Bizarre protestzaak De Zijl/LGB De nieuwe start van Stefan Mazrocis SPORT 7 Limo en Loroupe in Twintig van Alphen Geen avondhandballers Meer dan één nacht ijs R8 sport spel BALLETJE MET 2 e www.balletje.net 35 win van der Lugt iar Rijnsburg jsburg - Erwin van der Lugt ^lt volgend seizoen voor sburgse Boys. De verdedi- roetbalt nu nog voor IJssel- rvogels. Van der Lugt kwam Ier voor FC Lisse uit. De lidenaar is de eerste ver- ring voor Rijnsburgse Boys het nieuwe seizoen. Twee ers kondigden al hun ver- aan. Nick Schnater verhuist Spakenburg, doelman Hu- an Duijn keert terug naar oude club w Katwijk. pst Juffermans itste in Calgary ary/anp - Miel Rozendaal de officieuze wereldtitel et marathonschaatsen ver- ei. Rozendaal won de eerste ithon op de Olympic Oval ;t Canadese Calgary. Bij de [e tien eindigden twee atsers uit de regio. Stomp er Joost Juffermans werd ste en Joost Vink uit rdwijkerhout negende. donderdag 24 februari 2005 Tegenstander die wordt bevoordeeld door arbiter, tekent bezwaar aan biljarten door Willem Spierdijk leiden - De waterpoloërs van De Zijl/LGB- Vivax zijn verwikkeld in een wonderlijke protestzaak. De club won twee weken ge leden in de hoofdklasse met 7-6 van con current AZ&PC uit Amersfoort. De Leide- naars werden tijdens dat duel benadeeld door een foutieve beslissing van de scheidsrechter. Daartegen is door de te genpartij (die dus voordeel had) protest aangetekend. Dat is inmiddels toegekend, de wedstrijd moet wellicht voor een deel worden overgespeeld. De Leidse club is in beroep gegaan. De wedstrijd tussen De Zijl/LGB-Vivax en AZ&PC loopt tegen het einde van de derde periode als van elke partij een speler uit het veld wordt gestuurd. Het spel wordt hervat met een 'scheidsrech- tersbal'. De Leidse club verovert de bal en brengt de stand van 4-2 op 5-2. 'Fout' oordeelt de zwembond nu na een pro test van de Amersfoortse club. De Zijl had gewoon een vrije worp moeten krij gen. Jacob Spijker, de coach van De Zijl/LGB- Vivax heeft dit nog nooit meegemaakt. „Toen AZ&PC na afloop van de wed strijd protest indiende, dachten wij dat het een kansloze zaak zou zijn, zonde van het geld. Want wij zijn de ploeg die werd benadeeld." Spijker vindt het han delen van de tegenpartij onsportief. „Als je echt bent benadeeld door een scheidsrechter of door de jurytafel, kan ik me voorstellen dat je protesteert. Maar daar is hier geen sprake van. Wa terpolo is een snelle sport, er worden al tijd fouten gemaakt door de arbitrage. Het gaat hier om de vraag, wel of geen scheidsrechtersbal. Het is toch gek dat een ploeg die heeft verloren, nu de gele genheid krijgt dit verlies recht te zetten. Bij andere sporten is dit onmogelijk. In het voetbal kan je niet achteraf proteste ren tegen beslissingen van de arbitrage." Wouter Gerritsen, teambegeleider van AZ&PC, bevestigt dat de Zijl/LGB-Vivax eigenlijk een vrije worp had moeten hebben. „Onze spelers raakten natuur lijk in de war, die dachten: hé, die scheidsrechter maakt een fout. Boven dien moest een van onze spelers voor die scheidsrechtersbal strijden, die kon dus niet in zijn verdediging gaan lig gen." Gerritsen vindt niet dat het wat kinderachtig overkomt. „Dat blijkt wel uit het feit dat dit protest in eerste in stantie is toegekend. Waar heb je anders spelregels voor? Als we nu met 8-2 had den verloren. Maar de wedstrijd eindig de in 7-6." Het resultaat van de wedstrijd is van groot belang. De Zijl/LGB-Vivax en AZ &PC zijn beide in de strijd verwikkeld om de belangrijke vierde plaats op de ranglijst. De nummer vier heeft in de playoffs (tegen de nummer vijf) recht op een beslissende thuiswedstrijd bij een gelijke stand. De Zijl/LGB hoopt dat de bond de be slissing herziet. „We hebben een video band van de wedstrijd. Op grond van nieuwe gegevens wordt de zaak nu her opend. Het