SPORT Te vaak net niet voor Dekker Tennis 'Armstrong zal slecht slapen' Prominenten verliezen van specialisten Kiplagat neemt geen enkel risico Afgang voor Schalken tegen onbekende Lee Warmonders degraderen uit eredivisie Schaatsen verbroedert in Den Haag isz zegt af r Oranje vrijdag 11 JUNI 2004 irp - Lonneke Bransz [iet meer uit voor het Ne- team. Dat heeft de 29- ilster van BV Leider- iteren meegedeeld een oach Meindert van iransz kan de trainingen strijden bij Oranje niet ombineren met haar s productmanager bij imeticabedrijf in Den let nationale vrouwen- ieelt binnenkort uit- en ■dstrijden tegen Portu- :edonië en Slovenië met catie voor het EK in sep- inzet. „En dén zou ik mijn vrije dagen heen ldus Bransz. „Ik was er al uit door een kniebles- ik was al een beetje aan e gewend dat ik niet oor het Nederlands team elen. Maar nadat ik het n Veen vertelde, kreeg ik n vreemd gevoel", aldus meter lange center die Leiderdorp blijft uitko- vaL den Spike Jaterdag door Gertjan van Geen Hilversum - De uitslag tegen titelfavoriet Hilverheide (4-2 nederlaag) was gisteren acceptabel, de uiteindelijke balans van zeven competitiewedstrijden in de ere divisie was echter negatief. Dekker Ten nis/Van Mastrigt degradeerde na twee seizoenen naar de hoofdklasse. Het doek viel pas laat in de avond, nadat Heerhugowaard op eigen park in het mannendubbel de tiebreak van de derde set had verloren tegen Leimonias. Daar door kwam de Haagse vereniging op ge lijke hoogte met Dekker. Ook Heerhugo waard eindigde met 17 punten op een gedeelde vijfde plaats. Omdat beide clubs het in het onderlinge duel tegen Dekker beter deden (Leimonias won met 4-2, Heerhugowaard pakte twee sets meer in het 3-3 gelijkspel), bleven ze in de eindrangschikking boven de War monders. „Op een tiebreak vliegen we eruit. Niet te geloven", sprak coach Irfan Aytug. „Het tekent de hele competitie. Het was steeds net niet." Dekker verloor, naast de remise tegen Heerhugowaard, vijf keer met 4-2 en won met 4-2 van mededegradant Am stelpark. Er zat geen uitschieter bij, en geen dikke nederlaag. „Maar dat wij te gen Hilverheide en Groenekan dezelfde uitslag boeken als tegen Leimonias slaat natuurlijk helemaal nergens op", aldus Aytug. Het enige gelukje dat de eredivisionist had, was de opgave van Martin Verkerk gisteren in het dubbelspel. De Alphe- naar kampte met een schouderblessure. Voor het overige was er pech of kwam de ploeg een stapje tekort. Zo liep Lubomira Bacheva tegen Leimonias een scheurtje in de buikspier op, waardoor ze de single moest opgeven en vervol gens twee keer niet kon aantreden. „Het is pijnlijk", aldus Aytug. „Bacheva moest drie punten weggeven, waarvan ze er ze ker twee gewonnen had." Daarnaast verloor Dekker te veel wedstrijden nipt in drie sets. Aytug: „We hebben onder weg te veel punten laten liggen. Zo stond Anouk Sterk tegen Hanneke Kete laars 5-1 voor in de tiebreak van de der de set en verloor ze alsnog. Tegen Popeye Gold Star was het dinsdag helemaal extreem. Het viel te vaak de verkeerde kant op. Als je zo veel drieset ters niet pakt, kun je ook niet verwach ten dat je de mazzel hebt dat Heerhugo waard tegen Leimonias die laatste tie break wint." Voor volgende seizoen is Dekker weer veroordeeld tot de hoofdklasse. Aytug kreeg van Bacheva al de toezegging, dat ze blijft. Ook van Sterk en Jolanda Mens is de verwachting dat ze weer voor Dek ker spelen. Aan de mannelijke kant moet Aytug waarschijnlijk op zoek naar een vervan ger voor Melle van