ngdunum richt met negen man weinig uit nsterdam krijgt •n echte Wubben' SPORT 5 miel Maase: blesse oblige Leidse atleten lopen naar persoonlijke records Ter Leede laat zege glippen Scylla doet goede zaken tegen FTV m Sport verdubbelt marge in restant gestaakt duel a SVOW blijft in het spoor van koploper Bax wint makkelijk NK supersprint: Kalker tweede HOC 985 maandag 14 februari 2005 in van Geen - Er was voor de zaterdagtak van natuurlijk geen eer meer te behalen nt van het gestaakte duel tegen Fo- Met negen man tegen de koploper klasse A een 1-0 achterstand goed- te veel gevraagd. De Voorburgers het eigen sportpark 't Loo in de het duel zelfs nog een doelpunt ud van het voorafgaande. Op 11 ipeelt Lugdunum een alleraardigst uur tegen Forum Sport. Als Yous- wordt vastgehouden door een te- rukt hij zich los. De Voorburger ien vrije trap tegen, loopt weg en ziet dan tot zijn verbazing dat Mizas de rode kaart van de scheidsrechter krijgt, wegens slaan. Een paar minuten later scoort Ferdi Claessen 1-0. Sem Schilthuizen bedankt de leidsman cynisch voor zijn rol in het Leidse misfortuin en mag ook inrukken. Scheidsrechter Jelger- huis last een afkoelingsperiode in. Trainer Hennie de Klerk zegt vervolgens buiten het zicht van de arbiter op iets te luide toon, dat ze beter kunnen stoppen. Anders houdt hij maar zes spelers over. Daarop besluit Jelger- huis dat ook maar te doen. Een hoop ophef om (bijna) niets, vinden ze bij Lugdunum. De scheidsrechter en de KNVB denken er anders over. De Klerk wordt wangedrag ten laste gelegd en ondanks een verweerschrift van vier kantjes wordt Lugdu num schuldig geacht aan het staken van het duel. Schilthuizen, Mizas en De Klerk worden geschorst en de boete bedraagt welgeteld 74 euro. De Klerk, oud-trainer op sportpark 't Loo, is zich twee maanden later nog steeds van geen kwaad bewust. ,,Er was ons niets te verwijten, want er is niets gebeurd. De zaak is zwaar overtrokken", aldus de trainer, die in het res tant geen plaats mocht nemen in de dug-out maar desondanks zijn stand-in en voorganger Jeroen Brussee herhaaldelijk vanachter het hek overstemde. Gek genoeg werd het duel hervat met een scheidsrechtersbal en niet met een aftrap voor Lugdunum vanwege het geïncasseerde doelpunt. In de resterende 54 minuten was er geen wanklank waar te nemen of het moeten de protesten van José Monfils tegen zijn gele kaart geweest zijn. Monfils, die door het ver grijp volgende week geschorst is, werd door ploeggenoot Henk de Cler tot de orde geroe pen. De Cler, wijs geworden door het incident van december: „Het lijkt wel of wij een crimi nele ploeg zijn. Twee scheidsrechters durfden hier niet te fluiten. Het slaat echt nergens op." De derde, scheidsrechter Korbee uit Noord- wijk, had - net als de thuisploeg - weinig te duchten tijdens het duel. Forum Sport wist niet precies wat het aanmoest met elf tegen negen en hield consequent vier spelers ach terin, tegen wie de eenzame spits Harm de Vos weinig kon uitrichten. De aanvoerder kreeg een klein kansje na zwak ingrijpen van een Voorburger, maar hij speelde de bal bij een passeeractie op het gladde kunstgras te ver voor zich uit. Lugdunum kwam benen tekort en zag Forum Sport de mooiste kansen missen. Het duurde tot diep in de tweede helft voordat de koplo per het duel definitief besliste. Ferdi Claessen mocht de bal met zijn hand meenemen, voordat hij met een snoeihard schot de onze ker keepende Mario van de Pluim kansloos liet: 2-0. Forum Sport - Lugdunum (restant 54 minuten) 2-0 (1-0). 36. Claessen 1-0, 84. Claessen 2-0. Scheidsrech ten Korbee Toeschouwers: 65. Lugdunum speelde restant met negen man uit. Sem Schilthuizen en Youssouf Mizas kregen in gestaakte duel op 11 december de rode kaart. Lugdunum: Van de Pluim, Van As, Simons, J. Schilthui zen, De Vos, De Jonge, Monfils (72. De Visser), De Cler, Moen. Zaterdag HOOFDKLASSE B Sparta Nijkerk - IJsselmeervogels 2-1. 