rigon komt tekort voor de top SPORT 7 mept lastige :g van zich af Dammers RDC in gevarenzone Foreholte overklast hekkensluiter Poloërs De Zijl-LGB/Vivax en AZC stellen zwaar teleur jpo stelt promotie naar de eerste klasse veilig Martin Jonker (41) helpt Katwijk aan zege op Het Y HOC 987 maandag 14 februari 2005 öiel van Cent Sporting Trigon heeft /.13 nederlaag bij BW en nogmaals de beves- :regen dat het net wat iint tegen de toppers in taigsklasse. n.tie van Robin Somme- Jde in het hoge noor- /iBart Niesing voor Mis pan (schouderblessure) se partij. Trigon bleef in n helft tot drie minuten 'keurig in het spoor (7- ist). Na 11-11 ging het til. René Bekker en [van Vliet maakten elk tfRSTE KLASSE pad beduidend meer ïsen nodig om te sco- ItfKV (G) en dat werd de [aal: 17-20 verlies. De hjoeg stond alleen bij (.de goede kant van de palier Mark Piket leek I een punt veilig te tor twee keer te scoren maar in de laatste jjten ging de aanval te vverk om de ommekeer te maken. aaide met een overtui- -15 zege op Kios pro- ir de eerste klasse bin- jï stond een ploeg, die Evas om te winnen", 1 nteerde coach Axel 'zijn spelersgroep. Hij rrste drie schoten met- xeffen. Jet van Duin J jn Hooijer (2), Erik n en Jasper van rgden voor een 14-8 zodat de voorberei- p de huldigingen al tonnen, de eerste helft kon Fiks behoorlijk weerwerk leve ren aan ACKC. De Oegstgeeste- naren hielden in deze periode de achterstand met 7-5 beperkt, maar scoorden vervolgens twintig minuten niet meer (13- 5). Uiteindelijk werd met 16-11 verloren. Arjan Wildschut maakte een kwart van de goals. DERDE KLASSE De Danaïden verstevigde zijn ndigt zeker niet als laatste eker niet als hekkensluiter van de hoofdklasse oude gen door de 10-11 overwinning op nummer laatst Iet achttal van Harold Jellema houdt tenminste deze ider onder zich in de eindklassering, er minuten keek TOP tegen een 3-0 achterstand aan, ïda bleek met deze opening zowat al zijn kruit ver- e hebben. ede helft (rust 6-8) domineerde TOP zonder groots te e rood-witten kwamen al gauw op 6-9, maar konden rsprong niet vasthouden (10-10). Het was typerend eringe stootkracht dat achter deze doelpunten één Marijke van der Berg) en één gewone veldgoal (Stanley huilgingen. Van der Berg bezorgde haar ploeg in de ite minuut uit een strafworp de winst met 10-11. (OP 10-11 (6-8). Doelpunten van Marijke van der Berg en Stanley D Mascha Nieuwenhuijsen. koppositie door naaste achter volger Waterland met 18-11 te verslaan. „Wij mogen nu echt aan de titel gaan denken", stel de Hans van Huis. De coach wilde voordien alle hoge ver wachtingen temperen, omdat die nadelig konden uitpakken op het spel. De Danaïden be paalde steeds het scoreverloop. Bij 12-9 rolden twee vijandelijke schoten uit de mand, waarna Aart Tholens aan de andere kant wel succes had. Dat was het breekpunt in de topper. Velocitas hield met een 19-12 overwinning op Atlantis uit zicht om als beste nummer twee naar de tweede klasse te promoveren. De Leiderdorpers hadden tussen 7-3 en 7-5 een kortstondige inzinking, maar stelden vervolgens orde op za ken met 12-6. Janneke Olden- kamp (6) en Wendy Plijter (3) schoten met scherp. De tweede aanval van KZ Lei den was tegen Olympiek de dip van vorige week tegen Dubbel Zes (veertig minuten zonder doelpunten) nog niet te boven. De linie kwam ditmaal in zes beurten niet