Leiderdorp stunt tegen koploper Lely SPORT7 ÜC heeft koploper in het vizier Leiden komt niet Ier dan vier goals perende Rus grijpt naast zege :0Ai -- 00 Volle agenda Van den Doel BS Leiden geeft geen krimp na tegenslag HDC 987 maandag 7 februari 2005 ,r jrengt vrouwen in stelling 2*nCent Kxte Danaïden heeft e'w^e °P e^e e' Iconsoüdeerd met Ate 20-16 zege op "te ploeg opende •2), maar kon ver- ug4 doordrukken (9-7 Martijn van der svan van Nierop en /ou| zetten in krap drie club op 13-10, ïrioacht geen rust in or"12). De blauw-wit- es'echter hun voor- At, doordat Nienke Martijn van der lotkwartier elk drie lazt maakten. „Wij ^fjsch niet sterk en ontregelen door hun c tfk wist dat het las sen, maar niet dat eriojijk zou worden", 'DA| Hans van Huis ntdoet Jtrainer jsc Madjoe heeft in hio naar het duel on van der Berg u (let bestuur was dat de trainer de :°0ur niet langer kon lerwijl het lijfsbe- •derde klasse nog /vs,„Het kwam als Ing, want ik had Nat in dat men niet nj is. Ook het feit gw nisch mijn ont- ^a" rememen, vond MarfO ga je niet met ws reageerde Van )erj had al aangege- Naila afloop van zijn Bos Den bij Madjoe )en. Marco Ra- voormalig spe reerste. neemt tot >in dit seizoen de poaching van de l4 1 achteraf opgelucht vast. Het tweede aanvalsvak van KZ Leiden kwam in veertig minu ten niet tot scoren tegen Dub bel Zes. Dat verklaart groten deels de 1-2 ruststand én de 4-6 nederlaag. Christel van Lunte- ren leek enige malen de impas se te doorbreken, maar zij zag twee vrije ballen en twee door lopen uit de mand tollen. Inval lers Mariska Franse en René Ar- noldus konden de boel even min op gang helpen. In het an dere vak hadden alleen Maartje van Berkum (3) en Joost Kwes- tro uit een strafworp succes. De beginaanval van Crescendo had met zes doelpunten van Gertjan Hensing een belangrijk aandeel in de 10-3 voorsprong op Badhoevedorp, die na 43 minuten op het scorebord prijkte. Het vak hield de tegen stander ook lang van scoren af door bij elk vijandelijk schot naar de eigen paal terug te zak ken. De bezoekers gingen ech ter dezelfde tactiek toepassen en begonnen ook beter te schieten, zodat zij doorstoom den naar 13-14. Ben Baak leek tenminste een punt te redden, maar het laatste schot van de wedstrijd bracht de genadeslag: 14-15 verlies. „Het was een saaie vertoning in een grote sporthal, waar nau welijks toeschouwers waren", omschreef coach Klaas Bosman van Velocitas de ambiance van het duel bij Paal Centraal. Zijn ploeg moest even wennen aan de kille omgeving en raakte 3-1 achter. Velocitas zette in de vol gende twintig minuten de wed strijd naar zijn hand met 3-18 en won uiteindelijk simpel met 9-20. André van Wallinga (7), Janneke Oldenkamp (4), Mar jan Snatersen (3), Wendy Plij- ter, Bart van Dooremaal en Emanuel Vlagsma (2) scoorden. Fluks behaalde met tactisch degelijk spel een 15-11 zege op Rapid. De Noordwijkers ver zuimden op 8-5 door te druk ken, maar sloegen in het slot- Stniël Noteboomtoernooi prooi voor Oleg Kornejev Russische root- "Kornejev heeft het oom-toernooi ge- 3ummer twee qua 0) 2-Brde optimaal van zo) Osterende landge- 9De[jaeester Vladimir ioysiummer 95 op de ïa) 1tt. 04 je hoogste rating- 0) o-85ste editie ter na- enza!an de jong overle- (zaii)aniel Noteboom. shoj was er nog een a) ^meesters uit het ürgiir de Leidse Ka- j^men, zoals groot- nis^iiim Malakhatko ten 'S Russische groot- ll,ialtmir B urm akin en Kzoiitse meesters. IM ag Werf van het or- verdedigde de en. Nederlandse J(z°ï als Jan Smeets, 1US boel en Dennis de 4-1 -aken, omdat de snelschaken afge- K plande. ng het al mis met j zou dit weekein- maar op een ne er in het nieuws lyis kwam op vrij- Mi half uur te laat ite rondepartij en kmfn onverstaanbare je w de' organisatie te hebben gemeld. De 'professio nal' beklaagde zich voorts bij de organisatie over z'n hotelac commodatie en viel uiteindelijk ook nog