Oefenduel om 't echie SPORT 6 Alphense Boys - Katwijk Wouter Verheij Rfl ATV-dag Quick Boys tegen derdeklasser GOZ Voorschoten '97 kan ooit' bekerstrijd geen potten b HDC 986 maandag 7 februari WEDSTRIJD VAN DE WEEK DE TWAALFDE MAN door Gertjan van Geen alphen aan den rijn - Gecon centreerd, slagvaardig en bewij zend dat de ploeg de juiste win nende formule gevonden heeft, plaatste Katwijk zich zaterdag ten koste van Alphense Boys voor de volgende ronde van de beker. De zaterdaghoofdklasser kreeg een voetballende zon dagtweedeklasser tegenover zich en maakte op gepaste tijden gewiekst gebruik van de ruimte: 0-5. Het was voor de formatie van Richard Grootscholten een prettige voetbalmiddag. „Dit was een lekkere oefenwedstrijd" zo versprak de trainer van Kat wijk zich. „Pardon een beker wedstrijd; om 't echie." Katwijk bevindt niet in de om standigheid dat het tegen een tweedeklasser kan gaan lum melen. Het won dan wel de eer ste drie wedstrijden van 2005 waardoor het zich in de hoofd klasse B een stuk veiliger kan wanen dan in de eerste helft van de competitie, maai' nog al tijd staat Katwijk op het randje. Naar het gevoel van Groot scholten denkt de club dat het lek al boven is. „Er is best snel een sfeer ontstaan van: het gaat wel lekker", sprak Grootschol ten. „Iedereen is veel te euforis- tisch. Ik heb niet met het twee de gespeeld om aan te geven dat dit belangrijk is. We moeten veel spelen om beter te worden. Ik wil dus ook verder bekeren. Je kunt die wedstrijden immers later ook gebruiken om schor singen weg te werken." Het was een zegen voor Katwijk dat Alphense Boys er een posi tieve spelopvatting op na hield. Maar al te vaak stuurt de un derdog een verdedigend team het veld en loert het op dat ene kansje om te stunten. Hoewel trainer Willem Berckenkamp snelle spitsen en achterin met Galid Mrani een knappe orga nisator tot zijn beschikking heeft, gooide hij het over en an dere boeg. Hij stuurde drie voorwaartsen het veld in met spelbepaler Majid Darazzi vlak erachter, waarmee hij Katwijk zijn wil probeerde op te leggen. Op zich geen slecht idee, omdat aanvoerder Toine l'Ami in het centrum ontbrak - hij kreeg rust van Grootscholten - en Katwijk daarmee defensief wel licht wat minder stabiel was. Het kwam er alleen niet uit, toen bleek dat Jerry van Won deren de rol van l'Ami met ver ve speelde en Jerry de Groot ac teerde of hij al jaren in Katwijk 1 stond. Berckenkamp: „We zijn begonnen met een positie ve insteek om vervolgens te kij ken tot hoe ver de polsstok reik te." Dat bleek al na tien minuten (0- 1 Chris de Bie) niet al te ver te zijn, maar het leverde wel een vermakelijk en open duel op. Katwijk hield zijn beste man Marcel Vondeling aan de kant. De strateeg wacht nog op de uitspraak van zijn beroepszaak tegen de rode kaart die hij in en tegen Spakenburg opliep en dus kreeg de weer herstelde Wouter Verheij met het oog op een eventuele schorsing de kans om zich als nummer 10 te bewijzen. Verheij bleek condi tioneel nog niet top, maar was wel betrokken bij drie van de vijf treffers. Bij de eerste veran derde De