Sinds de oorlog heb ik mijn bekomst van 'sterke mannen' Geen schande dat raadslid dienst verleent aan ondernem< Dalurentarief Connexxion boerenbedrog Bewoners hoije geweerd uit hun eigen achtertuin Breng zonder angst li en verstand op één 1 WDR4 moet de kabel bliji Iedere Nederlander leert ooit Nederlands Kleding voor gezette kinderen De brandweer verhuist en waarschuwt niet HDC 992 woensdag 12 januari 200; Waarom moet nu juist VI van de kabel af? Het is de zender met goede muziel radio voor veel mensen. Op 15 december 2004 hel een e-mail gestuurd aani Casema programmaraad den en deze ook doorges naar de heer Van Vugt, dl deze raad zitting heeft. 1] heden (28 december 200 ik nog geen antwoord on gen, ondanks alle mooiel ten van Casema, zoals: 'il ning telt' en 'goede servij Casema vermeldt ook nq volgende: 'Het programi ket moet voor alle klante ressant zijn.' Als Casema meent, laat zij WDR4 ga het pakket zitten. Het gedrag van Casemal bij mij behoorlijk arrogai anders had men wel eva antwoordbericht gestuui zien de vele reacties, ooi Leidsch Dagblad, ben ik benieuwd of Casema ziji stijf houdt. Tot slot een slogan van\ Schönes bleibt. Hopelijk de Casema-kabel! Evert Brui 1 Ik volg de politiek en het maat schappelijk gebeuren intensief via de diverse media. Wat mij daarbij opvalt, is dat men onder invloed van diezelfde media el kaar vaak klakkeloos napraat, ook in die media zelf. Zo schijnt nu algemeen te moeten worden betreurd dat Amerika Irak is binnengevallen. We moeten ons echter wel realiseren dat we hiermee impliciet ook betreu ren dat Saddam daar niet meer zijn bloedige bewind voert. Nog zo'n papegaaienitem: 'Bal kenende mist uitstraling, een ernstige tekortkoming. Wat wij nodig hebben, is een charisma tisch, gezaghebbend leider schap.' Wat voor een figuur heeft men daarbij op het oog? Het type van de socialistische voorman, die met gebalde vuist en meesterlijk gespeelde bevlo genheid de massa toespreekt? Wensen wij ons een brallende Schroder, een tetterende Ber lusconi of een vriendelijk la chende Chirac met zijn mislei dende charme? Of, erger nog, zien wij in de ongenuanceerde Geert Wilders onze toekomstige leider, een man die in feite, zij het zonder profetisch in de wind wapperende haardos, de stammenoorlog predikt. Ik Wel of geen sterke mannen: Jan Peter Balkenende (links) en Geert Wilders. Archieffoto's moet er niet aan denken. In ge dachten zie ik al een toekomsti ge volgeling 'Heil Wilders' roe pen. Ik heb namelijk in volledig be wustzijn de Tweede Wereldoor log meegemaakt en heb sinds dien geheel mijn bekomst van 'sterke mannen', 'geliefde lei ders', 'grote roergangers' en wat dies meer zij. Geef mij maar on ze ouderwetse oer-Hollandse overlegdemocratie, waar de no dige besluiten in collectief over leg worden genomen, zonder het pathos en de overheersende dominantie van een of andere al of niet afzonderlijk gekozen enkeling. Wat wij in dit land no dig hebben, is een stel eerlijke en intelligente politici - dit laat ste zal even wennen worden -, politici met kennis van zaken, visie, inzicht, inventiviteit, over tuigingskracht en de bereidheid ook naar anderen te luisteren. Aldus zal vanzelf het noodzake lijke respect ontstaan. Het ge zaghebbend leiderschap, ge comprimeerd in één persoon, is naar mijn oordeel een wezens vreemd element in een echte democratie. J.H.Th, van Beest, Leiden. Een van de manieren om dat vijandbeeld dat de PvdA blij kens de