eens over de indeling van de laatste ronde. De eerste drie ronden verliep alles goed voor de nummer één, maar in de vierde ronde op zaterdagavond kwam Epishin tegen de Duitse meester Tho mas Henrichs niet verder dan remise. Dat gaf een flinke knauw in z'n jacht op het prij zengeld. De concurrenten Bur- makin en Kornejev gingen er nog maar eens goed voor zitten en speelden hun partij tegen el kaar tot op het bot uit. Zij zagen immers in de halve misstap van Epishin een goede kans om hem van zich af te schudden. Kornejev was uiteindelijk de ge lukkige en kwam als enige na vier ronden met vier punten aan de leiding. Negen spelers volgden met 3,5 punt en onder hen verrassend LSG'er Eèlco Kuipers die drie keer won en een remise noteer de tegen de Duitse meester Martin Senff. Titelverdediger Rick Lahaye had al een knappe remise tegen groptmeester Ma lakhatko genoteerd maar moest een remise afstaan aan Henk Schmitz. Hierdoor was Lahaye uit beeld voor titelprolongatie. Onder de driepunters na vier ronden ook Leidenaar Fred Slingerland (Oegstgeest'80) die twee keer won en twee keer re mise speelde. Slingerland speelde opnieuw remise in ron de vijf waardoor hij kansloos was voor een topnotering. In de zesde en laatste ronde gistermiddag had lijstaanvoer der Kornejev een relatief min der sterke opponent in Lucien van Beek die in Leiden studeert, maar competitie speelt voor Apeldoorn. De grootmeesters Malakhatko en Epishin moes ten vervolgens in de slotronde tegen elkaar en daar was Epi shin allerminst blij mee. Hij be greep maar niets van de inde ling van die Hollanders en maakte dat in woord en gebaar duidelijk. Hij wilde tegen Van Beek en dacht op die manier een makkelijkere greep te kun nen doen in het prijzenfonds. Nadat internationaal arbiter Ar thur Schuering hem dat ver geefs aan het verstand had ge probeerd te brengen, maakte hij vervolgens binnen tien mi nuten remise met Malakhatko. Kornejev zat er niet mee en nam tevreden de eerste prijs (1250 euro) in ontvangst. Epi- shion moest samen met vier anderen genoegen nemen met de tweede tot en met zesde prijs. Beste LSG'er werd Leide naar Van der Werf; hij werd ge deeld zevende tot en met vijf tiende. schaken - De Leidse groot meester Erik van den Doel heeft een erg actieve schaakweek af gesloten met veel partijwinsten en een toernooizege. De Leidenaar speelde in de Duitse competitie (Bundesliga) voor lijstaanvoerder SG Porz (Keulen) en scoorde 1,5 punt in z'n twee competitiepartijen. Vervolgens won Van de Doel op donderdagavond het KCS-ra- pidtoernooi van de s.v. Oegst- geest '80. Grootmeester Jan Smeets en de meesters Nebojsa Nikolic en Stefan van Blitters- wijk deelden de tweede plaats. Er waren veertig deelnemers in Oegstgeest. Afgelopen zaterdag zat Van den Doel alweer achter het bord in Dordrecht bij het Nederlands kampioenschap snelschaken. In Dordrecht waren - naast vele meesters - zo'n achttien groot meesters onder de tweehon derd deelnemers. In dit lood zware veld eindigde Van den Doel uiteindelijk na 34 snel schaakpartijen met 22 punten op de tiende plaats. De Oegst- geestenaren Predrag Nikolic en Jan Smeets scoorden een halfje meer en deelden de achtste po sitie. Dennis de Vreugt (Lisse) werd gedeeld zestiende met 21 punten. De Oekraïner Vladimir B aki an won het NK met 25 punten, voor de Amerikaan Yasser Seirawan (24,5) en de Let Daniel Fridman met 24 punten. u!ie De Zijl-LGB/Vivax tegen AZ&PC verl co1 ooif aar an iZC heeft lijstaan- ien ian weer in het vi- n djlskampioen won loy#1 van Bran- en fijl de Haagse con- 2-5,tste nederlaag van tot fpliep. De achter- cht(P nog slechts twee oha n eIiet goede nieuws ?n want AZC was un pioensvorm naar Turfereisd. De ploeg d (vndré de Jeu had 4at^es 'nng flink aan en de stevige Bran- j v^e thuisploeg zette eede zeven minu- ntJ een 5-2 achter- im| was gedwongen ;peee nemen. Met het ^eejle 18-jarige