Ouderwetse week van de waarheid voor Ajax if is van de Goor left de strijd op SPORT Schoonheid wint van zakelijkheid Amsterdammers moeten komende zes dagen op drie fronten zien te overleven Komisch duo tegen kwetsende spreekkoren Adriaanse: we gaan niet spelen als boekhouders Gullit kiest tegen Sporting voor de Schalke-variant 'Binnen nu en twee jaar ligt er kunstgras in de Arend' rgkamp drie els geschorst >en - Dennis Bergkamp is drie wedstrijden ge rst. De Engelse voetbal- 11 FA heeft het beroep tegen ide kaart van de speler van e ïal afgewezen. Bergkamp 3fet afgelopen zaterdag in het rduel met Sheffield United t 35ste minuut met rood iet veld omdat hij tegen- tfler Cullip zou hebben ge- l. Arsenal was het niet met deze beslissing en te- e beroep aan. Btek Kok croond /erdam - Auke Kok heeft en in Amsterdam de eer- ico Scheepmaker Prijs z iet beste sportboek uit (j gekregen. Kok schreef wij waren de besten' over ereldkampioenschap al van 1974 toen het Ne- ids elftal de finale verloor 1 uitsland. Twee andere alboeken kwamen in de van de verkiezing door le- e an de Nederlandse Sport- Dp de tweede plaats ein- n "Vijftig Jaar Betaald Voet- in Matty Verkamman en w derde plaats kwam 'Het rie Marco' van Johan Fa- donderdag 24 februari 2005 öder weer te paard 21A1s alles meezit, rijdt Ben ^Her over zeven of acht we- :er paard. Dat heeft zijn hklaard. De springruiter jaterdag zijn nek bij een Htij tijdens een wedstrijd ";ant. Ben Schroder werd 4tg geopereerd in een zie- ,(jis in Gent. Het gebroken "trd vastgezet, zodat het •jl sneller en beter kan De operatie is heel goed jen", zei zijn tweeling- Afim Schroder gisteren. iarts Milan resteerd Clubarts Armando van AC Milan is giste- irafgaand aan het duel in ipions League tegen >ter United gearres- 3j wordt verdacht van e intimidatie. Hij zou 1 lijk hebben gehandeld lijzijn van een hotelme- ster. De club heeft in 01 klaring vlak voor de gezegd overtuigd te de onschuld van de hermde status atstoppers De beste schaatsers van ind kunnen in het olym- lizoen rekenen op een ■mde status. Rijders die de wereldkampioen en afstanden (volgende Inzeil) op het podium 1, krijgen zo'n uitzonde- sitie. Dat houdt in dat nd seizoen automatisch it zijn voor de eerste ireldbekerwedstrijden. cte groepje, maximaal Iers per afstand, hoeft inber geen selectiewed- te werken om zeker te een WB-ticket. Op die ijgen de Nederlandse atsers iets meer rust. door Peter van Duyl auxerre - Nu de trotse lands kampioen in Nederland wankelt op zijn sokkel, biedt het toernooi om de UEFA Cup kans op eerher stel. Om het morrende publiek in de Arena onder de duim te hou den en de positie van trainer Ro nald Koeman niet verder uit te hollen, moet Ajax vanavond in Auxerre overleven. Tegen de nummer vijf van Frankrijk verde digen de Amsterdammers een 1- o-voorsprong. Het karwei in Bourgondië is het eerste in een ouderwetse week van de waarheid voor Ajax. De Amsterdammers spelen zondag de zware uitwedstrijd bij Roda JC, volgende week staat de kwartfinale van de Amstel Cup bij ADO Den Haag op het pro- zeist/anp/gpd - ADO Den Haag heeft een komisch duo inge schakeld om volgende week tij dens het bekerduel met Ajax kwetsende spreekkoren te voor komen. Het tweetal Van Dijk en Gelauff gaat in de aanloop naar de wedstrijd