Newcastle legt loper uit voor Kluivert SPORT Circusdirecteur van het criterium Boxmeer stapt af lent Huta Galung laat ook in Hilversum zij tanden zien Rookvrije plek bij Vitesse niet in trek Barcelona niet rouwig om vertrek van dure en omstreden aanvaller I^^BNEWCASTLE UNITED Haan tevreden na ruime zege liken geeft loor hitte "lupous - Sjeng Schalken tweede ronde van het I aernooi van Indianapo- *1 ischakeld, vooral door De als zevende ge- Limburger gaf in het j^et de Tsjech Jan Her- j de tweede set bij een 1 tand van 0-1 op wegens kn achten. De eerste had 19 5-7 verloren, av wil Klinsmann bondscoach rg - Jürgen Klinsmann aanbieding van de ra roetbalbond (DFB) een c^ijke rol te vertolken bij o, jnale selectie aanvaard. 5< deutsche Zeitung meent L ;n dat de DFB een :hap nastreeft. Klins- ilgt Rudi Voller op als *^oach, de ervaren Holger 56) gaat hem assisteren ;r Bierhoff, een andere ^emational, wordt team- r nieuwe i^oop Chelsea - De Portugese intema- jiago Mendes verruilt voor Chelsea. Met de zou een bedrag van miljoen euro gemoeid donderdag 22 JULI 2004 ntinië u idstrijd Je Argentijnse voetbal- ben ten koste van Co- 1? le finale van de Copa j. in Peru bereikt. De I irsloeg de titelverdedi- 2 halve eindstrijd met 3- tinië speelt zondag in 2 tegen de winnaar van trijd tussen wereldkam- ^azilië en Uruguay. Inekkige lure Henin - Justine Henin-Har- :ert voorlopig nog niet de tennisbaan. De Bel ter één van de we- ;t Ift zich afgemeld voor d'iooien in San Diego en ir Ü- Henin kampt al sinds Hit een virusinfectie. r en Nikolic si aan kop - Friso Nijboer en Jikolic gaan bij het Chess Tournament inden aan de leiding Hinten. Beide groot- wonnen gisteren op- Amsterdamse scha- versloeg de sterke ïal Krasenkow met foei. ic niet ^Spelen - Coach Ruud Gullit de rest van de voor- alg op het nieuwe sei nende eerste competitie- nijlen beschikken over ■azovic. De aanvaller j rfnoord is niet opgeno- tkje voetbalselectie van aal voor de Olympische st Grieken i beveiliging Demonstranten heb- centrum van de id Athene een van de igscamera's on- De Grieken zijn :rpte beveiligings- len rondom de Olym- ilen, die over ruim beginnen, meer dan dden van de Griekse inder Mega is te zien tnden de lens van zwart verven en de het apparaat door- tppen. el weg ibobank Bobbie Traksel fietst jeizoen niet meer voor De 22-jarige wiel- _-|-Tiel maakte op jonge overstap van het earn van Rabobank eroepsrenners. tl newcastle/barcelona/gpd - Eindelijk heeft Patrick Kluivert dan toch zijn contract getekend met Newcastle United. Een glun derende Sir Bobby Robson pre senteerde zijn nieuwste aankoop in de Noord-Engelse stad. Klui vert glom niet minder. „Ik heb hier een goed gevoel bij." De 28-jarige spits tekende giste ren een contract voor drie sei zoenen bij de Magpies. Kluivert had nog een doorlopend con tract. Newcastle neemt twee derde voor zijn rekening van het jaarsalaris - zes miljoen eu ro - van Kluivert, die zes jaar lang uitkwam voor Barcelona. Maar ondanks een nog doorlo pend contract kon hij vertrek ken bij de club, die wordt ge traind door Frank Rijkaard en Henk ten Cate. Over een trans- ferprijs