Resultaat heilig in amusante topper Weer zevenklapper Feyenoord Haarlem contracteert Hendrik van Beelen Rintje Ritsma breekt met TVM en begint eigen ploeg )ltmans b straat fistan yE politie Aert er Hoyzer AZ en PSV scoren niet maar bieden publiek in Alkmaarderhout toch spektakel landers eren meter nd van Es j Katwijk ïond van Es voet- I seizoen bij w Kat- /allende midden- dit seizoen bij irschijnlijk van de i naar de eerste klas- jrt. Voor de voorma- Roodenburg be langstelling bij iterdaghoofdklas- l>fent Jburg PAjax speelt in de ir het volgend sei- ■fenwedstrijd tegen ■Boys. Het duel "rdeel uit van de vie- i75-jarig bestaan it Rijnsburg. De rd gespeeld op 16 ^pd - Roelant Olt- ruim honderddui- Jovergehouden aan niondscoachschap in Je informatie zou, Pakistaanse editie kmly Times, verstrekt lille een zitting van de senaatscommissie iderzoek doet naar het hockey in ei- e Hockey Federa- iest openheid van n en daartoe be- de hoogte van de Kjfvan buitenlandse Zo stond Oegst- s Oltmans, vorige ggekeerd als bonds- c« Nederland, voor op de loonlijst, f werden zijn tickets N hij gratis onderdak j mee in prijzengeld :n. Daardoor kwa- €yïle verdiensten van boven de hon- alkmaar - Het duel AZ - PSV, zaterdagavond in de Alkmaar- derhout, mocht het predikaat topper met waardigheid dragen. Dat er geen doelpunten vielen, zei weinig over de amusements waarde. De nummers één en twee van de ranglijst toonden veel res pect voor elkaar. In de wed strijd èn daarna. De buiten wacht had PSV en AZ in de aan loop uitgebreid tegenover el kaar gezet. De zakelijkheid ver sus het amusement. AZ wordt al maanden geafficheerd als de best voetballende ploeg van Nederland, maar in het Eindho- vense kamp steekt dat niet. Mark van Bommel had er zater dagavond wel een mooi weer woord op. „Als wij kampioen worden, mogen de nummers twee tot en met achttien het mooiste voetbal van de wereld spelen...1' Drie AZ-spelers (Landzaat, Kromkamp, Mathijsen) ston den afgelopen woensdag in de basis van Oranje tegen Enge land. PSV'ers ontbraken in de ploeg die aan de oefeninterland begon. „Die vergelijkingen gaan aan ons voorbij", zei Van Bom mel. „Wij kijken alleen naar onszelf en het is geen geheim dat wij het raar vinden dat nie mand van PSV in de basis van Oranje stond, terwijl we toch aardig aan het voetballen zijn. Ook de buitenlandse spelers zetten daar hun vraagtekens bij." Natuurlijk waren veel ogen za terdag gericht op het acteren van Van Bommel en zijn groot ste concurrent in Oranje, Den ny Landzaat. Van Bommel won op punten. De aanvoerder is al PSV'er Jefferson Farfan (17) neemt het doel van AZ onder vuur. Foto: ANP/Olaf Kraak veel langer in vorm. Daarom was de teleurstelling zo groot dat hij woensdag niet speelde. „Ik vond het onbegrijpelijk en heb dat de bondscoach ook verteld. Hoe hij reageerde? Als je open en eerlijk bent, kun je hem alles zeggen. Het enige wat je kan doen is goed spelen, dan zal de bondscoach toch een keer overstag moeten, neem ik aan." André Ooijer werd een beetje moe van de vergelijkingen tus sen het aantal PSV- en AZ-in- ternationals. „Ach, dat kun je dan wel voor elke topper doen. Het was voor ons in ieder geval geen prikkel, een trainer ge bruikt het hoogstens individu eel. Ik ben niet geselecteerd en dan hoor je vooraf: laat maar zien dat je wel in Oranje thuis hoort. Bij Van Bommel idem dito. Dat AZ zich zo nadrukke lijk aandient in de top is alleen maar goed voor het Nederland se voetbal, vind ik. De ploeg speelt gewoon goed voetbal, klaar." PSV slaagde er in ieder geval in op het zo bewierookte aanvals- spel van AZ te beteugelen. Het strijdplan van de thuisploeg was sowieso iets behoudender dan doorgaans. „AZ vliegt er in thuiswedstrijden meestal vol op", zei Wilfred Bouma na de douche in De Hout. „Dat heb ben wij kunnen neutraliseren." Ooijer: „AZ heeft bij ons flink op z'n broek gehad, dat zal ydpa/sid - De voor lachte in de Duitse ire, scheidsrechter jjSEer, is zaterdag in «resteerd. Volgens de Jf\ Berlijn voerde de Rnee een donderdag ;d arrestatiebevel 0 dat de be- :r zou vluchten, •r de aanhouding verdenking van bedrog. Hoyzer (inog acht gevallen ie ten laste gelegd. lenBtuigenverklaringen x 3?e geleid dat de ver ben Hoyzer is uitge- ou zich langer aan ipulatie hebben laakt dan tot nu ,jenomen. 