REGIO liin Bestuur Rijnland wil hoogste loon VEEL i 2 59 79 ruitjes komen er niet in. Die vindt papa niet lekker' KORTING ma* j Rijn Mysterieus bloemstuk;e in park De Houtkamp Bospolderviaduct enkele malen afgesloten voor aanleg opvolger EXTRAS gratis vreest Serderij «retsloot nog »pt verkocht Meerburglaan krijgt geen planschade atscheeps onderzoek naar eetgewoonten in 20.000 huishoudens Omleiding bussen niet geregeld - Zomerstop voor baggermachine R3 50% korting 2JG 7.99 SS8 Graag gedaan. Super deBoer HDC 973 Lbeest - Leefbaar Oegst- is bang dat zich Betuwe melen gaan afspelen rond Gouwe Lijn. Oegstgeest 3,5 miljoen euro betalen de sneltram. Daarvan de Universiteit Leiden mjljoen voor haar rekening, vooral die instelling van neijte in Rijnfront gaat profi- Gy(In de vergadering van de [t i issie ruimte en groen zei ïtetorman Niels van Weeren i vond reeds aan déjè-vu- )k ens te lijden. „Straks be- eiliwij een hoger bedrag." mi uder Meester beaamde en igstgeest al in de boeken defoor meer dan de 3,5 mil- it ejuro, maar zei dat zij zich i j gen gaat verzetten. „We :ai en vast te houden aan de ieli joen euro die de deelne- chf gemeenten gezamenlijk DrtJn betalen, dus niet meer dep miljoen voor ons." Ook gedrag is in de ogen van s r Huizing te hoog. door Ruud Sep leiden/regio - De bestuurders van het nieuwe hoogheemraadschap van Rijnland geven zichzelf voor hun werkzaamheden de maximaal toegestane beloning. Dat is het voorstel van de voorbereidingscom missie van bestuurders van de vier oude waterschappen. Als de algemene vergadering er volgen de week mee instemt, vangen de hoog heemraden straks 40.000 euro per jaar voor een gemiddelde werkweek van drie dagen. De waarnemend dijkgraaf komt op 45.000 euro. Voor de fusie van Rijn land met drie waterschappen vingen de hoogheemraden zo'n 30.000 euro per jaar. Volgens de bestuurders van de per 1 ja nuari samengevoegde waterschappen is het gezien de omvang van de werkzaam heden 'alleszins redelijk' om te kiezen voor een maximale beloning voor de hoogheemraden. Daarbij baseren zij zich op een onderzoek van de Unie van Waterschappen naar de werkdruk onder waterschapsbestuurders Wettelijk is vastgelegd dat hoogheemra den 20 tot 40 procent verdienen van het salaris van de dijkgraaf, een slordige 100.000 euro bruto per jaar. De waarne mend dijkgraaf mag maximaal 45 pro cent krijgen. De vergoeding voor de le den van de algemene vergadering is vastgesteld op 3 procent van het dijkgra ven-salaris, waarbij de mogelijkheid be staat om een deel daarvan als presentie geld aan te merken. Daarmee komen zij op 3000 euro per jaar. De voorberei dingscommissie stelt voor om bij deze vergoeding niet mee te laten wegen hoe vaak de gekozen leden een vergadering bijwonen. :'e», eest - De gemeente eest heeft boerderij jot nog steeds niet ver- En dat terwijl de ge- ra| eraad het college in okto- 'yj dracht had gegeven het ande pand zo spoedig k te gelde te maken. Op nent onderhandelt wet- De Ruijter met een par- een 'multifunctioneel m' in het gebouw wil be- m „Het moet een plek W( i voor mensen die geheel eeltelijk van de rails zijn t", zei hij gisteravond tij- r' »en vergadering van de ;ns ssie ruimte en groen. WD wezen de wethou- ip dat het perceel ge- verkocht moest worden de gemeente zich niet 10 noest bemoeien met de ïg. WD'er Huizing gaf t de gemeente een initia- :p twee jaar de kans had c a om met een voorstel )roppen gekomen en dat Het gedenkboeketje is gisteren even geruisloos verdwenen als het eerder was neergelegd. Foto: Henk Bouwman leiderdorp - De eigenaar van een woning aan de Leiderdorp- se Meerburglaan krijgt geen planschade uitgekeerd. Daar mee komt een voorlopig einde aan een vier jaar durend con flict in de wijk Buitenhof. Daar probeerde een groep bewoners uit de straten Meerburglaan, Burgerhof, Vorstenhof en Bui tendijklaan te voorkomen dat hun buurtbewoners van de Jonkerhof (1 tot en met 12) een extra verdieping op htm huis zouden bouwen. Na twee jaar getouwtrek kregen de inwoners van de Jonkerhof hun gelijk en kon de opbouw beginnen. De bezwaarmakers vreesden voor minder lichtinval, minder privacy en een waardedaling van hun huizen. Nadat de ver diepingen waren gerealiseerd, diende één van de omwonen den een eis tot planschade in bij de gemeente. „Want in de zomer valt het door de begroei ing wel mee, maar in de winter hebben we er toch last van", al dus de bewoonster. De ge meente ziet geen reden om aan die eis te voldoen. Of de eige naars het hierbij laten zitten, hebben ze nog niet besloten. t is gelukt. De Ruijter be tte dat hij nu in onder- s ing was met een andere Dat maakte de liberaal lit. „Straks komt mis- Stichting Red de Zee- P°t>nderhandelen. Zo kun- door blijven gaan." leiderdorp - In het Leiderdorpse park De Houtkamp staan de wandelaars deze woensdagmiddag voor een raadsel. Nie mand weet wie het bloemstukje met de tekst 'Mijn grote liefde' eerder deze week op een bankje tegenover het grote grasveld heeft neergelegd. Vandaag is het gedenk- boeket verdwenen. Er liggen geen restan ten op de grond en ook in de prullenbak naast de bank ligt niets. Iemand moet het weggehaald hebben, maar ook dat is onop gemerkt gebleven. „Het is een mysterie", constateert een groepje hondenbezitters. „Maar misschien weet de Chef van de Houtkamp er meer van. Zij kent iedereen die in het park komt en weet altijd alles. Kijk, daar komt ze al aan." De Chef van de Houtkamp is de bijnaam van Anita Dutour Geerling. Zij wandelt meerdere keren per dag met haar hondje in het park. Toen ze het bloemstukje zag lig gen, is de Leiderdorpse direct naar de be heerder van het park gestapt. „Maar hij wist er niets van. Ik heb het aan een hele boel andere mensen gevraagd, maar nie mand weet iets." Zelf denkt ze dat het bloemstukje is neergelegd door iemand wiens hond of kat is overleden. Een andere vrouw herinnert zich opeens een clubje dames op leeftijd, dat tot een jaar geleden altijd in het park op een bank je zat. „Een van die vrouwen is overleden. Misschien is het bloemstukje voor haar." Een Leiderdorpse man, die dagelijks zijn hond uitlaat in de Houtkamp, dacht in eer ste instantie aan een bloemstuk voor een overleden hond. „Maar als dat zo was, had ik het binnen vijf minuten geweten. Ieder een die hier met zijn hond loopt, kent el kaar. Het moet iets anders zijn. Een verbro ken relatie misschien. Maar het blijft vreemd. Het laat me maar niet los." DE STELLING Niemand hoeft zich onveilig te voelen in de Leidse regio. C Geef uw mening www.leidschdagblad.nl - Het is de ultieme beschaafd voyeuris- iemand anders in de kijken. Gisteravond ge- dat letterlijk en op grote Honderden enquêteurs ne hesjes zwermden uit it land en gingen in der- heentes 20.000 keukens af j Nederlandse eetgewoon- kaart te brengen. Ook in «<iaar kwamen ze langs, jezochten de onderzoe- i Klokbekerkreek. Om p de aardappels prakken Hen hardnekkige traditie. „Een hele goeie avond meneer! Mag ik u misschien even sto ren?" Enigszins getergd kijkt Klokbekerkreek-bewoner Quiri- nus van Hemert de vrolijk grijn