'Succes evenaren niet eenvoudig' Na de Schaatsbelg volgt SPORT Kat van Odessa opvolger van de driftkikker uit Murcia FC Lisse wil publiek leuke avond bezorgen Entourage Roelant Oltmans wil met Oranje toonaangevend blijven in mondiale hockey FictSflcdcflcinder in memoriam Een gerespecteerde excentriekeling uitslagen achterlijn der Lende i nieuw team --jf - Sijtje van der Lende is er/coach van een nieu- ebaanschaatsploeg. De Icrijgt teminste vier ers onder haar hoede. 3 t daarbij om Rutger El- emmelt Eldering, Ar- inema en Carien Klei- V Vrijdag wordt de naam ponsor bekend. Het is «sloten dat nog een en- alli aatser aan de formatie «gevoegd. Van der Len- Po, voorheen trainer bij do "g «boardster "adeden na val >oe 10( 9 - De Noorse snow- )m( jr Linne Oestvold is jlg, jn een ziekenhuis in de ,pV e hoofdstad Santiago 1 n aan de gevolgen van va ijdens de training. Ze I Jagen geleden in coma de na een ongeluk in Valle r0lj Oestvold (26) eindigde a de in de boardercross e wereldbekerfinale in je iar grootste triomf vier- )0n se in 2002 toen ze de p, eker in de boardercross ver ■dei (ke 04 polst driaanse rchen/alkmaar - 04 wil Co Adriaanse en als opvolger van de trainer Jupp Heync- i7-jarige Amsterdam- n een eerste reactie :erig te staan tegen ip en betitelde Schal- uitdaging. Technisch Martin van Geel van Schalke laten weten e aan zijn contract tot 5 te houden. dinsdag 21 SEPTEMBER 2004 1 al ijeva en ""ie de besten De Ethiopische hard- jienisa Bekele en de polsstokhoogspring- e a Isinbajeva zijn uitge- °Jj' it atleet en atlete van 1 sinbajeva verbeterde 101 ivenmaal achtereen drecord, dat nu op ir staat. Bekele won 11 els op lange en korte ilympisch goud en zil- 10 en 1500 meter. Ook u e de Ethiopiër de we- ds van zijn landgenoot s rselassie op 5000 en 1 -ter. iter tennissers ie",t coach Pieke Franssen is de bondscoach van 3, lands mannentafel- JCin. De Limburger wil- SP1 ieuwe verbintenis met we' inisbond (NTTB) als ch omdat zijn werk 'iranje te veel in het ge- komen. Franssen: bondscoach twee 's gwas dan gebeurde 's^n Oranje bijna niets. juist als trainer van }ei? in aangetrokken." '"d1 speelde het feit dat n nal Trinko Keen niet ei 1 Franssens diensten aar.' 1de maken. Al sinds 11 et Trinko Keen alles 3ew outje. Hij kwalificeer- Ï>°1S eigen kracht voor de ie Spelen. In Athene !n 31 en bij wedstrijden en )p de tribune. Trainer Camacho maakt bij Real Madrid vrijwillig plaats voor assistent Garcia Remon door onze correspondent Henk van den Boom BARCELONAHet geplande gesprek gistermor gen tussen voorzitter Florentino Perez van Real Madrid en trainer José Antonio Ca macho was niet eens meer nodig. Aan het eind van de morgen maakten beide mannen bekend dat de beslissing van de driftkikker uit Murcia onherroepelijk was. „Mijn manier van zijn en mijn methode van trainen vind ik niet terug in het spel van Real Madrid. Daarom stap ik op." In een korte persconferentie bevestigde de gekwelde voorzitter het vertrek van Camacho die slechts vier maanden en vier wedstrijden de duurste club ter wereld heeft geleid. Van die vier wedstrijden won Real er twee. „Een rendement dat niet past bij een club als Real Madrid. En zolang ik er ben zal dat ook niet verbeteren", erkende een voor zijn doen zeer beheerste Camacho. Iedereen in Spanje wist gisteren te vertellen dat het, op zijn zachtst gezegd, niet boterde tussen het team van de vedetten en de een voudige jongen uit Murcia die altijd recht voor zijn raap de dingen bij naam noemt. Maar ondanks de voor iedereen zichtbare botsingen tijdens de trainingen en de wed strijden reageerde de spelersgroep gisteren verbaasd op het plotselinge vertrek van hun coach. Verdediger Roberto Carlos vroeg pu bliekelijk aan Camacho zijn