'Beoordeel me op mijn tennis' SPORT Nederlands jeugdtennis op de wereldkaart Van Moorsel houdt mondje dicht na laatste Luba Classic 'King Loek' op jacht naar zijn vijfde kroon Sharapova wil niet met Koernikova worden vergeleken Gedemoniseerd »enendijk jft bij Sparta —^rdorp - Alfons Groenen- heeft zijn contract als assis- trainer bij Sparta met een erlengd. De 40-jarige 1 krijgt een andere functie ij in zijn eerste seizoen bij itterdamse club had. Groe- ijk schuift op van het le naar het eerste elftal en laast gaat hij zich nadruk- bezighouden met herstel- ngen en met jonge talen- ^oordwijker Rob Kiebert, jeugdopleidingen bij a, neemt de functie bij de ves over van Groenendijk last zijn werk op Het Kas- ok betrokken blijft bij spe- akelaarskantoor Sport otion van Rob Jansen. slagrecord sna Williams en - Serena Williams heeft ITimbledon een nieuw op- ecord gevestigd. De Ameri- ise liet tegen Tatjana Golo- 6-2 6-1) in de vierde ronde ervice van haar racket ver ken met de snelheid van 6 kilometer per uur. Daar- ïverbrak ze het zes jaar ou- Itcord van haar zus Venus 1200 kilometer haalde. 1 Majoli pt ermee iiEB - Iva Majoli heeft haar isloopbaan als nummer 1 de wereld beëindigd, gtepunt in de carrière van j6-jarige uit Zagreb afkom- fcl6"oatische speelster was winst op Roland Garros in is in 1997. ckeyvrouwen Ijven van slag telveen - De Nederlandse ;eyvrouwen wachten bij het andentoernooi in Amstel- 1 nog steeds op de eerste winning. Ook in de derde strijd gisteravond tegen ia liep het niet naar wens. Airopese kampioen verloor 1-2. hier verlaat rerkusen rkusen - Jürgen Kohier ver- Leverkusen. De voormalig ediger was sinds maart technisch directeur van de idesligaclub. Daarvoor was renlang vaste waarde in de idiging van het Duitse elf- ga lv®' 55 Iveen. Vierlandentoernooi, mannen rland - Duitsland 3-1 (3-0). 14. Klaver 1- Ronald Brouwer 2-0, 34. Taekema 3-0 50. Zeiler 3-1. (land: Vogels; Lomans, Jazet, Taekema sert-Jan Derikx; Van der Weide, Delmee Nooijer; Reekers, Eikelboom en Ronald men Wissels: Evers, Klaver, Matthijs Brou- Mahieu en Ho. itan - India 6-1 (3-1). /0I d: 1. Nederland 2-6 (5-1), 2. Duitsland 2- 1313). 3. Pakistan 2-3 (6-7), 4. India 2-0 (1- HW i speelronde: Nederland - China 1-2 (1-1) HOCKEY PRIJSVRAGEN ig Lucky Day 3439, d.d. 29.06.2004 10.15.18.21.34.43.56. 1.63.66.68.70.71.73.79.80 r voorbehoud van typefouten SCHAKEN woensdag 30jun! 2004 door Gertjan van Geen londen - Met twee spelers bij de laatste 16 op Wimbledon staat het Nederlandse jeugdten nis op de wereldkaart. Michaël- la Krajicek en Remko de Rijke plaatsten zich gisteren voor de achtste finale. Nederland was met vijf spelers vertegenwoor digd op het belangrijkste Grand-Slamtoernooi. Volgens Hans Felius, technisch direc teur van de KNLTB, is het be wijs geleverd dat het met de Nederlandse opleiding wel goed zit. „We zijn breed verte genwoordigd, zeker vergeleken met vijfjaar geleden." Krajicek is als eerste geplaatst. Ze staat derde op de wereld ranglijst en won vorige week het toernooi van Roehampton. „Er is geen reden waarom ze Wimbledon niet zou winnen", aldus Felius. „Ze is wereldtop." Het zou wat zijn als de halfzus van Richard de titel pakt. Maar daarmee is ze nog niet