Met opgeheven hoofd naar huis Plaaggeesten geven elkaar tegengas SPORT Richard Krajicek vindt uitlaatklep in boek 'Harde Ballen' Michaella Krajicek dicht bij sensatie tegen Patty Schnyder Verstappen verder in VS Vooronderzoek Franse justitie naar Armstrong Tuitert skate-off veen - Mark Tuitert heeft lemeld voor de skate-off startbewijs voor de WK d in februari in Moskou. iatser is maandag met are verkoudheid en lich- s teruggekomen van ningskamp in Erfurt. Hij loopt op een voorspoe- jtel, maar voelt zich niet ieg om vandaag om ir in Heerenveen de n WK-deelname aan te rstaan voor onder an- intje Ritsma, Ralf van I en Bob de Jong een 5000 meter op het pro- a. litietrainer bij Feyenoord jam - Toine van de rg, conditie- de herstel bij Feyenoord, is vorige reet na het trainings an de club op Las Pal zijn functie ontheven, iet vertrouwen van ullit in die week zou geschonden, zoals ezegd, wil een woord- niet zeggen. „Er is een van inzicht tussen hem chnische staf." big langdurig ischakeld NAC kan de komende n geen beroep doen op rLurling. De 27-jarige Ier heeft een scheurtje ïeniscus opgelopen. Hij Bblesseerd op de trai- Ceesay bij Willem II n Jatto Ceesay keert te- c ITdlem II. De 30-jarige m heeft voor de rest ieizoen een contract I bij de Tilburgse club. c. lalde tussen 1995 en al voor de Brabanders. ]l ertrok daarna naar Al iaudi Arabië. ersprobleem /Veendam i - BV Veendam heeft I behoefte aan een ('j e doelman. De eerste- ib kan bij de hervatting impetitie, op 28 janua- 5' eschikken over de twee li chten. Henry Louwdijk soonlijke redenen ver lij Veendam. Collega arwinkel heeft in een Istrijd tegen FC Zwolle [2 rarm gebroken. landen nEK 3I De nationale voetbal- 1 Kroatië mag zich van ïg samen met Honga- (i daat voor de organisa- :t EK in 2012 stellen. j0 urlanden gaan de con- aan met Italië en ind, die het evenement willen houden. lalcoaches ven strijdbijl a Arsene Wenger en eI uson zullen elkaar in s' ip van het duel tussen 1 Manchester United a ïari niet meer in het /e beschimpen. De oe vers van beide Engelse ei geven gehoor aan een 1 %i de Engelse politie Jde dat de voortduren- enstrijd kon leiden tot sen de rivaliserende ^fsgroepen. vi ;i re Jongejan "onzeker Het vervolg van de 'fan Ferenc Jongejan in l(f kaanse profhonkbal is /a eworden. De Colora- 111 s, zijn nieuwe club, rt6-jarige pitcher te laat 1 aangemeld voor een ;r Utrechtse werper '^et najaar door de Chi- erfs aan de kant gezet. 31 deling kwam voor ia,als een verrassing. nrecord 'JFabris d Schaatser Enrico Fa- M bij de Italiaanse kam- ippen allround het s) :ord op de meerkamp üucht verbeterd. Hij SP de buitenbaan in Col- e» en totaal van 155,657 et oude record stond jrs met 156,167 punten envan de Rus Dimitri oJuel' wordt Jespeeld Jtoiderlecht en La Lou- f Sten het competitie- ie'»november, waarin 3tjplofte, overspelen. U16sche clubs zijn daar- r- Iht door de beroeps- n-fevan de nationale _jnd (KB VB). vrijdag 21 januari 2005 door Certjan van Geen Amsterdam - De meeste spor ters huren voor het schrijven van hun autobiografie een ghostwriter in. Een enkeling gunt de schrijver alle credits. Richard Krajicek deed het hele maal