74 Van Veldhuizen 1-0. 77. Van der Steen 1-1. 81. Van Nijhuis 2-1 Scheidsrechter: Sinke. Toe schouwers: 2200. Quick Boys IJsselm.v. Capelle Rijnsb. B. Sparta N. Spakenburg Schevening. Excelsior M. SH0 Katwijk DeltaSport T0GR Huizen Voorschot. Programma volgende week. Hoofdklasse A: Ter Leede - Marken, Noordwijk - Barendrecht. Ko zakken B - ASWH. Volendam - Aja», ARC - FC Lisse, Heerjansdam - DOVO, Bennekom - Hoek. Hoofdklasse B: Scheveningen - Huizen, Rijns- burgse Boys - Katwi|k, Capelle - Spakenburg, Excelsior M - SHO, Voorschoten'97 - Sparta Ni|kerk, IJsselmeervogels - T0GR, Quick Boys - Deltasport. VIJFDE KLASSE A 18 12 5 1 41 47-27 19 12 3 4 39 30-21 18 10 4 4 34 32-21 18 7 8 3 29 43-27 19 8 5 6 29 24-24 18 8 3 7 27 37-33 18 5 8 5 23 26-24 18 6 4 8 22 28-32 18 5 6 7 21 26-28 18 5 5 8 20 23-31 18 4 7 7 19 24-22 18 4 7 7 19 24-35 18 2 6 10 12 24-39 18 1 5 12 8 16-40 Haagse Hout SVOW Delft UVS Oosterheem Nat. Ned Duinoord/J. 16-40 Boshuizen 17-39 Foreholte 16-34 GWS 17-34 Van Nispen 16-27 KSD 17-27 WSB 16-26 Marine Zondag I kilometer prooi voor atleet DERDE KLASSE A Forum Sport-Lugdunum 2-0. in Esschoten •d - Noblesse oblige, fase en Lornah Kipla- meest adellijke on- itionale wegatleten, ïrplicht de titel over •ter op te eisen. Maar prekend was dat gis- ok weer niet. Maase iaanden uit de rou- it. En Kiplagat? Die irdag nog een stevi- van zo'n drie uur. i. irit van zes uur naar de vliegreis op vrij- Kiplagat aan in ze woont en traint, tit Schoorl Run was idus een thuisrace. lis en overgang van aar waterkou, van naar zeeniveau, aar parten. Nog een jjvindkracht acht en •toch waren aange eft lieten afweten, •eeg verrassend te- n Selma Borst (21), _jinen brutaalweg de Ik ben erin geknald harde wedstrijd van «"aldus de Castricum- achterhaalde Borst 53 ïg van haar, maar rkte daarna het ver- ;econden. Opnieuw 42 had Kiplagat genoeg kj minuten voor de ze een persoonlijke 30.32 heeft staan, j jase moest dieper Me zege (28.54). Eerst 3,g van Hest, die als f de start wegstoof, een inspanning. ;m inhaalde en even Mjizen, ging Jeroen van ^meteen vandoor." ^volgens Maase pitti- ers had hij ook Van geschud en liep hij jjarokkanen Sobhi en een zeteltje richting :;el. Tot Maase begon ,-itl „Die Jamal Balig- hij ineens, „is toch ^ïkaan?" Want zou fasimiddels de Neder- 6 tionaliteit hebben, ,agij ook Nederlands irden. Maase werd gedwongen de sprint vol aan te gaan met Sob hi én Balingha. Hij slaagde en won de race. Om na afloop te horen dat Baligha nog altijd in de procedure zit voor het ver krijgen van de Nederlandse na tionaliteit. „Sportief gezien", zegt Baling- ha's manager Lukkien, „drukt Jamal steeds meer zijn neus te gen het venster. In Dronten versloeg hij Van Damme en Raymaekers al. Hij is een kandi daat voor de marathon van Pe king 2008. Hij spreekt goed Ne derlands, heeft een ICT-oplei- ding onderbroken voor zijn sport. Hij voldoet aan alle voor waarden. Alleen, dat papier werk. We moeten in Nederland niet de ogen sluiten. In Frank rijk hebben ze voor sporters een eigen loket." Lornah Kiplagat (die in 2003 haar Nederlands paspoort kreeg) staat over twee weken in Puerto Rico aan de start voor de sterkst bezette tien kilometer wegrace ter wereld. Vervolgens wil ze lopen in de Marathon Rotterdam op 10 april. Maar tot verbazing van Kiplagat zelf en die van echtgenoot en manager Pieter Langerhorst is er na maanden praten nog altijd geen akkoord met de organisatie. Ook Kamiel Maase is nog niet rond met 'Rotterdam', maar verwacht dat wel snel te kun nen tekenen. Morgen maakt de KNAU in het kader van de Rot terdam Marathon bekend met een ploeg