Waakhond media geeft STER boete MEDIA Literaire stijlgids in kek jasje 'Miljonair' fopt twintig vrouwel Emmy voor Sopranos AVRO wil politieserie nie| Wie is er echt totaal homoseksue Allemaal theater goed bekeken NCRV vraagt Daphne Bunskoek Massaal op zoek naar hulp in liefde Te veel promotiefilmpjes: 81.000 euro KIJKCIJFERS Hilversum - Daphne Bunskoek wordt de presentatrice van het nieuwe NCRV-programma 'Ik doe alles voor jou', dat vanaf komend voorjaar op de buis komt. Ook wil de omroep ande re televisieprogramma's met haar gaan maken. Naast die nieuwe werkzaamheden blijft de 30-jarige presentatrice het ochtendprogramma 'Goede morgen Nederland' (AVRO, KRO en NCRV) presenteren. Ze maakt ook nog een uitstapje naar acteerwerk, want vanaf volgend najaar is ze te zien in de nieuwe advocatenserie van de Nederland 1-omroepen. Het programma 'Ik doe alles voor jou' is een Nederlandse versie van de BBC-show 'I'd do Anything'. Daarin dagen de makers kijkers uit een wens voor een ander uit te laten ko men. aalsmeer - Verliefden hebben zich massaal aangemeld voor het televisieprogramma All you need is love. Ongeveer duizend telefoontjes en e-mails stroom den zaterdag binnen na een op roep op televisiezender SBS6, aldus een woordvoerder van producent Endemol Nederland gisteren. Ook maandagochtend ging de e-mailstroom nog door. Nooit eerder in de geschiedenis van het programma, dat sinds 1991 op de buis is, kwamen er zoveel reacties binnen op een oproep. All you need is love is vanaf zaterdag 6 november weer op de televisie te zien. Ro bert ten Brink gaat opnieuw op pad om liefdesboodschappen over te brengen, buitenlandse geliefden naar Nederland te ha len en vrijgezellen te koppelen. Hilversum - Het reclamebedrijf van Publieke Omroep, de STER, heeft in 2003 te veel zendtijd ge bruikt en krijgt daarom van het Commissariaat voor de Media een boete van 81.000 euro. Dat maakte een woordvoerder van de mediawaakhond gisteren be kend. De reclamezendtijd mag 6,5 procent van de zendtijd van Pu blieke Omroep beslaan. In 2003 gebruikte de STER 6,4 procent, maar daarbovenop kwam 0,9 procent voor het uitzenden van programmapromo's en de 'om lijsting', de begin- en eindfilm pjes als inleiding en afsluiting van de reclameboodschappen. Met die zendtijd verwierf het bedrijf geen extra inkomsten. Mede daarom legde het com missariaat niet de maximum boete van 135.000 euro op. Het commissariaat keek ook of de diverse omroepen in 2003 voldeden aan de wettelijke pro grammavoorschriften uit de Mediawet. Volgens de contro leurs is dat het geval. In het programma-aanbod zagen zijn weinig verschuivingen. Meer dan de helft van de uitzendin gen bestond vorig jaar uit infor matieve en educatieve pro gramma's, bijna eenderde be trof culturele programma's en 15 procent kunstprogramma's. Het programmavoorschrift ver langt respectievelijk 35, 25 en 12,5 procent. Per net mag niet meer dan 25 procent verstrooiende pro gramma's worden uitgezonden. Met achtereenvolgens 21, 12 en 13 procent voldeden Nederland 1, 2 en 3 hieraan. De NPS vol deed met 70 en 30 procent aan de verplichting om minimaal 40 procent cultuur en 20 procent kunst uit te zenden. Voldoende aandacht was er voor etnische en culturele minderheden. Hilversum - De tv-serie 'Alle maal Theater' over de geschie denis van het Nederlandse to neel en cabaret sinds 1945 is per aflevering gemiddeld door 219.000 mensen bekeken. In to taal stemden 2,3 miljoen kijkers de afgelopen weken af op een van de afleveringen. De 12-delige serie was aan Ne derland 3 aangeboden door de Van den Ende Foundation. Joop van den Ende uitte kort na aanvang van de serie forse kri tiek op het late tijdstip