PSV vergeet klus te klaren SPORT Madrid-Juventus slechts in naam kraker 'Valencia wil Koeman' Overwinning in Champions League op AS Monaco valt met 1-0 mager uit :ky Pastorelli testrijder jrnule 1-team Jordan Rodelen op de buik Drukte om drugs *qg Feyenoord wil Dirk Kuijt langer aan zich binden toperatie jus Michels J- Rinus Michels heeft vrij- 1 België een preventieve f tie aan een hartklep on- Die is volgens de art- joed verlopen. De voorma- ainer van onder meer Ajax t Nederlands elftal, die weken geleden 77 werd, blgens een woordvoerder 2 KNVB gisteren nog wel J afdeling intensive care Bis aan de beterende hand. jiklager kijkt ir Majstorovic De aanklager betaald il van de KNVB begint boronderzoek naar Daniël Jorovic. De speler van FC (te zou zondag tot twee pe een elleboogstoot heb- Jtgedeeld aan Martin in het duel met FC Gro- Scheidsrechter Bossen i voorvallen onbestraft. Jorovic' ploeggenoot Elbe- puchiba kreeg een schik- oorstel van vier wedstrij- van een voorwaarde- lor zijn rode kaart tegen tagen. lies Astronauts jrope League - Demon Astronauts [isteren de eerste wed de kwartfinale van de League verloren van s Iscar Nahariya. De Am- mse basketbalclub ging ël onderuit met 76-65. auts kwam in het eerste v al achter met 32-21. De ïru inale in het toernooi is Se< st-of-three. Het tweede vrijdag in Amsterdam. Ie woensdag 23 februari 2005 TSLAGEN et d icky Day 3637, d.d. 22.02.2005 20.22.25.27.30.31.33.44.52.54. .70.71.79 irbehoud van typefouten) Sp< 6 PRIJSVRAGEN TENNIS ze .inner 1 ide: Kiefer (Dui) - Safin (Rus/2) 7-6 enman (GBr/3) - Rusedski (GBr) 4-6 jj j 4, Davidenko (Rus/6) - Santoro (Fra) loesjni (Rus/7) - Thomas Johansson (3) 6-1, Lopez (Spa) - Srichaphan ing 3-6 6-3 lko3«n. Schnyder (Zwi/5) - Li Na (Chn) -5. Hantuchova (Slw) - Malejeva -4 6-3, Dulko (Arg) - Medina Garri- 6-1 1-6 6-4 Mannen. Je: Gimbelstob (VSt) - Vliegen (Bel) 3). Labadze (Geo/6) - Koeznetsov 5 6-1. Arthurs (Aus) - Dent (VSt/4) 6 (4). Kim (VSt/5) - Tecau (Roe) 6-3 (VSt) - Dancevic (Can) 6-4 7-6 (4) m (VSt) - Bogomolov (VSt) 6-3 7-6. Je Je: innen. Monaco (Arg) - Chela (Arg/4) 6-2 (Tsj/5) - Mann (CRi) 6-3 7-5. Ca- - Massa (Arg) 6-4 2-2 opgave, Cal- r jJPalience (Fra> 7-5 7-6 (5). Ventura lagro (Spa) 2-6 6-4 6-2, Montanes p( nandez (Mex) 6-2 6-3, Puerta (Arg) eldta)6-3 7-6(3). sup r 535< i Tweede ronde, eerste wedstrijd. •AS Monaco (Fra) 1-0. 8. Alex 1-0. hter: Medina Cantalejo (Spa). Toe- 32.500 Gele kaart: Vogel (PSV), AS Monaco). ichen (Dui) - Arsenal (Eng) 3-1 li ra 1-0, 58. Pizarro 2-0, 65. Sahila- 88. Touré 3-1 Scheidsrechter: :n (Den). Gele kaart: Demichelis, ern), Vieira, Lauren, Reyes (Arse- f.Fefe rvs. rain Dor< intee e va ;r: stop 'erc n zij i Val( VOETBAL ing) - Bayer Leverkusen (Dui) 3-1 larcia 1-0, 35. Riise 2-0, 90. Ha- 90 Franqa 3-1. Scheidsrechter: ril Gele kaart: Dudek, Hamann (Li- ■d nté, Freier (Leverkusen) (Spa) - Juventus (Ita) 1-0 (1-0). 