aan de WK in Helsin ki te willen deelnemen. Luc Krotwaar en Hugo van de Broek hebben zich al geplaatst, op 10 april in Rotterdam moet ook Maase dat kunnen. „Maar wie weet", zegt z'n trai ner Bram Wassenaar, „trekt hij Jeroen van Damme en Greg van Hest wel mee naar een tijd van 2.12 2.13. En er is plaats voor twee naast Luc en Hugo. Een ri sico dus." Dat zegt de persoon lijk trainer van Maase. Maar Wassenaar is ook bondscoach wegatletiek en in die rol hoopt hij juist op dat scenario van drie man in gevecht om twee plaatsen. En voor de rest mag hij vertrou wen op de klasse van Maase. Kamiel Maase (2) op weg naar zijn titel op de tien kilometer. Jeroen van Damme (6) won het zilver. Foto: GPD/Joop Boek schoorl - Twee Leidse atleten hebben bij het kampioenschap op de weg een persoonlijk re cord gelopen. Edgard Creemers eindigde met zijn nieuwe beste tijd op een verdienstelijke vijf tiende plaats op de tien kilome ter. Creemers, clubgenoot van win naar Maase en eveneens een pupil van trainer Bram Wasse naar, had iets meer dan een half uur nodig voor de tien kilo meter in Schoorl. Hij finishte na een tijd van 30.53. Hoewel hij normaal gesproken niet zo veel tegenstand krijgt als vandaag in Noord-Holland, liep de 29-jarige atleet nog maar zelden onder de 32 minuten. Na 400 meter draaide het veld de fikse tegenwind in. Toen vie len wat gaten in de langgerekte kopgroep. Creemers kwam in de derde groep terecht. „Ik had liever iets verder vooraan geze ten, maar achteraf is het mis schien wel goed geweest", zei hij. „Nu kon ik met meewind weer wat opschuiven en op een goede tijd uitkomen." Cree mers liep zich met zijn vijftien de plaats tussen gerenommeer de namen. Hij liet onder andere meervoudig Singelloop-win naar Eelco de Voogt achter zich. Ook een andere aüeet van Lei den Atletiek liep sneller dan ooit in Schoorl. Ralph Apel doorn verbeterde zich naar 32.04, goed voor plaats 34. René van Dijke was met 32.30 en plaats 39 iets minder op dreef. Hij was nog enkele seconden sneller dan Hans Wubben (AAV '36). De atleet uit Roelofarends- veen won in 32.35 bij de veer tigplussers. Tekenend voor de progressie van Creemers was dat hij dus bijna twee minuten voor Wub ben eindigde. Twee jaar terug verloor hij nog nipt het regiona le Zorg Zekerheidcircuit aan de loper van de Alphense ver eniging. Nu was zijn voor sprong op Wubben haast even groot als zijn achterstand op Maase. Bij de vrouwen liep Claartje Raedts naar de zevende plaats bij het nationaal kampioen schap. De atlete van Leiden At letiek was na 36.17 minuten binnen. Op de 30 kilometer liep clubgenoot Jaap van Duiven voorde 1.48.02. In Maastricht prolongeerde Pie ter van Langen (De Spartaan) zijn titel bij het Nederlands stu dentenkampioenschap veld loop. Voor de tweede keer in successie won hij de korte cross (3.500 meter). /gpd - Er is winnen 35 in het marathon- Maar er is door- 2i één manier waarop ;en zegeviert. En die 0;j|j zaterdagavond in O-li weer eens. „Ja, dit i nte Wubben", gaf de t Pijnacker zelf ook v.ie. '-4,1 Wubben. Dan weet 4 wel hoe laat het is. 3 J dagen dat er geen 31 de 32-jarige tech- 3 aar. Dan kan de rest 3"'te willen, maar is er tffi aan. nent en Yoeri Lis- /anjiervonden het vori- Der'ensdag nog, in Gro- 6t z'n drieën haalden waarin Wubben 1 met het afsprinten- Die 'indianentruc' ®ker uit, maar dit de twee hem dom- •vkrtterhaien. '°4m t deed hij het he- tijn manier. In zijn ewel dat dit keer al was. Wubben maakte deel uit van een vroeg geformeerd kopgroepje met verder André Klompmaker, Shinta Kobayashi en Jens Zwit ser. Wubben hield het tempo goed hoog. „Maar op een gege ven keek ik achterom en zag ik niemand meer. Ben ik maar al leen doorgereden." Maar helemaal alleen, moest hij toegeven, had hij het uiteinde