van uit zending, namelijk 23.10 uur. Van den Ende vindt dat juist een zender als Nederland 3 een dergelijk programma op een beter tijdstip moet programme ren. Op dat moment lagen de kijkcijfers nog beneden de 200.000. „De serie Allemaal Theater was met gemiddeld 219.000 kijkers samen met Close Up in de afge lopen weken het best bekeken kunstprogramma op de publie- BOEK is geen glossy voor grachtengordel door Monique Brandt soest - Het is dezer dagen drin gen geblazen in de tijdschrif tenschappen. Met name de ge- interesseerde, jonge en eigen tijdse vrouw - jaartje of dertig, veertig, iets leuks te besteden - wordt op dit moment op haar wenken bediend. Tweed, Pulse, Esta, Jackie, de stroom aan nieuwe glossy's die draaien om alle mogelijke aspecten van het Goede Leven, lijkt niet meer te stoppen. In de allerlaatste nieuwkomer is opvallend ge noeg geen letter te lezen over de nieuwste ooglift-crème van La Prairie, de Otazu-verzame- lingen van onze Hollywoodster- ren, de wintercollectie van Pra- da of de hipste plekken voor spannende weekendtrips. De nieuwste, vooralsnog twee maandelijkse glossy, vanaf don- derdagin de boekhandel te koop, heet namelijk gewoon BOEK, en gaat uitsluitend en al leen over boeken. „Al die ande re glossy's zitten in eikaars vaarwater omdat ze zich met min of meer dezelfde inhoud op dezelfde doelgroep richten. BOEK gaat dieper en gaat héél ergens anders over. We zijn uniek", aldus Jeroen Jansen, kersvers hoofdredacteur en sa men met uitgever Carl Weenink verantwoordelijk voor de komst van het nieuwe blad. De nieuwste glossy heet BOEK. Foto: GPD/PR In uitgeversland is de laatste ja ren al heel wat afgedroomd Top 10 meest bekeken programma's 1. Ajax - Juventus NOS 2.827 2. Studio sport (zo) NOS 2.703 3. Arsenal - PSV SBS 6 2.543 4. Journaal (zo, 20u) NOS 2.059 5. Goede tijden slechte tijden RTL 4 2.055 6. Vermist TROS 1.880 7. Baantjer RTL 4 1.762 8. Koefhoen AVRO 1.735 9. Memories KRO 1.653 10. Postcodeloterij 1 tegen 100 TROS 1.531 Top 10 meest bekeken kinderprogramma's 1. Zoop Nickelodeon 224 2. Totally spies! Fox Kids 205 3. Jeugdjournaal NOS 186 4. Shinchan Fox Kids 174 5. Spongebob squarepants Nickelodeon 157 6. Rocket power Nickelodeon 154 7. Kids from room 402 Fox Kids 154 8. Kids top 20 Fox Kids 149 9. Pippi longstocking AVRO 146 10. Jacob dubbel Fox Kids 142 Marktaandelen in Nederland 1 12,2 (11,6) Nederland 2 21,7 (13,9) Nederland 3 6,5 (7,0) RTL 4 15,9 (16,3) - ,RTL 5 4,0 (3,3) lYorin 6,2 (6,1) SBS 6 9,9 (15,3) - NET 5 5,2 (6,8) - Veronica 4,0 (3,9) De weekcijfers zijn afkomstig, van de afdeling Kijk en Luister- onderzoek van de Publieke Ortiroep. Het aantal kijkers x 1000. De lijst met meest bekeken kinderprogramma's bestaat uit kij kers van 3 tot en met 12 jaar. Tussen haakjes staan de markt aandelen van vorige week. over een toegankelijk publieks tijdschrift over boeken. In ons omringende landen bereiken soortgelijke bladen immers een grote groep potentiële boeken- kopers. Maar ja, hoe pak je dat aan? Het vertrouwen om in Ne derland zo'n project ook echt op te starten, was nooit groot genoeg; de angst dat het zo'n blad zou vergaan als zo'n beetje alle boekenprogramma's op te levisie, overheerste. Afgelopen seizoen nog flopten zowel het RTL 4-programma Kaft, gepre senteerd door Sylvana Simons en gesponsord door boeken club ECI, als Terug naar Oegst- geest van Henk Spaan (AVRO) meer dan overtuigend. Is er dan geen breed publiek voor toe gankelijke informatie over boe ken? Jansen en Weenink, zelf niet af komstig uit de uitgeverswereld, menen vanzelfsprekend van wel. Jansen: „We denken alleen dat televisie een minder ge schikt medium is. Mensen die veel lezen