REGIO «Angst voor het einde van een idylle Hockeyers Forescate op strooptocht voor nieuwe clubhuis RB iderdorp ichteloos ;en Casema Garage tegen de vlakte Sperziebonen met schnitzel en vanillevla toe De Rooij blijft baanleverancier PvdA en D66 vormen al Teylingen Leidsch Dagblad li Spitsbaard =|iiwe secretaris schoten Voorschoten per 1 februari een nieuwe .lentesecretaris. Ton Spits- I (37), de huidige manager iet uitvoerend bedrijf, volgt e dag interim secretaris ard eveen op. iuwe datum >r bijeenkomst 0( !ef idorp - Woedend waren ciaal-culturele instellingen iderdorp. Ze hadden 15 nber een discussieavond Vo 'gemeentehuis georgani- maar die werd op het e moment door de plaat- e overheid afgeblazen. De u lingen, waaronder de hi lar ieek, de oudheidkamer, iciaal-cultureel werk en 0 enorganisatie Pluspunt, !ej n praten over de houding e gemeente ten opzichte uderen. Volgens de ge- te was de raadzaal te klein 22; de bijeenkomst, maar vol- <uu de organisatoren vreesde aider MacGillavry (Groen kritiek op zijn beleid, fa ndanks is nu op zijn initia- :n nieuwe datum vastge- woensdag 2 februari. vrijdag 24 december 2oo4 Buitenschoolse opvang volgende week in pand door Bas de Rue voorschoten - Het laat ze volkomen koud als ze aankomend voorjaar nog een bank of een paar barkrukken moeten missen in het nieuwe clubhuis. „Als er maar een vloer ligt", zeggen de hockeyers van het Voorschotense Forescate. De nieuwbouw van het twee jaar geleden afgebrande clubhuis is vrijwel vol tooid. Volgende week betrekt de buiten schoolse opvang van B4kids de bovenverdie ping. Maar voor de hockeyers beneden is er nog geen inboedel. De club is nu in rep en roer om voor april 40.000 euro bijeen te sprokkelen. Begin april is uur-u voor de hockeyers, dan willen zij het pand weer in. Voorzitter Toon Segeren kan bijna niet wachten. Maar voor dat het zover is, hebben de hockeyers een herculische taak voor zich. Ze moeten de he le inboedel opnieuw aankopen. De verwoes ting die de brand aan het interieur aanricht te, is enorm. Alles verdween in de vuurzee: de complete keuken, tafels, koelkasten, bar krukken en banken. Het ergste was het ver lies van veertig keepersuitrustingen die in het clubhuis lagen, vertelt voorzitter Segeren. „Die dingen zijn erg duur; zo'n uitrusting kost al snel 800 of 900 euro per stuk. Ze zijn van hard schuimplastic. Het vuur heeft er niks van overgelaten." Alles bij elkaar kostte brand de Voorschote naren bijna 150.000 euro. De club moet nu nog een tekort van 40.000 euro dekken. De teams van de hockeyvereniging zijn met man en macht bezig dit gat op te vullen. Be gin januari trekt de club het dorp in om fles sen en lege kratten op te halen die zij inleve ren voor statiegeld. „We gaan van deur tot deur", zegt de voorzitter. De motivatie onder de leden neemt toe, constateert hij verheugd. „Nu elk lid kan zien dat de buitenkant van het clubhuis bijna af is, zien zij ook de nood zaak om zo snel mogelijk geld voor het interi eur bijeen te krijgen." Tot nu toe hebben de Voorschotense teams bijna 12.000 euro opge haald, onder meer door de verkoop van olie bollen, hout voor de open haard en zelfge maakte kerststukjes. Ook de organisatie voor kinderopvang B4kids wacht watertandend tot zij de sleutel van het pand krijgt. Op de bovenverdieping is plaats voor dertig kinderen, een klimmuur van 3 meter hoog, een knutselhoek en een speel- zolder. Nadruk van de dagopvang komt - hoe kan het ook anders - op sport te liggen, zegt M. Spaninks van B4kids. „We hebben met Forescate geregeld dat wij van hun velden en faciliteiten gebruik mogen maken, niet alleen om te hockeyen, maar ook voor bijvoorbeeld voetbal." B4kids heeft een eigen ingang in het gebouw. Aanstaande donderdag krijgt B4kids de sleu tel, op 3 januari kunnen de eerste kinderen is idorp - Casema kan in Mrdorp