igst Koudekerk voor Leiden ongegrond f DIOK schrikt van Waalse agressie SPORT5 plaagd Lugdunum (za) kan ikende zege goed gebruiken Vrouwen van RCL slagen in hun missie Irkamper Rietveld iende bij interland Spectaculaire remise Rijnvogels le zege voor titelkandidaat: 0-4 jn Atletiek met Maase ddenmoot Europa Cup Scylla wint moeizaam Gemini vierde na krappe zege HDC 985 maandag 7 februari 2005 'I ilasse zaterdag ii behaalde een klin- i zege op Zestienho- Cel geplaagde formatie lcjie de Kier kon de ang goed gebruiken, e omstandigheden is Jtstekende prestatie", <e Leidse trainer naar tn in de media na de ld gelopen wedstrijd im Sport. De Kikkers kcivendien zonder ge- ,e krachten als Otto Martin de Geus en peneveld aan. Ji/vas, net als vorige jlspel van de naar vo- 'geerde laatste man ojVos, die in de spits »kend presteerde. De )s maakte twee fraaie 0, de overige twee |>p naam van José a Sem Schildluizen. Pech was er voor Jeroen Brus- see. De voormalige trainer/spe ler van Lugdunum werd met een gebroken sleutelbeen naar het ziekenhuis afgevoerd. vierde klasse zaterdag TAW en Alphense Boys speel den met 1-1 gelijk. De Alphena- ren claimden het meeste balbe zit maar TAW kwam door Ti- mo Keyzer onverwacht op voorsprong. De sterk spelende Michael Arahemet bracht Al phense Boys nog voor rust langszij. Alphenaar Pocerello Mahalla had pech dat zijn tref fer werd afgekeurd. Zijn ploeg genoot Mitchell Lefeber werd na zijn tweede gele kaart van het veld gestuurd. vijfde klasse zaterdag In de vijfde klasse A verloor FC Boshuizen in en tegen Delft kansloos met 6-0. Bij WSB te gen GWS viel er meer te genie ten. GWS trok na de openings treffer van WSB'er Sander War merdam met 1-2 aan het lang ste eind. Met dank aan Johan van Leeuwen en Danny Korte- kaas. vierde klasse zondag ASC won knap met 2-0 van RO- AC '79. Met vijf invallers van wege blessures en schorsingen begon de ploeg van trainer John Verschoor gehavend aan het duel. Maar met name in de eerste helft waren de Oegst- geestenaren de betere. Maikel Stolwijk en Lart Braaksma kop ten beiden op de paal. Dit bleek een voorbode voor twee treffers die in de tweede helft eindelijk vielen. Sander de Wolf maakte Jeroen Brussee: gebroken sleutelbeen. Archieffoto: Taco van der Eb en Niels Buikema scoorden, tweede periode", aldus de te- pen punten laat liggen, wint „Het was niet mooi, maar wel vreden Verschoor. Als MMO ASC zonder zelf te spelen de heel nuttig met het oog op de volgende week tegen Van Nis- tweede periode. eerste klasse zaterdag - Het duel tussen FC Rijnvogels en Zwaluwen '30 werd vooruit ge speeld vanwege de festiviteiten rond het 75-jarig bestaan van de Hoomse club over twee we ken. Vooral in de eerste helft was het een matige vertoning. Pas in de tweede helft, nadat inzetten van Jaco de Jong en Nicky Keijser een makkelijke prooi voor de Hoomse doelman waren, was het in de 65e minuut raak. Op aangeven van Eli Wattimury draaide Jaco de Jong zich knap vrij en schoot met zijn linker de bal in de verre hoek. De vreugde was van korte duur. Zwaluwen-aanvaller Dennis Splinter profiteerde van het uit glijden van keeper Van Duijn, die zichzelf blesseerde en kon eenvoudig 1-2 tekenen. Rijnvo gels leverde veel strijd. Dit re sulteerde een kwartier voor tijd in de gelijkmaker toen Cor Var- kevisser de bal doorkopte naar Keijser. Hij rondde beheerste af. Uit een vrije trap kwam Zwa luwen opnieuw op voorsprong 2-3. Diep in blessuretijd ont deed René Ruwaard zich van een verdediger, die daarbij een overtreding beging. Ruwaard scoorde nog, maar arbiter An- gevaare had al gefloten. Jaco de Jong schoot de strafschop bin nen: 3-3. FC Rijnvogels - Zwaluwen '30 3-3 (0- 1). 