1-0 Scheidsrechter: Michel aart: Samuel, Roberto Carlos, Gra- Madrid), Thuram, Blasi, Tacchi- '0, Olivera (Juventus). te h( WIELRENNEN zïjn ie, Calpe - Calpe: 1. Petacchi (Ita) - J n 3.46.43, 2. Zaballa (Spa), 3. Spa), 4 Pellizotti (Ita), 5 Colom quatre (Fra), 10. Thomas Dekker, g4.34,122. Erik Dekker 19.29. Bayern München en Liverpool boeken beide 3-1-thuiszege Madrid/den haag/gpd - Slechts in naam werd Real Madrid - Juventus (1-0) het duel der giganten. Daarvoor bleek het krachts verschil tussen de Koninklijke en de Oude Dame gisteravond te groot. Waar de Italia nen haperden en naar adem hapten, maak te Real slechts één fout: het scoorde te wei nig om van de Champions League-return in Turijn een formaliteit te maken. Met Ronaldo als dissonant en een straat vechtertje uit Denemarken ais uitblinker, Thomas Gravesen, speelde Real Madrid bij vlagen voortreffelijk. Hoewel het in Turijn nog aardig kan spoken, lijkt het vrijwel uit gesloten dat Juventus uitschakeling voor komt. De enige treffer, van verdediger Hel- guera uit een kopbal na een vrije trap van Beckham, was een matige afspiegeling van de krachtsverhoudingen. Raul, azend op zijn vijftigste Europa Cup-doelpunt, en Sa muel raakten respectievelijk lat en paal. Voor Pavel Nedved, de Europees voetballer van 2003, werd het bij Juventus een pijnlij ke rentree. De Tsjechische vormgever die de Italianen de voorbije weken zo node misten ging al in de eerste helft dizzy met een brancard van het veld. Hij liep een hoofdwond op na een botsing met de sche del van Raul Bravo. Was met de balvaste Nedved nog enigszins sprake van Italiaanse organisatie, zonder haar architect trok de Oude Dame het ge pruts uit de Serie A door. Sinds de absentie van Nedved zag de grootmacht uit Turijn de voorsprong in de Italiaanse competitie op AC Milan (acht punten) als sneeuw voor de zon verdwijnen. En dan komt een kraker als in Bernabeu nimmer gelegen. Slechts Zlatan Ibrahimovic, weer ouderwets on- voorspel- en onvoorstelbaar, onttrok zich bij tijd en wijle met toveracties aan de Itali aanse malaise. In München timmerde Bayem een aardig fundament voor de kwartfinale. Arsenal werd in Olympia met 3-1 vernederd door de ploeg van Roy Makaay. Twee minuten voor tijd zorgde Touré dat de return in Londen niet formeel kon worden afgedaan. Het uitdoelpunt kan wellicht als ontsnap pingsmogelijkheid dienen. Makaay deelde overigens niet in de Duitse productie. Twee treffers van Pizarro en een van Salihamid- zic brachten Beieren in hosanna-stem ming, tot Arsenal in de slotfase toch nog toesloeg. Ook de andere Duits-Engelse confrontatie eindigde in 3-1, nu in het voordeel van de Britten. Liverpool versloeg Bayer Leverkusen met 3-1. Garcia, Riise en Hamann scoorden voor Liverpool, Franca deed in blessuretijd iets terug. Real Madrids aanvoerder Raul schiet de bal langs Fabio Cannavaro van Juventus. Foto: Reuters door Frans van den Nieuwenhof eindhoven - Het overtuigende bewijs bleef uiteindelijk toch uit. PSV toonde gisteravond aan, dat het in potentie tot de beste acht teams van Europa behoort. Na de i-o-overwinning op AS Mona co ligt een plaats in de kwartfi nale van de Champions League binnen handbereik. Toch over heerste het gevoel dat PSV de zware klus in eigen stadion al had kunnen klaren. De triomf was op basis van het eerste uur best indrukwekkend, omdat PSV lange tijd het opti male rendement haalde uit zijn eigen kwaliteiten. De ploeg heerste in de onderlinge duels, toonde lef in tactisch opzicht, gaf geen kans weg en scoorde op het vitale moment de ope ningstreffer. Al na acht minuten verschafte PSV zichzelf een enorme im puls aan zelfvertrouwen, toen Alex bij de tweede paal, geheel vrijstaand, een hoekschop van uitblinker Van Bommel binnen kopte. Aan de corner ging een sterke actie van Park en Farfan vooraf. De treffer voelde