zende enquêteur aan die op zijn deurmat staat. De Wasse naarder was eigenlijk net klaar met eten. Even lijkt hij in twee strijd: smijt hij de deur dicht of geeft hij de vrolijke jongen nog een kans? Als Van Hemert ziet dat de jonge student hem niets wil aansmeren, verdwijnt de frons van zijn voorhoofd. „Sinds ik met pensioen ben ge gaan, eet ik 's avonds altijd brood." Hij wrijft over zijn buik. „Dan ben je minder vol 's avonds." Het onderzoek, dat in opdracht van een grote voedselprodu cent werd uitgevoerd, besloeg vrijwel alle facetten van het eten. Staan tijdens de maaltijd de pannen op tafel, zit de fami lie met z'n allen voor de tv? Eet iedereen wat de pot schaft? Bij Colette van Mourik is het een duidelijke zaak. Om zes uur staat de maaltijd op tafel en de ze dient zonder gejammer ver orberd te worden. Om tien voor half zeven zit ze met haar kin deren Jacqueline en Michael aan de boerenkool, de geur van gebakken spekjes hangt in huis. Michael ligt in de achterkamer met zijn voeten op de bank, bord op schoot voor de tv en kijkt het journaal. Moeder en dochter zitten aan een kleine tafel in de keuken. Jacqueline heeft haar boeren kool helemaal glad gestreken. Plakjes worst liggen in een re gelmatig patroon over de stamppot uitgespreid. Bedacht zaam neemt ze haar happen. Moeder Colette: „Wij zijn echte liefhebbers van de Hollandse dis. Er gaat niets boven een lek kere stamppot. En liefst een beetje vroeg, dan heb je nog wat aan je avond." Het is een terugkerend patroon aan de Klokbekerkreek. Dit is niet het Wassenaar van de fri candeau met een glaasje Cha teau Latour uit 1959, elke zater dag hockey en ruisende den nenbossen en smeedijzeren hekken in de achtertuin. De Klokbekerkreek is een rustige straat met nieuwe rijtjeshuizen. Bij Jacco Rijnvis liggen de laat ste restjes gebakken aardappe len met mayo en erwtjes op de borden. Samen met zijn vrouw Sylvia en zijn dochters Demi (8) en Noa (2) zit hij aan de keu kentafel. Noa is al klaar, maar Demi heeft geen zin meer in haar erwtjes. Moeizaam harkt ze er een paar naar binnen. „Nog drie happen en dan mag je van tafel", zegt Jacco streng. „Bij ons is het eigenlijk altijd aardappelen, groente en vlees wat de klok slaat. Heel normaal, geen gekkigheid." zegt hij. „Be halve op zaterdag, dan eten we wat exotischer: shoarma of een pizzaatje." Met een schuin oog kijkt hij naar zijn worstelende dochter. „Dat had ik vroeger ook altijd met spruitjes. Die ko men er bij ons niet in. Want spruitjes vindt papa niet lek ker." door Marieke de Kok leiderdorp - Omwonenden van het HSL-bouwterrein kennen zo onderhand het klappen van de zweep. Door de aanleg van de hogesnelheidslijn en de ver breding van de A4, hebben zij constant overlast van de bouw werkzaamheden. De komende weken is het weer raak: het via duct over de A4 bij de Bospol der wordt meerdere malen af gesloten zodat de aannemer en de gemeente een paar meter verderop het nieuwe viaduct kunnen aanleggen. De omleiding is vervelend, want veel inwoners uit Hoog- made hebben deze provinciale weg, de N446, nodig om in Lei derdorp te komen en vice versa. Regiomanager Martin Dijkema: „Als je dichtbij een bouwplaats woont, heb je dat nu eenmaal." Dijkema liet gisteravond aan de hand van enkele luchtfoto's en een computertekening zien wat de HSL-bouwers aan het doen zijn. Vervolgens kondigde hij de afsluitingsdata aan. Toen een buurtbewoner echter vroeg hoe het geregeld was met de streek bus, bleef Dijkema angstvallig stil. „We zullen kijken of we de bus kunnen