37. Rottiné 0-1, 65. De Jong 1-1, 70. Splinter 1-2, 75. Keijser 2-2, 87. Rottiné 2-3,90 +2. De Jong 3-3 (strafschop). pogendam 31 udekerk speelt al jaren in de 2 e en al jaren doet de Rijn- 9 feg mee voor promotie. Maar thlp aantal periodetitels wilde stap omhoog maar niet luk- toen is Koudekerk, als koplo- 2 kv aan een sterke opmars be- 18 einig ploegen lijken de j e scheidende trainer Erwin nog af te kunnen stoppen, velend en met bezieling en »rd de w Leiden zaterdag op 34 het 0-4 verslagen. 19 I Je (nvoudige winst op Leiden i4 (kerk de tweede periodetitel 37 p. „Of we een feestje gaan bouwen? Ach we gaan wel wat drinken in ons clubgebouw", zei Van der Zee vrij nuchter. Het is Van der Zee er wel alles aan gelegen om de club te verla ten met het liefst een kampioenschap of in elk met een tweede plaats die recht geeft op promotie naar de derde klasse. „Het mag inderdaad niet meer fout gaan nu. We hebben een sterk collectief. Misschien dat Blauw-Zwart ons nog kan afstoppen voor het kam pioenschap." De Koudekerkse trainer was al blij ge weest als hij tegen Leiden een punt had gehaald. Thuis won Koudekerk met 3-0, maar toen was Leiden incom pleet. Mogelijk puntenverlies zat er geen moment in voor Koudekerk dat de touwtjes stevig in handen had. Vooral in de eerste helft waren de be zoekers feller en op bijna alle fronten beter. Twee niet harde maar wel doel treffende schoten van de handige Kou- dekerker Richard Dubbeld gooiden het duel halverwege de eerste helft in het slot. Leiden was fris en enthousiast begon nen, maar stuntelde met name aan de zijkanten van de verdediging als een paar veteranen die de bal niet weg konden werken. En voorin hadden de aanvallers een off-day. Met name 'JP' Stahlie, die vroeg in de tweede helft werd gewisseld. Leiden stond toen al op een 0-3 achterstand. De snelle Ma- tim John legde, ook voor rust, de bal panklaar voor Jeroen Koot, die goed afrondde. In de tweede helft kwam Leiden beter uit de verf, combineerde het wat ge durfder van achteruit. Het creëerde evenwel geen uitgespeelde kans. Slechts een schot van de ijverige Peter van der Tuin zoefde voorlangs. Nee, het was Koudekerk dat de toon bleef zetten, al was de scherpte er wel een beetje vanaf bij de witroden. Han- denbindertje Koot mocht vlak voor tijd de 0-4 maken, na een alleraardigste actie. Voor Leiden-verdediger Patrice Henzing was het al helemaal geen pretje meer. De enige routinier in het jonge Leidse elftal mocht na ruim een uur met een tweede gele kaart gaan douchen. Hij had slechts wat opmer kingen gemaakt over een rotschop op zijn enkels. We begonnen veel te slap", verzuchtte Henzing. Leiden- trainer Johan de Ridder: „Koudekerk speelde een tempo hoger en daardoor kregen wij het lastig. Wij moeten het van voetbal hebben, maar zij zaten er boven op. Die eerste twee goals geven we zo weg. Beetje teleurstellend." w Leiden - w Koudekerk 0-4 (0-3). 20. Dub beld 0-1, 21. Dubbeld 0-2, 38. Koot 0-3, 87. Koot 0-4. Scheidsrechten Wigleven. Toe schouwers: 160. Rode kaart: Henzing (w Lei den, 2x geel) Leiden: De Klerk; Van der Horst (46. Faas), On vlee, Henzing, Kruyt, Fokkema (56. Rosier), Van Hooidonk, Wansink, De Nobel, Vein der TuinStahlie (56. De la Rie) Koudekerk: Platteel; Potman, Holswilder, Van der Bijl, Van der Meij, Vermeij, Bos (70. Ver- weij) Koot. Dubbeld (78. Vergunst), John (70. Schellingerhout), Mataoussut vrouwen eerste klasse RCL moest in 32 minuten de 1-0 voorsprong tegen FC Rijnvogels verdedigen en slaagde in die missie. De in november gestaakte derby werd uiteindelijk met 2-0 gewonnen. De Leiderdorpse ploeg ging aanvallend