SPORT Leidsch Dagblad Sportquiz 2004 Dick Advocaat en de domste wissel ooit, de internationale ervaringen van de Noordwijkerhoutse scheidsrechter Pieter Vink en het vórige landskampioenschap van AZ. Het sportjaar 2004 was rijkelijk gevuld met internationale, nationale en regionale hoogte- én dieptepunten. Tussen het kerstdiner en de appelflappen kunt u op deze pagina uitgebreid uw kennis testen. Oplossingen dient u voor 3 januari 2005, onder vermelding van 'Sportquiz 2004', schriftelijk te sturen naar Leidsch Dagblad, t.a.v. Sportredactie, Postbus 54, 2300 AB Leiden of per e-mail naar sportredactie.ld@hdc.nl Onder de inzenders met de meeste goede antwoorden worden drie prijzen verloot. Prijswinnaars kunnen kiezen uit twee kaartjes voor Feyenoord - Sporting Lissabon, Ajax - Auxerre of Nederland - Roemenië. VRIJDAG 24 DECEMBER 20d jlWie is de volgende tegen stander van PSV in de Cham pions League? i. Real Madrid t. AS Monaco Porto Wie is de nieuwe Griekse 'spits van Ajax? 1. Anastasiou Rosales Charisteas Roger Federer. Van wie won hij in Melbourne? Foto: Reuters 12. Tijdens welke Olympische Spelen boekte Jeroen Straat hof zijn beste prestatie? a. de Paralympics van Sydney b. de Winterspelen van Hamar c. de Zomerspelen van Athene 13. In welke ronde kwam de Zoeterwoudse wielrenster Su zanne de Goede in mei zwaar ten val? a. Tour de l'Aude b. Tour Féminin c. Tour de l'Avenir 14. Wat is het levensmotto van de Noordwijkerhoutse wiel renner Thijs Zonneveld? a. Een dag niet gelachen, is een dag niet geleefd b. Beter een miljoen in de hand, dan tien in de lucht c. Fuck 'm dude, let's go bowling 15. Welke schaatser won begin november de KNSB-marathon in Assen? a. Ralf Zwitser b. Jens Zwitser c. Klaas Zwitser 16. Wie verbeterde het we relduurrecord schaatsen? a. Gianni Romme b. Cédric Michaud c. Henk Angenent 17. In welke klasse kwam de Ter Aarse zeiler Joeri van Dijk deel aan de Olympische Spe len van Athene? a. Tornado b. Yngling c. Mistral 18. Welk voetballand legde de FIFA in de kwalificatierace voor het WK 2008 aanvanke lijk zes punten in mindering op, omdat de spelers uitkwa men in strakke tenues uit één stuk gemaakt? a. Marokko b. Kameroen c. Zuid-Afrika 19. Voorhouter Rob van Dijk was het vorige seizoen reser vekeeper bij PSV. Bij welke ploeg staat hij nu op het doel? a. De Graafschap b. RKC c. Willem II UVS promoveerde in 2004 naar de hoofdklasse. Maar hoe kwam dat nou tot stand? Foto: Henk Bouwman 38. Welke wielrenner werd in Athene op doping betrapt? a. Suzanne de Goede b. Tyler Hamilton c. David Millar 39. Welke club trainde Arie La gendijk (Ter Leede) niet? a. Blauw Wit (A) b. Rijnsburgse Boys c. Quick Boys 40. Wanneer was AZ voor het laatst kampioen? a. 1983 b. 1980 c. 1981 41. Met hoe veel Italiaanse clubs veroverde Arrigo Sacchi de landstitel? a. 2 b-3 c. 4 Peter Blangé: Dynamo Api doorn, Nesselande of Mar Foto: ANP 47. Hoewel er nog 96 jaa gaan zijn, slaagde bonds Dick Advocaat er al op 2 2004 in om de slechtste van de 21ste eeuw op zij naam te brengen. De bri Arjen Robben wordt op voetbal vervangen, waai Oranje met 3-2 verliest Tsjechië. Voor wie werd ben gewisseld? a. André Ooijer. b. Paul Bosvelt c. Giovanni van Bronckhor a. 50 meter vrije slag b. 100 meter vrije slag c. 200 meter vrije slag 10. Tegen welk land maakte Ajacied Johnny Heitinga zijn debuut voor Oranje? a. Zweden b. België c. Verenigde Staten 11. Voor welke Spaanse club handbalt Noordwijkerhouter Matthijs Vink? a. Barcelona b. Ciudad Encatada c. Fadesa Nordes 36. Waarom werd het duel SEV - GHC op 13 november tijde lijk gestaakt? a. het ging onweren b. de scheidsrechter werd onwel c. vanwege kwetsende spreekko ren 37. Wat maakte zaterdag 4 de cember tot een gedenkwaardi ge dag voor Rijnsburgse Boys speler Justin Stuy? a. hij scoorde voor het eerst van zijn leven b. hij versliep zich voor de topper tegen IJsselmeervogels c. De Graafschap scoorde niet Jeroen Straathof: drie verschil lende Spelen. Foto: Hielco Kuipers 3. Wie werd deze maand Ne derlands kampioen schaatsen allround? a. Yep Kramer b. Sven Kramer 'c. Brecht Kramer 4. Wie won de Davis Cup ten nis? a. Verenigde Staten I b. Spanje te. Rusland 5. Van wie is de het citaat: „Ik wil graag naar Athene. Ik fiets net zo lief als ik schaats?" a. Jeroen Straathof b. Jan Bos c. Theo Bos 6. Wie was de enige Friese schaatser (-ster) tijdens het EK allround? a. Ids Postma b. Rutger Elsinga c. Wieteke Cramer 7. Jochem Uytdehaage kreeg tijdens het WK allround schaatsen een startverbod op gelegd. Waarom? a. twee valse starts b. zijn bloed vertoonde een te hoge hematocrietwaarde c. hij gaf gelegenheid tot staye- ren 8. Welke draver won het Gou den Paard maar werd in het begin van het jaar alsnog ge diskwalificeerd omdat er ver boden stoffen in zijn lichaam zaten? a. Rise and Shine b. Olivier DF c. Bonfire 9. Welk nummer won zwem mer Pieter van den Hoogen- band op de Olympische Spe len? 28. Wie werd door het Leidsch Dagblad uitgeroepen tot ama teurvoetballer van het jaar? a. Hendrik van Beelen b. Marnix van der Gun c. Dennis den Turk 29. Hoe veel tegendoelpunten kreeg Griekenland op het EK voetbal? a. 1 b- 3 c. 4 32. Hoe veel wedstrijden speelde tennisser Martin Ver kerk sinds zijn overwinning bij de Dutch Open? a. o b. 1 c. 2 33. Welke sport beoefent play boy-model Mady Tims a. volleybal b. hockey c. korfbal 30. Met welk lichaamsdeel voorkwam de Zwitserse kee per Jorg Stiel op het EK voet bal een doelpunt van Kroatië? a. met zijn hoofd b. met zijn bil(len) c. met zijn plasser 31. In welke sport is Rijnsbur ger Marco van de Griend inter national? a. snooker b. pool c. bowlen 34. Op de hoeveelste plaats eindigde Nederland in het me dailleklassement van de Olym pische Spelen en hoeveel me dailles won ons land? a.17 - 22 b. 12 - 25 c. 14 - 23 35. Wie is de coach van de Hil- legomse tennisser Jesse Huta Galung? a. German Puentes b. Emilio Sanchez c. Nick Carr 48. De Leidse club die Ai can Football beoefent hi a. Lightning Leiden b. Leiden Longhorns c. Rijnland Riverians 49. Welke coureur testte lopen jaar niet in een Jo Formule 1 auto? a. Robert Doornbos b. Jos Verstappen c. Christijan Alberts 50. De Noordwijkerhoutfc scheidsrechter Pieter Vi« haalde zich afgelopen jafl woede van de Duitse pei de hals omdat: a. hij de Duitsers bij de kw tie-interland Ierland - Dui geen penalty gaf na een S be van Kevin Kuranyi. b. hij bij de wedstrijd Fere ros - VFB Stuttgart een zv\ overtreding op Kevin Kura niet bestrafte. c. hij Kevin Kuranyi in een view met Bild een 'Schwal ning' noemde. 23. Tennisser Roger Federer won de finale van de Austra lian Open van: a. Andre Agassi b. Marat Safin c. Andy Roddick 24. Wie was de enige niet-Rus- sische Grand-Slam winnares van 2004? a. Justine Henin b. Kim Clijsters c. Lindsay Davenport 25. Hoe oud werd de begin dit jaar overleden Fanny Blan- kers-Koen? a. 85jaar b. 86 jaar c. 87 jaar Johnny Heitinga debuteerde dit jaar in het Nederlands elftal e mee naar het EK in Portugal. Foto: ANP 42. Wie is aanvoerder bij Ajax? a. Hans Vonk b. Thomas Galasek c. Wesley Sneijder 43. Welke Ajacied scoorde als laatste tegen een Italiaanse ploeg? a. Zlatan Ibrahimovic b. Andy van der Meijde c. Steven Pienaar 44. Guus Hiddink komt uit: a. De Achterhoek b. Twente c. Friesland 45. Welke betaalzender heeft de rechten verworven op live wedstrijden in de eredivisie? a.UPC b. Canal+ c. Versatel Femke Dekker ging toch naar Athene. Maar op welk nummer? Foto: Mark Lamers 26. Op welke nummer kwam de Leidse roeister Femke Dek ker uit op de Olympische Spe len? Pieter van den Hoogenband: goud op de 50,100 of 200 meter vrije slag? Foto: ANP 46. Peter Blangé uit Oegstgeest is volleybaltrainer van: a. Dynamo Apeldoorn b. Nesselande c. Martinus 20. Voor welke eerstedivisie- ploeg speelt Leidenaar Floren- cio Cornelia? a. Haarlem b. Stormvogels/Telstar c. Volendam 21. Romeo Beemd is: a. een goed paard b. een goed ruiter c. de zoon van Co Adriaanse 22. UVS promoveerde naar de hoofdklasse: a. door kampioen te worden b. via de nacom petitie c. omdat er een plaats openviel a. vrouwen acht b. dubbel twee c. skiff 27. Waarom ketste de transfer van André de Ridder naar Tel star in eerste instantie af? a. Telstar weigerde om de trai ningstijden te wijzigingen b. hij had het te druk met zijn koeriersbedrijf c. FC Zwolle vroeg een hoge transfersom

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 30