verder dan treffers van Christel van Lunteren (vrije bal) en Leon Bekken. Dat was bepalend voor de 11-15 neder laag. Maartje van Berkum en Joost Kwestro (3) waren in het andere vak beter op schot. Bijna had Crescendo zich ver slikt in het puntloze Watervliet. Vlak voor tijd stond het 15-14. Thierry Arnoldus had een be langrijk aandeel in de omme keer met eerst de gelijkmaker en daarna een onderschepping. Michel Wijnen kreeg zodoende nog de kans om met zijn vierde goal de winnende 15-16 te ma ken. Gertjan Hensing (6), Loes Driessen en Carmen Zitman (2) waren eveneens meer dan eens trefzeker. Er kon bijna geen kip meer bij, zaterdag in sporthal De Zijl. Korfbalvereniging Pernix had voorafgaand aan het duel tegen GKV een wervingsdag georganiseerd en met succes. Pernix verloor het treffen in de slotfase. Daar kon ook Irene van den Burg (inzet) weinig aan veranderen. Foto's: Dick Hogewoning LZ 1886 blijft puntloos onderaan door Wim Siera waterpolo - Zelden zal AZC zo'n grote nederlaag hebben geïncasseerd als zaterdag. AZ &PC liet er in het Sportfondsen- bad in Amersfoort geen gras over groeien en won met maar liefst 13-5. De Alphenaren konden geen vat krijgen op de internationals van de formatie uit de Keistad. Het tweetal Willem Wouter Gerritse en Jeroen Kuilman stond vaak alleen in de aanval maar nam van de eerste tien treffers er acht voor zijn reke ning. Bij de stand 7-2 zag trai ner André de Jeu de bui al han gen. Hij kon het broddelwerk van zijn basisteam niet meer aanzien en gaf de jeugdspelers de kans zich in de kijker te spe len. Vooral midvoor Jeroen Stijl onderscheidde zich in de fase waarin de vijfvoudig landskam pioen de schade tot 9-5 beperk te. In de laatste periode kon AZ &PC, ondanks het inpassen van de Alphense routiniers, de sco re nog flink opschroeven. De Jeu hield aan het duel gemeng de gevoelens over. „De jonge jongens doen het goed, dat wel. Maar met zo'n grote uitglijder was ik zaterdag niet gelukkig. Ik troost me maar met de gedach te dat we daar de laatste twee jaar niet gewonnen hebben. Voor AZC scoorden Michiel Vork, Ian Huykeshoven, Chris Boot, Kimmo Thomas en Kjell Boom. Ook De Zijl-LGB/Vïvax beging een niet verwachte misstap door Rapido '82, de nummer voorlaatst in de hoofdklasse, een 6-6 remise toe te staan. Op basis van een flinke portie kracht kon Rapido goed wed ijveren tegen het technisch vaardigere De Zijl-LGB/Vivax. De thuisploeg verzuimde in de eerste helft van de ontmoeting flink afstand te nemen (2-2 en 4-4). De Haarlemmers haakten door onder meer twee doel punten van Pim Cluistra aan en kwamen in de laatste periode zelfs op een 6-5 voorsprong. Roeland Spijker bracht zijn ploeg in de laatste minuut nog langszij. De international doel puntte uit een overtalsituatie. Voor de Zijl-LGB/Vivax scoor den Koen Plasmeijer en Joa chim de Ruysscher 2x, Roeland Spijker en Paul Verwey. LZ 1886 kon in de uitwedstrijd tegen Brandenburg lange tijd mee maar moest in de slotpe riode toch de punten laten aan de Bilthovenaren. De Leide- naars verloren met 10-5. Net zoals in het duel in Leiden hiel den beide ploegen elkaar lang in evenwicht (2-2 en 4-4). Pas nadat een doelpunt van Joeri Klein in de ogen van het arbi trale duo geen genade kon vin den, bracht de thuisploeg de marge op twee doelpunten (7- 5). In de vierde periode ver kwanselde het nog steeds punt