Tribuneklant bezorgt Ajax zege op NAC SPORT 3 Real leeft op dankzij 'gekke' Braziliaanse kampioenenmaker ital buitenlandse Iers in eredivisie blosief gestegen efeld Platter wil «spelregel hvoudigen Boukhari scoort twee keer PSV strikt 'zwarte Maradona' van 12 jaar Saviola met drie treffers op schot voor Monaco isser ijna alles - Danny Koever- Sparta gisteren ge- nederlaag in de fliExcelsior. De spits tier in blessuretijd de £6 doelman Cor Var- Door dit gelijkspel ain de eerste divisie •van koploper He- a - Excelsior was de n doelman Varke- ^twijker was bijna °iar. Op slag van rust )0?n strafschop van yi den Bergh. onderuit maandag 14 februari 2005 1 de strijd om de "Stitel is Bayern %truikeld over Ar- tfeld. De koploper Nummer 12 van de %iet 3-1 onderuit. 2foet de ploeg na 21 "techalke 04, dat met dj VfL Wolfsburg, '%lden. Recepteert Mido Egyptische voetbal- ^ift gisteren in Caïro %xcuses gemaakt 'frrek aan discipline. eoge bondscoach 5n»lli zette de 21-jari- r tyorig jaar zomer uit e «egens wangedrag. 3 he bond reageerde relido's excuses, ^hem tot een nog ro^ri een rolmodel ialballers", zei een hear. De aanvaller, die "•jpeelt bij Totten- '°?r, zei dat hij het af- o&veel fouten heeft hfiar dat hij daarvan \r te.' ;lfl )aiiP - Sepp Blatter, li|lin de wereldvoet- ;ei'A, wil de huidige iïggel vereenvoudi- r Fitte er zaterdag in laöor het 'passieve' nepok wel het niet- buitenspel ge- Qjnaal af te schaffen. ,ogïkenen dat spelers geff aan het spel met lijmen, niet meer in stajn als ze zich in kejsitie bevinden. In Fnfraktijk volgt soms ui fluitsignaal, zeker iar»spelpositie zich in Je« de bal voordoet, zan zou een oplossing nejDaarmee bevorder vegende voetbal en 3mins meer duidelijk- vorf Blatter. Op 26 fe- hj de internationale neiimissie van de g^r de buitenspelre- door Peter van Duyl breda - Een speler die eigenlijk al bij het grofvuil was gezet, voorkwam gisteren een nieuwe storm van onrust bij Ajax. Nour- din Boukhari, die in de Arena sinds de winter een vaste plaats op de tribune had, schoot de Amsterdammers met twee goals langs NAC Breda: 1-2. Het was zo'n beetje het enige positieve wat Ajax aan het duel overhield, maar daar maalde niemand in het rood-wit gisteren om. „We hebben AZ weer in het vizier", zei de matchwinnaar zelf. De hoofdrol die Boukhari tegen NAC Breda vertolkte, toonde eens te meer aan hoe absurd het voetbal soms in elkaar steekt. Vorig seizoen was de aanvaller tijdens NAC-Ajax (toen 4-2) ook al een van de be langrijkste mensen, maar toen droeg hij - als huurling - nog het zwart-gele tenue van de Bredanaars. Aan het begin van dit voetbaljaar keerde Boukhari terug bij Ajax. Hij werd in eerste instantie overbodig verklaard, heroverde toch zijn plek in het elftal om in de winter eigenlijk opnieuw afgedankt te worden. Boukhari werd het slachtoffer van de spectaculaire doorbraak van Ryan Babel, die zich in de visie van de technische staf sa men met Nicolae Mitea op de linksbuitenplaats moet richten. De Marokkaanse international verdween geruisloos naar de achtergrond, maar vanaf de tri bune kreeg hij de jongste we ken steeds nadrukkelijker uit zicht op een rentree. Wat er met Mitea aan de hand is weet niemand, maar hij lijkt het voetballen wel verleerd. En vo rige week raakte Babel, overi gens licht, geblesseerd in de wedstrijd tegen FC Twente. Gisteren stond Boukhari dus weer links aan de zijlijn. Koe man had, zei hij, geen seconde getwijfeld