Rode Duivels temperen Oranjekoorts Cunego doorbreekt de hiërarchie SPORT 3 Buffel: 'Nederland niet te vergelijken met Frankrijk of Portugal' Heracles behoudt zicht op eredivisie Ferrari herstelt na Monaco de rangorde in Formule 1 Vitesse handhaaft zich Michael Schumacher boekt zesde zege *r Zwamborn ontslagen sunderland - Kees Zwamborn en Diederik Hiensch hebben hun ontslag gekregen bij Sun derland. De Engelse eerstedivi- sieclub moet na het missen van de promotie naar de hoogste afdeling fors bezuinigen en snijdt daarom in de jeugdoplei ding. Zwamborn was directeur van de voetbalacademie van Sunderland, Hiensch was zijn i assistent. Ook jeugdtrainer Har ry Biemans moet vertrekken. Zwamborn en Hiensch kregen vorig jaar als opdracht een jeugdopleiding neer te zetten naar het voorbeeld van Ajax. Zwamborn was tot vorig jaar maart hoofd opleiding bij de i Amsterdamse club. Jordi Cruijff mag weg bij Espanyol dinsdag 1 juni 2004 door Marcel van der Kraan eindhoven - Volgens de Belgische bondscoach Aime Anthuenis hoort Nederland bij de tien beste voetbal landen ter wereld. Daarom is hij trots dat de Belgen zo'n tegenstander vlak voor de start van het EK in Portugal hebben verslagen. Maar vraag de spe lers van België of ze hetzelfde denken over Oranje en je krijgt een heel an dere mening. De helft vraagt zich af wat Nederland komende maand in Portugal te zoeken heeft. „Nederland is in mijn ogen geen fa voriet voor de Europese titel", zei Thomas Buffel zaterdagavond in Eindhoven.Als je over sterke voet ballanden praat, heb je het over Frankrijk of Portugal. Maar op dit moment kun je Nederland daarmee niet vergelijken." Dat de Belgische internationals niet meer zo'n hoge pet op hebben van Nederland, is begrijpelijk. Uit de twee confrontaties met de ploeg van Dick Advocaat haalden de Rode Duivels in betrekkelijk korte tijd een gelijkspel (1-1 in Brussel) en een overwinning (0-1 in Eindhoven). En de Belgen gaan dus niet eens naar het EK. Buf fel: „Maar misschien kan Dick Advo caat er in het trainingskamp nog een winnend elftal van maken." Het meest interessante aan de dub bele ontmoeting met de 'Ollanders' vond Buffel het feit dat er voor het eerst sinds jaren geen verschil was in het spelsysteem. Nederland kwam met een 4-4-2-tactiek voor de dag en de Belgen ook. Buffel zet zijn vraagtekens bij de mo gelijkheden van Oranje met de min der vaak beproefde variant. Een elftal dat bereid is veel te lopen en gedisci plineerd speelt, komt niet in grote problemen tegen Nederland. Buffel: „Ik dacht dat we het deze keer moei lijk zouden krijgen omdat Nederland op papier toch veel kwaliteit in huis heeft en revanche wilde voor de wed strijd in Brussel. Maar het kwam er allemaal niet uit bij Nederland. De bedoeling is natuurlijk dat de backs van Oranje doorkomen, net als Def- landre en Dheedene bij ons. Maar als dat niet lukt, wordt het moeilijk. De grote dominantie lijkt voorbij." Pierre van Hooijdonk, oud-ploegge noot van Buffel, beseft dat er bij het Nederlandse volk na zaterdagavond opnieuw scepsis zal bestaan over de experimenten van Advocaat met zijn ruit. Maar Van Hooijdonk, die voor het eerst sinds tweeënhalf jaar een basisplaats kreeg naast Patrick Klui- vert, vond dat het van kortzichtigheid getuigt om het 4-4-2 systeem nu al in de prullenbak te gooien. „Ons optreden was tegen de Belgen niet geslaagd", zei hij. „Met deze spe lers ging het niet goed, maar je moet ook even naar de bank kijken. Daar hadden we tegen de Belgen nogal wat namen zitten. Het is misschien niet gelukt met deze spelers, maar dat be tekent niet dat we het systeem moe ten veroordelen." Van Hooijdonk doelde op Ruud van Nistelrooij, Edgar Davids en wellicht Robben, die Oranje naar een ander niveau kunnen tillen. Hij begrijpt ook dat