Quick Boys is de terechte kampioen van Nederland Beckham faalt, Zidane triomfeert - nstrong - icht van )egebruik tie houdt rafen aan Seedorf niet speeMaar PORT 5 ap/afp - Opnieuw zit imstrong in de beklaag- ik. Binnenkort verschijnt ek waarin de vijfvoudige nnaar wederom wordt Ügd van dopegebruik. Confidential - De ge- van Lance Armstrong' lezen dat de Texaan el° ijn herstel van kanker in vi ipe heeft gebruikt. iekblad L'Express heeft 'g enkele voorstukken uit ïk van de Franse journa- tte Ballester (een voor- schrijver van het Franse b ad L'Equipe) en de Brit- lalist David Walsh (Sun- mi Dies) gepubliceerd. Een igti ijke rol daarin is wegge- sij ?r masseuse Emma O'R- in het verleden ruim 1 met Armstrong werkte IS Postal-ploeg, taart dat de Amerikaan 1998 opdracht zou heb- geven een zak met lege spuiten weg te gooien. galore ki zegeviert tatalunya a/gpd - De besloten die Oranje gistermid- Ibufeira afwerkte werd nger voor de media af- md door de politie dan n vrijdag. Ditmaal wer- fs vier fotografen (van P, het Algemeen Dag- Volkskrant en Dagblad aangehouden. Twee te paard troffen hen in n trappenhuis van een iuw op ruim honderd an het stadion. De foto- noesten hun werk sta- agenten eisten de digi- lagkaarten uit hun ca- Toen de persmensen erden werden ze staan- luden. isten belden met KNVB- ïwoordigers. Dit omdat iten zich, net als twee eerder, telkens beriepen van de voetbalbond. 3 enk Kesler werd inge- d. De KNVB-directeur rijn mensen in Albufeira weer contact opnamen hoogste politiebazen in rve. Na circa 40 minuten i de fotografen weer Pedro Salazar, de oerder van Oranje, was ige dagen sprake van lot misverstand. „Wij nooit gezegd dat van het stadion niet naar jen gekeken mag wor- gefotografeerd wordt er Wij hebben alleen :n dat we geen men- !t stadion willen." >4 villigers ien marathon een succes Leede pakt beker een die telt ngtests ije negatief ia - Ruim een week na- ije in Zwitserland werd door de dopingcontro- i de UEFA, heeft de indelijk de uitslagen Alle tests bij de vier irenen' vielen negatief rigens is nog steeds end welke spelers van Jerlands elftal moesten len aan de zogenaamde ompetition-controles. iet EK worden na af- iedere wedstrijd do- gedaan. Nederland hte ervaring met der- its, omdat in 2001 zo de Boer als Edgar Da- ip Stam positief wer- iden op nandrolonge- maandac 14 JUNI 2004 SPORT Vier onderbrekingen brengen Katwijkers niet van de wijs in wedstrijd tegen HSC '21 door Willem Spierdijk haaksbergen - Quick Boys is landskampioen bij de ama teurs. Vier fikse onweers- en re genbuien moest het publiek trotseren, maar de aanhang van Quick Boys zal ongetwijfeld zeggen dat het het allemaal meer dan waard was. De entou rage, het bij vlagen fantastische spel van de Katwijkers, het sco reverloop, de onderbrekingen en het happy end maken dat HSC '21 - Quick Boys zonder twijfel als 'klassieker' in de an nalen van de Katwijkse vereni ging wordt bijgeschreven. Een groot feest kortom voor spelers, technische staf en de enorme supportersschare, wier incasseringsvermogen vooral in de jaren '90 behoorlijk op de proef is gesteld. De club was nogal eens terug te vinden in het 'rechterrijtje' van de rang lijst, stond zelfs een keer onder aan en moest ook nog eens toe zien hoe concurrent w Katwijk wel successen behaalde. Maar de afgelopen drie jaar is het allemaal anders geworden bij 'blauwwit'. De twee trainers Gert Aandewiel en Arjen van der Werf, gesteund door een technisch management be staande uit oud-spelers, gaven de club het Katwijkse gezicht en het zelfvertrouwen terug. Vorig jaar werd de club kampioen in de hoofdklasse A, dit seizoen bleek Quick Boys over de beste ploeg in het amateurvoetbal te beschikken. 