om hem weer op te roepen. „Nourdin kan dit, hij is een prima jongen", zei de oe- fenmeester. ,,En omdat hij hier heeft gespeeld, heb je natuurlijk een kleine hoop dat hij net iets extra's kan brengen. Maar dat hij het zo beloont, verwacht je natuurlijk niet." De speler zelf bleef nuchter on der alle aandacht. „Ik ben altijd blijven vechten en nu ben ik te rug." Met twee doelpunten stond Boukhari aan de basis van een gelukkige maar wel heel welko me zege. De winst in Breda was een belangrijke steun in de rug voor Koeman, die zijn konink rijk met kunst- en vliegwerk voor instorten tracht te behoe den. Al in oktober van het vorig jaar wankelde de troon van de Ajax-trainer nadrukkelijk. Met een ultieme poging - hij wissel de zes spelers van zijn vaste ba sis - slaagde hij erin het tij te keren. Twee thuiswedstrijden zonder zege deden het gemor en de onrust de laatste weken echter weer in volle hevigheid aanwakkeren. De zege bij NAC verschaft Ajax in elk geval een adempauze in de aanloop naar het belangrijke Europese treffen tegen Auxerre, woensdag in Amsterdam. Maar al te veel reden om opgelucht achterover te leunen heeft Koe man ook weer niet. Ajax was over negentig minuten gisteren zeker niet beter dan NAC, de winnende treffer van de Am sterdammers kwam in de 88ste minuut volkomen uit de lucht vallen. „Het had ook andersom kunnen zijn", besefte Koeman terdege. De oefenmeester mocht als ex cuus aanvoeren dat hij het te gen NAC moest stellen zonder een heel bataljon aan basisspe- EREDiVISIE Nourdin Boukhari heeft Ajax op een 1-2 voorsprong gezet tegen NAC en wordt vastgegrepen door Daniël de Ridder. Doelman Davy Schollen baalt. Foto: GPD/Pro Shots Iers. Zdenek Grygera, Wesley Sneijder en Tomas Galasek zijn geblesseerd, Rafael van der Vaart was geschorst en giste renmorgen meldde John Hei- tinga zich ziek af. Daardoor werd Koeman gedwongen met een heel nieuw middenveld op de proppen te komen. Naast Obodai en Pienaar was Rasmus Lindgren de meest opvallende naam op het Amsterdamse middenrif. De 20-jarige Zweed maakte in Breda als linkshalf zijn officiële debuut voor Ajax. Hij deed dat niet onverdienste lijk, overigens zonder een on uitwisbare indruk te maken. Gezien de personele problemen en de malaise van de afgelopen weken had Ajax zich voorbereid op een heet onthaal in Breda. De thuisploeg was echter vooral voor de pauze veel te lief voor de geplaagde landskampioen. Boukhari scoorde al in de derde minuut uit een onmogelijke hoek ('ik wilde voorgeven, toen stuitte de bal op') en NAC had een helft nodig om die klap te verwerken. Wesley Sneijder mist ook wedstrijd tegen Auxerre Wesley Sneijder ontbreekt woensdag in de UEFA Cup wedstrijd van zijn club Ajax te gen Auxerre. De international heeft nog te veel last van de hamstringblessure, die hij vo rige week opliep bij het Neder lands elftal. In Amsterdam hebben ze sowieso proble men, want ook Zdenek Gryge ra en Hans Vonk zullen het duel in de achtste finale ver moedelijk missen. Sneijder richt zich op de re turn tegen Auxerre, die volgen de week donderdag wordt af gewerkt. Bij die gelegenheid Pas na de onderbreking kreeg Ajax alsnog de verwachte stormloop over zich heen. Na dat Yuri Cornelisse in de 55ste minuut met een keihard schot gelijk had gemaakt, waren de scherpste randjes van het Bra bants fanatisme er al weer af zal wGrygera waarschijnlijk nog ontbreken. Het herstel van de Tsjech, die ook al kampt met