beslissing te her overwegen. Voor een radiozender erkende Carlos dat de slechte resultaten (0-1 tegen Espanyol en 3-0 tegen Bayer Leverkussen) de schuld zijn van de spelers. „Camacho is een goed mens en het is opmerkelijk dat hij helemaal alleen de verantwoordelijkheid voor de slechte resulta ten op zich neemt. Ik heb Camacho beloofd dat we beter zullen gaan spelen. Hij moet be grijpen dat hij een andere manier van werken heeft dan wij gewend zijn. Hij moet een beet je geduld met ons moet hebben. Verzoenende woorden De verzoenende woorden van Carlos en an deren hebben de coach echter niet op andere gedachten kunnen brengen. José Antonio Ca macho wordt opgevolgd door zijn hulptrainer Garcia Remon. Deze heeft een aanstelling tot het einde van dit seizoen. Remon was vijftien jaar lang (1971-1986) kee per van Real Madrid. Hij werd wel de 'kat van Odessa' genoemd vanwege een legendarische actie tegen Dinamo Kiev. Remon was onder meer trainer van Albacete, Las Palm as en Sporting de Gijon. De nieuwe coach is bij voozitter Perez aanbevolen door Camacho. „Dat is een van de reden dat ik die taak op me neem", aldus Remon. Hij wil het model van Vicente del Bosque overnemen, de succesvolle coach van Real Madrid die bij het aantreden van Perez om onbegrijpelijke redenen het veld moest rui men voor de Portugees Carlos Queiroz. De club bleef onder diens leiding vorig jaar zon der titels. Camacho (links) schudt zijn opvolger Remon de hand. In het midden Real Madrid-voorzitter Perez. Foto: EPA/Emilio Naranjo door Martijn Krullaars utrecht - Wie heeft er bezwaar tegen de terugkeer van de meest succesvolle bondscoach aller tij den? André Bolhuis, voorzitter van de Nederlandse hockeybond, kon de tegenstanders niet vin den. Roelant Oltmans keert te rug aan het roer bij Oranje en wordt daar met open armen ont vangen. Nu maar afwachten of hem vandaag zo'n zelfde ont haal wacht in Pakistan. Oltmans wordt immers nog al tijd uitbetaald in rupees. Velen dachten dat de inwoner van Oegstgeest na de teleurstellen de vijfde plaats op de Olympi sche Spelen in Athene meteen de toegang tot het land zou worden ontzegd, maar Oltmans (50) is nog tot 1 januari bonds coach van de 'green machine'. En dus vertrok hij gistermiddag na zijn presentatie als nieuwe bondscoach van Oranje haastig naar Pakistan, waar hij de ko mende week acht oefenwed strijden tegen de grote rivaal In dia afwerkt. En daar blijft het waarschijnlijk niet bij. Begin december wordt in Pakistan (Lahore) de Cham pions Trophy afgewerkt en technisch gesproken is Oltmans dan nog in dienst van de Pakis taanse bond. Zo kan het dat hij met Pakistan tegen Nederland speelt, maar in de aanloop naar december kan er nog heel veel gebeuren. „De reacties op mijn aanstel ling als bondscoach van Neder land vanuit Pakistan waren tot nu toe uitermate plezierig en positief, maar ik weet natuurlijk ook niet hoe het verder zal lo pen", bekende Oltmans gister ochtend op het hoofdkantoor van de KNHB. „Maar daar zal ik morgen (vandaag, red.) onge twijfeld snel achter komen. Ik ga hoe dan ook naar de Cham pions Trophy, het is alleen nog even de vraag met welk land." Waarschijnlijk doet hij dat het liefst met Oranje, al durfde Olt mans dat niet hardop uit te spreken. Hij respecteert zijn contract en gaat er daarom vanuit dat hij pas op 1 januari 2005 aantreedt als bondscoach van Oranje. In dat geval is Terry Walsh, de afzwaaiend bonds- essen/gpd - Nederland was al gewend aan Schaatsbelgen, nu krijgen we mogelijk een Fiets- nederlander. De talentvolle Bel gische veldrijder Bart Aernouts denkt er sterk aan de Neder landse nationaliteit aan te vra gen. Hij is in eigen land bang om niet of nauwelijks aan de bak te komen. En de KNWU, de Nederlandse