vervelende aan de zaak is ook dat het zoveel tijd en energie kost." Gerritsen van AZ&PC verwacht dat de competitieleider het over te spelen deel van de wedstrijd nog niet vaststelt. „Hij wacht af of de uitslag nog van belang is voor de stand op de ranglijst." Het kaderteam van Sportrust- /Van Diemen boekte een 6-0 zege op Euro-Amusement. Daarmee bereikte de ploeg de derde plaats in voorrondepoule 10 van de landelijke kadercom petitie. Waarschijnlijk geeft de derde positie in deze poule dit jaar eveneens recht op deelna me aan de play-offs voor het landskampioenschap. Winst partijen van Ronald Filippo (13 beurten), Peter Walgreen (11) en captain Ben Duivenvoorde zorgden voor de maximale sco re. De Plas uit Langeraar nestel de zich door een 5-1 zege naast koploper HWA/Swatch. De Sport/Music Mining (Wetering- brug) rukte door een 4-2 zege tegen De Engel /Van der Aart (Lisse) op naar een vierde plaats. Louis Opstal scoorde als enige voor de Lissese ploeg dankzij een sterke serie in de derde beurt met 121 carambo les. bridge Anton Diedrich mond - Het is een nieuw 1, in alle opzichten. Sinds weken gaat het weer goed Stefan Mazrocis, Neder- j kampioen snooker. Hij is Noord-Brabant verhuisd Noordwijk, speelt bij Jum- armond in de eredivisie en elangrijkste: Mazrocis kan llen weer zien. een maximumbreak van Hinten, de eerste Neder- die dat in competitiever- [presteerde, toonde hij vo- :ek aan klaar te zijn voor leuwe aanval op de we- iglijst. Dank zij een laser- ie aan zijn ogen heeft hij ilfvertrouwen hervonden, ig staat hij in de eerste icatieronde voor het we- ipioenschap. is, inmiddels 37 jaar, be- tien jaar geleden twee- iet hoofdtoernooi van het :ampioenschap. De uit ter afkomstige Engelse ider leek op weg om kende naam te worden internationale snooker, igetje van 15 jaar had moot Willie Thome, toen n de topspelers, hem on- n vleugel genomen en de d outs' van het professio- iookerbestaan laten zien. ite jaren bouwde hij aan oede carrière, maar het >t sloeg toe. Mazrocis problemen met zijn ge- 'ermogen. „Ik kon de van de bal niet meer zegt hij. Mazrocis neemt en pauze tijdens de trai- 1 Jumbo, bij zijn nieuwe 'Hij heeft zojuist in een ninuten een vloeiende van 83 op tafel gelegd, et geen moeite kost. „Ik elke training opnieuw ;zelf dat ik het weer kan. i .eerlijk gevoel", zegt de y voordig) Noordwijker. Hng sukkelde Mazrocis Alles wat ik bereikte, was p wilskracht. Want als je niet goed ziet, is het de spel weg, je timing is controle over de cue- reg." Hij had niet alleen Stefan Mazrocis: „Ik bewijs elke training opnieuw aan mezelf dat ik het nog kan. Een heerlijk gevoel." Foto: Hielco Kuipers ■ve. een cilindrische afwijking, maar zag ook nog eens dubbel. Een groot probleem, als je een bal in een gat wilt stoten. Het dieptepunt kwam een maand geleden. Mazrocis ver loor in de eerste kwalificatie ronde van het Chinese Open. „Ik was mentaal geknakt", zegt hij. „Ik besefte dat ik serieus moest gaan nadenken over een andere loopbaan." Die loopbaan bracht de Engels man tien jaar geleden naar Ne derland. „Bijna elke week was hier een toernooi met flink prij zengeld", zegt hij. „Meer dan ik in Engeland kon verdienen." Hij ging in Vught wonen en leerde er een meisje kennen. Hij bleef en sloot zich aan bij een team in Den Bosch. Die ploeg heeft Mazrocis on langs verruild voor Jumbo. In Warmond heeft hij meer het ge voel welkom te zijn. „In Den Bosch was er nauwelijks aan dacht voor het snooker", zegt hij. „Bij Jumbo had ik meteen een veel beter gevoel. Het is een prima club, ik kan trainen wan neer ik wil en er is altijd wel een goede sparringpartner te vin den." Nog steeds doet hij mee aan al le toernooien in het profcircuit in Engeland. Ondanks zijn oog problemen schommelt Mazro cis al acht jaar rond de tachtig ste plek op de wereldranglijst. Ooit stond