'Ik ben misschien te lief SPORT iden Atletiek in jeugdherberg, voor profs een luxe hotel 7 issen van Ahoy >en nachtmerrie' J Pingpongpostbode in «middelpunt scholierenrel R8 Martin Verhorik en de neerwaartse spiraal van Crescendo Topbezetting Noteboomtoernooi BALLETJE MET Een minuutje stilte, voor mezelf HDC992 donderdag 3 februari 2005 PEL jan van Geen ie crossploeg van Leiden Atletiek dwong ir met een Nederlandse titel deelname uropa Cup af. Aanstaande zaterdag is de ^ïsloos voor een ereplaats in het Noord- |,t Mantova. Opsteker voor Leiden Atle- ;1 de deelname van Kamiel Maase. De at- t zijn eerste wedstrijd sinds de Olympi- len van Athene. ase prolongeerde Leiden Atletiek elf 1 geleden het Nederlands kampioen- ^or clubteams. Waar Maase de Europa- strijd van 2004 in Portugal liet schieten, iu de voordelen van de ontmoeting. „Ik ^)lan de eer aan mijn ploeggenoten te la- BH AMRO WORLD TENNIS TOURNAMENT 14-20 FEBRU ten", zegt Maase. „Ik kom genoeg internationale wedstrijden binnen. Door blessures is mijn win terseizoen anders gegaan. Volgende week is het NK tien kilometer op de weg in Schoorl en later deze maand het NK veldlopen. Voor die tijd wil ik een wedstrijd in de benen hebben. Het is de eni ge eenvoudige mogelijkheid en de laatste kans op een generale repetitie voor die NK's. In Neder land of België is er dit weekeinde geen grote wed strijd. Als ik hier loop, heb ik in trainingstempo een minuut voorsprong op de rest. In Italië krijg ik echt tegenstand van de Portugezen en de Spanjaarden." Maase had eigenlijk twee weken geleden de sprintcross in Breda willen aangrijpen als voor bereiding. „Maar ik was toen net drie dagen van mijn blessure af. Ik heb overlegd met mijn trainer Bram Wassenaar en die stelde voor dat ik in Italië mee zou doen. Ik heb tenslotte die plek verdiend. Als ik niet aan het NK had meegedaan, was Lei den Atletiek niet naar de Europa Cup gegaan." Het Leidse team bestaat naast Maase uit Leide- naar Edgard Creemers, Tim Brouwer de Koning (Leiderdorp), Pieter van der Luyt (Noordwijk), Ralph Apeldoorn en René van Dijke. De klasse ringen van de beste vier tellen mee voor het to taalklassement. Tim Brouwer de Koning doet voor de derde keer aan de EC mee. In 1998 was hij er ook al bij. „We hebben geen enkele kans op een medaille. Maar als clubloper tussen Belgen, Ieren en de toppers uit Italië en Spanje lopen, dat maak je niet vaak mee." Leiden Atletiek kreeg fi nanciële steun van de gemeente, de KNAU, de club en de organisatie in Mantova. De tegenstel lingen zijn groot straks in Lombardije, weet Brouwer de Koning uit ervaring. „Wij slapen in een jeugdherberg. Die Spanjaarden zijn beroeps, hebben een heel begeleidingsteam bij zich en slapen in een luxe hotel." Vorig jaar eindigde Leiden Atletiek als dertiende van de zestien deelnemers. „Dat is dus de achter hoede", zegt Brouwer de Koning. „Misschien dat we met Maase de toptien kunnen halen." Maase zelf heeft daar zijn gedachten niet over la ten gaan. „Er zitten professionele atleten tussen. Over persoonlijke eer heb ik ook niet nagedacht. Ik weet alleen dat ik blessurevrij ben. Topvorm is weer iets anders." biuarten a Galung kreeg begin december van Richard Krajicek per- e wilcard voor de kwalificaties van het ABN/Amro-toernooi Foto: PR iert Minkhorst B - Het debuut van Jes- ■jalung op het tennis- rvan Rotterdam wordt arïal met een jaar uitge- t 19-jarige talent uit Q 'baalt daar goed van', „Het is eigenlijk ge nachtmerrie." gommer moet mini- weken rust houden een blessure. Noodge- staat hij daarom zijn n het kwalificatietoer- het ABN/Amro World Tournament. Toer- teur Richard Krajicek ■nd vorig jaar vier ten- Jong Oranje uit, die trijden om één wild- a Galung won het mi- i. ung moet zes weken !