loze LZ 1886 vier overtalsitua- ties. Joeri Klein, Stefan van Iter- son, Timo Bongers, Mathieu Spros en Jolger Klein verzorg den de productie. De vrouwen van ZVL zijn met wisselend succes weer aan de competitie begonnen. De fusie club uit Leiden noteerde zater- door Wim Siera waterpolo - Katwijk behaalde een nuttige 8-4 overwinning op Het Y. De tweedeklasser was gehandicapt aan het duel tegen de Amsterdammers begonnen. Ferry Spros (oog) en Christiaan Teunisz (ziekte) ontbraken. Trainer Ruud Wormgoor deed met succes een beroep op de 41-jarige Martin Jonker. In de slotfase legde hij de 8-4 eind stand vast. Katwijk had veel moeite met Het Y dat het tem po kon bijbenen tot 4-4. In de laatste periode zwom de num mer twee van de tweede klasse een stuk sneller. Voor Katwijk scoorden Alex Sieval en Kjeld Boonstoppel (2x), Mark Kuyt, Pieter van Duyvenbode en Hans van Duyn. Sassenheim bracht Hoom een 6-4 nederlaag toe. Met de weer van een schorsing teruggekeer de Leon Bakker in de ploeg ver liep de start voor de tweede klasser stroef. De Sassenhei- mers misten veel kansen, waar onder een strafworp. De thuis ploeg kwam in de tweede pe riode sterk terug (3-1) en be hield die marge. Voor Sassen heim scoorden Arjan Odems en Robert Langeveld (2x), Leon Bakker en Martijn Odems. De regioploegen in de derde klasse zijn aan de winnende hand. Alkemade kan zelfs nog aanspraak maken op promotie naar de tweede klasse. De ach terstand op koploper DWT be- dag een 11-6 nederlaag tegen landskampioen Polar Bears ter wijl een dag later een ruime 15- 1 overwinning op staartploeg Twente kon worden bijgeschre ven. In Ede brak het gebrek aan wedstrijdritme ZVL in de eerste periode op. De 'Berinnen' kwa men op een 3-0 voorsprong en die marge kwam ondanks enig aandringen van de Leidse club niet meer in gevaar. Aukje van Belkum doelpuntte tweemaal. Een dag later was het 'zwakke Twente geen partij voor de wa- terpoloploeg van trainer André Zandvliet. Nanette YVoortman nam in het eenzijdige treffen drie treffers voor haar rekening. draagt nog maar drie punten. Zaterdag had het geen kind aan Westland. Alkemade won zon der noemenswaardige proble men met 7-2. De thuisploeg had met een uitblinkende Peter Zonderop (vier doelpunten) de wedstrijd snel in de knip. Ande re doelpunten kwamen van Frank de Hey, Ton Kloosterman en Sandro Gordijn. Koudekerk kan geen kampioen meer worden maar de opmars is na een slechte competitie start indrukwekkend. De ploeg van Mark Kimpel is op respec tabele afstand (zeven punten) van de topploegen als vierde geklasseerd. De overwinning op het gepromoveerde Heerhugo- waard was moeizaam. Pas op het einde van het duel gaf de betere conditie van de Koude- kerkers de doorslag (van 3-2 naar 6-2). Jorrit Wulffers (2), Lars Bergsma (2), Pim Speel en Rob Westgeest waren de doel puntenmakers. De vrouwen van Alkemade ga ven het als tweede geklasseerde DAW goed partij maar verloren toch met 4-2. De tweedeklasser miste net het beetje geluk om het de ploeg uit Alkmaar lastig te maken. Zo schoten de aan- valsters meerdere malen op paal en lat. Een in de tweede periode opgelopen 2-0 achter stand kon niet meer worden goedgemaakt. Yvonne Stern berg en Merel Klein maakten de doelpunten. 