zelf, met enige hulp van zijn echtgenote Daphne Dec kers. Het resultaat heet 'Harde Ballen', met als ondertitel 'Twaalf intrigerende tennis sers'. Vandaag ligt het in de winkels en aangezien de eerste druk al in de voorverkoop aan de man is gebracht, komt uitgever Ti- rion meteen al met een tweede druk. Dat is snel en misschien wel te snel, want de foutjes in de eerste druk kunnen er daar mee nog niet uitgehaald wor den. Gistermiddag presenteerde Krajicek, in aanwezigheid van de crème de la crème, zijn boek in Vak Zuid, een populaire ho recagelegenheid in het Olym pisch Stadion in Amsterdam. Het eerste exemplaar was voor Ruud Gullit, omdat de Feyen oord-trainer - terwijl hij met Daphne Deckers bij Barend en Van Dorp zat - had laten vallen nooit een boek te lezen. Gullit nam het boek van de Wimble don-winnaar onder lovende woorden in ontvangst. Zijn moeizame relatie met de pers en het Nederlandse pu bliek komen ruim aan bod, net als de soms ongelukkige uit spraken - zoals op Wimbledon toen hij tachtig procent van de vrouwelijke tennissers vette varkens noemde. Krajicek noemt ze het gevolg van verle genheid en het moeite hebben met het uiten van emoties. Wat dat betreft was het schrijven van dit boek een uitlaatklep. Krajicek: „Het is makkelijker om over gevoel te praten tegen een computer." In Harde Ballen is Krajicek niet alleen maar over zichzelf aan het woord. „Het ikke-ikke-ikke is op mij niet van toepassing", zei Krajicek gistermiddag. „Ik ben geen Winston Churchill of Bill Clinton. Bij hen draaide de wereld ook om hen. Ik ben ver legen, dus schrijf ik over ande- ren." Resultaat is een boek van twaalf hoofdstukken waarin hij twaalf totaal verschillende spe lers - van jeugdvriend Paul Dogger, via Boris Becker tot ve- teranentennisser Mansour Bahrami - en karakters be schrijft en zijn eigen leven daarin vermengt. Het levert een nieuw soort sportliteratuur op. Vermakelijk in veel gevallen, over gedocu menteerd in andere.De vraag is of de lezer op de volledige lijst van Boris Beckers sponsors en soortgelijke feitjes zit te wach ten. Een ieis kritischer eindre dacteur dan Daphne Deckers zou het allemaal ongetwijfeld geschrapt hebben. Zoals de tennisser Krajicek een coach nodig had, zo had de schrijver Krajicek ook naar ie mand met meer ervaring moe ten luisteren. Maar Tirion gaf Krajicek de vrije hand, onge twijfeld omdat de uitgever wist dat het met de tennisser een melkkoe in handen had. Het is niet Krajicek, maar wel de uit gever te verwijten dat Harde Ballen vooral tegen het einde op een haastklus lijkt. Krajicek mag voor de derde druk nog even aan de slag, zeker ook omdat sommige passages bin nen een paar maanden al ge dateerd zullen zijn. In het boek twijfelt hij er im mers nog aan of hij met zusje Michaëlla een gemengd dubbel gaat vormen op Wimbledon, terwijl plannen in die richting al een stuk concreter zijn ge worden. Krajicek, gisteren: „Ik zou nooit analyses doen, ik zou nooit aan de seniorentour meedoen, ik zou nooit een boek schrijven en ik zou nooit met mijn zusje mixen. Met een beetje geluk heb ik alle vier straks gedaan als ik een wild card voor Wimbledon krijg." Harde ballen (uitgeverij Tirion) kost 16.95 euro. door Mare Molenaars Melbourne - Het scheelde niet veel of Michaella Krajicek had in de tweede ronde van de Austra lian Open voor een daverende verrassing gezorgd. De zestienja rige debutante dirigeerde Patty Schnyder, vorig jaar nog in de halve finale in Melbourne, naar de rand van de afgrond maar kwam net te kort: 6-3 3-6 4-6. Krajicek begon zonder al te ho ge verwachtingen aan het avon tuur met de even wisselvallige als wispelturige Schnyder. „Ze pikt het niveau snel op, maar speelsters van dit kaliber zijn waarschijnlijk nog net een maatje te groot", voorspelde Hans Felius, technisch direc teur van de tennisbond KNLTB en een van haar begeleiders in Melbourne. Krajicek („Niet te geloven, maar ik voelde geen enkele span ning") liet bij vlagen fantastisch tennis zien en domineerde de eerste set. Schnyder had geen enkel verweer tegen de moker slagen die haar links en rechts om de oren vlogen. Pas bij 3-0 wist de Zwitserse, ooit gelan ceerd door de Nederlandse coach Eric van Harpen, iets te rug te doen. Het bleek onvol doende voor de setwinst. On verstoorbaar sprokkelde Kraji cek de punten bij elkaar. Uiter lijk onbewogen incasseerde ze op 6-3 de winst in het eerste be drijf, al getuigde de gebalde vuist in de richting van haar va der en coach Petr Krajicek van een grote innerlijke emotie. Een sensatie hing dan ook in de lucht. Schnyder, ooit nummer acht van de wereld en in Mel bourne twaalfde geplaatst, kreeg aanvankelijk ook in de tweede set geen grip op het brutale aanvalsspel van Kraji cek. „Of ik nu tegen de num mer één, de nummer twaalf of de nummer honderd van de wereld sta, maakt me niets uit. Zonder elke bal nu meteen uit te rossen, wilde ik gaan voor el ke bal. Op die manier wist ik ze ook aardig onder druk te hou den", stelde Krajicek na afloop vast. Schnyder restte één wapen om het ontketende talent te beteu gelen: ervaring. Door haar speelstijl te wijzigen - met hoge topspinballen werd Krajicek tot achter de baseline gedrongen - bracht ze haar tegenstandster net lang genoeg uit evenwicht om de tweede set naar zich toe te trekken. Krajicek, luid aangemoedigd door een enthousiast Oranje-le gioen, verwerkte de tegenvaller op geheel eigen wijze. De tiener uit Almere veinsde een blessure en liet zich langdurig behande len door een fysiotherapeut. „Ik liep me te pletter en voelde de vermoeidheid in mijn benen slaan. Niet gek natuurlijk, met de kwalificaties erbij heb ik hier vijf wedstrijden in een week ge speeld. In een normaal toer nooi sta je dan in de finale." De onderbreking was lang ge noeg om op adem te komen en alle zaken in het hoofd nog eens goed op een rijtje te zet ten. Schnyder, die dergelijk professioneel gedrag waar schijnlijk niet had verwacht bij een zestienjarige debutante, er gerde zich zichtbaar. Die op winding kwam haar spel niet ten goede. Ergo, Schnyder liet zich meer en meer van de wijs brengen door de vertragende tactiek van Krajicek, die zichzelf na elke slagenwisseling wel erg veel tijd gunde. Het is een be proefd middeltje van haar om de concentratie van haar tegen standers te verstoren. In het juniorentennis bracht