als een nieuwe bevrijding, na zovele jaren van frustratie. Het was de Eindho- vense club in zijn lange historie pas twee keer gelukt om na de winterstop een wedstrijd te winnen in het belangrijkste Eu ropa Cup-toernooi. In 1964 luk te dat tegen FC Zürich (1-0) en in 1976 tegen Hajduk Split (3-0) beide keren in de kwartfinale. Een kloof van bijna dertig jaar werd gisteren zonder veel pro blemen overbrugd, ook al om dat AS Monaco geen grootse in druk maakte. PSV was de baas op het veld en kon centraal op het midden veld, met de sterk spelende Vo gel, steeds een man extra creë ren. Het getuigde van lef om het imposante duo Alex-Bouma man-op-man te laten spelen te gen Adebayor en Saviola. Daar, in het hart van het veld, lag voor PSV de sleutel tot het suc ces. Zoals verwacht leverde de wed strijd niet veel doelkansen op. Van Bommel stond, na 25 mi nuten, aan de basis van een goede mogelijkheid, die door jegu lt ha oro imsi din >p he Nik< n. O etba anp/rtr - Autocoureur Hflot store^ wordt testrijder 0 mule 1-renstal van Jor- lager Colin Kolles heeft P en in Londen bekend- ;eest van rige Pastorelli was in Euro 3000 kampioen. ïaand reed hij bij Mi- >r het eerst in een For- -bolide. Vorige week e zx' ij in Barcelona instap- de a; Iordan' Tij is snel en liet zien zaj:n winnaar is. Wij zijn 'Pf e een leerschool te bie- de Formule 1 als onze )okv< Pc i toonde zich zeer ver- ,e iet de aanstelling als ,,Ik ben gelukkig en J Ik zal er ook alles aan jn kans waar te ma- ertrelj De Jo( °d Group heeft Jordan 0 ïaand overgenomen. ce zal voortaan onder de idland aan het WK Pin met twee 28-jarige ven als coureurs: de In- Tin Karthikeyan en de e Tiago Monteiro. Rot- eeP ;r Robert Doornbos i tijd kandidaat, maar ündelijk gepasseerd bij PSV'er Alex (midden) wordt na zijn goal gefeliciteerd door ploeggenoten André Ooijer (links) en Wilfred Bouma. Foto: Reuters/Jerry Lampen Vogel niet naar waarde werd geschat. Kort na de rust leverde een vrije trap van de aanvoer der nieuw doelgevaar op. In de scrimmage die ontstond, lepel de Ooijer de bal over het doel. Het was tevens de laatste keer dat PSV uitzicht had op verdub beling van de score. Monaco had zijn gevaarlijkste moment in de eerste helft, toen Lee lichtzinnig terugspeelde op Gomes en Adebayor, toch niet de kleinste man op het veld, over het hoofd zag. Alex kon ten koste van een kamikaze-actie redding brengen. Een tweede oprisping volgde halverwege de tweede helft. Adebayor draaide gemakkelijk weg van Bouma en zag zijn voorzet door Saviola de tribunes ingeknald worden. Verder bleef PSV, zoveel als het nog kon, druk uitoefenen op Monaco. Het tempo bleef hoog, bewust als de ploeg zich was dat 2-0 een hele veilige (en haalbare) marge zou opleveren. Toch ontbrak bij PSV uiteinde lijk het raffinement om die kloof te slaan. Als er ruimte ont stond, liep de aanval steeds va ker vast in acties van vermoeid heid en misten de aanvallers de technische kwaliteiten om dichtbij het doel van Roma te komen. Om écht aansluiting te vinden bij de Europese elite heeft PSV toch een spits nodig, die op eigen gezag topwedstrij den kan beslissen. Niettemin gaat André Ooijer met een gerust hart de return tegemoet. Dat zei de verdediger na afloop van de met 1-0 ge wonnen eerste wedstrijd. „We hebben niet veel kansen gehad en we hebben er nul weggege ven", zei Ooijer voor de camera van