SERVICE PETER STRAUB SPEURDERS verloren Zeebaars met bleekselderij Voorlopig koud - Cryptogram Dé oplossing voor uw zoektocht! HDC160 woensdag 26 januari 20c CD VAN DE DAG l ;v -H. 'A v wj •-■?> "\-V genre: emorock ...And You Will Know Us By The Trail Of Dead Worlds Apart Interscope Records/ Universal 07502103693 2 Groots en meeslepend leven. Willen we dat niet allemaal? De jon gens van de Amenkaanse emorockband Trail Of Dead (we hante ren de ingekorte naam) gaan liever strijdend ten onder dan matige songs af te scheiden. Het probleem in het leven is dat er een ver schil bestaat tussen voornemens enerzijds en het resultaat van on ze inspanningen anderzijds. Op dit verwarrende vierde album le vert de 'to do or die'-houding echter vier, aan elkaar geplakte stuk ken op die tot het beste horen van de Trail of Dead. Neem het eer ste van het kwartet, de titelsong. Tegen een decor van hamerende crescendo's, een dubbele gitaarbezetting en een klaroensignaal worden wezenlijke vragen gesteld over de waarde van de westerse opvoeding ('Have you forgotten just who you are?'). In het intro van de plaat en in de laatste zes stukken neigt het clubje net teveel naar progrock en kitscherige, quasi-klassieke details en gaat Trail Of Dead over de top. Voorspelbaar? Misschien, maar we horen dit duizend maal liever dan de lafhartige liflafjes die tal van klonen ons voorschotelen. BOEK VAN DE DAG Genre: thriller Peter Straub Jongen, meisje, verloren Uitg. Luitingh Prijs: 17,50 Lost boy lost girl is de nieuwe thriller van Peter Straub. De Neder landse uitgever heeft ervoor gekozen om het uit te brengen onder de geniale titel Jongen, meisje, verloren. Het doet het ergste ver moeden, maar op de rest van vertaling valt gelukkig weinig aan te merken: op het boek zelf trouwens ook niet. Een vrouw pleegt zelf moord en kort daarna verdwijnt haar zoon. Het verhaal komt wat moeizaam op gang met de schrijver Tim Underhill die de zwager blijkt te zijn van de vrouw, maar zodra het verhaal verteld wordt vanuit het perspectief van de zoon wordt het erg spannend. Alle sporen wijzen naar een leegstaand huis waarin vroeger een serie moordenaar heeft gewoond. De jongen breekt in, en ontdekt meer dan hem lief is. Het verhaal is een mengeling van detective, spook verhaal en psychologische thriller. Peter Straub houdt alle ballen in de lucht en weet het bovendien tot een aanvaardbaar eind te brengen. Rest de Nederlandse titel.. Misschien iets voor een prijs vraag. Wat dacht u van: 'Verdwenen mIV of 'Daar waren laatst een jongen en een meisje loos..'? KOKKERELLEN Hoofdgerecht voor 2-3 personen Zeebaars neemt in het assorti ment van de betere vishandelaar steeds vaker de plaats in van Noordzee-kabeljauw. Dat ge beurt niet omdat de zeebaars schappelijk geprijsd is maar wel om het feit dat verre familiele den van de Noordzee-kabeljauw, zoals de koolvis, steeds vaker worden aangeboden als echte kabeljauw tegen prijzen die ook voor de échte Noordzee-kabel jauw gelden. Ingrediënten 3Q0-400 gram filets van zeebaars; (zee) zout; witte peper uit de molen; 1 eetl. li moen- of citroensap; 6-7 bleekselderijsten- gels; 40 gram boter; 20 gram bloem, gezeefd; 1 dl droge witte wijn, zo als Sauvignon; 112 ta blet voor visbouillon; 2 eetl. slagroom of crème fraiche; 2 eetl. droog kruim van witbrood; 2 eetl. fijn geraspte Par mezaanse kaas; ca. 15 gram boter. Bereiding Spoel de vis onder stromend koud water. Maak de filets droog met keukenpapier en verdeel ze in 4 of 6 min of meer gelijke stukken. Wrijf de stuk ken in met het ihengsel van li moen- of citroensap, zout en peper. Laat de vis hierna ten minste 10 minuten liggen. Maak intussen de bleekselderij schoon. Trek, indien nodig, de draden van de stengels. Snijd de stengels in smalle boogjes. Verhit een wok of pan met dik ke bodem. Laat de boter er heet in worden en schep zodra het schuim begint weg te trekken de bleekselderij er door. Laat al les, boven een matig hoog afge stelde warmtebron, gedurende 3 minuten, onder voortdurend omscheppen, zachtjes bakken zonder dat de groente enige kleur krijgt. Strooi de bloem er over en schep alles enkele ma len om. Schenk er 2 1/2 decili ter kokend water en de wijn bij. Voeg het bouillontablet toe. Blijf zolang roeren tot een licht gebonden saus is verkregen. Laat de saus met de bleek selderij enkele minuten zachtjes sudderen. Roer daarna de room door de saus. Schep de helft van de saus met de helft van de bleekselderij in een ovenvaste schaal. Schik de stukken zeebaars er boven op en schep de rest van de saus en de bleekselderij er over. Meng in een kommetje broodkruim met ge raspte kaas. Strooi het mengsel over