LEIDEN REGIO Erop of eronder voor Bowling Menken 'Bob' rijdt je naar huis Een stukje Engeland verdwijnt uit Leiden Nu online boekhou Goudkoorts bij Kopergirls Voorhout sleept Rijnsburg voor reel Leidse vrouw onwel op A4 woensdag 19 januari 20$ leiden - Het Nederlands Kampi oenschap Twirlen in Rotter dam, afgelopen weekeinde, heeft de nodige prijzen voor de Leidse twirlvereniging The Ko pergirls opgeleverd. De Leidse vereniging deed met 31 leden mee aan het eerste NK in vier verschillende leeftijdsgroepen: juvenile (onder de 10 jaar), pre- teen (10 tot 12 jaar), junior (12 t/m 15) en senioren (16 en ou der). De Leidse twirlers die goud hebben veroverd zijn: De- nise Velthuyzen (juvenile, twee maal), Elise Plugge (pre-teen), Wendy Marks (junioren, twee maal), Sabine Hoogendijk (se nioren, tweemaal). Het duo Je- selyne Gorree en Elcke de Jonge werd bij de juveniles nationaal kampioen. Andere teams van The Kopergirls waren ook suc cesvol: de junioren wonnen het onderdeel Small Team Dance Twirl en de senioren werden kampioen op het onderdeel Large Team Dance Twirl. voorhout - De gemeen hout begint een rechti gen buurgemeente B Inzet is de afsluiting m Vinkenweg in Rijnsbi auto- en vrachtverkee J hout vindt die daad matig'. Straks rijdt all hi en vrachtverkeer via de ig hout gelegen Rijnsbi )p naar de Leidsevaart ie' naar snelweg A44. Wai gi rechtszaak cüent, staat d vast. bi Voorhout wil de n»f straks met cijfers 01 e van de onrechtmatig! ia de afsluiting. Op de is gerweg in Voorhout de middels een verke de plaatsgevonden. Die ili geldt als de nuloptie, 1. kort volgt een tweedtDp Wethouder Van Stege Voorhout weet zeker ir verkeer op de Rijnsb toeneemt na de afsluit kan niet anders." Van Steijn stelt dat 'geen goede afwegin[|{ „De belangen van zijn niet meegewogeHC besluit. We hebben uki burg altijd voorgehotz hebben ook gezegd daitc kwestie door de rechtlres den laten toetsen. De n, slaat dat Rijnsburg d n; werkzaamheden voor 0 laten uitvoeren." )i Wethouder J. de B 0 Rijnsburg zei eerder drr rechtszaak met vertin 01 gemoet ziet. Rijnsbu dat er maatregelen 1 bi om de verkeerssituati el bewoners maar ookiur op de Vinkenweg veili h( ken. Rijnsburg dacht i er men met het sluipveri er Vinkenweg op te lo et een inrijverbod in te dens spitsuren. Da werd massaal genej klachten van de bewo f Rijnsburg nu andere len genomen nameli sluiten van sluiproute^ Inmiddels zijn de we den begonnen aan weg. Auto's, brommt sers kunnen tijdens tiviteiten niet van d bruikmaken. Als de heden klaar zijn, kui sers en bromfietsers w woon over de Vink re den. Bewoners en be re de directe omgeving aanmerking voor ee pas, waarmee zij de rt (een bewegende pam ongedaan kunnen leen zij kunnen dan auto de Vinkenweg ai 11 1 el dha KORT Z AKE L Natascha van Duur Maarten van Buuren per 1 januari toegetrt vennoten bij De Clen ten - Notaris - Belast seurs. Van Duuren h gespecialiseerd in Inl recht, Van Buuren is het Ondernemingsre bij De Clercq. ic Het kantoor verhuist mer van 2000 van de r naar de Hoge Rijndij het aantal personeel; groeit, wordt het kart bouwd. Een nieuw advocat heeft in Voorschoten - rengeopend. Het kar Bodee Advocaten, ge aan de Starrenburgls zowel ondernemers lieren als doelgroep. Het kantoor ondersc door het aanbieden' ridisch arrangement betaling van 85 euro maand kunnen ondt onder meer per telef - perkt juridisch const hun bedrijf juridisch doorlichten en kortii uurtarief krijgen. Op toor zijn twee advoi zaam. Bodee Advoct op donderdag 3 mat ciële opening (advertentie) Zelf boekhouden kan sneller, eenvoudiger én voordeliger. Hoe? Door gebruik te maken van onze nieuwe dienst internet- boekhouden. Tik in www.agt.nl en tel uit uw winst. I Arenthals Grant T jj leiden - Een 21-jarige automo biliste uit Leiden is maandag middag achter het stuur van haar auto onwel geworden en de bemi van rijksweg A4 inge reden in de buurt van Leid- schendam. Daar kwam ze weer bij, maar toen ze haar auto de snelweg op stuurde, botste ze op een