omleiden of een extra bushokje maken", ant- woordde hij de vrouw. Maar na afloop meldde hij dat 'die bus natuurlijk niet rijdt'. Normaal gesproken is de afslui ting een zaak van de aannemer en de gemeente. Voor zover Dijkema weet, heeft geen van beide iets geregeld voor de bus lijnen. „Ik wil geen zwartepiet uitspelen, maar je hebt goede kans dat er niets gebeurd is." Waarschijnlijk zullen buslijnen 149, 182 en 249 dus niet door Hoogmade rijden. Het grote verkeersknooppunt bij Hoogmade en Leiderdorp ondergaat het komende half jaar een extreme make-over. Vanaf juni zullen drie rotondes, een fietspad met een giganti sche slingerlus en een gloed nieuw en breder viaduct het wegverkeer van de ene naar de andere kant van de A4 brengen. Het gebied zal niet meer te her kennen zijn. Spectaculair wordt de zogehe ten ovonde, een nieuwe term voor een ovale rotonde. Zowel aan de noord- als aan de zuid zijde van de ovonde komen ex tra rotondes. Zo moet de weg gebruiker zijn weg weten te vin den naar Leiden, Leiderdorp, Hoogmade en de omliggende dorpen. Bij hetzelfde knoop punt, komen ook nog eens twee 'verzorgingsplaatsen' waar ver moeide automobilisten even kunnen rusten of toiletteren. Op beide rustplaatsen komen ook tankstations. Een prachtig plan, maar buurt bewoners vertrouwen er niet op dat overal rekening mee is ge houden. Is het fietspad wel goed verlicht, zijn de oversteek plaatsen wel veilig, verzorgen de rustplaatsen geen overlast en moeten de scholieren nu niet een stuk verder fietsen? „Heeft Rijkswaterstaat soms een hekel aan fietsers?", vraagt één van de aanwezigen. Het nieuwe fietspad is aanzienlijk langer dan het huidige, omdat het pad een brede lus zal ma ken om de ovonde heen. Vol gens Dijkema is het heel logisch om te kiezen voor een flauwe helling met een langer pad. Aanstaande maandag en dins dag wordt het huidige viaduct dus afgesloten voor al het ver keer. Ook een week later, van 24 tot en met 26 januari is dit ge deelte van de N446 dicht. Eind februari zullen weggebruikers wederom op een andere ma nier over de A4 moeten zien te komen, want ook dan heeft de aannemer het viaduct nodig om het nieuwe knooppunt te realiseren. Choten - De baggerwerkzaamheden In hoten zitten er bijna op voor het komende Ir. In de zomer liggen de werkzaamheden I broedende vogels niet te verstoren. en<ifeek wordt als laatste de vijver bij De 1 e'kamer uitgebaggerd. De eerste fase van het oe$iotense baggerplan is daarmee afgesloten. e 't plan wil Voorschoten dertig jaar aan ach- )le1ig baggeronderhoud aanpakken. 'e js en sloten in het hele dorp komen aan de beurt. In totaal wil de gemeente tot 2008 onge veer 50.000 kubieke meter bagger wegwerken, dan is de achterstand ingelopen. Sinds het begin van de werkzaamheden is 5000 kuub opgedregd, onder meer uit de Weddeloop tussen de honkbal en voetbalvelden en uit vaartjes en sloten langs de Trompweg, het Florispad en Abel Tasmanplant soen. Geschatte kosten voor het hele project be dragen ruim twee miljoen euro. In de herfst begint het baggeren weer. Publiciteitsfoto >rn| donderdag 13 januari 2005 (advertentie) Calgonit Vaatwastabletten tabs 3 in 1 pak 48 stuks Super Koffie mild 2 pakken a 250 gram Runderhamburgers per kilo Bij 1 verpakking a 6 stuks 2e verpakking a 6 stuks Navelina Handsinaasappelen Spanje, klasse I 2 netten a 2 kilo Aanbiedingen geldig t/m 16 januari 2005. Prijswijzigingen, drukfouten en/of uitverkocht voorbehouden. Bloemkool klasse I per stuk

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 13