Bie zijn schot van richting, de tweede gunde hij aan Erwin Verkuylen en De Bie scoorde 0-4 nadat hij door Ver heij was vrij gezet voor keeper Gerben Wijsman. De 0-3 van Sander Molenaar was het uitvloeisel van de mooiste aanval. De Bie legde een verre voorzet van invaller Karim Hajji met het hoofd klaar, Molenaar stond vrij om net laatste zetje te geven. Hajji zelf stond bij de 0-5 aan het einde van een zaalvoetbalcom binatie, die de verdediging van Alphense Boys volledig uiteen- rafelde. Berckenkamp berustte. „We kregen twee vervelende goals tegen, terwijl we zelf naar voren aan het voetballen waren. Za ken als het omschakelen en be wegen zonder bal zijn bij Kat wijk veel beter verzorgd. Maar wij zitten in een bepaalde fase, dat we met deze spelopvatting bezig zijn. Dat ga ik niet om gooien voor een bekerwedstrijd tegen een hoofdklasser. Door één op één te spelen, kwamen we zelf ook aan voetballen toe." Grootscholten telde zijn zege ningen: „Geen blessures, geen kaarten en gevoetbald zoals het moet." Alphense Boys - Katwijk 0-5 (0-2). 11. De Bie 0-1, 26. Verkuylen 0-2, 53. Mo lenaar 0-3, 71. De Bie 0-4, 78. Hajji 0-5. Scheidsrechten Van der Perk. Toe schouwers: 250. Alphense Boys: Wijsman; Blonk, Mra ni, Van de Klok (46. Yachou), Buma- ma; Poldervaart (70. Sarvani), Darrazi, Kramer; Kalkhoven, Holleman, Aksoy Katwijk: De Heiden; Buys, Van Won deren, De Groot, Ederveen (58. Hen- sen); Pronk, Verheij, Van der Zwan; Verkuylen (46. Hajji), Molenaar, De Bie. Ada Janssen: „Het valt me vandaag niet eens tegen. Ik vind dat Alphen se Boys het goed doet. Vergeet niet: het is tweede klasse tegen hoofdklasse." Echtgenoot Henk Janssen: „Wij zijn supporters van het Alphense voetbal. In twee weken zien we alle vier clubs spe len. Toen Alphen nog een beetje goed voetbalde, kwamen we daar vaak." Zij: „Hij heeft daar in het eerste ge speeld." Hij: „Dat was toen nog tweede klasse. We speelden een keer vooruit, nog voor de competitie begon, tegen LFC. Toen stond er 3.500 man langs de kant. Ze kwamen van heinde en verre naar Al phen toe." Zij: „Het is niet zo veel publiek wat bij Alphense Boys komt. Nu valt het nog mee. Dat komt ook door Katwijk." Leo van der Zalm: „Ik ben chauffeur van de spelersbus maar vandaag zijn ze op eigen vervoer. Ik vind het een hele gezellige vereniging en ik kijk ook naar alle thuiswedstrijden. Vroeger was ik supporter van SJC, daar heb ik zelf nog gespeeld. Ik denk dat Katwijk wel ver gaat komen in de bekerwedstrijden, hier winnen ze echt gemakkelijk. Maar het ligt natuurlijk aan de loting of ze de finale halen. In de competitie hebben ze het de laatste drie wedstrijden heel goed gedaan. Een kampioenschap in de hoofdklasse verwacht ik wel in de toe komst; talent zat." Kees Hoek: „We zien zo goed als alles van Katwijk: uit en thuis. Dat is sinds ik zelf niet meer voetbal, zo'n jaar of zes.. Ik heb bijna altijd bij KRV - nu Rijnvo gels - gespeeld, alleen de laatste jaren in Katwijk 5. Ik ben altijd fan van Kat wijk geweest. Waarom niet van Quick Boys? Ik zou het niet zo gauw weten. Gevoel, denk ik. Ik kom uit