Studio Sport. „We moeten blij zijn dat we een goaltje heb ben gemaakt. Monaco is ge woon een goeie ploeg. Vooraf wisten we dat we geen tegen doelpunt moesten krijgen. Ik ga er nu met een gerust hart naar toe. We hebben een volle kans om door te gaan." De positiviteit bij PSV stond te genover de teleurstelling bij Monaco-coach Didier De- schamps. „Een nederlaag van 1-0. Dat is niet best. Dat is heel goed voor PSV." Een Franse journalist kon De- schamps ook al niet opvrolij ken. „Vorig jaar haalden jullie de finale. In de tweede ronde startte je toen ook met een klei ne nederlaag. In Moskou ver loor je met 2-1." Deschamps: „Maar met 2-1 verliezen is niet erg. Met 1-0 wel. Zeker tegen een ploeg als dit PSV. Deze ploeg geeft weinig weg en heeft heel goede verdedigers. Ze ver staan daarbij de kunst via snelle aanvallers goed te counteren. En als ze scoren in Monaco, dan wordt het pas echt moeilijk voor ons." PSV: Gomes; Ooijer, Alex, Bouma en Lee; Van Bommel, Cocu en Vogel; Park, Vennegoor of Hesselink en Far fan (52. Beasley). AS MONACO: Roma; Maicon, Rodri guez, Givet en Evra; Kallon, Zikos, Be- nardi en Plasil; Saviola en Adebayor (83. Nonda). naar laat zien een winnaar te zijn de verdeling van de stoeltjes. Nicky Pastorelli, geboren op 11 april in Den Haag en tegen woordig woonachtig in Rijswijk, werd op 10-jarige leeftijd gegre pen door gemotoriseerde snel heid. Hij racete jarenlang in karts en won een kast vol tro feeën. In 2002 onderscheidde hij zich in het Formule Renault 2000 Championship. In 2003 boekte hij successen in de Formule 3000, meermaals tweede en vierde. In 2004 kwam zijn door braak in de Euro 3000 Series. Hij veroverde de titel met een sensationele overwinning in de slotrace op de Nürburgring in Duitsland. Pastorelli viel op bij scouts van verschillende grote renstallen. Hij kreeg de kans in de Formule 1 bij Minardi en Jordan en test te in de Verenigde Staten voor de Champ Card World Series bij Walker Racing in Sebring (Florida). Nicky Pastorelli stapt dit naar als testrijder van Jordan in de Formule 1. Mogelijk zal hij als derde rijder van het team kun nen meedoen van de vrije trai ningen voor de Grands Prix van het WK. calgary - In het Canadese Calga ry wordt het WK skeleton ge houden. Het grote verschil met rodelen is dat bij skeleton de sporter niet op de rug maar op zijn buik op het sleetje ligt. Op de foto gaat de Duitser Florian Grassl met een snoekduik van start. Foto: EPA/Nick Didlick rotterdam/anp - Feyenoord wil het contract met topscorer Dirk Kuijt (24) openbreken. „Het gaat om een opwaarde ring en een verlenging", legde technisch directeur Mark Wotte gisteren uit. „Ik heb goede hoop dat we de onderhandelin gen binnen een paar weken kunnen afronden. Beide partij en willen graag met elkaar nieuwe afspraken maken." Volgens Wotte heeft Kuijt, die een contract tot medio 2007 heeft in de Kuip, een verbeterde verbintenis dik verdiend. „Hij kwam in 2003 binnen als jon gen van FC Utrecht. Bij ons heeft hij zich opgewerkt tot in ternational en topscorer van Nederland. Daar mag best iets tegenover staan, vind ik. Voor Feyenoord is het natuurlijk ook belangrijk dat hij bijtekent." Wotte: „Dirk is een realistische jongen. Hij zal niet snel gaan zweven. Hij heeft het prima naar zijn zin bij Feyenoord. Bo vendien is hij net vader gewor den. Op een vertrek naar het buitenland