>race om zijn rechter- en. „Het is een oude lie is teruggekomen - t nooit mogen gebeu- i de tennisser weten, jes weken moet ik te- het ziekenhuis voor L" Een verklaring jntstaan van de bles- aiet. „Het kan zijn dat Kb gespeeld, maar het n de rackets of aan liggen. Het is erg frus- dat de Hillegommer ikrijk zou vertrekken Irie kleine toernooien speelde de blessure op. Huta Galung besloot het nog een week aan te zien, maar moest daarna ook op de vol gende twee Futures verstek la ten gaan. Twee onderzoeken, één in een privékliniek en de tweede in het AMC in Amster dam, toonden aan dat het ge wricht vol vocht zit. „Een van de botten in het gewricht is doordrenkt", verklaart Huta Galung. De eerste keer dat hij last had van de pols was vorig jaar in augustus. De tennisser had toen juist een ijzersterke periode achter de rug. In mei won hij in Spanje het eerste proftoemooi in zijn carrière. Op de sterk bezette Hilversum Open in juli reikte hij tot de kwartfinale, een week later haalde hij de finale van opnieuw een Future-toernooi in Spanje. Huta Galung traint meestal ook in Spanje. „Het probleem is dat ik na die bles sure te snel ben begonnen", zegt de speler. „Het verraderlij ke aan deze blessure is dat de pijn heel gauw weg is, zodat je weer gaat spelen." De kwetsuur is op dat moment nog niet ge nezen. Daarom: „Nu begin ik pas weer als mijn pols volledig is hersteld." Om diezelfde reden ziet Huta Galung af van deelname in Rot terdam. „Ik wilde daar zelfs met pijn wel spelen - zo verheugde ik me erop." Artsen raadden dat af. „Het zou stom zijn ge weest." door Dafne Dubois leiden - De korfballers van het Leidse Crescendo staan er slecht voor. Laatste op het veld en voorlaatste in de zaal. Trainer Martin Verhorik geeft het stokje door aan Robin Sommeling, die de derdeklasser uit het slop wil gaan halen. „Ik heb het nog wel super naar mijn zin maar het is voor mij geen haalbare kaart meer. Ik hoop voor hem dat het volgend jaar beter gaat", wenst Verhorik zijn opvolger succes. De 39-jarige Leidse timmerman maakt zijn derde seizoen nog af en hoopt zijn team voor degra datie te behoeden. „In de zaal gaat het nog wel lukken, we staan vijf punten voor op de laatste, maar op het veld zullen ze goed hun best moeten gaan doen", aldus Verhorik. Hij ver laat de club met wederzijdse goedkeuring. „Ik bekijk het ge woon van jaar tot jaar, de eerste twee seizoenen hebben we goed gepresteerd met een twee de en derde plaats. Nu ik dit derde jaar eraan vast heb ge plakt, valt het toch wel erg te gen. Als het niet meer gaat moetje gewoon stoppen." Dat Crescendo van het ene op het andere seizoen van de top drie is afgedaald naar de twee laatste plekken, komt volgens Verhorik doordat de spelers er te makkelijk over denken. „Ik ben misschien een beetje te lief, maar daar ga ik wel wat aan doen. Het is een te kleine club om druk te zetten. Bij grotere verenigingen is de stelregel: niet trainen is niet spelen. Dat kan hier niet en daar wordt af en toe misbruik van gemaakt." Het gebrek aan scorend vermo gen wijst hij ook aan als een oorzaak van de nederlagen. „Het schot is er niet. Ik heb aan het begin van de competitie twee oudere spelers terugge haald, omdat er twee gebles seerden waren. Ik dacht dat we dan in de zaal een nieuwe start Martin Verhorik: „Doe mij maar riet en gras." Foto: Hielco Kuipers In de