werd niet gesproken. Maar Robson noemde zijn nieuwste aankoop 'niet goed koop'. En dat wil in Engeland, waar sinds de komst van diver se rijke suikerooms de transfer sommen tot grote hoogte zijn gestegen, wel wat zeggen. Kluivert liet zich door die finan ciële perikelen niet uit het veld brengen. Hij blikte gistermid dag liever vooruit. „Ik weet dat mijn naam al geruime tijd in verband met deze club is ge bracht. Ik ben blij dat het nu zover is. Newcastle is een mooie club met grote spelers. Het is een eer om voor zo'n ge weldig enthousiast publiek te mogen spelen", zei hij bij de presentatie in St. James Park. Het toekomstige rugnummer 11 heeft volgens manager Rob son „nog de beste jaren voor zich. Onze fans zullen opgeto gen zijn. Doet hij het goed, dan zal hij hier zeer populair wor den. Dan wordt hij een van de iconen van de club." Kluivert vergeleek de Premier ship met de 'grote competities' in Italië en Spanje. „Dit is een van de zwaarste divisies ter we reld. Met de spelers van New castle moet het mogelijk zijn prijzen te winnen en de Cham pions League te halen. Ik zie er naar uit om samen met Alan Shearer en de andere spitsen van de club samen te spelen." In Barcelona wordt het vertrek van Patrick Kluivert naar New castle als het einde van een tijd perk gezien. Sinds Johan Cruijff als trainer van Barga in 1989 Ronald Koeman naar Camp Nou haalde hebben in totaal dertien 'tulipanes' (tulpen) on der de Catalaanse vlag gediend. Alleen Giovanni van Bronck- horst blijft over. Zoals zoveel spelers bij Barcelo na gaat ook Kluivert weg nadat hem het leven vrijwel onmoge lijk is gemaakt. De oud-Ajacied werd zes jaar geleden door Van Gaal, toen coach van de Cata laanse ploeg, naar Bar^a gediri geerd. Pers en fans waren vol lof over de jonge spits. 'Het aardige gezicht van Bar$a' kopten de kranten. Men prees zijn sociale spelgedrag, zijn vriendelijkheid zijn openheid en spontaniteit. Met 16 doel punten in zijn eerste seizoen en 25, 15, 18 en 18 in de vier daar op volgende jaren scoorde de spits niet slecht. Maar dat nam niet weg dat Kluivert in zijn laatste speeljaar de kop van jut werd voor de Bar^a-fans en de Catalaanse sportpers die altijd een zondebok moeten hebben. Verschillende keren werd hij uitgefloten wanneer de club weer eens verloor. Toen Klui vert twee gedegen concurren ten kreeg in de personen van Saviola en Ronaldinho, die sa men met Edgar Davids de club naar een tweede plaats in de li ga leidden, was voor Kluivert het einde van de Barpa-carrière tl m m m Na Amsterdam, Milaan en Barcelona is de Engelse provincieplaats Newcastle de volgende halte voor Patrick Kluivert. Bobby Robson zal hem wegwijs maken in Noord-Engeland. Foto: Reuters/Simon Bellis onafwendbaar. Geruchten over de belangstelling van Newcastle versterkten dat alleen nog maar. Zijn privéleven heeft hem ook geen goed gedaan. De naam van IQuivert werd vaak ge noemd als de voetbalwereld weer eens werd opgesmukt met verhalen over nachtelijke esca pades. Een paar keer is hij nachts onder invloed aange houden met zijn auto. Sinds hij en zijn vrouw een ei gen bar exploiteerden in de ha