hij straks zelf op het EK weer in de rol van pinchhitter zal zitten. Van Hooijdonk, die had gehoopt dat hij zaterdagavond bondscoach Advocaat een extra optie had kunnen bieden maar weinig werd gesteund door de falende Patrick Kluivert: „Nederland is geen Frankrijk, waar de nummer 16 net zo goed is als de nummer één tot en met elf. We moeten onze allerbest te spelers in het veld hebben staan om optimaal te presteren." Buffel: „De man met de meeste in vloed op het spel van Nederland is Davids. Hij is de aanjager van de ploeg. Dat merk je als je in het veld tegenover hem staat en je merkt het helemaal als hij ontbreekt, zoals in deze wedstrijd." se Barcelona - Middenvelder Jor- i di Cruijff (30) en de Italiaanse ai verdediger Moreno Torricelli (34) mogen transfervrij weg bij Espanyol. Cruijff kwam het af gelopen seizoen weinig aan r- spelen toe bij de tweede voet balclub van Barcelona. Hij zou le elders in Spanje een nieuwe 7 club zoeken. Torricelli komt n vanwege zijn leeftijd niet meer in aanmerking voor contract- i- verlenging. Tsjetsjenen in UEFA Cup moskou - De Tsjetsjeense voet balclub Terek Grozny heeft voor een daverende verrassing gezorgd door zaterdag in Mos kou de Russische bekerfinale te winnen. De ploeg won van de itussische favoriet Krylya So- J vielov Samara met 1-0. De Tsje- ^tsjenen komen nu uit in de ^"TJEFA-beker en dat zal om vei ligheidsredenen veel proble- nen opleveren. In de republiek trijden troepen tegen de Russi- che bezettingsmacht. In het tadion van Lokomotiv Moskou varen uit angst voor ongere geldheden en aanslagen meer lan 1600 poltiemensen en mili- airen aanwezig. Cocu: PSV >f Engeland indhoven - Phillip Cocu (33) vil voor aanvang van het EK oetbal een keuze voor zijn toe- omst hebben gemaakt. De in- emational, die bij zijn huidige lub Barcelona overbodig ge- k vorden is, wil kiezen tussen I SV of een Engelse club. „Ik I eb niet te klagen over gebrek f an belangstelling, maar heb de euze voor mezelf beperkt tot eze twee mogelijkheden." y Winst voor Tsjechen Ixans - Het nationale voetbal- ilftal van Tsjechië, op het EK |en van de tegenstanders van iet Nederlands elftal, heeft bndag een oefenwedstrijd te- ed-en een Oostenrijks amateur- elftal met 6-0 gewonnen. De 'sjechen bereiden zich in Oos- enrijk voor op het Europees gt, ampioenschap. De doelpun- et 4n in het duel kwamen op -tejaam van Koller (2), Nedved (2) t s^micer en Matusovic. Tsjechië awbeelt op 19 juni in Aveiro te- erltn Nederland, pel m door Jaap van Essen lausanne - De Oranje-selectie streek gistermiddag neer in Lau sanne voor wat bijna een tradi tioneel Zwitsers trainingskamp kan worden genoemd. Aan de oevers van het Meer van Cenève moet Oranje de nare smaak van afgelopen zaterdag kwijt zien te raken. België temperde de al weer hard om zich heen grijpende Oranjekoorts (hele straten en volkswijken zijn reeds besmet gebied) door brutaal met 0-1 te winnen. Niet zozeer de uitslag, als wel het belabberde spel van Neder land leidde tot een negatieve - voorlopige - diagnose. Bonds coach Dick Advocaat hekelde vooral de instelling van menig speler. „Blijkbaar is het een ge woonte dat we in de voorberei ding op een toernooi eerst een slechte wedstrijd nodig hebben Dan dringt het pas door dat er meer nodig is om resultaat te boeken." Advocaat weigert te noodklok al te luiden. Hij wees naar de spe lers die op de bank zaten en ei genlijk bestemd zijn om in de basis te staan. Met name sprak hij over zijn eigen 'gifmenger', Edgar Davids dus. Maar de bondscoach kan er zo langzamerhand ook niet om heen dat hij een probleem heeft. Zo heel veel smaken heeft hij namelijk niet achter de hand. Van Bommel is naar huis, Robben is fysiek nog een risico. Van der Vaart heeft ook proble men, maar hij zal vandaag spe len tegen