en meer over boeken of schrijvers willen weten, ko pen eerder een tijdschrift dan dat ze voor de buis gaan zit ten." Maar dan wel eentje met een kek jasje. De heldere, roze met ke omroep. De kijk- en waarde ringscijfers loochenstraffen de kritiek die Joop van den Ende uitte over het late tijdstip waar op de serie werd uitgezonden", aldus een woordvoerder van Publieke Omroep gisteren. „Mensen met een hoge culture le interesse wisten het pro gramma te vinden en waar deerden de serie hoog. Opval lend was de hoge waardering door jongeren", vertelde hij verder. SBS stuurde Danny eerst op paardrijles om hem op een miljonair te laten lijken. Foto: GPD/ Jean Pierre Heijmans paars getinte cover is er duide lijk op gericht vrouwelijke le zers aan te trekken, al bena drukt Weenink dat BOEK - op lage 25.000 exemplaren - net zo goed voor mannen is. Maar vrouwen, speciaal die van der tig tot vijfenvijftig jaar, lezen nu eenmaal niet alleen veel - vier keer meer dan de gemiddelde Nederlander, zo blijkt uit on derzoek - in de meeste gevallen kópen zij ook de boeken. Van daar dat op het eerste nummer van het 'onafhankelijke, popu- lair-literaire magazine' een co verfoto prijkt van Jessica Durla- cher. Verder opvallend veel aandacht voor vrouwelijke auteurs: inter views met Tessa de Loo, met Durlacher en Yvonne Keuls, een column van Elsbeth Etty. Lezeressen kunnen 'boekshop- pen' met actrice Chantal Jan zen, er zijn tips voor de lezers met schrijversaspiraties'en een artikel over de Bouquetreeks, die onlangs het 2500ste exem plaar uitbracht. En natuurlijk: de recensies. Véél recensies. „Het blad moet ook een soort gidsfunctie hebben", aldus Weenink. Per nummer worden zo'n vijftig nieuwe boe ken besproken, in korte en toe gankelijke stukjes. Weenink: „Mensen die graag lezen en op de hoogte blijven kunnen zo snel zien: wat staat er in een boek en is het goed. Geen diep gravende analyses dus. We zijn wel volwassen maar niet elitair of grachtengordel." Mix Vandaar ook dat de makers toe willen naar een mix van 'zware kost' en lichter leesvoer. Mu- lisch en Grisham, kinderboeken en reisboeken, maar ook poëzie en werk van debutanten. Voor het volgend nummer kondigen de makers alvast een schrijf wedstrijd aan: Arthur Japin schrijft de inleiding van een verhaal dat door de lezers moet worden afgemaakt. Jansen: „De mogelijkheden met dit blad zijn legio." „Je denkt aanvankelijk: een ma gazine over boeken, dat zal wel oersaai zijn, maar het tegendeel is waar. Het is zo divers als boe ken zijn." BOEK verschijnt donderdag voor de introductieprijs van Eu ro 2.95. Daarna gaat het blad, dat eens in de twee maanden verschijnt, 4.95 euro kosten. BOEK is uitsluitend verkrijgbaar in de boekhandel. Hilversum - Danny is zijn naam - 27 jaren jong, aantrekkelijk en via een erfenis van zijn groot ouders in bezit van miljoenen euro's, plus een fraai kasteel in Noord-Frankrijk. Danny is op zoek naar een vrouwelijke met gezel. Welbeschouwd geen slechte vangst in de ogen van de gemiddelde vrijgezelle da me. Vandaar dat Danny fungeert als hoofdprijs in De Miljonair, een nieuw wekelijks spelprogram- ma van SBS 6. Vanaf vanavond kan Nederland aanschouwen hoe twintig vrouwen tussen de 22 en 32 jaar met elkaar de strijd aangaan om in de gunst te komen van de rijke Danny. Wat resulteert in negen afleve ringen vol met de gebruikelijke haat- en nijdverhoudingen, scheldende, huilende en haren- trekkende deelneemsters. Althans, een miljonair is wat de dames dénken te winnen. Het addertje onder het gras: Danny bedriegt de boel. In werkelijk heid moet hij rondkomen van een maandsalaris van 1700 eu ro. Hij werkt in de ICT en de horeca. Wat de kijker al