ven werden de geruchten over drankmisbruik steeds hardnek kiger. Aan het begin van het vo rige seizoen kwam hij opnieuw negatief in het nieuws toen hij de Verenigde Staten niet bin nen mocht komen omdat hij een strafblad had. Er zijn weinig Catalanen die om het vertrek van Kluivert treuren. In de media is al langer een soort opluchting merkbaar over het einde van de 'ciclo holan- des'. Rijkaard heeft nog lang ge probeerd de kwaliteiten van Kluivert te benadrukken, maar daar is hij mee gestopt onder druk van de algemene opinie en de resultaten van de storm achtige Ronaldinho. Sinds deze Braziliaan het Barga-publiek weer in vervoering kan brengen lijkt het Holland-tijdperk te zijn ingewisseld voor de Brazilië- era. Behalve Ronaldinho heeft voor zitter Laporta nog vier 'samba dansers' naar zijn stadion ge haald. 'Gisteren op televisie, vandaag in jouw eigen dorpje' door Roy Hammink boxmeer - Ad Rijnen, jarenlang de drijvende kracht achter het criterium 'Daags na de Tour' in Boxmeer, gaat met sportief pensioen. Het door hem geor ganiseerde 'rondje om de kerk' is een begrip in wielerland. 'Gisteren op televisie, vandaag in jouw eigen dorpje' blijft ech ter gewoon bestaan. Maandag is het zomercarnaval in het Brabantse Boxmeer. Het maatschappelijk leven ligt stil, zeker vanaf het middaguur, al les staat in het teken van het wielercriterium. Straten afgezet, winkels gesloten, gemeentehuis dicht. Coureurs draaien him rondjes op het ruim twee kilo meter lange parcours in het centrum, het gros van de 16.000 inwoners loopt uit om de ren ners te bewonderen, bij te klet sen of in de uitpuilende kroe gen of op de volle terrassen een biertje te bemachtigen. Zo gaat het al sinds 1979 op de maandag die volgt op de zon dag dat het peloton in Parijs fi nisht op de Champs-Elysées. „Gisteren op televisie, vandaag in jouw eigen dorpje", zegt de 65-jarige Ad Rijnen, al sinds het begin de drijvendé kracht ach ter de Ronde. „Mensen kunnen de coureurs als het ware aanra ken, al die jongens die net die zware Tour de France hebben gereden." Daags na de Tour, zoals het cri terium officieel heet, is een noodsprong. Eigenlijk vond de Ronde van Boxmeer vanaf 1975 plaats op moederdag, maar op die datum kwam er nauwelijks publiek. „We hadden meer dranghekken dan mensen", zegt Rijnen met gevoel voor dramatiek. „Ik heb als voorzit ter van het organiserende wie- Iercomité voorgesteld om naar de maandag na de Tour te gaan. Vroeger had je de Acht van Chaam op woensdag, er is even gepoogd het Wonder van Obbicht op dinsdag te laten rij den, maar de maandag was vrij. Veel mensen vonden dat maar raar. 'Die renners zijn moe, ze willen worden herenigd met hun gezin', dat soort argumen ten. Maar ik dacht er anders over. 