e Vlieger jast wegens ersing Politie met foto slachtoffer langs Alphense winkels Huis ter Duin dolgelukkig met Michelin-ster Vijf jonge Marokkanen op eerste Stadsgesprek Puur genieten in de Soester Duinen v "al Fiod bij Imca Vastgoed Winters jTK2EM -no Is 1/2° 12/4 Lees nu Leidsch Dagblad in de ochtend en ontvang de eerste 2 weken gratis! SPEURDERS Plaats nu uw speurder via www.speurders.nl of mail naar speurders§hdc.nl Tel.: 072 5196868 Fax: 072 5196869 door Silvan Schoonhoven leiden - Jan Rijsbergen wordt er 'kotsmisselijk' van. Loopt hij, de voorzitter van wijkgroep Noorderkwartier, buurthuis 't Spoortje uit en wat ziet hij? Een groepje allochtone jongens die een racistisch lied zingen en de Hitlergroet brengen. En Bram Pater, actief in het buurtwerk in Noord, is opgeschrikt door wat hij allochtonen heeft horen zeg gen. Via via weliswaar, maar toch: wij zullen jullie wel krij gen, schijnen de allochtonen te hebben gezegd, de islam zal ook jullie overheersen. Daar ging het gisteravond om in buurthuis De Kooi: 'het on veilige gevoel, de angst voor ex tremisme' staat volgens de ge meentelijke aankondiging van de serie Stadsgesprekken cen traal. En 'het vrije woord, onze onderlinge omgangsvormen en hoe we het 'samen leven' nu verder vorm kunnen en willen geven'. De Stadsgesprekken moesten vooral 'geen vergadering tussen functionarissen' worden, maar 'indringende gesprekken tussen de inwoners van de stad: al lochtoon, autochtoon, jong, oud, geslaagd of nog zoekend'. Een korte inventaris maakt ech ter duidelijk dat de functiona rissen zich door deze aankondi ging niet hebben laten afschrik ken. Bestuurders van wijkver- enigingen, vrijwilligers, politici en ouwe rotten uit het welzijns werk zijn goed vertegenwoor digd. „Dan blijven eigenlijk al leen die jongens over", consta teert gespreksleider en wethou der Wim de Boer. „Goed dat jullie gekomen zijn hoor", com plimenteert een dame uit het publiek de vijf jonge Marokka nen. Maar ook zij blijken niet helemaal belangeloos te zijn aangeschoven. Hassan, Rafik, Anass, Akram en Soufiane zijn de Powerboys: een groepje Ma rokkaanse jongens die onder leiding van empowerment-trai ner Said Amghar proberen 'hun naam te verbeteren'. „Meer blauw op straat!", stellen ze voor. „De politie moet meer mensen oppakken die laat op straat lopen! Pagina Ri: 'Wie van ons twee moet nou de-taal leren?' dinsdag 25 januari 2005 Alphenaar komt om bij ongeval alphen aan den rijn - Een 21- jarige Alphenaar is gistermid dag bij een verkeersongeval om het leven gekomen. Op de ro tonde bij de Oude Herenweg en de Binkhorst kwam het slacht offer op zijn scooter in botsing met een auto. De bestuurder van de auto bleef ongedeerd. De politie zette de rotonde en kele uren af om de toedracht te onderzoeken. Euthanasie voor Amerikaanse (40) Washington - De artsen van de 40-jarige Amerikaanse Terri Schiavo, die al meer dan veer tien jaar in coma ligt, mogen haar laten sterven. Het Ameri kaanse Hooggerechtshof heeft een verzoek van gouverneur Jeb Bush van Florida om dat te ver hinderen, gisteren naast zich neergelegd. Schiavo's artsen achten de kans dat zij zal her stellen praktisch nihil. Haar echtgenoot heeft jarenlang ge probeerd toestemming te krij gen om het leven van zijn vrouw te laten beëindigen. WNF waarschuwt voor vis Oostzee brussel - Vis in delen van de Oostzee is te giftig voor de Eu ropese consument, waarschuwt het Wereld Natuur Fonds (WNF). In de vis worden hoge gehalten van PCB's, dioxine en andere chemische stoffen aan getroffen. Bijvoorbeeld de ha ring in de Oostzee bevat vijftig keer meer PBDE dan zijn soort genoten in de Atlantische Oce aan. Ook met kabeljauw en pa ling is het slecht gesteld. Remkes: Forse toename spionage den haag - De traditionele spi onage in ons land is fors toege nomen. Buitenlandse agenten zijn druk bezig vertrouwelijke militaire-, wetenschappelijke- en bedrijfsinformatie te verga ren en politieke invloed uit te oefenen. Dat zei minister van binnenlandse zaken Remkes gisteren bij de presentatie van de terreurbrief van het kabinet. Remkes wil dat de inlichtingen