hij 64ste. De Noord wijker is ervan overtuigd dat hij weer kan gaan stijgen op die lijst, dat zijn naam weer op gro tere toernooien te horen zal zijn. „Het is best vreemd en heel lek ker om de bal weer goed te kunnen zien", zegt Mazrocis. De laatste twee weken heeft hij vier maximums gemaakt. Vijf tien rode ballen met vijftien keer de zwarte erbij, vervolgens alle kleuren van tafel, 147 pun ten. Drie keer tijdens de trai ning en dus die ene in het toer nooi. „Dat was mijn honderd ste, inmiddels heb ik er 101. Ik doe weer mee, ik wil nu laten zien wat ik echt kan." „Ik krijg een kans om mijn car rière opnieuw te beginnen. Voor de verandering heb ik nu eens behoorlijk veel zelfver trouwen, dat is er jaren niet ge weest. Als je niet goed ziet, pro beer je van alles om toch je wedstrijd te winnen. Ik ging langzamer spelen, te veel over elk schot nadenken. Nu kan ik gewoon weer voor een bal gaan staan en stoten zoals het hoort." Mazrocis rekent erop nog jaren mee te kunnen. „Kijk naar Ste ve Davis en Jimmy White, die zijn allebei achter in de veertig. Voor een langere partij heb je vooral mentaal uithoudingsver mogen nodig. Ik voel me nu alsof ik de hele wereld aankan. Ik kan me niet voorstellen dat ik moe word van snooker." In de eerste kwalificatieronde voor het grootste toernooi van het jaar staat Mazrocis tegen over Paul Wykes, die al jaren in het circuit zit. „Ik moet vier wedstrijden winnen om in de Crucible te komen", zegt Maz rocis. De Crucible is het theater in Sheffield, noord-Engeland, waar het WK wordt gespeeld. „Ik heb goede hoop. Je kunt na tuurlijk altijd iemand tegenko men die zijn dag heeft. Maar als ik mijn huidige niveau kan vast houden, komen de resultaten vanzelf. Het begint nog maar pas." Crash 5 en De Sleutels zijn er niet in geslaagd het kampioen schap van de landelijke tweede divisie te behalen. De bridge- teams eindigden respectievelijk op de tweede en derde plaats. De ploegen wonnen hun duels in de slotronde met respectie velijk 18-12 en 19-11, maar dat bleek niet genoeg om lijstaan voerder Langedijker BC van de koppositie te verdrijven. LBC won met 17-13 van het Leidse Crash 4 dat vijfde werd. Crash 6 eindigde dankzij een 16-14 zege op de vierde plaats in de eind rangschikking. Bridgepromotie 2 verloor een beslissingsduel met 97-71 van Josephine 1 en degradeert, net als LBC 2, BOC 2 en BOC 4. Michiel Kloosterziel en regio naal kampioen Richard Meijer zijn er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de eindronden om het Nederlands Kampioen schap dammen. Kloosterziel kwam afgelopen weekeinde niet verder dan twee remises en Meijer verloor twee keer. Met nog één ronde te gaan kunnen beiden zich niet meer plaatsen. In voorrondegroep vier heeft Katwijker Bas Messemaker nog wel een theoretische kans op een plaats op het NK, mits hij het inhaalduel tegen zijn direc te concurrent wint. Linda Sch- nieders (Samen Sterk) heeft zich door middel van een remi se afgelopen zondag geplaatst voor de eindronden bij de vrou wen. Door vijf winstpartijen en een remise is zij niet meer te achterhalen. Mariëlle Krom hout verloor opnieuw twee keer en is uitgeschakeld. darts E>e darters van Elbee zijn op nieuw aan de leiding gekomen van de regionale eredivisie. Het Leidse team versloeg in een lo kale derby Wim's Tattoo Team met de maximale cijfers (10-0). Lijstaanvoerder De Bolle Olifant II won 'slechts' met 7-3 van middenmoter The Happy Fa mily en staan daardoor nu tweede. Brandewijn United blijft goed volgen dankzij een 8- 2 zege op Square Point. Onder aan doet Bull's' Eye verwoede pogingen zich aan de degrada tiezone te onttrekken, maar verloor nu met 8-2 van Downs tairs. De achterstand voor hek kensluiter De Botte Speer liep na het 9-1 verlies op tot ruim twintig en degradatie lijkt onaf wendbaar. Hennie van de Ster en Ron