van start en kwam na een snel doelpunt van top scorer Claudia van den Heiligenberg niet meer in gevaar. Dit was zuur voor de Katwijksen die in het gestaakte duel de beteren wa ren. Na een slechte wedstrijd vorige week revancheerde SJC zich met een prima 2-0 overwinning tegen Buitenveldert 2. De Amsterdam mers hebben de grootste vrouwenafdeling van Nederland, maar de formatie van Angela Verdoes (oud-Ter Leede) moest het afleg gen tegen een veel beter SJC. Renate Plug en Ilse Braad maakten de treffers. vrouwen tweede klasse Nummer vier FC Lisse verloor punten tegen het verdedigend inge stelde Berkel: 1-1. Lisse had genoeg kansen tegen de zeer fysiek spelende middenmoter, maar alleen Esther Faas wist te scoren. Ter Leede 3 won in de strijd tegen degradatie van hekkensluiter Spijkenisse belangrijke punten: 3-0. In een leuke pot scoorden Sa bine Tabbers en Daphne Knegt. Een bal uit een hoekschop van Tessa Braam werkte de keepster van Spijkenisse daarna in eigen doel. Quick Boys moet in diezelfde degradatiestrijd echt op de tel len gaan passen na het 0-3 verlies tegen het Goudse Jodan Boys. De Katwijksen staan nu derde van onder, met Ter Leede 3 net daarboven, terwijl vier ploegen degraderen. !21 i 9 elle Rietveld is in het 17 imont-Ferrand indi- yroidertiende geëindigd Beafkampinterland tus- VR4rland, Engeland, ran>panje en Tsjechië. peerkamper van de ]7ke vereniging Ilion ie de zeven indooron- i4n totaal van 5.360 "12f le 60 meter horden wjc de geboren Ha- Harniaar uit. Hij startte 24ig met een redelijke ■"ïi'P meter- 6,85 1 sj kogel) maar liet bij uiringen veel liggen. 10ike hordenrace viel LRlet polsstokspringen "ïgen. Na 2.44,96 op pjfie 1.000 meter hielp 3 "5} twaalfde plaats in Cfüjssement Nederland 10gpe stek. .lomjansen kwam voor 3iasfcnds vrouwenteam ei319-jarige atlete van 1 sriaan eindigde met 3.0I 3.519 punten op de vijfkamp als negentiende. Mede door de overwinning van aanvoerster Laurien Hoos kwam Nederland bij de vrouwen als derde uit de bus rollen. Net als Rietveld ken de ook Fransen een wat wissel vallige meerkamp. Met 9,32 op de 60 meter horden en 1,73 hoog scoorde de Voorhoutse goed, maar het verspringen en de afsluitende 800 meter kwa men minder uit de verf. In de geïmproviseerde indoor- hal in Groningen behaalden Jasper de Lange en Maarten Persoon, beiden van AAV '36 uit Alphen aan den Rijn, indoorti- tels. De Lange ging bij het hoogspringen over 1,98, Per soon stootte de kogel naar 14,92 meter. Zilveren medailles gingen naar Roel van Opdorp (1.500 meter in 4.05,59) en Yvonne Blok (3,11 polshoog) van Leiden Atletiek. Ook Lon- neke Derriks (De Spartaan) haalde een zilveren plak. Zij legde de 400 meter af in 59,99. !Va|iden Atletiek is za- n (SB Europa Cup veld- ^jubteams in het Ita- Dekihtova als twaalfde erpröploegen geëindigd, '^jbeterde het Neder- idaaippioensteam zich ten opzichte van pun'Koen was de Leidse 12. «dertiende van de 3e'g*aemende teams. jazetL o, 2, he is voor een deel it (Bejn de deelname van ^ftmiel Maase. De löi.ïederlands kampi- VanUoss liep door een hot naar een vijfde sgde de tien kilome- ==*ldloop af in 28.51 nge tijd liep Maase n groep van zo'n a die achter de twee insnelde. Op de meter stak de Ne- cordhouder op de ns ®t grootste deel van lat llgende gezelschap ramij. De Zeistenaar 'anientree na een aan- ïe, l blessureleed. „Een ntejde rentree", vond lijk een aantal maan- keld, en het is leuk winI wedstrijd terug te ïookendien is het een ditkisseling om ook :hti|fjn clubgenoten op ïen 1 Ik loop natuurlijk mfedstrijden van dat ruff dan zit je toch va ker in je eentje." In de schaduw van Maase pres teerden ook de