zit hij nog niet te wachten. Dirk wil eerst met Feyenoord prijzen winnen en dan een nieuwe stap maken in zijn loopbaan." Het nieuwe contract voor Kuijt kan een uitloop hebben tot 2010. „Maar het kan ook 2008 zijn. Dat is nog onderwerp van discussie", zei Wotte. „Kijk, Real Madrid, Barcelona of Chel sea kunnen altijd nog om de hoek komen kijken. Maar Dirk beseft ook dat de kans nu nog vrij groot is dat hij bij dergelijke clubs veel op de bank moet zit ten. Dat is niets voor hem. Bij Feyenoord kan hij doorgroei en." Wotte is ook met Kalou en Cas- telen in gesprek over een nieuw, verbeterd contract. Bei de aanvallers liggen evenals Kuijt nu nog vast tot medio 2007. „We doen wat binnen on ze mogelijkheden ligt. Kalou en Castelen hebben op jonge leef tijd een paar flinke stappen ge zet binnen Feyenoord. Dat wil len we graag belonen. Ook met hen willen we de komende ja ren verder." Coach Ruud Gullit heeft bij Wotte een positief advies inge diend over eerste doelman Pa trick Lodewijks. De oud-inter national wil dé 38-jarige keeper, die dit seizoen aanwinst Babos twee keer uit de hoofdmacht speelde, ook volgend seizoen tot zijn beschikking hebben. Lodewijks wil zijn aflopende contract graag nog met een jaartje verlengen in de Kuip. Van der Vaart mist wellicht duel Auxerre barcelona/amsterdam/gpd - Ajax-trainer Ronald Koeman is volgens diverse Spaanse sport kranten door het bestuur van Valencia gepolst om Claudio Ranieri te vervangen. De laatste dagen van de Italiaanse coach zijn geteld nadat Valencia afge lopen zondag de achterstand in de nationale competitie op koploper Barcelona heeft zien oplopen tot 19 punten. Koeman zou er volgens dezelf de bronnen wel oren naar heb ben om Ajax in te ruilen voor de Spaanse club. Wel zou hij als voorwaarde hebben gesteld dat het aantal Italianen in de club drastisch moet verminderen. De voormalige Barcelona-spe- ler heeft er nooit een geheim van gemaakt dat hij graag naar de Catalaanse hoofdstad wil te rugkeren als trainer van FC Bar celona. Nu deze plek tot ieders tevredenheid succesvol door Frank Rijkaard wordt bezét, is het niet ondenkbaar dat Koe man via de omweg Valencia weer richting Catalaanse hoofdstad reist. Hoewel het bestuur van Valen cia elk bericht over Koeman ontkent, zou de Nederlander volgens insiders bovenaan het verlanglijstje staan: „Jong en met overwicht op de spelers groep." Ais tweede kandidaat wordt de huidige trainer van Monaco, Didier Deschamps, ex-speler van Valencia genoemd. Hoe snel het bestuur beslissingen neemt hangt ook af van het re sultaat van Ranieri in de UEFA Cup-wedstrijd morgenavond tegen Steaua Boekarest, en de wedstrijd zondag in de nationa le competitie tegen Betis Sevil- la. Het is onzeker of Koeman mor gen in de UEFA Cup-retum van Ajax bij Auxerre over Rafael van der Vaart kan beschikken. De international heeft griep. Ajax beslist vandaag of Van der Vaart de trip naar Frankrijk kan mee maken. De Amsterdammers verdedigen morgen een 1-0 voorsprong uit de eerste wed strijd. Tegenover de mogelijke absen tie van Van der Vaart staat de terugkeer van Wesley Sneijder in de selectie. De middenvelder raakte twee weken tenig gebles seerd in de aanloop naar de in terland Engeland-Nederland, maar is volledig hersteld van zijn hamstringblessure. Sneij der trainde gisteren volledig mee en had naar eigen zeggen totaal geen last meer van de kwetsuur. Voor de geblesseer den Hans Vonk, Zdenek Gryge- ra, Steven Pienaar en Tomas Galasek komt het duel met Auxerre te vroeg, zij blijven achter in Amsterdam. De Griek se aanwinst Angelos Charisteas is in Europees verband niet speelgerechtigd voor Ajax. De voormalige tophonkballer Jose Canseco heeft verleden week een boek doen uitgeven dat zeer de moeite is te lezen. De titel is 'Juiced', een term waar nauwelijks een passende Neder landse vertaling voor is. 