Groenewold is helemaal leeg SPORT 2 'Daar gaat m'n fietsie, het is voorbij' RuckstuM en Warners beste atlete; Tuitert veroordeel tot rijden skate-ol Zilver op vijf kilometer lichtpuntje op teleurstellend EK Bomvol Ahoy' neemt afscheid van Leontien Zijlaard-Van Moorsel Kalou: niks getekend bij Chelsea Federer gaat door met winnen Doha - Wereldranglijstaanvoer der Roger Federer lijkt ook dit jaar onverslaanbaar. De Zwitser schreef zaterdag het toernooi in Doha op zijn naam. In de eind strijd versloeg hij de als zesde geplaatste Kroaat Ivan Ljubicic in twee snelle sets: 6-3 en 6-1. Voor de 23-jarige Federer was het zijn veertiende gewonnen finale op rij sinds 2003. In Do ha, waar hij 110.000 euro ont ving, behaalde hij de 23ste toer nooizege uit zijn loopbaan. Waterpoloërs op vijfde plaats imperia - De Nederlandse wa terpoloërs, al uitgeschakeld voor het wereldkampioen schap, hebben het WK-kwalifi- catietoemooi in Imperia on danks de teleurstelling wel po sitief afgesloten. Oranje won zaterdag in het troostduel om de vijfde plaats met 10-5 (2-2 2- 12-1 4-1) van Slovenië. Ton van Jaarsveld was topscorer met vier treffers. Zwitsers aan kop in zesdaagse Rotterdam - Op de vierde dag van de zesdaagse van Rotter dam hebben de Zwitsers Bruno Risi en Kurt Betschart de lei ding genomen. Het Nederland se koppel Robert Slippens-Dan- ny Stam, dat de eerste drie (fa- gen aan de leiding stond, staat tweede op een ronde achter stand. Het puntenverschil tus sen de twee koppels is nage noeg te verwaarlozen: 204 om 207. Nog vier koppels doen in Ahoy' mee om de ereplaatsen. Het Belgisch-Zwitserse duo Keisse-Marvulli en de Deense combinatie Madsen-Piil heb ben ook nog uitzicht op het po dium. Slowakije wint Hopman Cup perth - Het Slowaakse tennis- team heeft zaterdag in Perth het toernooi om de Hopman Cup gewonnen. Slowakije versloeg in de finale Argentinië. Daniela Hantuchova won de openings partij met 1-6 6-4 6-4 van Gisela Dulko, waarna Dominik Hrbaty de eindzege veiligstelde door Guillermo Coria met 6-4 6-1 te verslaan. Het afsluitende dub belspel was daardoor niet meer van belang. Voor Slowakije was het de tweede eindzege in de Hopman Cup, een landenwed- strijd voor gemengde teams. De eerste overwinning was in 1998. Hénin niet naar Australian Open Melbourne - Titelverdedigster Justine Hénin heeft zich afge meld voor het Australian Open in Melbourne. De Belgische tennisster moet het eerste grandslamtoernooi van 2005 la ten schieten wegens een knie blessure. De olympisch kampi oene heeft last van de rechter knie. maandag io januari 2005 door Peter van der Hulst heerenveen Leeg, gefrustreerd en gebroken. Van de sterke schaatsster die zich vorig jaar in Hamar nog tot wereldkampioe ne allround liet kronen, was in Heerenveen zaterdag niets meer over. Renate Groenewold had de strijd om de EK-titel het liefst via de achterdeur verlaten, maar ze besefte dat adel verplicht. De vrees voor de slotdag was onterecht. Het diepste dal lag achter haar. Op de afsluitende vijf kilometer pakte ze zilver en verzekerde ze zich met een vijf de plek van rechtstreekse plaat sing voor het WK. „Dit is in elk geval weer een lichtpuntje. Ik heb het nu in eigen hand." Groenewold en haar coach Ge rard Kemkers riepen om het hardst dat de vormcrisis geen mentale oorzaak heeft, maar een fysieke. Toch zorgden in grijpende familiegebeurtenis sen ervoor dat de Dalense een groot deel van het zomerpro- gramma aan zich voorbij liet gaan. Nadat haar vader was overle- den en haar relatie tot een ein de was gekomen, zocht ze fami lie en vrienden op om haar leed te verwerken. Kemkers: „Ze heeft in die periode zo weinig getraind en