'De beste zijn' moet niet na af loop alleen op het scorebord blijken, het is het mooiste wan neer dat ook op het veld is ge toond. In dat laatste slaagde Quick Boys in de nacompetitie met glans. In de vier wedstrij den om de zaterdagtitel speelde de ploeg bij vlagen bepalend voetbal, zaterdag liet het elftal zien een hele wedstrijd op het hoogste amateumiveau te kun nen dicteren. Het maakte niet eens uit dat scheidsrechter Kroon de wed strijd vier keer onderbrak we gens onweer. Het is tegenwoor dig gebruikelijk dat de beide elftallen naar de kleedkamer worden gedirigeerd, wanneer de bliksem gevaar oplevert. Be grijpelijk omdat er in het verle den slachtoffers zijn gevallen tijdens onweer op het voetbal veld. In dit geval had het iets ei genaardigs: spelers en begelei ders moesten beschutting zoe ken, terwijl de veiligheid van de meer dan 5000 toeschouwers er blijkbaar niet toe deed. De meesten van hen bleven op hun plaats omdat de bewe gingsvrijheid op het krappe sportpark gering was en nie mand zijn plaats wilde kwijtra ken. Al die onderbrekingen brachten Quick Boys niet van de wijs. Vo rige week kon de ploeg de te genstander uit Haaksbergen grote delen van de wedstrijd onder druk zetten, met als hoogtepunt de slotfase waarin Quick Boys de tegenstander van het veld speelde, van 2-3 op 3-3 kwam en nog grote kansen op een overwinning kreeg. Deels op grond van die uitslag beschouwde HSC '21 zichzelf als favoriet. Daarbij was de ploeg met grote overmacht kampioen geworden in de hoofdklasse C op zondag, had in de nacompetitie geen neder laag hoeven slikken en was op eigen veld al drie jaar lang niet verslagen. Bovendien kon HSC weer beschikken over hun aan voerder Steggink, die tegen alle verwachting in met een zware enkelblessure toch speelde. Misschien dat de kampioen van de zondagamateurs had moe ten begrijpen dat de voorteke nen anders waren. In Katwijk was al gebleken dat Quick Boys veel fitter was. De trainersstaf heeft dit seizoen de trainings methode van de 'periodisering' gehanteerd, een rustige trai- ningsopbouw die ertoe moet leiden dat een ploeg gedurende een seizoen een steeds betere conditie krijgt. Na de thuiswed strijd stapten de Katwijkers nog redelijk fiis van het veld, terwijl de tegenstanders uitgeteld op het gras lagen. Bovendien was duidelijk geworden dat HSC niet gewend is onder druk te worden gezet en juist de oppo nent de aanval zoekt. Het vertrouwen straalde dan ook van Quick Boys af in Haaksbergen. De ploeg domi neerde vanaf het eerste fluitsig naal. Aanvallend was het weer dik in orde met een sterke Hen drik van Beelen en Maarten Bak, die steeds beter begon te spelen. En Remco Torken miste nog wel scherpte voor het doel (hij liet in de eerste helft twee prachtige kansen liggen), maar hij maakte niet meer die hulpe loze indruk van het begin van de nacompetitie. Verdedigend klopte het deze keer ook als een bus. Misschien dat Richard Hoek afgelopen week nog sla peloze nachten heeft gehad van spits Erwin Looms, zaterdag kwam de voorstopper niet of nauwelijks in de problemen. Toch kwam HSC '21 op voor sprong. De ploeg kreeg een vrije trap op 25 meter van het doel. Waarom doelman Peter Krom hout achter de muur ging staan en niet in de opengelaten hoek, was een raadsel en Michael Dikken kogelde de bal onbe daarlijk hard in. Maar Quick Boys herstelde zich. Nog voor rust speelde linksback Arie Guyt zich vrij en hij besloot ook maar zelf af te ronden: 1-1. De tweede helft ging het zo mo gelijk nog beter lopen bij de Katwijkers. Geen moment be stond de indruk dat HSC aan het einde van de middag met de kampioensschaal omhoog zou staan. Zelfs niet toen de ploeg uit Haaksbergen (na de 1- 2 van Remco Torken) de enige kans van de middag had gecre- eerd en vlak voor tijd op 2-2 was gekomen. Er was maar een ploeg die za terdag recht had op het lands kampioenschap en een beetje tegenslag kon dat niet dwarsbo men. In de verlenwig maakte Maarten Bak twee aoelpunten en Quick Boys kon (na de titel in de hoofdklasse A en de zater dagtitel) voor de derde maal dit seizoen een feestje vieren. Uiteindelijk was het een ge makkelijke overwinning. Die al leen wat moeizaam tot stand kwam. HSC '21 - Quick Boys 2-4 (1-1). 