Gemerden, die zes van zeven singles won. Het spelen in de eredivisie is Aytug ech ter goed bevallen en dus brengt hij vol gend jaar een sterk team op de been. „Want iedereen binnen de club wil zo snel mogelijk terug naar de eredivisie. We're coming back." londen/anp - Sjeng Schalken heeft gisteravond de derde ron de van het grastennistoernooi op Queens in Londen verloren van de Zuid-Koreaan Hyung- Taik Lee met 6-7 7-6 3-6. Voor Schalken was het de twee de wedstrijd in drie weken. Hij was enige tijd herstellende van een virusinfectie en bedankte voor het grandslam op Roland Garros vorige week. In de eerste ronde op Queens had de als achtste geplaatste Limburger een bye (vrije doortocht) en in de tweede ronde versloeg hij de Zuid-Afrikaan Wesley White- house. Hyung-Taik Lee toonde zich weinig dankbaar tegenover Schalken. Door de afzegging L De Gouden Spike, de oa tionale atletiekwedstrijd taan in de Leidse Hout, iorgen voor de 33ste louden. Gisteren stond ■lijk in deze krant dat nement vandaag plaats len. Het programma iorgen om 10.30 uur. 30 uur is de uitreiking Gouden Spike. j ndela draagt ipisch vuur ^ad - Behalve talloze s zal ook Zuid-Afrika's Jalige president Nelson 11S la met het olympisch in afstandje rennen. Dit zaterdag op Robben Ei- :enH Kaapstad. all *1 )kker wil in ene tijdrijden rentoux - Erik Dekker ondscoach Knetemann Mayo blijft Amerikaan ruim voor - -i- - Z J TT; er1 61 'eten op de Olympische in Athene de tijdrit te ijden. De Raborenner lensdagavond niet van [1. ij op het door de jeugdi- 1 oir' Thomas Dekker ge- 1NK omdat hij momen- ef is in de Dauphiné Li- itijdrit naar de top van rentoux af. Hij eindigde jrik Dekker werkte daarin 'tik SH vec7. st tand Pinchon t ernstig aV - De Franse wielren- Jckael Pichon van de ju Boulangère is gisteren iekenhuis geopereerd. :stand blijft ernstig. Me- het ziekenhuis in Gren- :bben gezegd dat de cou- meer operaties moet aan. Pichon viel woens- ien meter diep in een door Ad Pertijs mont ventoux - Iban Mayo stond ervan te kijken. Aangeko men op de top van de Mont Ventoux bleek hij in de klim- tijdrit van de Dauphiné Libéré bijna twee minuten (1.58) snel ler te zijn geweest dan Lance Armstrong. „Ik had verwacht te winnen, maar niet met zo n groot verschil. Wellicht heeft hij en offday of zoiets gehad", dacht de 26-jarige Bask, die gis teren als enige renner op het podium verscheen omdat hij naast de dagzege ook gehuldigd moest worden als nieuwe leider van het algemeen klassement, het puntenklassement, het combinatieklassement en het bergklassement. Ook mocht hij een keer naar boven om zich te laten toejui chen als nieuwe recordhouder van de klim. Hij brak de oude beste tijd van Jonathan Vaugh- ters met bijna een minuut, van 56.50 naar 55.51. De als journa list aanwezige Vaughters dacht dat Mayo ook het moraal van Armstrong had gebroken. „Hij zal slecht slapen. Hij moet be zorgd zijn." De Amerikaan is zich inderdaad een hoedje geschrokken. Hij moest immers ook nog Hamil ton, Sevilla en Mercado voor zich dulden. De renner stapte direct na de finish in een ge reedstaande wagen en vertrok naar zijn hotel. Ploegbaas Jo- han Bruyneel vertelde later dat de renner enorm ontgoocheld is door het tijdsverschil. Ook dat met Tyler Hamilton. „Toen hij hoorde dat het verschil met Tyler was opgelopen tot veertig seconden, verloor hij zijn mo raal." Dat was bij de tussentijd meting bij Chalet Reynard, het skistation op zes kilometer van de finish, vlak voordat het be ruchte maangedeelte