zo onsamenhan gend dat er geen basis was om dit seizoen te kunnen dragen. Op weg naar huis van een trai ningskamp in Calgary keken coach en schaatsster elkaar in het vliegtuig eens diep in de ogen. Beiden concludeerden in september dat het naderende seizoen weinig te bieden had en dat het vizier alvast op het olympische jaar moest worden gericht. Groenewold tartte de logica, door in november volop de strijd aan te gaan met de we reldtop. Op het ijs van Thialf boekte ze op de vijf kilometer haar tweede wereldbekerzege in haar carrière. „Daardoor zijn wij op het verkeerde been ge zet", aldus Kemkers, die in Heerenveen verschillende ma len in de bres sprong voor zijn pupil. Van een regelmatige seizoens- opbouw was in het geval van Groenewold geen sprake. Kem kers kreeg het gevoel de regie over zijn rijdster kwijt te zijn. Dat het EK allround op een de ceptie uitliep, kwam dan ook niet echt als een verrassing. An- ni Friesinger eiste zo vrij een voudig haar vierde Europese ti tel op rij op. Daniela Anschütz (tweede) en Claudia Pechstein completeer den het Duitse podium. „Ik heb een rotzomer gehad en dan mag je van mij niet te veel verwachten. Als ik vooraf had Anni Friesinger na haar race op de vijf kilometer. Vlak voor de start kreeg zij een bloedneus. Foto: GPD/Jan de Vries geweten dat ik hier zo in de rondte zou rijden, had ik me af gevraagd of het wel verstandig was om deel te nemen. Het lijf is leeg, er zit geen energie meer in. Het is vechten, vechten, vechten", constateerde een te gen de tranen vechtende Groe newold zaterdag. Kemkers: „We moeten weer een turbodiesel van Renate zien te maken. De turbo is er nu even af. Voor haar is dit knokken op een an der niveau. Vergelijk het met een lelijk eendje dat meedoet aan de Formule 1." Dat de gedachten van Groene wold geregeld naar haar vader afdwaalden, hielp ook niet echt. „In de wereldbekers merkte ik niet zo dat hij er niet was. Nu keek ik naar de tribune naar mijn moeder en dacht: shit, hij zit er niet naast. Het is een pro ces dat je niet meteen afsluit en als je iets minder in je vel zit, komt alles harder aan." Het lichaam haperde in elke ve zel. „Het is frustrerend hoe het aanvoelt. Dat gevoel wordt al leen maar erger als ik zie dat ik Bloedneus maakt Friesinger alleen maar kwaad Woedend meldde Anni Friesinger zich voor de slotafstand van het EK allround. De Duitse kreeg vlak voor de rit, waarin ze haar Europese allroundtitel prolongeerde, last van een bloed neus. „Dat heb ik wel vaker als ik naar het lage Neder land kom. Door de luchtdruk hier krijg ik ook hoofdpijn, maar zo n bloedneus als nu heb ik nog nooit gehad. Ik was zo kwaad op mijn li chaam dat ik woedend heb rondgereden. Ik was meer met mijn neus bezig dan met mijn benen. Gelukkig had ik een goede tegenstandster aan Ireen Wüst." Friesinger meldde zich zo op alle afstanden voor de huldiging. De vijf kilometer sloot ze als derde af, de andere disciplines won ze. Daar naast verbeterde ze het kampioenschapsrecord punten tot 162.530. Friesinger liet na een teleurstellend voorseizoen eindelijk haar ware gezicht zien. Ze koos met het oog op de Olympische Spelen van volgend jaar voor een andere opbouw. „Ik heb zeer hard getraind, maar kon het niet in de wedstrijden laten zien en dat tast je zelfvertrouwen aan." Meteen na de wereldbeker van Heerenveen koos ze daarom voor een trainingskamp op Lanzarote. „Komt de vorm niet, dan moet je de schaatsen even wegleggen. Misschien is het ook iets voor Renate, maar jullie Nederlanders heb ben zo veel skate-offs." Friesinger schrijft Groenewold dan ook niet af voor het WK. De Duitse heeft immers ook een zware periode achter