Bastiaan vroeg Tooske onder de pij GESPREK VAN DE DAG Kleding Karl Kani te populair om te verbieden Billen soapster circuleren ongewild op internet 'Volgens betrouwbare bronnen ben ik al twee jaar zwanger' donderdag 13 januari bi DAGELIJKS LEVEN W£_ To<zH <5E\SJOOAJ W£Ê^ rfUEEtJ A*aaiz HELE. GVBDE vrienpsm VVOKPCAJ MENSELIJK Darter Raymond VAN BARNEVELD is gistermiddag in het stadhuis van zijn woonplaats Den Haag GEHULDIGD voor het behalen van zijn vierde wereldtitel darts. Enkele honderden dartfans en andere belangstellenden stonden rond het middaguur in de hal om hun 'Barney' toe te juichen. Van Barneveld won zondag de Lakeside Darts, voorheen The Embassy, in de Britse plaats Frimley Green. Het toernooi geldt als het meest aansprekende dartstoernooi ter wereld. Van Barneveld won het ook al in 1998, 1999 en 2003. Egbert Jan Weeber en Ron Brandste- der hebben hun stemmen geleend aan de Nederlandse versie van de fa miliefilm RACING STRIPES. Distri buteur Independent Films liet dat gisteren weten. Ook Daphne Dec kers, Daniël Boissevain en Angela Schijf zijn te horen in de film. 'Streep wil racen' gaat over een ze bra die zich inbeeldt dat hij een ren paard is. Hij wil zijn droom verwe zenlijken, maar de paarden in de ra cewereld zitten niet op hem te wach ten. De acteurs hebben de stemmen ingesproken van zowel de dieren als de mensen in de film. Weeber geeft zijn stem aan de zebra. In de origi nele versie zijn de stemmen te horen van onder anderen Frankie Muniz, Dustin Hoffman en Whoopi Gold berg. Het is nog niet bekend of deze versie ook in Nederland te zien zal zijn. De Nederlandstalige film draait vanaf 3 februari in de bioscoop. Hoewel hij de pauselijke zegen niet nodig heeft, gaat zevenvoudig wereldkampi oen Michael SCHUMACHER komende maandag op audiëntie bij de PAUS. Hij wordt vergezeld door teamgenoot Rubens Barrichello, directeur Jean Todt en wat andere personeelsleden van het Formule 1-team van Ferrari. Volgens de Braziliaan Barrichello was het altijd al een droom van de Ferrari-teamleden om de paus te ontmoeten. Bandleider Jan Buis vindt het volkomen terecht dat hij voor de freelance muzikanten van de band geld heeft gevraagd nu er een dvd uitkomt van de AF- SCHEIDSCEREMONIE van An- dré HAZES in de Arena. Dat zei hij dinsdagavond in het tv-pro- gramma RTL Boulevard in een reactie op de woede van Rachel Hazes. De vrouw van Hazes rea geerde dinsdag in de Telegraaf kwaad op het verzoek van Buis. Hij zou volgens haar als enige van alle artiesten die op de ce remonie optraden, geld hebben gevraagd. Buis stelde echter dat de freelance bandleden vroegen wat er met de opbrengst van de dvd gaat gebeuren. ,,Dat heb ik nagevraagd en toen bleek dat al het geld naar de familie Hazes gaat en niet naar een goed doel of zo. Het is gewoon een commercieel project. Dan vind ik het normaal dat die jongens daar ook geld voor willen zien", aldus de bandleider. Zowel EMI Music als Rachel Hazes was dinsdag niet bereikbaar voor commentaar. Foto: ANP TOPKOK JONNIE BOER van De Librije in Zwolle is in de eerste Nederlandse editie van de GaultMillau-restaurantgids uitgeroepen tot Chef van het jaar. Op nieuw voert hij met zijn team als een topclub de Nederlandse keukencompetitie aan. Jacob Jan Boerma van restaurant De Leest is 'Belofte van het jaar' gewor den en restaurant Oud Sluis in Sluis kreeg de meeste punten. Boer opent in het najaar van 2006 in de voormalige gevangenis van Zwolle een kookschool waar hobbykoks