begint. Bruyneel besloot daar dan ook het testduel met Mayo (en Ha milton) af te blazen. „De eind zege konden we vergeten en dan is het beter de benen ver der te sparen. Lance heeft van daar af dus bewust gas terug genomen." De teambaas zelf was niet ontevreden. „Hij zal ongetwijfeld een van zijn min dere dagen van de afgelopen dagen hebben gehad. Voor mij was het een goede test tot het Chalet. We hadden vooraf al re kening gehouden met een ne derlaag. Tot aan Chalet Rey nard reed Lance een prima ra ce. Hij lag er naar verwachting een minuut achter op Mayo. Iban is immers verder in zijn voorbereiding dan Lance. Ik richt me daarom op deze zelfde Lance Armstrong klimt tegen het decor van een maanlandschap naar het observatorium op de top van de Mont Ventoux. Foto: Reuters/Thierry Rogé tijdrit in de Dauphiné van 1999. Toen werd Lance ook vijfde en verloor hij een minuut op de winnaar, Vaughters. Hij won la ter zijn eerste Tour. Deze marge is voor mij daarom niet veront rustend." Mayo, die zijn race in het zwaarste gedeelte (tussen de ki lometers vijf en vijftien) gecon troleerd opbouwde en daarna alle remmen losgooide, keek al leen naar zichzelf. „Ik zou echt niet weten of ik nu wel of niet te vroeg in vorm ben. Ik weet alleen wat ik nu ga doen: recupereren van deze Dauphiné en mijn vorm vast zien te houden. Geloof me, ik heb geen gehei men", refereerde hij ongetwij feld aan de e-mail van Arm strong, die de Tour-organisatie vorig jaar vroeg extra alert te zijn op het volgens hem volop in zwang zijnde gebruik van synthetische hemoglobine. jen - Prominente namen A n gisteren aan de start in den. Bob de Jong, Ralf r Rijst, Henk Angenent nhele TNT-team, Joost Q0faans. Bij de vrouwen gjjf Gretha Smit als eerste 00( eindstreep. Een skeeler- ijd van een half uur luid- z01 honderdjarig bestaan in plaatselijke ijsclub. En .jTs een naar voren gescho- derdeel van de Oranje- in het dorp. De wed- verd er een voor specia- ïp de wieltjes, de promi- a 1 vervulden vooral een n !Vustraliër Mick Byme leervoudig wereldkampi- De ezit ng n (j£ dan Malone uit de Ver- Staten zat achter hem in groep. Jong, Leimuidenaar, le een belangrijke rol in Benhalen van een start- il bekende schaatsers. ;n( aar geleden won de stay- erste editie van de Lei- nse wedstrijd. Het jaar ad hij bijna de hele Ne- vaij^se top zover gekregen jij, ar Leimuiden te begeven rïjd ie editie werd Gianni jQ e eerste. „Vanwege trai- i^eI ampen konden helaas dit Bke n hoop mensen niet ko- zei De Jong, nadat hij - bijna het hele veld - te Bob de Jong leidt een achtervolgende groep, Henk Angenent in derde positie. Foto: Taco van der Eb ver achter de kopgroep lag en uit de wedstrijd is genomen. „Maar toch, als de winnaar uit Australië komt en de wereld kampioen uit Amerika rijdt mee, heb je een heel mooi veld." De specialisten op skeelers lie ten er geen twijfel over bestaan: het is inderdaad een specialis me. De Jong: „Zij doen het da gelijks, het ging echt ontzettend hard. Na een kwartiertje had den we al zevenhonderd meter aan onze broek." Dat is bijna twee rondjes in het langebaan schaatsen. Mensen als Shani Davis en Chad Hedrick, Ameri kanen die afkomstig zijn uit het skeeleren, stootten ineens door naar de wereldtop op het ijs. Betekent dat dat skeeleren de perfecte voorbereiding is op het schaatsseizoen? De Jong vindt van niet. „Het is een andere techniek. Je staat in het ijs, en op het asfalt. Er is wel degelijk UITSLAGEN een groot verschil. Davis en He drick hebben