lijk niet gered. Daarvoor waren de omstandigheden op de open Edenbaan zelfs hem te machtig. De helpende hand van ploegge noot Martijn Kromkamp werd dankbaar geaccepteerd. „Ik was helemaal verrot, was er zelf echt niet meer gekomen. Op het moment dat Wubben rond ging, was er echter nog een hele wedstrijd te gaan. Meer dan honderd ronden res teerden, en dat bood voldoende perspectief voor de rest om eveneens de aanval te kiezen. Althans, zo leek het. Maar Wub- bens teammaats van Jorritsma Bouw hadden geen moeite de wedstrijd verder te controleren. Serieuze aanvallen bleven uit, ook tot verbazing van Wubben zelf. „Kijk, dat de jongens die voor het klassement rijden het verder wel geloven, dat kan ik begrijpen. Maar er rijden er nóg 55 rond die wél iets kunnen verdienen. Ik verbaas me altijd over de passiviteit van die man nen." Dit keer kwam het hem niet slecht uit. In het spoor van zijn ploeggenoten koerste Wubben naar de streep. Hij zag doodge moedereerd toe hoe klasse mentsleider Jan-Maarten Hei- deman de sprint van het pelo ton won voor Andres Landman en reed daarna eenvoudig naar de winst, zijn tweede op rij. Ook dót verbaasde hem. „Normaal ben ik al blij als ik er eentje win, laat staan twee op rij. Ongeloof lijk." Voor het team van ploegleider Anjo Hofman was het zelfs de derde zege in successie. Jeroen de Vries won namens Jorritsma Bouw de alternatieve Elfsteden tocht op de Weissensee, waarna Wubben zowel in Groningen als Amsterdam de sterkste was. „Bewijst maar weer eens dat we toch een aardig ploegje heb- Henk Angenent. Archieffoto: Hielco Kuipers ben", stelde Wubben vast. Een ploeg die volgend seizoen alleen De Vries verliest. Naast nieuwkomer Tristan Loy blijven Kromkamp, Stroetinga en Wub ben. „Tja, niemand wilde me hebben. Snap ik niks van." Na de lach wordt hij serieus. „Is niet helemaal waar. Mijn con tract liep af, en er hebben er een paar gebeld. Maar ik voel me prettig hier. We hebben een team zonder klassementsrijder, iedereen krijgt de ruimte om te rijden. Ik ben geen type dat steeds maar gaatjes moet dicht rijden. Ik wil er in vliegen, ram men. Net als vanavond, ja." door Welmoed de Lang sassenheim - Met de start van de wedstrijd van Ter Leede was niks mis, zaterdag tegen 't Zand. Binnen twintig seconden had de ploeg een 1-0 voor sprong op zak. Maar het ge hoopte vervolg bleef uit. De tel ler van de landskampioen stok te niet alleen, de Sassenheim- sen moesten zelfs nog een te gendoelpunt toestaan: 1-1. Zo hectisch als de wedstrijd za terdag voor 't Zand begon, zo stormachtig verliep de start van de competitie. Met William Go- rissen als een nieuwe trainer moesten de Tilburgse vrouwen uit de gevarenzone blijven. Dat lukt de middenmoter voorlopig knap, maar niet met Gorissen. Al na vier wedstrijden werd de oefenmeester bij het grofvuil gezet. Met Dingo Timisela als vervanger heeft de formatie in middels 22 punten bijeen ge schraapt. Zaterdag kwam er weer een puntje bij. Ter Leede besloot tot een aan vallend uit te voeren kerst boomformatie, waarbij er voor de backs en halfspelers alle ruimte was om via de zijkanten op te komen. Het eerste doel punt was daarvoor exempla risch. Centrale middenvelder Chavelli Stolk stuurde op de rechterflank jeugdinternational Jill Wilmot weg en zij schoot, al leen voor de keeper, de bal fraai met links binnen. Ook erna werden talloze aanvallen uitge voerd zoals coach Alex Scholte het op het bord had gezet. Evenzovele kansen werden door onder anderen Daphne Koster, Sabine van Eijk en Wilmot om zeep geholpen. Een misverstand in de defensie na rust kostte Ter Leede de overwinning. Scholte: „Zo'n bal kan er altijd een keer invallen, maar als je er voor rust gewoon twee of drie scoort, dan is er niks aan de hand." Ter Leede: Van