de Pijper wierpen in de ze ronde drie keer 180 en De Pijper had de hoogste finish met een 157. Stand aan kop: 1. Elbee 15-126, 2. Bolle Olifant II 15-124, 3. United 15-110, 4. Ramses Sjaffies 15-95, 5. Tarsal Koos Minck 15-82. Het traditionele Tulpentoer- nooi van de schaakvereniging Utile Dulci werd afgelopen weekeinde gewonnen door Al- dert-Jan Keessen (AAS). Hij ver zamelde evenveel punten (4,5 punt uit 5 ronden) als Wim Vriend van Philidor Leiden en won vervolgens de snelschaak- barrage. De invitatiegroep in dit voorjaarstoernooi van de schaakclub uit Roelofarends- veen bestaat jaarlijks uit een zestal clubkampioenen van clubs uit de regio en heeft daar naast nog een tiental zeskam pen op speelsterkte. De hoogste groep werd gewonnen door J. Schipperhorst. snooker Lijstaanvoerder Henk Versteeg verstevigde zijn koppositie in het Open kampioenschap van Warmond door de finale van de 17de ronde te winnen. In de eindstrijd was hij te sterk voor Nico Seisveld. Het tweetal ver sloeg in de halve finale respec tievelijk Nico Duivenvoorden en Gerben Schraa. Stand aan kop: 1. Versteeg 195, 2. Ronald Blok 167, 3. Seisveld 166, 4. Flo- rian Moederscheim 152, 5. Vin cent Simmer 125. alphen aan den rijn/anp - De Keniaanse atleten Felix Limo en Tegla Loroupe zijn op zondag 6 maart de publiekstrekkers bij de Twintig van Alphen. Naast dit duo starten ook de Nederlanders Greg van Hest, Marco Gielen en Sander Schut - gens in Alphen aan den Rijn. Bij de vrouwen krijgt Loroupe tegenstand van de Noorse Su zanne Wigene, de Marokkaanse Zhor El Kamch en Vivian Ruy- ters. Zhor El Kamch won vorig jaar de marathon van Rotter dam. (bij)zaken in de sport Adriaanse wierp enkele jeken geleden de term indvoetballers' en Voetballers' de wereld in. kige spelers zijn nu een- niet op hun best als ze om jen moeten spelen, in van half drie. Dat scheelt lijk. Tndballers van Stompwijk pesten afgelopen week- voor het eerst op zater- jond aantreden. Ze verlo- :ompt: 33-30 bij Unitas. fcdster Ria Kieft meldde in (nt dat het team 'even wennen aan spelen op iagavond'. Het zijn dus ivondhandballers bij Stompwijk? „Ach, je moet het niet zo letter lijk opvatten", zegt Kieft. „We spelen altijd op zondag, nu zit ten we in een klasse waar we nog nooit gespeeld hebben en heeft een van de tegenstanders ook op zaterdag de zaal ter be schikking." Het wordt al logischer. Al die handballers zijn natuurlijk ge wend om op zaterdagavond lekker op de bank te hangen, voor Kopspijkers of Andries Knevel. „Of ze gaan stappen", zegt Kieft. „Ik heb gezegd: dat kan vanavond ook, alleen moet je eerst die wedstrijd spelen." Er zijn inderdaad handballers die er op zaterdagavond hele maal geen zin in hebben, geeft ze toe. „Verenigingen die hoger spelen, hebben al jaren in hun ritme zitten dat er ook op za terdagavond wordt gesport. Dat is bij ons niet zo. Je bent nu eenmaal afhankelijk van wan neer de thuisspelende vereni ging de zaal kan gebruiken, dat moet je accepteren. Het zal wel niet vaak voorkomen." Gelukkig maar, want een van de spelers met een hekel aan avondhandbal was er zaterdag niet bij. „Die was ziek. Tenmin ste, hij had zich ziek gemeld. Louter toeval", zegt Kieft. arti je tman of sportvrouw van jaar word je niet zomaar fipwijk. Voor die titel in het dorp niet over rht ijs. Ben je uitverko- draag je hem ook nog <Hs jaar. I; roeders Juffermans - :r; 1 Joost zijn naar onze ^schatting de beste spor- tuin woonplaats - moe- titel ook écht verdienen, gen ijsclub Nut en Ver- jiistert het 112,5 jarig ju- jop met een meerkamp, jde winnaars worden ppen tot respectievelijk i. an, sportvrouw en I sportploeg van Stompwijk. In feite is daarmee de uitverkie zing pas echt objectief, laat Er- win van Es, een van de organi satoren, doorschemeren. „Wat de gemeenten doen, is een ver kiezing. Wij bepalen het door