het tijdrekken, irritant maar ge oorloofd, menig opponent tot waanzin. In het professionele tennis gelden andere wetten. Schnyder stapte resoluut naar de scheidsrechter, die Krajicek prompt een waarschuwing gaf toen ze opnieuw de tijdslimiet (een speler moet binnen 25 se conden serveren) overschreed. Krajicek reageerde vol ongeloof op die maatregel, sloeg direct een dubbele fout en leverde twee keer haar service in: „De umpire was toch al niet een van de snuggerste. Hij maakte veel fouten. Maar dat ik vervolgens die dubbele fout sla, is natuur lijk ook niet slim." Schnyder maakte het karwei koelbloedig af. Krajicek kon er niet te lang om treuren. „Natuurlijk niet. Dit was een superervaring. Ik voelde wel aankomen dat ik het niet zou redden. Ik was te moe. In mijn benen en in mijn hoofd. Het is jammer dat ik het niet heb ge haald, maar het is nu niet zo dat ik zeg: jeetje, ik baal en ik stop met tennissen. Ik verlies met 6-4 in de derde set van een topper. Een paar maanden ge leden stond ik nog 1067 op de wereldranglijst, nu ben ik 160 en de beste Nederlandse. Wat kan een meisje van zestien meer wensen?", vroeg ze zich af. sittard/gpd - Jos Verstappen zet zijn autosportloopbaan na genoeg zeker voort in de Ver enigde Staten. De Limburgse coureur heeft aanbiedingen van drie teams uit het ChampCar- kampioenschap, de Amerikaan se tegenhanger van de Formule 1. Verstappen vertrekt over ruim een week voor onderhan delingen naar Amerika en is van plan op 1, 2 en 3 februari te gaan testen. Daarna wil hij een besluit nemen voor welk team hij zal gaan racen. Verstappen wil vooral naar de Verenigde Staten om zijn stuur manskunst te etalerenDrie teams dingen naar zijn gun sten. Interessant is het aanbod van Emerson Fittipaldi, twee voudig wereldkampioen For mule 1 (1972, 1974) en gewezen winnaar van het ChampCar- kampioenschap (1989). De Bra ziliaan komt met een nieuw team aan de start en heeft Ver stappen op het oog als eerste rijder. Rocketsports, dat met de Canadees Alex Tagliani vorig jaar een ChampCar-race won, en Mi-Jack Conquest zijn de andere renstallen die Verstap pen graag willen inlijven. annecy/anp/afp De aanklager van het Franse Annecy, Philip pe Drouet, is een vooronder zoek begonnen naar Lance Armstrong naar aanleiding van het boek LA Confidential - de geheimen van Lance Arm strong. In het boek wordt de zesvoudig winnaar van de Ron de van Frankrijk door zijn vroe gere masseuse Emma O'Reilly beschuldigd van doping. Arm strong heeft de beschuldigin gen in het boek ontkend en heeft de schrijvers inmiddels aangeklaagd. UITSLAGEN Marion Adriaans leeft op Corus-toernooi intens mee met echtgenoot Loek van Wely Marion Adriaans over haar eerste ervaringen met echtgenoot Loek van lend mannetje, zeg." Foto: United Photos De Boer/Marco de Swart z door Mare Kok wijk aan zee - Zelfs schaakt Marion Adriaans ook op wed strijdniveau. De echtgenote van Nederlands kampioen Loek van Wely weet daarom hoe hard de professie van haar man is.Als ikzelf na uren een partij dom verknoei, ben ik zeker twintig minuten niet aanspreekbaar. En ik verdien niet eens mijn geld met schaak", zegt Adri aans, wier echtgenoot