Babette Labeij: kinderfreak en rockchick m w t1 MEDIA Stress in het mortuarium iJ f r Virus uit het Gooi verspreidt zichzelf Songfestival: 1.5 min kijkers NOS brengt UEFA Cup in huis Nieuwe detective op zaterdagavond Journalist Rien Robijns dood Nieuwe dirigent Kinderen voor Kinderen: 'Het is tijd voor een frisse wind' m. Nicole des Bouvrie gooit met tijdschrift DIK concepten overboord Hilversum - Gemiddeld 1,5 mil joen mensen hebben zondag avond gekeken naar de finale van het Nationaal Songfestival. Dat is gisteren gebleken uit cij fers van de Stichting Kijkonder zoek. Op het moment dat be kend werd dat zangeres Glennis Grace met overtuigende cijfers had gewonnen, zaten er bijna 2.6 miljoen mensen voor de buis. De liedjeswedstrijd was te zien via Nederland 2 (TROS- /NOS). Glennis Grace vertegen woordigt met haar liedje 'My impossible dream' Nederland op het Eurovisie Songfestival in Kiev, Oekraïne. Ze moet daar eerst op 19 mei meedoen aan een voorronde. De finale van het vijftigste Eurovisie Songfes tival heeft plaats op 21 mei. Hilversum - Morgen is het zo ver, dan zit de winterstop in het Europese voetbal erop en gaat het toernooi om de UEFA Cup weer van start. Feyenoord en Ajax zijn de eerste Nederlandse clubs die zullen aantreden. De Amsterdammers spelen tegen het Franse AJ Auxerre (19.55- 21.52 uur), terwijl de Rotter dammers zullen proberen om de Portugezen van Sporting Lis sabon te verslaan (22.10-00.07 uur). Beide duels zullen te zien zijn bij NOS Studio Sport op Nederland 2. Donderdag doet de NOS rechtstreeks verslag van SC Heerenveen tegen Newcast le United (20.40 - 22.37 uur). In het late NOS Sportjournaal is een samenvatting te zien van Alemannia Aachen-AZ. Hilversum - Zaterdag 19 febru ari aanstaande begint de KRO met de nieuwe detective Mur der City. In deze 6-delige detec tive-serie uit 2004 wordt humor gecombineerd met de harde werkelijkheid van complex moordonderzoek. De sterke en methodisch werkende Detecti ve Chief Inspector Susan Alem bic (Amanda Donahoe) en haar onorthodoxe collega Luke Sto ne (Kris Marshall) ontrafelen samen met hun team allerlei schijnbaar onoplosbare moord zaken. Amanda Donahue was eerder te zien in The Madness of King George en in de serie LA. Law. Kris Marshall speelde o.a. in Love Actually, Iris en in de serie My Family. Rotterdam - Rien Robijns, voormalig journalist bij Het Vrije Volk, is op 60-jarige leef tijd overleden. Robijns was van af het midden van de jaren '70 met Geert-Jan Laan een van de eerste onderzoeksjournalisten. Het tweetal deed onder meer een boekje open over de Lock heed-affaire, een halfbroer van toenmalig koningin Juliana en de ondergang van het Ogem- concem. Robijns en Laan kre gen voor hun werk in 1981 de Prijs voor de Dagbladjournalis tiek. De twee waren ook kort adjunct-hoofdredacteur van Het Vrije Volk. De krant fuseer de in 1991 met het Rotterdams Nieuwsblad tot het Rotterdams Dagblad. Robijns was toen al weg. Hij ging freelancen en was in 1990 kort adjunct-hoofdre dacteur bij de Krant op Zondag. door Dikla Zeidler Hilversum - „Kinderen zijn zo leuk omdat ze nog kneedbaar zijn, net klei waar je zorgvuldig in kneedt met als eindresultaat een mooi bouw werk", zegt Babette Labeij, de nieuwe dirigent van Kinderen voor Kinderen. Ze volgt Majel Lus- tenhouwer op, die na 25 jaar afscheid nam van het kinderkoor. Met veel enthousiasme stort de 31-jarige zangeres zich op haar nieuwe taak. „Ik ben altijd al een kinderfreak geweest. Dat maakt deze stap ook logisch, maar niet gepland." Hoewel Labeij zelf met Kinderen voor Kinderen is opgegroeid, zou het tien jaar geleden niet in haar hoofd