de Faeröer. Zonder ook maar één groepstraining. Van de potentiële basisspelers bleef Edgar Davids zaterdag op de bank. Van Nistelrooij en Makaay vielen in de loop van de tweede helft nog in, maar konden ook geen potten bre ken. Geen wonder, want Oranje telt maar heel weinig spelers die in vorm zijn. Afgaande op zaterdag scoorden alleen Van der Sar, Cocu en Seedorf (een uur lang) een dik ke voldoende. Jaap Stam was niet slecht, maar had wel op zichtige overtredingen nodig. De balans sloeg daardoor na drukkelijk door naar het deel van de selectie dat 'het' dit sei zoen niet heeft. Kluivert was een grote dissonant. De laatste maanden heeft de spits alleen nog ruzie, vooral met de bal. Toch mag Kluivert het van avond nog eens proberen, sa men met Ruud van Nistelrooij in de spits. „We kijken maar eens hoe ze het nu samen doen, naast elkaar", verklaarde Dick Advocaat, die al een half jaar heeft aangekondigd de twee het liefst te herenigen. On danks alle slechte ervaringen uit het verleden. Ook Bouma was niet sterk (hij veroorzaakte twaalf minuten voor tijd de onnodige straf schop waaruit Bart Goor scoor de) en trainde gisteren wegens lichte klachten apart. Heitinga was enorm onzeker als rechts back. En dus maakt Michael Reiziger vanavond zijn opwach ting. Bouma mag op de bank plaats nemen. Het ergst was zaterdag het op treden van Overmars en Van der Meyde, na de rust. De twee vleugelspelers kwamen nog geen spreekwoordelijke lan taarnpaal voorbij. De vraag is zelfs of ze daar momenteel in letterlijke zin wel toe in staat zijn, want ook op de trainingen is het huilen met de pet op. Als Arjen Robben niet snel uit de lappenmand komt, wordt Oranje gedwongen in een sys teem met twee spitsen te voet ballen, met de roemruchte 'ruit' op het middenveld dus. Dat hoeft op zich niet erg te zijn. De eerste helft tegen België speelde Oranje in dat systeem. Het spel was toen niet groots, maar ook zeker niet slecht. Er werd één Johnny Heitinga wordt door Didier Dheedene van de bal gezet. Foto: Hans van Weel kans weggeven (na een fouten- festival van Kluivert en Bouma in de tweede minuut), Oranje creëerde zelf acht kansen en vooral mogelijkheden. Dick Advocaat houdt mede daarom vast aan dat systeem. Tegen de Faeröer („We konden echt geen andere tegenstander vinden", aldus de bondscoach) worden de posities echter iets anders ingevuld. Cocu schuift naar het centrum van de verde diging, Zenden wordt links back, Davids de linkermidden velder. Sneijder zal centraal op het middenveld spelen, met zijn maatje Van der Vaart voor zich. Seedorf wordt daardoor rechtshalf en Reiziger begint als rechtsback. Al met al is dat waarschijnlijk ook zo ongeveer het sterkst mo gelijk team dat met de huidige selectie te formeren valt. Een elftal waarvan tien spelers tot op heden een redelijke tot goe de indruk maken. Veel meer smaken heeft Advocaat mo menteel in alle eerlijkheid ook niet. NEDERLAND: Van der Sar; Heitinga. Stam, Bouma en Van Bronckhorst (64. Overmars); Sneijder, Cocu, Seedorf (79. Makaay) en Zenden; Van Hooij donk (69. Van Nistelrooij) en Kluivert. BELGIË: Peersman (46. Lemmens); Deflandre, Kompany, Simons en Dheedene; Bisconti, Clement, Ver mant en Goor; Buffel en Mbo Mpenza. alnielo/anp - Pinksteren 2004 is voor Heracles geen feestelijk weekeinde geworden. De Alme lose ploeg verspeelde in twee wedstrijden vijf punten, maar is als door een wonder nog steeds kanshebber voor promotie naar de eredivisie. Heracles maakte gisteren in de slotfase van de thuiswedstrijd in poule B tegen Excelsior een achterstand van 2-0 ongedaan. De twee oostelijke clubs Hera cles en De Graafschap gaan als voornaamste favorieten de slot- ronde van de nacompetitie in. Heracles speelt donderdag bij het al gedegradeerde Volen- dam. De Graafschap