gister middag tijdens de vijfde ronde van het Corus-toemooi remi seerde met Ivan Sokolov. Vraag Loek van Wely hoe het samenwonen en zijn uiteinde lijke huwelijk hem bevalt en hij zegt met een stalen smoel: „Het is een inbreuk op mijn leven. Ik ben na tweeënhalf jaar nog aan het herstellen." Het is die uitdagende en prikke lende geest die Marion Adri aans aantrekt in haar man. Al viel de eerste ontmoeting tus sen de twee niet echt in de smaak bij de Brabantse. „Drie jaar geleden was ik aan het af studeren aan de school van journalistiek. Ik moest een tele visiedocumentaire maken met als onderwerp: Waarom scha ken mannen beter dan vrou wen?" Van Wely, niet echt gechar meerd van vrouwenschaak, was dus een mooi interviewobject. „Maar nadat meneer eerst al te laat op de afspraak was ver schenen, begon hij me meteen te stangen. Zo erg, dat de came raman het op een gegeven mo ment voor me opnam. Terwijl ik me zorgen maakte over mijn afstuderen, lag Loek in een deuk. En dacht ik: Wat een ver velend mannetje zeg!" Een half jaar later veranderde de verhouding. Adriaans gaf Van Wely een tape met het uit eindelijke resultaat van de docu en reed met hem mee naar een toernooi in Vlissingen. Adri aans, ontdaan van de afstu- deerstress, kon de bravoure van de schaakkampioen nu wel waarderen. Er bloeide een ro mance. „Ik kan zelf ook cynisch of plagerig uit de hoek komen", zegt de 27-jarige. „Dat vind ik zelfs erg leuk. Loek is iemand die tegengas nodig heeft. Ik kan hem dat geven." Een van de conclusies van Adri aans' afstudeerproject is dat mannen van nature meer tes tosteron in het lichaam heb ben, daarom agressiever zijn dan vrouwen, hetgeen bij het oorlogszuchtige schaakspel een absoluut voordeel schijnt te zijn. „Vrouwen zijn veel meer vredelievend. Een van Loeks sterke punten is dat-ie over een gezonde en gecontroleerde ma te van agressiviteit beschikt. Hij is voor niemand bang. Je hebt ook spelers die denken: 'O jee ik moet tegen de wereldkampi oen, laat ik maar op remise aansturen'. Ja, met zo'n instel ling lukt het nooit een topper te worden." Afgelopen zomer is Adriaans met 'die plaaggeest' getrouwd. Haar baan als freelance journa liste bij Omroep Brabant heeft ze al een jaar lang op een laag pitje gezet. „Ik reis Loek bij al zijn toernooien achterna. Ik leef Wely: „Ik dacht: wat een verve- intens mee met zijn carrière. En Loek? Die vindt het heel prettig mijn steun om zich heen te hebben." Adriaans is erg vertrouwd met het edele koningsspel. Ze groei de op in Mierlo, een klein plaatsje vlakbij Eindhoven. „Een echt schaakdorp", zegt de blondine, „waar alle leerlingen van mijn basisschool schaakles kregen. Ik vond het een leuk spel. Zeker ook omdat het me aardig afging. Als lid van De Stukkenjagers uit Tilburg mag Adriaans zich een verdienstelijk amateur noemen. Met een FIDE-rating van 2033 Elo-punten is ze beter onder legd dan de gemiddelde club speler. Zeven jaar geleden schaakte Adriaans zelf mee in Wijk aan Zee. Ze was uitgeno digd voor een damesgroep, een toemooitje dat door Judit Pol- gar werd geopend. „Hoewel ik niet superambitieus ben, vind ik het gewoon leuk om een sportieve uitdaging te