'Als het lukt, zijn we koop man', zo redeneerde ik." Rijnen kreeg gelijk. Coureurs mochten dan vermoeid zijn en hun echtgenote in de armen willen sluiten, de factor geld masseerde alle spierpijn weg en zorgde voor begrip bij het thuisfront van de sporter. Rij nen: „Nee, ik hoefde geen en kele renner uit te leggen waar Boxmeer lag en hoe ze er moes ten komen. Dat geld, dat ruiken ze." Het werd een fenomeen. Rijnen en de zijnen hadden de om standigheden mee. Geslaagde koers in 1979, een topdag in 1980. Joop Zoetemelk had voor Hennie Kuiper de Tour gewon nen en de twee reden een dag later beiden door de Steenstraat in Boxmeer. Rijnen: „Premier Dries van Agt stond er ook bij, het was een enorm succes. De grootste voldoening kreeg ik toen ik veel mensen aan het hek zag staan. Van duizend toe schouwers naar 25.000, ik had de tranen in mijn ogen." Zoetemelk was niet de enige ge le trui die Boxmeer zag. Rijnen slaagde er ook in de verse win naars Lance Armstrong, Marco Pantani, Jan Ullrich en Laurent Fignon naar oostelijk Noord- Brabant te halen. De contacten van de functionaris van de KNWU (hij was afgelopen jaar onder andere chef d'equipe van Nederland op de WK in Hamil ton) bleken goud waard. Bo vendien toonde Rijnen zich een sluwe vos in het spelen met pu- Ad Rijnen, de wielerburgemeester van Boxmeer, neemt afscheid. Foto: GPD/Ed van Alem bliciteit. Hij liet pastoor Jaap Reuten van de 'Nederlandse' Alpe d'Huez het startschot los sen, liet Gerrie Knetemann op een olifant over het parcours paraderen en contracteerde de moeder van bergkoning Clau- dio Chiapucci om de Ronde op te leuken. Rijnen: „Die moeder van Chia pucci heeft ons behoorlijk te pakken gehad. We ontmoetten haar in Lourdes, een geiten hoedster die voor het eerst in het buitenland was. We kwa men op het lumineuze idee haar het startschot te laten los sen. Alles was rond, tot ze op eens zei dat een zoon van haar ook mee moest. En een kind van hem. Kostte ons twee extra tickets. Daarna wilde ze een dagje in Amsterdam rondkij ken, wij moesten een tolk rege len, auto, hebben haar twee ex tra dagen verwend. Kostte ons veel geld, maar gezien de publi citeit hadden we er geen enkel moment spijt van." De grootste zorg van Rijnen, vijf jaar geleden benoemd tot Rid der in de Orde van Oranje Nas sau vanwege zijn rol in de Ron de, is ieder jaar om de financiën rond te krijgen. Dit jaar preste ren de Nederlandse renners slecht in de Tour, maar de Bra bander ziet die magere resulta ten niet vertaald worden in la gere startgelden voor zijn crite rium. „Ze willen altijd meer, nooit peking/anp/rtr - Bahrein heeft een nederlaag tegen Qatar in de eerste ronde van de Azië Cup op het nippertje afgewend. Mo- hamed Hubail maakte gisteren in de blessuretijd gelijk: 1-1. China deed de valse start in de ze groep A totaal vergeten door Indonesië met 5-0 af te troeven. Het elftal van bondscoach Arie Haan had het tegenvallende toemooibegin (2-2 tegen Bah rein) goed verwerkt. Het gast land won voor 48.000 toe schouwers in Peking zeer over tuigend en met bij vlagen uit stekend spel. Bij rust was het 2- 0 door treffers van Shao Jiayi en Hao Haidong. Li Ming, op nieuw Shao en Li Yi drukten het krachtsverschil duidelijker uit. De Indonesiërs speelden 1 uur met tien man. Pul aio kreeg rood voor een aanslag op Zhao Junhze. „Vijf is een handvol", reageerde Haan. „Dat is veel. Ditmaal voetbalden we zoals ik het graag zie. Ik ben erg tevreden." De Nederlandse trainer was vooral vol lof over de verrich tingen van Shao, die