krant van afgelopen maandag schrijft tegen te gaan lijkt me: niet meer te spreken van allochtonen en autochto nen, maar gewoon van Neder landers. Immers, ook iedereen met een verblijfsvergunning is inwoner van Nederland. Dege nen die nog geen verblijfsver gunning hebben zijn ofwel asielzoekers ofwel aspirant-Ne derlanders. Iedere Nederlander wordt ge acht Nederlands te spreken of te leren spreken en zich aan de wet te houden. Aangezien schoolplicht bestaat zal op den duur iedere Nederlander ook Nederlands spreken. Kwestie van een beetje geduld. Dwang hoeft daar verder niet aan te pas te komen. G. van Schie, Leiden. Ik wil reageren op het artikel 'Te dik, maar modieus gekleed naar school', in de krant van 24 december. Ik begrijp de bezorgdheid om dikke kinderen, maar ik ben het niet eens met de mening van Truus Dokter. Zij denkt dat wij dere kleding op de markt bren gen een vrijbrief betekent om dik te zijn. In het stuk stond al dat de pasvorm voor kinderen de laatste jaren smaller is ge worden. Mijn dochter is niet te dik, maar wel stevig. Wij letten er erg op dat ze niet te veel snoept en eet, misschien zelfs wel eens te erg. Kleding kopen is een ramp vanwege al die strakke modellen. Dus wat mij betreft een prima initiatief om in Nederland meer kleding voor gezette kinderen te verkopen. E. Kerkvliet, Roelofarendsveen. Het Leidse waarschuwingssys teem ging maandag 3 januari niet af, voor de zoveelste keer. Storing? Nee, de brandweer ging verhuizen en trekt dus ge woon de stekker eruit. Zijn de inwoners van Leiden niet in gevaar gebracht? Bij on raad konden we niet gewaar schuwd worden. Zou het niet beter zijn geweest eerst het sys teem in de nieuwe behuizing op te starten alvorens de stek ker eruit te trekken? Hoopte de brandweer op geluk, dat er niets zou gebeuren? Kunt u als Leidsch Dagblad er achter komen of er gegokt is met ons leven? Het voorval zie ik zo: de brandweer doet voor één nacht de nooddeur op slot, denkend 'ach, er zal toch wel niks gebeuren'. Will Tlele, Leiden. Ik was er niet bij, bij de 'beschamen de vertoning' (Leidsch Dagblad van 8 december) in de Leidse gemeente raad. Maar na de reeks artikelen van de afgelopen weken over de steun van het raadslid Daniël van Schoon- derwoerd den Bezemer aan een (Leidse) ondernemer, wil ik graag reageren. Er is namelijk weinig nieuws onder de zon. Dat wordt duidelijk als ik eerst de deksel van een doofpot zal lichten. Wie weet nog dat een PvdA- wethouder van Bouwen en Wonen, tijdens zijn ziekteverlof, advertentie teksten voor een projectontwikkelaar uit Katwijk opstelde? Dat was in 1994. De advertentie was bedoeld om een bouwplan in de tuin van het Konink lijk Militair Invalidenhuis door te drukken. Dat bouwplan was op dat moment onderwerp van een referen dum. De zieke wethouder was zelfs in zijn autootje gestapt om het logo van de gemeente Leiden naar de krant te brengen om de advertentie van de projectontwikkelaar een mooie dege lijke uitstraling te geven. Dankzij goed speurwerk van onder andere deze krant kwam het allemaal uit. Toch mocht de wethouder nog jaren blijven zitten, net zolang tot hij tot aan zijn pensioen op wachtgeld kon rekenen. Als een wethouder in het geniep voor een projectontwikkelaar mag werken, waarom is het dan een schande als een raadslid in het openbaar een dienst verleent aan een ondernemer? De tekst van de advertentie is niet vleiend ten opzichte van de afdeling Bouw en