hebben waarbij creativiteit en naden ken belangrijke onderdelen zijn. Schaken, klaverjassen of Chinees pokeren, daar houd ik van." Als haar man verliest, weet Adriaans als geen ander dat ze beter even haar mond moet houden. „Ikzelf ben na een ver velende nederlaag ook niet meteen aanspreekbaar. Daar om ben ik blij dat Loek tot nu toe goed presteert. Van neder lagen wordt de sfeer gewoon niet beter. Terwijl het na een mooie zege hosanna is. Resul taten zijn gewoon belangrijk. Zo werkt dat." „Oké, Loek heeft tot u toe vijf remises en nog geen volle pun ten behaald", vervolgt Adri aans. „Maar hij is ook nog geen enkele keer in de problemen geweest en had wel al een paar keer kans op winst. Het gaat lekker. Dat voel ik aan alles. Ook buiten de speelzaal. Loek, zijn secondant Tsjoetsjelov en ik zitten lekker in ons vel." Gisteren verraste Van Wely zijn Nederlandse rivaal Ivan Soko lov met het Nimzo-Indisch, een opening die de nationaal kam pioen nog nooit had gespeeld. Adriaans zag dat haar man met de zwarte stukken moeiteloos gelijk spel kreeg en na 23 zetten een nieuw halfje kon laten aan tekenen. Met tweeënhalf winst punt blijft Van Wely in de mid dengroep. Peter Leko en Michael Adams leiden met een vol punt meer in Wijk aan Zee. BASKETBAL New York. NBA. Boston Celtics - Chicago Bulls 92-83. Toronto Raptors - New York Kmcks 98-81, Charlotte Bobcats - Philadelphia 76-ers 105-107, New Jersey Nets - Milwaukee Bucks 96-90, Miami Heat - Atlanta Hawks 111-92, New Orleans Hornets - Indiana Pacers 90-87, San Antonio Spurs - Los Angels Clippers 80-79, Phoenix Suns - Memphis Grizzlies 79-88, Portland Trailblazers - Cleveland Cavaliers 101-107, Los Angeles Lakers - Minnesota Timberwolves 93-90. GOLF Durban. Europese proftour, Zuid-Afrika Open. Stand na eerste ronde: 1. Moore (ZAf), Vaug- han (VSt) 65 slagen (7 onder par), 3. Van der Walt (ZAf) 66.4. Mackenzie (GBr), Clark (ZAf) Schwartzel (ZAf), Terblanche (ZAf), Williams (GBR), Brovold (Noo) 68 PRIJSVRAGEN Lucky Day 3610, 20 januari 15.16.18.20.22.25.30 34.38. 39.41 47.50.55.56.52.67.68.69.80 Onder voorbehoud van typefouten SCHAKEN Wijk aan Zee. Corustoemooi. Grootmeestergroep A, vijfde ronde: Sokolov (Ned) - Van Wely (Ned) 1/2-1/2, Morozevitsj (Rus) - Anand (Ina) 0-1, Bruzon (Cub) - Short (Eng) 1-0, Topalov (Bul) - Grisjoek (Rus) 1/2- 1/2, Polgar (Hon) - Adams (Eng) 1/2-1/2, Leko (Hon) - Kramnik (Rus) 1/2-1/2 Svidler (Rus) - Ponomariov (Oek) 1/2-1/2. Stand: 1. Adams, Leko 3,5, 3. Gris)oek, Topal ov, Ponomariov, Bruzon 3, 7. Van Wely, Polgar, Short, Kramnik, Anand 2,5, 12. Sokolov, Svid ler 1,5, 14. Morozevitsj 0,5. Grootmeestergroep B, vijfde ronde: Nijboer (Ned) - Stellwagen (Ned) 1/2-1/2, Ramirez (Cri) - Smeets (Ned) 0-1, Ernst (Ned) - Carlsen (Noo) 1/2-1/2, Kostenioek (Rus) - Nikolic (Bos) Nielsen (Oen) - Cheparmov (Bul) 0-1, Karjakin (Oek) - Mamediarov (Aze) 1/2-1/2, Stefanova (Bul) - Oms|oek (VSt) 1/2-1/2 Stand: 1. Mamedjarov 4, 2. Stellwagen, Chepannov 3.5. 4. Carlsen. Stefanova. Smeets. Karjakin 3, 10. Omsjoek, Nielsen 2. 