vanaf aflevering één weet, wordt in de serie pas aan de laatst overge bleven dame verteld. Het is dan de vraag of de winnares zichzelf nog als zodanig beschouwt. Is zij werkelijk verliefd op Danny, of gaat het haar uiteindelijk toch om zijn, niet aanwezige, geld? Geweten Om zich als goede miljonair te kunnen gedragen, stuurden de programmamakers Danny op paardrij- en etiquetteles. Zo nu en dan kreeg hij bij het vertol ken van zijn rol wel last van zijn geweten, vertelt de nepmiljo- nair nu. Toch is Danny niet bang dat de dames hem achter af grote verwijten zullen maken. „Zoals ik meedeed voor de uit daging en avontuur, gingen de dames net zo voor een leuke tijd." Tot de uitjes van het ge zelschap behoren Parijs, Mona co en diners in de meest luxu euze hotels. In de Verenigde Staten werd de Amerikaanse versie erg goed bekeken. SBS 6 hoopt daar in Nederland ook op. Dat zal ook nodig zijn om uit de kosten te komen, want De Miljonair is een dure show. Ministens één miljoen kijkers, meldt de zen der nodig te hebben. En dat is veel voor de woensdagavond om half negen. Het programma is eenmalig, want SBS 6 ver wacht niet volgend jaar nog eens een groep dames zo voor de gek te kunnen houden. Afgelopen juli en augustus von den de opnames in het diepste geheim plaats op Danny's 'ge- erfde' kasteel in Noord-Frank rijk. Zelfs familieleden en werk gevers van de deelnemers mochten pas na hun terug komst eind augustus worden ingelicht. Het mysterieuze sfeertje pro beert SBS er nu nog in te hou den. Danny is inmidde pers voorgesteld, pas v krijgt het publiek de vri zien. Waarom zij het w aan het tv-programma doen, blijft voorlopig d raadselachtig. Maar ook nepmiljonaiiina als dat al zijn echte na, te' verklapt niet veel meer feit dat hij ook maar eejjv! Ie Noord-Hollandse joi De programmamakers hem in een restaurant denen waarom Danny de mee te doen, noemi Beu „het avontuur, de uitd het verhaal erachter: g persoonlijkheid". Of D voor het geld deed of '1 ging' wil hij evenmin k „Een fantastische erva alles wat de nepmiljon/C, over wil zeggen. Kim Hartman De Miljonair, vanavonle f 6, 20.30 uur MTV-persiflage op programma's als De Bachelor en De Miljonair door onze mediaredactie Amsterdam - In een nieuw rea lity tv-programma zullen tien bloedmooie meiden dingen naar de gunst van één homo seksuele jongen. De grote vraag is of het vrouwelijk schoon aan zijn zijde in het bubbelbad hem aan het twijfelen kan brengen over zijn seksuele geaardheid. De serie Are you sure you're gay? moet het volgende pro gramma worden in het over weldigende aanbod aan reality- tv. Het Amsterdamse reclame bureau John Doe neemt aan het einde van deze maand een pilot op in een 'luxe villa met alles erop en eraan' aan de Spaanse kust. Tien beeldschone dames zijn al gevonden. Gezocht wordt al leen nog naar een jongen die geldt als homoseksueel maar daar inmiddels niet meer zo ze ker van is. MTV is de eerste gegadigde om het programma op de buis te brengen. John Doe produceert voor de muziekzender al zoge naamde shorts, kunstige korte filmpjes die de leemte tussen de programma's opvullen. Ook produceerde hij vanuit Spanje al een eerste filmpje rond het thema Are you sure you're gay?, ter promotie van de nieuwe donderdagse programmering op MTV, die met programma's als de datingshow Dismissed geheel gerangschikt is rond het thema Tempting Thursday. De zender laat weten de door gang van het programma nog even te willen laten afhangen van het aantal aanmeldingen dat binnenkomt bij de website www. areyousureyouar egay- .com. Maar in principe heeft MTV de serie in de planning voor 2005. MTV zoekt nog een homo die mee wil doen aan het nieuwe pro