in de Bun- desliga speelt bij 1860 Mün- chen. „Heel goed. Hij zit dicht tegen zijn top aan." China heeft door dit resultaat zondag tegen Qatar aan een punt genoeg voor een plaats in de kwartfinale. Qatar ontsloeg dinsdag de Franse coach Phi lippe Troussier na het verlies tegen Indonesië. Het schokef fect leek te werken want de ploeg kwam tegen Bahrein in de 59e minuut op voorsprong. Wesam Rizik scoorde uit een strafschop. Hubail verstoorde de vreugde op het laatste mo ment. UITSLAGEN DAMMEN Den Haag. Open NK. Zesde ronde: Aboubacar Diop (Sen) - Heus- dens 0-2, Ottink - Anikejev (Oek) 0-2, N'Diaga Samb (Sen) - Messemaker 1-1, Baljakin - Virny (Dui) 1-1, Lagoda (Oek) - Ndiofang (Kam) 1-1, Van Drunen - Koops 2-0, Feret (Fra) - Valneris (Let) 0-2, Hans Jansen - Cardozo 2-0, Soumah -Thijssen 0-2. Stand aan kop: 1. Anikejev en Heusdens 11, 3. o.a. Jansen, Thijssen, Baljakin, Ndjofang, Samb, Valneris, Virny 9. PRIJSVRAGEN Uitslag Lucky Day 3457, d.d. 21.07.2004 2.5.6.9 15.20.21.24.31.33. 41.44.48.51.52.55.56.60.69.72 Onder voorbehoud van typefouten SCHAKEN minder", bromt Rijnen. „Denk je nu echt dat Dekker en Boo- gerd een euro minder vragen om hier te rijden? Het budget gaat ieder jaar omhoog Vroeger had je een renner voor 75 gul den (34 euro, red.), nu betaal je zo 600 euro. Armstrong kost een ton, Ullrich 55.000. Euro's hè. En daar heb je geen peloton voor, maar slechts een renner. Ik vind die bedragen niet in ver houding staan tot wat andere jongens krijgen. Het kost ons geld als een Nederlander niks wint in de Tour, want ik wil een etappewinnaar aan de start hebben. Nu ben ik aangewezen op een buitenlander." Het noodklok luiden is net zo ritueel als de rondjes om de kerk in Boxmeer. Maar ieder jaar vindt het criterium ook weer gewoon doorgang. Veel rondjes om de kerk worden niet meer gereden, Boxmeer is blij ven bestaan.Alleen de goede blijven overeind", zegt Rijnen. „Wij boffen met onze sponso ren. We hebben er 240 en dat zorgt voor veel continuïteit. Het onderhouden van die relaties kost veel tijd, maar het is onze kracht. We willen de naam van de Ronde niet verkopen aan een bedrijf. Als die ene sponsor er na een paar jaar mee op houdt, heb je niets meer." De burgemeester van Boxmeer noemen ze hem wel eens. De man die Boxmeer bestuurt op Daags na de Tour, als een Bra bantse Jean-Marie Leblanc. De dertigste editie van de Ronde wordt de laatste van Rijnen als voorzitter van het organisatie comité. „Op 24 juli, twaalf uur 's nachts is het einde verhaal voor mij. Dan geef ik het stokje over. De Ronde heeft nieuwe initiatieven nodig, nieuw elan. Jongeren denken anders, ze moeten ook tijdig de kans krijgen." Amsterdam Chess Tournament, vijfde ronde: Nikolic (Bos) - Sandipan (Ina) 1-0, Nijboer - Krasenkow (Pol) 1-0, Gagoenasjvili (Geo) - Lo- bron (Dui) 1/2-1/2, Van Wely - Acs (Hon) 1-0, l'Ami - Sokolov 1/2-1/2, Tregoebov (Rus) - Be- zemer 1-0, Solleveld - Timman 0-1, Chuchelov (Bel) - Markus 1-0, Al Sayed (Qat) - Ganguly (Ina) 1-0. Stand aan kop: 1. Nijboer, Nikolic 4 1/2, 3. Van Wely, Timman, Tregoebov, Gagoenasjvili. Tsioetsjelov, Lobron, Al Sayed 4, 