auto bestuurd door een 63-jarige man uit Hendrik-Ido- Ambacht, die eveneens richting Leiden reed. De vrouw is voor onderzoek naar het Antonius- hove ziekenhuis in Leidschen- dam gebracht. Beide auto's lie pen aanzienlijke schade op. Stadsgesprek in De Kooi leiden - Het eerste van de vier stadsgesprekken die de ge meente Leiden organiseert is aanstaande maandag in buurt centrum De Kooi aan de Drift- straat. Tussen 20.00 en 21.30 uur wordt er onder leiding van wethouder Wim de Boer ge sproken over verschillende on derwerpen, zoals 'het onveilige gevoel' 'de angst voor extremis me' en 'onze onderlinge om gangsvormen'. De gemeente nodigt voor de stadsgesprekken alle inwoners uit, met als doel 'indringende gesprekken' over 'hoe we het samenleven nu ver der vorm kunnen en willen ge ven'. De eerste bijeenkomst zou donderdag zijn, maar is verzet naar woensdag 9 maart, in Rijn en Vliet aan de Aaltje Noorde- wierlaan. In De Waag is op donderdag 10 februari de twee de bijeenkomst en in buurthuis Morschwijck aan de Topaas laan 19 is op donderdag 24 fe bruari het derde stadsgesprek. Geen medaille dove tennissers voorhout - De Voorhoutse ten nissers Eric en Martin Brugman zijn op de Deaflympics in Mel bourne uitgeschakeld in de hal ve finale. Ze misten net de bronzen medaille. Vrouw raakt rijbewijs kwijt katwijk - Een 43-jarige vrouw uit Wassenaar is gisteren in Katwijk haar rijbewijs kwijtge raakt voor het rijden onder in vloed. Zij reed in de nacht van maandag op dinsdag met ge doofde lichten over de Wasse- naarseweg. De politie vermoed de dat er drank in het spel was. Dat bleek ook uit de blaastest, die uitwees dat de vrouw drie keer de toegestane hoeveelheid had gedronken. Fusiegemeenten vragen 2,6 miljoen katwijk/rijnsburg - Katwijk, Rijnsburg en Valkenburg ma ken kans op ruim 2,6 euro sub sidie van de provincie Zuid- Holland. De gemeenten dienen samen een aanvraag in voor stedelijke vernieuwingsprojec ten in de periode 2005-2009. De gemeenten hopen dat het extra geld ook private investeerders stimuleert om geld te steken in projecten in de nieuwe ge meente Katwijk, zoals de bouw van een multifunctioneel cen trum in de Zanderij. René en Leo Jongbloed, vader en zoon, hebben een 'Bob'-service voor Leiden en omgeving. „Veilig thuis komen is wel een paar centen waard." Foto: Hielco Kuipers Klanten heeft het duo zodoen de nog niet gehad. René: „We werken keihard aan de promo tie. Zo zijn we met foldertjes langs de deuren gegaan."Als het goed loopt, zijn de onder nemers vast van plan de zaken groots aan te pakken, „We den ken bijvoorbeeld aan een regu liere taxi-service en het verhu ren van chauffeurs", zegt vader Leo. Het duo heeft in ieder geval al de nodige ervaring in de ver- voersbranche. Leo heeft in het verleden, een eigen koeriersbe drijf gëhad en houdt zich te genwoordig bezig met de deta chering van chauffeurs voor goederenvervoer. Zoon René heeft onder meer op de taxi ge reden. „Ontzettend leuk werk. Vooral het praatje met de klan ten maakt het gezellig." En er varing met klanten die een glaasje te veel op hebben, heeft hij zodoende ook. „Een be langrijk verschil is dat ik ze nu in hun eigen auto naar huis rijd. Daar zijn de meeste men sen voorzichtiger mee dan de taxi." Lachend: „Als ze nu rot zooi maken, ruimen ze het zelf maar op." Voor meer informatie, teL 071-5724213. Rody van der Pols door Timoteus Waarsenburg leiden - Het doek dreigt te val len voor de laatste bowlingbaan in Leiden. Zag de toekomst voor Bowling Menken aan de Boshui- zerlaan er door ruimtegebrek en een naderend rookverbod al somber uit, nu ook nog eens de vergunning voor speelautoma ten per 1 maart dreigt te verdwij nen, lijkt haar lot bezegeld. „Als we voor 1 juli geen andere loca tie hebben, stoppen we ermee." Bowling Menken zoekt al tien jaar naar een nieuw, groter on derkomen in Leiden. Sinds Ho liday Inn begin jaren negentig haar bowlingbanen sloot, kan Menken met slechts zes banen de vraag niet aan. Maar aan de ze 