REGIO Station komt aan Wasbeeklaan Een vakantie van 900 kilometer afzien 0 Enorme kortingen! 99 00 Kwaken er kikkers in het riet, dan is het regen of niet' im Zonwagens men deels het zicht Warmond eist woningbouw in de Klinkenbergerpolder R3 Twee Warmonders voor zieke kinderen op de step naar Denemarken Spreuken uit de oude doos als blikvanger in Zoeterwoude 6.59/6.69 50% korting IS9 3S8 50% korting 12 pakken ISO Graag gedaan. Super deBoer sin stil na =rtsluiting hoten - Een trein is gis- iddag omstreeks half drie kortsluiting vast komen te op station Voorschoten. ':elijk werd door een be ien rookontwikkeling ge- aan brand, maar de ge lieerde brandweer consta- je alleen een schroeiplek verwarmingselement, moesten de reizigers die reg waren van Leiden •en Haag overstappen loor vertraging ontstond, reinverkeer op het traject Ie niet te worden stilge- bjEnkele uren na het voor- de trein 'op eigen r l»t' en onder begeleiding 1. ie Voorschotense brand- (jnaar de eindbestemming •uw botst ■*t scooter *^dorp - Een 52-jarige uit Alphen aan den Rijn sdag met haar scooter op pto gebotst. Het ongeluk ®-jrde in Leiderdorp, vlak de kruising van de Van der jJoumanweg met de Span- bbrug. De Alphense knalde ohalf drie 's middags op voor zich, waarschijn- e Jidat ze te laat zag dat de- sesmde. Hierbij kwam de DOferrijdster ten val met haar op het wegdek. De vrouw rkvoor onderzoek overge- t naar het Rijnland Zie- ni/oedcursus oeterwoude rouDE - Ouders in Zoe- ide die behoefte hebben of advies bij de op kunnen zich aanmel- •r de cursus 'Opvoeden: op 16 maart begint. ;us, die overal in Ne- wordt gegeven, bestaat bijeenkomsten. Er is ge leid om ervaringen uit te ;n en een vaardigheid als in stellen' te oefenen. De kost 15 euro per persoon gegeven op basis- Bernardus aan het Kooi- Jd 2 in Zoeterwoude-Rijn- u%lers en moeders met vin in de leeftijd van 3 tot kunnen zich aanmelden Opvoedcur- 071-5163342. k>rp la trun =»rp - Extra struiken tus- lange bomenrij. Die het uitzicht op het Leiderdorpse woonwa- im deels wegnemen, bewoners aan de ande- t van de Dwarswatering. iet plan dat de gemeente v.feopperd bij de start van ^.■plaatsing van het cen- tnwagenparkje aan de Snoepweg tegenover Id's moet van de huidi- ie verdwijnen voor het bedrijventerrein Bo rn de verbreding van de centrum schuift iets honderd meter op voormalig voetbalveld in de Bloemerd, langs itering. Toen dat iele jaren geleden voor it op tafel lag, maakten .is aan de andere kant hft water, op de Fluite- tm, Waterbieskreek en loemkreek, daar be igen. Er was sprake van .vervuiling', zoals dat behandeling in de B> Hteraad werd genoemd, {eek begon de verhuis- met een dikke zand- op het voetbalveld is Is dat zand een geklonken en bestraat, 2 'Jet de bedoeling dat'het "4 halverwege dit jaar nieuwe plek wordt ge fleerd. In het voorjaar tussen de aanstaande en het water nieuwe *|ges aangelegd. hui, y/d donderdag 24 februari 2005 door Bas de Rue warmond/sassenheim - Het nieuwe station Sassenheim komt hoogstwaarschijnlijk aan de Warmondse Wasbeeklaan te liggen. De andere kanshebber als halteplaats, de Warmonderweg, lijkt hiermee van de baan. Sas senheim was altijd al voorstan der van de Wasbeeklaan. War mond is nu om, maar het stelt wel een aantal harde eisen. Wo ningbouw in de Klinkenberger polder is daar één van. Het station krijgt dan wel de naam station Sassenheim, maar de nieuwe halteplaats komt in zijn geheel op Warmonds grondgebied te liggen. De Was beeklaan gold steeds als de grootste kanshebber, omdat de plek al voldoet aan de eisen die de NS stellen. Om een station rendabel te maken, moeten er genoeg mensen in de buurt wo nen. De spoorwegen hebben als maatstaf voor de aanleg van een nieuw station dat minimaal 1000 reizigers per dag in- en uitstappen.De Warmonderweg voldoet daar net niet aan. Warmond is nu akkoord gegaan met de Wasbeeklaan als beoog de plaats voor station Sassen heim, al ligt het station voor Warmonders verder weg. Vol gens burgemeester Witteman, tevens portefeuillehouder ver keer en vervoer van Holland Rijnland, is de Wasbeeklaan 'op zich een prima plek'. Wel verbindt het dorp aan de Leede een aantal dwingende voorwaarden aan de halteplaats bij de Wasbeeklaan. Omdat het station - om het even of het nu aan de Wasbeeklaan of de War monderweg komt - op War monds grondgebied ligt, is dit een zaak tussen de provincie en de watersportgemeente. Sas senheim staat aan de zijlijn. Belangrijkste