16. Dikken 0-1, 45. Guijt 1-1, 60. Torken 1- 2, 90.+2, Ten Thije 2-2, 101. Bak 2-3, 117. Bak 2-4. Scheidsrechten Kroon. Toeschouwers: 5000. HSC '21: Ensink. Holtkamp (86. Bloe ming), Steggink. HUgerink, Bus, Dik ken, Slotman (86. Kfeszcz), Ten Thije (91. Karayavuz), Sepp, Looms, Bakker. Quick Boys: Kromhout. Van Dam. Hoek, Flaton. Guyt. Van der Plas. Mus- sche. Van Beelen. Timmermans (102. Bekx). Torken (80. Den Turk). Bak. albufeira/gpd - Het ziet er niet naar uit dat Clarence Seedorf op tijd fit is om morgen tegen de Duitsers inzetbaar te zijn. Gisteren deed de speler van AC Milan niet mee aan de besloten training. De middenvelder liep een ham stringblessure op tijdens zijn invalbeurt tegen de Ieren. Dick Advocaat hoopte zaterdag nog dat Seedorf wellicht op tijd her steld zou zijn. Seedorf was dan een goed alternatief geweest voor Wesley Sneijder (op rechts) of Rafael van der Vaart. Het optimisme was gegroeid nadat Seedorf vrijdagavond een zeer zware individuele training met goed gevolg had doorstaan. Gistermiddag vond er overleg plaats met de medische staf en daaruit kwam naar voren dat de middenvelder nog niet klaar was om met de groep mee te trainen. Zonder Seedorf speelde Oranje gisteren een opvallende oefen partij. De formaties waren niet steeds hetzelfde, maar Fred Bouma bleef aan de kant. De PSVer zou wat extra rust heb ben gekregen. Verder leek het er op dat Dick Advocaat alsnog oefende met een formatie die sterk lijkt op die waarmee Nederland de Schotten versloeg. Van der Vaart speelde achter Van Ni- stelrooij, op links stond met Boudewijn Zenden een echte buitenspeler. Eerder op de dag, tijdens de persconferentie, was Dick Ad vocaat weer uiterst ontspan nen. Zaterdag was dat ook al het geval, toen sloot hij zelfs let terlijk enkele journalisten in de armen. De bondscoach lijkt redelijk te vreden met het verloop van de aanloop naar het duel met Duitsland. Zaterdag werd er in derdaad scherper getraind dan lang het geval was. En Van Ni- stelrooij scoorde zowaar enkele prachtige doelpunten. Enkele andere onduidelijkhe den zijn er nog wel. Advocaat: „Rechtshalf en linksbuiten zijn de plaatsen waar we nog een beetje over twijfelen. Dat heeft ook te maken met de speelwijze van de tegenstander en wat wij zelf precies van de mensen op die plaatsen verwachten." De bondscoach sprak ook nog maar eens zijn verbazing uit over de houding van de Duitse tegenstander. „Ik begrijp dat oprecht niet. Duitsland is een groot voetbal land, ze doen aan ieder toer nooi mee en komen ook bijna altijd in de halve finale of zelfs finale. En toch kruipen ze altijd weer in die rol van de under dog. Ik vind dat echt onvoor stelbaar. Ze zouden wel eens wat meer zelfvertrouwen mo gen hebben." door Henri van der Steen Lissabon - Hoe wreed én gruwe lijk én krankzinnig én schitte rend kan voetbal zijn. Het EK van 2004 kan na Frankrijk-Engeland bijna niet meer kapot, dankzij een enkele onvergetelijke slotfa se. Het leek 0-1 te worden, het werd 2-1. Gelukkig voor de dap pere Engelsen was het pas de eerste groepswedstrijd... Niemand, zelfs geen Fransman, zou gisteravond een probleem hebben gemaakt van een En gelse zege. De ploeg van Eriks son werkte harder, won de meeste duels, speelde effec tiever, maakte een schitteren de goal en miste ook nog een straf schop. Feitelijk kreeg de Euro pees en ex-we- reldkampioen Frankrijk een verdiend tikje voor het bijna arrogante en nogal stereo tiepe voetbal dat de ploeg tentoonspreid de. Het liep allemaal anders, in die laatste twee minuten, na het verstrijken van de officiële speeltijd nota bene. Eerst was daar de gelijkmaker, uit een vrije trap. Zidane ging achter de bal staan en produ ceerde een bal van een adem