Woningtoezicht, ik zou de woorden ook anders kiezen. De tekst van de wethouder destijds was nog kwalijker, want verraderlijk en mislei dend. Tja, elk vogeltje zingt zoals het gebekt is... Laat de raad zich nu eens met de inhoud van de zaak, dus met de klachten, bezighouden in plaats van met de toon en de manier waarop één en ander wordt gezegd of ge schreven! Een raadsenquête naar de werkwijze bij aanbestedingen en aan kopen van de verantwoordelijke ambtenaren en wethouders is geen overbodige luxe, maar pure nood zaak. Er liggen nog veel meer dossiers zoals die van de stratenmaker. Ten slotte nog de reactie van de raadsleden op die bewuste dinsdag avond. De raad valt natuurlijk over het feit dat Daniël vSdB zijn zetel niet afstaat. Dat is een standaard reactie. Maar ook dat gedrag van Daniël vSdB is niet verbazingwekkend. Hij doet immers hetzelfde wat zijn fractie voorzitter Daan Sloos een paar jaar geleden deed toen hij uit de fractie van SP stapte. Hij bleef ook gewoon zitten en begon voor zichzelf. Hij ge bruikte zijn raadsvergoeding en het ffactiegeld voor een website en fol dertjes. Overigens is ook de besteding van de fractiegelden bij sommige fracties in de raad volkomen ondui delijk en beslist een onderzoek waard. Dit terzijde. Daan Sloos kwam in 2002 in de raad op de slippen van de Leefbaren, die maandenlang gratis publiciteit kregen in alle landelijke media. En dat was niet vanwege hun programma, maar vanwege de krasse taal, Pim Fortuyn, relletjes en ver gaand populisme. Nu wil de raad het programma van Daniël zien. Terecht, maar is er buiten de raad ook iemand in geïnteresseerd? Ik vrees van niet. Toch, zonder programma kan niet, dat is een kast zonder inhoui ik heb wel een oplossing, eei me nog wel. Bij het opruime mijn archief vond ik nog een mooie programma's voor eei gezellige en leefbare stad. Ec dig! De houdbaaiheidsdatun meeste programmapunten ii lang niet verstreken. Ik bied om aan tegen elk aannemelij (Zie ook de advertentie op M plaats.nl in de groep Boeken boeken/tijdschriften en de n Avontuur/actie) Wij zijn als tuinierende hofjes bewoners nogal in een kwaad daglicht gesteld bij onze slechts schriftelijke weigering de tuin man toe te laten tot de achter tuin aan de Binnenvestgracht (een derde deel van de hoftuin) om onze vermeende 'eigen' tuintjes te laten vernielen. Het Leidsch Dagblad berichtte daarover op 21 december. Wij ontvingen hiertoe op vrij dag 23 januari 2004 een brief van het Stichtingsbestuur Her vormde Diaconie Leidse Hofjes om op maandag 26 januari weg te wezen uit 'onze' achtertuin tjes: toen lazen wij, dat onze oude portier als enige recht had gehad om in de achtertuin te tuinieren waar, naar later bleek, tussen hem en het Stichtings bestuur een jarenlang geschil over had bestaan! Zonder dat de medetuinierende bewoners, die ieder sinds 2000 een eigen afgeperkt stukje tuin hadden, hierover geïnformeerd waren! Het is een achtertuin waar vrij wel niemand komt, een stilte- gebied met zeldzame planten als de kaardenbol, longkruid en borage, waar vogels (in 1995 en 1996 de ijsvogel!) foerageren en insecten wel gedijen. Tien jaar geleden, toen i hofje kwam wonen, was overwegend moestuin, 1 fruitstruiken, fruitbome! pen, konijnen en beschi hoekjes, waaronder een prieeltje, dit alles door b ners verzorgd. Zoals de[ er nu liggen, komt er ovi gend gras en mag geen 1 bewoner meer in de tuii ken. Waarom? Daarom! Door het niet communii van het