nationale kadercompeti tie moet Sportrust/Van Diemen na een 4-2 nederlaag tegen De Sport/Music Mining uit Wete- ringbrug deze ploeg naast zich dulden op de derde plaats. Ben Duivenvoorde redde de Sassen- heimse eer door in elf beurten - na series van 45 en 81 - zijn partij tegen Wim van de Pouw Kraan winnend af te sluiten. De Engel/Van der Aart kwam iets vaster op de voorlaatste plaats door een 5-1 nederlaag. Een re mise in achttien beurten van captain Louis Opstal redde de Lissese eer. Stand aan kop: 1. HWA/Swatch 16-26 2. De Plas 16-24 3. Sportrust/Van Die- men 17-20 4. De Sport/Music Mining 17-20. bowling konden maken, maar we zitten in een spiraal waar we slecht uit komen." Vooral tegen fysiek operererende tegenstanders heeft zijn ploeg het moeilijk. „Ze zijn redelijk snel van htm stuk gebracht als er gehakt wordt." Dat het eerste team toch won van promotiekandidaat Danaï den komt doordat het een der by betrof. „De tegenstander denkt dan net wat te makkelijk over ons. Maar derby's kunnen alle kanten op gaan." Een fusie met een andere Leid se club als oplossing voor de sportieve malaise ziet Verhorik niet zitten. „We zijn een redelijk gezonde vereniging met twee honderd leden en behoorlijk wat jeugd. Een club knapt ook niet altijd op van een fusie. Bij Sporting Trigon pakte dit wel goed uit maar KZ Leiden, ook een fusieclub, is nog steeds der deklasser. En met wie is dan ook nog de vraag", zegt de trai ner. Meer aandacht besteden aan de jeugd vindt hij een slim mere oplossing. De overstap naar de senioren verloopt danb soepeler. „Bij KZ doen ze veel, hier proberen ze het. We zijn in een beginfase." Dat een fusie ook kan leiden tot het vernieuwen van de velden tot kunstgras ziet Verhorik niet als een voordeel. „Ik vind gras prettiger spelen, het is hard werken voor buffelaars zoals ik, niet voor snelle iele mannetjes. Ook de kunststof korf vind ik zeker geen vooruitgang. Je moet echt een supergoed schot heb ben om te scoren. Ik vind dat zeker een nadeel voor mindere ploegen. Dan krijg je geen korf baluitslagen meer maar bij voorbeeld een 5-5 eindstand. Nee, doe mij maar ouderwets gras en riet." Waar Verhorik zijn trainings carrière voort zet weet hij nog niet. „Ik ben tot nu toe alleen gevraagd om junioren te trai nen bij andere clubs. Als er niets anders komt dan ga ik dat ook wel doen. Kinderen trainen is toch het leukste dat er is, maar ik doe ook heel graag se nioren." Verhorik heeft zelf altijd bij KZ Leiden gespeeld en training ge geven. Een aanbod als trainer van zijn oude club, waar zijn vrouw in het derde speelt en zijn vierjarige dochter bij de welpjes, verwacht hij niet. „Ik doe nog wel jeugdcommissie en af en toe val ik in als trainer. Teruggaan als coach van het eerste hoeft voor mij niet per se. Ik vind het wel leuk om dat bij een andere vereniging te doen. Als je iedereen al kent, wordt het misschien te veel vriendjespolitiek. In de nationale verenigings kampioenschappen heeft de Leidse Angelique Petit met een pinfall van 1114 (gemiddeld 185) het vrouwenlcampioen- schap van BV Leiden ZW ge wonnen. Zij bleef hiermee na tionaal topbowlster Paula van Hemert ruim voor (pinfall 1059, gemiddeld 176). Bij de heren zegevierde Hans Snelting (gem. 200). In Alphen aan den Rijn werd Rianne van Vliet vrou wenkampioen (gem. 188) en bij de mannen won Jon ten Wolde, hij wierp de pins met een ge middelde van 211 om. Katwijker Bas Messemaker staat na vier ronden met vijf punten op een derde plaats in zijn voorrondepoule voor het Ne derlands kampioenschap. Rijnsburger Richard