een hamstringblessure, verloopt volgens plan, Grygera heeft nog wat tijd nodig. Ook Hans Vonk staat sinds gis teren op de lijst van gebles seerde spelers. De doelman moest zich halverwege het duel met NAC Breda laten ver vangen door Maarten Steke lenburg. Vonk kreeg te veel last van een blessure aan het bo venbeen, die hem de afgelo pen dagen ook al dwars zat. Zeker is dat Ronald Koeman ook. Eigenlijk had iedereen zich al verzoend met een gelijkspel, toen Boukhari nogmaals toe sloeg. De verschoppeling werd negentig tellen voor tijd briljant bediend door Steven Pienaar en rondde beheerst af: 1-2. woensdag geen beroep kan doen op Angelos Charisteas. De spits speelde eerder dit sei zoen al Europees voor Werder Bremen en mag dit jaar in in ternationaal verband dus niet meer voor Ajax uitkomen. Ry an Babel zal in de punt van de aanval spelen. Tegenover al dit medisch leed staat de rentree van Bogdan Lobont. De Roemeense doel man speelde sinds eind okto ber (PSV-Ajax) geen wedstrijd meer, maar kan vanaf vandaag zonder beperkingen aan de NAC BREDA: Schollen; Collen. Pen- ders, Kerstens en Gudelj; Petó, Slot en Mendes da Silva; Cornelisse, Boussa- boun (26. Diba) en Lurling. AJAX: Vonk (46. Stekelenburg); Tra- belsi, De long, Escudé en Maxwell; Öbodai, Pienaar en Lindgren; Rosales (74. De Ridder), Charisteas (65. Babel) en Boukhari. Su> zich zaterdag op- ;efJgen het invoeren atjjinijs tijdens de wed- m jijfelachtige beslis- raoinnen controleren. 3 voorzitter van de ,pl^l ik daar niet aan Voetbal is een _2en menselijk ge- 1 van spelers, trai- icheidsrechters ho- oor invoering van ■dfcwijs verliest het ïgroot deel van de •vKracht." Madrid - Wat een paar weken geleden nog voor onmogelijk werd gehouden is nu warempel een feit: het is weer spannend in Spanje. Aan de hand van 'de IJzeren Sergeant' hebben de volge vreten vedetten van Real Madrid zo waar weer zin in voetballen gekregen. In Brazilië noemen sommigen hem hartstikke gek en een halve crimineel, omdat hij verdiend zou hebben aan de verkoop van spelers en het verder niet zo nauw schijnt te nemen met het be talen van belasting. Allemaal jaloezie, zegt hij zelf. Een tikkeltje vreemd is hij wel. De man houdt van modieuze schoenen, is gek van peperdure kleding en spiritualis me, schijnt tientallen auto's en huizen te bezitten en is ook nog eens vreselijk bijgelovig. Zo laat hij zijn jongere zusje - een waarzegster - regelmatig zijn toe komst voorspellen. En daar gelooft hij dan ook nog in. Oh ja, Vanderlei Luxemburgo - want over hem gaat het - is tussen alle be drijven door ook nog een zeer gere nommeerd voetbaltrainer. Bekijk de erelijst maar eens van de 52-jarige. En zie de huidige opmars van Real Ma drid, aan de hand van de Braziliaanse kampioenenmaker. Waar de eerzuch tige Luxemburgo opduikt, verschijnt ook het succes. Even terug naar de situatie van Real Madrid van voor de winterstop. Van voor de periode Luxemburgo dus. Dertien punten bedroeg op een gege ven moment de achterstand op Barce lona en buiten de fans van Real lachte iedereen zich rot om de buitelingen van de club die zich alles dacht te kun nen permitteren. De volgevreten ve detten oogden verveeld, ongeïnteres seerd en verzadigd tot op het bot. Real, de club die ooit de blijde voetbalbood- schap verkondigde, was een doods elf tal geworden dat nog louter ergernis opwekte. En toen verscheen Luxem burgo plots op het toneel. Een Brazili aanse trainer, die