de beste juniore ter wereld. De Russi sche Maria Sharapova is 17 jaar, Tatiana Golovin (Frankrijk) is pas 16. De twee schopten het reeds tot respectievelijk de hal ve finale en de vierde ronde van het hoofdtoernooi. Zij zijn de supertalenten. Zo ver is Krajicek nog lang niet, laat staan haar opponente van gisteren. Nicole Thijssen plaats- te zich als lucky loser voor het hoofdtoernooi en is de num mer zestig van de wereld bij de junioren. Krajicek won afgete kend met 6-1, 6-0. Bibiane Schoofs, net als Thijssen 16 jaar, staat tussen Krajicek en Thijssen in op de 32ste plaats, maar ontbreekt op Wimbledon vanwege een enkelblessure. Bij de jongens staan er vier bij de beste veertig. Naast De Rijke (17 jaar) speelden Coen van Keulen (18) en Robin Haase (17) dit jaar aan de Church Road. Zij werden in de eerste ronde uitgeschakeld. Igor Sijs- ling (16 jaar en mondiaal de nummer 40) bleef thuis vanwe ge schoolexamens. Felius telt tien talenten, die zich met de besten ter wereld kun nen meten. Een aantal daarvan speelt volgend jaar alleen nog de Grand-Slamtoemooien en richt zich daarnaast op de satel lite- en de future-toernooien. Felius: „We moeten de spelers voorbereiden op een professio nele carrière. Dat is wat de top- landen ook al sinds jaar en dag doen. Bij ons gaat het allemaal niet zo snel. Nederlanders wor den geacht eerst hun school af te maken. Daarbij zijn we een lang volk dat lang doorgroeit en daardoor als tennisser later tot bloei komt." Bij de mannen is het gat met de huidige generatie niet kleiner geworden sinds Felius vijf jaar geleden aantrad. Het was ook onmogelijk geweest. De eerste potentiële tophonderdspeler moet komen uit de groep twaalfjarigen die vijfjaar gele den de 'speerpunten' werden en een aantal iets oudere jon gens. Bij de vrouwen heeft Ne derland al jaren geen speelster bij de beste 100. Talenten zijn er wel, zoals Kraji cek, Herz en Jesse Huta Galung. Felius: „En allen krijgen steun van de bond. Het gaat erom dat ze de 'burning desire' hebben om te slagen als tennisprofes- sional. Anders dan kinderen uit het oostblok hoeven Nederlan ders niet ergens aan te ont snappen." Van Krajicek wordt niet minder verwacht dan dat ze de top 20 haalt. Zij moet de voortrekkers rol spelen, die anderen mee zuigt in het succes. Haar succes en haar achternaam maken, dat ze op jonge leeftijd al uitgebreid wordt gevolgd. Statistieken van de Internationale Tennisfedera- tie (ITF) wijzen uit dat het me rendeel van de tennissers uit de top 30 van de jeugd een serieu ze kans maakt de top 100 te ha len. „Of daar Nederlanders bij zitten is koffiedik kijken'", aldus Felius. „Maar dat we binnen af zienbare tijd drie spelers bij de beste honderd hebben, lijdt voor mij geen twijfel." remploeg TWN eidt uit drecht - De zwemploeg (topzwemmen West-Ne- nd) wordt uitgebreid. Van egen leden verlengen er ze- hun verbintenis. Daarnaast dt de profploeg aangevuld zes nieuwelingen. Martijn dweg en Arnold van Bavel en hun carrière beëindigen, elon Baans, Inge Dekker, ke van Stralen, Manon van ijen, Maarten en Etta van 'iVeijden en Stefan Aartsen lengen hun contract. jlTSLAGEN BRIDGE EK landenteams. i, 22e ronde: Nederland - Hongarije Italië - Turkije 25-5, Zweden - Frank- •22, Polen - Wales 23-7, Rusland - Hand 25-1; 23e ronde: Nederland - Grie nd 14-16, Rusland - Spanje 25-4, Tur- rye, Italië - Noorwegen 16-14, Israel - er 25-2, Zweden - IJsland 25-4; 24e ron- ederland - Polen 15-15. 