REGIO Illegale reclamezuil moet weg 'We draaien zelfs beter dan voorheen' loemencorso langer en professioneler «i online boekhouden! ninD R3 iorschotens kraanbedrijf 33 jaar uiteindelijk legaal 391 Sectie wijst uit dat Van der Velden door verdrinking om het leven kwam Puin ruimen Rijnwoude maakt dak van sporthal ontoegankelijk voor jongeren ibel Jungle: ening echt nabij idorp - Niets lijkt de ope- van kinderspeelcomplex eljungle in Leiderdorp nog weg te staan. Het wachten toestemming van de pro- Zuid Holland voordat de >n aan de Vlasbaan voor ■ugd kan worden geopend. ;enaar van Bubbeljungle in juni 2002 toestemming n e verschillende o verheids- oi ities om een overdekte tuin te mogen vestigen, lafcns als de opening nabij opbleken er toch nog enkele pi lucratische obstakels te i s i. Met de derde verjaardag e oorspronkelijke aan- in aantocht, komt de start en de voorjaarsvakantie de week van februari), te nabij. woensdag 12 januari 2005 roelofarendsveen - Zet 'm naast de reclamezuil die sinds een paar jaar op het Veender- veld langs de A4 staat en hij valt volledig in het niet. Toch is de mast langs de snelweg volledig legaal en moet het zuiltje aan de rand van het Braassemer- meer weg. Dat was al de me ning van burgemeester en wet houders en dat vindt nu ook de gemeentelijke commissie voor de bezwaarschriften. Gisteren oordeelde de commissie dat de gemeente terecht een bouwver gunning voor het vorig jaar ille t De smeden zijn afgelo- iterdag al aan het werk 11 om de zeventien praal- s van het Bloemencorso Bollenstreek in elkaar te en de ontwerpen zijn Het wachten is nu eigen- een nog maar op een l6I tbaar voorjaar waarin de :zenden broodnodige imen goed gedijen. Dan ;t corso op zaterdagmor- april om half tien gaan ïnlijk de dag ervoor al. 'li oemencorso van de ragens met als thema ifpdse evenementen is uit- d en rijdt dit jaar ook op avond in Noordwijker- )e stoet begint om 21.00 de Maandagse Wetering int iets voor tien uur op nkaan. im oet een grote happening et n, vertelde corsovoorzit- a 'jran der Zon gisteravond ipresentatie van de ont- van de praalwagens, orden dit jaar uitgebreid n avondtrip. Daarvoor yin de wagens iets eerder y ijn, maar de ervaring van laar leert dat het opbou- jeds sneller gaat." ocht door Noordwijker- vaar die zelfde avond in neentehuis de prijsuit- zal zijn, wordt verlicht, dleen langs de route zal 'ook op de wagens, is Van der Zon nog on- pvan onderzoek. „Maar on or hoten - Het heeft 33 jaar d, maar door het nieuwe lan van de provincie olland is het zover. De ig van de Voorschotense depe Groot aan de Dobbe- ie! legaal. Het enthousiasme vja(er bij eigenaar De Groot, kei 1 firma enkele jaren gele- Va verdeed aan Wagenborg maar wel de zeggen- over de panden hield, gaijer nauwelijks door ver acht illegaal was het mochten goederen wor- geslagen en de gemeen- 'ijvoorbeeld gewoon een iofrgunning af." anverhuurbedrijf vestig de zich in 1971 op de huidige locatie. Die lag aan de rand van de Dobbewijk, maar buiten de zogeheten 'rode contour van het streekplan'. Daarmee wordt bedoeld dat bedrijvigheid en bebouwing is uitgesloten. En hoewel de firma ook in strijd handelde in strijd met het be stemmingsplan (agrarische be stemming), kwam de gemeente daar nooit tegen in actie. De Groot werd lang gedoogd en dat leidt nu tot legalisering. Hiermee moet helaas toegegeven worden aan het legaliseren van een decennia lang bestaande il legale situatie, zo staat in een nota van de provincie te lezen. (advertenties) elj oekhouden kan sneller. .UI ludiger én voordeliger. Door gebruik te maken 'r 12e nieuwe dienst internet- ouden. Tik in www.agt.nl tei uit uw winst. Arenthals Grant Thornton accountants en adviseurs 'ERKOOP SHOWROOMKEUKENS! dét doet ALNO anders. De ALNO showroomkeukens moeten ^laj vóór 5 februari. Wij willen ruimte maken voor de nieuwe ALNO o,v ®nco"ectie. Echt Interessante prijzen...en toch 5 jaar garantie! 