10. o.a. So kolov 3 1/2. TENNIS Indianapolis. Mannen, 645.000 euro. Eerste ronde: De Chaunac (Fra) - Dupuis (Fra) 2-6 7-5 6-4, Okun (Isr) - Lu (Tai) 6-3 6-1, Santoro (Fra) - Lee (ZKo) 6-3 4-6 6-4, Morri son (VSt) - Benneteau (Fra) 6-4 7-6, Carraz (Fra) - Sargsian (Arm) 6-3 6-3, Bogomolov (VSt) - Carlsen (Den) 6-4 6-4, Reid (Aus) - Uo- dra (Fra) 4-6 6-3 3-0 opgave Llodra. Tweede ronde: Srichaphan (Tha/4) - Ascione (Fra) 7-6 6-1. Ljubicic (Kro/10) - Ram (VSt) 6- 2 6-3. Hernych (Tsj) - Schalken (Ned/7) 7-5 1- 0 opgave wegens ziekte. Reid (Aus) - Dent (VSt/9) 6-1 7-5. Beek (Slw) - Mirnyi (WRu/13) 6-4 7-6. Hilversum. Mannen, challenger, 125.000 eu ro. Tweede ronde: Huta Galung - Eisner (Dui/4) 7- 6 6-3. Kohlschreiber (Dui/7) - Haehnel (Fra) 6- 4 6-2. Andersen (Noo) - Lisnard 2-6 6-4 6-1, Veronelli (Arg) - Variet (Fra) 7-6 6-1 Dubbel, tweede ronde: Brzezicki/Roitman (Arg) - Beks/Middelkoop (Ned) 6-1 6-2. VOETBAL Azië Cup, groepsfase. Eerste ronde, groep A. Bahrein - Qatar 1-1 (0-0). 59. Wesam Rizik O- 1 (strafschop), 90 Mohamed Hubail 1-1. China - Indonesië 5-0 (2-0). 25 Shao 1-0,40 Hao 2-0, 51. Li Ming 3-0, 66. Shao 4-0, 80. Li Yi 5-0. Rode kaart: 30. Pulaio (Ino) Stand: 1. China 2-4, 2 Indonesië 2-3. 3. Bah rein 2-2, 4. Qatar 2-1. Lima. Copa America. Halve finales: Argentinië - Colombia 3-0 (1-0) 33. Tevez 1-0, 50. Luis Gonzalez 2-0, 80 Sorin 3-0. Toeschouwers: 22.000. Scheids rechter: Hidalgo (Per). Champions League: kwalificatie, eerste ronde tweede wedstrijd (tussen haakjes uitslag eerste duel): HJK Helsinki (Fin) - Linfield (Nie) 1-0 (1-0), Pjoenik Jerevan (Arm) - Pobeda Prilep (Mac) 1-1 (3-1), Jeunesse d'Esch (Lux) - Sje- riff Tiraspol (Molv) 1-0 (0-2), Dinamo Tirana (Alb)- FC Gomel (WRu) 0-1 (2-0), FBK Kau nas (Lit) - Sliema Wanderers (Mal) 4-1 (2-0), Neftsji Bakoe (Aze) - Siroki Brijeg (Bos) 1-0 (1- 2). NK Gorica (Slv) - Flora Tallinn (Est) 3-1 (4- 2), FC Rhyl (Wal) - Skonto Riga (Let) 1-3 (0-4), HB 1904 Thorshavn (Fae) - FC WIT Georgia (Geo) 3-2 (0-5). Shelbourne (Ier) - KR Reykja vik (IJs) 0-0 (2-2). Oefenwedstrijden: Caen: Caen - PSV 1-0 (1-0) 88. Jovicic l-O. IJzendijke: RKC Waalwijk - AA Gent 1-0 (1-0). Doelpunt RKC Oost Londen: QPR-Ajax 0-1. Doelpunt: Lindgren. en Mascini h bb ■m rjjl - Niet de grote na- in vooralsnog de show AA Hilversum Open. van Lottum en Rae- ter de grootste chal- wereld al na één potje ^jïrlieten, bereikte een lerlands talent gister kwartfinale. Jesse Hu- de achttienjarige Hil- x, boekte tegen de ïonderd plaatsen ho- .n, teerde Duitser Daniel weer zijn tweede zege •urn. „De week kan al- nog mooier worden", lgelukkige Huta Gal ung vlak na zijn verrassende overwinning. De nummer 741 van de wereld rekende in twee sets (7-6 (5), 6- 3) af met zijn gerenommeerde tegenstander uit Memminger- berg. Eisner staat immers 106de op de wereldranglijst en was ooit een veel groter talent dan Huta Galung. In 1996 was de Duitser als junior de mondiale nummer twee en won hij in een jaar tijd de Australian Open, Roland Garros en de US Open. Huta Galung had in de eerste ronde al voor een stunt ge zorgd. Maandag schakelde de op een wildcard binnengeko