Kromhout staat gedeeld zesde. Michiel Kloosterziel en de regionale kampioen Richard Meijer delen in hun voorrondepoule met vier punten de vierde positie. Bij de wouwen staat ilnda Sch- nieders (Samen Sterk Hazers- woude) met twee gewonnen partijen bovenaan in haar pou le. Mariëlle Kromhout (RDC) heeft na twee ronden één punt (remise) gescoord. darts In de nationale superleague won HJ United in de achtste ronde met 8-2 van 't Kroegje/V- W Rheden. Hierdoor klom HJ United naar de vierde positie op de ranglijst. In de over gangsklasse won The Rippers uit Leiden met 8-2 van DCM-99 (Millingen aan den Rijn). Dit Leidse dartteam staat op een positie in de middenmoot. Michiel Eijkhout van de Leidse Go Club (LGoC) is er niet in ge slaagd de finale van het Neder lands kampioenschap te win nen. Eijkhout eindigde op vijf punten, kwam een punt tekort en verloor in de voorlaatste ronde van z'n clubgenoot Ge rald Westhoff (Oegstgeest). Bei de Leidse go-spelers eindigden daardoor als derde, samen met nog een speler van LGoC: Filip Vanderstappen. Een vierde Lei- denaar, Andreas Drost, werd voorlaatste met twee punten uit acht ronden. Frank Janssen en Merlijn Kuin eindigden boven aan met zes punten en zullen in een best-of-three match gaan uitmaken wie zich nationaal kampioen 2005 mag noemen. snooker In de winterstop heeft het snookerteam van Jumbo War mond versterking gekregen van Nederlands kampioen Stefan Mazrocis en dat wierp direct z'n vruchten af. Koploper in de landelijke eredivisie Oud West TCS werd door Jumbo met 5-4 verslagen en leed daarmee z'n eerste seizoensnederlaag. De wedstrijd kende een hoog ge halte met maar liefst zes cen turies (breaks boven de hon derd) en vier daarvan stond op naam van Jumbo (Tam Mus tafa). Xander van Rossum werd matchwinnaar - na twee zeges van Mustafa en Mazrocis - door in de laatste partij via een break van 70 het beslissende frame te winnen. Stand aan kop: 1. Oud west TCS 8-60 2. Pierre de Jonge 8-39 3. Ozebi 8-38 4. Jumbo 8-37. In het Open kampioenschap van Warmond zegevierde Len- non Starkey door in de finale met 2-1 van Ger Blok te win nen. Lijstaanvoerders Ronald Blok en Henk Versteeg sneuvel den beiden in de voorronden. Hoogste break kwam op naam van Katwijker Daan Hoekstra met een serie van 79. Noordwij- ker Paul Swanenburg won de verliezerronde. schaken - De 65ste editie van één van de oudste schaaktoer nooien in Nederland, het tradi tionele Daniël Noteboom schaaktoernooi, heeft komend weekeinde opnieuw een topbe zetting. Zo'n driehonderd scha kers uit binnen- en buitenland binden in de zalen van Visser 't Hooft Lyceum aan de Leidse Kagerstraat in twee speelsterk- tegroepen met elkaar de strijd aan. In de hoofdgroep met ruim honderd schakers staan bovenaan de deelnemerslijst grootmeesters uit Rusland Oleg Kornejev en Vladimir Burma- kin, maar ook grootmeester Va- dim Malakhatko en internatio naal meester Anna Zozulia uit de Oekraïne. De Leidse eer zal worden verdedigd door IM Mark van der Werf (LSG). Het toernooi - van organisator LSG - begint morgenavond om 19.00 uur en eindigt zondag. (bij)zaken in de sport niet blij bij Pecos. De ïnnisvereniging uit st houdt jaarlijks jdstrijden in de herfst- akantie, een van de kste manieren om werven en geïnteres- aijgen in tafeltennis. ten in Warmond aan mee. Maar dan le leerlingen die zich ook wel de ng binnenkrijgen, dus mis. Voorzitter ferk van Pecos legt sb eigenhandig de oor de kinderen die len opgegeven langs- - bij de school. Later vve dat zij niks had- ïgen. Uit navraag t de plaatselijke post- in