heeft na de 4-0 tegen Volendam ook tien punten uit vijf wedstrijden en besluit het seizoen donderdag op Woudestein, waar ook Ex celsior (acht punten) nog een kans op de hoofdprijs heeft. Indien beide wedstrijden don derdag gelijk eindigen, volgt op neutraal terrein een beslissings wedstrijd tussen Heracles en De Graafschap. Beide clubs be schikken over hetzelfde doelsal do. Andere criteria (aantal ge maakte treffers, onderling re sultaat) zijn voor de nacompeti tie niet van toepassing. Geheel in stijl van het loodzwa re seizoen heeft Vitesse zich gisteren verzekerd van het ere divisieschap: met kleurloos, rommelig en matig voetbal. De Arnhemmers mochten in poule A met de remise (1-1) tegen VW-Venlo de handen dicht knijpen en kunnen zich nu gaan richten op de volgende missie: saneren en een selectie samenstellen die niet opnieuw in de onderste regionen van de eredivisie belandt. Vitesse-trainer Sturing kon in stadion De Koel, waar bliksem en noodweer het duel twee keer stillegden, eindelijk opgelucht lachen. „Het is een heel lang en slopend seizoen geweest. We hebben elf maanden spanning gehad en in twijfel geleefd of Vitesse nog wel zou blijven be staan. Dat was geen leuke tijd, maar nu is de stress gelukkig weg. De overlevingstocht is ge slaagd, ik ben heel blij en opge lucht dat het voorbij is." Sturing staat nu voor de taak om zijn selectie te saneren. „Het is duidelijk dat we moeten ingrijpen: beleid maken, de or ganisatie aanpassen en het team saneren. Vorig seizoen hebben we ons op de laatste speeldag gered, dit jaar via de nacompetitie. Als we nu niet in grijpen, gaat het volgend sei zoen mis. Welke spelers de komende we ken te horen krijgen dat er voor hen geen plaats meer is bij Vi tesse, wilde Sturing niet zeggen. NACOMPETITIE GROEP A Vijfde speeldag: Sparta - Helmond Sport 2-2 (1-0). 42. Van den Bergh 1- 0, 52. Oomens 1-1, 61. Van den Bergh 2-1, 85. Van Bakel 2-2. Scheidsrech ter: Van Dongen. Toeschouwers: 3150. Gele kaart: Broers (Sparta), Hobbelen (Helmond Sport). VW-Venlo - Vitesse 1-1 (0-1). 29. Amo- ah 0-1, 83. Leemans 1-1. Scheidsrech ter: Temmink. Toeschouwers: 4500. Gele kaart: Frènkel (Vitesse). Bijzonder heid: Vitesse handhaaft zich in de ere divisie. Vitesse Sparta VVV Helmond Sp 5 3 2 0 11 12- 4 5 13 16 8-8 5 1 2 2 5 8-9 5 0 3 2 3 6-13 Venlo, Vitesse - Sparta. GROEP B Vijfde speeldag: Heracles Almelo - Excel sior 2-2 (0-0). 66. Van Dieren 0-1, 75. El Hamdaoui 0-2, 79. Roelofsen 1-2, 86. Rose 2-2. Scheidsrechter: Wegereef Toeschouwers: 6500 De Graafschap - FC Volendam 4-0 (3-0). 20. Van Beukering 1-0, 25. Van Beuke ring 2-0, 35. Berck Beelenkamp 3-0. 85. Mihci 4-0. Scheidsrechter: Kóóp man. Toeschouwers: 10.000 Heracles Graafschap Excelsior Volendam Programma: 3 juni: Helmond Sport - VW Programma: 3 juni: FC Volendam - Hera cles Almelo, Excelsior - De Graafschap. door Paul Zweverink nürburgring - En alles is weer bij het oude in de Formule 1. Na het 'uitstapje' van Monaco, waar Jarno Trulli won en er een omslag in de eenzijdi ge races van dit jaar in de lucht leek te hangen, herstelde Ferrari op de Nürburgring de orde. Met de vierde één-twee (Michael Schumacher-Ru bens Barrichello) van dit raceseizoen is het avon tuur alweer voorbij. Met ingehouden blijdschap kleurde het podium zondag rood. Schumacher was weer eens opper machtig, pakte zijn zesde op zeven races en het is nu al vrijwel zeker dat de Duitser zijn vijfde we reldtitel op rij en zevende in totaal gaat halen. Hij droeg zijn imponerende zege op aan Umberto Agnelli, de woensdag overleden baas van FIAT en één van de geestelijke vaders achter het zo suc cesvolle Ferrari-team. Ondanks de overmacht van Michael Schumacher was het geen optocht en geen gaapverwekkende race. Daarvoor gebeurde er teveel in de