0 Schraven gst spelende basket- in de Leidse regio it weekeinde. BS Lei- ook MSV, blijven op L een eventuele titel, visie vrouwen lijken arp en Grasshoppers ek zekerder van een play-offs. J gistermiddag de idrie EBBC 2 achter s ranglijst van de pro- sie door een ruime 98- taning. De Noordwij- zich van tevoren op het aanvals- de Bosschenaren en een sterke verdedi- hover. MSV bezorgde tander liefst 35 keer [(tegenover 11 maal self) en scoorde daar- pete punten. De om- van verdediging tal verliep steeds heel lor de vele fast-breaks I Bosch ook een men- [1 te verwerken. De maakte in het derde verschil, waarin het naar 72-55. Alibegovic: (algemeen ben ik wel pen paar keer zakten ieg nog wat in. Maar 1 ik direct in, om de Veer terug te krijgen, van de weinige ke echt met grote in- gespeeld. Maar F nog lang niet. We zwaar programma 1 het gaat er juist om po te spelen." ngelhart 24 (10 re- Vilsteren 17 (6 re- 17. beleefde dankzij een eerste helft een mak- >nd tegen BC Schoo- 85. Halverwege be- al 34 pun- afstand legde de met de rasschutters Thomas Schelvis en Kristiaan van Loon - die in de belangstel ling staat van een club uit de eredivisie - de zwakke plekken van de tegenstander bloot. Shooters kon tot 15-12 bijblij ven, maar daarna liep BS Lei den snel uit naar een grote voorsprong, via 28-14 en 37-15. Shooters viel uit angst voor center Bob Vegter (spelend met een gespalkte duim) vaak ver terug onder de eigen basket, waardoor er voor Leiden volop ruimte ontstond om van af stand te scoren. De ploeg van coach Richard den Os bleef bo vendien in de tweede helft ge makkelijk de vrije man vinden (34 teamassists in totaal), ook al werd het spelbeeld wat romme liger en verslapte Leiden enigs zins in de verdediging. Den Os: „Met nog zeven wedstrijden te gaan komt promotie steeds dichterbij. Het blijft heel span nend, met Goba samen op de eerste plaats. Maar we gaan nu echt voor het kampioenschap." Scores: Schelvis 30 (5 driepun ters), Van Loon 21 (6 driepun ters), Vegter 10 (8 rebounds), Zondervan 12. De vrouwen van Grasshoppers boekten, eveneens op Shooters, een makkelijke 84-45 overwin ning, maar daar zag het in de eerste helft zeker niet naar uit. De Katwijksen leken bij aan vang van de wedstrijd met hun hoofd ergens anders en speel den slap en allesbehalve attent. Pas na het eerste kwart (17-18 achterstand) werd de verdedi ging iets strakker aangetrokken en door twee scores in de laat ste zes seconden nam de ploeg nog een geringe 37-31 voor sprong. Coach René Mulder gaf in de kleedkamer niettemin heel dui delijk aan dat hij iets anders van zijn team verwachtte. Bo vendien: „Ik heb nog nooit eer der meegemaakt dat een ploeg van mij zo ongeïnspireerd speelde." Grasshoppers pakte MSV'er Zeeger van Leeuwen 'pakt de baseline' tegen zijn directe op ponent. Foto: Dick Hogewoning de 'dreigende' boodschap goed op en liep vrijwel meteen aan het begin van de tweede helft verder weg van Shooters. Van 45-35 werd het 57-37 aan het eind van het derde kwart. Vijf driépunters op rij aan het begin van de laatste periode maakten het definitieve verschil. Scores: Rousseau 24, De Zwart 18 (8 rebounds), De Jong 13, Kemp 6 (14 rebounds) BV Leiderdorp speelde tegen Wildcats (51-57 overwininnig) volgens coach Joris Zandbergen 'precies weer zo'n wedstrijd zo als we die altijd tegen de ploeg uit Nijmegen spelen'. „Het be gin is makkelijk voor ons, dan gaat Wildcats keihard knokken en laten wij ze helemaal terug komen, totdat zij het