middel van activiteiten. Dat zijn allemaal meetbare onderdelen verklaart hij. En Stompwijk is weer een soort deelgemeente van Leidschendam. De eerste vuurproef was het af gelopen weekeinde. De tot nu toe zestig deelnemers moesten schaatsen in het Silverdome in Zoetermeer. „De inschrijving loopt nog altijd", zegt Van Es, met andere woorden: meer deelnemers zijn welkom. „Want van de vier onderdelen tellen de beste drie mee." De overige drie onderdelen zijn het roeien in mei, het fietsen in juni en als afsluiter de Polder cross in augustus. „De Dijkrit en de Poldercross organiseren we ieder jaar. Dit jaar is het ver schil dat we de deelnemers aan de verkiezing ook laten mee doen", aldus Van Es. De laatste keer dat in Stompwijk de beste sporters werden gekozen was in 1992. Toen bestond de ijsclub honderd jaar en organiseerde de vereniging een vijfkamp. 'Balletje met' testte ge haktballen in sportkanti nes en beoordeelde voet balterreinen in de regio. Deze keer is het de beurt aan websites van sport clubs. Zijn ze informatief, zijn ze goed vormgege ven, zijn ze actueel? Dit keer is het de beurt aan de Leidse korfbalclub De Danaïden (www.danai- den.nl) Routebeschrijving: Route naar het veld is keurig verzorgd, geen vage routeplanners die ja via de meest onmoge lijke omwegen naar het veld sturen. Routebe schrijving naar de sport hal zou er nog wel bij mogen hoor. Uitslagen: Waarom worden de uitslagen van de seniorenteams niet bijgewerkt en die van de junioren wel? Actualiteit: Recente successen van de jeugd- teams zijn te lezen, compleet met foto's. Het eerste team draait goed in de derde klasse, maar daarover is niets te lezen. Jammer. Vormgeving: Er is vast geen 'art-director' aan te pas gekomen, maar het voldoet. Sponsors: De namen van de sponsors van De Danaiden worden zorg vuldig geheim gehou den. Overige informatie: trf.M IVtot Hill QCmU 0HCCM.IIM te ©k*Vm« te. ©«—- l*>nl 0AMP MMrfu» 0Vtej Tuntte-ut. •run Ql&Sfoite. Heel veel aandacht voor historie, oprichting, fo to's uit de oude doos. Zo goed zijn we het nog niet tegengekomen. Geen lappen tekst, maar veel illustraties. Klassement Eindoordeel: Met meer 1 Fluks aandacht voor de actua liteit was deze site nu koploper geweest. Fluks 7,5 9 De Columbiaan 6,0 De Danaïden 7,0 Gemini/Kangeroes 6,0 RCL 7,0 RDC 6,0 Foreholte 7,0 12 Alphense Boys 5,5 Stompwijk '92 7,0 13 BS Leiden 5,0 Alkmania 7,0 LSG 5,0 Donar 6,5 Meerburg 5,0 w Leiden 6,5 16 Docos 3.5 'De Kouwe' mist zijn vrienden Onverwacht, zo kon je vo rig seizoen de overgang van keeper Hugo van Duijn van w Katwijk naar Rijns burgse Boys op z'n minst noemen. De rasechte Katwij ker, die grote successen met zijn club had beleefd en daar de bijnaam 'De Kouwe' kreeg, acteerde ineens in het geel en zwart van een grote concurrent. Maar het is toch weer goed gekomen. Na een seizoen in Rijnsburg keert de doelman terug. „Ik had het enorm naar mijn zin in Rijnsburg, ik heb bij die club het plezier in het voetbal teruggekregen. Daar voor zal ik de club altijd dankbaar blijven. Maar ik miste m'n vrienden van het tweede elftal. Ik mis ook wat gezelligheid. In Katwiüc staat de kantine altijd vol, at is in Rijnsburg niet zo. Kattukkers zijn toch een apart volk hè." Van Duijn sprak al eerder uit dat Rijnsburgse Boys organi satorisch beter in elkaar steekt. „Maar daarin gaat Katwijk een stapje vooruit maken. Leen van der Marei gaat zich ermee bemoeien, hij is een goede De doelman wil in principe in het tweede spelen, geen concurrentie dus voor eerste doelman Dave de Heiden. „Ik wil juist in het tweede spelen. Katwijk heeft in Dave de Heiden een prima eerste doelman." Dat betekent niet dat Van Duijn zichzelf als een min dere keeper beschouwt. „Ik vind mezelf de beste, zo heb ik er altijd over gedacht."

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 23