zonder belemme- van de plaatselijke over- Tde hoogte van de tarieven kabel-tv en -radio bepa- le gemeente staat machte- zo blijkt uit de antwoor- g ip schriftelijke vragen die 66-raadslid Van Gurp stel- het gemeentebestuur, na verhoogt het tarief voor tv op 1 januari in Leider met 20 procent. Die ver- g komt bovenop de stij- eniran 45 procent van en jaar 0f r. Van Gurp wil dat de ge- !t lf te ingrijpt, maar volgens ior lestaande overeenkomst foo Casema en Leiderdorp is et mogelijk. u G imeentebesturen van Lei- g ïn Alphen aan den Rijn 56- in onlangs naar de rechter idongen dat Casema zijn :es estelde tariefsverhogingen Iraaide. Die twee ge lten hebben echter een contract met de kabelaar eiderdorp. iderdorp gaat een stan- pakket (34 tv-kanalen en liozenders) 14,24 euro per d kosten. Dat was 11,87 in Leiden (8,23 euro) en n (10,92 euro) betalen de ners aanzienlijk minder. zoeterwoude - Ze bouwden het afgelopen jaar al een nieuw bedrijfsverzamelgebouw op hun terrein aan de Europaweg in Zoeterwoude. En nu gaan de broers Versteegen op hetzelfde terrein ook nog een nieuwe garage annex autoshowroom bouwen. De oude garage is inmiddels grotendeels verdwenen. De nieuwbouw start na de jaarwisseling. Foto: Henk Bouwman Woonwijk in Klinkenbergerpolder doet Warmonders huiveren g van voorpagina id - Een koude bries iver de groene vlakte van ;enbergerpolder. Inge- tussen de dorpsrand van ind en de A44 glanst het •udgeel in het licht van jstaande winterzon, ide groepjes beuken in de wind. Deze Hol- polderidylle is wellicht g leven meer bescho- Farmond, Sassenheim en vincie onderzoeken of k. Dgelijk is in de Klinken- iolder een nieuwe ijk uit de grond te stam- k moet een nieuw station jirdorp Sassenheim renda- ken. De gedachte dat roene polder in een ste- iestenij verandert, doet mwonenden huiveren, ien station, ach, waarom •steinde-bewoner A. een station in Sassen- n uitkomst. De War- !r werkt in Den Haag en |1 noodgedwongen altijd Treinen via Leiden of iut is voor hem geen op- Leiden kan hij zijn auto jelijk kwijt en in Voor- loet de Warmonder op «trein wachten. Dat met van een nieuwe woon- .iet station rendabel wordt fkt, is voor hem niet zo'n Als ze gaan bouwen, dan lijk liefst niet in mijn tuin", grijnst hij. „Maar er weinig op tegen. De ordt drukker en drukker, ation in Sassenheim lijkt saai. Of het nu aan de if 1 ekerlaan of aan de War- )n srweg komt te liggen, dat voc 3m het even." 1. van Cleef, bewoonster Ganzewei, is de mogelij- leg van een nieuwe Leijvijk niets minder dan 14 uwel'. De Warmondse, ;m uis uitkijkt op de polder ;di( met wilgen begroeid ei- is verknocht aan de vlakte achter haar huis. altijd: ik woon op het ag te stukje Randstad", zegt date Warmondse. „In de nden is de polder altijd Illustratie: Cartographies heel druk met wandelaars, vooral op zondag. Je kunt hier heerlijk uitwaaien." Verdwijnen van haar geliefde polder is voor Van Cleef onverteerbaar. „Ze blijven maar bouwen. Er zijn nooit genoeg huizen", verzucht de Warmondse. Haar overbuurvrouw is dezelf de mening toegedaan. Voor J. van Kempen is volbouwen van de polder een te hoge prijs voor een station in de buurt. „Als ze voor een station huizen moeten bouwen, dan heb ik liever hele maal geen station," zegt zij be slist. Maai' een nieuw station niet aan de Warmonderweg, maar iets verderop aan de Was- beekerlaan, daar is de War mondse wel voor te porren. Dan hoeft de polder niet be bouwd te worden. „Een station in de buurt, dat is wel lekker makkelijk", zegt ze. ,Als ze maar genoeg parkeerplaatsen aanleggen, anders heb je er nog weinig aan." Er zijn ook omwonenden die onomwonden 'ja' zeggen tegen de bebouwing van de Klinken bergerpolder. S. Stoel bijvoor beeld. Met haar hond aan de lijn kuiert zij langs de rand van de polder. Voor haar kan de aanleg van een nieuwe wijk niet snel