Björn be«sPe'een positieve impuls. De stevige aanvaller verrichtte goed werk op de rechtervleugel en bracht tussen de bedrijven door ook nog eens twee treffers op zijn naam. De voorsprong van Brandenburg hield stand tot aan begin van de vierde periode (6-6). Drie over- talsituaties later was de strijd beslist. Doelpunten AZC: Kim- mo Thomas en Chris Boot 3, Kjell Boom en Pieter Boot. Ook De Zijl-LGB/Vivax is er al les aangelegen om een zo goed mogelijke uitgangspositie voor de nacompetitie te bewerkstel ligen. De Leidenaars deden goede zaken door naaste bela ger AZ&PC met 6-5 van zich af te schudden. Het was een re vanche voor de vorige week ge leden nederlaag. Net als in Amersfoort was de spanning in de vierde periode om te snij den. In zwembad De Zijl gaf de thuisploeg de zege nog bijna uit handen, via 5-2 werd het 5-5. Mike van Beukering deed zijn oud-ploeggenoten met een midvoordoelpunt de das om. Doelpunten kwamen van Mike van Beukering (2), Koen Plas- meijer, Paul Verwey, Joachim de Ruysscher en Roeland Spij ker. Aan werklust ontbreekt het niet bij LZ 1886. De Leidenaars zwommen zaterdag tegen De Ham alsof hun leven er vanaf hing, maar veel resultaat lever de het niet op: 6-11. De equipe van trainer Michel van der Zeeuw wacht dit seizoen nog steeds op de eerste overwin ning. De thuisploeg speelde de eerste twee periodes verdien stelijk. Via 2-4 werd het met het grootste gemak gelijk: 4-4. Het geplaagde LZ 1886 had echter de pech dat Jan Schrama niet in de juiste vorm stak om de eer ste zege bij te schrijven. De doelman liet in de eerste helft nogal wat steekjes vallen.Voor LZ 1886 scoorden Joeri Klein (2) Mathieu Spros (2), Arnold Spros en Koen Schrama. Katwijk is er niet in geslaagd de finale van de Man Meer beker competitie te bereiken. In thuisbad Aquamar was tweede klasser een maatje te klein voor het gereputeerde Nereus: 11-7. Katwijk, dat op weg naar de halve finale eersteklasser Njord uitschakelde, weerde zich kra nig tegen de aankomend hoofdklasser. In de laatste pe riode zaten de toeschouwers bij 7-8 zelfs nog even op het puntje van hun stoel. Katwijkse doel punten kwamen van Alex Sieval (4), Hans van Duyn, Christiaan Teunisz en Ferry Spros. De Vries wint alternatieve elfstedentocht op de Weissensee Grimbergen: vier op een rij techendorf/gpd - Hij kan nog amper op zijn benen staan na de finish. Amper uit zijn woor den komen ook. Jeroen de Vries kan maar nauwelijks geloven wat hij zojuist gepresteerd heeft op de Weissensee. „Ze moeten me vannacht maar vier keer wakker maken om het me te zeggen", zegt de Fries zaterdag na zijn zege op de alternatieve elfstedentocht op de Weissen see. De Vries deed bijna 5,5 uur over de 200 kilometer, anderhalve minuut sneller dan Lars Hooge- boom (Roelofarendsveen) die vierde werd. Martijn van Es (Zoeterwoude) legde beslag op de tiende plaats. De marathonschaatser kon zijn geluk niet op. Eindelijk, einde lijk was het dan zover. De Vries (33) won een grote wedstrijd. „Dit betekent alles voor mij. Een tweehonderd kilometer winnen is zo mooi. Dan hoor je bij de echte marathonschaat sers. Ik heb er als jongetje al van gedroomd en al die uren dat je alleen op de fiets zit denk je eraan. Nu is het eindelijk zo ver. Nu hoor ik erbij." De Vries, volgend jaar in dienst bij Time Out Sport, doet al een tijdje mee in het marathoncir cuit. Staat bekend als een sterke rijder, die serieus met zijn sport omgaat. Alleen het winnen ging hem niet goed af. Af en toe een wedstrijd op kunstijs, meer niet. Er was altijd wel weer wat, waardoor een mooie prestatie de mist in ging. „Ik zat er maar tegenaan te hikken, er was steeds wel weer wat." De twijfel sloeg soms toe. „Kan ik het wel?", vroeg de fulltime schaat ser zich af. Ook deze week spookte het wel eens in het hoofd van de sympathieke schaatser. „Ik heb hier zo naar toegeleefd deze week. Ik heb zo goed gerust en