'Horeca moet inspelen op vergrijzing' ECONOMIE Overheid en bedrijfsleven pakken bodemverontreiniging aan Van overtuigen naar overtuigd actie voeren FNV houdt rol SER tegen licht Eis acht maanden cel wegens voorkennis in zaak VPV Nederland meer in trek bij buitenlandse toerist Comfortabele stoelen, grotere letters op menu en dieetwensen Van Lier Leis: Relatie met Cerfontaine doorslaggevend NS'ers vrezen meer agressie er controle rek lijfrente "~"aag - De Belastingdienst „jiensen die lijfrentepo- ten aftrekken extra con- en. De fiscus kiest jaarlijks Hrekpost die extra wordt Broleerd. Voor de tweede s nu voor de lijfrenteaftrek _^in. Eerder kregen hypo- renteaftrek en ziektekos- leciale aandacht. De fiscus iQfurt de komende weken Vj miljoen blauwe enve- n voor de aangifte over 65 Alle aangiften worden ge- 64 jatiseerd gecontroleerd. |°|0 procent wordt nageke- 48Dor een medewerker, er dan 30 procent daarvan jót een correctie waardoor 33elastingplichtige meer 63 betalen. renman 2004 dinsdag 11 januari 2005 2 naai 'n vrouw 20 (dam - Havenpersclub benoemde gisteravond lm ar tot 'Havenman van 03' ar 2004'. Elmar is direc- - an Cruise Rotterdam en 25 i Europe. Zij haalde het 80 pen jaar veel cruisesche- 65 aar Rotterdam, zoals de ®3 j Mary II. In 2004 meer- 07 ïven cruiseschepen Rot- 15 n aan. Voor dit jaar zijn galand. Volgens Elmar kan dam als cruisehaven nog 7i worden. 70, inkoop Duitse Ib's gestegen it - De grote Duitse auto- 93 anten hebben een goed - ühter de rug. Volkswagen 50IW zagen hun verkoopcij- 8412004 flink toenemen. - wist zelfs een record te 55 'ren. De verkoop van het 63 ie bedrijf steeg met 9,3 pt tot 1.208.724 voertui- 04 laarvan kwamen er -10 voor rekening van de 05 Dooper, 4,5 procent meer 6012003. Volkswagen, met - (angrijkste merken VW, 7° Seat en Skoda, zag in 2004 00 reldwijde verkoop stijgen s meer dan 5 miljoen au- en toename van 1,3 pro- - vergelijking met 2003. °g |erChrysler zag zijn we- jjde verkoop met 2,1 pro- 20 Ut 3,9 miljoen wagens. kalde de verkoop van het 45 Mercedes met 3,1 procent 4° D'n 1,2 miljoen exempla- 85 brysler maakte dit verlies - net een stijging van 3,5 34 at naar 2,7 miljoen stuks. 59 iten Cistron r XS4ALL den haag/gpd - Overheid en Bedrijfs leven hebben de handen ineengesla gen om ernstig vervuilde bedrijfster reinen te saneren. Zo'n 12.000 tot 15.000 ondernemingen moeten de komende 25 jaar tot bodemsanering overgaan, zo blijkt uit regionale on derzoeken die vanaf 1992 zijn uitge voerd. De totale kosten van de schoonmaakoperatie worden geschat op twee miljard euro. Tot nu toe hebben veel bedrijven bo demsaneringen uitgesteld vanwege te hoge kosten, ondoordringbare bu reaucratie en continue wijzigingen in het overheidsbeleid. Het ministerie van VROM en diverse brancheorgani saties gaan daarin verandering bren gen. Ze hebben samen het Bodem centrum opgericht. Aan die uitvoe ringsorganisatie moeten bedrijven al le problemen van bodemsaneringen kunnen uitbesteden. Er moet één lo ket komen waar bedrijven terecht kunnen voor het plannen, financie ren, verzekeren en administreren van een sanering. Ook moet het Bodem centrum voorzien in technische ad viezen en eventuele nazorg. Om de nieuwe organisatie in de be ginfase te ondersteunen heeft staats secretaris Van Geel (milieu) een sub sidie toegezegd van twee miljoen eu ro. Hij moet hiervoor nog wel toe stemming krijgen van de Europese Unie. Daarna moet het Bodemcen trum zichzelf bedruipen met 'minie me bijdragen van ondernemers'. Bodemverontreiniging is niet alleen het probleem van de zware chemi sche industrie. Ook kleinere grafische bedrijven, bouwers, garagehouders en wasserettes hebben ermee te ma ken. Sinds 1992 zijn circa 200.000 be drijfslocaties onderzocht op bodem vervuiling. Volgens Loek Hermans, voorzitter van