er ook twee jaar over gedaan om van wereldtop skeeleren naar wereldtop schaatsen te komen." Hij ziet het niet gebeuren dat de schaatsers zich nu en masse op de wieltjes storten. „Zeker niet nu we volgende week al weer het ijs op gaan om te trai nen. Skeeleren is altijd wel on derdeel geweest van de zomer- training, maar als we dat nu nog heel veel doen krijgen we misschien iets meer kracht, het gaat ten koste van de techniek. Vanaf augustus staan we weer continu op het ijs, daar hebben we meer aan." Dus blijven de skeelerwedstrij den het domein van specialis ten. Mick Byrne, afkomstig uit Melbourne, kan ervan rondko men. „Ook maar net", zegt de winnaar lachend. „Niemand verdient er een fortuin mee, maar het is toch een mooi le ven?" Vorig jaar kwam hij voor het eerst naar Europa om een wedstrijdcyclus te rijden. „Drie maanden lang toeren we door Nederland, Duitsland en Zwit serland en dan zit het er weer op. Prachtig om de hele Austra lische zomer daar te rijden en als het hier zomer is, deze kant op te komen." groet/gpd - Lornah Kiplagat heeft afgezegd voor de eerste wedstrijd uit de Golden League, vanavond in het Noorse Ber gen. Kiplagat, kanshebber voor een medaille op de 10.000 me ter in Athene, zou in Bergen de 5000 meter lopen maar heeft nog last van haar linkerkuit. „Zouden het de Spelen zelf zijn, dan loop ik. Maar ik wil nu geen enkel risico nemen. De Kenyaanse die sinds vorig jaar voor Nederland uitkomt, heeft na overleg met sportarts Peter Vergouwen besloten tot een aantal dagen rust. Dat wil zeggen, Kiplagat rent een aantal dagen niet. Ze traint dagelijks zo'n vier uur op de fiets in de duinen en aquajoggend in het zwembad van Bergen, Noord- Holland. Atleten hebben door gaans een hekel aan aquajog- gen, maar Kiplagat vindt het juist leuk. „Ik kijk elke keer uit naar de volgende keer." Amper twee maanden voor de opening van de Olympische Spelen, zegt Kiplagat vertrou wen te hebben op tijd klaar te zullen zijn. „Ik kan me ook niet druk maken over dingen die ik niet kan veranderen. Ik voel me goed, sterk. De tijd tot Athene is kort, maar lang genoeg." Lornah Kiplagat werd tijdens de WK in Parijs vorig jaar vierde op 10.000 meter. Al tijdens de ma rathon van New York in no vember werd ze gehinderd door pijn in haar achillespees. Die pijn bleef in de maanden daarna steeds terugkomen. Desondanks versloeg ze begin maart in Puerto Rico Paula Radcliffe in een wegwedstrijd over tien kilometer. Later die maand brak ze in Brunssum het wereldrecord op de weg over vijf kilometer. Tijdens haar verblijf in Kenya in april liet ze zich dagelijks door een fysiotherapeut behandelen. De pijn verdween, maar keerde terug na een intensieve baan- training. Pas na een bezoek aan sportarts Vergouwen in Ede bleek twee weken geleden dat de oorzaak voor de pijn in de achillespezen in de kuitspieren zit. „Daar zit nu nog wat vocht, maar pijn heeft ze niet meer", aldus echtgenoot en manager Pieter Langerhorst. van de Nederlander in Pai mocht hij als lucky loser van de kwalificatie meedoen aan het hoofdtoernooi. De Aziaat haal de zowaar de derde ronde en verdiende daar een slordige 40.000 euro mee, een bedrag dat hij nooit eerder verdiende. Op Queen's had Lee geen me dedogen met Schalken, die vorm zoekt voor Wimbledon, het toernooi waar hij hoge ogen wil gooien. Nadat beide spelers een set in de tiebreak hadden gewonnen, triomfeerde de Ko- reaan met 6-3 in de beslissen de. Schalken heeft nu alleen het Ordina Open in Rosmalen nog om