1 in verhoren tegen- Jeen aantal beschul- ly. Hij erkende vorig J ital voetbalwedstrij den gemanipuleerd Bgeld. Justitie heeft m aanwijzingen dat f al voor 2004 schul- ran dergelijke prak rijk met nog onbe- Jdaders. met het omkoop- ^ten al drie mensen aar en twee mede- ïen Berlijns gokca- 'n justitie Michael sloot ook Hoyzer eken, omdat na de te getuigenissen de als reëel werd be- //olgens Grunwald r rekening houden s gevangenisstraf, voetbalbond stelde eidsrechter Torsten 'n-actief. Koop, die /wedstrijden in de J|leidt, wist van de /an Hoyzer, maar lit te melden bij de Willem II kanonnenvlees in de Kuip door Hans Leber Rotterdam - Het voorjaar lijkt al aangebroken bij Feyenoord. Na een gitzwarte winterperiode is de ploeg, hoewel vierde op de ranglijst, met 57 doelpunten de meest scorende in de eredivisie. Feyenoord grossiert recentelijk in zevenklappers. Na vorige week in Doetinchem De Graaf schap (2-7) was het gisteren in de Kuip Willem II dat ten onder ging tegen de Rotterdamse ploeg: 7-0. Feyenoord-coach Ruud Gullit verlangt de tweede seizoens helft meer van zijn spelers, al was het om te voldoen aan de verwachtingen binnen de Fey- enoord-leiding na enkele aan kopen. Dat het begin van de wedstrijd tegen Willem II stroef verliep was voor de trainer dan ook aanleiding in de rust te kla gen over het spel van zijn ploeg. Dat een kopdoelpunt van ver dediger Cory Gibbs, een mooie vrije trap en een even fraaie stiftbal van Nicky Hofs en een penalty van Kuijt zijn ploeg al op 4-0 hadden gebracht, deed er bij Gullit blijkbaar niet toe. „Ik was niet tevreden en heb ze dat gezegd. We leden te veel balverlies. Ik eiste een betere tweede helft. Ook al was het lekker nu eens te scoren uit stil staande momenten, in plaats van ze zo binnen te krijgen." Of het nu aan de medewerking van het moedeloze Willem II lag, dat pal na rust de 5-0 door de Serviër Danko Lazovic incas seerde (Maaskant: „Toen was het over"), of aan een inspire rende Gullit, het werd een klein voetbalfeestje in de Kuip. Mid delpunt van de festiviteiten was steeds de kleine Nick Hofs, in de opbouw bij Feyenoord altijd aanwezig èn maker van drie doelpunten. De man uit Am- hem is in korte tijd uitgegroeid tot een belangrijke spil in het spel van de Rotterdammers. Hij maakte zelf nog de 6-0 uit een voorzet van Romeo Castelen, die aan zijn sterke wedstrijd met het Nederlands elftal tegen Engeland nieuw elan leek te hebben ontleend. Vlak voor tijd was het zelfs linksback Bruno Basto, wiens verdedigende ca priolen een heel legioen de adem kunnen doen inhouden, die vallend, sleurend en stuite rend de buitenspelval van Wil lem II doorkliefde: 7-0. Maaskant, vorige week nog op getogen na een overwinning op NEC na een blamage de week daarvoor in Kerkrade tegen Ro- da JC, moest opnieuw diep door de knieën: „Dit was een hele vervelende middag. Ik schaam me er eigenlijk een beetje voor." Veel straffen kan hij niet uitdelen, het passeren van spelers bijvoorbeeld stuit op personele problemen. „Er zijn te veel jongens geblesseerd, ik kan toch moeilijk A-junioren inzetten?" Bij Feyenoord speelde Shinji Ono niet mee, de Japanner be leeft een fysieke terugslag na zijn aanvankelijk spoedige her stel van een enkeloperatie en zal ook niet meegaan naar Lis sabon