SERVICE (g@ SPEURDERS Gepocheerde kipfilets met vijfminuten saus Meer bewolking Cryptogram Dé oplossing voor uw zoektocht! woensdag 9 febr CD VAN DE DAG Genre: dance/techno/soundscapes Laurent Gamier The Cloud Making Machine Pias/F-communications F211CD Laurent Gamier is de Professor Zonnebloem van de nog altijd hoog aangeschreven Franse dancescene. Evenals de hoogleraar bij Kuifje een tikje excentriek. The Cloud Making Machine is tot dus ver zijn meest prestigieuze en uitdagende project. Wie liever danst, moet proberen de hand te leggen op boxset Excess Luggage vol prachtige mixes van Laurents shows in Detroit (Sonar) en Parijs (Rex). The CMM is een combinatie van soundscapes en relaxte sounds en naar de achtergrond gemixte beats en loops. Ze werd aanvankelijk een jaar terug gemaakt als soundtrack van een tv-do- cumentaire over dakloosheid in Frankrijk. Dat verklaart de intie me, vaak in mineur gehouden, nachtelijke sfeer van de herbewerk- te opnamen. De Noorse jazzpianist Bugge Wesseltoft en de Tune sische oud-speler Youssouf Dhafer leveren bijdragen van grote schoonheid aan dit concept. Jammer dat Gamier zoveel geluiden op een album propt. Het concept is daar niet altijd tegen bestand. BOEK VAN DE DAG Hoe hongerig wij zijn viv - - 1 v IW1-6S.- I Genre.- verhalen Dave Eggers Hoe hongerig wij zijn uitg. Vassallucci Prijs: €19,95 Met zijn onconventionele debuutroman werd de jonge Amerikaan Dave Eggers meteen wereldwijd bekend. In Een hartverscheurend verlmal van duizelingwekkende genialiteit - om begrijpelijke rede nen inmiddels afgekort tot E.H. V. V.D.G. - worstelde de hoofdper soon onder meer met het feit dat de binnenmaten van zijn huis groter waren dan de buitenmuren. Eggers tartte in dit boek zo'n beetje alle romanwetten, maar wist bij de lezer toch hilariteit en ontroering op te roepen. De wijdlopige opvolger U.Z.V.S.V.O.B. bevestigde dat beeld. Nu presenteert Eggers zijn beste verhalen in de bundel Hoe hongerig wij zijn. Het boek oogt op voorhand con ventioneler dan zijn vorige boeken, waarin hij ook met de typogra fie experimenteerde. Gebleven zijn de vaak achteloos gevoerde, maar daarom niet minder hilarische dialogen. Of neem de mono loog van een snelle hond. Van die honden die voorbijgaan en ren nen waarvan je zegt, potverdorie da's een snelle hond! Nou, dat ben ik dus. Een snelle hond. Ik ben een snelle, een heel snelle hond. Woeoeoe-hoeoeoe!' KOKKERELLEN Hoofdgerecht voor 2 personen De vijfminuten saus die bij de gepocheerde borstfilets van kip wordt gegeven is een eenvoudi ge variant op de klassieke Béar naisesaus uit de Franse keuken. Het voordeel dat de vijfminuten saus u biedt is dat ze minder machtig dan de échte Béarnaise is. Ingrediënten 2 borstfilets van kip, sa men ca. 300 gram; 1 li ter kippenbouillon, eventueel van tablet ten; 1 stukje verse gemberwortel, ca. 40 gram, geschild, in dunne plakjes gesne den; 1 laurierblad, ver kruimeld; 3 eierdooi ers; 11/2 theel. li moen- of citroensap; 90 gram (zachte) boter; 5 eetl. warme bouillon (ge zeefd pocheervocht van kipfilets); zout; citroen peper uit de molen; 1 eetl. fijngesneden bies look; 2 toeven (krul)pe- terselie. Bereiding Breng in een wijde pan de bouillon aan de kook. Voeg plakjes gemberwortel en ver kruimeld laurierblad toe. Houd alles 5 minuten tegen de kook aan. Leg daarna de borstfilets in de bouillon en wacht tot alles aan de kook is gekomen. Tem per de warmtebron en houd al les 12-14 minuten tegen de kook aan. Neem daarna de borstfilets uit de pan en verpak ze in aluminiumfolie. Leg de eierdooiers in een hitte bestendige kom of in een (saus) pannetje. Voeg limoen- of ci troensap, boter en bouillon toe. Voeg er mespuntjes zout en peper aan toe. Roer alles met een (elektrische) gar de goed door elkaar. Plaats de kom of het pannetje in een grotere pan (au bain-marie) waarin water tegen de kook aan wordt gehou den. Blijf er zolang, op de laagste stand, met de (elektrische) garde in roeren en klop pen tot een licht gebon den saus is verkregen. Neem kom of pannetje onmiddellijk daarna uit het heet waterbad. Blijf dan nog wel 30 secon den in de saus roeren en kloppen. Proef de saus en voeg eventu eel nog wat zout en/of peper toe. Verwarm de saus niet meer omdat ze kan gaan schiften. Vervang 