LEIDE Cardea werkt aan campus bij LUMC 'Modellenwereld is niet voor opportunisten' Kanalenroute: ringweg of niet? Machinist geraakt door trein OFFICIËLE B L OflK K E R Punt^> REGIO R1 Provincie draagt 2,9 miljoen euro bij Anton Pieck even in Leiden ITE SNEEUW IN SKI VALLEY Puinrell^ Dwroomkeukens inclusief paratuur tot 70% korting. Altijd actief op een groot aantal terreinen originele Bambi litho Jarig Jetje zorgt complete ktaties thuis waarloosde a's gevonden i Het Leidse dierente- pvenshage heeft zich gis- Intfermd over 65 ver- psde cavia's. Ze waren (tig uit een huis dat werd pd. De dieren verkeer- jk voor stuk in slechte e. In de loop van de dag al drie overleden. Voor jnde beestjes gaat Ste ge op zoek naar goede ler valt j1 gladheid t Een 50-jarige Leide- ieft gisternacht vermoe- ijn been gebroken bij iop de Oranjeboom- De man fietste daar rond ie 's ochtends. Hij is iracht naar het LUMC. jert I iken man over weg Een 23-jarige Katwijker jterochtend vroeg slin- pver de weg in Leiden p de Stationsweg werd pleerd door de hem ilgende politieagenten, itateerden dat hij ruim zo veel alcohol had n dan is toegestaan, zagen de man eerst id rijden over de Ples- i. Vervolgens reed hij t verkeer in over de ;el, vervolgens reed hij lokken bij de Stations hij stopte. Zijn rijbe- igenomen en hij kreeg :es-verbaal. .V^SON^j voor n pe serv rw.leid£ meer informatie serviesspaaractie op .leidschdagblad.nl wereld, mijn krant, ïdsch Dagblad donderdag 24 februari 2005 door Erna Straatsma leiden/den haag - Cardea Jeugdzorg krijgt van de provincie 2,9 miljoen euro voor een nieuw voorzieningengebouw, dat waarschijnlijk naast het Leids Universitair Medisch Centrum komt te staan. De nieuwbouw is bestemd voor allerlei vormen van jeugdzorg, in combinatie met speciaal onderwijs. Cardea heeft sinds vorig jaar al een soortgelijke 'campus' in Lisse en werkt aan centrale faci liteitengebouwen in de ge meenten Katwijk en Alphen aan den Rijn. Een campus biedt een geïntegreerd aanbod van jeugd zorg en speciaal onderwijs aan kinderen van 0 tot 12 jaar. Voor de nieuwbouwcampus werkt Cardea samen met het LUMC en De Brug, dat speciaal basisonderwijs verzorgt. Het is de bedoeling dat het gebouw ook toegankelijk is voor kinde ren met een medische compli catie. „We willen alles vanuit één lo catie gaan aanbieden', zegt Ma rianne Harten van Cardea. „In Lisse zijn we vorig jaar septem ber al op kleine schaal gestart en in april /mei beginnen we in Katwijk. Daarna willen we in Leiden aan de slag. Dat zal een grotere campus worden, omdat Leiden natuurlijk een centrum gemeente is." Cardea biedt jeugdzorg vanaf diverse locaties in verschillende gemeenten. Harten: „In de nieuwbouw komt speciaal on derwijs voor 4- tot 12-jarigen, jeugdzorg voor 0 tot 12-jarigen, ambulante gezinszorg en jeugdgezondheidszorg. Ook willen we het medisch kleuter dagverblijf uit Leiderdorp in de ze nieuwbouw onderbrengen." Cardea ziet de nieuwbouw graag verrijzen tussen het LUMC en Rijnveste, waar ook nieuwbouw van het ROC komt. Harten: „Het is een van de op ties die is onderzocht, maar is nog onzeker of dat ook echt doorgaat. Wij zouden in elk ge val graag naast het LUMC zitten en het LUMC ziet dat ook zit ten. We zijn heel hard met de voorbereidingen bezig, maar het is nog niet bekend wanneer we daadwerkelijk gaan bouwen. Ik ben in elk geval blij verrast dat de provincie bereid