dienst AIVD zich beter wapent tegen de toestroom van buiten landse geheime agenten. Daar voor komt meer mankracht en materieel beschikbaar, kondig de hij aan. Pagina Binnenland 1 soest - Wauw, wat een mooi gezicht. Zijn de Soester Duinen normaliter al niet bepaald saai, met een subtiel laagje sneeuw en een strakblauwe lucht erboven was het gisteren surrealistisch gaaf. Puur genieten voor de paar bofkonten, zoals deze viervoeter, die op de maandag tijd hadden voor een wandeling. Foto: Aldo Alessie Ingewijden vermoeden afrekening in criminele circuit 1 Ik betaal: automatisch 56.20) per acceptgiro 56.70) 1 aM/civ I Naam: Adres: I Geboortedatum e-mail: I Bank/giro* j Handtekening I Uitsluitend bo I Stuur deze bon de envelop naar Leidsth 1 tagblad. I a v aXd. Lezersservice. Antwoordnummer 127. 1800 VB Alkmaar. oT bel 1 0800-1711 (gratia) I E-mail lezersservmwhdc nl of «urf Wy gaan zorgvuldig om n gegeven» In het colofon v vindt u nadere informatie. Mijn wereld, mijn krant. Leidsch Dagblad OPGERICHT 1 MAART 1860 eidsch Dagblad Noordwijks hotel nooit eerder zo geëerd COMMENTAAR TERREURBESTRIJDING alphen aan den run - De poli tie heeft een groot buurtonder zoek in de Alphense Hooftstiaat gehouden naar aanleiding van de moord op een 35-jarige man die zaterdagochtend bij kinder boerderij Zegersloot is gevon den. Volgens diverse winkeliers toonden agenten van Hollands Midden daarbij gisteren de foto van een hun bekende Turkse man als mogelijk slachtoffer. Politie noch Justitie kon dat gis teravond bevestigen. Op de website www.alphen.nu, de digitale ontmoetingsplek van 2000 jongeren in Alphen, werd gisteravond uitgebreid ge sproken over de dood van de man. Het vermoedelijke slacht offer, dat was getrouwd met een Alphense, verbleef illegaal in Nederland. Hij was vorig jaar door de IND het land uitgezet omdat er bewijzen waren ge vonden dat hij in Duitsland be trokken was geweest bij een drugshandel. De man kwam echter vanuit Turkije weer terug naar Alphen. In Alphen duikt op verscheide- Een hart, bloemen en een briefje ter nagedachtenis aan de 35-jarige man die zaterdag dood werd aangetroffen in Alphen. Foto: Henk Bouwman ne plekken het hardnekkige ge rucht op dat het om een afreke ning in het criminele circuit gaat. Het openbaar ministerie heeft geen nieuwe informatie vrijge geven over de dood van de man, wiens stoffelijk overschot zaterdag in alle vroegte door twee wandelaars werd ontdekt. Ter nagedachtenis van het slachtoffer legden anonieme bekenden van de man een bloemstuk en een briefje op de plaats waar hij dood werd aan getroffen. Pagina R3: Eerste vogelexcursie begint met een lijk Golfende student is geen kakker Leonie Jansen solo: 'Het is er gewoon en het is goed' Zes spelers van AZ in beeld bij Oranje (advertentie) door Rob Onderwater NOORDWIJK - Vlak nadat het blije nieuws Noordwijk heeft bereikt, begint er een rondedans door Huis ter Duin. Nooit eerder in zijn lange bestaan is het hotel een Michelin-ster ten deel gevallen, maar sinds gisteren heeft Grand Hotels Huis ter Duin het felbegeerde 'gastrono mische' kleinood in zijn bezit. De felbegeerde ster dankt het hotel aan de kookkwaliteiten van chef-kok Marcel van Lier, die in restaurant Latour de touwtjes strak in handen heeft. Commercieel-directeur Stephan Stok- kermans zat gistermiddag in de file, op weg naar Maastricht toen hij van het nieuws op de hoogte werd gesteld. „Je wilt dan niet weten wat er met je ge beurt", zegt Stokkermans opgetogen. „Ik was verbaasd. Hiermee hebben we nooit rekening gehouden. Van Lier kreeg al eens eerder een ster, toen hij nog in de pannen roerde van Villa Rozenrust in Leidschendam. Maar de kok kwakkelde wat met zijn gezond heid, toen hij in contact kwam met Huis ter Duin. Vijf jaar geleden maakte Van Lier de overstap naar Noordwijk. Stokkermans: „Maar niet met de bedoeling om ook een ster te koken voor Huis ter Duin. Natuurlijk had Van Lier ambities en wij hadden die ook, maar een Michelin-ster krijg je niet zomaar in bezit." De afgelopen jaren kwamen vele eetin- specteurs naar Latour om de gerechten van Van Lier te proeven. Stokkermans