zijlijn. De eerste bocht gaf al het nodige vuurwerk. Het wa ren uitgerekend de teammaten Ralf Schumacher en Juan Pablo Montoya die elkaar raakten en buiten de baan schoven. De beruchte Castrol-S bocht betekende gelijk het einde voor Ralf, die toch al een roerig weekeinde had. De Duitser zal, zo werd in Duitsland duidelijk, voor drie jaar bij Toyota gaan tekenen. Naar verluidt moet hij fors inleveren (van 16 naar 4 miljoen dollar volgens geruchten), maar hij krijgt er bij het Japanse team wel veel zeggenschap voor terug. Met als doel: meedingen om de wereldtitel vanaf 2006. Voor Williams BMW was de dag na die vroege crash al behoorlijk verziekt, de rampen bij het eens zo trotse McLaren Mercedes zijn nog vele malen groter. Voor Williams vocht Montoya zich tenminste nog naar de achtste plaats en daarmee één WK-punt, McLaren stond totaal met lege handen. Erger nog: teamchef Ron Dennis en technische baas Norbert Haug komen meer en meer onder vuur te liggen. Wat is er toch met de trotse 'zilverpijlen' aan de hand? Het is daar puf fen en ploffen geblazen. Kimi Raikkonen, die een goede start had, blies z'n motor al in de tiende ronde op, de bolide van David Coulthard volgde later. Mercedes is uiterst pijnlijk weg van het ven ster, het zijn geen incidenten meer. Raikkonen miste vorig jaar de wereldtitel nog op een een haartje, nu heeft hij slechts twee van de zeven ra ces volbracht en scoorde hij één schamel puntje. De macht om de titel 'best-of-the-rest' is overge nomen door BAR-Honda en Renault. Voor BAR had met name Takuma Sato een dijk van een weekeinde, maar de Japanner miste de toef slag room op zijn taart. Uitstekend in de kwalificatie, snel ook in de race. Hij leek op weg naar de twee de plaats, maar verspeelde zijn kansen door een vreemde crash met Rubens Barrichello, een pitstop voor een nieuwe vleugel en uiteindelijk een ploffende motor. Zijn tweede na Monaco vo rige week. Teamgenoot Jenson Button, die het niet gemakkelijk had, profiteerde en pakte zijn vijfde podiumplek van dit seizoen. Daar trof hij weer de twee FerraMgders. Mona co was dus een incident. De vraa^uidt alleen of de renstal van Jean Todt en Ross Brawn steeds beter wordt, of dat de anderen terrein verliezen. Het lijkt een combinatie van beide. Op Michaël Schumacher staat geen maat, hij is beter en rijdt meer afgewogen dan ooit. Maar dat is het niet sfl- leen. Het team heeft ook een voorsprong op het gebied van de strategie. "Evenals in Barcelona ver trok Schumacher vanaf pole-position licht en Barrichello een paar plekken verder terug juist zwaar. Met een twee-drie pitstopstrategie. Het werkte perfect, al hielp Kimi Raikkonen ongewild mee. De Fin had een goede start, vertrok als tweede achter Schumacher en hield vervolgens iedereen op. 'Schumi' liep daarom maar liefst ze ventien seconden weg in acht ronden. Die marge mag niemand de Duitser geven. En hoe zat het met de zo glorieuze Renaults van Monaco? Prima eigenlijk. Beide coureurs van Flavio Briatore reden als vierde (Trulli) en vijfde (Alonso) in de punten en bevestigden dat er blij vende vooruitgang is geboekt. cwq v»/ «bor Edward Swier 3s^n haag/milaan - Zij die nau- nojelijks of geen verstand van n<jielrennen hadden, gaven hem e.n bn kans. Damiano Cunego was Weliswaar jong, 22 pas, maar j^Sn - de berichten waren in middels duidelijk doorgekomen jlJ' klimmen én sprinten. De Itali- a., in moest, vooral ook omdat 5t zo'n ambitieuze, rustige en ïrstandige jongen leek, een .enJeie zijn. De echte kenners e isten echter: Cunego kon de ,uniro d'Italia niet winnen. Nog ,eniet. kan isschien was hij er sterk ge- t>eg voor, maar de hiërarchie pnd een dergelijke machts- bep in de weg. Cunego was lecht, helper, zo je wüt adju- int, van Gilberto Simoni, de lige favoriet die de Giro