abinet zet at-imams land uit aa et Rijnsburgse ondernemer Cor van Duijn wil zakenhotel in Katwijk Jongens bekennen in schokkende zedenzaak de aanpak fundamentalisten Leiden Swingt in Jazzweek Honderden herdenken tasjesdief van OERLE OPGERICHT 1 MAART 1860 zaterdag 22 januari 2005 VAN ROY C.S. ADVOCATEN Tel. (071)5122362 Dagblad Homohaters VS verklaren oorlog aan SpongeBob In de wondere (theaterwereld van de Leidse wol Juffermans (2x): Veel woorden grootse daden Zestig jaar concentratiekamp Auschwitz - Zon en wolken ikia Buitelaar L Als Katwijk zich als badplaats en isch centrum wil ontwikkelen, is een >tel onmisbaar. De Rijnsburgse on- irin de hotelbranche Cor van Duijn de gemeente praten over een nieuw jrrenhotel van circa tachtig kamers, sderaccommodatie, voor zakenlui en l Van Duijn denkt aan het terrein bij het Zeehospitium, aan de zuidkant van Kat wijk. Daar is een combinatie met een zorgho- tel goed mogelijk, zegt Van Duijn, een con cept waarover in Katwijk al langere tijd wordt 'gefantaseerd'. De Rijnsburger heeft daar er varing mee, sinds hij als adviseur betrokken is bij de bouw van zorghotels zoals in Huis ter Heide en Amersfoort. Volgens Van Duijn is Katwijk - van oudsher een familiebadplaats - toe aan hotelaccom modatie voor de zakelijke markt. „Katwijk wil zich ontwikkelen als badplaats, maar ook als plek waar economie en handel floreren. De fusie met Rijnsburg en Valkenburg speelt daarin een belangrijke rol. Op de bedrijven terreinen probeert men economisch sterke bedrijven aan te trekken. Een zakenhotel kan de groei en bloei van deze regio een impuls geven." Zijn Golden Green Hotels Groep heeft nu vier hotels, waaronder het Mercure in Noordwijk en Golden Tulip in Leiden. Dit voorjaar opent Van Duijn een vijfde hotel, de Tulip Inn bij het Centraal Station van Leiden. Het is geen makkelijke tijd om te investeren in de hotel- markt, zegt Van Duijn. Daarom kan juist de combinatie van verschillende doelgroepen een succes zijn. Naar aanleiding van een informeel gesprek met burgemeester Wienen heeft Van Duijn de gemeente een uitnodiging gestuurd om de mogelijkheden te onderzoeken. Wethouder Slings (toerisme) wil graag meer van de plan nen weten. Uit recent onderzoek naar de ho- telmarkt in Katwijk blijkt dat er ruimte is voor een nieuw hotel in het hogere segment. „De behoefte aan een zakenhotel kwam niet spe ciaal naar voren. Maar als een ondernemer er brood in ziet, is dat niet voor niets. Het lijkt me interessant om de ideeën te horen." C/gpd - Het kabinet nitisch fundamentalis- rd aanpakken. Radicale en zullen streng worden en imams die haat pre ien het land worden gaan honderden mil- |iro's extra naar de strijd (reur. t het kabinet gisteren Hoewel de details van ïrbestrijding niet zijn die presenteren de Remkes en Donner zijn de hoofdlijnen ld. iet wil onder meer veel gaan optreden tegen van moslimfundamen- Het zaaien van haat, lerlijken van terreur en lpraten daarvan wor- strafbaar. Haat-imams hun verblijfsvergun- veiligheidsdiensten ef ingrijpen tegen radi- nitische websites, jndamentalisten die e ogen van politie en rerdacht maken door eld een duikcursus te gaan volgen of vlieglesssen ne men (zoals in de VS vooraf gaande aan de aanslagen van 11 september 2001 is gebeurd) zullen scherp in de gaten wor den gehouden. Wie zich verdacht gedraagt en mogelijk plannen beraamt om terroristische daden te plegen, kan bijvoorbeeld een straatver bod opgelegd krijgen. Verder kan het Binnenhof tot verboden terrein worden verklaard voor mensen die zich tegen bepaal de politici richten, zo is verno men in kringen rond het kabi net. De regering trekt de komende jaren honderden miljoenen uit voor de strijd tegen de terreur. Het geld gaat naar de veilig heidsdiensten, de bewakings dienst DKDB en antiterreur eenheden als de BBE. Ook de marechaussee, de politie en de nationale recherche krijgen meer geld. De WD-ministers wilden dat het kabinet nog verdergaande maatregelen zou nemen, maar gingen toch akkoord met de aanpak van Donner en