gramma. Foto: GPD/MTV Homo-belangengroep COC heeft geen bezwaar. „Het wordt pas ergerlijk als het programma de indruk wekt dat mooie da mes homoseksuelen kunnen genezen van hun 'afwijking'", schrijft René van Soeren in een reactie. Hij snapt alleen niet goed wat de meerwaarde is van het pro gramma. „Ik denk dat niet veel homo's voor honderd procent homoseksueel zijn. Wat bewijst het programma dan als een ho mo zwicht voor vrouwelijk schoon?" Ook bij John Doe ver wachten ze geen stom 17,1 protest. Bij de laatste im legden ze hun oor te li j° de deelnemers en de 1 n~a waren onverdeeld pos 22. Are you sure you're gaim vooral bedoeld als eei J3^ ge op programma's aJfrag chelor, Big Brother, Tfiw.j Island en De miljonair0-- bubbelbad zal dan 00 jnT ontbreken en de damio e geen gelegenheid voo gaan om zich in bikin nen. In een biechtkan homo-jongen zijn twi o f spreken. un 11 z Fantasie an< eut De bedenkers hebberflerb genoeg van de eindeli Ji,ic programma's die voo jj®' ren op het succes vani£ ther. Volgens DiederiiOA van John Doe is de re jjj° het uiterste uitgemoll euj geeft haar het gevoel i :ha levisiemakers ontbrei Ke fantasie. Het is zelfs niet hun b niiii dat de homojongen dl. 0i liefde afzweert. De sh genlijk vooral bestem ||(e| mannelijk heteropub k kent Mevissen. De mi Grc gecast zijn als sexy sti jjr- worden dan ook geac Jj® gewillig mogelijk op t im „En de hetero's die zi mc ken, vreten zich intus!®^ maal op voor de buis Bok. 5ze Van Soeren denkt zei Fe' tero's nog iets van he[£3 ma kunnen opsteken iiie homo's moeten in tejsn: i tot hetero's op een ge moment 'uit de kast l Daarom denken ze ei hun seksualiteit. Nu hetero's zien hoe hoiS' len daarmee omga: J)9- 3ziel un iirnri in un 'CnnnrlnrtO \IorrIi*7nr>f\n' fia rro_ mmr /*io AI/PO Koafr 1—T14 D loton \Aroton los angeles/anp,rtr - Het maf- fia-epos The Sopranos heeft de Emmy Award voor beste Ameri kaanse televisieserie gewonnen. De Emmy Award voor beste ac trice was voor Allison Janney uit The West Wing, de politieke reeks die al vier keer de prijs voor beste drama won. De prijs voor beste acteur in een drama ging naar James Spader uit de advocatenserie The Practice. Al Pacino won de Emmy voor beste acteur in een miniserie. Hij speelt in Angels In America een man die sterft aan aids. Zijn tegenspeelster in de tweedelige reeks, Meryl Streep, bleek beste actrice in deze categorie. De productie over de aids-crisis in de jaren tachtig in New York won ook de Emmy voor beste miniserie, en nog acht andere Emmy's. Angels In America verslaat daarmee de serie Roots uit 1977, die destijds negen Em my's won. De prijswinnaars werden zon dagavond plaatselijke tijd be kendgemaakt tijdens een gala in Los Angeles. hilversum/anp - 'Spoorloos Verdwenen', de ge plande nieuwe politieserie van de AVRO, voldoet niet aan de verwachtingen van de omroep en de ze heeft daarom de samenwerking met de produ cent stopgezet. Dat blijkt uit een kort geding dat de producent, Holland Harbour Producties (HHP), heeft aange spannen tegen de AVRO. Het geding dient van ochtend bij de rechtbank in Amsterdam. De reeks gaat over een rechercheteam dat is ge specialiseerd in het opsporen van vermiste per sonen. De eerste vier afleveringen zijn bijna af, maar de AVRO heeft HHP laten wetei rie niet aan de eisen van deugdelijl schap voldoet. Vervolgens zegde de samenwerking op. Over de serie tekenden de betrokkene) ductieovereenkomst, want daar kw< tijen niet uit. Wel stelden ze in februari een intern op en maakte de AVRO 1,2 miljoen ei het bedrijf, dat daarna begon met eist nu via de rechter dat de intenti| wordt nagekomen.

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 10