de school had ge- geef maar, die breng ■n rond'. En vervol- Ben de kinderen te ho- een scholierentoer- bij Steeds Vooruit, de ise vereniging." Dde in kwestie, Ton •Hoort, is toevalliger- Itrijdsecretaris van loruit. Een plus een wee, voor de organi- Pecos. blije brief ging de Niet alleen naar •oruit, ook naar de ta- )ond, TPG Post en olitie. Pecos veron- it Van der Voort de ïgen achterover heeft dat de club in War- /olgens de kinderen naar hun eigen jeugdtoemooi heeft gelokt. Een brief kwam ook weer terug, waarin Steeds Vooruit ontkent ergens vanaf te weten. De club noemt de aantijgingen 'gebaseerd op ge ruchten' en 'volledig onwaar'. Steeds Vooruit eist dat Pecos de brieven aan TPG, NTTB en politie binnen een week her roept en zijn verontschuldigin gen aanbiedt aan postbode Van der Voort en de club. Secretaris Lies van der Post van Steeds Vooruit: „Van ons uit is er geen ruzie met Pecos." Volgens haar mag elke tafel tennisvereniging een jeugd toemooi houden op de dag dat het hen goeddunkt. „Toevallig viel dat deze keer op dezelfde dag. Daarnaast, Pecos bena dert scholieren in Warmond, is dat dan netjes?" Maar is het netjes om die uitnodiging te onderscheppen? „Dat worden welles-nietes-spelletjes. Wat ons betreft is er niets aan de hand, als Pecos denkt van wel, dan moeten ze onze voorzitter bellen." Pecos denkt zeker van wel, zegt voorzitter Verkerk. „Ik heb de betreffende postbode aan de lijn gehad. Die zei dat hij van niks wist, maar dat hij de briefjes wel heeft opgehaald. Daar klopt toch iets niet?" Van der Voort, de postbode in kwestie, heeft een plausibele verklaring. Steeds Vooruit be sloot om na een aantal jaren weer eens een oliebollentoer- nooi te organiseren. Voor jeugd. „De scholen zitten in mijn wijk", zegt de postbode. „Dus ik heb de formulieren langsgebracht. Een paar dagen later had ik post besteld, ik loop van het schoolplein af, komt er een vrouw achter me aan rennen: 'Ton, ik heb wat inschrijvingen voor het tafel tennistoernooi'. Dus die heb ik meegenomen, 's Avonds belde ik iemand van onze organisa tie, die heeft de briefjes bij me opgehaald." Van der Voort had geen idee dat het om de inschrijvingen van Pecos ging. „Een paar we ken later krijg ik te horen van al die aantijgingen. Ik zou mijn ambt hebben misbruikt. Daar ben ik wel even van geschrok ken", zegt hij. Hij is 62 en speelt al 44 jaar bij Steeds Vooruit. „Ik wilde mijn veertig dienstjaren volmaken. Volgend jaar ga ik met de VUT, ik heb de locatie voor het feestje al besproken. Maar nu is er een brief waarin staat dat ik mijn ambt heb misbruikt. Ik hoop dat ik niet wordt ontslagen voordat ik met pensioen ga." Het team van Van der Voort, het eerste team van Steeds Vooruit, een club met tien le den, heeft morgen een uitwed strijd. In Oegstgeest. Bij Pecos. De Oegstgeestse club heeft Steeds Vooruit verzocht om de postbode thuis te laten. Van de ongeveer 120 scholie ren die zich hadden ingeschre ven bij Pecos, hebben 17 hun uitnodiging niet ontvangen. WWW.BALLETIE.NET 'Balletje met' testte gehaktballen in sportkanti nes en beoordeelde voetbalterreinen in de regio. De komende maanden is het de beurt aan websi tes van sportclubs. Zijn ze informatief, zijn ze goed vormgegeven, zijn ze actueel? Dit keer is het de beurt aan de voetbalclub Alkmania uit Roelofarendsveen (www.svalkmania.nl). Routebeschrijving: Staat er keurig op. Ook fijn om te weten dat deze voetbalclub een 'eigen kantine' heeft. Uitslagen: Die zijn bijgewerkt. Mooie overwin ning van Alkmania 8 op Rijnvogels. Actualiteit: Veel oud