benemende schoonheid, zo mooi als alleen Pierre van Hooijdonk ze van 20 meter en verder maakt. Wat een balsnel heid, wat een onhoudbare cur ve: 1-1. En dan die laatste minuut, met de waanzinnige terugspeelbal van Gerrard, die door Henry werd opgepikt, iets eerder dan keeper James. De goalie torpe deerde Henry zo opzichtig, dat scheidsrechter Merk het van 40 meter nog wel zag: strafschop. Weer ging Zidane achter de bal staan, bijna op hetzelfde plekje liet hij de bal nog eens tegen het net slaan. Hoe sneu ook voor de Engel sen, het EK heeft in elk geval gisteravond in het schitterende La Luz een happening beleefd die het toernooi helemaal op gang heeft geholpen. Bijna alles was perfect: het weer, het stadi on, het publiek, het gras, de goede wil van 22 voetballers en het drama. Het publiek was overigens in grote meerderheid Engels, misschien omdat de Fransen het spektakel liever voor de televisie zagen; dan krijg je Zidane steeds in de her haling en slow motion te zien: dubbele pret. Het viel echter een minuut of 88 wat tegen met de acties van Zidane en ook van zijn hoogge prezen teamgenoten Henry, Trezeguet en Pires. Engeland was beter, had moe ten winnen, maar zou ook dan niet meteen tot de grote favorieten hebben be hoord. De ploeg van Er iksson is niet slecht, zelfs degelijk en redelijk com pleet, maar een zeker wantrouwen is op zijn plaats, als het om Engeland en voetbal- prijzen gaat. De Engelsen hebben het voetbal uitgevon den, grootgemaakt en namen tot halverwege de vorige eeuw niet eens de moeite zich in offi ciële wedstrijden, bijvoorbeeld om het wereldkampioenschap, te meten met de rest. Sinds 1950 doen ze dat wel, maar ruim een halve eeuw van pogen heeft welgeteld één prijs opge leverd, de wereldtitel van 1966. Frankrijk is een van de landen die Engeland zijn voorbijgesto ken. De Fransen zijn in alles be ter: betere techniek, vaster in de tactiek, superieur in de jeugd- en trainersopleiding. Je zag net er gisteren echter lang niet aan af, Frankrijk speelde hautain, lui en vooral Makele en Vieira bezondigden zich aan spielerei in plaats van de bal netjes bij Zinedine Zidane in te leveren. De beste voetballer ter wereld zei er niks van, de man is er te beschaafd en sociaal voor. Hij zal overigens heus al eens heb ben aangegeven wat het pro bleem van zijn ploeg is: gebrek aan diepte. Het is een euvel dat meer elftallen hebben, zeker de ploegen vol spelers die al het PORTUGAL Zinedine Zidane (10) viert feest met Bixente Lizarazu, Zidane scoorde twee keer in blessuretiijd en bezorgde Frankrijk een 2-1 overwinning op Engeland. Foto: Reuters/Jean-Paul Pelissier nodige hebben gewonnen. Te genieten was er toch wel ge noeg: de traptechniek van Beckham en Scholes, de bal controle van Zidane en Henry. Genieten was het ook van de Engelse goal, een minuut of tien voor de rust. De vrije trap van Beckham was magnifiek, perfect op snelheid en hoogte, op de vijf-meterlijn neergelegd, de kopbal van Lampard was ze ker zo indrukwekkend: schitte rend van timing, geweldig van techniek. Hard vloog de bal het kruis in, kansloos voor Barthez. Een kwartier voor tijd had de wedstrijd afgelopen moeten zijn. Thuram maakte aan de zij lijn een vreselijke blunder door Owen te laten ontsnappen, wat Sylvestre naar eigen inzicht dacht te verhelpen met een soort heupworp, binnen het strafschopgebied. Dat was dus een strafschop. Beckham zou de score op 0-2 brengen, maar hij trapte de bal niet ver genoeg de hoek in. Misschien was hij ook onzeker omdat zijn ex- ploegmaat Barthez op doel stond. De kale Fransman stopte de penalty feitelijk makkelijk. Het zou een hele dure en zure misser van de Engelse aanvoer der blijken te zijn. Maarten Bak omspeelt doelman Frank Ensink van HSC '21 op weg naar de bevrijdende vierde treffer voor Quick Boys. Foto: Cees van Hoogdalem

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 1