is tot het verlenen van subsidie." leiden - Wordt de Kanalenroute deel van de stedelijke ringweg om Leiden? Of ontsluit het al leen de nieuwe woonwijk op in dustrieterrein de Waard? De Kanalenroute bleek gisteravond hét hangijzer in het gemeente lijk verkeers- en vervoersplan. In het Stadsbouwhuis spuiden insprekers hun bezwaren tegen deze toekomstvisie. Wethouder Hessing (verkeer) verzekert dat het doortrekken van de Kanaalweg niet bedoeld is om de onderbroken stadsring om Leiden eindelijk te sluiten. De brug over de Nieuwe Rijn is in de eerste plaats bedoeld voor bewoners van de toekomstige woonwijk, zegt hij. Omwonenden geloven daar niets van. Volgens hen is onver mijdelijk dat er een drukke ver keersstroom op gang zal komen tussen Willem de Zwijgerlaan en Kanaalweg. Hessing houdt vol dat hij ringwegverkeer kan indammen met verkeersdrem pels en stoplichten. Ondernemers is een verkeerd beeld voorgehouden van de toekomst van het industrieter rein de Waard, zegt Max Dup- rie, voorzitter van de onderne mersvereniging. Volgens hem hebben ambtenaren hen verze kerd dat woningbouw op de Waard niet aan de orde is. Voor Hessing staat echter vast dat het bedrijventerrein wordt 'om geklapt' tot woongebied. Vol gens Duprie is verplaatsing van de bedrijven naar een andere locatie onbetaalbaar. „Het kost tussen de 50 en de 100 miljoen om die bedrijven schadeloos te stellen. En als de Kanalenroute door de wijk loopt, gaat ruimte voor huizenbouw verloren en scheelt dat inkomsten." „Eerst moet er een discussie komen over de toekomst van het industrieterrein", consta teerde een van de insprekers. „Dan pas kun je het hebben over de vraag of de Kanalenrou te er moet komen." leiden - En zo leek Anton Pieck gistermorgen even terug in Leiden. De man die het Sprookjesbos van De Efteling zo'n schitterend gezicht gaf en nog meer furore maakte met zijn winterse landschappen en tafe relen, had zich gisteren na de lichte sneeuwval in elk geval zeker thuis gevoeld in de Leidse Van der Werfstraat. Foto: Theo Westra leiden - Een 51-jarige machi nist uit Woerden heeft dinsdag avond zijn bovenarm op meer dere plekken gebroken toen hij werd geraakt door een langsrij dende trein. Dat gebeurde rond half twaalf op het rangeerter rein aan de Morsweg, achthon derd meter van Leiden Cen traal. Het treinverkeer rond Leiden liep enige vertraging op. De machinist moest met zijn lege trein de andere kant op gaan rijden. Daarvoor moest hij van de cabine aan de ene kant van de twee aan elkaar gekop pelde treinen naar de cabine aan de andere kant. Hij besloot binnendoor te lopen, maar moest bij de koppeling tussen de twee treinen uitstappen. Op de vijf meter die hij buiten moest overbruggen is hij ge raakt door het zijtrapje van de langsrijdende trein naar Am sterdam. De machinist van die trein merkte niets van het on geluk. Op de plek van het ongeluk kan geen ambulance komen, daar om werd er een lege trein naar het rangeerterrein gereden om de man, die zelf de spoorweg politie had gewaarschuwd, naar het station te brengen. Daar werd hij in de ambulance gelegd die hem naar het LUMC vervoerde. Behalve enkele breuken liep de machinist ook een kwetsuur aan zijn schou der op en was zijn arm uit de kom. Volgens een woordvoerder van de spoorwegpolitie liep de man tussen twee sporen en heeft hij de trein naar Amsterdam niet aan horen en zien komen. ,Als je je