1:1. Italië 498, 2. Zweden 455,5, 3. Po- 25,5, 6. Nederland 404. ren, 16e ronde: Nederland - Schotland 0, Duitsland - Libanon 25-0, Engeland - rijk 7-23, Zweden - Denemarken 18-12, i- Oostenrijk 19-11; 17e ronde: Neder- Libanon 24-6. I; 1. Zweden 325, 2. Nederland 322, 3. lijk 321. door Gertjan van Geen londen - Vorig jaar al was ze een betoverende verschijning op Wimbledon toen ze bij haar de buut als zestienjarige de vierde ronde haalde. Maria Sharapova's tennistalent in combinatie met haar schoonheid brachten met een vergelijkingen naar boven met die andere Russische pin-up, Anna Koernikova. Maar Sharapo va wil van geen gelijkenis we ten. Gisteren bereikte ze de hal ve finale ten koste van Ai Sugiyama: 5-7,7-5, 6-1. Het Russische vrouwentennis maakt een gigantische hausse door. Voor het eerst in de ge schiedenis stonden op Roland Garros twee Russinnen in een Grandslamfinale. Het tennis was weliswaar niet om aan te zien, maar Anastasia Myskina en Elena Dementieva toonden aan dat Rusland de natie van de toekomst is. Met drie speelsters in de top 10, zes bij de beste 15 en 13 tennissters in de toplOO veroveren de Russinnen de we reld. Dat van de veertien deelneem sters aan Wimbledon er slechts drie tot de vierde ronde of ver der reikten, doet daar niets aan af. Maandag sneuvelde Vera Zvonareva tegen Lindsay Da venport, gisteren droop Nadia Petrova af tegen Jennifer Capri ati. Sharapova, de mondiale num mer 15, houdt deze keer de Russische eer hoog. Ze genoot, net als Koernikova, haar oplei ding op de academie van Nick Bollettieri in Florida. Koerniko- Maria Sharapova, één van de nieuwe Russische tennistoppers, op weg naar de halve finales op Wimbledon. Foto: Reuters/Kevin Lamarque va was zestien jaar toen ze als debutant de halve finale bereik te op Wimbledon. Maar waar Koernikova in haar korte carri ère nooit een toernooi won, staat Sharapova al op drie. Toen ze dertien was zei Sha rapova al dat ze het moeilijk te vond op te kijken tegen iemand die nooit een WTA-zege boekte. „Ik wil titels winnen en plezier hebben. Beoordeel me op mijn tennis." En waar Koernikova ten onder ging aan de glitter en glamour van het internationale tennis, lijkt Sharapova uit ander hout gesneden. „Niets of niemand staat haar in de weg richting de top", oordeelde Bollettieri over haar. Met gratie en precisie slaat ze zich door het schema heen. Het duurde even voor ze het gat in de verdediging van de aalvlugge Sugiyama gevonden had, maar eenmaal door de muur heen walste ze de Japanse plat. Morgen speelt ze haar eerste halve finale tegen Davenport. De ex-Wimbledonkampioene (1999) bereikte geruisloos de laatste vier. Gisteren was Karo- line Sprem, de bedwingster van Venus Williams, in twee sets de klos: 6-2 6-2. Vandaag betwisten tweevoudig titelverdedigster Serena Wil liams en Capriati elkaar voor een plek in de halve finale. De laatste kwartfinale is die tus sen Franaise Amelie Mauresmo en de Argentijnse Paola Suarez. Boomgaardt 1-0 (sc), 27. Fu 1-1 (sb), hou 1-2 (sc). rland: Sinnege-, Scheepstra, Schopman, 3t( Iruijn en Boomgaardt; Van der Vaart, ers en Van Geenhuizen; Hoog, Donners ureira de Melo. Wissels: Snoeks, Karres, er, Van As, Van Kessel. Korea - Duitsland 4-2 (1-2). 