de rug. „En de drie en vijf kilometer van Renate waren hier goed." niet eens zo ver van de concur rentie afzit." Dat ze op de langere afstanden serieus partij kon bieden, heeft volgens Kemkers te maken met het feit dat ze dan meer op haar techniek kan terugvallen. Ge lijktijdig biedt dat weer hoop vöor de toekomst. Na het vlieg- tuigoverleg van september gaan Groenewold en Kemkers op nieuw om de tafel zitten. „We gaan een programma voor de komende tijd schrijven. Ik zie er nu slecht en bleek uit. Ik wil er eerst even tussenuit om dan EK MANNEN 500 m 1500 m 5000 m 10000 m 1 Uytdehaage (Ned) 2. Kramer (Ned) 3. Verheijen (Ned) 4. Tuitert (Ned) 5. Ervik(Noo) 6. Fabris (Ita) 7 Skobrev (Rus) 8. Grodum (Noo) 9. Röjler (Zwe) 10 Bokko(Noo) 36.40 2) 37,12(10) 37,18(12) 36,08 1) 37.41 (16) 36,71 5) 37,37(11) 39,13(28) 37,47 (18) 37,00 7) 6.25,72 5) 6.24,29 3) 6.24,27 2) 6.28,38 7) 6.23,40 1) 6.24,58 4) 6.34,83(11) 6.26,01 6) 6.29,21 8) 6.38,14(14) 1.47,45 1) 1.48,23 4) 1.48,20 3) 1.47,60 2) 1.48,25 5) 1.48,53 6) 1 49,19 8) 1.51,00(15) 1.49,73 9) 1.50,75(13) 13.24,19 5) li 13.09,65 2) lij 13.16,30 3) 1 13.39,39(10) 15| 13.20,02 4) 1;|C 13.30,67 6) if 13.36,14 7) li 13.06,81 1) li 13.45,48(12) li 13 46,08(14) li. heerenveen/gpd - Voor de vijf de keer in de schaatshistorie had het EK allround voor man nen een compleet Nederlands podium. Mark Tuitert stond daar, als nummer vier, net naast. En dus is hij voor het eerst in zijn loopbaan veroor deeld tot een skate-off. Titelverdediger Tuitert werd de dupe van de hoge prestatie dichtheid op het EK. Voor het eerst sinds 1990 stonden de eerste zes in het klassement binnen een punt (een seconde op de 500 meter) van elkaar. „De toon is gezet en die is ste vig", stelde Tuitert, die flink baalde. Op vrijdag 21 januari moet Tui tert proberen zijn plek op het WK allround veilig te stellen. Dan gaat hij in Heerenveen de strijd aan met Ralf van der Rijst, Rintje Ritsma, Bob de Jong, Sic- co Janmaat en Tom Prinsen. De mannen rijden een 1500 meter en een vijf kilometer. Ook Frédérique Ankoné en na tionaal kampioene Moniek Kleinsman, de nummers zes en zeven van het EK bij de vrou wen, zijn veroordeeld tot de skate-off. Zij strijden over 1500 meter en drie kilometer met Helen van Goozen, Wieteke Cramer, Gretha Smit en Marja Vis om twee tickets. Op die in dividuele afstanden zijn, ook bij de mannen, bovendien plaats bewijzen te verdienen voor de wereldbekerwedstrijd in Basel- ga di Piné, op 29 en 30 januari. Het skate-off-seizoen begint komend weekeinde al bij de World Cup in Calgary, met de strijd tussen Beom Nijenhuis en Erben Wennemars om één ticket voor het WK sprint. Op dinsdag 25 januari volgt een nieuwe skate-off, voor de stay ers. De vrouwen rijden een vijf kilometer, de mannen kilometer. Op beide afsti zijn twee tickets te vert voor de wereldbekerfinalj medio februari in Heerei wordt afgewerkt. Op vrijdag 4 februari striji sprinters om startbewijzei de wereldbeker. Hoe veel sen beschikbaar zijn mogen rijden, wordt pas lijk na de wereldbekerwi in Calgary en het wereli" oenschap sprint in Salt ty- Skate-off 21 januari: Mannen Voor één WK-ticket: Mark TuitiJ van der Rijst, Rintje Ritsma, 1 Jong, Sicco Janmaat en Tom P Voor één World Cup-ticket 15i ter: Carl Verheijen, Stefan Gra Rhian Ket, Tom Prinsen, RemcL Heuvel, Van der Rijst, Jochem 1 haage, Sven Kramer, Gianni R Bob de Jong en Yuri Solinger. Voor één World Cup-ticket 5 Ij ter: Prinsen, Brigt Rykkje, Ma» tert, Van der Rijst, Uytdehaage A maat. Vrouwen Voor twee WK-tickets: Frédénqi koné, Moniek Kleinsman, Hety^ Goozen, Wieteke Cramer, Gretq en Marja Vis. Voor twee World Cup-tickets ÏSF ter: Ireen Wüst, Barbara de Loop mer, Annamarie Thomas, V<r Goozen en Sandra 't Hart. Voor twee World Cup-tickets 3 Ir ter: Jenita Huizebosch-Smit, v£' Goozen, Ankoné, Wüst, Crar Hart Skate-off 25 januari: Mannen Voor twee tickets wereldbeker^ kilometer: Uytdehaage, Rykkjer Angenent, Miel Rozendaal, VJr Rijst en Prinsen. Vrouwen Voor twee tickets wereldbeker! kilometer: Huizebosch-Smit, rien Kleibeuker, Van Goozen, l en 't Hart een week voor het WK fris en fruitig in Baselga aan de start te staan. Daar neem ik een besluit of ik naar Moskou ga. Nu moet ik vooral sterk zijn en de posi tieve dingen uit dit EK halen. Ik ben daarom blij dat ik dit toer nooi zo heb kunnen afsluiten." EK VROUWEN 500 m 1500 m 3000 m 5000 m pu 1. Friesinger (Dui) 2. Anschütz (Dui) 3. Pechstein (Dui) 4. Wüst (Ned) 5. Groenewold (Ned) 6. Ankoné (Ned) 7. Kleinsman (Ned) 8. Mayr(lta) 9. Visokova (Rus) 10, Tarasova (Rus) 39.36 1) 39,70 2) 40.29 5) 40.37 7) 40,72(12) 41,15(15) 40,68(11) 39,95 3) 40,50 9) 40,34 6) 1.57,39 1) 1.58,42 2) 1.59,66 5) 1.58,86 3) 1.59,99 9) 1.59,18 4) 2.00,26(10) 1.59,89 7) 2.01,82(12) 1.59,75 6) 4.08,72 1) 4.10,49 7) 4.09,83 6) 4.08,82 2) 4.09,35 4) 4.09,53 5) 4.08,94 3) 4.15,07 9) 4.13,61 8) 4.17,80(14) 05,87 3) 162|i 07,50 5) 163 02,62 1) 164 09,23 6) .05,38 2) .07,26 4) 16i 10,14 7) löi 23,46(12) 15,84 8) 166k 23,48(13) 16)[i door Wilko Voordouw Debby van der Schilt, Joan van zijn. Afgelopen jaar pres! 'c rlpn Alrlfpr pn T Ipia Tiinlrc-Knp- Karin Riiplrctiihl mpt nam"1 door Edward Swier Rotterdam - Haar laatste me ters als renster had ze, net als de toespraken en loftuitingen voordien, zonder al te grote emoties doorstaan. Maar toen, eenmaal tot stilstand gekomen, René Froger zaterdagavond de eerste tonen zong van 'This is the moment' en haar fiets rich ting het dak van Ahoy' werd ge hesen, kreeg Leontien Zijlaard- Van Moorsel het toch even te kwaad. „Daar gaat m'n fietsie. Het is voorbij, dacht ik. Maar het is goed zo. Ik vond het machtig mooi." Ze was 's morgens, voor de laatste keer, met een zenuw achtig gevoel opgestaan. „Het voelde alsof ik een WK moest rijden. Ik was een beetje prik kelbaar." Ze wist ook niet wat ze moest verwachten. „Ik weet hoe het voelt als je wint. En als je een koers verliest. Maar wat gebeurt er met je als je je wie- Iercarrière afsluit?" Ze was absoluut niet de enige die het niet droog hield. Inte gendeel. De papieren zakdoek jes in Ahoy' gingen van hand tot hand. Blij met het wat diffu se licht in de tot de nok gevulde sporttempel verwerkte ieder op zijn eigen wijze het afscheid van een renster die meer dan wie ook bewondering oogstte. Vanwege haar oneindige reeks successen, maar vooral vanwe ge de wijze waarop ze deze be haalde. Als jonge Brabantse meid was ze de beste op WK's en winna res van de Tour Féminin. Als zelfbewuste Rotterdamse vrouw keerde ze, na een zwarte periode waarin ze afrekende met anorexia, vanaf 1998 terug op het internationale podium. En boekte ze haar grootste re sultaten: in Mexico (werelduur record) en op de Spelen van Leontien Zijlaard-Van Moorsel krijgt een zoen van haar echtgenoot Michael. Foto: ANP/Toussaint Kluiters Sydney (driemaal goud en een zilveren plak) en Athene (goud in de tijdrit en brons op de ach tervolging, na een zware val in de wegwedstrijd). De beelden op de grote schermen getuig den in Ahoy" nog eens van haar schier oneindige reeks zeges en ereplaatsen. Iedereen en alles was er op haar afscheidsfeestje. Haar hele fa milie, zo belangrijk voor het ge voelsmens Van Moorsel. Haar trouwste fans, vrienden en sponsors. Een vol Ahoy'. Met tal van bekende koppen. Ze reed nog een wedstrijdje, sa men met Erik