geen gekke din gen gedaan. Dit is ongelooflijk", lacht de schaatser, die zijn ploeggenoten de avond ervoor nog beloofde in zijn blootje in de sneeuw te gaan liggen als hij zou winnen. De Vries won. De Vries nam de goede beslissing door na zo'n 150 kilometer achter de Frans man Tristan Loy aan te gaan. Verder reageerde niemand uit de kopgroep van achttien man. De Vries nam geen risico. Hij kende de grote onbekende in het peloton wel, zijn opvolger trouwens bij Jorritsma Bouw. techenoorf - Petra Grimber gen heeft historie geschreven op de Weissensee. De mara thonschaatsster van Zuidema Kranen won voor de vierde keer op rij de alternatieve elf stedentocht. Dat deed nie mand haar voor. Klas in a Sein- stra won de tocht over 200 ki lometer ook vier keer, maar niet op rij. Grimbergen (34) zat in een kopgroep met Danielle Bekke- „Ik wist dat hij heel hard kan skeeleren", zei De Vries over Loy. Samen reed het duo veel ronden voorop, goed samen werkend in rap tempo. De grote verrassing uit Frank rijk had nooit langer dan 140 ki lometer geskeelerd. Laat staan geschaatst. Hij was benieuwd wat er na 150 kilometer zou gaan gebeuren. Hij hield het heel lang vol, maar moest De Vries in het laatste rondje over tien kilometer laten gaan. „Ik kon niet meer, ik was helemaal op. Ik zat zonder benzine." De ring en Lieke Splinter. „Ik had ook geen idee of ik zou win nen, ik zette aan maar had het gevoel dat ik stilstond. Vlak voor de finish hoorde ik roe pen dat ik gewonnen had. Dit is heel mooi, het blijft heel mooi om te winnen. Ik heb er zo hard voor getrróid, soms denk je dan wel eeiwwaar doe je het allemaal voor. Met zo'n overwinning weet je dat weer." nieuwkomer bij Jorritsma Bouw werd nog ingehaald door Miel Rozendaal, maar treurde niet. Hij straalde met zijn hele ge zicht toen hij het podium op mocht voor zijn derde plek. Maar niemand juichte harder en lachte harder dan Jeroen de Vries. „Dit betekent alles voor mij. Mooier dan dit kan niet. Ja, thuis komen en mijn vrouw en kind een kus geven." En doch ter Sylvia van vijf maanden kan trots zijn. Want papa hoort van af nu, zoals hij het zelf zegt, „bij de echte marathonschaatsers." In plaats van een aangeslagen indruk te maken, veerde een aantal spelers, die op dat mo ment totaal niet in de wedstrijd zaten, in één klap op. De verde diging werd nog steviger neer gezet en aanvallend ging het plotseling ook lopen. Van 34-53 werd het zelfs 34-63, waarna de overwinning snel duidelijk werd. Coach Richard den Os: „De blessure van Bob betekende de zoveelste tegenslag dit seizoen. Over de wijze waarop de ploeg het daama oppakte, ben ik zeer tevreden. In de rebound en in de verdediging werd heel hard gewerkt. Ook de drie spelers uit het tweede bewezen het niveau aan te kunnen. Die brede selec tie blijft ons geluk, anders wa ren we dit seizoen echt duide lijk in de problemen gekomen." De vrouwen van BV Leider dorp boekten in eigen huis een even fraaie als verrassende overwinning op BV Lely, 76-74. De koploper in de dameseredi visie versloeg in de openings wedstrijd van het seizoen Lei derdorp nog met meer dan der tig punten verschil. Lely-coach Laki Lakner wenste Leiderdorp - waar hij een oude bekende is - na afloop van dié wedstrijd wat cynisch 'veel geluk in het verde re seizoen'. Die uitspraak kwam hem nu duur te staan. In de eerste helft kon de geterg de thuisploeg lang aanhalcen bij de Amsterdammers en was het verschil bij rust slechts vier punten, 30-34. Het derde kwart haalde Leiderdorp een nog ho ger niveau. Leiderdorp scoorde er lustig op los. Met name Wen- delien Planten en Marijke Goudberg speelden in die fase met een aantal scores en be langrijke passes een hoofdrol. De Leiderdorpers 'wonnen' het kwart met 28-12 en namen daardoor een 58-46 voor sprong. In het laatste deel werd het nog heel spannend. Een aantal malen balverlies van Lei derdorp en enkele