10 Select Dealers: Vraag bij de ALNO dealer naar de actievocKwaarden RLEM Rob Woud Keukens ril straat 48 tel.: 023-5511689/90 ERSWOUDEDORP Keukencentrum dinxveen Frankrijklaan 4 tel.: 0172-236323 JIDEN Möbel Kaiser 131 ttplein 2 tel.: 0255-546380 iesSENHEIM Sassenheims Vloerenhuis -rMken 3000 Koetsiersweg 7 te!.: 0252-230481 RSCHOTEN Keukenstudio Julianalaan 46 tel.: 071-5615927 gaal geplaatste bord heeft ge weigerd. Al staken de commis sieleden eerder deze week niet onder stoelen of banken dat ze het een beetje onzinnig vinden dat de gemeente optreedt tegen dit soort kleine vergrijpen. Het reclamezuiltje bestaat uit zes kleine bordjes van sponsors van watersportvereniging De Brasem. Het bord staat aan de oever van de plas, op het ter rein van de naastgelegen jacht haven aan het Zuideinde. Voor zitter Ringeling van de water sportvereniging vocht afgelo pen maandag de weigering van de bouwvergunning aan bij de commissie voor de bezwaar schriften. Hij vertelde dat het bouwsel van twee en een halve meter hoog vorig jaar door le den van de vereniging is neer gezet zonder dat het bestuur wist dat hiervoor een vergun ning nodig was. „Ja, wat moet ik er verder over zeggen. Ik wil u vragen alsnog een vergunning te verlenen zodat het bord kan blijven staan. Het is eigenlijk te zot voor woorden." Maar zot of niet, regels zijn re gels, zo betoogde de juriste van de gemeente. En de regels zijn in cüt geval heel duidelijk: in het buitengebied zijn geen recla meborden toegestaan, dus de zuil moet weg. Nu de commissie bezwaar schriften heeft geoordeeld dat de gemeente in ieder geval for meel juist heeft gehandeld door de bouwvergunning voor de re clamezuil te weigeren, kan de watersportvereniging alleen nog via de rechter proberen om het zuiltje alsnog gelegaliseerd te krijgen. zoeterwoude - Het stoffelijk overschot dat maandag in de Oude Rijn in Zoeterwoude-Rijn- dijk is gevonden, blijkt inderdaad dat van Arjan van der Velden te zijn. Sectie heeft dat uitgewe zen, meldt de politie. „Ook weten we na de sec tie nu zeker dat deze 42-jarige Zoeterwoude- naar niet door een misdrijf om het leven is ge komen", zegt politiewoordvoerder Chris van Egmond. „Het gaat om verdrinking. Vermoede lijk is de man op de avond van zijn vermissing vanuit Koudekerk over het fietspad langs de Oude Rijn richting huis gefietst en te water ge raakt." Van der Velden werd sinds vrijdagavond 10 de cember vermist. Zijn broer Jaco zette samen met familie, vrienden, buren en collega's een zoektocht op touw. Elf dagen na zijn vermissing doorzocht de politie zijn huis naar aanwijzin gen. Vlak voor de jaarwisseling zocht de politie per boot op een deel van de Oude Rijn. Omwo nenden hadden verklaard dat ze die vrijdag avond hulpgeroep hadden gehoord. Vorige week heeft de politie er nogmaals gezocht met speciale honden. Maar ook deze zoektocht le verde niks op. Tot maandag: toen zag een be woner van de Hoge Rijndijk in Zoeterwoude „iets bolligs" drijven in het water van de Oude Rijn. Dat bleek een lichaam te zijn. als het lukt wat ons voor ogen staat, kunnen we op zaterdag ook verlicht in Haarlem bin nenrijden." Op vrijdagavond vindt er in Noordwijkerhout ook een groot muziekfestival plaats. Terwijl de praalwagens op De Brink staan, zijn er in De Schelft optredens van onder meer levensliedzan geres Marianne Weber en 'ne- derrappers' Lange Frans en Baas B, onder meer bekend van hun hit Zinloos. De kaartjes voor het avondvullende mu ziekfestival kosten 13,50 euro en zijn te koop bij De Schelft, de VW's en via internet (Tic ketservice). Dat laatste deed Van der Zon verzuchten dat het Bloemen corso steeds moderner wordt. „Maar je moet wel. Ons evene