eis van de War monders is dat ze huizen mo gen bouwen in de Klinkenber gerpolder. Toen de Warmon derweg nog in de race was voor het station, waren huizen in de polder nodig om aan de norm van de NS te kunnen voldoen. Dat kwam de watersportge meente goed uit. Warmond wil al langer woningen bouwen in de Minkenbergerpolder; het dorp heeft te kampen met een daling van het aantal inwoners. Hoewel het station aan de War monderweg nu uit beeld is, houdt het dorp vast aan zijn bouwplannen. „Het gaat hierbij om enkele honderden wonin gen, zeker niet om duizenden", zegt burgemeester Witteman. Een andere wens van de War monders is dat het station aan de westkant van het spoor komt te liggen, tussen de A44 en de treinbaan in. Daar is ruimte ge noeg, aldus de burgemeester. „Aan de oostkant ligt een prachtig plassengebied, dat wil len we onder geen beding ver storen, zeker met het oog op re creatie." Goede bereikbaarheid van het station is de laatste Warmondse eis. Daar wordt al aan gewerkt; gisteren is in Sassenheim de aanleg van een rotonde aan de Warmonderweg begonnen. Warmonders die met de auto komen, moeten via Sassenheim naar het station rijden, zegt Witteman. „De nieuwe rotonde is dan een belangrijke schakel. Fietsers kunnen binnendoor over de Wasbeeklaan." Mocht de provincie de eisen van Warmond niet inwilligen, dan is er volgens Witteman 'een probleem'. Wat Warmond in dat geval gaat doen, wil hij niet zeggen. „Dat is nog te voorba rig. Maar ik verwacht dat we er wel uitkomen." Het nieuwe station moet in 2007 klaar zijn. Eind deze zo mer beginnen de NS al met het opstellen van een dienstrege- ling. door Bas de Rue warmond - Honderd kilometer steppen is niets. Tweehonderd ook niet. Pas als elke stap een marteling wordt, de mond krukdroog is en het zweet hen in de ogen prikt, denken de twee Warmonders aan stoppen. Maar liever steppen ze gewoon nog even door, pijnlijke kuiten of bonkende hoofdpijn ten spijt. Als garagehouder Cees Vink (62) en accountant Han Schipper (33) na een werkdag op de step uitgeput in een ho telbed neerzijgen, slechts dan gunnen ze zichzelf een paar uurtjes rust. Dit zijn mannen die het zichzelf niet makkelijk maken. Ze stepten twee jaar geleden naar Oostenrijk, een tocht van twaalfhonderd kilometer. Ne gen dagen deden de twee War monders erover. De inspannin gen van de twee vrienden en ja renlange trainingsmaats waren echter niet voor niets. Met hun bloed-zweet-en-tranen-actie haalden ze negenduizend euro sponsorgeld op, bestemd voor kinderen met kanker of aids in het LUMC. Die truc willen ze dit jaar weer herhalen. Vink en Schipper zijn van plan in mei op de step naar Legoland, De nemarken af te reizen. De op brengst van de tocht gaat naar het Willem-Alexander Kinder fonds. Maar is een steptocht van het vlakke Nederland over de Noord-Duitse laagvlakte naar het eveneens vlakke Denemar ken niet een beetje te makkelijk voor de twee doorgewinterde stepbikkels? Vink buldert van het lachen. De goedgeluimde Warmonder, die jarenlang in Sassenheim een garage runde, kan wel tegen een stootje. „Hel lingen van achttien procent, zo als in Oostenrijk, zullen we in derdaad niet tegenkomen. De tocht die we gaan steppen is negenhonderd kilometer lang. Maar geloof me, ook al steppen we niet door bergen, een pok- keneind blijft een pokkeneind." Zijn stepmaat knikt. „Dat onze route over vlak land loopt, heeft ook nadelen", zegt Schipper. Als je eenmaal wind tegen hebt, dan ben je de rest van de dag de sigaar. Bovendien willen we de tocht in zes dagen afleg gen, in plaats van de negen da gen twee jaar geleden." Dat be tekent honderdvijftig kilometer steppen per dag. De twee sportieve Warmonders - ze schaatsen, fietsen en lopen hard - gebruiken hiervoor de steps die al in Oostenrijk hun sporen verdiend hebben, licht gewicht apparaatjes met een groot voorwiel, van een euroo- tje of vijfhonderd per stuk. Een leek zou ze op het eerste ge zicht zo verwarren met een kleine fiets. „Wat wij doen zit een beetje tussen fietsen en lo pen in. Maar vergis je niet, op deze steps haal je makkelijk twintig, vijfentwintig kilometer per uur", glundert Vink. „Fiet sers inhalen is geen probleem, da's het leukste wat er is. Dat kunnen ze namelijk niet heb ben." Het gevaar dat de step pers koste wat het kost moeten vermijden, is dat zij natte voe ten krijgen. En dat is in het re genachtige Denemarken niets om lichtvaardig over te doen. Schipper: „Ik had