'Sappig' is het niet, maar 'opgepompt' komt in de buurt. Canseco, een hulk van een man in zijn hoogtijdagen, zoon van Cubaanse ouders en zijn gena deloze armoede ontvlucht door middel van de honkbalsport, opent in 283 pagina's de luiken van M(ajor) L(eague) B(aseball) door onverbloemd zijn verhaal over het gebruik van steroïden te vertellen en in zijn vrije val een hele rits andere topspelers mee te nemen. wordt heel wat afgespoten en geslikt in de top, zo laat Canseco je geloven. Spelers die met naam en toe naam genoemd worden zijn: Mark McGwire, Jason Giambi, Rafael Palmeiro, Juan Gonzalez en Ivan Rodriguez. Met die mannen in je ploeg word je kampioen. Punt uit, waar dan ook. Wat wil Canseco, een man die bet van zijn knuppel moest heb ben en rechtsvelder bij de Oak land As was in zijn grote dagen? Later speelde hij overigens nog voor de Rangers, de Red Sox, Yankees, weer bij de A's, Tampa Bay, de Angels, Toronto en Whi te Sox, maar dat terzijde. Hij wil aandacht en hij schijnt geld no dig te hebben. De nog altijd mooie jongen van veertig heeft een waar Dolce Vi ta achter de rug, met ritsen dure auto's, nog duurdere vrouwen en niet te betalen vriendinnen. Op zijn eigen website biedt hij zijn kampioensring aan voor 45.000 dollar en dat zegt veel. Een door hem getekend boek moet 68 dollar opbrengen, ik kocht mijn exemplaar voor on geveer 25 dollar in Franklin, TN en was niet de enige in de rij. Het boek vliegt in Amerika over de toonbank en is na een week al een bestseller. Nogmaals: waarom doet deze oud-speler dit? Wil hij schoon schip maken? Prima, maar be trek het hele drugsverhaal dan op jezelf. Waarom klapt hij uit de school in een boek waar de door hem genoemde en beschuldigde spe lersgeen weenvoord hebben? Neen. chique is het zeker niet, maar het past wel in de denk wereld van Canseco, een man die het nooit van zijn herseninhoud moest heb ben. Dat tophonk- ballers aan de steroïden zijn, mag een publiek ge heim heten. 7 MLBzelf l l heeft daar, door luiheid en een zeld zaam arro gante opstel ling jaren lang niets te gen gedaan. Honkballers leefden, zo leek het, boven iedere wet. De genoemde spelers komen nu met rissen advocaten atmzetten en de strijd begint nu pas. Wie deed wat. wie stak welke naald in wiens bil? Wie nam wat? Amerika 's held op sokken, Can seco, wordt thans in ieder praat programma gehaald. Men be taalt hem grif om zijn 'juicy' verhalen te vertellen. Voor het grote publiek is niets mooiers dan helden te zien val len en te luisteren naar verhalen die eigenlijk geheim horen te zijn. De uitgever van het boek heeft zich goed voorbereid. Voorin het boek is te lezen dat eventueel schadelijke gevolgen van het ge bruik van in het boek genoemde producten niet onder de verant woordelijkheid van de uitgever vallen. Bij Canseco telt de kassa door. Mart Smeets

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 19