12. Ramirez 1.5,13. Nijboer, Ernst 1 Grootmeestergroep C, vijfde ronde: Jonkman (Ned) - Pliester (Ned) 1-0, Zioekova (Oek) - Wempe (Ned) 1-0, Georgiev (Mac) - Spoelman (Ned) 1-0, Lanchava (Ned) - Mamedjarova (Aze) 0-1, L'Ami (Ned) - Muhren (Ned) 0-1, Negi (Ina) - Bosboom (Ned) 1/2-1/2, Alekseiev (Rus) - Korotilev (Rus) 1/2-1/2. Stand: 1 Alekseiev, Georgiev 4, 3. Korotilev, Zjoekova 3.5. 5. L'Ami, Jonkman, Spoelman 3, 8. Lanchava, Negi 2, 10 Muhren, Bos boom, Pliester. Mamedjarova 1.5, 14 Wempe SKI - ALPINE Zagreb (Kro). Wereldbeker, vrouwen. Slalom: 1 Poutiainen (Fm) 1.50,71 (54.93 55.78). 2. Kozmck (VSt) 1 50.78 (55,11 55,67), 3. Schild (Oos) 1.51.19 (54,69 56,50), 4 Hosp (Oos) 1.51.63 (55.34 56,29), 5 Nef (Zw.) 1.51,74 (55,73 56,01) 6. Schleper (VSt) 1.51,75 (54,76 56,99). Stand WB slalom (na 6 van 8 wedstrijden): 1 Poutiainen 460 punten, 2. Schild 340, 3. Koznick 310. Stand WB algemeen (na 22 van 33 wedstrij den): 1. Poutiainen 806, 2. Götschl (Oos) 798,3. Kostelic (Kro) 789. TENNIS Melbourne. Australian Open Vrouwen, tweede ronde: Schnyder (Zwi/12) - Krajicek (Ned) 3-6 6-3 6-4, Davenport (VSt/1) - Pastikova (Tsjl 2-6 6-2 6-2, Miskma (Rus/3) - Obziler (Isr) 6-4 6-2, Dementieva (Rus/6) - Tsjakvetadze (Rus) 6-2 6-1. Venus Williams (VSt/8) - Peng Shuai (Chn) 6-3 6-1, Molik (Aus/10) - Nakamura (Jap) 6-2 6-4, Sprem (Kro/13) - Garbin (Ita) 7-6 7-6, Schiavone (lta/14) - Perebiyms (Oek) 2-6 6-3 6-0. Likho- vtsjeva (Rus/18) - Domimkovic (Aus) 6-3 2-6 6-3, Dechy (Fra/19) - Washington (VSt) 6-7 (2) 7-6 (5) 6-2, Panova (Rus) - Jankovic (SMo/23) 3-6 6-4 6-2. Raymond (VSt/25) - Koukalova (Tsj) 6-0 6-1, Hantuchova (Slw/26) - Schett (0os)6-4 6-0, Smashnova (lsr/27) - Tanasu- garn (Tha) 6-2 6-2. Spears (VSt) - Golovm (Fra) 7-5 6-1, Vaidisova (Tsj) .^stanic (Kro) 6-0 7- Mannen, tweede ronde: Roddick (VSt/2) - Rusedski (GBr) 6-0 3-6 6-2 6-3, Hewitt (Aus/3) - Blake (VSt) 4-6 7-6 10) 6-0 6-3, Co- na (Arg/6) - Mello (Bra) 6-4 6-7 (3) 6-3 7-6 (3) Henman (GBr/7) - Hanescu (Roe) 7-5 6-1 6- 4, Nalbandian (Arg/9) - Ventura (Spa) 6-0 6-3 2-6 6-2, Canas (Arg/12) - Verdasco (Spa) 3-6 7-5 6-3 6-0, Lisnard (Fra) - Grosjean (Fra/14) 1/6 4-6 6-3 6-4 6-3, Nadal (Spa) - Joes|m (Rus/15) 6-1 4-6 4-6 7-5 6-3, Reynolds (VSt) - Pavel (Roe/17) 7-6 6-2 6-2, Gonzalez (Chl/23) - Andrejev (Rus) 7-5 6-2 6-3, Chela (Arg/25) - Carraz (Fra) 7-6 6-2 7-6, Davidenko (Rus/26) - Christophe Rochus (Bel) 6-4 6-4 6- 2, Ferrero (Spa/31) - Zabaleta (Arg) 6-1 6-2 6- 0, Melzer (Oos/32) - Healey (Aus) 6-3 6-2 7-6 (3), Kohlschreiber (Dui) - Massu (Chl) 6-0 2-0 opgave Massu, Stepanek (Tsj) - Hernych (Tsj) 7-66-1 1-6 6-7 6-0 Dubbelspel, eerste ronde: Labadze/Wassen (Geo) - Cermak/Fnedl (Tsj/11) 7-6 6-3. WIELRENNEN Victor Harbor. Tour Down Under. Derde etappe. Glenelg - Victor Harbor: i San chez (Spa) 139 km in 3.19 39, 2 Van Sum- meren (Bel). 3 Bates (Aus) 0 16. 4 McLach- lan (Aus). 5. Ramirez (Spa). 6. Davis (Aus). 26 Koerts 2.22, 27 Tankink 31.56 Algemeen klassement: 1 Sanchez 8.03.46. 2 Van Summeren 0.02, 3. Davis 0.12, 4 Gnllo (Ita) 0.15, 5 0'Grady (Aus) 0 20, 6 Bates, 26. Koerts 3.31, 33 Tankink 32.02. Michaella Krajicek voelt zich benadeeld en schreeuwt het uit tegen de umpire. Foto: Reuters/Andrees Latif

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 19