MKB-Nederland, is dat onderzoek nu bijna afgerond. ,,Bij ruim 35.000 is al een inventariserend bodemonderzoek uitgevoerd. Er vol gen nog vele duizenden nadere on derzoeken," zegt hij. „We denken dat tot 2025 bij ongeveer 500 bedrijven per jaar een sanering moeten uitvoe ren." Het gaat vaak om vervuiling die al voor 1975 heeft plaatsgevonden, toen het woord bodemverontreiniging vol gens Hermans nog niet in het woor denboek voorkwam. „En nu worden ondernemers geconfronteerd met een kostenpost die zomaar kan oplo pen tot acht keer de jaarlijkse netto winst. Gelukkig krijgen ondernemers, als het goed is, maar één keer in hun bestaan te maken met een sanerings operatie." Omdat de kosten, zeker voor kleinere bedrijven, nauwelijks te dragen zijn, betaalt de overheid tot 70 procent van de schoonmaakkosten. Ook voorzitter Schraven van werkge versvereniging VNO-NCW verwel komt de aangekondigde maatregelen. „Vooral het terugbrengen van het aantal regels voor eenvoudige sane ringen, spreekt mij zeer aan," zegt hij. Wel plaatst Schraven enige kant tekeningen bij de voorstellen. Omdat elk geval van bodemverontreiniging anders is, krijgen lokale overheden meer armslag op het gebied van bo dembeleid. Schraven vreest dat daar door de ongelijkheid voor onderne mers toeneemt. Verder vindt hij dat de subsidies in plaats van achteraf, ook gedeeltelijk vooruit betaald moe ten worden..Als een saneringspro ject 15 tot 20 jaar in beslag neemt, moet een ondernemer voor die tijd een financiële zekerheid - in de vorm van een bankgarantie of hypotheek recht - aanhouden," zegt hij. „Dat is 'dood geld'. Voor kleine bedrijven is^ dat voor zo'n lange periode een zeer zware eis." 75 rdam - Internetaanbieder 39 1, een volle dochter van ïeeft de klanten van Cis- 40 vergenomen. Dat melden - irijven gisteren. Met de |q ame komt het ADSL-klan- 75 Stand van XS4ALL op 23 dan 165.000. In oktober 4 gde KPN al aan van plan 35 |de ruim 5000 klanten van 50 n over te nemen. De be- n hebben geen medede- ïdaan over de prijs. Vol- Jistron behouden hun jn hun e-mailadressen. ijfde XS4ALL in 1998 in. her president ederbank Israël ork - Stanley Fischer, ex- vervangend directeur van lemationaal Monetair 1 en nu vice-president bij nerikaanse financiële m Citigroup, wordt presi- •an de centrale bank van Hij heeft het aanbod ard dat premier Sharon 1 minister van financiën (yahu hem enkele weken ;n deden. Fischer (61) is odse afkomst en heeft de Ikaanse nationaliteit. terdam Airport seert miljoen idam - Rotterdam Airport rkte in 2004 1.200.000 Kers, zo maakte directeur tolleek gisteren bekend, intal lijndiensten nam toe konden 500 nieuwe me iers aan de slag. Dat luk- maal omdat we een uur f open zijn, aldus de di- ir. Volgens Wondolleck lichten naar zakelijke be ningen nog steeds de t van zijn luchthaven, ontdekken ook meer toe- Rotterdam Airport. Dit pkt Wondolleck 1,3 mil- assiers te ontvangen. isaontslag bij lin de VS it - Het Amerikaanse au- cem General Motors ontslaat ongeveer 8000 iemers bij zijn vestigingen VS. Dat is 7 procent van tale personeelsbestand, het vierde jaar op rij dat le VS banen verdwijnen jL De afvloeiing verloopt n een jaar door vervroeg- osioenering en natuurlijk lp. De ontslagronde is no- tidat het bedrijf door hoge - en pensioenkosten fi- ële problemen heeft. GM {rootste producent van I ter wereld. amsterdam/gpd-anp - De Ne derlandse horeca moet veel meer inspelen op de toenemen de vergrijzing. Nu wordt nog te weinig rekening gehouden met specifieke wensen van ouderen, meent voorzitter Hajé de Jager van Koninklijke Horeca Neder land. „Denk als restaurateur aan comfortabele stoelen, dieetwen sen of grotere letters op de me nukaart. En waarom geen rolla- toronderhoud of een kapper in de zaak aanbieden? Binnen nu en vijfjaar stijgt het aantal 