andere Leidse crossers naar behoren. Edgard Creemers was op de 65ste plaats de op één na snelste Lei den Atletieker. Hij verbruikte 31.13 minuten. „Het was een leuke wedstrijd om te lopen. Het was vrij vlak en makkelijk te belopen, dat ligt mij beter dan het zware parcours vorig jaar in Portugal. Ik ben alleen wel iets te hard van start gegaan, daar door moest ik in de tweede helft van de wedstrijd wat toe geven." Niet ver achter Cree mers finishten Pieter van der Luijt en Tim Brouwer de Ko ning als 71ste en 80ste. Zij ga ven minder dan een halve mi nuut toe op hun 29-jarige club genoot. „Ik heb mijn race goed op kunnen bouwen zei Van der Luijt. „Het veld ging hard van start, en langzaam kon ik iets naar voren opschuiven. Al leen jammer dat ik in de laatste ronde weer wat terrein ver loor." Eind deze maand in het Lim burgse Roggel en Neer kan Lei den Atletiek voor de derde keer in successie Nederlands club kampioen veldloop worden. Met nieuwe troef Joost Blok land en de heringetreden triat leet Ramses Bekkenk aan de start lijkt de vereniging betere papieren te hebben dan afgelo pen jaren om ook volgend jaar weer 'Europa in' te gaan. Mark Schoon wordt op de huid gezeten door vijf spelers van Soignies. Captain Joost Leemans kijkt op de achtergrond toe. DIOK besloot de wedstrijd tegen Soignies met 15-15. Foto: Taco van der Eb door Pieter van der Vliet rugby- DIOK eindigde het Be- NeLiga-avontuur met een 15-15 gelijkspel tegen het Belgische Soignies. Voor de Leidenaars was het hard werken om de storm van Waalse aanvallen te kunnen pareren. Over de toe komst van deze Nederlands- Belgische competitie lopen de nteningen uiteen, maar voor rugbybondvoorzitter Gerard Kemps is het antwoord helder. „We hebben een meerjaren- contract met sponsor ING en zullen samen met de clubs deze competitie jaarlijks evalueren en waar nodig verbeteren." Tijdens het komend overleg van de ere-klassevoorzitters staat, volgens DIOK-preses Marga Deenen, dit onderwerp op de agenda. „Ik vind het heel moei lijk om nu al te zeggen of deze competitie van toegevoegde waarde is. Het is wel leuk en af wisselend en soms verrassend. Ik ben benieuwd hoe de overige betrokken voorzitters er over denken". DIOK-coach Robert Broers heeft geen moeite met de inter nationale competitie. „Je moet volwassen omgaan met dit soort wedstrijden. In deze pot jes zit veel meer emotie. Je moet direct al in de wedstrijd zitten anders wordt het niks. Je kent de tegenstanders niet. Dat is aan de ene kant lastig, maar aan de andere kant ook weer niet. Ik hoop alleen dat we niet ieder jaar een andere opzet van deze competitie krijgen, zoals we dat in Nederland kennen. Tegen Belgische clubs ligt het tempo hoger en wordt er an ders gespeeld. En dat is ook wel eens lekker." Aanvoerder Joost Leemans knikt bevestigend op de opmerkingen van Broers. „Het lijkt allemaal misschien rommeliger, maar het gaat ge woon sneller en fysieker. Tijd verdrijf is het absoluut niet. Er wordt hard gewerkt. Persoonlijk vind ik deze wedstrijden leer zaam. Je ziet gelijk wie van de spelers er het beste mee kun nen omgaan." In het eerste kwartier van de ontmoeting was dat Soignies. Met scherpe passes en snelle breaks lieten ze de Leidse de fensie achteruit lopen. Een diep geschopte bal werd met een zweem van buitenspel door de gasten verwerkt voor 0-7. Maar tien minuten later slingerde Justin Ramon zich als een slan gemens voor zijn vijfpunter die geconverteerd werd door Jordi Bonhof voor 7-7. Dat het niet altijd koek en ei was bleek wel uit de gele kaart voor 'theater maker' Lionel Gillet. Zijn pot sierlijke valpartijen leidden hard spel in. Hij mocht