Wimbledon voor te berei den. In Rosmalen is hij titelver dediger. den haag/gpd - Noord-Korea- nen kunnen hun kunsten bin nenkort op klapschaatsen ver tonen. Uit handen van Chang Myong-hi, erepresident van de Zuid-Koreaanse schaatsfedera- tie, kreeg zijn collega uit Noord- korea Kang Hyou Su gisteren twee paren overhandigd. Terwijl Amerika het noordelijke deel tot de 'as van het kwaad' rekent, zoeken de beide landen voorzichtig toenadering tot el kaar. Families mochten bij el kaar op bezoek en voetbalploe gen van beide landen kwamen ook al eens tegen elkaar uit. „We proberen de verhoudingen met Noordkorea te verbeteren. Wij zijn geen politici, maar sporters en dan maakt het niet uit of je communist bent of de mocraat. In het voetbal is soms ook al een uitwisseling en wij hopen dat ook met schaatsen te bewerkstelligen. Het aanbieden van de klapschaatsen is een eerste stap, maar er zal nog wel een tweede en derde stapnodig zijn", aldus Myong-hi. De overhandiging vond plaats tijdens het congres van de In ternationale Schaats Unie (ISU) in Den Haag, dat sinds jaren weer eens door de Noord-Kore- anen werd bezocht. Hyou Su sprak van een „groots gebaar". „Dit is goed voor de relaties." Soung Hwa Sun, lid van de de legatie, is een van de weinige Noord-Koreanen die in het ver leden voor een aansprekend succes zorgde. In 1984 won zij bij het WK voor junioren de drie kilometer. Het land telt slechts twee overdekte banen. Een open vierhonderd-meter- baan wordt op dit moment aangelegd. Als het aan de schaatsbond ligt verschijnt bin nenkort weer een schaatser op een internationaal toernooi. „Ons plan is om een rijder naar de wereldbeker langebaan in Harbin te sturen en een short tracker naar de world cup van Peking", aldus Han Ho Chol, internationaal directeur van de Noord-Koreaanse schaatsbond. AGENDA amateurvoetbal Zaterdag Kamp van Nederland (14.30): HSC 21 Quick Boys Promotie naar vierde klasse (14.30): Leidsche Boys - Piershil (bij DCL. Oldengaarde. Rotter dam) Finale Amstel Cup Huizen: Deelname Ter Leede atletiek Zaterdag Leiden: Leidse Hout. Gouden Spike (13.00) Voorprogramma: 9.30 Zondag Leiden: Centrum. Breestraat. Marathon (12.00) Voorprogramma 10.00 cricket Zondag Overgangsklasse: Quick H. 2 - Aia» L golf Noordwijk: Noordwijkse Golf Club. Stern Na- st.e.m. zate ikbal Zondag Derde klasse: Adegeest - Birds 15.00) Vierde klasse: The Keylpin Hitters - Biento 2 (14.30) paardelsport Wassenaar: Renbaan Duindigt. Grote Sprin- tersprijs (zo. 13.30) softbal Zaterdag Hoofdklasse: Flags - Storks (za. 14.00) Derde klasse: Storks 2 - Adegeest (zo. 11.00) tennis badminton golf elan; europa Cup teams. tekord Moskou (Rus) - TBR (IJs) 6-1. (Tur) - FC Langenfeld (Dui) 0-7 Rekord Moskou 2-4. 2. FC Langen- opefi TBR 3-4 leZ( "°nservatn*/Velo (Ned) - Strathclyde (Sch) 7-0. SBK Litpol-Malow (Pol) - MOek) 7-0 Stand: 1 SKB Litpol- DU. 2 BK 1973 Deltacar (Tsj) 2-4, 3. K/Velo 2-2. we Strands BK (Den) - BK Ljublja- 0, BC Dudelange (Lux) - Tapion Sul- •yhsfjêdern (Zwe) - BV Basel 6-1. C8 '(Spa) - WAT Hernals (Oos) 4-3. Gleneagles. Diageo Championship, 2 miljoen euro. Stand na le ronde: 1. O'Hern (Aus), Tunnicliff (Eng) 67 slagen (-5). 3. Luna (Spa), McGinley (Ier) 68. 5. Green (Aus). McDowell (Eng). Sjö- land (Zwe) 69. 66. Muntz (Ned) 74 (Eerste ronde 3 uur onderbroken wegens onweer). Noordwijk. Stern Nationaal Open. Stand na 2e ronde: 1. Kraay (Zeist) 142 slagen (-2). 