in overvalst Haags in de regionale media aandringen op 'positieve koortjes'. Ook zal die komische aanpak rondom de wedstrijd centraal staan. Het duo Van Dijk en Gelauff werd onlangs bij het feest wegens het 100-jarig jubileum geïntrodu ceerd. ADO Den Haag kreeg vorig jaar van de commissie van beroep een boete van 25.000 euro op gelegd wegens kwetsende spreekkoren in de ontmoeting met Ajax op 12 september 2004. De Haagse eredivisieclub kreeg gisteren van de commissie van beroep van de KNVB een geld boete van 40.000 euro naar aanleiding van het gestaakte duel met PSV op 16 september vorig jaar. De Haagse club kreeg daarnaast een voorwaardelijke straf van het spelen van een wedstrijd zonder publiek opgelegd en hoeft nu dus niet de fans op de tribunes te missen. De tucht- commissie had eerder twee duels zonder publiek geëist, waarvan één onvoorwaardelijk. Tegen de nieuwe uitspraak is geen beroep meer mogelijk. Dit betekent dat ADO Den Haag de slepende dossiers rond eerst ADO-Ajax en later ADO-PSV eindelijk kan sluiten. „Dat is erg prettig", zegt Ruurd de Boer, voorzitter van de raad van com missarissen van ADO. „Het is goed dat nu wel naar ons is ge luisterd, al vind ik de boete wel excessief hoog." De Boer noemt het belangrijk dat de club geen thuiswedstrijd zonder publiek hoeft te spelen. „Niet alleen financieel, maar vooral voor ons imago." "jyballer wordt technisch directeur de rd h>4i I. rn/gpd - Bas van de t aan het einde van dit leen punt achter zijn te volleybalcarrière. De h kampioen van 1996 een contract voor één Dynamo, maar heeft meer' om tegen zijn te vechten. Van de jft wel bij de Apel- volleybalclub. Hij :echnisch directeur, lankondiging van Van 33) verdwijnt weer een volleyballer' van de )e Brabander speelde duels voor Oranje en it de olympische titel Europees kampioen- de World League. Met nse topclubs Modena 3 en het Apeldoomse reeg hij vele clubtitels li werd hij diverse ma- onlijk onderscheiden. iverd hij door de Ne- derscheiden met de pndsspeld. bor kan zijn palmares i nog uitbreiden met nale titel en beker, al t een lastig verhaal. leem is hetzelfde als Jynamo: de vele, vele en fysieke ongemak- ït nu hersentrombose rugproblemen s, Van de Goor heeft drie jaar zijn portie De revalidatie duur- ;r zo lang dat de mid- et nu meer dan zat is. ifgelopen zomer nog gramma. Wil Ajax nog iets van zilverwaar aan dit seizoen over houden, dan kan het zich de komende zes dagen geen enke le misstap veroorloven. Helemaal zeker van hun zaak kunnen ze in de Arena onmo gelijk zijn. Na de matige serie wedstrijden heeft de twijfel er een stevige voet tussen de deur. De afkeurende reacties van het eigen publiek tijdens de wed strijd tegen FC Den Bosch (2-0) hebben de spanning verder doen toenemen. Niet voor niets deed trainer Ronald Koeman gisteren in Auxerre verwoede pogingen de druk bij zijn spe lers weg te halen. „De trainer moet zich elke week bewijzen, dat geldt minder voor de ploeg." De oefenmeester is de jongste weken zelf uitgegroeid tot de hoofdstedelijke kop van Jut. Tij dens het armzalige duel met FC Den Bosch schreeuwde het Amsterdamse publiek zondag massaal om Koemans vertrek. „Het is niet leuk als ze dat roe pen, natuurlijk trek je je dat aan. Maar ik kan me de onvre de nog wel voorstellen