1. Zuid-Korea 3-7 (9-6), 2. China 3-5 3. Duitsland 3-2 (5-7), 4. Nederland 3- 8). Leontien van Moorsel beklimt de duinen tussen de kapitale villa's in De Zuid. Foto: Dick Hogewoning door Anton Diedrich noordwij k - Het losgebroken paard dat in de laatste kilome ters op het peloton afrende, hield keurig rechts. De wielren- sters deden dat ook en zo ging de tiende en laatste Luba Clas sic vlekkeloos op een massa sprint af. De wielerwedstrijd voor vrouwen stond in het te ken van het afscheid van Leon tien van Moorsel. De veelvuldig Nederlands, wereld- en olym pisch kampioene liet zich in de 126 kilometer door Noordwijk en Noordwijkerhout veelvuldig van voren zien, trok de sprint aan en kwam 'uitbollend' als zesde over de eindstreep, ach ter winnares Bertine Spijker man. Na afloop werd Van Moorsel gehuldigd door Noordwijks burgemeester Harry Groen, vanwege het feit dat ze in alle edities van de kustronde erbij was en hem vier keer won. Meer aandacht ging uit naar haar gewraakte uitspraken over de vrouwenploeg die Neder land moet vertegenwoordigen op de Olympische Spelen in Athene. Vlak na het behalen van de Nederlandse titel zei Van Moorsel afgelopen zater dag liever ploeggenote Anouska van der Zee mee te willen voor de wegwedstrijd dan Chantal Beltman. Sterker nog: als Belt man mee zou gaan, zou Van Moorsel niet rijden. „Dat had ik nooit moeten zeg gen", reageert Van Moorsel nu. „Ik heb een prijs gekregen van de Nederlandse Sportpers om dat ik altijd zo vriendelijk en open ben tegen de journalisten. In dit geval was dat niet ver standig. Ik doe geen uitspraken meer over de Olympische ploeg, dat is aan de bonds coach." Over de koers in Noordwijk wil de de altijd vriendelijke Van Moorsel nog wel wat zeggen. Zij trok de sprint aan voor ploegge note Angela Brodtka (Farm Frites/Hartol) en voor Kate Ba tes, renster van Ton van Bem- melen Sports. „We wilden Kate op het podium krijgen, voor Ton." Ton van Bemmelen is de opleidingsploeg van Farm Frites, daarnaast neemt Van Bemmelen volgend jaar het hoofdsponsorschap van de klassieker over van Luba. „Hij doet zo veel voor het vrouwen- wielrennen", zegt Van Moorsel. „Met de tweede plaats van Kate is Ton een tevreden mens, dat was voor ons heel belangrijk." In een koers die werd geken merkt door veel aanvallen lag het tempo vanaf het begin erg hoog. Om de haverklap pro beerde een groepje los te bre ken van het peloton. Ook de Zoeterwoudse Suzanne de Goe de sprong een paar keer mee. Zij is nog steeds herstellende van een zware valpartij, ander halve maand geleden. „Ik merk dat het steeds beter gaat", zei De Goede na afloop tevreden. „In vergelijking met het NK kon ik alweer een stuk beter mee doen." Na zeventig kilometer leek een groepje van vier rensters een behoorlijk gat te hebben gesla gen. Kate Bates, Vera Koedood- er, Miho Oki en Arenda Grim berg pakten bijna twee minu ten. Het peloton pakte het kwartet vluchtelingen echter vrij een voudig terug. Spijkerman bleef in de eind sprint de