genoeg beginnen. De twin tigjarige Warmondse wacht al twee jaar tevergeefs op een ei gen woning in het dorp. „Ik woon nog bij mijn ouders. Het is bijna onmogelijk als jongere om via de woningstichting een huis te krijgen. Dat is frustre rend. Ik hoop dat ze starterswo- ningen gaan bouwen. Dan mo gen ze wat mij betreft morgen beginnen." door Saskia Buitelaar katwijk - Als je vijf dagen geen warme maaltijd hebt gegeten, dan gaan sperziebonen met aardappelen, jus, een schnitzel en vanülevla toe er best in. Op de eerste dag van de maaltijd voorziening in het Katwijkse in loophuis De Brug schoven gis termiddag drie daklozen aan. Mannen, levend op straat tus sen Katwijk en Noordwijk, me- thadongebruikend, hongerig. Want wat eet je bij gebrek aan eigen bed, bad en brood? Afval, vult Hans Moolenburgh in, voorzitter van het Platform Ko- con dat de maaltijdvoorziening heeft gelanceerd. Hij is blij dat er op de eerste dag al drie men sen binnen zijn geweest, want dak- en thuislozen moeten vol gens hem een behoorlijke drempel over om te komen eten. De bijdrage die De Brug aan de daklozen vraagt voor de maal tijd heeft daar ook mee te ma ken, legt Moolenburgh uit. „Het gaat om gezichtsbehoud, er zit iets denigrerends in gratis eten krijgen. Bovendien moet er een signaal zijn dat eten geld kost. Als je drank kunt kopen, kun je ook eten betalen." Wel is na de eerste maaltijddag besloten om het bedrag te verlagen van 2 naar 1 euro. Volgens projectleider Diana Bancken van De Brug was het een gezellige bijeenkomst. „Niet zwaarmoedig hoor, we hebben leuk zitten praten. Je merkt wel dat ze niet meer ge wend zijn om met elkaar aan tafel te zitten en samen te eten. En een man zat half te slapen, die had een nacht geen rust ge had." Afwassen schoot er giste ren bij in. De vrijwilligers boden aan dat deze keer zelf te doen, zodat de gasten even konden biljarten. Omdat de maaltijdvoorziening nog redelijk onbekend is onder de circa dertig dak- en thuislo zen in Katwijk en omgeving, hebben zich nog geen nieuwe eters aangemeld. De maaltijd voor vanmiddag heeft Bancken daarom afgezegd, maar volgen de week staan de vrijwilligers van maandag tot vrijdag weer klaar. Ze hoopt dat het enthou siasme van de drie gasten als een olievlek werkt op straat. „Ze hebben ons wel tien keer bedankt. Een man zei bij het weggaan: 'Heb je niet wat van die folders, dan deel ik ze zelf wel uit'." zoeterwoude-dorp - Ton de Rooij Tennis BV uit Zoeterwou- de-Dorp en de Koninklijke Ne derlandse Lawn Tennis Bond (KNLTB) hebben hun samen werking met vier jaar verlengd. Als Official Supplier legt Ton de Rooij tennisbanen aan voor on der meer de in Nederland te spelen wedstrijden van de Da- vis Cup, de Fed Cup en de KNLTB Masters. Ton de Rooij is sinds 1998 baanleverancier van de KNLTB. warmond - - De fusiegemeen te Teylingen bestaat nog niet. Maar de politieke partijen D66 en PvdA van de drie plaatsen fuseren al. Zo vormen de drie afdelingen Sassenheim, Voor hout en Warmond van D66 in januari één afdeling. Bij de PvdA wordt op 18 januari een vergadering belegd om tot een nieuwe afdeling Teylingen te komen. De beide progressieve partijen gaan er vanuit dat de fusie tus sen de drie gemeenten per 1 ja nuari 2006 doorgaat. Het is de bedoeling dat de fusie in febru ari wordt besproken in de vaste kamercommissie en in mei in de Tweede Kamer. Nog voor de zomer moet de Eerste Kamer een beslissing nemen. Onder tussen zijn de voorbereidingen voor de fusie in volle gang. Niet alleen door ambtenaren, die in middels tientallen werkgroepen hebben gevormd, maar ook bij de politieke partijen. Zo gaat D66 voortaan verder als D66 Teylingen. Voorzitter A. van Kempen uit Warmond is voor zitter van de nieuwe afdeling. Bij de PvdA is nog niet bekend wie voorzitter van de nieuwe af deling wordt. Woordvoerder G. van der