voor de UEFA-Cupont- moeting woensdag met Spor ting. meegespeeld hebben. Ze heb ben het nu iets voorzichtiger gedaan." Ook in de slotfase durfde Adri- aanse geen verdediger in te rui len voor een aanvaller. „Dat had met de snelheid van Farfan of Beasley wel eens heel verve lend kunnen uitpakken", ver klaarde de coach. Zowel PSV als AZ kon leven met het gelijkspel. Desondanks sprak Ooijer van gemengde ge voelens. „Een gelijkspel is geen slecht resultaat. Maar in de eer ste helft hadden wij het betere van het spel. Het is jammer dat we dat niet hebben vertaald in een doelpuntje, anders pak je hier waarschijnlijk drie punten. We hadden immers het gevoel dat we de nul zouden houden." Vooral die verdedigende stabili teit leidde tot tevredenheid bij de PSVers. Bouma: „Je kon vanavond eens te meer zien dat we dat we defensief goed staan en dat het elftal goed op elkaar ingespeeld is." Alex: „We kun nen ons met een goed gevoel gaan richten op NEC en dan de Champions League." AZ: Timmer; Kromkamp, Mathijsen. Opdam en De Cler; Landzaat, Ramzi (62. Sektioui) en Buskermolen; Meer- dink (79. Elkhattabi). Huijsegems (79. Nelisse) en Perez. PSV: Gomes. Ooijer. Alex. Bouma en Lee; Van Bommel. Vogel en Cocu; Park. Vennegoor of Hesselink en Far fan (74. Beasley). Nieuwe kans Katwijker in betaalde voetbal door Arnold Aarts haarlem - Hendrik van Beelen voetbalt de komende twee sei zoenen voor HFC Haarlem. De 25-jarige Katwijker is met zes tien doelpunten topscorer van Quick Boys, koploper in de za terdaghoofdklasse B. Van Bee len speelde eerder profvoetbal bij FC Utrecht, Heracles, Cam- buur en Willem II. Van Beelen komt naar Haarlem op voor spraak van zijn huidige trainer Gert Aandewiel, die de komen de twee jaar de eerstedivisionist onder zijn hoede heeft. De aanvaller verheugt zich op zijn rentree in het betaalde voetbal. „Want de eerste keer is het niet geworden wat ik ervan had gehoopt. Als je het prof voetbal ingaat, doe je dat met de intentie daarin zolang moge lijk te blijven. Nu heeft het vierenhalf jaar geduurd. Toen ik terugkeerde bij Quick Boys kwam al snel de ambitie nog een keer het profvoetbal in te gaan." Haarlem was niet de enige profclub die interesse had. Van Beelen: „Dordrecht en Telstar hadden ook belangstelling, maar Haarlem kwam als eerste. Voor mij speelde mee dat m'n trainer ook naar Haarlem gaat. Ik ken Gert als een ambitieuze trainer, dus die zal een team neerzetten waar groei in zit." Aandewiel is verguld met de komst van Van Beelen. „Ik ken hem al een groot aantal jaren. Bij Quick Boys kwam hij met Dirk Kuijt vanuit de jeugd ver vroegd over naar het eerste elf tal. Ze hebben toen zo'n tien wedstrijden gespeeld en vielen zo op dat ze direct door FC Utrecht werden overgenomen." Waar het met de carrière van Kuijt crescendo ging, bleef een doorbraak van Van Beelen uit. Hij voetbalde vervolgens in de eerste divisie sterk bij Heracles en Cambuur, waardoor hij een transfer naar Willem II verdien de. In Tilburg leverde de aan valler uiteindelijk zijn contract in na een slepende liesblessure. Sinds zijn terugkeer bij Quick Boys veroverden de Katwijkers twee keer het kampioenschap. Voor Haarlem-bestuurslid Aad Goedhart was Van Beelen geen onbekende. „We hebben de af gelopen jaren gescout bij Quick Boys en onze waarnemingen waren al positief. Het advies van Aandewiel gaf ons het zetje in de rug om Van Beelen te contracteren." Volgens de zaakwaarnemer van Hendrik van Beelen. Piet Buter, heeft Quick Boys zich sterk in gespannen Van Beelen te hou den. „Ze wilden financieel wat extra's doen en boden hem ook een baan aan. Maar Hendrik heeft nog sterk de drang zich te bewijzen in het betaalde voet bal, want dat is destijds ver keerd afgelopen." Gabor Babos, die tijdens de training een hoofdwond opliep, is