Australische Bates en Kirsten Wild voor. ik-*en, eerste ronde: Van Weersel - Peng en. Wimbledon. S'ien, vierde ronde: Serena Williams I) - Golovin (Fra) 6-2 6-1, Mauresmo 'arina Elia (lta/14) 7-5 6-3, Capriati Petrova (Rus/10) 6-4 6-4, Suarez 9) - Grande (Ita) 4-6 6-0 6-2. g0 (finales: Davenport (VSt/5) - Sprem (Kro) 6-2, Sjarapova (Rus/13) - Sugiyama II)5-7 7-5 6-1. ies, tweede ronde: Krajicek (Ned/1) - sen (Ned) 6-1 6-0. ns, tweede ronde: De Rijke (Ned/16) - CU (Fin) 6-4 6-3. door Mare Kok Leeuwarden - Loek van Wely steekt allesbehalve in zijn beste vorm. Niettemin verlangt de 31- jarige Tilburger van zichzelf dat hij tijdens het NK schaken zijn vijfde opeenvolgende nationale kampioenschap pakt. „Ik zou het echt onverteerbaar vinden als ik mijn titel kwijtraak. Tijdens het NK, dat vanc Leeuwarden begint, staat niet alleen een overwinningspremie van 10.000 euro op het spel. In de Srote of Jacobijner Kerk is de komende anderhalve week ook het nodige prestige in het geding. Loek van Wely mag dan wel vier jaar achtereen natio naal kampioen zijn geworden, zijn concurrent Ivan Sokolov is al een tijdje de hoogst gerang schikte Nederlander op de we reldranglijst. Mocht Van Wely zijn titel verspelen aan Sokolov valt 'King Loek' van zijn troon als de koning van schakend Ne derland. Hetgeen de eerzuchti ge Brabander een 'onverteerba re' gedachte noemt. Van. Wely begon dit jaar als de nietige nummer 79 van de we reld. Sindsdien pookte hij zijn rating flink op dankzij uitste kende resultaten tijdens het Co- rus-schaaktoernooi en het Ae- roflot Open in Moskou, waar door hij virtueel richting top-25 kroop. Vanwege zijn aanstaande hu welijk (19 augustus) heeft Van Wely de laatste tijd echter min der energie in zijn professie ge stoken. „Daar krijg je achter het bord dan toch de rekening voor gepresenteerd", zegt Van Wely, die onlangs met een wereld- team tegen Armenië slechts 1,5 punt uit 6 partijen scoorde en vorige week op het WK in Libië al in de tweede ronde werd uit geschakeld. Vein Wely zegt te beseffen dat zijn recente pres tatiecurve 'niet zo hoopvol' is. ,,Aan de andere kant heb ik de afgelopen vier jaar laten zien hoe je een NK moet winnen. Daar heb ik een goed gevoel bij." Ivan Sokolov en Sergei Tiviak- ov, die er beiden als Van Wely in de tweede ronde van het we reldkampioenschap uitvlogen, DUIVENTIL Wilt u iets melden? Bel 071-5356461 (Wim van Duivenbode) tussen 10.00 en 14.00 uur. Faxen mag ook: 071-5356415. E-mail: sportredac- tie.ld@hdc.nl De jaarlijkse voetbalwedstrijd om de supercup tussen kampioen Quick Boys en beker winnaar Ter Leede wordt ge speeld op zaterdag 14 augustus om 16.00 uur bij Ter Leede in Sassenheim. De jeugdige internationals (vrouwen onder 17) Karin van der Oever (Noordwijk) en Pris- cilla de Vos (UVS) hebben over schrijving aangevraagd naar Ter Leede. Quick Boys opent de nieuwe competitie in Rotterdam tegen TOGR. Rijnsburgse Boys gaat op bezoek bij Capelle. Hoek heeft er weer twee spelers bij. Het gaat om de Belg Stijn Porte- man en de Nigeriaan Charly Okenedo. In restaurant Koetshuis in Lei den hebben de 'kenners' van Docos hun voetballer van het jaar gekozen. Uit handen van aanvoerder Patrick Wijsman ontving winnaar Niels van