van 104 telde. Cunego mocht spe- rifi, maar de knikkers waren tor Simoni. Zo moest het tan. mtaar zo ging het niet. op fe meester werd de afgelopen -verie weken overtroefd door zijn vapiecht, die daarbij vooral ge- t bijjlpen werd door het lot. Dat oorinego in de eerste Giro-week oiaVee ritten won en het roze Sni'oeg, dat kon nog door de injugel. Daarvoor had de Saeco- iding nog alle begrip. Pakken :rd^t je pakken kunt, zeker als je vi^ig bent. Het vergroot je sta de %s, het maakt dat je eerder dan ■n njderen aan de beurt bent om P l§t kopmanschap op te eisen, strijmego was sterk, sterker dan rest. Maar de stalorders wa- 5el lh nu eenmaal duidelijk. de) zaterdag 22 mei nam de Gi- dgei|echter een bizarre wending. tijdrit in Trieste, deels verre Damiano Cunego (links) wordt gefeliciteerd door zijn kopman Gilberto Simoni. Foto: Reuters/Stefano Rellandini den in een druilerig regentje, zette de ronde op zijn kop. Sergei Gontsjar won en dankte er zijn tweede plaats in de eind rangschikking aan. Cunego ver loor, als alle anderen, veel tijd, maar bleef wel op de fiets zit ten. Simoni niet. De tweevou dig Giro-winnaar viel en verloor niet alleen kostbare tijd maar ook het kopmanschap. Het was vanaf die dag voor de Saeco-leiding eenvoudigweg niet meer mogelijk Cunego - die uiteindelijk vier ritten won en in de bergen superieur was - te passeren. Op de laatste zaterdag vochten de twee nog wel een persoonlijk duel uit. Op de Mortirolo koos Simoni met Stefano Garzelli, de uiteindelijke ritwinnaar, de aanval. Cunego's achterstand werd echter nooit groot genoeg voor Simoni. De oude baas vol bracht de Giro dan ook vol chagrijn en kon slechts met moeite, en gespeelde blijd schap, de laatste rit naar Milaan (waar Petacchi zijn negende rit- zege boekte) volbrengen. Op het podium volgde een moeiza me omarming. Cunego pro beerde de ellende aan de eetta fel, waar de afgelopen weken menigmaal een haast dodelijke stilte viel, te verdoezelen. „Ik ben zo gelukkig, dit had ik nooit kunnen dromen. Deze zege is de overwinning van het collec tief. Onze ploeg heeft hier kei hard voor gewerkt." Simoni bakte ook zoete broodjes, maar zijn gelaatsuitdrukking verried dat hij ongelooflijk baalde. Si moni zal echter moeten accep teren dat hij bij Saeco niet lan ger de touwtjes in handen heeft. En dat hij ook qua popu lariteit nadrukkelijk is over troefd. Cunego heeft een nog smette loos verleden en wordt daar mee door de tifosi gezien als een godsgeschenk. Hij moet Marco Pantani doen vergeten. Dat kunnen de andere Italiaan se klassementsrenners - zoals Simoni en Garzelli - niet. Zij kwamen al eens in de proble men door dopingschandalen en hebben hun leeftijd niet mee. De jonge Cunego heeft een ver leden waar heel Italië van smult. Als tiener werkte hij, net als Fausto Coppi, als bakkers knecht. Van zijn verdiensten kocht hij een racefiets. Nadien ging het snel. In 1996 stapte hij op, in 1999 werd hij wereld kampioen bij de junioren. In zijn eigen geboortestad Verona nota bene. Onder de vleugels van Beppe Martinelli, eerder de man achter Pantani en Garzelli, kwam hij bij de profs snel tot wasdom. „Damiano is zo sterk omdat hij na een zware inspan ning, razendsnel kan herstellen. Met die kwaliteit kun je rondes winnen", beweerde Martinelli al voor de Giro. Lance Armstrong heeft dat ook al gezien. De Amerikaan ziet in de jonge Italiaan zijn potentiële opvolger. En zal zich gelukkig prijzen dat het jonge talent op advies van de ploegleiding de Ronde van Frankrijk dit jaar aan zich voorbij laat gaan. Si moni zal het dit jaar in Tour, na de mislukking van vorig jaar, opnieuw proberen. Armstrong weet dat hij echter niets te vre zen heeft. Als zelfs je knechten sterker zijn...

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 3