wielerbond staat zeker niet afwijzend tegenover de naturalisatie van Aernouts. „Nederland kampt met een af kalvend crossleger", bevestigt de wereldkampioen bij de juni oren van 2000. Het is geen zware stap die de renner uit Essen, niet ver van Roosendaal overweegt. Aer nouts heeft via zijn grootmoe der Nederlands bloed én werkt voor Rabobank. Maar het is niet de bank die hem achter de vod den zit om van nationaliteit te veranderen. „Dat wil ik in de eerste plaats voor mijzelf. Mij mag niet over komen wat Ame Daelmans en Peter Van Santvliet de voorbije jaren meemaakten klinkt Aer nouts overtuigd. „Die reden al tijd in de toptien of topvijftien van de wereld, maar werden nooit opgeroepen voor wereld bekerwedstrijden of het WK. Nu ik senior word, wil ik mij niet laten ondersneeuwen. Ik wil niets missen." Een naturalisatie tot Nederlan der is evenwel geen fluitje van een cent. „Zo'n naturalisatie blijkt toch moeilijker dan ver wacht. Toch zet ik de stap, daarbij gesteund door de Ko ninklijke Nederlandse Wieler- unie. Die ziet mij graag komen. Het gapend gat achter Richard Groenendaal wordt almaar gro ter." De Nederlandse nationaliteit kan Aernouts ook van pas ko men bij onderhandelingen over een verlengd verblijf bij Rabo bank. De lopende overeen komst heeft 31 december van dit jaar als einddatum. Roelant Oltmans: „Misschien bevalt het me hier wel zo goed dat ik hier mijn pensioen haal. Word ik de Foppe de Haan van het hockey." Foto: ANP/Marcel Antonisse Ploeg ontvangt profs Volendam coach, de voornaamste kandi daat om het Nederlands team op de Champions Trophy nog één keer te begeleiden. Zeker is wel dat de KNHB niet zal proberen Oltmans eerder los te weken. Ook niet bij Klein Zwitserland, de club waar hij ook nog hoofdcoach is. „Wij gaan geen beroep op Roelant doen in tijden dat-ie niet van ons is", aldus bondsvoorzitter André Bolhuis, die uitermate in zijn nopjes was met het bin nenhalen van de succescoach. En niet in het minst omdat Olt mans naast bondscoach ook technisch directeur van de hoc keybond wordt. „Want die invulling is nu niet goed geregeld", vindt Bolhuis. „We willen nu heel duidelijk dat de bevoegdheden van Roe lant zich niet alleen beperken tot de resultaten van het man- nenteam. We mogen ons geluk kig prijzen met iemand die bei de functies kan invullen. En dan ook nog eens met zo'n prachtige erelijst." Oltmans, die een contract van vier jaar tekent, zal zich vooral gaan bezighouden met het ver beteren van de structuren in de trainerswereld en de opzet rond de jeugdteams van de KNHB. „Een absolute uitdaging", vindt de man die Oranje in de tweede helft van de jaren negentig naar de olympische- en wereldtitel leidde. „Het is een prachtige combinatie." De voormalig directeur van voetbalclub NAC schoof er zelfs een zeer prestigieus baantje voor opzij. Oltmans was na drukkelijk in beeld als tech nisch directeur van sportkoepel NOC*NSF (als opvolger van Joop Alberda) maar koos toch voor een rentree als bonds coach. „Ik heb heel plezierige gesprekken gehad met NOC *NSF, maar ik heb ze vrijdag af gebeld. Ik vind het nog té leuk om op het veld te werken, echt verantwoordelijk te zijn voor de prestaties van één team. Dat is ook wat Alberda zelf heeft ge mist de afgelopen jaren. Of ik het later alsnog ambieer? Kan ik niet zeggen. Misschien bevalt het me hier wel zo goed dat ik hier mijn pensioen haal. Word ik de Foppe de Haan van het hockey." Ondertussen blijft er nog veel onduidelijk. Wie wordt de assis tent van Oltmans, blijft Ties Kruize verbonden aan Oranje, kortom, hoe gaat het nieuwe Oranje er uitzien? Oltmans kan en wil er nog weinig over kwijt, maar één ding is zeker: Neder land moet toonaangevend blij ven in het mondiale hockey. En dat is