zijn opgekomen dat ze dirigent van het kinderkoor zou worden. „Ik had je uitgela chen, ik wilde toen de nieuwe Madonna wor den", roept ze uit. Van jongs af aan kreeg Labeij zanglessen en in 1999 volgde ze de zangopleiding voor lichte mu ziek aan het Hilversums conservatorium. Later werkte ze samen met onder andere Trijntje Oos terhuis, René Froger en het Rosenberg Trio. Zelf trad ze regelmatig op met haar eigen band in ver schillende clubs. Sinds enkele jaren runt ze haar eigen zangschool voor kinderen in Amsterdam. „Ik moest natuurlijk nog wel solliciteren en ze zijn langsgeweest bij mijn zangschool om te kij ken hoe ik het doe. In de eerste plaats ben ik zan geres en misschien daarom heb ik een vrij non chalante manier van lesgeven. Kennelijk doe ik dat heel goed, anders was ik niet gevraagd." Om zich voor te bereiden op haar nieuwe functie kreeg Labeij een hele stapel dvd's in haar handen gedrukt. „Ik heb de hele avond voor de tv geze ten en me enorm verbaasd over hoe het in de loop der tijd veranderd is. Toch is de formule wel hetzelfde gebleven en het spreekt de kinderen nog steeds aan. Mijn dochtertje van vijf is ook helemaal gek van Kinderen voor Kinderen en zingt de hele dag 'mijn moeder is een stresskip'", lacht ze. De audities voor het kinderkoor van dit jaar zijn net achter de rug, er moesten dertien nieuwe kinderen geselecteerd worden. „Het is voor mij wel makkelijker dat er veel nieuwe kinderen zijn. Ik heb veel respect voor Majel Lustenhouwer, het is fantastisch hoe hij 25 jaar lang Kinderen voor Kinderen heeft begeleid. Maar nu is het tijd voor mij om me te profileren. Als de oudere kinderen zeggen 'van Majel moesten we dat anders doen', dan zal ik daar naar luisteren en ze uitleggen dat ik het zo wil. Ik zie deze nieuwe functie als een enorme verantwoording, maar ga het wel op mijn eigen manier doen. De VARA heeft me niet Tien jaar geleden zou het niet in haar hoofd zijn opgekomen om koordirigent van Kinderen voor Kinderen te worden. „Toen wilde ik de nieuwe Madonna wor den!" Toch begint Babette Labeij nu vol enhtousiasme aan haar nieuwe functie. In het VARA-gebouw voelt ze zich al helemaal thuis. Foto: Ton Kastermans voor niets gevraagd. Het is tijd voor een frisse wind", benadrukt Labeij. Tijdens de audities werd vooral gelet op het zangtalent, de presentatie - of ze niet verlegen zijn - en hoe snel ze iets oppikken. Eric van Tijn, tevens jurylid bij het programma Idols, zat sa men met haar achter de grote tafel en daar schrokken veel kinderen van. „Je zag ze dan bin nenkomen, hem aankijken en in de war raken. Eric was heel lief en stelde ze gerust. De audities voor Idols zijn niet te vergelijken met hoe het er hier aan toe gaat. Wij proberen de kinderen ge rust te stellen met veel liefde en zorg." Ze kan niet wachten tot de repetities beginnen. „Ik heb er ontzettend zin in en ben heel be nieuwd. Binnenkort is er een ouderavond, om ouders kans te geven vragen te stellen. Ik vraag me af of ik dan van diegenen die er al langer bij zijn argwanende vragen krijg over hoe ik het ga aanpakken. Majel was natuurlijk al heel lang bij Kinderen voor Kinderen en hij heeft een enorme uitstraling. Ik ben een Amsterdamse rockchick." Of ze het ook 25 jaar gaat uithouden, vindt ze moeilijk te voorspellen. „Ik doe alles zolang ik er plezier in heb. Ik ga in ieder geval voor de drie jaar, zodat ik dan mijn eigen dochtertje erin kan werken", lacht ze. Hilversum - De één zijn dood is de an der zijn brood. Stervelingen die werk zaam zijn in de uitvaartbranche ver dienen een goedbelegde boterham dankzij de dood. Wanneer je kijkt naar televisieprogramma's