der Linden een bokaal. Bij SJZ is Wouter van der Hoeven uitge roepen als beste speler van het jaar voor Dennis Berg en Jeroen van der Krogt. Oud-prof Marco Ruitenbeek staat komend seizoen onder de lat bij Huizen. Hij kwam in het betaalde voetbal uit voor Go Ahead Eagles, AZ en Dunferm line (Schotland). Kozakken Boys heeft zich versterkt met Ousmane Sanou (ex-Willem en Sparta). Het betaalde voetbal bestaat 50 jaar en dat wordt op zater dag 7 augustus gevierd met een jubileumwedstrijd (strijd der le genden) in het Olympisch Sta dion in Amsterdam. Iedere (voormalige) betaalde club le vert een speler. Jan Verkuijlen vertegenwoordigt UVS en Ge rard Desar RBC. De wedstrijd begint om half drie. PSV en reservedoelman Rob van Dijk zijn overeengekomen dat de Voorhouter, ondanks een nog doorlopend contract transvervrij mag vertrekken als er een club zich aandient. De kans op een Nederlandse Tour de France-etappe (Lim burg - Zeeland of andersom) in 2006 wordt steeds groter. In het geheim heeft vorige week een delegatie uit Frankrijk het par cours verkend. Bram de Groot (29) blijft bij de Rabo-wieler- ploeg. De renner uit Zevenho ven tekende een jaar bij. De Noordwijksehoutse wiel- renster Elise van Hage is in top vorm. Tweemaal klopte zij haar rivale Maxime Groenewegen op de streep. In Lisse en in Jistrum. Klasseringen regio-renners bij het NK: beloften Johan Berk, Koudekerk (16), vrouwen: Su zanne de Goede, Zoeterwoude (16), elite: Jeroen Straathof, Lei den (48), Thijs Zonneveld, Noordwijkerhout (49), Harm Bronkhorst, Burgerveen (50). Bij de masters won Ton van Eijk uit Hillegom een zilveren me daille Thijs Zonneveld, die momen teel voor de Franse wielerploeg Haribo uitkomt, gaat voor de RTV Nens (Noordwijk, Noord wijkerhout en De Zilk) de Tour de France verslaan. Iedere za terdagochtend van 8.00 en 10.00 uur doet Thijs zijn relaaas in het programma 'Ook Goede morgen'. In de nieuwe hockeycompeti- tie strijden Leiden, Roomburg en Alecto niet in dezelfde klas se. In de eerste klasse A krijgt Roomburg en Alecto te maken met Aeolus, Alliance, Benne- broek, Cartouche, Derby, DS- HC, Myra, Shinty, USHC en Zwart-Wit. In de eerste klasse B ontmoet LOHC Leiden Amers foort, Asvion, Capelle, Gouda, Groen Geel, Huizen, Leonidas, Overbos, Qui Vive, Ring Pass en Terriers. Ad Ulijn is tijdens een ultra loop in de Haarlemmermeer getroffen door een hartstil stand. Tot zijn grote geluk liep vlak achter de goedgetrainde loper uit De Zilk een deelnemer die in het dagelijkse leven ver pleger is op een ambulance. Na reanimatie is het momenteel weer redelijk goed met Ulijn. Bij een ultraloop moeten de deel nemers zo veel mogelijk kilo meters afleggen in zes uur. Taekwondo vereniging Leiden heeft zeven medailles behaald bij de Zuid Nederlandse kampi oenschappen in Den Bosch. Goud voor Benjamin Brandt, Joeri Everaers en Liron Duratu, zilver voor Hessel Lam an en Azal Said en het brons ging naar Stefan van Zuijlen en Ro bert Bakker. zijn de voornaamste concur renten van de titelhouder. De ervaren en immer op aanval spelende Friso Nijboer en het grote talent Daniël Stellwagen zijn de outsiders in de Friese hoofdstad. De 17-jarige Stellwa gen kreeg vorig jaar een om streden wild-card voor