al moeilijk zat, want de wereldtop wordt steeds breder. „We zijn langzaam aan een beetje verwend geraakt in Ne derland als we niet tevreden zijn met twee zilveren medailles op de Olympische Spelen. Maar gelukkig, we kunnen nog een plaatsje stijgen. Al zal het niet eenvoudig zijn de successen te evenaren uit de periode dat ik eerder bondscoach was." ona naar op Cuba 30 ies - Maradona is gis- Cuba vertrokken om ijn drugsverslaving af 11 De Argentijn ver- |9ue ter niet lang in de kli- e brengen. „Over an- naand ben ik weer te- Maradona. De voetbalvedette ver- :ken geleden een :he kliniek in Bue- ijn familie had hem daar af te kicken :aïneverslaving. nverbod LOK-fans Irijf PAOK-hooligans jen donderdag tij- ïropacupduel tussen Z voor rellen zorg- 1 gisteren een stadi- 1 acht maanden i)aarnaast kregen ze lardelijke celstraffen, rordt ervoor verant- behouden plastic jbrand te hebben ge- rervolgens die stoel- ilitieagenten en lieden te hebben hooligans zorgden |e van het duel voor •rand op de tribune. I weg als Estland no Pijpers stopt als h van Estland. De per uit Nederland 'ereenstemming be- [verlenging van zijn pers gaat boven- s 0(js trainer van de club Alleen vliegtuig Heerenveen welkom Hij noemde het historische op treden van de Poolse doelman Jan Tomaszewksi op Wembley ooit een 'clownsact' en gaf de Engelse voetbalbond FA groot gelijk door hem niet aan te stel len als bondscoach. Brian Clou- gh (69) gold als een van de meest controversiële Engelse trainers ooit, maar de manager die bij Nottingham Forest een legende was genoot alom res pect. Brian Clough overleed gisteren op 69-jarige leeftijd in het stadsziekenhuis van Derby aan de gevolgen van maagkanker. De oud-speler van Middles- borough, de trots uit zijn ge boorteplaats, was al geruime tijd ziek. Clough, niet vies van drank, onderging vorig jaar nog een levertransplantatie. Er was een zinnetje dat 'The life of Brian' illustreerde. 'Clough was the greatest manager Enge land never had.' Clough was de beste trainer die het Engelse voetbalelftal nooit had gehad. Hij was de grootste motivator van zijn tijd. In de jaren zeven tig en tachtig leidde hij de nieti ge clubs Derby County (1972) en Nottingham Forest (1978) vanuit de tweede divisie naar de Engelse titel. Met Forest leg de Clough in 1979 en 1980 bo vendien beslag op twee Euro pacups voor landskampioenen. Waar zijn beroemde tijdgenoot Bob Paisley bij Liverpool kon terugvallen op Kenny Dalglish en Graeme Souness, 'tilde' Clough bij Nottingham Forest Foto: Reuters/Bob Collier Brian Clough 1935-2004 spelers als Garry Birtles en John McGovem uit de anonimiteit. Ook contracteerde hij later Hans van Breukelen van FC Utrecht. Clough, die als spits van Midd- lesborough (251 doelpunten in 274 duels) twee keer het Engel se nationale elftal haalde, had ook een donkere kant. Hij re geerde met ijzeren hand en ver toonde dictatoriale trekjes. Wie hem tegensprak, kon gaan. Zijn aanpak kostte hem in de jaren tachtig een baan als bonds coach van Engeland. Clough gaf de FA nog gelijk ook. „Ze waren bang dat ik de boel volle dig zou regeren", zei Clough ooit. „En ze hadden gelijk." Het was een van de zinnetjes die Clough 'onsterfelijk' maak ten. Hij was excentriek in zijn voorkomen en bovenal be roemd om zijn uitspraken. Als een van zijn spelers na een suc cesje dreigde te zweven, zette Clough hem met een rake op merking met beide benen op de grond.Als God had gewild dat we in de wolken voetbalden, had hij daar wel gras laten groeien." Er was een essentieel verschil met voorgangers die de status van legende nimmer zouden bereiken. Het voetbal dat Clou gh met Nottingham op de mat legde, vervulde duizenden fans van vreugde. Met dribbelkoning Trevor Francis als smaakmaker in de aanval greep Forest trofee na trofee. Ondanks de prijzen slag bleef Clough als enige van alle grote managers uit de En gelse historie verstoken van een FA-cup. Na achttien jaar Nottingham Forest ging Clough in 1993 met pensioen. Vanuit een ivoren to rentje gaf hij niettemin tot deze maand zijn smeuïge visie op het voetbal in Engeland. Deze maand riep hij in zijn column in het voetbalblad FourFourT- wo nog dat Sven-Goran Eriks son moest opstappen als coach van Engeland. 