Stichtingsbestui de Hervormde Diaconie Hofjes met ons als bewc jarenlang leed veroorzai mondend in dit nare ko ding, waarvoor op 29 de een deurwaarder in ons verschenen om alle huil twaalf bewoners binnen dagen te dwingen 14001 (naast 300 euro reeds bf kosten) te betalen op sb beslaglegging van goedi Het voelt, alsof je een ni ger bent, waarbij er nog flink op je hart getrapt v De heer Stuart legt in zijn inge zonden brief 'Iedereen op aar de moet ontwaken', in het LD van 28 december, precies de vinger op de zere plek. Als wij als broeders (kinderen van één Vader en dan maakt het niet uit hoe we die Vader noemen) met elkaar leren omgaan dan is er ook geen reden meer tot haat en moord en in dat geval zijn er ook geen schuldigen meer. Maar leven als broeders moe ten we willen en als we het wil len dan moeten we dat vervol gens doen. Dit is dus een oproep om dat daadwerkelijk te doen! Iemand moet beginnen, wacht dus niet tot uw vrienden, familie, ouders of buren het doen, maar begin zelf. Breng uw hart en verstand op één lijn want als we dat doen, dan volgt de voor alle .mensen juiste liefdei (re) actie. Doe dat niet één keer, i maak er een gewoonte wees vooral niet bang. 1 angst is de basis van w< zien in de wereld en in en het komt 'angstig' d De enige die daar wat a doen bent u zelf. Hand om en stel niet uit, war len doen we al veel te li de gevolgen bleven enl niet uit. Weet u niet hoe u moei len, kijk dan eens op d( www.sharenl.org. Geef uw nieuwsgierigheid, 1< op zoek en breng zond uw hart én verstand op Succes. LM. o< Het is niet te geloven, wat Connexxion uit de hoge hoed heeft getoverd. Een nieuw dalurentarief van 1 euro per rit. Dat lijkt aardig, het lijkt zelfs goedkoop. Maar nu komt het boerenbedrog. Een rit naar de binnenstad van Leiden, vanaf een buitenwijk bijvoorbeeld, kost twee strippen. Eén strip kost, bij een 15-strip- pen kaart, 43 cent en een 45-strippen- kaart, 42 cent per strip. Uitgaande van de 15-strippenkaart gaat men dus beta len voor een rit naar de stad en terug: 1,72. Volgens het nieuwe 'voordelige' ta rief wordt dat twee euro. Extra kosten 28 cent of wel een verhoging van ongeveer 16 procent. Erger wordt het als je binnen een uur te rugkeert, dan gebruik je dus twee strip pen: kosten 86 cent. Met het nieuwe, voordelige, tarief 2 euro, dus 1,14 duur der. Nog gekker wordt het als je over stapt. Nogmaals vertrek Merenwijk, be stemming Stevenshof. Nu twee strippen, dus 2 x 43 is 86 cent, terug opnieuw twee strippen, totale kosten: 1,72. Nu dezelfde exercitie met het mooie nieuwe tarief: 1 euro, Merenwijk naar station: 1 euro; station naar Stevenshof, totaal dus 2 euro; terug weer hetzelfde, dus totaal 4 euro in plaats van 1,72. Dat mag je toch een stevige verhoging noe men. Ik praat dan nog maar niet over de omstandigheid, dat je binnen het uur te rugkeert. Dan komt de zaterdag: naar de stad heen en terug 1 euro. Nu vervalt dat kaartje en gaan we volgens de nieuwe regeling 2 euro betalen, een verhoging van 100 procent. Connexxion zou kunnen stellen, dat je in bovengenoemde gevallen een keuze moet maken. Die keuze lijkt mij niet moeilijk. Waarom dan deze maatregel? Of er is niet goed over nagedacht of bij Connexxion ziet men financiële worsten hangen. L. Nieuwenhuis, Leiden. Veel busritten bij Connexxion blijken bij nadere bestudering duurder dan ze waren. Archieffoto: Frans Roomer

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 18