uiteinde lijk niet volhouden." Leiderdorp pakte halverwege een 19-35 voorsprong, maar zag die in een erbarmelijk slecht derde kwart als sneeuw voor de zon verdwijnen. Pas in de laat ste periode pakte Leiderdorp de draad weer op en sloeg het een beslissend gaatje van tien pun ten. Daardoor kon de ploeg het zich zelfs permitteren om op het einde vijf van de zes vrije worpen te missen. Door de winst blijft Leiderdorp in elk geval op de vijfde plaats staan. „Maar het zal de komen de weken zeker niet makkeljk gaan. Behalve dat we nog sterke ploegen krijgen, gaan we ook de nodige mensen missen. La ten we dus vooral maar van on ze winstpartijen genieten", vond Zandbergen. Scores: LeCuyer 26 (14 re bounds), Leitner 10. Rijnsburgse reserves kampioen in de tweede klasse door Jan Bey dammen - Na een tweede opeenvolgende nederlaag moet de Rijnsburgse Damclub (RDC) in de slotronde - tegen de kersverse kampioen in de hoofdklasse Excelsior - nog op z'n tellen passen. RDC leed een 9-11 thuisnederlaag tegen het Rotterdamse Charlois. De Rijnsburgers staan daardoor slechts één matchpunt boven de rode streep. De num mer laatst degradeert en de twee ploegen daarboven spelen nacompetitie voor lijfs behoud. „Tijdens de wedstrijd leek dit sce nario nog ver weg", zei captain Cor van Dusseldorp. „Fons van der Plas trof een zware tegenstander en verloor dan ook, maar verdere problemen leken er niet te komen. Zelfs niet toen Hans Tangelder zijn hand ruimschoots overspeelde, leek een nederlaag niet nodig te zijn." Eenvoudige winstpartijen van Arjen de Mooij en Van Dusseldorp brachten de ploegen weer op gelijke hoogte. Na twee re mises was het breekpunt in de wedstrijd de partij van Eric-Jan van Reenen die na een goede opening het vervolg slecht speelde en verloor. Dick van Dijk (met zo'n drie honderd ratingpunten meer) kwam heel dicht bij de winst maar moest een punten- deling toestaan. Marc Bremer en Richard Kromhout kwamen eveneens niet tot de volle score waardoor een teleurstellende 9- 11 op het wedstrijdformulier kwam. Het Leids Damgenootschap verloor met 14-6 van koploper SNA. Twee jonge dam mers hielden aan de topborden de routi niers Evert Bronstring en Jan Slingerland op remise, waarna Fred Ong langzaam van het bord werd gedrukt. Topscorer André van de Kwartel leed z'n eerste nederlaag. „Ik probeerde er nog wat van te maken te gen een tegenstander die veel afruilde, maar ik speelde onverantwoord", zei cap tain Van de Kwartel. Dick den Ouden leed schijfverlies en ver loor, evenals Hein van Winkel. De afslui tende remises van Arend van Beelen en Hans Kreder werden op het tandvlees bin nengehaald. De Leidse ploeg kreeg onverwacht hulp van Samen Sterk. Het Wageningse WSDV werd door de Hazerswoudenaren op een 11-9 nederlaag getrakteerd, maar de strijd krijgt nog een staartje omdat WSDV protesteer de. In de slotfase maakt de ploeg uit Ha- zerswoude via Cees de Gelder gelijk (8-8). Met nog de partijen van Linda Schnieders en Richard Treur te gaan leek'de strijd in een 10-10 gelijkspel te eindigen. Schnieders deed een damzet die ze niet volledig uit voerde en even later wel. Hierin zag de te genstander een reden om bij de arbiter te klagen en vrijwel op dat moment ging de gsm van de tegenstander van Treur af. De Hazerswoudenaar eiste vervolgens de partij op. Zijn opponent begreep dit en protes teerde niet (9-11). Na afloop diende WSDV alsnog protest in tegen de gang van zaken. Als de uitslag gehandhaafd blijft is LDG vei lig voor de nacompetitie, zoniet dan zullen de Leidenaars nog tegen datzelfde WSDV in de slotronde minimaal een gelijkspel moe ten zien te behalen. Een mix van geroutineerde dammers en jeugdig talent heeft zich uitbetaald bij RDC 2. In Heemstede won het van de gelijkna mige ploeg met 12-8 waardoor de Rijns burgse tweede keuze nu al het kampioen schap van de tweede klasse heeft behaald. Op het kopbord bracht jeugdtalent Frerik Andriessen de Rijnsburgers op voorsprong. Ondanks het (enige) verlies van Casper Vroegop kwam de ploeg geen moment in gevaar. Routinier Arno Kooloos zette RDC weer op voorsprong en via puntendelingen van Rinus Kromhout (tegen de sterkste Heemstedenaar).-Jan Schijff, Arie Schone- veld werd de voorsprong geconsolideerd. Na een winstpartij van Nico Mul werd met de remises van Cees van der Bosch, Mariël- le Kromhout en Laura Andriessen de matchwinst en de promotie veiliggesteld. handbal - Foreholte heeft gis teren in eigen hal een ruime overwinning geboekt op PSV. De Voorhoutse equipe liet de score oplopen tot 32-14. „Een lekkere wedstrijd voor ons", meende trainer Menno de Klerk. „Iedereen heeft gespeeld en gescoord." Uitblinkster aan Voorhoutse zijde was Anne Wil- lemse. Zij trof maar liefst negen keer doel. Opvallend was ook het spel van de pas 15-jarige Naomi Hoogervorst. Saturnus kwam bij Snelwiek 2 niet verder dan 19-19. De Leid se ploeg begon goed, maar na een 5-2 voorsprong kwam Snel wiek bij de rust terug tot 10-9. „Het was lastig", zei speler Marcel Nieuwenhuys. „Zij spe len een spelletje dat ons niet ligt. Wij hebben ons daar te veel in laten meeslepen." Ondanks de kleine misstap blijft Satur nus een voorsprong van twee punten houden op de concur rentie. Rijnstreek beschikte niet over de luxe van een ruime voor sprong en zakte na 18-22 ne derlaag tegen Roda '71 terug naar plaats drie. Met nog een wedstrijd tegoed blijven de Al phenaren de zaken wel in eigen hand houden. Ondanks het grote verschil op de ranglijst kwam de nederlaag van Rijn streek niet helemaal uit de lucht vallen. De ploeg miste vier vaste krachten en moest met slechts één wissel aantre den. Stompwijk '92 blijft na de 17- 23 nederlaag tegen EHC op de voorlaatste plaats steken. De formatie van Ria Kieft begon veelbelovend en stond na twin tig minuten op een 10-7 voor sprong. Bij het hoger geklas seerde EHC gingen toen echter de alarmbellen rinkelen. Met name Steef van Es junior speel de aan Stompwijkse kant een sterke partij, maar het bleek niet genoeg voor een derde overwinning van het seizoen. De Stompwijkse vrouwen staan er een stuk beter voor. Gisteren won de ploeg van trai ner Tom van der Beek met 24- 18 van Westlandia. Daarmee versterkt de ploeg de derde plaats, en met nog een inhaal wedstrijd tegoed kan de forma tie nog omhoog kijken. „De score doet vermoeden dat het vrij makkelijk ging, maar dat was niet zo", zei Van der Beek. In de achtervolging op de Stompwijkse vrouwen verloor Oase een puntje aan Hellas 4. Na een krappe overwinning donderdag in de beker trof de ploeg uit Oud Ade opnieuw de evaren Haagse vrouwen. Na een forse achterstand knokte de jonge ploeg van Wim van Leeu wen zich terug tot 20-20.

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 25