55- plussers met 20 procent, daarop moeten horecaondernemers in spelen." De Jager vindt dat eigenaren van cafés, restaurants en hotels veel creatiever moeten zijn om de dalende omzetten in de ho reca een halt toe te roepen. „We zien dal de detailhandel steeds meer marktaandeel van ons afsnoept, dus moet de ho reca nieuwe markten ontwikke len." De Jager doelt op ontwik kelingen als restaurants en snackhoeken in warenhuizen of het groeiend aanbod van (ver se) kant-en-klaar-maaltijden die een makkelijk alternatief kunnen zijn voor snackbar of eetcafé. De Jager ziet bijvoorbeeld voor de hotelbranche grote groei kansen in de verzorging van herstellende patiënten. Het is te duur om de snel groeiende groep ouderen na een medi sche ingreep in het ziekenhuis te laten liggen, terwijl naar huis sturen ook niet ideaal is. Daar om moet de horeca uitbreiden met zogenaamde zorghotels. „Service en verzorging zit inge bakken in het horecavak, waar om zouden we die kennis en kunde alleen inzetten in recrea tief verband." Probleem is volgens De Jager wel dat de zorgmarkt zeer ge sloten is. „Maar wij willen daar doorheen breken. We zijn voor zichtig in overleg met zorgver zekeraars die cruciaal zijn bij het opzetten van deze markt. Wij moeten ze overtuigen dat het voor hen een extra en rela tief goedkope manier is om zich te onderscheiden. We voeren inmiddels gesprekken met en kele verzekeraars." De Jager opende gisteren in de Amsterdamse RAI de vakbeurs Horecava en vestigt zijn hoop ook op echte innovaties. „Ik heb hier een systeem gezien waarmee het zuurstofgehalte in een café op peil wordt gehou den en daar wordt aantoonbaar meer omzet door gemaakt. Maar ook elektronisch bestellen vanaf je tafeltje komt zorgt voor snellere en meer bestellingen. Maar ondernemers zullen het ook steeds meer in vermaak moeten zoeken. Ik denk aan de koppeling tussen horeca en bij voorbeeld watersportcentra of bowlingbanen, met wat samen voeging creëer je ook nieuwe omzet." De Nederlandse horecabedrij ven boden in 2004 werkgele genheid aan 105.000 mensen. Een forse groei ten opzichte van tien jaar geleden, toen er 59.000 werknemers actief wa ren in de horeca. Het verschil houdt onder meer verband met het veel grotere aantal deeltijd banen, aldus het bedrijfschap Horeca en Catering. De drank- verstrekkende horeca trok 7 miljoen gasten. Zij gaven ge middeld 13 euro uit per bezoek. In een discotheek lag de beste ding op gemiddeld 20 euro, in de coffeeshop op 5 euro. schiphol - Volgens de ontslagen Schiphol-directeur Maike van Lier Leis was vooral haar relatie met president-directeur Cerfontaine de belangrijkste reden voor haar gedwongen vertrek. Ze noemt die verhouding 'sterk verstoord'. Bij haar vertrek wilde Schiphol niet veel meer kwijt dan dat Van Lier Leis was opgestapt vanwege een 'verschil van inzicht over het te voeren beleid'. De Raad van Com missarissen voegde daar zondagavond aan toe dat 'problemen in haar functioneren zowel als intern als naar buiten' directe aanlei ding voor haar ontslag waren. Concreet gesproken was vooral haar betrekking met KLM, de belangrijkste klant van Schiphol, slecht. In een reactie neemt Van Lier Leis afstand van die verklaring en ze stelt dat de sterk verstoorde relatie met haar baas uiteindelijk doorslaggevend was. Maar volgens Van Lier Leis is de belangrijkste reden nog steeds 'verschil van inzicht over het te voeren beleid'. De ontslagen topvrouw betreurt het dat de commissarissen met de aanvullende verklaring 'haar reputatie zonder grond schaadt'. Vol gens haar woordvoeder heeft Van Lier Leis haar visie op het ont slag in een brief aan de Raad van Commissarissen uit de doeken gedaan. Ze deed dat voor haar eigen gemoedsrust en wil de in houd niet verder naar buiten brengen. amsterdam/gpd - De grootste