Dekker. Tegen Michael Boogerd en haar ploegmaatje hartsvriendin Anouska van der Zee. Dekker: „Ik heb bij de jeugd eens tegen Leontien gereden. We waren allebei veertien, denk ik. We wonnen geen van bei den, maar ze won wel van mij, want ik zat achter haar in de uitslag. En ik vond mezelf in die jaren best wel goed. Haar kracht? Ze trainde, misschien klinkt dat gek, bijna als een man. Kon ongelooflijk diep gaan. En ze heeft ook in de wedstrijd altijd met haar kracht gesmeten. Tussen de wielen voelde ze zich niet prettig, dus liever reed ze een meter voor de meute, vol in de wind. Als ze geen enkele angst gehad had, was er voor de rest van het pe loton helemaal geen lol aan ge weest." Wielrenners van jong tot oud, artiesten en hoogwaardigheids bekleders, ze waren er allemaal. NOC*NSF-voorzitter Erica Terpstra sprak haar toe. Om schreef Van Moorsel als „een inspiratiebron voor velen". KNWU-voorzitter Joop Atsma roemde de 'beste wielrenster aller tijden, van de hele wereld'. Zei volmondig van haar 'geno ten te hebben'. En Ivo Opstel ten, burgemeester van de stad die haar omarmde nadat ze vanuit het Brabantse Boekei richting het Rotterdam van manlief Michael was getrokken, baste door de volle Ahoy'. Gaf een cheque van 20.000 euro, voor de opleiding van jeugd- rensters, en noemde haar een ambassadeur van de stad. „Je ging ervoor, toonde karakter en zegt waar het op staat." Omdat ze in de loop der jaren zo'n beetje alle lintjes en ere burgerschappen al had gekre gen, restte slechts een onder scheiding van de wielerbond. De KNWU benoemde Van Moorsel bij monde van Atsma tot lid van verdienste. Van Moorsel had zelf ookjeen speech voorbereid. Ze refereer de daarin nog eens aan de da gen van succes én ellende. De grootste pluimen waren voor haar ouders, die zich '26 jaar voor mij hebben weggecijferd'. En voor haar schoonouders. Met Ans Zijlaard bezocht ze in de donkere dagen van haar le ven menig kuuroord om weer fysiek gezond, om weer wiel renster te worden. De uitsmijter was voor het publiek. „Ik hoop dat u net zo van mij genoten heeft, als ik van u." Een applaus klaterde van de tribunes. En het werd niet meer stil in Ahoy'. Het is nu tijd om even echt niets te gaan doen. Al is dat re latief. Was ze nog tijdens haar carrière al ambassadeur van het vrouwenwielrennen, een graag geziene en veel genode gast op (wieier) evenementen en het ideale uithangbord van tal van sponsors, ook straks zullen de schijnwerpers nooit helemaal doven. „Maar de druk is eraf." Na haar laatste gouden plak op de Spelen van Athene was ze geleefd. Daarom ook had Van Moorsel naar zaterdag uitgeke ken. Met haar nieuwe bedrijf Leontien Total Sports zal ze nieuw talent begeleiden, pr- werk is er volop. En er wordt, al jaren, van gezinsuitbreiding ge droomd. Van Moorsel hoopt volgend jaar als toeschouwer de Zesdaagse van Rotterdam bij te wonen. „Met een bol buikie." Haar moeder: „We hebben al tijd veel plezier aan haar wieier- carrière beleefd. Maar ik ben ook ontzettend blij dat ze voor dat andere leven gaat kiezen. En dat heeft ze ook dik ver diend." door Wilko Voordouw ijsselstein - De atleten Karin Ruckstuhl en Chiel Warners vormen niet alleen in het dage lijks leven een koppel. Ook za terdag stonden beide meer- kampers naast elkaar op het podium bij de Koninklijke Ne derlandse Atletiek Unie. Ze werden door de leden van de bond uitgeroepen tot Neder landse atleten van het jaar. Ze treden in de voetsporen van de langeafstandslopers Lornah Kiplagat en Kamiel Maase, die begin 2004 werden gekroond tot atlete en atleet van het jaar. Warners, vijfde op de Olympi sche Spelen in Athene op de tienkamp, kreeg 59 procent