Katwijk-Bin- nen. Misschien dat het daarmee heeft te maken. We zijn de laatste jaren niet verwend. Ze hebben nu een beetje de stijgende lijn te pakken." Zwager Ed Heijns: „Ik denk toch dat ze verkeerd ingekocht hebben. Ze missen er een paar die ze erin moeten schop pen. Het is het allemaal net niet." Hoek: „Dat heeft niet met het elftal te maken, maar met de mensen die het moeten regelen. Dat doen ze niet goed. Ze zeggen dat er niet genoeg geld is, maar ik vind het onprofessioneel hoe ze het aanpakken. Ik ben bang dat we niet snel weer kampioen worden. Er is wel een aardige trainer, maar hij kan ook geen wonderen verrichten." Heijns: „Ach, je weet niet wat er vol gend seizoen bij komt. Ze proberen weer veel Katwijkse jongens bij en in het elftal te halen. Dat vind ik positief." Stef Groeneweg: „Ik denk dat Katwijk de finale wel haalt in de Amstel Cup, ze zitten in de lift. Ik heb zelf altijd gevoet bald bij deze club, dit is pas het tweede seizoen dat ik niet meer speel. Toen ik in het eerste zat speelden we in de tweede klasse. Dat was wel een heel an dere situatie, Katwijk was toen nog een gezelligheidsclub. Nu is het nog steeds een gezellige vereniging, en dat de re sultaten beter zijn maakt het nog leu ker. Ik hoop dat ze in de competitie in het linkerrijtje eindigen, na een minde re start zit er toch een stijging in qua re sultaat. Dat moet wel lukken dus." Leo Gerse (70): „Alphense Boys is een gezellige, heel gezellige club." Adri de Rooij (74): „Met heel veel acti viteiten ook buiten het voetbal. Ik heb hier alles meegemaakt. In veertien jaar gingen ze van de Leidse afdeling naar de hoofdklasse. En weet je waar de club is opgericht? Op de preekstoel van de Bonifaciuskerk." Gerse: „Ik kom hier nu ruim dertig jaar. We kwamen zo hoog omdat we heel goede jongens hadden - allemaal eigen kweek. We hebben een heel mooi elftal gehad." De Rooij: „Het waren allemaal broers: de gebroeders Bahlmann, De Rijk, Ver woerd. We hebben nog steeds een goe de jeugdopleiding. Maar ze komen van Ajax al kijken bij de F8. Mijn zoon zou op die leeftijd nog niet mogen gaan. Die spelertjes raken zo over het paard ge tild. En die tribune hier, mijn zoon moest op die kale binten hierboven staan om het dak erop te leggen. Ik denk: hij valt eraf." Gerse: „En wat denk je dat deze jongen gedaan heeft?" De Rooij: „Ik weet het. In die tribune zit elfduizend manuren werk." Zoon Wilfred de Rooij: „Ik ben al een jaar of 36 betrokken bij Alphense Boys en ben nu secretaris. Ik speel nog in het negende, het is echt een 'geboren en getogen gevoel'. Het eerste is niet sta biel genoeg. Soms gaat het heel goed en soms heel slecht. We lijden echt onno dig puntverlies, terwijl het toch een jon ge groep met goede voetballers is. Hoofdklasse zal niet zo snel weer luk ken maar eerste klasse is haalbaar. De beste speler is Bart Holleman, een goe de voorhoedespeler." Rob Smit: „Ik hou van voetbal, wij gaan altijd naar meerdere clubs in Alphen kijken." Gerrit Snellema: „En dan het meeste naar ARC." Smit: „Alphense Boys heeft wel een heel goede jeugd maar het topelftal is wat minder. Ik