Remkes. (advertentie) leiden - Vanmiddag begint het officieel: Leiden Swingt, een niebwe naam voor de al oude Leidse Blues Jazzweek. Maar de kop ging er gisteravond al af, want het 'nieu we' evenement begon traditiegetrouw met de vrijdagse warming-up. In De Waag brachten onder meer de USA High School Big Band en Hans Dulfer Leidenaars alvast in de stemming voor wat iedereen, gemakshalve, de 'Leidse Jazzweek' noemt. In de 24ste editie van die week staan De Waag en Jazzcafé The Duke, avond aan avond bol van funk, blues, soul en jazz. Komende woensdag rijdt de borrelbus weer langs een kleine veertig kroegen met levende muziek tijdens de traditionele Kroegentocht. Foto: Mark Lamers Noordwijker (41) verdachte moord den haag/noordwijk - Een 41- jarige Noordwijker wordt ver dacht van moord op een Haag se fietsenhandelaar. De man moest gisteren voor de recht bank in Den Haag verschijnen, waar twaalf jaar gevangenisstraf tegen hem werd geëist. De moord werd een klein jaar gele den, op 27 februari 2004, ge pleegd. De Noordwijker had geld van de Hagenaar tegoed en ging samen met een medever dachte naar de fietsenwinkel. De laatste, een 57-jarige Hage naar, zou vervolgens het fatale schot hebben gelost, waarna de Noordwijker de kassa pakte. Tegen de Haagse medever dachte werd gisteren zestien jaar cel geëist. Pagina R3 'Nieuwe' vis in Noordzeekanaal ijmuiden - In het Noordzeeka naal is een voor Nederland vol strekt nieuwe vissoort aange troffen. Het betreft de 'Atlantic Croaker', een vis die normaal gesproken alleen voorkomt voor de Atlantische kust van Noord-Amerika en in de Golf van Mexico. Het Nederlands Instituut voor Visserij-onder zoek (RIVO) in Ijmuiden stelde vast dat het de 'Atlantic Croa ker' betrof. De onderzoekers noemden de vis de knorrepos, omdat er sterke overeenkom sten zijn met de zoetwatervis pos (schele pos) én omdat de vis bij aanraking knorrende ge luiden maakt. Theun de Vries (97) overleden den haag - Schrijver Theun de Vries is gisteren overleden. Dat heeft zijn uitgeverij Querido meegedeeld. Hij is 97 jaar ge worden. De Vries had de afgelo pen week een zware bronchitis gekregen. Na een rustige nacht is hij gistermorgen gestorven. Theun de Vries begon al op zeer vroege leeftijd met schrij ven en laat een enorm oeuvre na. Bij het grote publiek is hij vooral bekend als de schrijver van Het meisje met het rode haar over de Haarlemse ver zetsstrijdster Hannie Schaft. Het boek werd in 1981 met groot succes verfilmd. De Vries schreef zowel proza als poëzie. Hij debuteerde in 1925 met Friesche Sagen. Pagina Kunst Lees nu Leidsch Dagblad in de ochtend en ontvang de eerste 2 weken gratis! yc Int. School Experienced teacher ibouw Groep Projectontwikkelaar Nederland Service technicus COMMENTAAR SMOKKEL OP SCHIPHOL iging van Schiphol is een mandje, de lucht ten broeinest van men gelaars. Die suggestie •h op nu blijkt dat de issee de afgelopen vijf 675 personeelsleden epakt op verdenking lensmokkel. Toch is die te gemakkelijk. Schip- beste te vergelijken rote stad. Voor crimi- let een aantrekkelijke un 'beroep' uit te oefe- acht de hoogte van het m de luchthaven staat rdichte be- een uto- Inele orga- ïebben het ïorzien op le 'Schip- die perso- krijgen om zich vrij uchthaven te kunnen Voor zo'n pas leggen nale misdaadbendes jk een paar duizend omdat het de moge- edt illegalen het land te smokkelen. Het mers altijd enige tijd missing van de pas tonstateerd en geregi- lijks niet alleen honderdduizen den reizigers, maar er werken ook zo'n 60.000 mensen, ver spreid over ongeveer zeshon derd bedrijven. Grofweg de helft van hen beschikt over de specia le pas. Ondanks een grondige screening vooraf is het niet te vermijden dat iemand later voor geldelijke verleiding bezwijkt. De marechaussee is sinds 1994 met speciale teams actief om de mensensmokkelaars te pakken. Het idee dat Schiphol een inter nationale vrijplaats is voor dit soort misdrijven, is misplaatst: het aantal arrestaties voor mensensmokkel blijft al jaren stabiel op ongeveer 