driepunters van Lely brachten Leiderdorp aan het wankelen. De marge van twee punten bleek uitein delijk net genoeg. Minder positief voor Leider dorp is het wegvallen van cen ter Lonneke Bransz voor de rest van het seizoen. Een operatie aan de kruisband van haar knie blijkt nu definitief noodzakelijk om weer te kunnen spelen. Scores: LeCuyer 34, Planten 16, Leit- ner 12. Een enigszins vermoeid Grass hoppers kwam er niet aan te pas tegen het sterke Binnen land. De voorbereiding voor de ze wedstrijd was door coach René Mulder ondergeschikt ge maakt aan de (van Jolly Jum pers verloren) halve finale van de beker van afgelopen donder dag. De Katwijksen begonnen niet temin voortvarend aan de wed strijd. Door de vele scores van beide kanten stond er na het eerste kwart al een 32-23 tus senstand op het bord. Ook in de tweede periode kon Grasshoppers bijblijven, ook al moest Jessica Kemp na een knietje in haar dijbeen voor langere tijd naar de kant. Op vallend was het verschil in toe gewezen vrije worpen in de eer ste helft: 23 voor de thuisclub tegenover slechts twee voor Grasshoppers. Na rust (52-43) slaagde de ploeg er niet meer in Lely te verontrusten. Mulder verweet zijn team gebrek aan felheid. Grasshoppers liet Bin nenland een 80-56 voorsprong nemen. In het afsluitende kwart gaf Mulder zijn basisspeelsters bewust rust. Scores: De long 23, Rousseau 18, Kemp 11. Het mannenpeloton schaatst op de Weissensee de alternatieve Elftstedentocht. Foto: ANP door Menno Schraven basketbal - Ondanks een score van boven de honderd punten was de 84-101 overwinning op JBC/Noorderhaven geen gemak kelijke voor MSV. De Noordwijkers kenden welis waar de hele wedstrijd de luxe van een voorsprong, maar slaagden er niet in meer dan tien punten afstand te nemen. Pas nadat de tegenstander in de slotfase nog maar vier spelers in het veld overhield, kon MSV een groter gat slaan. Coach Burhan Alibegovic toon de zich gelukkig met de twee behaalde punten, maar vond het geen 'lekkere wedstrijd'. „Het ging er vaak rommelig aan toe. We speelden bovendien in een kleine zaal, zonder score bord. Dat was niet bevorderlijk voor ons spel. Bovendien ont breekt het bij sommige spelers aan ritme, door een lage trai ningsopkomst. De komende tijd moeten we weer verder sleutelen aan ons spel, want er komen een paar belangrijke wedstrijden aan." Scores: Engelhart 22 (8 rebounds), Van Leeuwen 18, Bol 13, Snijders 12, Van Vilsteren 11, Emanuelson 10. Willianne Dolle van Madjoe tussen twee verdedigers. Foto: Taco van der Eb kwartier onstuitbaar toe. Coach Theo van der Leek had op dracht gegeven de vrouwen re gelmatig in stelling te brengen. Dat betaalde zich uit, want Maaike van den Bosch, Esther Hoek (3), Laurien Disseldorp en Manon Oosting leverden meer dan de helft van de productie. Arno van Haarlem was topsco rer met vier treffers. Madjoe haalde in het degrada tieduel tegen ESDO het volle 'schokeffect' van het ontslag van trainer Ron van der Berg met een 15-9 overwinning. De Rijnsburgers wisten dat winst op de hekkensluiter noodzake lijk was voor handhaving en speelden bijzonder gedreven (10-3 bij rust). Corden Star en Bas Heemskerk, goed voor zes en drie doelpunten, maakten met 11-5 en 12-5 een einde aan alle kansen op een ommekeer. Ook Joop Heemskerk was drie keer trefzeker. Gek genoeg gaf het uitvallen van center Bob Vegter, kort na de rust, de doorslag voor de 45- 76 overwinning van BS Leiden op Tonego'65. t De koploper in de eerste divisie (samen met Goba) kende voor al aanvallend een hele matige eerste helft. Het afstandsschot viel totaal niet en een groot aantal verkeerde beslissingen betekende ook veelvuldig bal verlies. Halverwege leidde Lei den pas met 24-31. Drie minu ten na de rust, bij een tussen stand van 31-42 viel Bob Vegter (met mogelijk een gebroken duim) geblesseerd uit.

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 23