vakcentrale, de FNV, houdt dit jaar de rol van de Sociaal-Eco nomisch Raad (SER) kritisch te gen het licht. Als de politieke besluitvorming al vast ligt en een advies niet meer meetelt, werkt de FNV niet meer mee aan adviezen van de SER. Dat zei FNV-voorzitter De Waal gisteren op de nieuwjaarsbij eenkomst van zijn organisatie. Ook als tijdens de rit blijkt dat de politiek de SER-standpunten niet afwacht, zal de FNV afha ken, aldus De Waal. De SER is een van de belang rijkste adviesorganen van de re gering op het gebied van soci aal-economisch beleid met ver tegenwoordigers van werkne mers- en werkgeversorganisa ties en onafhankelijke deskun digen benoemd door de rege ring. Bij de kwaliteiten van die kroonleden plaatste De Waal vraagtekens. „Op dit moment is de politieke kleur een belangrijk richtsnoer voor samenstelling van het kroonledenbestand. Dat lijkt uit de tijd," aldus De Waal. Hij vindt dat kroonleden voortaan geselecteerd moeten worden op de kwaliteit en de verfris sendheid van hun ideeën. De FNV heeft vorig jaar, nadat het in conflict was geraakt met het kabinet, ledenwinst ge boekt. In het eerste kwartaal lie pen 10.000 leden weg bij de 16 aangesloten bonden, maar in de maanden daarna was er zo veel ledenwinst dat de FNV als geheel ih 2004 een plusje van 250 leden boekte, tot een totaal van 1.220.931 leden. De ambtenarenbond Abvakabo kreeg er met 4295 aanmeldin gen de meeste leden bij en telt nu 369.330 leden. De grootste FNV-bond, Bondgenoten, ver loor aanvankelijk 4000 leden, maar per saldo kreeg zij er ruim 1000 bij en kwam op 469.597. FNV Bouw verloor er 5050 en hield 145.206 leden over. Ook de Horecabond (-1371) en FNV Kiem (-1684) zakten. amsterdaim/anp - Officier van justitie Greve eiste gisteren voorwaardelijke celstraffen te gen de hoofdverdachten in de voorkenniszaak rond Veer Pal- the Voute (VPV). Tegen V. en Van H eiste hij respectievelijk acht en drie maanden en boe tes van 75.000 en 25.000 euro. Tegen de vennootschap VPV is een maximale geldboete geëist van 450.000 euro, maar daarvan is 150.000 euro voorwaardelijk. „Wat VPV door het OM zwaar wordt aangerekend, is dat zij ook onwetende cliënten heeft betrokken bij het plegen van strafbare feiten", aldus Greve. Volgens de officier beschikten de ex-toplieden van de vermo gensbeheerder over voorkennis toen zij in 1999 via een omweg belegden in aandelen' van Ko ninklijke Olie en Unilever. In de herfst van 2002 deed het Openbaar Ministerie een inval bij VPV. Voorafgaand aan de actie van justitie deed de beurs toezichthouder AFM een on derzoek naar mogelijke voor kennis bij handel in aandelen. Het onderzoek spitste zich toe op de periode september tot en met december 1999. Greve liet maandag weten dat er 'ernstige schendingen' zijn geweest van de kant van de ver dediging. Hij noemde onder meer de eerste getuigenverkla ring vap KPMG-adviseur Renes die 'stellig en zeer belastend' was. V. vond dat 'niet echt leuk' en besloot om wat druk uit te oefenen op de getuige om hem minder stellig te laten verkla ren. „Gelukkig werd de telefoon van V. afgetapt, waardoor de poging tot beïnvloeding duide lijk is geregistreerd", aldus de officier. In een telefoongesprek met di rectielid Van Wulfften Palthe noemde V. de KPMG-adviseur 'de meest vervelende getuige'. Dezelfde dag nog verscheen er een memo van Renes waarin hij het allemaal minder stellig zag. VPV werkte eind 1999 aan een bod op vier houdstermaat schappijen die uitsluitend be stonden uit aandelenpakketten van Koninklijke Olie en Unile ver. Terwijl de vermogensbe heerder met het ministerie van financiën onderhandelde over de fiscale afwikkeling van de overnames, handelde VPV ge woon door in de fondsen. Hét gaat om handel in de houdster maatschappijen Dordtsche Pe troleum, Moeara Enim, Max well Petroleum