Meer: „Eerst moeten de drie afdelingen zichzelf ophef fen en dan moet een nieuwe af deling worden opgericht. Daar moeten de leden mee instem men." Op dezelfde bijeenkomst op 18 januari wordt ook de koers voor de verkiezingen in de fusiegemeente besproken. Die worden, als de fusie door gaat, in november gehouden. „We moeten praten over moge lijke lijstverbindingen. Die be staan nu in de verschillende ge meenten en blijven gewoon be staan. We moeten wel gaan kij ken welke andere progressieve partijen in Teylingen actief zijn. Nu is in geen van de drie ge meenteraden Groenlinks of de SP vertegenwoordigd. Wellicht komen die partijen er straks wel als de gemeenten fuseren. Sa men met de leden moeten we daar een inschatting van maken en beslissen of en zo ja met wie we een lijstverbinding aan gaan", aldus woordvoerder G. van der Meer. Bericht aan onze lezers en adverteerders Zaterdag 1 januari (Nieuwjaarsdag) verschijnt het Leidsch Dagblad niet. De krant van vrijdag 31 december wordt uitgevoerd als een zaterdageditie. Zaterdagabonnees ontvangen hun krant daarom ook volgende week op vrijdag. De sluittijden voor advertenties voor de krant van vrijdag 31 december en maandag 3 januari zijn gewijzigd. Voor informatie daarover kunt u bellen met (071) 5356300. Voor opgave van rubrieksadvertenties belt u (072) 5196 868. AGENDA Wilt u iets melden? Bel 071-5356475, dagelijks tussen 10.00 en 16.00 uur. Faxen mag ook: 071-5356415. E-mail: redactie.ld@hdc.nl De laatste Rode Kruis-rom- melmarkt van het jaar heeft vandaag plaats op de Einstein- weg 3 in Voorschoten, van 9.00 tot 14.00 uur. Een EHBO-cursus die vooral gericht is op hulp bij ongeluk ken die vaak in huis voorko men. Die wordt in Zoeterwoude gehouden door vereniging St. Liduina en begint in januari 2005. Voor informatie: 071- 5809801. De Voorschotense Model spoor Vereniging is 27 decem ber en 2 januari (beide dagen van 11.00 tot 16.00 uur) te gast in het clubgebouw van honk balvereniging Adegeest op het gelijknamige sportpark. Daar wordt de zogeheten Lanthal- bahn tentoongesteld. Informa tie: 071-5612897. Het Voorschotense jongeren centrum OJC houdt maandag 27 december een talentenjacht tussen 19.00 en 21.00 uur. Zan gers, dansers, acteurs en goo chelaars, dat is waarnaar wordt gezocht op het adres Koningin Julian alaan. De Voorschotense kinder boerderij herstelt oudejaarsdag, tussen 16.00 en 17.00 uur een oude traditie in ere. Bezoeken de kinderen worden op oliebol len en chocomelk getrakteerd. Een winterkoningin die snoep uitdeelt, een muziek makende kerstman, een rondrijdende ar renslee en een blokhuis met gratis erwtensoep. Het zijn de kerstattracties bij het Leider- dorpse Meubelplein tijdens de feestdagen, dagelijks van 12.00 tot 16.00 uur. Cursussen die het werk van zogeheten mantelzorgers moe ten verlichten. Die worden be gin volgend jaar in Rijswijk ge houden en zijn toegankelijk voor mantelzoMRrs uit de Haagse regio, rrttar ook uit Wassenaar, Voorschoten en Stompwijk. Informatie: 071- 5122636. Een winterwandeling door het historische. Wassenaarse land goed Voorlinden. Die heeft plaats op Tweede Kerstdag om 14.00 uur en wordt uitgezet door de vereniging voor Milieu educatie: informatie: 070- 3681400. Een koor in Dickens-stijl, een levende kerststal en muziek. Dat valt op Tweede Kerstdag te beleven op de Rijneke Boule vard in Zoetenvoude-Rijndijk tussen 12.00 en 16.00 uur. Een filmavond een straatvoet- baltoemooi en een breakdance battle. Dat zijn drie van de acti viteiten voor jongeren die op het programma staan in Sjelter aan de Heemraadlaan in Lei derdorp tijdens de kerstvakan tie. Informatie: 5421662. Warmónder- vyveg 'v A Klinken bergerpolder Klinken berger Plas RMOND Gemeentegrens ES3 Mogelijke locaties NS-station Sassenheim-Warmond

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 19