men Hillegommer in zijn aller eerste challenger de vierhon derd plaatsen hoger gerankte Costaricaan Juan Antonio Marin uit en toen al waren de reacties lovend. Oud-prof Jacco Eltingh kreeg kippenvel toen hij hoorde dat Huta Galung, met wie hij de week ervoor nog een demonstratiepartijtje had ge tennist, had gewonnen en toer nooidirecteur René van den Berg contracteerde de Noord- Hollander gelijk voor het eredi visieteam van Hilverheide. De tennisser zelf kon zijn zege op Marin ook amper bevatten. Na het douchen trilde hij maan dagavond nog van ongeloof. De zenuwen waar hij in de eer ste ronde nog flink last van had gehad - en die hem toen een ra zendsnelle 4-0achterstand hadden opgeleverd -, waren er gisteravond amper bij Huta Galung. De openingsgame haalde hij via onder meer twee aces op love binnen en ook daarna bleef hij sterker serve ren. Eisner had wel het iets be tere van het spel, kreeg op 3-3 ook een breekpunt, maar tot 5- 5 hielden de tennissers elkaar in evenwicht. Eén slordige ser- vicegame leek Huta Galung daarna fataal te worden, maar hij rechtte zijn rug en brak de Duitser gelijk terug. „Ik heb ge leerd dat ik agressief moet spe len als het spannend wordt", was het nuchtere commentaar van de Nederlander, die daarna met 7-5 de tiebreak won. Bij het laatste punt in die tie break gleed Eisner uit en bles seerde hij zich. Strompelend begon de Duitser aan de twee de set, waarin hij direct zijn ser- vicegame inleverde. Eisner ging steeds meer fouten maken, leek de ene keer zeer ongeïnteres seerd in het spelverloop en speelde de andere keer weer al les of niets. Huta Galung liep uit naar 1-5, mede dankzij drie lovegames, en zijn tegenstander liep steeds meer te foeteren op de baan, die niet naar zijn zin was. Even nog was er een Duit se oprisping, maar op 5-3 be nutte de Hillegommer zijn eer ste wedstrijdpunt: 6-3. „Na de eerste ronde was ik gi gantisch blij, maar ook bang dat ik een eendagsvlieg zou zijn", vertelde Huta Galung daarna. „Eigenlijk had ik verwacht dat ik er vandaag in Hilversum net jes met 6-4, 6-4 af zou gaan. Dit had echt niemand verwacht. Ik zelf al helemaal niet. Ik probeer er nu een heel mooie week van te maken en eigenlijk kan het alleen maar nog mooier wor- den.Dit is allemaal zo nieuw voor me." arnhem/cpd - Rookvrije tribuneplekken in stadion Gelredome zijn niet in trek. Vitesse heeft voor komend seizoen 150 stoelen vrijge maakt voor niet-rokers, slechts drie mensen hebben zich gemeld voor een seizoenkaart. Woordvoerster Ester Bal van Vitesse begrijpt niks van de gebrekki ge belangstelling. „Ik heb jaren gevochten voor een rookvrij ge deelte in het stadion en dan krijg je dit" Dat de rookvrije stekken in Gelredome onderbezet blijven, heeft mogelijk te maken met de onaantrekkelijke plek in het stadion. Vi tesse heeft op de lange oostzijde van de tribune de onderste vijf rij en aan de zijkant rookvrij verklaard. „Het zou kunnen dat het daarmee te maken heeft, maar we moe ten wel plaatsen onderin vrijmaken. Rook stijgt immers naar bo ven", aldus de woordvoerster van Vitesse.

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 19