zelf als eerste naar de strafbank. Het antwoord van DIOK: Wilnus Versteijnen die 12-7 scoorde. In de tweede helft kwamen de gasten onder luid applaus van de meegereisde fans op 12-12. Weer werd een Belg naar de strafbank gestuurd en reageer de DIOK onmiddellijk. Bonhof miste de penalty niet en liet 15- 12 noteren. De resterende mi nuten werd het spel gespeeld op het middenterrein waar, on danks een hoop irritaties over en weer, beide clubs niets mee opschoten. Pas in de slotfase kwam Soignies langszij. Een verzilverde penalty van Amelieu Batardy bracht de eindstand op 15-15. In Sassenheim gaf The Bassets rugbyles aan Eemland. Voor de Amersfoorters was de wedstrijd na een kwartier al voorbij. De thuisclub speelde geconcen treerd en vocht voor iedere me ter terrein. Pas vlak voor de helftwisseling scoorde de gas ten 26-7. In het vervolg ging de meeste aandacht naar de ren tree van de nog immer rappe 43-jarige winger Ruud Vos en de jeugdige Luuk van Hars kamp. Beide spelers kregen van coach Michiel Snijder de gele genheid om na blessureleed wedstrijdritme op te doen. Pas na de laatste score van Eric Roor kwam er met 64-7 een einde aan de Sassenheimse strafexpeditie. Na afloop maakte coach Snij ders bekend aan het einde van dit seizoen te stoppen als hoofdcoach van The Bassets. De technische commissie is in middels opzoek naar een ver vanger. Het Nederlands vrouwenteam verloor in Amsterdam met 10- 36 van Jong Engeland. Oranje speelde met DIOK-speelsters Mo van Ark, Mieke van Hoven en Femke Bakkers in de basis. Pas in de tweede helft kwamen de Nederlandsen beter in de wedstrijd, waarin Bakkers en Kitty Vloemans voor de punten zorgden. tafeltennis - Partijen tegen Brandersstad wint Scylla doorgaans vrij ruim. In de Schiedamse sporthal Nieuw- land stuitte de Leidse ploeg zaterdag echter op een in grootse vorm verkerende Nermin Smajic. Scylla won het eredivisieduel wel, zij het moeizaam met 3-4. Door de tweede zege op rij bezet Scylla de derde plaats. Landskampioen FVT, de ko mende opponent voor Scyl la, heeft echter een duel minder gespeeld. Thijs Laiigeveld opende met een kansloze nederlaag te gen Smajic. Gerard Bakker en Edgar Malchasian zetten hun ploeg met duidelijke ze ges tegen respectievelijk Wa terreus en Karbaat op voor sprong. Een zwaar bevochte dubbelzege betekende 1-3. De thuisclub rekende via Smajic en Karbaat vrij een voudig af met Bakker en Langeveld: 3-3. Malchasisan tekende in het spannende slotduel voor het vierde punt door een eenvoudige triomf op Watterreus. volleybal - De vrouwen van Gemini/Kangeroes hebben za terdag VTC Woerden in vijf sets verslagen (3-2). Gemini vocht jjich knap terug na een 0-2 ach terstand. „De eerste twee sets verloren we omdat de tegenstander de gelijk speelde en weinig fouten maakte. Wij deden dat wel en we waren niet sterk met serve ren. We kwamen niet uit hun rustige spelletje", vond aan voerster Sandra van der Valk. „Toch raakten we in de derde set meer in het sjèl en gingen we enthousiaster en feller vol leyballen. We zetten meer druk en pakten het eerste punt. De vierde set was dan ook heel spannend en is uiteindelijk 26- 24 voor ons geworden. Blijk baar waren ze hierna geknapt. De laatste set wonnen we mak kelijk." Gemini heeft met de overwin ning de vierde plaats van Woer den overgenomen. „Het gaat wel goed nu, ondanks dat we Joyce van Kooi misten hebben we dit goed opgevangen. De bovenste drie staan heel dicht bij elkaar, ik hoop dat wij nog een beetje aansluiting krijgen. Ik denk dat het moeilijk is om nog hoger te komen, maar hoop mag je altijd hebben."

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 21