Dalum, Hogewoning. Van der Laan. Burger. Scheenaart, Nooy (60. Drommel). Stolk. Van Eijk. Koster. De Vos, Wilmot (70. Almeida). ACEITCkJKJIC - Qnrllo Knüft Hint' nn .1l lir\L'cK^n4irvn \4nriin Innn Ho tafeltennis - Scylla heeft dank zij een nipt verlies tegen FVT (4-3) uitstekende zaken gedaan voor de play-offs. De ploeg pro fiteerde van de misstap van concurrent De Toekomst. Coach Gerard Bakker senior verliet na drie enkelspelen de speelzaal. Zijn ploeg stond toen met 2-1 achter. Eerst had kop man Gerard Bakker jr. geen grip op de linkshandige Merijn de Bruin. Thijs Langeveld kreeg een pak op de broek van de on genaakbare Segun Toriola. Ed gar Malchasian maakte daarna korte metten met Roy Visser, die voor de veel sterkere Michel de Boer mocht aantreden. Door het verloren dubbel en de tweede nederlaag van Bakker leek de ploeg af te stevenen op een afstraffing. De ontketende Malchasian dacht daar anders over. Gedreven en agressief ze gevierde hij tegen De Bruin met 3-0. En omdat Langeveld revan che nam, kon er een nipte ne derlaag uit de bus rollen tegen de veelvoudige landskampioen. Langeveld won met 3-0 van Vis ser en boekte zo zijn eerste en kelspelzege dit seizoen. Forum Sport 15-35 Lugdunum 15-18 SEV++ 15-30 Zestienhoven 15-17 RCL 15-26 DWO 15-13 Wassenaar 15-24 LSVY70 14-12 GHC 14-22 Woubrugge 14-12 Alphia 14-22 SV35 15-10 zaterdag vijfde klasse - SVOW won zaterdag simpel met 5-1 het uitduel tegen Marine. De ploeg blijft daardoor in het spoor van koploper Haagse Hout, dat een wedstrijd minder heeft gespeeld en met één punt voorsprong aan de leiding gaat. SVOW domineerde nagenoeg het gehele duel. De ploeg had met grotere cijfers dan de uit eindelijk 5-1 kunnen winnen, maar benutte lang niet alle kan sen. Thijs van der Meer (2), Maarten van der Meer, Frank van der Meer en Antonio Serafi- no waren wel doeltreffend. UVS liep op het eigen kunst grasveld averij op tegen Natio nale Nederlanden. De Leide- naars leidden bij rust met 2-1 door doelpunten van Lionel Haft en Danny Kooimans. In de tweede helft nam Nationale Ne derlanden een voorsprong. Acht minuten voor tijd maakte Marco Akerboom de 3-3. Aker boom speelde sinds lange tijd weer een hele wedstrijd voor UVS. Tegenover die meevaller stond het uitvallen van Haft. Bij een actie vlak na zijn doelpunt raakte de speler aan zijn enkel geblesseerd. GWS verloor op eigen veld van WSB. De Noordwijkerhouters profiteerden van het windvoor- deel en kwamen voor rust op 0- 1 door een doelpunt van Emiel Voom. Daar bleef het bij. GWS slaagde er niet in na rust te pro fiteren van de wind in de rug. Sterker nog, de betere kansen waren voor WSB. voorhout - De zaalvoetballers van Bax hebben vrijdagavond NBHW Boys uit Den Haag vrij gemakkelijk verslagen: 4-2. Drie minuten voor rust scoorde Jan- Willem Baas met een lob 1-0. Nog geen minuut later werd de keeper van NBHW Boys met geel naar de kant gestuurd. Bax maakte gretig gebruik van de man-meer-situatie en liep uit naar 4-1. Sebastiaan Meijer (2) en opnieuw Baas scoorden. schaatsen - Dennis Kalker heeft bij het NK supegflffint op de Assense ijsbaan Be Smelt be slag gelegd op de tweede plaats. De schaatser uit Ter Aar moest bij de (neo-)senioren Michael Poot voor laten gaan. Kalker reed de 100 meter in 10,03 seconden (derde) en 10,19 (vierde). Op de 300 meter klokte hij 24,78 (derde) en 24,41 (tweede). Oud-nationaal kam pioen Ronald van den Ing werd op de eerste 300 meter gedis kwalificeerd. Bij de vrouwen werd een klas sement voor junioren A. neo- senioren en senioren gemaakt. Esther Boer uit Woubrugge werd daarin derde. Een klasse ring die zij vooral verdiende op basis van haar 300 meters. Boer reed 27,28 seconden (derde) en 27,29 (tweede)

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 23