kampioen was ge worden met Palmeiras, Corinthians, Cruzeiro en Santos en ook nog twee jaar bondscoach was geweest. Geen kleine jongen dus. Vanwege zijn arro gantie niet bij iedereen even geliefd, maar wel een strateeg die bijna alle ve detten waarmee hij werkte uit zijn hand liet eten. Zijn toverwoord? DIS CIPLINE. In hoofdletters. „Ik ben de baas en dat zullen de spelers merken", sprak hij tijdens zijn presentatie in Madrid. Sinds hij de zweep liet knallen in het huis van de Koninklijke, won Real ook al zijn competitiewedstrijden. Dat Luxemburgo niet met zich laat sollen wisten zijn landgenoten Ronaldo en Roberto Carlos al van de verhalen uit Brazilië. Zij stonden in eerste instantie ook niet te juichen toen hij zich meld de in Madrid. Iemand die ook niet blij was, was David Beckham die op een van de eerste trainingen de vernede ring van een individuele straftraining moest afwerken, omdat hij te laat op zijn werk was verschenen. Het was een signaal dat de rest van de ingedutte ploeg razendsnel wakker schudde. De voetballers, die tot voor kort leefden in een luilekkerland, ac cepteerden de strenge regels, zetten hun ego's opzij, en begonnen opeens weer te denken aan het collectieve be lang. Voor de goede orde: het spel van Real schittert nog niet, maar de ploeg heeft wel de drive weer teruggevon den. Er wordt weer gewerkt voor het geld en dat is in Madrid al heel wat. Nu de superioriteit van Barcelona wat afbrokkelt, ruiken de sterren van Real ook bloed. Gisteravond bij Osasuna boekte de ploeg alweer de zevende ze ge op rij, al kwam de winst dit keer wel met moeite tot stand. Owen en Hel- guera bogen pas in de slotfase een 1-0 achterstand om in een benauwde 2-1 zege. Door die overwinning is de ach terstand op Bar^a, dat zaterdag met 1- 4 bij Zaragoza won, nog maar vier punten. „Wij gaan voor de titel", meent Luxemburgo, die zich daarbij gesteund weet door zijn zusje, dat on langs in de kaarten las dat haar broer met Real kampioen zou worden.. Die zelfverzekerdheid straalt hij ook uit. Of zoals een Catalaanse krant het onlangs verwoordde: „Luxemburgo is de perfecte coach voor Real. Net als de meeste spelers daar heeft hij ook de nodige sterallures." Roda JC - SC Heerenveen 2-3 (0-1). 15. Vayrynen 0-1, 55. Vayrynen 0-2. 62. Cissé 1-2. 78. Nilsson 1-3, 87 Kah 2- 3. Scheidsrechter: Van Egmond. Toe schouwers: 12.535. FC Twente - RKC Waalwijk 3-1 (2-1). 7 Fuchs 0-1. 8. Tourna 1-1. 39. N'Kufo 2-1. 69. Majstorovic 3-1. Bijzonder heid: 60. Trainer Erwin Koeman (RKC Waalwijk) naar de tribune gestuurd. Scheidsrechter: Blom. Toeschouwers: 13.001. Gele kaart: Culina, Touzani, Bouchiba, Niemeyer. Wellenberg (FC Twente), Promes. Fuchs, Sinouh (RKC Waalwijk). AZ - PSV 0-0. Scheidsrechter: Braam- haar. Toeschouwers: 8683. Gele kaart: Opdam (AZ). Var. Bommel (PSV). RBC Roosendaal - FC Utrecht 0-1 (0-0). 74. Tiendalli 0-1. Scheidsrechter: Van Dongen Toeschouwers: 4750. Gele kaart: Loran, Oliseh, Fortes Rodrigues (RBC Roosendaal), Broerse, Cornelisse (FC Utrecht). NEC - ADO Den Haag 1-1 (1-0). 20. Niedzielan 1-0. 66. Stroeve 1-1. Scheidsrechter: Koopman. Toeschou wers: 11.500. Gele kaart: Smith (ADO Den Haag). FC Den Bosch - De Graafschap 0-2 (0- 0). 70. Van Beukering 0-1. 90. Berck Beelenkamp 0-2. Scheidsrechter: Tem mink. Toeschouwers: 6037. Gele kaart: Cas (FC Den Bosch). De Graef (De Graafschap). Feyenoord - Willem II 7-0 (4-0). 22. Gibbs 1-0. 26. Hofs 2-0. 