die handelen over de dood en alles wat daar mee te maken heeft, zou je zelfs kunnen con cluderen dat het onderwerp op de beeldbuis 'hot' is. Het levenseinde komt uit de taboe sfeer. De afscheidsdiensten voor en uitvaarten van bekende personen als Pim Fortuyn, André Hazes, Theo van Gogh en prins Bemhard gaan er bij de kijker in als zoete koek. Bij de af- scheidsceremonie van volkszanger Hazes zat de Arena vol met vijftigdui zend fans, thuis keken nog eens ruim vijf miljoen televisiekijkers mee. Tv- makers hebben ontdekt dat er een markt is voor de dood. Zo waren daar eerder programma's als De mensen van de uitvaart en Doodnormaal. De begrafenisondernemer kan tegen woordig uitgroeien tot een televisie persoonlijkheid. Al een paar jaar kun nen we genieten van de zwarte come- De complete familie Wissmiller. Foto: GPD/A en E Television. dy Six Feet Under. De serie volgt de fa milie Fisher die een uitvaartcentrum runt. De hoofdrolspelers zijn twee broers die de zaak voorzetten van hun overleden vader. Eigenlijk zouden ze een ander beroep willen uitoefenen. Daar komt nog eens bij dat de broers allebei te maken hebben met persoon lijke problemen. Zo ontfermt de ehe broer zich liever over een levende vrouw tussen de grafkransen en zer ken, de ander doet erg zijn best om te verhullen dat hij homoseksueel is. Six Feet Under is bedacht door Alan Ball, die ook verantwoordelijk is voor films als American Beauty en Road to Perdi tion. Yorin heeft nu een reality-serie aange kocht waarin een familie een mortua rium als inkomstenbron heeft. In Zand erover!, een docusoap die goed te ver gelijken is met de dramareeks Six Feet Under, zien we wat er allemaal ge beurt in het Poway Bernardo uitvaart centrum. Het grootste verschil is dat de zaken nu door vrouwen worden af gehandeld. In Zuid-Californië maken we kennis met de familie Wissmiller die onder andere bestaat uit vader Chuck en zijn dochters Shonna, Emily en Melissa. De hectische gebeurtenis sen die de Wissmillers meemaken worden op de voet gevolgd. De mix tussen het werk en de persoonlijke be slommeringen van de Wissmillers zorgt er voor dat Zand Erover! een ko mische docusoap is. In aflevering twee van Zand Erover! kiest het personeel van het Poway Ber nardo mortuarium de verkeerde dag uit om te stoppen met roken. Shonna, verantwoordelijk voor het balsemen van overleden personen, krijgt te ma ken met een zeer gecompliceerde zaak. Misschien wel de moeilijkste uit haar carrière. Ze moet er voor zorgen dat het lichaam van een overleden vrouw weer presenteerbaar is. Dit is gemakkelijker gezegd dan gedaan. De vrouw is omgekomen bij een ernstig verkeersongeval. Ze ligt behoorlijk in de kreukels. Haar familie wil haar nog een keer zien. Shonna en de overige Wissmillers staan onder grote druk om het verbrijzelde lichaam op te knap pen zodat haar familie alsnog afscheid van haar kan nemen. De stress die dat met zich meebrengt doet verlangen naar een trekje van een sigaret. Arthur van Colmjon Zand Erover!, vanavond, Yorin, 22.30 uur Top 10 meest bekeken programma's Studio Sport NOS 3.496 2. Engeland-Nederland SBS 6 2.893 3. Spoorloos KRO 2.835 4. Jounaal (zo, 20u) NOS 2.503 5. Goede tijden slechte tijden RTL 4 2.189 6. Vermist TROS 1.947 7. Boer zoekt vrouw KRO 1.825 8. Hart van Nederland SBS 6 1.752 9. Studio Sport zaterdag NOS 1.751 10. Opsporing verzocht AVRO 1.681 Top 10 meest bekeken kinderprogramma's 1. Jetix live (zo) Jetix 256 2. Totally spies! Jetix 243 3. Jeugdjournaal NOS 242 4. Rocket Power Nickelodeon 232 5. Kids top 20 Jetix 223 6. Bende van vijf Jetix 206 7. Wetensnap VPRO 202 8. Klokhuis NPS 195 9. Luckyluke