ook, als je tegen FC Den Bosch pas in de laatste minuut wint." Koeman loopt er niet voor weg dat hij verantwoordelijk is voor de manier en het niveau waar op Ajax speelt. De ex-interna tional wijst er wel op dat de in vloed van een trainer beperkt is. „Als een elftal niet functioneert, is dat de schuld van de trainer. Zo werkt het toch in de voetbal lerij? Maar je moet dat ook niet overdrijven. Een trainer zet een elftal neer. Daar zitten goede dingen in en de laatste tijd ook mindere dingen. Maar vorm is een heel gek begrip. Als we die wedstrijd tegen Den Bosch over mochten spelen, wonnen we 'm met 6-0." Eén ding baart de technische staf in Amsterdam specifiek zorgen. Ajax schiet van alle ploegen in de eredivisie het meest op het vijandelijke doel, toch is het scorend vermogen onder de maat. „Het stoort me dat we zo weinig rendement halen uit het voetbal, uit de kansen. Kijk naar de topsco- rerslijst. Het is leuk om een paar spelers met vier of vijf goals te hebben, maar we heb ben niemand in de top. Dat is deels een kwalitatief verhaal. Wat kun je er aan doen? Wei nig. Trainen het wéér uitleg gen, dat is alles." De laatste weken wordt steeds nadrukkelijker gespeculeerd over de toekomst van Koeman bij Ajax. Spaanse kranten meld den dat hij met Valencia onder handelt over een contract, maar hij ontkent de belangstelling met klem. „Het is niet aan de orde. Het bewijst eens te meer wat er in het voetbal wordt ge zegd en geschreven. Het slaat nergens op." Wellicht dat Koeman meer inte resse in Valencia krijgt als zijn elftal vanavond wordt uitge schakeld in en tegen Auxerre. De voorbereiding op de wed strijd verloopt bepaald niet soe pel. Rafael van der Vaart is met griep in Amsterdam achterge bleven; waarschijnlijk zal Wes ley Sneijder hem vervangen. De weersomstandigheden in Auxerre - veel sneeuw en ijs koud - werken ook al niet mee. Chelsea-speler Didier Drogba gaat door op doelman Victor Valdez van Barcelona. Drogba krijgt zijn tweede gele kaart en zijn ploeg moet met tien man verder. Foto: Reuters/Paul Hanna Aanvallend Barcelona werkt achterstand weg tegen Chelsea den haag/barcelona/gpd - De grootverdieners van Chelsea zijn op het veld een stelletje mi nimalisten. Die speelstijl levert vaak succes op, maar gister avond in de Champions League won de schoonheid van Barce lona het van de kille zakelijk heid van Chelsea: 2-1. Wat krijg je als je de beste ploe gen van Spanje en Engeland op dit moment tegenover elkaar zet? Een botsing van culturen. Bij Barcelona is winnen alleen niet voldoende. Daar wordt ge voetbald met het hart en vol gens de wetten van de natuur. Frivool, aanvallend en onge dwongen. Het is voetbal zoals het gespeeld moet worden. Hoe anders is dat bij Chelsea, dat al die traditionele kenmer ken van opportunisme en naï viteit heeft uitgebannen onder het bewind van de sluwe strateeg Jose Mourinho. Voet bal, zo is zijn visie, speel je om te winnen. Niet om de harten van de voetbalpuristen te ver overen. Onder Mourinho is Chelsea een soort van FC Porto geworden, de club waarmee de coach vorig jaar de Champions League won. Die twee verschillende speel stijlen troffen elkaar gister avond in een kolkend Camp Nou en lange tijd leek de nieu we zakelijkheid het te winnen van de Catalaanse avonturiers, maar