2. Giles (Eng) 143, 3. De Vr.es (amateur), Woof (Eng), Steenkamer (Haarlem), Miller (Schoort) 144, 7 Niemer(am), Reynolds (Eng) Gleichman (am) 146 Anas. Franse Ladies Open, 275.000 euro. Stand na le ronde: 1 Schaeffer(Fra/amateur), Scott (NZe) 66 slagen (-6), 3. Nocera (Fra) 67, 4. Brooky (NZe) 68, 5. Alterby (Zwe), Maritz (ZAf), Luna (Ita) 69, 72. Van Hagen (Ned), Nij- enhuis (Ned) beiden 75, 119. Hageman (Ned) Zelsmann (Ned) beiden 80. tennis Londen Queen's. Mannen, 767.000 euro. Derde ronde: Lee (ZKo) - Schalken (Ned/8) 7-6 6-7 6-3. Roddick (VSt/1) - Ancic (Kro) 7-6 4-6 6-4. Hewitt (Aus/6) - Marray (GBr) 7-6 7-6. Srichaphan (Tha/7) - Dupuis (Fra) 6-3 7-5. An- dreiev (Rus) - Patience (Fra) 6-4 7-5, Stepa- nek (Tsj) - Lu (Tai) 6-2 6-4. Grosjean (Fra/5) - Flanagan (GBr) 6-2 6-0, Stepanek (Tsj/15) - Yen-Hsun Lu (Tai) 6-2 6-4, Beck (Slw) - Karlo- vic (Kro/14) 6-7 7-6 6-3. Birmingham. Vrouwen, 150.000 euro. Derde ronde: Schnyder (Zwi/2) - Sanchez Lo renzo (Spa) 6-4 6-3, Kremer (Lux) - Vinci (Ita) 6-2 1-6 7-5, Golovin (Fra) - Asagoe (Jap) 6-4 6-0. Tanasugarn (Tha) - Maleeva (Bul/4) 0-6 6-4 6-2. Molik (Aus/8) - Jankovic (SMo) 6-3 6- 2, Loit (Fra/9) - Morigami (Jap) 6-4 7-6, Obata (Jap) - Perry (VSt) 7-6 6-1, Sjaparova (Rus) - Stosur (Aus) 6-4 6-3. Loit (Fra) - Morigami (Jap) 6-4 7-6 Halle. Mannen. 800.000 euro Tweede ronde: Schüttler (Dui/2) - Joachim Jo hansson (Zwe) 7-6 6-4, Verdasco (Spa) - Seppi (Ita) 6-3 6-4, Kiefer (Dui) - Björkman (Zwe) 5- 7 6-4 6-4. Fish (VSt) - Sargsian (Arm) 6-4 6-3 Hilverheide-TV Dekker Tennis/Van Mastrigt 4- 2. (Sucha - Bacheva (Bui) 6-3, 6-3; Svensson - Sterk 7-6. 7-5; Van Scheppingen - Costa 4-6. 6-3, 6-4, Wessels - Van Gemerden 6-4, 6-2. Svensson/Sfar - Bacheva/Sterk (Bui/Ned) 3-6, 6-7; Verkerk/Wessels - Costa/Van Gemerden 7- 6, 0-1 opgave Hilverheide vanwege blessure Verkerk.) De Manege - Amstelpark Tennisschool 5-1, Popeye Goldstar - Groenekan 4-2, Heerhugo waard - Leimonias 3-3. Hilverheide 7-31 Leimonias 7-17 De Manege 7-25 Heerhugowaard 7-17 Groenekan 7-24 Dekker Tennis 7-17 Popeye GS 7-22 Amstelpark 7-15 wielrennen Mont-Ventoux. Dauphiné Libéré. Vierde etappe, klimtijdrit: 1. Mayo (spa) 21,6 km in 55.51, 2. Hamilton (VSt) 0.35, 3. Sevil la (Spa) 1.03. 4 Mercado (Spa) 1.48, 5. Arm strong (VSt) 1.57, 6. Landaluze (Spa) 2.22, 7 Gutierrez (Spa) 2.44, 8. Leipheimer (VSt) 3.21. 9 Rasmussen (Den) 3.33, 10. Goubert (Fra) 3.35,47 Enk Dekker 9.11. 69. De Groot 11 24, 77 Lotz 12 26. Buiten ti|dlimiet: Kroon (Ned). Freire (Spa). Algemeen klassement: 1 Mayo 16.27.51, 2 Hamilton 0.36. 3. Sevilla 1.14. 4. Armstrong 2.00. 5. Mercado 2.32, 6. Gutierrez 2.36, 7 Landaluze 2.43, 8 Leipheimer 3 33, 9 Ras mussen 3.47. 10. Pereiro(Spa) 3.58, 63. Lotz 21.39. 72 Dekker 29.26. 79 De Groot 32.24 Lienz. Ronde van Oostenrijk. Vierde etappe. Bad Hofgastein - Lienz; 1 Glomser (Oos) 148 in 3.57.00, 2. Matzbacher (Oos), 3. Konecny (Tsj) 0.05, 4. Evans (Aus), 0 15, 5. Crake (Aus) 0.16, 6. Scarponi (Ita). 11. Eltink 0.38, 31. Moerenhout 7.52, 52 Groenendaal 17 40. 56 Clement, 105. Van Bon 22.47 Algemeen klassement: 1. Evans 15.16.48, 2. Scarponi 0.19. 3. Vandelli (Ita) 0.28. 4. Crake 0.59, 5. Konecny 1.07. 6. Golcer (Slv) 1.28. 15 Eltink 3.49. 21 Moerenhout 9.06. 60. Groenendaal 27.24. 68. Clement 29.59. 104, Van Bon 38.49 Leiderdorp: Open Leiderdorpse De Munnik (vr- za-zo) toerfietsen Leiden: De Zijl. Jeugdtriatlon en zwemloop (vr 19.00) wielrennen Rockanje: NK leugdwtelrennen (za. 10.00) zwemmen Eindhoven: NK tumoren lange baan (vr-za-zo)

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 15