers, die hockeyde bij Pino- Han Kolleman: „Niets is inderdaad onmogelijk, maar we moeten realistisch blijven. Gezien de zwaarte van ons programma na de winterstop wordt het heel moeilijk." Foto: Dick Hogewoning ké. Verder is Noubar Zatarian dit seizoen doorgebroken. De oud-speler van het tweede heeft zich ontwikkeld tot een gevaarlijke buitenspeler. Overi gens moet Kolleman het de rest van het seizoen zonder hem doen. Zatarian vertrekt voor zijn studie naar het buitenland. „Hij is onze vaste rechterspits. Van hem gaat heel veel dreiging uit. Die gaan we wel missen." „Maar het was een forse aderla ting aan het eind van het vorige seizoen", roept Kolleman in herinnering. „Eentje ging er al halverwege het seizoen en daarna zijn er nog zeven ge gaan. En de voorbereiding was matig." Voorwaar geen garantie op een succesvol, laat staan een rustig kabbelend speeljaar. „We zijn kwalitatief individueel te- ruggeboerd, maar als team zijn we duidelijk gegroeid", geeft de coach als een van de redenen voor een jaar dat boven ver wachting draait. De tweede is de nieuwe speelstijl. „We zijn iets aanvallender gaan spelen." Daarmee kan je de problemen over je afroepen, zeker als een selectie erop achteruit gaat. Te gelijk kan het ook goed uitpak ken; het verlegt de druk meer naar voorin. Dat laatste is ge beurd, maakt Kolleman duide lijk. „We spelen wat onbevan- gener. Onze laatste man Lucas Kleijne schuift eigenli stant door. Dat geeft druk bij de tegenstant blijven wij wat verdenen goal af. We scoren ooi va wilde bewust niet afwn I spelen, omdat je er dóe gegeven moment heleft meer uitkomt." :th In de eerste klasse A ioflii tot dusver de enige clen het spoor van DSHC fech ven. De Leiderdorpseo). ging heeft zich aan de m van een groep van zej-st volgers ontworsteld. Idat schil met de nummems stand, Cartouche, is \5se Cartouche is wel de a tegenstander dit weel Alecto speelt uit. Kolleman vindt de po. ranglijst enigszins gef „Niets is inderdaad oish maar we moeten reali blijven. Gezien de zw"m| ons programma na d(,iCks stop wordt het heel n - Ni Alecto speelt meer uif Cl1' thuiswedstrijden in die: helft van de competir 89 maakt volgens Kollen^ verschil. „Daarbij het toch last van frequent res, en is Delft uiteinq 364 beste team. De club I124.2 le ex-hoofdklassespel^a8r maal gesproken heefl var tijd te lijden onder afif B P ningsperikelen, maar' dat ze in augustus be.hy (F waren. Die gaan hoog1»). 1 dacht ik toen. In dat f gewoon heel veel klaj-6 7 to won eerder dit se#5)7 met 5-2 van de Delftsjj'j. ten. Mirz:

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 18