hoop wel dat ze uit die tweede klasse komen, maar het lukt steeds niet. Er is niet genoeg geld." Snellema: „Zoals vandaag is Alphense Boys toch de mindere van Katwijk." Smit: „Ja, het is zeker een niveauver schil, Katwijk is een klasse beter." Snellema: „De beste speler uit Alphen vind ik Balkhoven van ARC, dat is een elegante voetballer." Smit: „Van Alphense Boys is dat Kalk hoven, een complete voetballer." Dafne Dubois en Robbert Minkhorst Jerry van Wonderen (midden) wint een kopduel van Martin Kalkhoven. Man van de wedstrijd Wouter Verheij kijkt toe. Foto: Eric Taal Terug in Alphen aan den Rijn hervond Wouter Verheij wat hem bij ARC zo'n bepalen de speler maakte. Met zijn do minante spel leverde hij drie assists. Alleen de kroon op zijn sterke optreden - een doelpunt - ontbrak. Het waren Verheijs eerste volle negentig minuten sinds zijn blessure. De in Zoeterwoude opgegroei de Verheij speelde jeugdvoet bal bij Sparta. In 1993 was hij de jongste debutant ooit in het eerste elftal van Sint-Jan Zoe terwoude. Overigens verloor hij dat record eind vorig jaar aan Kevin Bos. Verheij stelde na luttele jaren in Rotterdam dat het profvoetbal niet voor hem was weggelegd. Eén seizoen diende hij het blauwwit van UVS, daarna kwam ARC, waar hij én degradatie én een kam pioenschap meemaakte. Afge lopen zomer stapte hij over naar Katwijk. Zonder nou te stellen dat de voetballer zijn ploeg zaterdag bij de hand nam, zorgde Ver heij er wel voor dat hij voortdu rend op het juiste moment op de juiste plek stond, en de be langrijke danwel beslissende MAN VAN DE WEDSTRIJD schakel in het Katwijkse aan- valsspel was. „Het was wel even pittig", concludeerde hij na de wedstrijd tegen de twee deklasser. Zijn rentree was 'best zwaar'. „De echte wed- strijdconditie pakje alleen met negentig hele minuten. Nu voelde ik nog dat het ritme ont breekt. Ik stond wel op mijn fa voriete plek. Zaterdagochtend hoorde ik dat ik zou spelen. En zo'n bekerwedstrijd is mis schien wel de ideale gelegen heid om weer in vorm te ko men." Zijn eerste jaar in Katwijk ver loopt niet bepaald ideaal, reali seert Verheij. „Al heb ik ge woon pech gehad. In het begin speelde ik wel, maar het sei zoen begon rommelig en dat zag je ook in ons spel terug. Daardoor kwamen er ook wat wisselingen. Ik raakte na de eerste vijf wedstrijden gebles seerd en toen kwam ook net Richard Grootscholten als trai ner." Zo kregen andere spelers een kans in het shirt met nummer tien: Marcel Vondeling en Mar tin van Leeuwen - hoewel ook de laatste kampt met blessures. Zonder Verheij in de basiself is het team na de winterstop 'in eens gaan draaien'. Verheij viel in tegen Deltasport en Excelsi or Maassluis. „Ik verwacht dat ik de concurrentie aan kan", zegt hij. „Het begint steeds lek kerder te lopen, en met het elf tal ook. Dat is mooi", vindt Verheij. „Tegen Alphense Boys ging het in de eerste helft rede lijk. We waren veel aan de bal. In de tweede helft voetbalden we niet goed meer. Ik vond dat we te ver terugzakten, we kwa men er daardoor niet goed meer uit. Gelukkig scoorden we nog een paar keer