van de stemmen. Hij eindigde ver voor de andere kandidaten Bram Som, Rens Blom, Gert- Jan Liefers en Simon Vroemen. De vrijdag geblesseerd geraakte zevenkampster Ruckstuhl, - zestiende in Athene, vierde op het WK indoor in Boedapest - kreeg 42 procent van de stem men en bleef Lornah Kiplagat, Debby van der Schilt, Joan van den Akker en Lieja Tunks-Koe- man voor. De beste junioren zijn Adriënne Herzog en Pelle Rietveld. Marko Koers, Troy Douglas en Letitia Vriesde kre gen een onderscheiding voor hun jarenlange inzet voor de at- letieksport. Ruckstuhl (24) en Warners (25) zijn beide in training voor het Europees kampioenschap in door in Madrid, dat in maart wordt gehouden. Het in Lely stad wonende atletenpaar was vereerd met de onderscheiding, die zij zien als een erkenning van hun tak van sport. Zowel Ruckstuhl als Warners hoopt komende zomer op het wereldkampioenschap atletiek in Helsinki de prestaties van het afgelopen jaar te verbeteren. Omdat hun wedstrijd over twee dagen wordt uitgesmeerd, ko men ze bijvoorbeeld niet in ac tie tijdens de Champions Lea gue van de atletiek', de Golden League en zijn ze minder be kend bij het grote publiek. Toch mogen hun resultaten er zijn. Afgelopen jaar presl'£ Karin Ruckstuhl met nam stekend op de vijfkamp tv' het wereldkampioenschap door in Boedapest. Daar 111 terde ze het Nederlands r en werd ze vierde. In AF beleefde de uit het Gooi stige atlete een uitstekend ste dag op de zevenkam kon op de afsluitende dap derde positie niet handl en zakte naar een uitein teleurstellende zestiende p Voor Warners scheen juist wel in Athene. Hij daar vijfde op de tienkam werd daarmee de best p rende Nederlandse atleet Olympische Spelen. Hij is nu de op drie na tienkamper in het jaark', ment van de International letiekfederatie. „Ik 0 door tot de Spelen in Pekiin Athene had ik een olyn c diploma, daar ga ik voo^ plak", aldus de atleet d jaar ook hoopt af te stu als fiscaal jurist aan de U siteit van Groningen. maspalomas/gpd - Salomon Kalou speelt volgens de Engelse media volgend seizoen bij Chelsea. Zondagskranten meld den gisteren dat de club van de Russische eigenaar Roman Abramovitsj in het geheim een deal heeft gesloten met Feyen- ooYd over een transfersom van 15 miljoen euro. Het enige dat de verhuizing van Kalou nog in de weg zou staan, is zijn paspoort. Zolang hij geen andere nationaliteit heeft dan die van Ivoorkust, zal hij in En geland niet in aanmerking ko men voor een werkvergunning. Abramovitsj en Chelsea-direc- teur Peter Kenyon, die ook Ar jen Robben naar Stamford Bridge haalde, zouden het ge heime akkoord in november hebben bereikt toen zij een be zoek brachten aan de wedstrijd Ajax-Feyenoord. Bij die gele genheid zat het gezelschap in derdaad naast Feyenoords technisch directeur Mark Wot- te. Kun je bevestigen of het waar is? Kalou: „Ik kan er niks van zeg gen, echt." Maar waarom lach je er voort durend bij? Kalou: „Ik weet heus wel dat meneer Abramovitsj bij die wedstrijd tegen Ajax op de tri bune heeft gezeten. Ik weet ook dat er clubs zijn die mij volgen. Maar ik doe daar zelf niks 1 Mijn zaakwaarnemer, Rod p Linse, houdt me netjes op hoogte. Hij vertelt me wie wel en niet zijn gëïnteressi Hij bemoeit zich met het z ;e lijke deel, ik moet alleen vi ballen. Maar ik weet zeker als er onderhandeld zou zi tussen de clubs, Linse dati zou weten en dan zou hij 1 mij zeker hebben verteld. I (n heeft hij niet gedaan, dusl me niet voorstellen dat er* transfer aankomt." Want daar moet je zelfbij Kalou: „Ja, ik heb niks gett j't en ik heb met niemand ge ïr ken. Zo simpel is het."

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 14