Nickelodeon 193 10. What's with Andy Jetix 183 Marktaandelen inc Nederland 1 14,7 (14,2) Nederland 2 14,7 (15,1) Nederland 3 6,4 (7,1) RTL 4 16,2 (18,3) - RTL 5 8 (4,3) Yorin 5,8 (5,9) SBS 6 11,5 (10,7) NET 5 4,5 (4,3) Veronica 3,9 (4,2) De weekcijfers zijn afkomstig van de afdeling Kijk- en Luister onderzoek van de Publieke Omroep. Het aantal kijkers x 1000. De lijst met meest bekeken kinderprogramma's bestaat uit kij kers van 3 tot en met 12 jaar. Tussen haakjes staan de markt aandelen van vorige week. door Monique Brandt naarden - Van Xaviera Hollander tot architect Cees Dam, van landhuizen tot dyslexie en van yoga tot Jordanië. De zoveelste glossy DIK, die gisteren verscheen met mode-chirurg Robert Schoemacher op de cover, is moeilijk te omschrijven. Wat bedenkster Nicole des Bouvrie betreft moet dat vooral zo blijven. Sterker nog: dat is nu juist het vernieuwende van het tweemaande lijkse blad. „Het concept is dat er geen concept is. Het is van jong tot oud, voor iedereen, en er staat in wat ik leuk vind. Niemand hoeft dan ook com mentaar op dit blad te geven, het is he lemaal mijn ding. Wat ik in mijn hoofd heb, zet ik op papier." In een tijdschriftenmarkt waar elke gaatje wordt dicht geplamuurd met nieuwe publicaties, gaat de dochter van meubelontwerper Jan des Bouvrie volstrekt haar eigen gang, dwars tegen alle uitgeefwetten in. Behalve het volu me - 67 pagina's, DIK dus - omvat het gratis tijdschrift, een wonderlijk geheel van gesponsorde verhalen, verleven digd met opvallend veel foto's. Een Gooise single wordt aan de man geholpen, een leuke villa (1,6 miljoen euro) wordt uitgelicht, Xaviera Hollan der filosofeert vier pagina's lang over de dood en Sjoerd Pleysier over het le ven. Dyslectische kinderen gaan via speelse schrijf-, lees- en belopdracht- jes op zoek naar de onbekende vader van het nestje pups van de labrador van de buren - 'de sloerie van het Gooi'- en masseur Fred van Beek licht zijn nieuwste technieken toe. „Dit is echt iets nieuws", vindt Des Nicole des Bouvrie is de bedenkster van het tijdschrift DIK. Foto: GPD/Phil Nijhuis Bouvrie.Een blad als Linda heeft vijf miljoen te besteden. Dat geld mag in een jaar tijd op. Wij doen het gewoon hier vanuit huis." Maar al is het blad gratis, het mikt wél op lezers met de dikke portemonnee. Die kunnen het blad vinden tijdens de dagelijkse boodschapjes in de Amster damse PC Hooftstraat, bij de 'betere' advocatenkantoren en in het café van kennissen in Amsterdam. Een bevrien de makelaar gaat dozen vol uitdelen aan Gooise klanten. „Voor mensen met huizen van boven een miljoen. Ach, zo'n blad verspreidt zichzelf. Dit wordt echt een virus al is." Des Bouvrie is vermoei dyslectische uitgever v.p „Daarom heb ik zelf no gelezen. Ik heb het van mijn drie kinderen zijn tisch. Dit is dus een ext Maar ik ben Nicole des een enorm netwerk, di los. Een grote uitgever mijn droom, het is pril j ren met het houden va paarden en honden." Voor de bedenkster vai denwereld niet helen» jaar startte ze de Goois van oorsprong Braban blad Issue op, maar cte mis. „Ik gaf het blad ur betekende dat ik niks a slissen. Dit pakken we aan." Uiteindelijk is DIK een van Issue. „Ik wilde ee voor pubers lanceren, niet. Toen dacht ik: da Ik wil het puberblad V eindelijk besloot ik eei mensen blad op te star, leuk bij VET." Ook bla DRUK, zit er trouwens al wil ze nog niet verkil het is bestemd. a En aan de riante bemf van huize Des Bouvrie? de volgende titel beda Papier, dat lijkt me gei tuurlijk ook gratis. Hel kunnen zeggen: hier h het kost je niks. Dat is je."

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 10