1 eetlepel bouillon door 1 eetlepel droge sherry. Gebruik de overgebleven bouil lon als basis voor een licht ge bonden Chinese tomatensoep met stukjes paprika en gekook te rijst. Hans Belterman VERKEERSCONTROLES De verkeerspolitie controleert in het hele land of de automobilis ten zich houden aan de voorgeschreven maximumsnelheden. Een aantal controles wordt dagelijks uitgevoerd, zoals op de A2 tussen knooppunt Oudenrijn en Zaltbommel en A27 tussen knooppunt Gorinchem en knooppunt St. Annabosch. Vandaag wordt er ook gecontroleerd op de A12 Utrecht - Arnhem, bij Bunnik en A50 Zwolle - Arnhem, bij Apeldoorn. Donderdag: A7 Joure - Gronin gen, bij Marum en A44 Amsterdam - Den Haag, tussen knooppunt Burgerveen en Kaagdorp. Vrijdag: A9 Alkmaar - Amstelveen, bij Velsen en A30 Bameveld - Ede, bij Barneveld. Zaterdag: A20 Hoek van Holland - Gouda, bij Nieuwerkerk a/d IJssel en A67 Eindhoven - Belgische grens, bij Eersel. Zondag: A6 Joure - Lelystad, tussen Lemmer en Swifterband en A73 Nijmegen - Venlo, bij Beuningen. HET WEER door Jan Visser - Frontale uitlopers van een IJslanddepressie v. zaken vandaag meer bewolking (aanvankelijk 1 mist) en er kan later een weinig (mot) regen vaf In het zuiden schijnt de zon nog enige tijd. Va waait het matig en aan zee vrij krachtig uit heil den tot zuidwesten, de temperatuur loopt op J circa 7 graden. Morgen bevindt de frontale zof boven ons land. De kans op regen van beteken, dan vrij groot, bovendien komt het kwik uit op» maal 9 of 10 graden en staat er aan de kust eenM de zuidwestenwind. Vrijdag zijn er enkele opkL, gen en het is opnieuw heel zacht. Zaterdag bel€ een uitdiepende stormdepressie de Noordzeei zondag wordt met een sterke noordwestenwi stabiele lucht aangevoerd waarin buien tot 01 keling komen. Op het Europese vasteland was het ook gistei, bitter koud: het Oostenrijkse Kleinzicken gingi deruit naar -25,7, in Roemenië werd het in Sibi 26,2 graad. Doordat de gesteldheid van de ook bij ons nauwelijks veranderde vroor het gjj ochtend opnieuw plaatselijk matig. In Eerbeel het -8,1, in onze streken mat Soesterberg -6,61 in Haarlemmermeer en de duinen was de von Schiphol kwam uit op -5,1 en Wijk aan Zee -5, graad. Voor Schiphol was het de laagste temj in deze 'doorlopende herfst' met lentetintjes. dag was het gisteren wederom zonovergoten, lucht werd echter vochtiger en in Zeeland raa even bewolkt. Wat opviel was dat de zon mimi de horizon onderging en dat was niet in dikke li maar in middelbare wolkenbanken boven de\i zee. De vrijwel permanente aanwezigheid van"1 koudepool van het Noordelijk Halfrond, is er 4, zaak van dat het noordoosten van Canada (tea woordig Nunavut geheten) een koude januam? de rug heeft. In Iqaluit (voorheen Frobisher Baf het Baffin Island bedroeg de gemiddelde maaiL. temperatuur -31,0, het langjarig gemiddelde isf week 7 O A berg dal V A berg dal V Berfjn Adenau 0 Lenggries 140 90 1 Q Broeken 168 Monschau L l Feuerberg 20 20 Neukirchen 200 80 f" Freudenstadt 45 25 Oberaudorf 150 60 Garmisch-Part. 150 115 Oberstdorf 150 80 7 Going 260 80 Pfronten 180 60 v Kahler Asten 55 Ramsau 100 70 1 Verwachting voor morgen STRIPS Katwijk LeidenO Alphen a/d Rijn .O Wassenaar |0 Den Haag Utrecht O.. Bron: www.wtei PUZZEL DE RECHTER door Mr Jesse van Muylwijck BC Iets aan te bieden of juist te vragen? Van personeel tot aanhangwagen! Plaats nu uw speurder via www.speurders.nl of mail naar speurders6hdc.nl Tel.: 072 519 68 68 Fax: 072 519 68 69 Horizontaal: I. In plaats van stortregen (6); 4. Niet verstroojfte 6. Daarmee rondgaan is niets gedaan (3); 7. Ojï- moment (1,1,1); 9. Zomaar is het dialect verdiF, II. Hout van niets levert een siersteen (5). Fj 1st Verticaal: yi] 1. Booswicht (4); 2. Geweldig slot (5); 3. Datin weer geen inhoud (4); 5. Uitkijken is er hier nflie 6. Eerst stoppen en dan opsteken! (3); 8. Van(jGl zuilengang maken (4); 10. Die Europeaan is gl0( jh isc |ev jrsi firti Oplossing van dinsdag: 1geer-regen-regent 2rang-graan-ongaar 3. raat-taart-tartan 4ante-sante-absent 5aren-varen-nayver 6span-spaan-sampan 7. taan-traan-tarzan 8kies-skien-onkies 9klos-kolos-eslook 10. amen-malen-lamoen Gevraagd woord: ROTANSTOEL. rt. ïer rel lar st rap

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 12