het basiskoken kunnen leren.Ik ga ze onder meer leren hoe ze een blinde vink moeten klaarmaken", aldus Boer. door Carlo Nijveen Soapactrice Inge Schrama -bekend als 'Sjors' in de RTL 4-serie Goede Tijden Slechte Tijden- is not amused. De Haarlemse ontdekte een aantal 'pikante' vakantiefoto's van zichzelf op internet. De kiekjes -die onder meer op de internetwebsite mok- kels.nl hebben gestaan- zouden dubbel zijn afgedrukt door een werk- W.S. Maugham Aan het diner behoor je verstandig te eten en niet al te goed en prettig te kouten, maar ook niet al te diepzinnig nemer van een fotobedrijf en werden vervolgens via via verspreid. Op de foto's is onder meer een deel van het achterwerk van de soapster te zien. De foto's zouden zijn geno men nadat Schrama van een trap was gesmakt. Aan de valpartij zou zij wat blauwe plekken op de billen hebben overgehouden. In het pro gramma RTL Boulevard waren dins dagavond ook foto's van Schrama te zien. Dit ondanks een brief van de inmiddels door haar management in de arm genomen advocaat. RTL 4 onthoudt zich van commentaar. De manager van de soapster liet gisteren weten dat internetsites die de foto's publiceren eveneens een brief van de advocaat kunnen verwachten. Op de website mokkels.nl zijn de fo to's van Schrama inmiddels niet meer te vinden. Wel circuleren elders op internet afbeeldingen van de va kantiekiekjes. In hoeverre het om echte afbeeldingen of namaakfoto's gaat, is onduidelijk. Kledingimporteur Urban Trends in Nieuwegein heeft in een brief discotheek 2Night in Delfzijl gesommeerd het toegangsverbod voor mensen met kleding van het merk Karl Kani op te heffen. Anders volgt aangifte wegens discriminatie. De distributeur van Kani vindt het verbod bij 2Night 'erg vervelend'. „Ons merk wordt geassocieerd met lastpakken. Dat is onterecht. Je moet bovendien lastpakken in een disco niet weigeren vanwege hun kleding, maar vanwege hun ge drag." De discotheek snapt niets van alle commotie: „Sportkleding hoort gewoon niet in een discotheek. Het ziet er niet uit". In enkele Groningse gemeenten is een bezoeker kansloos als hij met een Karl Kani-trui de disco in wil. In de Randstad zou je failliet gaan als je het populaire kledingmerk aan de deur zou verbieden. „Die disco theekeigenaren zijn een paar boe ren die niet goed zijn ingevoerd in de jeugdcultuur." De eigenaar van USA Urban Store in Den Haag moest hard lachen toen hij hoorde dat twee Groning se discotheken voortaan kleding van Karl Kani aan de deur zouden weigeren. .Absurd", noemt Bü- lent Üresin het verbod op zowel Karl Kani als Lonsdale. Laatstge noemd merk wordt de laatste tijd vaak met rechts-extremisme geas socieerd. Volgens Üresin staat het merk Karl Kani, dat een belangrij ke rol vervult in de zogeheten ur- bancultuur, echter volledig los van welke politiek statement dan ook. Die cultuur is grotendeels geba seerd op moderne zwarte muziek en de levensstijl in de grote stad die daar bij hoort. Het urbanpu- bliek dat de kleurige truien en broeken van Karl Kani draagt is moeilijk in één groep in te delen. Voornamelijk Antillianen en Suri- namers, maar ook skaters en scholieren hebben Kani als lijf- merk geadopteerd. „We mikken vooral op een groep tussen de 14 en 23 jaar", zegt Joost van Leeu wen, een van de eigenaren van distribiteur UrbanTrends uit Nieuwegein. „We verkopen veel aan allochtonen, maar we hebben ook blanke klanten." Karl Kani, genoemd naar de ge lijknamige Amerikaanse eigenaar, komt