goed vergewist dat het niet kan, is het niet gevaarlijk", al dus de voorlichter. Hij ver wacht dat de Arbeidsinspectie en de Inspectie van Verkeer en Waterstaat een onderzoek naar het ongeval zullen doen. (advertentie) door Maarten van Wijk leiden - Het is de droom van menig tienermeisje: ontdekt worden als model, gewoon, toevallig, als je op straat loopt. Door een scout meegetroond worden naar de fotograaf, die helemaal wég van je uiterlijk is. Al weldra volgen champagne, make-up, catwalks en glamour op tropische stranden. Gisteravond hield modellenbu reau Inter Faces een castingses sie in het Golden Tuliphotel. De perfecte gelegenheid om ont dekt te worden voor wie niet toevallig die scout tegen het lijf is gelopen? Vergeet het maar, hield eigenaar Hildo Zuidema zijn publiek van modellen in spe voor. „Tenzij je eruit ziet als Claudia Schiffer, zullen jullie die eerste foto's zelf moeten be talen." Vervolgens is de kans om aan het werk te komen een op vijf. En 95 procent van het modellenwerk is niet voor Vo- (advertenties) Kom voor een heerlijk dagje wintersport naar Ski Valley op k Duinrell. Er ligt namelijk verse sneeuw! Suis naar beneden 1 tussen de dennenbomen en geniet in de frisse buitenlucht. Voor meer informatie en cursussen Duinrell Ski Valley, 2242 JP Wassenaar, tel. (070) 5155 299, www.duinrell.nl gue of Elle. Het is figureren in soapseries, verschijnen in recla mefolders van de opticien, of klapvee zijn bij Duitse spel shows die in Nederland worden opgenomen. Het publiek maakt geen ge schokte indruk. Weinigen in het publiek - met naast tienermeis jes bijvoorbeeld ook mannen van middelbare leeftijd en lich telijk opgeschoten jongens met jeugdpuistjes - maakten zich il lusies over een bestaan in Mi laan. „Ik zoek een bijbaan", zegt Andrew (14). „Ik heb de laatste tijd wat meer vrij, dus het lijkt me leuk om erbij doen", zegt Jeroen Ahling (47). Veel ervaring heeft hij niet: „Ik heb dertig jaar geleden in een Omo-reclame gezeten." „Toen ik twaalf was, heb ik aan de mo deshow in het dorp meege daan", vat Nicolien Duijndam (16) haar showbizzervaring sa men. „Wie is trouwens Claudia Schiffer?" Haar moeder vult het inschrijfformulier ook maar in, voor de grap. Maar op grappenmakers en ge legenheidsmodellen zit Zuid ema niet op te wachten. Dus stelt hij iedereen voor een keu ze: zich inschrijven voor een fo tosessie de volgende avond, a raison van zestig euro, of de zaal verlaten. Zelf foto's laten maken mag ook, maar dezelfde professionele kwaliteit krijg je elders niet goedkoper, zegt Zuidema. De financiële drem pel scheidt het kaf van het ko ren. Zuidema: „Toen we het nog gratis deden, zeiden heel wat mensen: bedankt voor de Castingsessie in het Golden Tuliphotel. De perfecte gelegenheid om ontdekt te worden voor wie niet toe vallig die sCout tegen het lijf is gelopen? Foto: Taco van der Eb foto's, maar ik word lekker geen model." Het vooruitzicht om bij een Duits schlagerfestival op com mando te applaudisseren en te lachen, schrikte niemand af, maar de zestig euro wel. „Vol gens mij draait dat bureau op die foto's", zegt een vader van vier potentiële modellen wan trouwig. „Mijn moeder heeft geld voor me gespaard voor als ik achttien word, misschien kan het daarvan", twijfelt een meis je. „We kunnen het ook zelf doen, wij hebben een hartstikke goede elektronische camera thuis", oppert de moeder