nieuws onder het kopje 'nieuws' Vormgeving: Positief is dat iemand hier heel erg hard zijn best op heeft gedaan Sponsors: Fijn die vermelding van de sponsor namen op de website. We wilden net bij Bloks- ma een nieuwe keuken gaan kopen, maar we hebben geen idee waai" het bedrijf zit. Overige informatie: Hulde voor het forum, kunnen we fijn discussiëren over een fusie tus sen Alkmania en DOSR. Alle informatie over de club (inclusief historie) is te vinden. Leuk is ook de 'poll'. Deze gaat over goede voornemens van Alkmania-leden. Maar twee procent is van plan vrijwilligerswerk te verrichten. Foei! Eindoordeel: Een keurige Klassement 1 Fluks 2 RCL Foreholte Stompwijk '92 Alkmania 5 Donar 6 De Columbiaan Gemini/Kangeroes RDC 9 Alphense Boys 10 BS Leiden LSG Meerburg 13 Docos "We beginnen met een mi nuutje stilte.' 'Waarom scheids?' 'Mijn moeder is vier weken geleden overleden, vandaar'. De speelsters van TYBB en Donk stonden versteld. Na tuurlijk leefden zij mee met het leed van scheidsrechter Van der Voort uit Badhoeve dorp. Maar waarom zij nu als wildvreemden betrokken moesten worden bij de rouw verwerking? „Dit heb ik nog nooit meegemaakt", reageer de een van de speelsters. Scheidsrechter Van der Voort heeft er minder problemen mee. „Ik heb vaak een minuut stilte gehouden voor een wed strijd wanneer er iemand was overleden. Nu deed ik het voor mijn moeder. Ik vind dat niet zo vreemd. Alle betrokke nen gingen akkoord.' Daarna hield het mededogen met de scheidsrechter ook wel op. TYBB - DONK werd tien minuten voor tijd gestaakt. „De scheidsrechter had het duel onder deze omstandig heden nooit mogen leiden", mopperde een betrokkene nog. BELLETJE MET: SANDRA MULLER 7,5 7.0 7,0 7.0 7,0 6.5 6.0 6,0 6,0 5.5 5.0 5,0 5.0 3,5 Sandra Muller, speelster van Ter Leede, is zeven tot negen maanden uit de roulatie. Tij dens de revalidatie van een eer dere knieblessure scheurde zij de voorste kruisband in haar rechterknie volledig af. Muller (24) is vorige week geopereerd. Wat gebeurde er precies? „Eind september speelden we met het Nederlands elftal tegen Denemarken. Ik draaide weg van een tegenstandster, ze kwam te laat en raakte me van achteren. Daarbij is mijn voor ste kruisband ingescheurd." Dat is op zich niet zo ernstig. „Nee, en mijn knie was behoor lijk stabiel, dus hoefde ik niet geopereerd te worden. Voor die blessure staat drieënhalve maand revalidatie. Op 24 de cember, de dag voor kerst, mocht ik voor het eerst weer met de fysio het veld op. Na twintig minuten ging het hele maal mis. We stonden een bal letje over te schieten, en op het moment dat ik mijn voet weer op de grond zet, voel ik alles losscheuren. Dat deed nog meer pijn dan de eerste blessu re." Meteen naar het ziekenhuis dus? „Nou, daar had ik helemaal geen zin in. Ik wist dat het mis was, dus ik ben eerst naar huis gegaan om het te verwerken. Een MRI-scan een paar dagen later wees inderdaad uit dat de kruisband was afgesdjfcurd." Wat is de prognose? „Zeven tot negen maanden. Eerst twee keer per week fysio therapie, daarna drie keer per week. En tussendoor ook nog krachttraining doen. Maar als ik de revalidatie goed doorkom, dan kom ik helemaal terug. Daar houd ik me aan vast." Hoe gaat het nu met je? „Niet zo goed. Ik voel me best ongelukkig, ik kan geen kant op. Ik krijg pijn aan mijn rug en mijn been van al het zitten. Af en toe ga ik maar een beetje buiten een rondje lopen. Dit gevoel duurt een paar weken en dan begint de verbetering. Daar kijk ik naar uit."

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 23