en dat gaf lucht." Robbert Minkhorst ZATE EERSTE KLAl FC Rijnvogels-Zwaluwen'30-H) 15-31 DCGr 15-26 VRC 15-23 Kenri GVW Beursbengels Geinoord N Zuidvogels Zwaluwen'30 Odin '59 Derde perioèj Zwaluwen'30 2-4 Zuidi De Beursbengels 1-3 Geinï DERDE KLAf Lugdunum-Zestienhoven 4-1r 14-32 Lugd 15-30 Zesti| 15-26 DWO Forum Sport RCL Wassenaar GHC Alphia 15-24 LSVfl 14-22 Woulf 14-22 SV'S! Tweede peri&ï 7-17 Forin 7-14 Zestf VIERDE KlAt Leiden-Koudekerk 0-4 Koudekerk Blauw-Zwart GDA 1 14-35 Haz« 15-30 SchiL 15-26 Leidf 15-24 RooJI 15-23 FC III 15-22 Abb^ Tweede period 6-16 GDA 7-12 Kagi Ariston'80-BSC '68 3-2, TA 1-1. Floreant+ 15-33 Spoi Perkouw 15-30 Zwa Gouda 15-29 BSC Ariston'80 15-28 HI0 TAW 15-27 Berj Alphense Boys 15-23 Oud Tweede perio Anston'807-17 Gou Perkouw 7-16 Flor VIJFDE KÏ.A Delft-FC Boshuizen 6-0, WS' Haagse Hout SVOW Delft UVS Oosterheem Duinoord/J. Delft Haagse Hout 16-40 Nat. 16-36 FC I 16-34 Fore 16-33 GW! 16-27 Van 16-26 KS( Mar WS Tweede perk 7-18 Nat 7-16 Bos ZOND VIERDE K9.4 ASC-ROAC'79 2-0. Teylingen Alkmania FC Lisse ASC UDO SJZ 15-40 Bern 15-30 ROAi 15-26 Altio 15-25 MMl" 15-24 Warr 15-20 Vanj- Tweede perio. 7-16 Alkiq 7-13 MM( AMSTEL Stellendam (za) - Laakkwartie. Barendrecht (za) - TOGB (zo)r BMT (za) - Westlandia (zo) 2-B Spijkenisse (za) - C0AL (zo) 2p Noordwijk (za) - Birlik '99 (zaT Hekelingen (zo) - Vitesse Dein* Delft (zo) - Rijnsburgse Boystl Noordwijk 2 (za) - ARC (za) lit GDA (zo) - Maasdijk (za) Ter Leede (za) - Victoria '04 (A Oude Maas (za) - UVS (zo) 0-5 Valken '68 (za) - 's- GravenzsL JAC (za) - Be Fair (za) f Spirit (za) - Excelsior M. (za) P SHO (za) - DHC (zo) 2-2 SHOj FC Lisse (za) - Quick Boys 2 (i GOZ (za) - Quick Boys (za) 3-?' RWH (za) - FC Kranenburg (il TOGR (za) - Tonegido/HB (zoij Deltasport (za) - Nieuwenhoo, Scheveningen (za) - FC LisseP Leonidas (zo) - Voorschoten 'fe Jonge Spartaan (za) - Delf ia (i. taan w.n s. Capelle (za) - Poortugaal (zo)*' PFC (zon) - ADO Den Haag DBGC (zon) - ODB (zon) 1-3 VUC (zon) - Woerden (zon)p strafschoppen 3-2) 6 Verburch (zon) - Jai Hind (zoij SWSMC (zon) - Neptunus (K wint na strafschoppen) r HBS (zon) - Quick (zon) 4-1 j£ Anadolu - WSB 1-5 L mijnsheerenland - Quick BoyS verloor in het bekertoernooi met 3-2 GOZ, dat in derde klas se voorlaatste staat. Quick Boys-trainer Gert Aandewiel noemde het verdiend. „Niet wat betreft veldoverwicht of balbezit. Maar als je drie keer scoort uit vier of vijf uitvallen, dan verdien je de overwinning. Voor de tegenstander was dit gewoon de wedstrijd van het jaar." Aandewiel was natuurlijk niet tevreden over het spel van zijn ploeg, maar hij had wel begrip voor zijn spelers. „De boog kan niet altijd gespannen zijn. De jongens moeten al jaren elke week presteren. Ze hebben blijkbaar op mentaal gebied een ATV-dag opgenomen." Het winnen van de beker was geen doel voor Quick Boys. Aéindewiel noemt de finaledag (met een aantal wedstrijden van een half uur) 'een ge drocht'. „Als het bekertoernooi nou enige uitstraling zou heb ben, was het misschien anders geweest. We willen de Amstel Cup gebruiken om kaarten weg te