het ge recht en leg er hier en daarna een flintertje bo ter op. Plaats het geheel op het rooster dat iets onder het mid den in de tot 200 o C. voorver warmde oven is geplaatst. Laat in 16-18 minuten een fraai goudbruin korstje op het ge recht bakken. Presentatie Dien het gerecht in de oven schaal op. Geef er knapperig, zelf afgebakken, stokbrood en een salade van tomaten, groene olijven en uienringen bij. Hans Belterman VERKEERSCONTROLES De verkeerspolitie controleert in het hele land of de automobilis ten zich houden aan de voorgeschreven maximumsnelheden. Een aantal controles wordt dagelijks uitgevoerd, zoals op de Al 5 tussen knooppunt Ridderkerk en knooppunt Deil en A12 tussen Ede en knooppunt Waterberg. Vandaag wordt er ook gecontroleerd op de Al bij Oldenzaal en A44 bij Haarlemmermeer. Donderdag: A2 bij Ouder-Amstel en A29 bij omgeving Oud-Beijerland. Vrijdag: A17 bij Roosendaal en A27bij Almere. Zaterdag: Al bij Laren en A73 bij Venlo. Zondag: A67 bij Eersel en A9 bij Heiloo. HET WEER door Jan Visser Een buitengewoon krachtige Atlantische hogedruk- blokkade heeft de westcirculatie naar hoge breedten verdrongen. Hoewel er om het kolossale luchtdruk- maximum heen wel pogingen worden ondernomen om zachte luchtmassa's naar Europa te loodsen, zit met name het Europese vasteland voorlopig in de kou. Ook het zuiden van Europa heeft inmiddels te maken met de koude die in het noordoosten van Spanje een hoop commotie veroorzaakte. Maandag stonden in Barcelona de sneeuwschuivers al klaar terwijl de eerste vlok nog moest vallen. In de Pyrene- eën werd het gisternacht op 2500 meter hoogte in Boi -19,3 graden. Op IJsland werd het gisternacht zeer, zeer zacht met in Dalatangi aan de oostkust een temperatuur van 14,6 graden. Bij ons wordt vandaag met een geleidelijk in kracht afnemende noordoostenwind koude lucht aange voerd. De temperatuur loopt tijdens de middag op naar een graad of 3. Het weerbeeld kenmerkt zich door geregeld zonneschijn en onder invloed van een naderende hogedrukuitloper zijn de neerslagkansen klein. Vanavond neemt de kans op neerslag geleide lijk toe. Over de Noordzee komen namelijk zwakke storingen dichterbij. Donderdag en vrijdag is er kans op wat neerslag en doordat het in de nacht en och tend in vooral het binnenland vorstig blijft kan het plaatselijk glad worden. De temperatuur gaat over dag naar een graad of 3 boven nul. De wind is zwak tot matig en waait uit noordelijke richtingen. Hoewel J niet overtuigend waren er de laatste dagen aanwij zingen dat de kou in het weekeinde zou toenemen, inmiddels lijkt het zo goed als zeker dat er toch een geleidelijke verzachting gaat plaatsvinden. Gister nacht is er op veel plaatsen nog verrassend veel sneeuw gevallen. Voor de komst van de sneeuw en hagelbuien vroor het in het oosten matig: Hupsel in de Achterhoek mat -7,8 graden. Gisteren vooral in de middag regionaal veel zon maar wel lage maxima: Hoofddorp meldde maar 2,2 graden. in di SNEEUWHOOGTEN wintersportgebieden Duitsland u- 4- Verwachting voor morgen DE RECHTER ee/o vEp.l?AcHT PAKKET WAT poeAi we paakmee BC A berg V A berg dal V Adenau 10 Lenggries 40 8rocken 140 Monschau I 12 I Feuerberg Neukirchen 100 20 Freudenstadt 20 0 Oberaudorf 45 25 Garmisch-Part 90 26 Oberstdorf 120 30 Going 180 40 Pfronten 30 20 Kahler Asten 70 40 Ramsau 35 20 :'7 7' STRIPS weoEooiew AI/VAR we kuajaje/u (see/j eajkel Kisi co AJE/MeW. pe rweepe kaa4bkuepeaj Z-EGÖEAJ Pat ZE HET PAKKET AAJTÏ - TEKKEOp:/v\AATKe6EUeAJ VA/U STER pOM/OEK E/U KEMKES m00 miet aesee/u oa»tvaajseaj... Miss£ftf£fi is nerearr H£T OetAAfL PAT TO-T. Iets aan te bieden of juist te vragen? Van personeel tot aanhangwagen! Horizontaal: 1. Els en Ria zijn ertoe in staat (6); 4. Mensen zon( tn' eigen huis (8); 6. Ik zie niets achter een landbouw^ Qr tuig (3); 7. Laag(te) vrouwspersoon (3); 9. De mon een kletsmajoor (7); 11. Dat is voor een Europeaan' Belgische plaats (5). r na Verticaal: m 1. Bloem om in het oog te houden (4); 2. Daarop Wls geen last meer van de file (5); 3. Op zeker momenlge geen ruzie meer zijn (4); 5. Stelen op het water (6) >c gaat ons allemaal aan (3); 8. Vogel die meteen nog t voorkomt (4); 10. Groene vloeistof? (3). Oplossing van dinsdag: Plaats nu uw speurder via www.speurders.nl of mail naar speurders@hdc.nl Tel.: 072 519 68 68 Fax: 072 519 68 69 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. even-neven-oneven aren-ander-narede blei-balie-balein leer-deler-erelid vies-vlies-valies raad-graad-aardig asla-slaan-nasaal long-galon-galIon gres-grens-ergens span-pasen-naspel Gevraagd woord: ONBEVANGEN.

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 12