ment, dat jaar in jaar uit met de Vierdaagse strijdt om de titel Grootste van Nederland, wordt steeds grootschaliger. Het is maar goed dat het corso al ja ren bestaat. Wie zoiets nu in het leven zou roepen zou stuiten op allerlei lastige obstakels. Probeer maar eens acht ge meentes, twee provincies, twee politiekorpsen en noem maar op, op een lijn te krijgen. Ge lukkig lukt dat ons dankzij de medewerking van die instan ties, maar het wordt er niet makkelijker op door de toena me van allerlei regels en voor waarden. Een beetje deregule ring zou ons dus wel van pas komen." warmond - Een enorme berg puin is alles wat er over is van gebouw 't Meerpunt, op de kop van de Dorpsstraat in Warmond. Deze week werd een begin gemaakt met het opruimen van de restanten. Als alles weg is, wordt het terrein bouwrijp gemaakt. Eind februari kan de bouw van een supermarkt met daarboven appartementen beginnen. Zit alles mee, dan is het complex eind 2006 klaar. Het bouwplan voor de supermarkt en de appartementen stuitte van meet af aan op heftig verzet van de Vereniging Be trokken Warmonders en een platform van omwonenden. De rechter stelde hen in no vember in het ongelijk. Foto: Dick Hogewoning hazerswouoe-rijndijk Het wordt onmogelijk voor jon geren om het dak van sport hal De Cirkel in Hazerswou- de-Rijndijk te beklimmen. De gemeente Rijnwoude neemt binnen een maand maatregelen om een eind te maken aan de waaghalzerij. Langs de regenpijpen komt een 'omagaprofiel'. „Dat wil zeggen dat er een gladde en vierkante betimmering wordt aangebracht, waar door jongeren die langs de regenpijp naar boven klim men geen houvast meer hebben", legt een woord voerster van de gemeente uit. Wie het dan toch nog lukt om boven te komen, loopt kans te blijven plakken in de dakgoot. Alle dakgoten wor den namelijk ingesmeerd met duivenkit. Normaal ge sproken wordt deze smurrie gebruikt om duiven te we ren, maar de gemeente Rijn woude gebruikt het om dak- beklimmers te weren. „Het is vies spul", aldus de woord voerster. ,Als je het lang vasthoudt, blijf je plakken." Overigens wordt de jeugd wel via bordjes bij de sport hal gewaarschuwd voor de duivenkit. „We willen voor komen dat we allerlei claims krijgen omdat die troep op de Weren is gekomen. De aanleiding voor de ge meente om het beklimmen van het dak tegen te gaan, is een noodkreet van omwo nenden. Ze zien regelmatig jongeren naar boven klim men en houden dan hun hart vast. Sportcentra versterken hun klanten en elkaar door Loman Leefmans leiderdorp - Als de kerstvakan tie is verstreken en de Bourgon dische maaltijden verstouwd, breekt traditioneel de periode aan waarin de goede voorne mens van het nieuwe jaar over gaan van woorden in daden. Stoppen met roken, gezonder eten en meer bewegen, zijn de drie meest voorkomende inten ties en voor de laatste is er geen betere omgeving denkbaar dan de Binnenhof. Aan de randen van deze Leiderdorpse wijk en binnen een straal van één kilo meter zijn drie forse fitnessfir ma's gevestigd. De concurrentie zou moordend moeten zijn, maar de eigenaars schetsen een buitengewoon opgewekt, zake lijk en vooral sportief beeld. Het trio wijst op de eigen specialisa ties, een klantenkring die zich tot buiten de gemeentegrenzen uit strekt en daarnaast „is een res pectabel aantal Leiderdorpers gaan bewegen", aldus Peter In- nemee, eigenaar van Sportcity. Waarschijnlijk nergens in Ne derland ligt het aantal power- plates, ergometers en crosstrai ners per inwoner zo hoog als in het beschreven deel van Leider dorp. Er wordt wat afgehupst, gesprongen en getrild. Sport school Van Houdt aan de Luy- kendreef was sinds de oprich ting in de jaren zeventig het enige fitnesscentrum in de wij de omgeving. Dat monopoly verviel rond de eeuwwisseling door de opening van Sportcity boven de