het NK, maar maakte zijn uitverkiezing meer dan waar. Na een bliksemstart van vier overwinningen in de eerste vier partijen werd de Soester pas in de slotfase gepasseerd door Van Wely^ Eergisteren was een aangedane bondscoach in beeld te zien. Nog net geen tranen, maar een vastgeketende keel, een ver wrongen lip, een boos oog en een keihard gehoekte kaak. Dick Advocaat toonde zijn emoties precies op een mo ment dat het tij zich (dacht ik) helemaal gekeerd had, precies op het moment dat heel Neder land wel inzag dat de nationale uitglijder een metertje of wat te ver was doorgeschoten en pre cies op het moment dat dit gek ke (sport) land de zinnen maar weer eens ver zet had: een vol gevoel van trots, vermengd met op helemaal niets stoelende euforie had plaats gemaakt voor de bijna collectieve en bijna wrede boosheid na de eerste week EK. Ik heb me be wust niet bezig gehouden (in woord en ge schrift) met het voetbalgedoe in Portugal en ei genlijk moet ik dat nu ook niet doen, maar er is iets dat ik niet kan plaatsen en daarom gooi ik het eruit: waarom nu? Ik begreep dat er 'heel erge din gen in Nederland' hadden plaats gevonden, althans dat mocht je opmaken uit de reeks gesprekken van de te vele EK- televisieprogramma' s Volgens mij is dat niet zo; het erge kwam uit Portugal. Wij, de thuisblijvers, zagen en hoorden het allemaal gebeuren op de buis of lazen wat de pro fessionals van daaruit hierheen zonden. Dus wat nou 'erge dingen in Nederland?' Ik snapte dat niet. Kijk, met steun van Jan Peter krabbelde Advocaat op. Zijn ploeg haalde in ieder geval de halve finale, maar de woede bij de kleine Hagenees leek zich tot een kookpunt te ontwikkelen. Tegen wie? Tegen hardroeper Jan Mulder? Tegen sterschrijver Hugo Borst? Tegen het altijd wakkere volk van De Telegraaf? Tegen de terpentijnerige radio man Rob Fleur? Tegen welk an der lid van het voetbaljournail- le? Advocaat keek wel vol vuur richting RTL-verslaggevers ter plaatse, maar hij sprak zich niet uit. Is hij gedemoniseerd? En zo ja, door wie? Ik kijk door het geschreeuw van Mulder heen, net zoals ik tus sen Borsts regels door een fel doorleefde liefde voor de voet balsport lees. Harde woorden en hard geschreeuw missen nog wel eens hun doel, maar blijkbaar nu niet. Waarom de bondscoach nu in eens glazig werd, is me een raadsel. er geen staakt het vuren werd afgekondigd. Ik had ook momenten dat ik de coach niet goed begreep, maar kon mezelf de wil opleggen mijn conclusie pas te maken op de daartoe geëigende momen ten. Misschien dat ik het zo moet stellen: ik hoeft^met mijn me ning ook niet te scoren. Mijn mening was niet gelieerd aan kijkcijfers of losse verkoop. En zeker niet de inzet van per soonlijke triomf. Gek, maar ik vind mezelf zo vreselijk mild in dezen en vind ook dat het allemaal zo vreselijk overtrokken is weergegeven en uitgespeeld. Waarom was er nergens plaats voor reden? Feit is dat de Nederlandse ploeg, na een zeer matige wed strijdreeks, halve finalist is in Portugal. Dat is een feit. Heeft er al iemand opgemerkt dat er daar heel, heel matig ge speeld wordt? to soms zelfs af schuwelijk slecht Of demoniseer ik nu de voet balsport?

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 15