39. Kuijt 3-0 (strafschop), 42. Hofs 4-0, 52. Kuijt 5- 0, 61. Hofs 6-0. 88. Basto 7-0. Scheidsrechter: Van Sichem Toeschou wers: 38.000. Gele kaart: Van Nieuw- stadt, Smit (Willem II). NAC Breda - Ajax 1-2 (0-1). 3. Boukhari 0-1. 55. Cornelisse 1-1. 88. Boukhari 1-2. Scheidsrechter: Vink. Toeschou wers: 15.103. Gele kaart: Petó, Lurling. Kerstens (NAC Breda), Trabelsi. Pie naar, Lindgren, Obodai. De Jong (Ajax). Topscorers: 1. Kuijt (Feyenoord) 19, 2. Vennegoor of Hesselink (PSV) 13, 3. Huntelaar (SC Heerenveen) 12, 4 Ka- lou (Feyenoord), Perez (AZ) 11,6. Hofs (Vitesse/Feyenoord) 10, 7. Hoogendorp (RKC Waalwijk), Boussaboun (NAC Bre da), N'Kufo (FC Twente) 9, 10. Cristia- no (Roda JC), landzaat (AZ). Denne- boom (NEC), Amoah (Vitesse) 8 PSV 21 16 4 1 52 54-12 AZ 21 15 5 1 50 49-14 Ajax 21 13 5 3 44 46-20 Feyenoord 21 11 5 5 38 57-27 FC Utrecht 21 10 5 6 35 26-21 Heerenveen 21 10 5 6 35 37-35 Vitesse 21 10 4 7 34 34-27 Roda JC 21 8 5 8 29 38-34 FC Twente 21 8 4 9 28 27-27 RKC 21 7 6 8 27 27-30 NAC 21 7 6 8 27 29-42 Groningen 21 7 5 9 26 28-36 Willem II 21 7 4 10 25 25-40 NEC 21 4 8 9 20 23-29 AD0 21 5 5 11 20 24-32 Graafschap 21 3 5 13 14 23-51 RBC 21 3 2 16 11 21-52 Den Bosch 21 2 3 16 9 11-50 Programma: 18 februari: RBC Roosen daal - Willem II, 19 februari: PSV - NEC; 20 februari: RKC Waalwijk - NAC Breda, Ajax - FC Den Bosch, AZ - Roda JC, FC Utrecht - Feyenoord, FC Groningen - FC Twente, De Graafschap - SC Heerenveen. Vitesse - ADO Den Haag. EERSTE DIVISIE Sparta - Excelsior 1-1 (0-0). 48. Hertog 0-1, 90. Koevermans 1-1. Scheidsrechter: Jol Toeschouwers: 9000. Gele kaart: Gudde, Broers (Spar ta), Bandjar, Van Driel (Excelsior). Bij zonderheid: 45. v.d. Bergh (Sparta) mist penalty. AGOW - Go Ahead Eagles 4-0 (2-0). 26. Taiwo 1-0, 42. Velasco 2-0, 63. Juliana 3-0, 76. Velasco 4-0. Scheidsrechter: Van Huiten. Toeschouwers: 2322. Gele kaart. Van der Ree (AGOW), Zwollo, Ay- din, De Zeeuw, Rossen (Go Ahead Eag les). ft c M r Averink ise ^Waarschuwingen aaVoetballers en ken- rn Cruijff en Marco spijt: het Neder- 1mbal wordt meer iallaald door voetbal- ^aitenland. Opmer- reseld: afgelopen za- stonden er bij de wedstrijd Roda JC reen vijfNeder- -allers op het veld. 5*eeld: Ajax trad te- eren aan met Nederlander: Nigel 7 :lman Hans Vonk Ad?ler Nordin Bouk- ereals Zuid-Afrikaan -itssn beschouwd). In •deïllingen van de jivisieclubs ston- myen weekeinde in>dse spelers tegen )eiders. Dat is 54 pro- >liz? procent. Marco van Basten enaan de bel: „We jjnDr zorgen dat het ^voetbaltalent Iafkrijg* om zich op n pntwikkelen", )_2)odschap, inge- j|f het orakel uit han Cruijff. Van Verhouding Nederlandse en buitenlandse spelers Overzicht eredivisie Nederlandse-buitenlandse spelers (gemeten naar aanleiding van de basisopstellingen van het speelweekend 11/13 februari 2005): Basten is van mening dat de Nederlandse (top) clubs veel te snel en te gretig naar buiten landse voetballers grijpen en in dat proces eigen Nederlands ta lent over het hoofd zien. Dit wordt ook ingegeven door voet balmakelaars die snel geld kun nen verdienen aan transacties met buitenlandse spelers.Niet alleen in Nederland worden de ze ontwikkelingen met argwaan en onrust gevolgd, in onze buurlanden ligt dat niet anders. Zo waarschuwde de invloedrij ke Franz Beckenbauer in Duits land voor dezelfde ontwikkeling bij onze oosterburen. Ook 'der Kaizer' pleit voor meer 'eigen' voetballers in de Duitse