werken in een cruciale fase van de competitie. Daarom is hét niet professioneel dat we nu zijn uitgeschakeld." Quick Boys had vanzelfspre kend een veldoverwicht in Mijnsheerenland. Dat leverde wel corners op, maai" geen doelpunten. GOZ scoorde voor rust wel uit een hoekschop via Steven Riksman. Na rust ver grootte de thuisploeg de marge door een treffer van Marcel Trouw. Quick Boys kwam via Derek van der Plas en Chris Kenselaar nog wel op gelijke hoogte, maar in de slotfase werd de stand 3-2 (weer Marcel Trouw) en lagen de Katwijkers uit het bekertoernooi. De trainer van Quick Boys had nog wel één lichtpuntje gezien. „Frank Bergers, een A-junior, kwam na rust in het veld als rechtsback. Het was heel leuk om te zien hoe goed hij speel de." Al met al was Aandewiel niet eens zo rouwig over het verlies. „Op het moment zelf baal je natuurlijk wel. Maar het komt niet eens zo slecht uit. Sommigen bij ons denken mis schien dat de titelrace al gelo pen is. Maar zo is het natuurlijk niet. In de competitie tegen SHO wonnen we laatst moei zaam, nu verliezen we van een derdeklasser in de beker. Ik denk niet dat we meer waar schuwingen nodig hebben." e Derek van der Plas scoorde, maar het mocht niet baten. Quick Boys verloor. Archieffoto: Cees van Hoogdalem door Ruud Pattiapon bekervoetbal - Voorschoten '97 verliet het toernooi om de Amstel Cup door de achter deur. De Voorschotense hoofd klasser werd met 4-2 door eer steklasser Leonidas geklopt. Tim Kluivers scoorde tweemaal. Waar de zondagvoetballers van FC lisse door Scheveningen met 5-0 werden verslagen, bleef de zaterdagtak tegen Quick Boys 2 eenvoudig overeind: 4- 1. Robin Bakker, Jeffrey Winter (2x) en Kwong Wah Steinraht schoten de geelhemden een ronde verder. George Burley maakte de Katwijkse treffer. Ter Leede smeet met een ze venklapper het Vlaardingse Vic toria uit het toernooi: 7-0. Bij het oppermachtige Ter Leede waren Patrick Kedkema, Carlo van Zeist (2x), Bas Lensink, Bob Hoogkamer en Hicham Rbii (2x) de scherprechters. Zondaghoofdklasser UVS pakte een magere 0-2 zege op zater dagvierdeklasser Oude Maas. Een strafschop van Richard Groeneweg en een velddoel- punt van Nick Vijlbrief brach ten de winst bij de met jeugd experimenterende Leidenaars. Valken '68 ging met 1-3 onder uit tegen 's Gravenzandse SV. Bastiaan de Mooij kopte voor it rust de gelijkmé1 maar na de rode kl ley de Vries was sluiten voor de ValF Noordwijk had ge met Birlik'99. Del vierdeklasser wem Noordwijkers Paul' Stefan van der D Leonard met een 4 naar huis gestuurdl1 Noordwijk 2 verf van ARC. Marco bracht de NooiP voorsprong maar Beest, René van p Jack Vork namen M naar Alphen aan dP Rijnsburgse Boys6' ronde verder ten PJ dappere Delft: 2-5.rs gers stonden tot IF nuut met 2-1 ach# ting (2x), Moha Joost Kuhlmann er1( koni scoorden. 'r WSB won ruim P Anadolu, een Tui>e Rotterdam-Zuid. (P Weiden (2), Maul" Jeffrey van As enlc Oude Velthuis we productie. e< Concordia stuntte!1 klasser Tiirkiyemsf de reguliere speejf Hillegomse tweeP1 strafschoppen bet(s

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 22