aan het einde van de avond vierde de nummer één hoopte op een tweede avontuur in Italië, gooit hij nu de hand doek in de ring. „Het is niet zo dat ik genood zaakt ben te stoppen, want ik kan hu zelf beslissen om te stoppen", legt Van de Goor uit. „Ik heb geen zin meer om tegen mijn lichaam te vechten. Ik heb dit seizoen weer zo veel wed strijden gemist door mijn rug of vermoeidheid, dan moet je je zelf een keer afvragen of je de motivatie nog wel kunt opbren gen. En ik wilde per se zelf be palen wanneer ik afscheid neem." Dat is dus eind april. „Ja, dat zal wel even moeilijk worden. Ik sluit straks toch een periode van mijn leven af. Een periode die heel intens is geweest, met de Spelen van 1996 natuurlijk als hoogtepunt." Daarnaast noemt Van de Goor zijn volley balleven in Italië. „Daar ben ik voor een belangrijk deel ge vormd, heb ik goed geleefd. Op het allerhoogste niveau, in de mooist mogelijke setting. Ge weldig." Van de Goor richt zich met in gang van mei op zijn nieuwe taak als technisch directeur in Apeldoorn. Van de Goor is nu al druk achter de schermen. Je roen Bijl wordt hoofd topsport ontwikkeling bij NOC*NSF en dus moet Dynamo op zoek naar een nieuwe coach. „Ik ben nu al bezig met volgend jaar. Er moet nog een heleboel gebeu ren." Stam baalt nog altijd van vertrek Jaap Stam is nog altijd verbit terd over zijn gedwongen ver trek bij Manchester United. De verdediger zei dit aan de vooravond van de ontmoeting tussen zijn oude Engelse club en huidige werkgever AC Mi lan in de Champions League. „Manchester United weet dat het een fout heeft gemaakt door mij te verkopen", stelde Stam. „Ik voelde me erg thuis bij de club. Ik had net een nieuwe keuken besteld, maar als een club je wil verkopen, ben je kansloos. Je kunt als vee worden verkocht. In welke andere branche kun je als goede werknemer buiten je wens om zomaar buiten de deur worden gezet?" Coach Alex Ferguson wilde niet toegeven dat hij een fout heeft gemaakt door Stam te laten gaan. „Hij was jong toen hij vertrok en heeft een gewel dige carrière in Italië. Dat ver rast me niet." Stam speelde gisteren niet te gen zijn oude werkgever. Hij raakte tijdens de warming-up geblesseerd. van Spanje toch nog het feest van de triomf. Of de 2-1-zege voldoende is voor de return in Londen valt nog te bezien, maar de overwinning van Bar$a was in elk geval een zege voor het echte, pure voetbal. Chelsea wilde een resultaat ha len, koste wat kost, en daarvoor parasiteerde het zoals gewoon lijk weer op de defensieve on verzettelijkheid. Aanvallend werd er nauwelijks iets verno men van de aanstaande kampi oen van Engeland en des te ver rassender was het dat ploeg toch met een 1-0-voorsprong kon gaan rusten. Die treffer leg de nog maar weer eens de ver dedigende zwakte van Giovanni van Bronckhorst bloot. De eni ge Nederlander op het veld liet na iets meer dan een half uur spelen Damien Duff uit zijn rug lopen, waarna de voorzet van Duff door Bar (^a-verdediger Belletti in het eigen doel werd gewerkt: 0-1. De stilisten van Barga hadden het in die eerste helft lastig met Chelsea, dat een muur van on wil optrok. De hulp voor Barce lona kwam na een uur spelen van scheidsrechter Frisk, die Chelsea-aanvaller Didier Drog ba zijn tweede gele kaart gaf omdat hij in de