er dan wel weer bij, gisteren verving Patrick Lodewijks hem. Naast de overwinning vierde Feyenoord gisteren nog iets: een wissel. Gisteren viel Leo nardo Vitor Santiago in de 62ste minuut in. bijna anderhalf jaar nadat hij huilend en creperend nationaal medelijden wekte op het veld van Volendam. De nog maar 21-jarige Braziliaan die al in 2000 voor Feyenoord debu teerde, liet gelijk weer zien wat een getalenteerde voetballer hij is. De problemen met zijn knie hebben dat niet de nek omge draaid. Van alle ringen in de Kuip steeg voor 'Leo' dat ene lied op dat voetballers zo waar deren: You never walk alone' FEYENOORD: Lodewijks. Ostlund (46. Zuiverloon). Saidi, Gibbs en Basto; Castelen, Hofs, Paauwe en Goor (62. Leonardo); Lazovic (71. Kalou) en Kuijt. WILLEM II: Moens; Van der Struijk. Van Nieuwstadt (55. Van Mosselveld), Kreek en Van der Haar; Ceesay (70. Delanoy), Victoria, Smit, Caluwé en Bobson (74. Denissen); Lepoint door Gijs van Oosten den haag - Rintje Ritsma verlaat de schaats ploeg van TVM. De 34-jarige Fries wil een nieu we schaatsploeg opzetten waarin het beleid vol ledig op hem is afgestemd. In de afgelopen drie jaar verschilde Ritsma met coach Gerard Kern- kers fundamenteel van mening over het trai ningsprogramma. „We hebben in drie jaar tijd nooit dezelfde taal gesproken erkent Kemkers. „De chemie tus sen coach en schaatser is er nooit geweest. We hebben niet de samenwerking gevonden die we voor ogen hadden, maar dat heeft niets met de omvang van de ploeg te maken gehad. Ik kan hem niet helpen, dat is een heldere conclusie van de realiteit." Ritsma beklaagt zich in een persbericht over de omvang van de ploeg, waardoor hij minder aandacht krijgt dan hij nodig acht. Daarnaast stelt Ritsma dat sinds 2002 zijn schaatstechniek 'vreselijk achteruit' is gegaan. Hij wil een klein schalige ploeg opzetten, waarin de 'persoonlijke aandacht optimaal is'. Ritsma: „Kwaliteit gaat absoluut boven kwantiteit." In het afgelopen jaar trainde Ritsma. in goed overleg met Kemkers, vanaf augustus met Jillert Anema. Hij heeft een groot vertrouwen in de fy siotherapeut uit Bontebok die hij nog kent uit zijn tijd als junior in het gewest Friesland. Rits ma ging met hem op trainingskamp in Hamar, terwijl de rest van de ploeg naar Calgary reisde. Opvallend is dat Ritsma eind december, voor de skate-off voor het WK allround, de hulp inriep van Kosta Poltavets, de coach van Jan Bos. Het is onduidelijk wat Ritsma precies voor ogen heeft. Een ploeg met Bos en Poltavets smit op praktische bezwaren. Ritsma is een allrounder, Bos is een sprinter. Zijn zaakwaarnemer Patrick Wouters, die het concept van Sanex bedacht, zal niaAetrokken zijn bij het opzetten van een nieuwe schaats ploeg. Hij is manager van de schaatsploeg van TVM en kan dat niet combineren met een twee de ploeg. Wouters: „Een lastig dilemma, maar ik heb mijn keuze gemaakt." Het is wel zeker dat Jillert Anema, begeleider van de Time-Out ploeg, een rol gaat spelen in de toekomstplannen van Ritsma. „Maar hoe dat vorm wordt gegeven weet ik nog niet", zegt Anema. „Hij heeft de breuk met TVM wereld kundig gemaakt en vanaf nu staan alle opties open." Kemkers wenst Ritsma veel succes. „Ik geloof dat hij wat betreft lijf en geest jonger is dan de 34 jaren die hij telt. Hij is gemotiveerd om door te gaan en ik denk dat hij gelijk heeft. Een uit schieter naar boven in zijn prestaties zit er nog steeds in. Daar ben ik heilig van overtuigd." Anema ook. „Hij gaat door met schaatsen. En hij gaat heel hard schaatsen ook." SPORT maandag 14 februari 2005 door Frank van den Heuvel Dirk Kuijt (links) heeft gescoord voor Feyenoord. Romeo Castelen, Cory Gibbs, Bart Goor en Nick Hofs melden zich. Foto: ANP/Robert Vos

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 19