in Oostenrijk twee paar schoenen mee, dus ik kon altijd een droog paar aan. Cees had maar één set bij zich, hij moest elke avond in het ho tel zijn schoenen op de verwar ming laten drogen." Vink: „Als je schoenen nat zijn, dan gaat het schuren en schrijnen. Geen pretje als je de hele dag op de step zit. Dan word je helemaal gek." Het goede doel gaf de twee Warmonders de vorige tocht de kracht om door te gaan, de aan dacht en waardering onderweg maakten het leuk. „Mensen die we tegenkwamen, konden het niet geloven dat we zo'n eind op de step aflegden. Dan krijg je enthousiaste reacties. Vaak kregen we spontaan een hapje en een drankje aangeboden. Tja, veel mensen zullen het zich niet kunnen voorstellen, maar een steptocht van 1200 kilome ter is een soort vakantie voor ons." De twee Warmonders vertrek ken op 26 mei. In maart begin nen ze met trainen, vier keer in de week. Warmonders Han Schipper (links) en Cees Vink bereiden zich voor op hun steptocht naar Denemarken, negenhonderd kilometer lang. Vink: „Fietsers inhalen, da's het leukste wat er is." Foto: Hielco Kuipers ïes. ooi Nihof aar beouDE - Regen in mei, of 'Zoet weer in de 5o jand is niet gelijk het Iedere automobilist neijt Zoetermeer komt, of urs afslag van de A4 naar ,njdt, heeft de spreuken y. rel van het Zoeter- Ton iscWe' eens 8ez'en- Ze c voorbij via een zoge- ias ïtkrant. Elke dag wor- gj.p.rverst. Mathieu de Wg uit dat het idee voor spreuken afkomstig is ader Ton. „Veel be- ebben een lichtkrant waarop de temperatuur te zien is. Mijn vader wilde iets anders. Iets dat meer zou opvallen." Sinds kort kort zit De Rooij in een nieuw pand aan de Eu- ropaweg. Het bedrijf, dat onder meer is gespecialiseerd in aan leg en onderhoud van tennis banen, was toe aan een groter en moderner onderkomen. Om de aandacht van het voorbijra- zende verkeer op zijn bedrijf te vestigen, bracht De Rooij een lichtkrant op de gevel aan. „Het leek mijn vader wel leuk om zijn hobby via de lichtkrant met het grote publiek te delen", al dus Mathieu de Rooij. Ton de Rooij is in zijn vrije tijd verwoed weeramateur. In de jaren ze ventig was hij regelmatig op de IDE STELLING I De gratis fietsenkelder onder het stadhuisplein moet er komen. Geef uw mening www.leidschdagblad.nl radio te horen om iets te vertel len over de regionale weersver wachting. Hij verzamelde door de jaren heen een waslijst aan spreuken over het weer. De meeste dateren van lang gele den. Volgens Mathieu de Rooij leve ren de spreuken veel reacties op. „Collega's van me worden er in de kroeg altijd op aange sproken. Er bellen ook wel eens mensen op. Laatst kregen we nog een telefoontje. Wat dat nou precies betekende: 'Kwa ken er kikkers in het riet, dan is het regen of niet'." Volgens De Rooij moeten de spreuken niet al te serieus worden opgevat. „Je moet er de humor van in zien. Het zijn boodschappen met een knipoog." Volgens Mathieu de Rooij heeft het heel wat voeten in de aarde gehad voordat de gemeente toestemming gaf voor de licht krant. „Het is nog een redelijk gevecht geweest. De lichtkrant moest aan allerlei voorwaarden voldoen. Onlangs laaide lan delijk de discussie op over re clames en andere boodschap pen langs de weg. Ze zouden de automobilist maar afleiden van het verkeer. Zo is verkeersorga- nisatie 3VO tegen élke bood schap langs de weg die niets met verkeer te maken heeft. Bij de gemeente zijn geen bezwa ren binnengekomen tegen de lichtkrant. „Ook wij hebben nog geen klachten gehad", zegt Mathieu de Rooij. Hij heeft zelf wel eens een fietser zien slinge ren die de spreuk aan het lezen was. Maar voorzover hij weet, zijn ongelukken uitgebleven. Het nieuwe onderkomen van applicatiebedrijf Ton de Rooij wordt op 18 maart officieel ge opend. Die dag wordt ook het 25-jarig bestaan gevierd. Op za terdag 19 en zondag 20 maart houdt het bedrijf open huis. Ie dereen die een kijkje wil ne men, kan dan binnenlopen van 10.00 tot 16.00 uur. (advertentie) Tabiets Sun Vaatwastabletten 3 in 1, normaal pak 30/H5 stuks of gelcapsules pak 26 stuks Super de Boer Verse kipfilet Hollandse A-kwaliteit per kilo Honig Soeper! alle smaken 2 potten a 750 ml Blauwe of witte druiven per 500 gram kilo 1.98 Maximaal 3 trays per klant. Super Sinaasappelsap tray 12 pakken a 1 liter OP=OP liter 0.33 Aanbiedingen geldig t/m 27 februari 2005. Prijswijzigingen, drukfouten en/of uitverkocht voorbehouden.

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 15