ogen van de ar biter te hard was doorgegaan op doelman Valdez. Het was een dubieuze beslissing, die van grote invloed was op het vervolg van de wedstrijd. Barce lona rook bloed, schroefde het tempo op en liet het gekort wiekte Chelsea in no-time naar adem happen. De ploeg werd uiteindelijk aan de hand genomen door invaller Maxi Lopez, de nieuwe Argen tijnse spits die in de winterstop voor 6,2 miljoen euro werd overgenomen van River Plate. Lopez, die als bijnaam 'de Duit se tank' draagt, bekroonde in de 67ste minuut een prachtige aanval met de gelijkmaker en stond zeven minuten later aan de basis van de 2-1. Zijn schot werd in het doel gewerkt door Eto'o. In de wetenschap dat een mar ge van één treffer te weinig is met het oog op de return in Londen ging Barcelona harts tochtelijk op jacht naar nog meer treffers. Maar de tien van Chelsea overleefden, al was dat met meer geluk dan wijsheid. AC Milan won gisteravond op Old Trafford met 0-1 bij Man chester United. Ruud van Ni- stelrooij maakte na ruim een uur als invaller zijn rentree na maandenlang blessureleed, maar ook hij kon de nederlaag van United niet verhinderen. Ook Olympique Lyon kan zich gaan opmaken voor de kwartfi nales, want de kampioen van Frankrijk versloeg de kampioen van Duitsland, Werder Bremen, met overtuigende cijfers. In Bremen werd het maar liefst 0- 3. Inter hield stand bij Porto, de kampioen van vorig jaar: 1-1. UITSLAGEN Mannen, eredivisie. Kolping - Volendam 24 - 33, PRIJSVRAGEN Lucky Day 3638, 23 februari. 12, 22, 26, 27, 29. 30. 34, 37. 38, 39, 44, 51. 56. 58, 63, 64. 68. 72. 76, 80 (Onder voorbehoud van typefouten) SCHAATSEN Calgary. Officieus WK marathon. Mannen, 100 ronden: 1. Rozendaal, 2. Land man, 3. Wubben, 4. Lissenberg, 5 Verheiien, 6. Van Oosterom. 7. Van Meggelen, 8. Juffer mans, 9. Vink. 10. Bovenmars. Vrouwen, 60 ronden: 1 Bekkering, 2. Voskuil, 3. Galesloot. TAFELTENNIS Doha. Qatar Open. Mannen, eerste ronde: Keen (Ned) - Cioti (Roe) 4-1 (13-U 11-3 14-12 8-11 11-9); tweede ronde; Fejer-Konnerth (Dui) - Keen 4-0 (11-8 11-6 11-9 11-9). Dubbelspel, eerste ronde: leung/Ryu (HKo/Z- Ko) - Keen/Tokic (Slv) 4-1 (7-11 11-4 11-6 12-10 11-6). TENNIS Dubai. Mannen Eerste ronde: Eerste ronde: Federer (Zwi/1) - Minar (Tsj) 6-7 (5) 6-3 7-6 (5). Ljubicic (Kro/8) - Lisnard (Fra) 6-1 6-1. Tweede ronde: Agassi (VSt/4) - Lopez (Spa) 6- 1 6-3, Robredo (Spa/5) - Berdych (Tsj) 6-2 6- 4. Davidenko (Rus/6) - Hrbaty (Slw) 7-5 6-3, Kiefer (Dui) - Lee(ZKo) 2-6 6-1 6-3. Doha. Vrouwen. Tweede ronde: Mauresmo (Fra/1) - Ivanovic (SMo) 2-6 6-2 6-4, Sjarapova (Rus/2) - Dulko (Arg) 6-1 6-1, Martinez (Spa) - Miskina (Rus/3) 6-4 7-5, Molik (Aus/4) - Pratt (Aus) 6- 3 6-2, Kirilenko (Rus) - Schnyder (Zwi/5) 6-0 1-6 6-2, Hantuchova (Slw) - Bovina (Rus/6) 6- 0 3-6 6-3, Schiavone (Ita) - Sugiyama (Jap) 6- 2 2-6 6-2, Bartoli (Fra) - Kostamc (Kro) 7-5 6- VOETBAL Champions League. Achtste finales, eerste wedstrijd. Barcelona (Spa) - Chelsea (Eng) 2-1 (0-1). 33. Belletti 0-1 (eigen doel), 67. Lopez 1-1. 73. Eto'o 2-1. Scheidsrechter: Frisk (Zwe) Toe schouwers: 98.000. Rode kaart: 56 Drogba (Chelsea/2xgeel). Manchester United (Eng) - AC Milan (Ita) 0-1 (0-0). 78. Crespo 0-1 Scheidsrechter: Mejuto Gonzales (Spa). Toeschouwers: 68.000. Gele kaart: Nesta (AC Milan). Gele kaart: Fortune (Manchester United). Werder Bremen (Dui) - Olympique Lyon (Fra) 0-3 (0-1). 