'bevoorrechte' positie komt binnenkort een einde. Vanaf volgend jaar mag er in het bow lingcentrum niet meer worden gerookt. „Omdat wij in een openbaar gebouw zitten. Maar een bow lingcentrum met restaurant waar niet gerookt kan worden, is niet levensvatbaar. Onze con currentiepositie is dan weg", zegt Bas Menken. Dat probleem speelt echter 'pas' volgend jaar. „Maar nu heeft de afdeling bijzondere wetten van de gemeente Leiden besloten om onze speelauto- matenvergunning, die we al meer dan 25 jaar hebben, met ingang van 1 maait aanstaande niet meer te verlengen. Het lijkt alsof de gemeente ons het laat ste duwtje over de rand pro beert te geven." Het CDA heeft zich het lot van het bowlingcentrum aangetrok ken en inmiddels twintig vra gen over deze kwestie gesteld aan het college van burgemees ter en wethouders. Over het rookbeleid, de speelautomaten- vergunning en het huisves tingsprobleem. „We hebben nu al vier keer van de gemeente een nieuwe loca tie aangeboden gekregen", zegt Menken. „Steeds bleken de be stemmingsplannen echter een obstakel." „Er zijn tal van nieuwe bestem mingsplannen gemaakt of in voorbereiding. Daar moet een bowlingbaan toch in te passen zijn?", vraagt CDA-raadslid Jan- Jaap De Haan zich af. Het CDA is ook verbolgen over het feit dat de uitbaters van Bowling Menken twee jaar terug van de gemeente zelf te horen zouden hebben gekregen dat ze maar beter konden uitkijken naar een geschikte locatie buiten Leiden. „Dat draagt niet bij aan een goed vestigingsklimaat voor on dernemers", stelt het CDA vast. De gebroeders Menken zijn in middels weer in gesprek met de gemeente over een nieuwe lo catie en ze hebben bezwaar ge maakt tegen het intrekken van de speelautomatenvergunning. „Van Bijzondere Wetten heb ben we gehoord dat we onze speelautomaten mogen laten staan zolang hun jurist ziek is. En hoe de onderhandelingen over een nieuw pand dit keer verlopen, is nog even afwach ten. Maar als wij op 1 juli nog geen zekerheid hebben over een nieuwe locatie, sluiten we het bowlingcentrum definitief en staat met ingang van vol gend jaar vijftien man perso neel op straat. Waarom onze deadline op 1 juli ligt? We heb ben een opzegtermijn van zes maanden bij onze huurbaas: het sportbedrijf van de ge meente Leiden." gehuurde 'Bob', waarna hij vei lig in zijn eigen voertuig naar huis wordt gereden. Kosten: 25 euro voor Leiden, 30 euro voor de aangrenzende gemeenten, tot een maximum van 45 euro .voor Noordwijkerhout en Sas- senheim. „En dat is een stuk goedkoper dan bij een regulie re taxicentrale", beweert René. Het is niet de eerste Bob-servi ce in het land. In Amsterdam komen chauffeurs per vouw fiets naar de klant, waarna ze het fietsje in de achterbak mee nemen. En in de Achterhoek rijdt een 'Bob' op een vouwscooter door de regio. In Leiden bestaat al wel de 'par- keerbob', een initiatief van Stadsparkeerplan Leiden. Het idee is dat bezoekers van de Leidse binnenstad hier van te voren een privé-chauffeur be stellen. Reserveren is bij CCS daarentegen niet nodig, zegt René. „We staan 24 uur per dag klaar. Je kunt bellen zodra je ons nodig hebt. Volgens het duo is de tijd rijp voor een dergelijke dienstverle ning. „De politie houdt steeds vaker alcoholcontroles. Laatst nog bij het uitgaan van de voetbalkantines. Voor je het weet heb je een flinke boete of ben je je rijbewijs kwijt", zegt Leo. Waaraan zijn zoon toe voegt: „Bovendien weten jij en je gezin nu zeker dat je veilig thuiskomt. En dat is wel een paar centen waard." De service is nog gloednieuw. door Dafne Dubois leiden - Spulletjes Spulletjes aan het Leidse Kort Rapenburg sluit binnenkort de deuren. De cadeauwinkel met allerlei Engel se spulletjes en serviezen gaat voorgoed dicht als niemand de zaak wil overnemen. „Het gaat me echt aan het hart, maar ik wil niet dat mensen zeggen: dat is die winkel met dat hele oude vrouwtje", zegt eigenares Ariëtte van der Steenhoven-Nederhof. Het gespecialiseerde cadeau winkeltje is sinds 1983 gehuis vest in het