'Eriksson out, Trevor Brooking in'. Het was Clough ten voeten uit. Mark Caldenhoven tel aviv - Een massale vak bondsstaking in Israël zorgt er voor, dat vanaf vandaag het vliegverkeer op de luchthaven Ben Goerion bij Tel Aviv vrijwel volledig wordt lamgelegd. Het waarschijnlijk enige vliegtuig dat vandaag in de Israëlische stad mag landen is dat met de selectie van SC Heerenveen aan boord. De Friese club speelt morgen in de eerste ronde van het UEFA- Cuptoernooi tegen Maccabi Petach-Tikva. Op last van de UEFA mag Israël het spelen van Europacupwedstrijden op geen enkele manier in de weg staan. Anders volgen er sancties. De Israëlische minister van trans port is er daarom persoonlijk verantwoordelijk voor dat de Heerenveen-selectie vandaag in Israël kan landen. Tienduizenden werknemers in overheidsdienst hebben zich in heel Israël aangesloten bij de staking. Ook het vliegveldperso- neel in Tel Aviv legt het werk massaal neer. Alle lijndienst- vluchten zijn vanaf vandaag ge schrapt. Naar verwachting zal de staking drie of vier dagen duren. lisse - FC Lisse is van plan het eigen spelletje te spelen, van avond in de tweede ronde van de Amstel Cup tegen Volen dam. Trainer Said Ouaali is niet van plan om met tien man voor het eigen doel te gaan liggen. „We willen dat de toeschou wers een leuke avond hebben. Dan houd je misschien 89 mi nuten 'de nul', maar dan krijg je er alsnog eentje om je oren." Normaal gesproken heeft FC Lisse weinig kans tegen de kop loper uit de eerste divisie. „Als wij een hele goede dag hebben en zij een heel slechte, liggen er misschien mogelijkheden." Over een kansenpercentage om de volgende ronde te halen, wil de trainer zich niet uitlaten. „Ik ben tevreden als wij met een goed gevoel van het veld stap pen en ik het idee heb gehad dat de mensen een leuke avond hebben gehad." Quick Boys Quick Boys reist naar Dor drecht om het op te nemen te gen Dordrecht '90. Voorgaande jaren een tegenstander waarte gen mogelijkheden lagen in het bekertoernooi, maar de club heeft zich dit seizoen versterkt met onder anderen de gebroe ders De Nooijer. Dordrecht '90 staat dan ook gedeeld tweede op de ranglijst van de eerste di visie. „Het is jammer dat we een uit- duel hebben geloot. Thuis kan er nog wel eens een sfeer ont staan waarin je het Dordrecht heel lastig kan maken", zegt Quick Boys-trainer Gert Aande- wiel. De Katwijkers worden vanavond aan de Krommedijk in Dordrecht gesteund door cir ca 500 aanhangers. Aandewiel denkt dat zijn ploeg 25 procent kans heeft om de tweede ronde te halen. „Dor drecht heeft de beste kansen, maar we zijn in staat om met deze groep te stunten", aldus de trainer die zelf nog betaald voetbal speelde bij Dordrecht. DAMMEN Zevende koers: 1 Shinto -Leeuw. J de (1.21,7), 2. Sammy N 3 Quia Qui. Niet ge- Mlawa. EK vrouwen. start: Secret's Wish Toto (7-10-9): winnend Eerste ronde, belangrijkste partijen: Chub 3,80, duo 25,50; trio 80,60 (Ned) - Azojan (Est) 2-0, Petliska (Pol) - Doe- Achtste koers: 1. Brutus Brebro -Mol, Mw mesh (Ned) 0-2, Van der Stelt (Ned) - Shid- M H. (1.20,0), 2. Only Ricardo.Niet gestart lauskiene (Lit) 0-2, Poepjes (Ned) - Georgiva Hero Rietlanden. Toto (8-6): winnend 1,90; (Rus) 1-1. Jankauskaite (Lit) - Reigersberg duo 2.50; trio |ackpot. (Ned) 2-0. Negende koers: 1 Trendy Titan -Post, A.H. (1.00.1). 