en Calvé Delft. Vandaag gaat de rechtszaak verder en komt de verdediging^ aan het woord. den haag/gpd - CNV-voorzitter Doekle Terpstra ruimt toch nog onverwacht het veld. Op 1 mei gaat hij al aan de slag bij de HBO-raad. Portret van een man van de overtuiging, die overtuigd actievoerder werd. „Ik voer niet graag actie, maar nu doe ik het met passie!" Doekle Terpstra zei het afgelo pen september met glanzende ogen, tijdens een gesprek in zijn sobere kantoor in het CNV- hoofdkwartier aan de rand van Utrecht, vlakbij de Jaarbeurs hallen. Terpstra stond in vak- bondsland bekend als de man van de rede, het gesprek, de wil tot overtuigen. 'Actie, harde ac tie!' en andere kreten kwamen zelden over zijn lippen. Maar vorig jaar mei voelde hij zich tot in zijn persoonlijke ziel gekrenkt. Zowel door het kabi netsbeleid als door het gedrag van (vooral) CDA-ministers, zijn oud-collega Aart-Jan de Geus (sociale zaken) voorop. Dat mede-partijleden CDA'er Doekle Terpstra zó dachten te kunnen schofferen - namelijk door zijn argumenten achteloos terzijde te schuiven -, had hem CNV-voorzitter Doekle Terpstra wordt de nieuwe voorzitter van de HBO-raad. Foto: GPD/Cees Zorn diep gekwetst. En zo geschiedde het dat Terp stra, de vleesgeworden redelijke onderhandelaar, zonder enige aarzeling de barricaden beklom en de megafoon ter hand nam. Enkele maanden later, na de massale demonstratie van 2 ok tober in Amsterdam, glansden zijn ogen weer. Tijdens een ge sprekje in de marge van een bij eenkomst in het SER-gebouw liet hij zien dat de adrenaline hem nóg door de aderen spoot. „Fantastisch, hè? Ongelooflijk! Wat was dat geweldig!" Niet dat Terpstra anders wel in een staat van kalme rust ver keert. „Ik word pas rustig van onrust," verklaarde hij ooit in een interview. Ook: „Wij (vrouw en twee tienerdochters, red.) hebben thuis heel veel plezier. Maar ook heel veel ruzie." En: „Ik word wel eens gek van mijn onrust. Als ik zit, wil ik staan, als ik sta, wil ik zitten." Terpstra werd in 1956 geboren in een christelijk boerengezin in Witmarsum, waar zeven kinde ren en twee pleegkinderen aan wezig waren. Vader verloor de boerderij en werd vrachtwagen chauffeur, fabrieksarbeider en uiteindelijk WAO'er. Hij over leed jong aan kanker. „Ik ben in de vakbond beland door de ge schiedenis van mijn vader," al dus Terpstra. Hij studeerde aan de sociale academie in Kampen, waar hij zijn vrouw Yolande ontmoette. Na zijn studie ging hij in Rotter dam aan de slag voor de Indu strie- en Voedingsbond CNV. Van districtsbestuurder werd hij coördinator, bestuurslid en voorzitter. In 1998 werd hij be stuurslid van vakcentrale CNV en binnen enkele maanden voorzitter. Kritische waarnemers van de vakbeweging hebben Terpstra altijd beschouwd als de 'redelij ke', vergeleken met de 'onrede- lijken' van de FNV - of dat nu voorzitter Lodewijk de Waal of een ander is. Terpstra zelf ty peert zich liever als iemand van de rede, de overtuiging. „Maar mijn eigen overtuigingen zitten heel diep hoor," zei hij eens. Eén van die diepere standpun ten betrof dat over de WAO. Hij begreep best dat de WAO in de uitvoering uit de hand was ge lopen en moest worden aange past. Dat het dreigde uit te draaien op een 'heksenjacht' op de échte zieligen en zwakken in de samenleving, maakte hem hels. „Zogenaamde 'zelfstandigheid van mensen', maar het bete kent een heel negatieve vorm van zelfredzaamheid. Zoek het maai- uit in je eentje, ook als je dat niet kunt," zei hij destijds in een gesprek met deze krant. De plannen van het kabinet-Balke- nende-II inzake de WAO, en andere sociale ingrepen, deden de onrustige onderhandelaar afgelopen zomer, op de valreep van zijn vakbondsloopbaan, omschakelen naar actievoerder. Het was even wennen, maar „ik heb het met hart en ziel ge daan," zegt hij