Bun- desligaclubs. Soortgelijke gelui den klinken vanuit België. Dit vooral als gevolg van de pijnlij ke 4-0 nederlaag van de Rode Duivels in het oefenduel tegen Egypte. In België wordt de roep op een degelijke jeugdopleiding harder en wordt de club SK Be- veren, waar een elftal Ivorianen ingevlogen is om de clubkleu ren te verdedigen, intussen breed verfoeid. Voetbalorakel Guy Roux in Frankrijk, de sterke man van AJ Auxerre dat woens dag tegen Ajax aantreedt, zegt al jaren dat ook in het Franse 1 FC Den Bosch RKC Waalwijk FC Utrecht 4 ADO Den Haag AZ FC Groningen Vitesse 9 Willem II 10 De Graafschap 11 NAC Feyenoord NEC PSV •RBC FC Twente 16 SC Heerenveen 17 RodaJC 18 Ajax Bfil Totaal: 101 Nederlanders en 87 buitenlanders Hofleveranciers buitenlandse spelers: 1. België 16 2 Brazilië 7 3. Zweden 6 4 Marokko 4 5. ex aequo Denemarken, Hongarije, Ghana. Gambia 3 e DvhN 140205 I CL voetbal te veel wordt geleund op buitenlands (lees: Afrikaans) talent. De geluiden zijn door de UEFA opgepikt. Het is niet toevallig dat de Europese voetbalbond de regel wil instellen dat ploe gen die uitkomen in de Cham pions League en de UEFA Cup minimaal zes home grown players' (dus zelf opgeleide voetballers) opstellen. Terug naar het Nederlandse voetbal. De wedstrijd Roda JC - SC Heerenveen evenaarde met achttien vanuit het buitenland afkomstige voetballers het re cord van de wedstrijden Roda JC - Ajax uit 2002 en Heeren veen -Roda JC van eind 2003. Het voorbeeld van Ajax, Roda JC en SC Heerenveen staat niet op zichzelf. Ook bij een vijftal andere clubs (Feyenoord, NEC, PSV, RBC en FC Twente) lopen minder Nederlandse voetbal lers rond dan buitenlanders. Toch zijn er ook clubs die het wat dit betreft beter doen. Bij FC Den Bosch, FC Utrecht en RKC stonden negen Nederlan ders in het veld, de groep ADO Den Haag, AZ, FC Groningen, Vitesse en Willem II deden het met acht Nederlandse basisspe lers. door Frans Lindenkamp sao paulo/gpd - PSV gaat het 12-jarige Braziliaanse superta lent Nicao onder haar hoede nemen met het oog om hem in de toekomst een profcontract aan te bieden. Zijn zaakwaarne mer in Brazilië - Roberto Carlos Carvalho - heeft bevestigd, dat het hoogbegaafde voetballertje binnenkort naar Nederland komt. Het is de bedoeling, dat Nicao op gezette tijden een aantal maanden in Eindhoven komt wonen om mee te trainen met de jeugd van PSV en naar school te gaan. Zijn Braziliaan se voetbalmentor en een tante komen mee en zullen hem be geleiden. PSV-scout Piet de Visser om schrijft het jonge Braziliaantje als een natuurtalent. Maar hij weigert Nicao te betitelen als de zwarte Maradona, zoals de pers in Brazilië dat doet. De Visser: „Maar het valt niet te ontken nen, dat hij met zijn voetbalca paciteiten met kop en schou ders boven zijn leeftijdsgenoten uitsteekt. Ik ken hem nu twee jaar en ben diep onder de in druk van zijn vorderingen. Hij kan een hele grote worden", al dus De Visser. Nicao is afkomstig uit een straatarm gezin in de Brazili aanse deelstaat Minas Gerais. Nadat zijn moeder enkele jaren geleden aan kanker was overle den en zijn vader het gezin in de steek had gelaten, ontfermde zijn oma zich over hem. Via het buurtclubje speelde hij zich in de picture bij zijn ontdekker, die hem aanbood bij de tweede divisieclub Mirassol uit de aan grenzende deelstaat Sao Paulo. Sindsdien zit zijn 'carrière' in een stroomversnelling. Zijn zaakwaarnemer bood hem in het najaar aan PSV aan. Eer