2 Take the Lead 3. Sheba Boko PAARDENSPORT Niet gestart Meandmyshadow Toto (2-1-4) winnend 5,70; duo 34.00; trio 278.30. Koersen Alkmaar. Tiende koers: 1 Roy Burgerheide -Martens. Eerste koers: 1 Satchmo ol John -Dekker, ^w. 0 (1.18.8), 2 Ringo 3. Rih Frisia 4 J.T S. (1.20,3), 2. Remington Forest3. Patty Pa,sy Laukko Niet gestart: Nobles du Soleil Shoeing. Toto (6-7-9): winnend 2,70; duo Toto <3-9-7-1): winnend 8,60; duo 48,00; 4,30; trio 32,50. kwartet 16086,80 Tweede koers: 1. Shel de Bloomerd -Louwers- Totalisatoromzet: 48.212,00. heimer, P F. (1.22,6), 2. River's Edge 3. Rol- DDiKuoarcw lingstonevolo Niet gestart: Olympic Faune PKtJ>VitAlitN Toto (5-4-1): winnend 4,30; duo 10.50; trio 39,90, dubbel winnend 8,00 Lucky Day. 20 september 2004. Derde koers: 1 Rose ACKtion -Onrust, J 02.05.09. 14.15.22.23.25.27.30.37. (1.21,7), 2 Senna da Silva 3 Rush Kingly 43, 45. 52. 56. 60, 61. 65. 66, 73. Toto (4-9-7): winnend 34,30; duo 164,20; (Onder voorbehoud van typefouten) trio 992,40. Vierde koers: 1 Reboelje -Wagenaar, Mw. S. TENNIS (1.19,0), 2 Rita Schermer 3. Play with me- Toto (7-3-2): winnend 4,70; duo 7,50; trio Delray Beach. Mannen. 65,50. Finale: Mello (Bra) - Spadea (VSt/1) 7-6(2) 6- Vijfde koers: 1 Omega W -Mw A. van Rossum 3. (1.20,6), 2 Pegasus Dragon 3 Nieke Meers- wal. Niet gestart Renegate B Toto (2-8-7): VOETBAL winnend 3,90; duo 9,30; trio 31,60. Zesde koers: 1 Wild Wind Kooyman, T H Engeland. Premier League. (1.20.0), 2. Orion Di|khoeve. 3 Old Star Z Manchester United - Liverpool 2-1 (1-0). 20 Toto (6-2-1): winnend 1.40, duo 6,10. trio Silvestre 1-0. 54. O'Shea 11 (eigen doel). 66 20,40 Silvestre2-1 Sommige mensen kunnen de 100 meter niet onder de 10 seconden afleggen omdat ze wintertenen hebben, omdat vader ze nooit naar training wilde brengen, of omdat ze simpelweg geen talent hebben. Anderen kunnen dat niet om dat ze een handicap hebben. Het is prachtig dat al die men sen toch bewegen. Het is prachtig dat velen zich belan geloos inzetten om gehandi capten te laten sporten, met collectebussen langs de deuren gaan. Maar sportief gezien zijn de verrichtingen van mensen die om wat voor redenen dan ook de top niet halen, weinig inte ressant. Rond een evenement als de Paralympics wordt vaak de discussie gevoerd, of de tele visie er aandacht aan moet be steden. Voorstanders vraag ik altijd: noem mij één medaille winnaar op de vorige Para lympics? Vrijwel iedereen moet het antwoord op die vraag schuldig blijven. Wat daarmee wordt aangetoond? Dat het niet veel mensen interesseert wie op welk onderdeel er me dailles halen op de Paralym pics. En zo hoort het ook. 'Medailles halenmoet ook niet het be langrijkste zijn van deze 'Spe len'. Gewoon lekker meedoen, er trots op zijn dat je door je trainingen in Nederland deel name aan het grootste interna tionale evenement hebt afge dwongen en genieten van de goede sfeer die er op de Para lympics ongetwijfeld is. Er is een stroming die vindt dat het allemaal wel op televi sie moet. Dat vindt de televisie zelf niet. De commerciëlen ze ker niet, want er is geen stuiver aan te verdienen. En de pu- blieken weten ook wel dat de uitzendingen niet i>eeUajkers trekken. Maar hier heeft de overheid ingegrepen. Het mi nisterie van volksgezondheid, welzijn en sport heeft een ton beschikbaar gesteld om BNN te bewegen wel uitzendingen te verzorgen. Het is te gek voor woorden. De overheid gaat betalen om en tourage rond de Paralympics te creëren. De volgende stap is dat er mensen worden inge huurd om de ploeg straks bij terugkomst op Schiphol te ver welkomen. Willem Spierdijk

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 19