oorspronkelijk uit de Ameri kaanse hiphop-scene en is door de promotie van muziekiconen als 2Pac en Dr. Dre naar Neder land overgewaaid. Zo'n vijfjaar geleden sloeg het merk pas echt goed aan op de Nederlandse markt. Ondertussen zijn er heel wat vergelijkbare concurrenten op Het kledingmerk Karl Kani is razend populair onder stadsjongeren. Foto: GPD/Roland de Bruin de markt gekomen. Desondanks blijft Karl Kani in zijn marktseg ment de onbetwiste nummer één. „Discotheken in de grote steden zouden het niet in hun hoofd ha len om Karl Kani aan de deur te verbieden", bevestigt Leon Wink ler. Volgens de presentator van het muziekprogramma Urban Li festyle op muziekzender The Box trekken de urban-feesten mo menteel het grootste uitgaanspu bliek. Hij vindt de actie van de za len in het noorden daarom erg ondoordacht. „Die discotheekei genaren zijn een paar boeren die niet goed zijn ingevoerd in de jeugdcultuur." Het Landelijk Bureau ter bestrij ding van Rassendiscriminatie (LBR) zet ook grote vraagtekens bij het weren van jongeren in Karl Kani-outfit. Volgens het LBR staan de horeca-ondememers daarin juridisch zwak waar het gaat om discriminatie op grond van ras of religie. Bülent Üresin van de Haagse USA Urbanstore is niet bezorgd verbod in de discotheken slaan naar andere delen v{jS| land. Hij denkt dat de prolyl van de afgelopen tijd met{,ei opspraak geraakte merken iets is van het platteland. gaat altijd om kleine dorj het noorden en het oostenj: incidenten voorkomen. I gens daar vervelen zich. I les. Pure balorigheid." Rowald Pruyn Zanger-acteur Bastiaan Ragas en presenta trice Tooske Breugem gaan nog dit jaar trou wen. Afgelopen kerstnacht, na de nacht dienst in Amsterdam, onder een paraplu in de regen, vroeg Ragas zijn vriendin om haar hand. Ze hoefde er geen seconde over na te denken, verklapte ze gisteren. Eigenlijk heeft het paar, een van de 'hotste' stellen in de Nederlandse showbizz, niet zoveel behoefte aan het publiekmaken van zijn persoonlijk geluk. „Maar we hebben nu eenmaal een vak waarbij je privé-leven ook naar buiten komt, of je wilt of niet, het hoort erbij", aldus Ragas. De verloofden vertellen het verhaal daar om nu één keer. Temeer daar ze hun trouwplannen voor zichzelf natuurlijk wel reuze belangrijk vinden, maar vooral in het licht van de huidige wereldgebeurtenissen nou ook weer niet iets om uitbundig de publiciteit mee te zoeken. Ze willen echter allerlei halfbakken verha len voor zijn, die zijn er al genoeg geweest. „Volgens betrouwbare bronnen ben ik al twee jaar zwanger", zegt Breugem geamu seerd. „Als ik een zeepje koop bij de Body Shop, worden daar al consequenties aan verbonden", glimlacht Ragas. Hun dierbaren zijn inmiddels van het nieuws op de hoogte, het kringetje ingewij den wordt in ras tempo groter, het nieuws is niet langer geheim te houden. En eigen lijk vinden ze het ook wel prettig als ze er zelf ook niet meer geheimzinnig over hoe ven te doen. Het is tenslotte een vrolijke aangelegenheid, waarmee ieder normaal mens ook best gefeliciteerd wil worden. „We gaan gewoon trouwen en zijn daar hartstikke blij mee", aldus Breugem. Het paar woont nu een jaar samen, in Am sterdam. De twee leerden elkaar kennen tijdens de audities voor de Joop van den Ende-musical De drie musketiers. Ijvi hadden toen een andere partner. H^0 mance bloeide pas op in de nadageie het theaterstuk. „Maar dag één van! sical waren er al speculaties. Tja, we ten ook wel dat we het erg goed sanf konden