der zag Carvalho ervan af om met CSKA Moskou in zee te gaan. Carvalho: „Moskou is niet be paald de beste stad om een jong talent te laten rijpen. Eind hoven is dat veel meer. Voor Romario en Ronaldo was PSV een goede springplank voor hun verdere voetballoopbaan. parijs/anp - AS Monaco, over anderhalve week tegenstander van PSV in de Champions Lea gue, heeft zaterdag een tikje moeizaam de derde ronde be reikt van het Franse bekertoer nooi. De prestigieuze ploeg ver sloeg de bescheiden formatie van Libourne St. Seurin uit de derde divisie met 4-2. De Ar gentijn Saviola was met drie treffers op schot bij Monaco. Ook Auxerre, dat komende woensdag in Amsterdam tegen Ajax aantreedt voor de UEFA- beker, verlengde het beker- avontuur. De ploeg van de on vermoeibare coach Roux ver sloeg Vannes uit de vierde divi sie met 2-0. Net als Feyenoord (7-0 tegen Willem II) haalde ook de ko mende Europese tegenstander van de Rotterdammers flink uit. Sporting Lissabon, woensdag in Portugal tegenstander in de UEFA-beker, won op eigen veld met 5-0 van Rio Ave. Liedson en Sa Pinto scoorden beiden twee keer, Hugo Viana maakte de vijfde treffer voor Sporting. De club gaat in de competitie aan de leiding op basis van een beter doelsaldo. In punten staat Sporting gelijk met Benfica en Boavista. Topscorers: 1. Van den Bergh (Sparta) 17, 2. Derksen (Fortuna Sittard) 14, 3. Hamming (BV Veendam), Hofstede (VW- Venlo) 12, 5. El Hamdaoui (Excelsior), Koevermans (Sparta) 11, 7 Mustapha (Sparta) 10, 8. Monteiro (AGOW Apel doorn) 9. 9. Kantelberg (Stormvogels/Telstar). Tsjvetkov (Hel mond Sport). Rigters (FC Dordrecht). Ten Heuvel (Haarlem) 8. Alemannia Aachen liep in de aanloop naar de eerste wed strijd tegen AZ, donderdag in Keulen, tegen de vierde neder laag in vijf duels aan. De ploeg van de Nederlandse spits Meij er ging op eigen veld met 2-3 onderuit tegen Unterhaching. Daardoor is de club uit Aken vrijwel kansloos voor directe promotie naar de Bundesliga. Newcastle United, donderdag opponent van SC Heerenveen in Friesland, kan zich in alle rust voorbereiden op de reis naar Nederland. De ploeg van aanvaller Kluivert kwam afgelo pen weekeinde niet in actie. Heracles 21 13 4 4 43 37-20 Sparta 20 11 7 2 40 50-25 VW 20 10 7 3 37 37-20 FC Zwolle 21 10 6 5 36 37-26 Volendam 21 10 5 6 35 29-22 Dordrecht 21 10 5 6 35 32-27 Helmond Sp. 21 8 7 6 31 33-29 Telstar 21 7 8 6 29 29-25 Haarlem 21 8 5 8 29 34-31 AGOW 21 9 1 11 28 34-31 Veendam 20 7 5 8 26 35-34 Cambuur L. 21 7 5 9 26 20-29 TOP 21 7 4 10 25 31-43 GA Eagles 21 6 6 9 24 25-35 Excelsior 21 6 5 10 23 30-33 MW 21 5 6 10 21 19-27 Fortuna S. 21 5 6 10 21 32-46 Emmen 21 4 5 12 17 23-44 Eindhoven 21 3 7 11 16 26-46 Derde periode Heracles 4 3 1*0 10 9- 2 Cambuur L. 4 3 0*1 9 6-3 FC Zwolle 4 2 2 0 8 10- 5 Telstar 4 2 2 0 8 9-5 MW 4 2 2 0 8 3-0 Dordrecht 4 2 1 1 7 8-4 AGOW 4 2 0 2 6 7-5 VW 3 1 2 0 5 7-3 Sparta 3 1 2 0 5 6-4 Eindhoven 3 1 1 1 4 6-4 TOP 4 1 1 2 4 3-7 Emmen 4 1 1 2 4 4-10 Helmond Sp 4 0 3 1 3 4-6 Excelsior 4 0 3 1 3 4-7 Veendam 3 0 2 1 2 3-4 Haarlem 4 0 2 2 2 4-6 GA Eagles 4 0 2 2 2 4-9 Volendam 4 0 2 2 2 1-6 Fortuna S. 4 0 1 3 1 3-11 Programma: 18 februari: Excelsior - Veendam, FC Volendam - FC Eindhoven, Cambuur Leeuwarden - MW, Haarlem - VW Venlo, Helmond Sport - AGOW, Em- men - Sparta, Heracles Almelo - FC Dor drecht, TOP Oss - FC Zwolle. Go Ahead Eagles - Fortuna Sittard.

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 21