pand aan het Kort Rapenburg. „We zijn begonnen in '77 op de Haarlemmerstraat, ter hoogte van de Dullebak- kersteeg, met een meer Frans getint winkeltje", herinnert Van der Steenhoven zich. Mijn man ging indertijd medicijnen stu deren op zijn 31ste en we had den al kinderen. De winkel was een manier om brood op de plank te krijgen. "Na het afron den van de studie medicijnen van haar man, wilden ze eigen lijk stoppen met de winkel. Toen kregen ze het pand op het Kort Rapenburg op het oog. „Sindsdien is het een winkeltje met bijzondere Engelse din gen", aldus de eigenares. De bijna zestigjarige Van der Steenhoven zou het liefst nog jaren doorgaan met Spulletjes Spulletjes, maar het is te zwaar om het alleen te blijven doen. Vooral het uitpakken van nieuwe ladingen spullen valt zwaar voor een dame alleen. „Vroeger heb ik wel mensen in dienst gehad, maar het is nu fi nancieel een zware tijd en daar om kan ik geen personeel meer betalen." Het liefst ziet Van der Steenhoven-Nederhof dat ie mand de zaak overneemt. „We zijn bijvoorbeeld de enige in de regio die servies van het Engel se merk Portmeirion verkoopt. Het is een beetje romantisch om te denken dat iemand de zaak komt voorzetten. Het is een idiote tijd." Ook haar buren, de eigenaren van een speciaal boekenwinkel- tje en een antiekzaak, willen Na de uitverkoop slüit het cadeauwinkeltje Spulletjes Spulletjes de deuren. Archieffoto: Taco van der Eb graag dat er weer een bijzonde re zaak komt. „Het leuke van deze plek is ook dat hier men sen voorbij komen die naar de Hortus of de universiteit gaan. Dat zijn juist mijn klanten. Het zou jammer zijn als er niet iets speciaals voor terugkomt", zegt Van der Steenhoven. Wanneer de winkel precies dicht gaat, staat nog niet vast. „We gaan pas dicht als alles uit verkocht is, of als iemand an ders de zaak overneemt. Het pand is van ons, dus er staat niemand in mijn nek te hijgen om voor een bepaalde datum weg te gaan." Het gemeente monument, waar op de boven ste verdiepingen studenten wo nen, blijft van de vrouw en haar man. Mocht het erg lang duren voordat alles verkocht is, dan komt er een opheffingsverkoop. „Ik ga de Uitverkoop aankondi gen op onze website, ook voor al voor klanten die anders over een halfjaar misschien wel voor een dichte deur staan", zegt ze. Na bijna dertig jaar in haar ei gen winkeltje te hebben ge staan, vindt de eigenares het zeker jammer om ermee te stoppen. Toch is het voor haar ook wel genoeg geweest. „Ik ben net oma geworden", glun dert ze. „Ik heb het nu ook wel gezien, na jaren beurzen af struinen is het nieuwe er wel af. Het is tijd voor jong bloed in de zaak." Voorlopig staan er nog wel spulletjes van Beatrix Potter, serviezen van Johnson Brothers en Portmeirion, miniatuurhuis jes van Lilliput Lane, zilveren lijstjes van Silver Scenes en theepotten van de Teapottery Tony Carter in de blank gelakte houten kasten. „Sommige klan ten zeggen dat het lijkt alsof ze in Engeland zijn", zegt de eige nares. „Ja, het gaat me toch wel echt aan het hart." Je zit met vrienden in de kroeg. Het is gezellig. Érg gezellig. En dus blijf je langer zitten dan je je had voorgenomen. En drink je een biertje meer dan je van plan was. Probleem: hoe kom je weer veilig thuis? In je eigen auto stappen is geen optie, ge zien de hoeveelheid genuttigde glazen. Maar de taxi is meteen wel weer erg prijzig. René en Leo Jongbloed, vader en zoon, hebben de oplossing: een 'Bob'-service voor Leiden en omgeving. Het concept is eenvoudig. Wie een glaasje te veel op heeft, belt naar Giga Chauffeur Service (GCS) en bestelt een 'Bob'. Va der en zoon springen samen in de auto en rijden naar de plaats van bestemming. Daar aangekomen, overhandigt de klant zijn autosleutel aan de in- Onder redactie van Timoteus Waarsenburg en Eric-Jan Berendsen TELEFOON 0 71 53 56 424 De Blauwe Steen, die al 700 jaar in de Breestraat ligt, Is het symbolische middelpunt van de stad. L

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 14