vinden", aldus Ragas. Uit zl. dere relatie heeft hij een zoontje, d«r de helft bij zijn ex en voor de helft bL en Breugem is. Zij is duidelijk gesteft kleine Ragas. ja Het leven met Tooske Breugem gee]^ ster uit Aida en 3 Musketiers „een bjv; der rustig gevoel, geborgenheid". LtS( met Bastiaan Ragas is voor de aanstjg, bruid „Thuis. Er is dit jaar geen dagt, gegaan dat ik niet dacht, wat fijn zoL Het tweetal heeft een beroep dat noiv bepaald een stabiel leven garandee^ gem: „Maar we zijn geen twintig m^ zullen ons best doen, actief zijn omi niet uit het oog te verliezen." Ragas willen onze liefde beschermen, in cL reldje waarin we nu eenmaal zitten" Wanneer ze gaan trouwen en hoe, ia niet bekend. „We speuren alle tijds* en websites op trouwgebied door, A Love Marriagebeurs laten we m: ten", grapt de presentatrice. Ze had Ragas' aanzoek in de kerst) (nog) niet verwacht. Haar vriend v ochtends opgestaan met de medei dat hij vroeg in de studio moest zijl werkelijkheid ging hij naar Zwolle, knikkende knieën' naar de vader v; beoogde bruid, om die om de han< zijn dochter te vragen. „Volgens del te moet dat in jacquet, maar dat voi wat te bont." Vader Breugem stemt harte toe, aangenaam verrast ook ouderwetse gebaar van zijn schooi spe. „En toen zat ik die hele kerstnacht^ op hete kolen, met de ring in mijn jr vertelt de bruidegom. „Ik vond het dat hij zijn jas speciaal aantrok om L het avondmaal te gaan", aldus zijn^j korene. Buiten begon het haar te da j toen hij zei: „Ik ben vandaag bij je \fs geweest." „Het kwartje viel met doijj geweld", aldus de bruid. k, Tooske Breugem en Bastiaan Ragas gaan nog dit jaar trouwen. Foto: ANP/Koen Suyk Barenda Grutterink Zonder moeite Een man van vijfenvijftig jaar wordt weer vader. De komst van het kind staat een rustige oude dag in de weg. Hij moet weer van voren af aan beginnen. Redt hij dat nog? Wordt het een ramp of juist een zegening? Twijfels, herinneringen aan zijn eigen jeugd en goede voornemens strijden om voorrang. In dit feuilleton leest u in dertig afleveringen hoe hij de lange weg naar het nieuwe vaderschap aflegt. Vandaag aflevering 18. Wij slapen nog vaak zoals wij ooit in de buik van onze moeder lagen. Opgevouwen, onze ledematen ingetrok ken. We maken ons klein als een kind dat een bomme tje wil maken boven het zomerse zwembad. Wat is dat toch? Verlangen wij terug naar de tijd dat de wereld ons nog niet zag? Judith ligt boven te slapen. In die kamer die onder de stormwind kraakt in zijn voegen, in die kamer waar onze lege jasjes en blouses aan hun ijzeren vraagte- kentje hangen. Ze heeft een klein, kloppend hart in haar buik en garnalenvingertjes die al graaibewegin- kjes maken en wimpertjes die voortdurend nat zijn. Ze kan niet meer op haar zij liggen. Ze houdt de han den op haar buik. Zoals een tevreden rentenier de handen op zijn buik legt, naast de gouden horlogeket ting. Ze voelt het kind bewegen. 'Het is een woelwater tje', zegt ze. Straks zal het kind in zach te doeken wor den gewikkeld, zoals dat nu al eeuwen gaat. En daar na zal het op een zachte buik liggen, de mooiste troon die er in de wereld is. Ik denk aan mijn moeder, die ik aan de wind heb moeten meegeven. Wat eens om mij heen was, is weg. De eerste keer dat zij naar de specialist moest om het knobbeltje in haar borst te laten onderzoeken. Hoe ze de avond ervoor in haar stoel zat, met haar hand ze nuwachtige knijpbewegingen makend. Haar kleine hand, met die vele gleetjes en rimpels