heeft ze allemaal zien komen en gaan. ijding van terreur mag Het kabinet heeft er miljoenen euro's ex- uit te trekken. Gisteren de ministers Remkes er bekend wat ze alle- plan zijn. Zo komen er bevoegdheden om pre- fouilleren, is een be- 31 )od voor haat-imams ak en worden Isdiensten Het was een n na klinische ing van de ewindslieden. ïwe al. C stevig pakket aan 1 op tafel moest ko- onneklaar. De dramari- rvallen van de afgelo- inden en de dreigende gAteeds vaker wordt ge- I en de actie van het ka- e zich niet houdt aan zoals we die met el- ►ben afgesproken, ver te worden aan- en op- 1 moet worden vast- het kabinet steeds t op bestrijding van Tonder te kijken naar de iorzaken. Oog om oog, een medeverdachte van Israëli sche afkomst onder druk zijn gezet om zijn aandelen over te dragen. Die medeverdachte, een 37-jarige inwoner van Al- mere, zit nog altijd vast. Oorspronkelijk zou De Vlieger het pand kopen met zijn toen malig zakenpartner Willem Endstia, maar die zou volgens de zakenman zijn afgehaakt. In de loop van 2002 kocht De Vlie ger naar eigen zeggen het pand alsnog, samen met zijn broer. Snel daarna werd de zaak door verkocht aan horecamagnaat Sjoerd Kooistia, die er een van zijn Three Sisters van maakte. De Vlieger erkende na de aan houding van Prins dat hij bij besprekingen met Fernandez over het pand betrokken was geweest, maar ontkende ooit iets van bedreigingen te hebben gemerkt. Justitie maakte na de aanhouding van Prins bekend, dat Exel Aviation niet bij de zaak was betrokken. Prins werd in de nasleep van de aanhouding door De Vlieger bij Exel gewipt. Prins werd aanvan kelijk ook van witwassen ver dacht, maar die aanklacht liet Justitie na de vrijlating van Prins, vallen. Ook Imca Vast goed, waar de inval van Justitie plaats had, zegt niet direct bij de affaire te zijn betrokken. Dit jaar kwam dan eindelijk de bekro ning. De chef-kok kan de komende da gen zijn borst natmaken. Stokkermans: „Ik kwam in Maastricht een aantal chef koks tegen die ook een ster hadden ge kregen. Die zeiden dat het de komende dagen storm gaat lopen met fijnproevers, die de keuken van Latour willen proeven. Ik kan er alleen maar trots op zijn. In de geschiedenis van Huis ter Duin (die te ruggaat tot 1887) is dit een absolute mijlpaal." Leiden wil minder colporteurs in winkelcentrum dam - De Amsterdamse firn Eri de Vlieger zit "Tterochtend voor verhoor msterdam. Hij wordt van medeplichtigheid id« rs'n8- Bij bet hoofdkan- v 1 zijn bedrijf, Imca Vast- 3 gisteren een inval ge- wrde Fiod-ECD. 30 ïsterdamse zakenman C terochtend rond elf uur [met zijn advocaat naar M terdamse Hoofdbureau tie, na even daarvoor te [eroepen voor verhoor. PJ ond zat hij nog altijd tand om tand. Dat lijkt het de vies. Niet bepaald een route zo als we die doorgaans gewend zijn. Waar zijn de door de over heid geïnitieerde discussies, plannen en ideeën om de inder daad niet te onderschatten pro blematiek ook van een andere kant te benaderen? Nu en dan wordt er een potje met geld ge vonden voor een (plaat selijk) integratie-initia tief, maar veelal blijft het daar bij. Een 'deltaplan voor een betere samenleving' lijkt meer op zijn plaats. Een enkele keer hoor je dit idealisti sche geluid nog. Maar die woor den klinken meestal niet door. En worden ze opgevangen, dan volgt al snel: naïef, jaren zestig, onrealistisch. Het trotseren van de critici - of zijn het cynici? - vergt de nodige inspanningen. Maar die zijn de moeite waard. Voor een oplossing van alle pro blemen is immers meer nodig dan de maatregelen die Donner en Remkes nu hebben afgekon- digd. Adriaan Brandenburg gaan om dezelfde zaak De Vliegers voormalige and van luchtvaarttak tion, Harm Prins, vorige »en week lang door Jus- el vastgehouden. Daar in 2001 de mede-eige- erto Fernandez van een and aan het Amster- Kleine- Gartmanplant- gdurig zijn bedreigd, ez baatte in het pand les uit maar De Vlieger Club Strictly beginnen. -v ez zou daar niet aan willen meewerken. 1 zou de ex-profvoetbal- J Uruguyaanse afkomst, Justitie, door Prins en

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 1