van- Nicolien. Iedereen dromt sa men bij het bureau van Zuid ema, maar die is onverbidde lijk: „Negen van tien zelfge maakte foto's wijzen wij af." „Maar ik weet dus niet zeker of ik werk krijg als ik die foto's laat maken", zegt een meisje bozig. „Tja, niets is zeker in het le ven", riposteert Zuidema laco niek. Van de 150 modellen druipen er uiteindelijk zo'n 100 af. Ge doemd tot een bestaan in de anonimiteit. IN MEMORIAM DUINRELL, DAAR KIKKER JE VAN OP r)Concurrent organiseert donderdag, vrijdag en zaterdag een verkoop van showroomkeukens inclusief apparatuur, iding hiervoor is dat er plaats gemaakt moet worden voor de e modellen. Hierdoor moeten de showroomkeukens verkocht en met kortingen oplopend tot maar liefst 70%. Er zijn zelfs en die tegen ELK AANNEMELIJK BOD de showroom moeten (aten. De verkoop is alleen bestemd voor PARTICULIEREN. Amstelveen: Maalderij 19. Alkmaar Noorderstraat 3 Hoorn: De Factorij 22. Leiderdorp: Meubelplein 10 lagen: De Witte Paal 231. Zaandam: Pieter G hijsen laan 11 <1 gratis voor onze overige adressen en openingstijden B00-0233535 of kijk op www.keukenconcurrent.nl Hij stapte twee jaar geleden op als vennoot bij Deloitte Tou che en legde in dezelfde tijd ook de voorzittershamer neer bij de Kamer van Koophandel. „Maar ik denk niet dat het lang duurt voor ik nieuwe dingen om handen heb. Als mensen weten dat je weer wat tijd hebt, puilt je agenda binnen de kort ste keren uit." Mr. Jack Blom- mers bleek in zijn afscheidsin- terview na negen jaar Kamer te beschikken over een voorzeg gende geest. Hij vervulde tal van functies in Leiden en zijn woonplaats Zoeterwoude, voordat hij vorige week onver wacht op 58-jarige leeftijd overleed. Blommers wordt van middag begraven bij het Groe 6 Jack Blommers 1946-2005 ne Kerkje in Oegst- geest. Jack Blom mers was Ridder in de Orde van Nassau. Hij kreeg die on derscheiding in 2003 bij zijn vertrek als preses van de Kamer van Koophandel voor zijn ver diensten voor de regionale eco nomie, zijn baanbrekende werk in de contacten met de univer siteit en zijn inzet voor culture le instellingen in Leiden. Volgens directeur Berkhout was zijn betekenis voor de Ka mer bijzonder groot. „Het was aan zijn netwerk en tactisch in zicht te danken dat de Rijn landse Ka mer is blij ven be staan in een turbu lente pe riode. En we zijn niet alleen blijven be staan, we zijn onder zijn regie ook gegroeid. Onder hem heb ben we na Leiden en Alphen ook een derde kantoor in Lisse gekregen", aldus Berkhout. Blommers was altijd actief op een groot aantal terreinen, want ook in de periode dat hij belastingadviseur en partner was bij Deloitte had hij al di verse nevenfuncties. Hij be woog zich daarbij op een breed cultureel en maatschappelijk terrein. Dat strekte zich uit van de Stichting Podium voor de Lokale geschiedenis (waar hij voorzitter van was), tot de Raad van Toezicht van de Hoge school Leiden en de Raad van Advies van de Wereldwinkel in Zoeterwoude. Hij zette zich in voor de vereniging Oud Leiden, de Schouwburg en de Pieters kerk, maar ook voor het Wil- lem-Alexander Kinderfonds van het LUMC. 'Met tomeloze inzet' trachtte hij overal men sen bij elkaar te brengen. Of zoals Kamer van Koophandel directeur Berkhout het formu leert: „Hij was een warme en innemende persoonlijkheid die altijd probeerde partijen te bin den."

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 13