erin. Met die smalle trouwring aan haar middelvinger, goedkoop, alsof hij uit de kaüwgomballenautomaat was getrok ken. Wat zong mijn vader toch altijd? Ich kiisse Ihre Hand, Madam, omdat 'k niet bij je tieten kan. Tja. Ik zit beneden te werken aan een artikel. Af en toe kijk ik naar het plafond, waar wat spinrag langzaam naar mij wuift. Daarboven, in die slaapkamer, ligt mijn ge luk, maar ik schat het niet op zijn juiste waarde. Ik zit maar te zuchten boven mijn zinnen, laat de delete- toets al de onzin die ik schrijf razendsnel opvreten. Ik moet, ik moet, ik moet iets moois maken. Met mijn vijfenvijftig jaar ben ik nog steeds een kind dat onder de lamp zijn eerste woordjes schrijft, woordjes die het straks aan papa of mama zal laten zien. Knap, hoor, kind. Maar ik héb toch al iets moois gemaakt? Zo maar, zonder enige moeite. Dat mooie ligt toch boven? Onder de dekens. Zet dan toch godverdomme eens je uilenbril op, blin de! Jij ziet het geluk pas als het voorbij is. Als het om de hoek is verdwenen, op weg naar een ander. Afgelopen maandag hebben we je gezien op een echo grafie, lief kind. Je moeder, haar zus Anneke en ik za gen je op een computerscherm. Met een potlood tikte de verpleegster op het plekje tussen je beentjes. Wat leuk!Je benteen meisje. In de kamer waarin we zaten, waren de gordijnen dicht. Elke keer toch weer het idee dat je naar een ruimtevaarttafereel zit te kijken. Naar een cabine in een capsule. Kinderen komen van de maan. Dat ze daar toch nog niet achter zijn'. Opgevouwen lag je daar, kind. Buiten trokken auto's op, schoven parkeerwachters bonnen onder de ruiten wissers, liepen vrouwen met boodschappentassen, na- gescholden door de zwervers en verslaafden in het Van der Werffpark, en wij zaten achter gesloten gordijnen te kijken naar een mens in aanleg. Na deze korte bioscoopvoorstelling moest ik naar de ei h I r je n cardioloog, lief dochtertje. Daar, op een lopende band, C een inspanningstest gedaan. De diagnose werd beves tigd: Angina Pectoris. Tien minuten lopen op de band. P1 Ik hijgde als een pakpaard. Buiten zag ik de regen vro- V lijk trippelen op het dak van het mortuarium. Is het F kaartje voor aan mijn teen al in de maak? Op de redactie is het al doorgedrongen dat ik iets aan mijn hart heb. Herman Joustra begroette me met de 1 woorden: 'Ha, daar hebben we Harry Dotter.' Dat geeft de burger moed. Bij de apotheek in de Breestraat kreeg ik een plastic tas vol medicijnen mee. Ik zette hem in de kroeg, naast de potkachel. En nam de drie toegestane eenheden alcohol tot me. Proost, moeders kont is vaders troost. De eerste lading pillen spoelde ik met een biertje weg. 'Moet jij er een?', zei ik tegen mijn kroeg- maat. 'Wat is dat dan?', vroeg hij. 'Hartpillen. 'Sodemieter op, met jou is er niks aan dei hand. Oplichter. Geef maar eens een biertje weg. Niemand is erg onder de indruk van e*5" mijn ziekte. Ook Judith niet. Ze denkt, geloof ik, dat ik het eeuwige leven heb. 's Ochtends aan het ontbijt kijken we naar de vogeltjes in de tuin. Met een pluk verdord gras in zijn sna vel staat er een merel op de tuintafel. Hij doet me met die woeste snor denken aan Nietzsche. Je vraagt je af hoe hij met heel die lading gras en takjes nog naar boven komt. Maar dan zien we het op- 7 eens. De merel heeft een jong. Het klei- f ne boven hem geeft hem die kracht. Eerdere afleveringen van deze serie zijn te vinden op onze internet-site

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 2