160. Dat zijn 160 criminelen te veel, maar het is een illusie te denken dat dergelijke misdaad volledig kan worden uitgeroeid. Uit interna tionaal onderzoek blijkt dat de Nederlandse luchthaven een van de beter beveiligde ter wereld is. Wie elk personeelslid ook elke dag weer binnenstebuiten wil keren, moet accepteren dat de vliegtuigen veel later vertrekken en dat bagage trager wordt afge handeld. hoeft dat niet te wek- chiphol passeren dage- Peter de Vries Amsterdam - Enkele honderden mensen, onder wie veel Marokkaanse jongeren, hebben gistermiddag in Amsterdam-Oost de maandag omgekomen tasjesdief Ali herdacht. De herdenking verliep rustig. De her denkingstocht begon bij de boom in de Derde Oosterparkstraat waar de man omkwam. Bij de boom la gen nog altijd veel bloemen en er hingen steunbetuigingen aan de stam. Iemand had een briefje neerge legd met de tekst 'Verdonk, moordenares'. Marokkaanse 'buurtvaders' hielden een oogje in het zeil. Een zus van Ali riep voor aanvang van de tocht de jongeren op zich gedeisd te houden en er een gedenkwaar dige bijeenkomst van te maken. Familie en vrienden liepen voorop tijdens de stoet door Amsterdam- Oost naar de Al Kabir moskee, waar een korte herdenkingsdienst plaatsvond. Familie en vrienden wilden aanvankelijk een stille tocht door de hele stad houden, maar na overleg met het stadsdeel Oost-Water- graafsmeer werd besloten er een kortere herdenkingstocht van te maken. Vooral burgemeester Cohen drong er op aan de stille tocht af te gelasten. Pagina Binnenland i: Balkenende: Verdonk temperde 'moord'-stemming. Foto: ANP/Rick Nederstigt Groepsverkrachting meisje van 13 rotterdam/anp - Justitie ver denkt zeventien Rotterdamse jongens tussen de 9 en 16 jaar van het verkrachten van een 13-jarig meisje. De persofficier van justitie liet gisteren weten dat de jongens het meisje meermalen misbruikten in kelderboxen en een woning op Rotterdam-Zuid. Het meren deel van de verdachten heeft bekend. Een van de verdachten is de 16-jarige jongen die er door justitie van wordt verdacht dat hij op 20 december op de Beij- erlandselaan in Rotterdam een 15-jarige jongen heeft doodge stoken. In die zaak zitten in to taal zes jongeren vast. De jongens misbruikten het meisje in april, mei en okto ber. Het slachtoffer deed in december aangifte. Sinds die tijd zijn vier van de verdachten in een jeugdinrichting ge plaatst voor andere misdaden. Acht jongens zijn naar aanlei ding van de zedenzaak vastge zet. Twee moeten nog voor de rechter verschijnen en de 9-ja- rige jongen kan vanwege zijn leeftijd niet strafrechtelijk ver volgd worden. De Raad voor de Kinderbescherming is inge licht. Dit is de tweede grote zeden zaak in korte tijd waarbij Rot terdamse jongeren betrokken zijn. Afgelopen september kre gen vier jongens (14 tot 17 jaar oud) een jaar jeugddetentie opgelegd voor het verkrachten van zes meisjes in de zomer van 2003. Twee andere jon gens kregen respectievelijk tien maanden celstraf en jeugd-tbs. De jongens verkrachtten meis jes tussen de 13 en 15 jaar al leen en gezamenlijk in Rotter dam-West. (advertenties) Sf' MO« »N M A VKWFRKEN BV Bearijfsschoonmaak: kantoren, bedrijfspanden, sportcentra en instellingen voor informatie: 071-5232308 Plaats nu uw speurder via www.speurders.nl of mail naar speurders9hdc.nl Tel.: 072 5196868 Fax: 072 5196869 Ja, ik: neem een vast kwartaalabonnement en ontvang de eerste 2 weken gratis! Ik betaal: automatisch 56.20) per acceptgiro 56.70) M V Naam: Adres: Bank/ giro* Handtekening: Uitsluitend bij automatische incasso Stuur deze bon op In een ongc frank eer de envelop naar Lotdach Dagblad, l it afd Lezersservice. Antwoordnummer 187. 1800 VB Alkmaar, of bel 0800-1711 (gratia) E-mail lezeraaervioefhdc nl of turf □aar www leidachdagblad nl Deze aanbieding la geldig tot 31 maart 200S Wy gaan zorgvuldig oro roet persoon» gegevena In bet colofon van de krant vindt u nadere informatie Mijn wereld, mijn krant. Leidsch A Dagblad

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 1