terugblikkend. „En met succes!" Na de immer bedachtzame voorzitter Frans Leijnse, ex- PvdA-Kamerlid en ooit kabi netsinformateur. zal de HBO- raad waarschijnlijk even moe ten wennen aan spring-in-'t- veld Terpstra. leidschendam/anp - Buiten landse toeristen weten Neder land steeds beter te vinden. Vo rig jaar groeide het aantal be zoekers met zo n 2 procent tot 9,4 miljoen. Voor dit jaar wordt ook een lichte groei verwacht, zo zei het Nederlands Bureau voor Toerisme Congressen (NBTC) gisteren. Nederlanders gaan zelf steeds minder op va kantie in eigen land. Vorig jaar nam het aantal binnenlandse vakanties met 1 procent. Het bureau verwacht dit jaar een verdere afname. Het matige zomerweer van 2004 ligt nog vers in het geheugen en buiten landse vakanties worden steeds goedkoper. Verder worden va' kanties in eigen land vaak als tweede of derde vakantie gezien en die staan in economisch mindere tijden onder druk. Het aantal bezoden uit Duits land daalde in de eerste negen maanden met 7 procent. „D,e natte zomer is hiervan de be: langrijkste oorzaak. De dalina van het aantal Duitsers haa vooral gevolgen voor campings en bungalowparken, die 10 pro cent minder buitenlandse gas ten zagen." beleid is dat iemand die geen kaartje kan kopen wegens een kapotte automaat toch een boete krijgt. De WMC verwacht dat reizigers daarover boos zul len worden. Op steun van de spoorwegpolitie rekenen de NS'ers niet. aldus Cijs. Door een tekort aan personeel kan de politie niet altijd ingrijpen bij problemen. De regering heeft 200 extra agenten toegezegd, maar tot nu toe zijn er slechts 51 bijgekomen. utrecht/anp - NS-machinisten en conducteurs vrezen extra agressie in de treinen door het strengere boetebeleid dat het bedrijf wil invoeren. Dat zei de Vakbond voor Machinisten en Conducteurs (WMC) gisteren. Elke betrapte treinreiziger zon der kaartje moet straks het nor male tarief plus 35 euro boete betalen. Nu kan een zwartrijder nog een kaartje bij de conduc teur kopen tegen een iets hoger tarief. Gevolg van het nieuwe Innovatieprijs stabiele terrastafel Doggy Hét grote ongemak op een terras: een wiebelende tafel. Biervil tjes bieden uitkomst, maar als de tafel iets verschuift is het weer mis Een vakjury op de horecabeurs beloonde uitvinder Erwin Croughs gisteren met de Horecava Innovation Award 2005 voor zijn zelfcorrigerende en nooit wankele terrastafel. „Ik hoop dat de omzet in bierviltjes de komende jaren flink dalt," lacht Crou- gh. De Rotterdammer ontwikkelde de tafel in zijn kelder nadat een aantal horecaondernemers hem op het eeuwige probleem had gewezen. „Een constructie in de vier poten zorgt ervoor dat de tafel zich schikt naar de ondergrond als je eenvoudig op de tafel duwt." De prijs moet voor Crough de kassa doen rinkelen, want heel hard loopt het nog niet met de Doggy. „Ik heb er nu zo'n 150 verkocht, met name in de Jordaan, in Rotterdam en Delft. Ondernemers schrikken soms van de prijs (90 euro) die ik ook wat lager zou willen zien. Maaï dan moet ik meer bestellin gen krijgen. Nu maak ik ze nog zelf. Pas als de orders toenemen, kan ik de productie voor een scherpe prijs uitbesteden", aldus de Rotterdamse Willie Wortel. „Doggy verdient zichzelf terug. Als je ergens lekker zjt om wat te drinken, is de verleiding groter om er ook nog wat te eten dan wanneer de tafel de hele tijd op en neer gaat." Vanwaar de naam, Doggy? „Het is net een hond je; deze tafel kan ook haar pootjes optülen." Op de Horecava die tot en met donderdag in de Amsterdamse RAI wordt gehouden is het goed toeven en proeven. Zo staat ondermeer een auto volgeladen met lekkernijen op de grote horecabeurs. On der: Uitvinder Erwin Croughs met zijn niet wiebelende tafeltje. Foto's: ANP/Marcel Antonisse

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 9