Winkelhof, snel daar- na gevolgd door Felter Sport Health Centre in park de Bloe- merd. Felter Sport Health Centre heeft de laatste driejaar een middenweg weten te vinden tussen het vertrouwde Van Houdt en het imposante Sportcity. Foto: Hielco Kuipers „Uiteraard moest ik me even in de ogen wrijven en heb ik bij de gemeente geïnformeerd of dat zomaar kon", herinnert Roger van Houdt zich. „Felter zat aan de Hoogmadeseweg, kon daar niet uitbreiden en mocht van de gemeente verhuizen naar de Bloemerd. Ongeveer tegelijker tijd nam Sportcity plotseling de ruimtes boven het winkelcen trum over, zonder dat de ge meente daar invloed op kon uitoefenen. En toen waren er opeens drie." De angst vpor een prijzenslag, of andere vormen van concur rentiestrijd was van korte duur bij de kleinste van de drie. „Ik kon me beter druk maken over mijn eigen concept", vond Van Houdt die toegankelijkheid, een familiair karakter en judolessen voor de jeugd als sterke punten van zijn bedrijf opgeeft. „Wij trekken wat minder nieuwe klanten in januari, maar daar staat tegenover dat het verval later in het jaar ook weer klei ner is." Sportcity geldt als de grote slok op van het trio. Het bedrijf heeft vier vestigingen in Zuid Holland, met plannen voor nog twee centra. Eigenaar Peter In- nemee nam vier jaar geleden de bestaande bowlingbanen, het restaurant en de tennishal in een keer over en bouwde het om tot één omvangrijk en mo dern fitness- en squashcen- trum. „Met de opening van 'Leiderdorp' konden we wat le den uit onze overvolle vestiging in Leiden overhevelen. Verder hebben we een deel van 'de squash' aan ons nieuwe com plex overgedaan. Wij richten ons globaal op de 'non-atleet'. Dan doelen we op 30-plussers - verbranders en geen kracht- sporters - op wie we onze ont vangst, het horeca-gedeelte, de kleurstelling en zelfs de keuze van onze muziek afstemmen. Daar gaan we heel ver in en heeft ook succes opgeleverd." Felter heeft de laatste drie jaar een middenweg weten te vin den tussen het vertrouwde Van Houdt en het imposante Sport city. „Ik had eerlijk gedacht dat Felter het moeilijk zou krijgen", geeft Innemee toe. „Maar ze hebben bewezen dat ook drie centra in zo'n klein gebied mo gelijkheden hebben." Anita Fel ter heeft haar eigen verklaring. „Van Houdt is kleinschalig, Sportcity massaal en daardoor wellicht wat onpersoonlijker en wij zitten daar precies tussenin. Sportcity grootste en de duurste De verschillen zijn beperkt en de verstrekkers van de ge gevens benadrukken dat er allerlei kortingsacties zijn of op de rol staan. Achter de namen van de drie sportcen tra staan respectievelijk het aantal leden, daarna het eenmalige inschrijfbedrag en ten slotte de contributie per maand voor een volwassene die vaker dan één keer per week van het centrum ge bruik maakt. Van Houdt- 1500 leden, 40 euro, 38 euro. Sportcity: 3700 leden, 49,50 euro, 39,50 euro. Feiten 2000 leden, 43,50 euro, 34 euro De eerste heeft judo erbij, de tweede squash, en wij dans; zo als streetdance en binnenkort nordic-walking. Kortom, drie bedrijven met ogenschijnlijk hetzelfde product die zich tóch zo weten te onderscheiden." Vreemd genoeg is van concur rentie niet of nauwelijks sprake. De aanwezigheid van de andere twee noopte Van Houdt er wel toe om zijn centrum drastisch te moderniseren terwijl Felter en Sportcity met folders en ad vertenties regelmatig wervings acties voeren. „Toch zitten we elkaar echt niet in de haren", benadrukt Van Houdt. De in vloed van het fitnesscluster op de inwoners, laat zich lastig meteen. Maar dat drie sterker maakt dan één, dat laten de cij fers (samen 7200 leden) zien en daar is Van Houdt ook van overtuigd. „We draaien nu zelfs beter dan voor de opening van de andere twee."

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 15