9. Wiltord 0-1, 77 Diarra 0-2, 80. Juninho 0-3. Scheidsrechter: De Bleeckere (Bel). Toeschouwers: 37.300. Gele kaart: Borowski (Werder Bremen), Govou, Wiltord (Olympique Lyon). Pol (Eng). Toeschouwers: 38.000. Gele kaart: Costinho (Porto). Favalli, Cordoba, Materazzi (Inter). WATERPOLO Bordeaux. LEN Trophy vrouwen Lumio Het Ravijn (Ned) - Gondomar Cultural Rio Tinto (Por) 25-1 (5-1 7-09-0 4-0). Pilsen. EC voor landskampioenen vrouwen Polar Bears (Ned) - ASPTT Nancy (Fra) 17-7 (4-3 5-2 4-0 4-2). WIELRENNEN Ronde van Valencia. Tweede etappe, Xabia - Puerto de Sagunto: 1 Petacchi (Ita) 178 kilometer in 4.27.40, 2. Galvez (Spa), 3. Pagliarini (Bra), 4. Lequatre (Fra). 5. Urtasun (Spa), 6. Ventoso (Spa), 12. Thomas Dekker. 17. Veneberg, 113. Erik Dek ker 0.46. Stand: 1. Petacchi 8.14.03, 2. Za- balla (Spa) 0 09. 3. Perdiguero (Spa) 0.17, 4. Cherro (Spa), 5 Zandio (Spa) 0.18. 6. Gil (Spa) 0 19. 12. Thomas Dekker. 53. Veneberg 4.54. 118. Enk Dekker 20.35. Wesley Sneijder traint op een bijveld in Auxerre. De Ajacied is weer fit. Foto: ANP/Olaf Kraak AZ ten aanval tegen Alemannia door Ruud Ramler alkmaar - Co Adriaanse laat AZ vanavond tegen Alemannia Aa chen vol op de aanval spelen. Het is volgens de succescoach de enige manier om ten koste van de taaie Duitsers door te gaan in de UEFA Cup. „Als we berekenend voetballen, gaat dat ten koste van onze kracht", zei Adriaanse gisteren. In het eerste duel, dat vorige week eindigde in 0-0, kwam Alemannia Aachen alleen de laatste twintig minuten enigs zins in de problemen. De subtopper in de Tweede Bun- desliga kon moeilijk anticiperen toen AZ met vier aanvallers ging voetballen. Adriaanse: „Zeker is dat we niet gaan voet ballen om doelpunten tegen te houden. We moeten aanvallen, dan hebben we de grootste kans op succes. En niet gaan spelen als boekhouders die al leen goals willen voorkomen. Dus geen tikkies achteruit of in de breedte, alleen naar voren." De coach zei nog maar eens dat het snelle combinatiespel van AZ gebaat is bij een zo goed mogelijke grasmat. Uit voorzorg werd het veld in de Hout de af gelopen nachten daarom weer afgedekt door een zogenaamde spinaziedeken om de dreigende vorst en sneeuw tegen te hou den. Vragen over de invulling van zijn elftal ging Adriaanse uit de weg. Al viel wel op te maken dat Barry van Galen op de bank be gint, de onvoorspelbare voet baller die wordt bewierookt en verguisd. Adriaanse legde giste ren vooral de nadruk op dat laatste. Hij refereerde aan zijn rode kaart tegen Feyenoord die Van Galen vier competitiewedstrij den aan de kant hield. „Toen kostte hij ons de beker. Hij zou ons dus ook de UEFA Cup kun nen kosten. Maar ik kan net zo veel redenen aanvoeren om hem wel op te stellen. Want er zijn creatieve spelers en nog creatievere." Denny Landzaat is vanavond zo goed als zeker inzetbaar. De aanvoerder van AZ lijkt op tijd hersteld van een enkelblessure. Tim de Cler is een twijfelgeval. De linksback heeft nekklachten. Kenneth Perez en Jan Krom kamp kunnen zeker spelen. Perez is hersteld van de griep en Kromkamp heeft geen last meer van de vermoeidheidsver schijnselen die hij vertoonde na de wedstrijd tegen Roda JC van afgelopen zondag. door Wietse Dijkstra Rotterdam - Omdat Ruud Gullit Sporting Lissabon vanavond wil verrassen, trainde Feyenoord deze week achter gesloten deu ren. Daar broedde de coach van de Rotterdammers op een tacti sche variant waarmee hij eerder in dit UEFA Cup-toemooi suc cesvol was tegen Schalke 04. Feyenoord moet in de Kuip een 2-1-nederlaag zien goed te ma ken. In de aanloop naar een Europe se wedstrijd horen rookgordijn- tjes. En in het geval van Gullit het onvermijdelijke M-woord. „Milan stuurde vooraf overal spionnen naar toe", citeerde de Feyenoord-trainer gisteren uit eigen werk. „Daarom waren de tactische trainingen bij onszelf achter gesloten deuren. We wa ren bij Milan altijd goed voor bereid." De werkwijze van het grote AC Milan is voor Gullit nog steeds maatgevend. Op de ontspan nen training van gisteren strooide hij eventuele Portuge se pottenkijkers zand in de ogen. Feyenoords tactische sce nario's waren reeds uitvoerig doorgenomen op de besloten sessie van dinsdag. De kans is klein dat Gullit („over de opstelling moet ik nog een nachtje slapen") zijn basiselftal van de laatste weken wijzigt. „Qua personele bezet ting wordt het lastig om iets te veranderen", bevestigde de coach, die niet kan beschikken over de geblesseerde Ghaly, Bosschaart, Mtiliga en Gyan en de niet speelgerechtigde ös- tlund en Bahia. Bovendien durft hij het nog niet aan om met de herstelde Shinji Ono te starten. „Shinji oogt altijd fit, maar wedstrijdritme is iets an ders." Gullit gokt daarom hoogstwaar schijnlijk op de Schalke-variant. Want: „Het is beter om tijdens de wedstrijd iets te veranderen. Daar kunnen tegenstanders zich moeilijker op instellen." Eerder dit seizoen zorgde een vroege wissel tegen Schalke - linksback Mtiliga werd binnen een half uur vervangen door Ono - voor de gewenste omme keer. Feyenoord kreeg door de komst van een extra middenvelder weer grip op de wedstrijd en boog een 0-1-achterstand om in een 2-1-zege. stadion gehouden kunnen wor den. Nu gaan popconcerten en dergelijke in de voetbaltempel altijd ten koste van de grasmat van Ajax. Het innovatieve plan moet volgens Ten Cate-topman De Vries 'binnen nu en twee jaar' worden gerealiseerd. De ontwikkeling van een nieu we generatie kunstgrasvezels die (nog) beter is dan de huidi ge, heeft voor Ten Cate priori teit. Onlangs werd een zesde kunstgrasveld met grasvezels van Ten Cate dochter Thiolon uit Nijverdal op het trainings complex De Toekomst van Ajax aangelegd. Daarin is de gebrui kelijke vulling met rubberkor rels onder meer vervangen. De Vries: „Wij willen het ultieme kunstgras ontwikkelen." amsterdam/gpd - Ten Cate werkt aan een plan voor een mat van kunstgras voor de Am sterdams Arena, het stadion van Ajax. De kunstgrasmat, die in kwaliteit natuurgras moet overtreffen, moet op een on dergrond van composietmateri alen komen. Ten Cate is zowel gespecialiseerd in de productie van kunstgras als composieten, materialen die onder meer wor den verwerkt in bepantsering van (leger)voertuigen en vlieg tuigen. Composietmaterialen zijn zeer sterk en licht van ge wicht. Onder het Arena-speelveld op een chassis van composiet, moet een asfalüaag komen waardoor er probleemloos gro te publieksevenementen in het

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 21